رفتن به مطلب
Imrahil Prince of Dol Amroth

سوالات جاها و مکان ها و اطلس سرزمین میانه

Recommended Posts

MORGOMIR

ببخشید مکانی به نام nordiband در نقشه ی سرزمین میانه هست

من این اسمو در بازیه war in the north دیدم

اگه هست توضیحی در موردش بدید

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Morgoth - Melkor

ببخشید مکانی به نام nordiband در نقشه ی سرزمین میانه هست

من این اسمو در بازیه war in the north دیدم

اگه هست توضیحی در موردش بدید

ممنون

nordinbad اسم یکی از قلعه های قدرتمند دورف های کوهستان خاکستری هست یه منزلگاه مخفی هم برای قوم دورین به حساب میومد فرمانده این دژ هم گورین ریش بلند بوده یه دریاچه زیرزمینی هم

نزدیک اون هست به نام azân-zâram که zâram به زبان دورفی میشه دریاچه و azân میشه سایه ها

طبق چیزی هم که مهدی جان گفتن فقط ازش در بازی War In The North استفاده شده

ویرایش شده در توسط Morgoth - Melkor

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

این مکان در هیچ یک از آثار تالکین وجود نداره. یه اسم و مکان ساختگی برای بازی هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

یه سوال: میشه دقیقا محل دژ اوتومنو(دژ اول ملکور) رو مشخص کرد؟ اونی که توی اطلس سرزمین میانه مشخص شده درسته؟ آخه دقیقا محلش با کارن دوم دژ اصلی آنگمار یکیه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

سلام و خوشامد به شما

صفحات قبلی یک تاپیک رو بخونید. اغلب جواب سوال هاتون رو پیدا میکنید.

شاید یک نقشه کلی از آردا بتونه بهت کمک کنه post-1262-0-77490400-1372161370_thumb.jp

در این نقشه شما آمان و والینور و دیار غربی رو میبینی که از بالا از طریق هلکاراکسه متصله به سرزمین میانه شامل بلریاند و اریادور و هاراد و ... در واقع این شکل کلی زمین در دوران اوله. به مرور و در طی اتفاقات و جنگ ها و ... این جغرافیا تغییر پیدا کرد تا این که در دوران سوم فقط همون سرزمین های نقشه ای که گذاشتی باقی موند.

پس اون نقشه ای که شما درش کارن دوم میبینی نقشه سرزمین میانه در دوران سومه حال آنکه سرزمین میانه در دوران اول آردا شکل دیگه ای داشته. در نقشه ای که در صفحه قبل گذاشتم دو نقشه رو به هم متصل میبینی به اضافه دیار غربی آمان و جزیره نومه نور. در این نقشه، اوتومنو رو در شرقی ترین نقطه سرزمین میانه میبینی. البته اوتومنو و آنگباند، دژهای ملکور، با خاک یکسان شدند!

{احتمال میدم اون نقطه هم در دوران دوم زیر آب رفت اما مطمئن نیستم.}

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

ممنون از شما جناب تور.

اوتومنو توی این نقشه که گذاشتید توی منتهی الیه شرقی سرزمین میانست و اونطور که معلومه تقریبا به اوروکارنی متصله. درمورد زیرآب رفتنش هم اگر رفته باشه پس یه خلیجی مانند خلیج فروچل در شرق به وجود میاد. چون این طور به کوه های سرخ و شهر های دورف های اونور آسیبی نمیرسه.

ویرایش شده در توسط baradil soldier of dale

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

سه سوال دیگه هم داشتم من:

1- کنترل شهر Tharbad دست گوندور بود یا آرنور؟ اگه دست آرنور بود میشه اونو پایتخت کاردولان حساب آورد؟

2- آیا مردمانی هنوز در بندر Lond Daer در دوران سوم زندگی می کردند؟

3- آیا ساکنان جنگل Eryn Vorn از انسان های دروداین بودن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

سه سوال دیگه هم داشتم من:

1- کنترل شهر Tharbad دست گوندور بود یا آرنور؟ اگه دست آرنور بود میشه اونو پایتخت کاردولان حساب آورد؟

2- آیا مردمانی هنوز در بندر Lond Daer در دوران سوم زندگی می کردند؟

3- آیا ساکنان جنگل Eryn Vorn از انسان های دروداین بودن؟

جواب 1: جزوی از آرنور و کاردولان بعدا - جایی ذکر نشده متاسفانه

جواب 2: بعد از سقوط نومه نور خیر

جواب 3: دروداین همون مردمی بودن که تور جنگ های نزدیک میناس تیریت راه رو نشون تئودن دادن؟ اگه اوناست به نظرم خیر، چون اونجا چیزی از حضور انسان ها ذکر نشده جز احتمال چند گروه شکارچی مخفی...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aerandir surion

یه سوال جالب نمی دونم قبلا کسی این پرسیده یا نه اما وقتی نومه نور غرق میشه یه گروه از نومه نور های سیاه می خوان که برن و قله کوه منل تارما رو پیدا کنند درسته.خوب اونا از شرق میانه به سمت غرب حرکت میکنند اما نه آندور پیدا میکننند نه تول ارسئا و اونا دوباره به جای که ازش حرکت شروع کردن میرسند ولی یه چیز مگر پشت سرزمین میانه یه قاره دیگه نیست هان؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

جواب سوالتو دقيق نمي دونم ولي شايد اين باشه: شرق سرزمين ميانه يه قاره اي بود به اسم سرزمين خورشيد كه خورشيد از اونجا طلوع مي كرد(اگه اطلس سرزمين ميانه رو داشته باشي متوجه ميشي كجا رو ميگم) وقتي نومه نور سقوط ميكنه ايلوواتار آمان و سرزمين خورشيد رو از دسترس خارج مي كنه و آردا از شكل مسطح به كروي تبديل ميشه! من مطمئن نيستم جواب سوالتو درست دادم يا نه. بهتره بقيه هم پاسخ بدن.

حالا يه سوال: كجا چنين چيزي رو خوندي؟ چون من يادم نمياد! توي سيلماريليون نوشته بود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

اینی که میگه درسته. برخی از نومه نور ها در پی جستجوی منل تارما به راه میفتن اما ازشون هیچ خبری نمیشه و به واقع هیچ کس این قله منل تارما رو ندیده فقط بعنوان سمبل امید عقیده دارن که با بقیه جزیره به زیر آب نرفت.

اما بعد از سقوط نومه نور سرزمین میانه حالت کروی به خودش میگیره و اونایی که (غیر از مومنان - اونایی که نمیتونستن راه راست رو پیدا کنن) به قصد یافتن والینور به غرب بادبان میکشیدن، میرفتن و میرفتن تا این که میرسیدن به ساحل شرقی سرزمین میانه! یعنی دور میزدن...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سیه تیغ

ببین جناب تور درست متوجه سوال نشدی . ایشون براش سوال اینه که چرا قبل از رسیدن به سواحل شرقی سرزمین میانه ، وارد سرزمین تاریک شرقی که یه قاره جدا از سرزمین میانه هست نمیشدن . با توجه به این که میدونیم نوم نوری ها اصولا خیلی دریانوردان خبره ای بودن و حتی گفتن که دروازه های صبح رو با چشم دیدن ، چرا اصلا نقلی از ورود به این سرزمین و مسکونی کردنش نیست ؟ منظور جناب بارادیل اینه ظاهرا .

البته بگم در مورد ماجرای جادوران آبی نقل هایی از ورودشون به این سرزمین هست تا جایی که من خوندم .

ویرایش شده در توسط سیه تیغ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

اگه سرزمین تاریک واقعا وجود داشت پس بعد از اینکه دور میزدن, طبیعتا باید اول از همه وارد اون میشدن , چون سرزمین خورشید که از دسترس فانیان خارج بود و سرزمین تاریک هم تقریبا تا عرض های جغرافیایی بالای سرزمین میانه ادامه داشت.

حالا مشکل اینه که سرزمین تاریک واقعا وجود داشت یا نه؟ در مورد سکنه اش هم توی lotr wiki نوشته بود که هیچ دورف و الفی اونجا زندگی نمی کرد ولی این امکان وجود داشت که عده ای از دریانوردان نومه نوری اونجا سکنا گزیده باشن که من احتمال میدم به مرور زمان این مهاجر نشین ها از بین رفته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

بحث رو به کجا میکشید؟ :دیــ

سرزمین تاریک که توی نقشه ی اطلس آورده یه اشتباهه، چون در کل رشته افسانه های تالکین هیچ اشاره ای نشده و فقط در نسخه ی قدیمی نقشه ی سرزمین میانه آورده شده حدود میانه دهه 1930 و هیچ اشاره ی "رسمی" وجود نداره و فقط بحث های طرفدارانه که دیگه مشخصه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aerandir surion

ولی کتاب به این سرزمین های تاریک اشاره کرده و حتی اسم دریای بین این دو را ذکر کرده ماهانکسار(تالار)

جواب سوالتو دقيق نمي دونم ولي شايد اين باشه: شرق سرزمين ميانه يه قاره اي بود به اسم سرزمين خورشيد كه خورشيد از اونجا طلوع مي كرد(اگه اطلس سرزمين ميانه رو داشته باشي متوجه ميشي كجا رو ميگم) وقتي نومه نور سقوط ميكنه ايلوواتار آمان و سرزمين خورشيد رو از دسترس خارج مي كنه و آردا از شكل مسطح به كروي تبديل ميشه! من مطمئن نيستم جواب سوالتو درست دادم يا نه. بهتره بقيه هم پاسخ بدن.

حالا يه سوال: كجا چنين چيزي رو خوندي؟ چون من يادم نمياد! توي سيلماريليون نوشته بود؟

آخر های آکالابت کتاب سیلماریلیون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

ولی کتاب به این سرزمین های تاریک اشاره کرده و حتی اسم دریای بین این دو را ذکر کرده ماهانکسار(تالار)

آخر های آکالابت کتاب سیلماریلیون

درست میگید، البته توی نوشته های تالکین با این اسم شناخته نشده، این اسم توسط بازی نقش آفرینی لوتر درست شده و در نوشته های تالکین (تاریخ سرزمین میانه) با نام هیارمنور یا سرزمین های جنوبی نام برده شده...

در سیلماریلیون همونجایی که گفتید فقط به این شکل ذکر شده:

و کسانی که تا دوردست ها بادبان کشیدند، تنها به سرزمین های جدید رسیدند، و ان ها را شبیه سرزمین های کهن یافتند، و زیر سلطه ی مرگ

و اینکه لفظ سرزمین های تاریک از طرف نومه نوری ها برای کل سرزمین میانه نام برده میشده...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aerandir surion

درست میگید، البته توی نوشته های تالکین با این اسم شناخته نشده، این اسم توسط بازی نقش آفرینی لوتر درست شده و در نوشته های تالکین (تاریخ سرزمین میانه) با نام هیارمنور یا سرزمین های جنوبی نام برده شده...

در سیلماریلیون همونجایی که گفتید فقط به این شکل ذکر شده:

و اینکه لفظ سرزمین های تاریک از طرف نومه نوری ها برای کل سرزمین میانه نام برده میشده...

متشکر ولی قانع نشدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

خب برای چی قانع نشدید؟ چیز هست که توضیح بدم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
meri

ببخشید یه سوال داشتم

من خوندن کتابها رو هم شروع کردم سوالم اینه که اردا زمینه ائیا کجا محسوب میشه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

ببين اگه آردا زمين باشه، ميشه گفت ائا همون كهكشان و فضاست كه آردا توش قرار داره. توي اساطير يوناني هم همچين چيزي به اسم خائوس داريم.

كلا ائا چيزي بود كه ايلواتار از پوچي به وجود آورد و جهان فيزيكي قرار داد.

منتها ارو و آن دسته از آينور كه به آردا نيومدند، توي ائا نبودند. ارو و اون آينو ها توي تالار هاي بي زمان زندگي مي كردند كه خارج ائا قرار داشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
meri

ارو(خدا) که خودش باید همه جا باشه یعنی چجوری توی ائیا نبوده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

قضیه ی جایگاه فرق داره!

مثل اینکه بگیم بهشت و جهنم توی این دنیا هستن! مشخصا که نیستن و از نماد هفت آسمان برای جدا کردنش از این دنیا استفاده شده...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
meri

راستی کدوم از اینا درسته؟اییا٬ائیا٬ائا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

ائا رواج داره که « اِ آ » خونده میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

من یک تصویر میذارم از سرزمین میانه به همراه سرزمین هایی که در دوران اول زیر آب رفت...

این نقشه خیلی میتونه به اون هایی که به درک کاملی از سرزمین میانه در دوران های مختلف آردا نرسیدند کمک کنه...

مناطق آبی سرزمین هایی هست که در دوران سوم زیر آب بودند و بیشتر اتفاقات در دوران اول در اونجا رخ داد و دلیلش تعقیب و گریز نولدور و ملکور بود. چون مقر ملکور در شمال دوریات در کوهستان آهن بود و نولدور دست به محاصره آنگباند زدند و پس از آن در همان اطراف دوریات سکنی گزیدند.

اما پس از به زیر آب رفتن بخشی از سرزمین میانه در جنگ خشم و آکالابت اوضاع فرق کرد. الندیل و پسرانش از طریق دریا به آندوین و گوندور آمدند. سائورون ابتدا به اره گیون و پس از فرارش به موردور رفت. بنابراین بیشتر اتفاقات در دوران سوم در غرب سرزمین میانه مجتمع شد.

http://tolkiengatewa...d_Westlands.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...