رفتن به مطلب
Imrahil Prince of Dol Amroth

سوالات جاها و مکان ها و اطلس سرزمین میانه

Recommended Posts

1212moin

می شه یه کسی درمورد دزدان دریایی اومبارتوضیح کامل بده واین که بعد ازنابودی سائرون اون ها چی کار می کردند؟ ضمنا درباره ی رابطشون باانسان ها وبه خصوص گاندور اگه توضیح بدید ممنون میشم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
1212moin

می خواستم یه سری اطلاعات درباره ی میناس مورگول کسب کنم خیلی دوست دارم بدونم که شهر حساب میشه یا قلعه ی نظامی توفیلم که خیلی معلوم نبود ضمناخیلی بزرگ بهنظرنمی رسید اماتوکتاب نوشته که ارتش 45هزارنفری سائرون ازاون جابه ازگلیات حمله کردندمی خواستم یه توضیح مفصل دراین رابطه بگیرم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

چیزی که مشخصه اینه که میناس ایتیل/مورگول به منظور اهداف نظامی ساخته شده بود تا از ازوگیلیات و گوندور در مقابل حملات شرق و موردور دفاع کنه ، از این رو میشه این نتیجه رو گفت که یه قلعه نظامی بوده تا یه شهر . با این حال میناس ایتیل تا پایان دوران سوم حدود دو هزار سال دست انسان ها بوده و پس از اون قریب به هزار سال دست سپاهیان موردور ، تو این مدت ممکنه قلعه نظامی تغییرات زیادی کرده باشه .

یه نکته ای رو در مورد مطلبت اصلاح کنم . اون 45 هزار نیروی تخمینی که به میناس تیریت حمله کردن ، همشون از جانب میناس مورگول نیومده بودن . تخمین زده شده که بیش از نیمی از سپاهیان سائرون در اون نبرد رو هارادریم ها و سپایان رون تشکیل میدادن . از این رو ممکنه بیشتر سپاهیان خصم از شمال ( از جانب مورانون) و جنوب به سمت میناس تیریت حرکت کرده باشن .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

خوب مهدی جان بگو بلریاند جزو سرزمین میانه محسوب میشه یا نمیشه؟

ضمنا بگو آردا به جز دیار آمان و بلریاند و سرزمین میانه دیگه دارای چه مناطقی هست؟

ممنون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

این نقشه آردا که گندالف در پست اول این صفحه گذاشته ببین:

https://arda.ir/forum/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=3805

سه قسمت بزرگ داره:

1- Aman

2- Hither Land که همون سرزمین میانه است

3- Dark Land که تقریبا هیچی ازش نمیدونیم

بلریاند بخشی از سرزمین میانه است. توی همین نقشه در قسمت شمال غربی سرزمین میانه مشخص شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
S.A.F_K.O.L

درود

دوستان تو همین اطلس سایت http://atlas.arda.ir/

تو شمالی ترین بخشها یه منطقه هست به اسمه FORMENOR و کوهستان ERED ERICHEL و دریاچه ERUICHEL و... اینارو من حتی سرچ هم میکنم چیزی برام نمیاره. توضیحاتی براشون هست؟ اولین باره که میبینمشون.

اون سرزمین های شمال FORCHEL چی؟ مسکونی هستن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

در مورد

FORMENOR، ERED ERICHEL و ERUICHEL چیز بیشتری نیست اما در مورد Forochel چرا. اونجا منطقه مسکونی هست و به مردمش لوسوت میگن. آرودوی، آخرین شاه آرنور به اونجا فرار میکنه و این مردم بهش کمک میکنن، وقتی کشتی های الفی برای کمک میان اون حلقه باراهیر رو به نشانه تشکر و دین بهشون میده. این مردم بهش هشدار میدن که با کشی نره چون ممکنه بلایی سرش بیاد اما قبول نمیکنه و کشتیها توی دریا گم میشن. بعدها وارثان آرنور این انگشتر رو در ازای هدایای بسیار از مردم فوروچل پس میگیرن.

این دو مدخل رو هم ببین:

https://arda.ir/forod-waith-people

https://arda.ir/forochel

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فرمانروای تاریکی
ارسال شده در (ویرایش شده)

دو تا سوال دیگه در مورد اسم ها دارم:

1.اسم قاره ی شرقی چیه؟اصلا اسمی داره؟

2.اسم دریای بین آمان و سرزمین میانه چیه؟

پیشاپیش ممنون از جواباتون.

ویرایش شده در توسط فرمانروای تاریکی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

دو تا سوال دیگه در مورد اسم ها دارم:

1.اسم قاره ی شرقی چیه؟اصلا اسمی داره؟

2.اسم دریای بین آمان و سرزمین میانه چیه؟

پیشاپیش ممنون از جواباتون.

سوالاتتون رو توی تاپیک مرتبط بپرسید. سوال رو به اینجا انتقال دادم. جواب سوالها توی عکسهای موجود در این تاپیک هست:

1- سرزمین میانه

2- بله گایر(دریای بزرگ)

پ.ن:

وقتی سوالی بپرسید همه متوجه میشن و نیازی نیست دوباره بپرسی که جواب من چی شد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فرمانروای تاریکی
ارسال شده در (ویرایش شده)

باشه ممنون از تذکرتون.

یه سوال دیگه:تو نقشه هایی که گندالف سفید در بالای صفحه اورده شمال بلریاند یه سرزمین دیگه هست که اونم زیر آب رفته.میشه یکم اطلاعات در موردش بدید

وآیا مثل بلریاند در نبرد خشم اینطوری شده؟

ویرایش شده در توسط فرمانروای تاریکی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

اونجا قسمتی بود که مورگوت ساکن بود و تا جایی که به یاد دارم به زیر آب رفته بعد از جنگ خشم...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

چقدر نقشه ی سرزمین میانه در دوران اول با سوم فرق میکنه! اصلا انگار اونجا نیست.

اگه امکانش هست توی این نقشه که در دوران سوم هست مکان "هیت لوم" رو برای من مشخص کنید.

post-1790-0-19566400-1372161113_thumb.jp

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

خب خودت میگی این نقشه دوران سومه دیگه!

بلریاند و دور-لومین و اون نواحی مربوط به دوران اول در دوران سوم زیر آب است! که میشه سمت غربی همین نقشه!

شاید یک نقشه کلی از آردا بتونه بهت کمک کنه post-1262-0-77490400-1372161370_thumb.jp

در این نقشه شما آمان و والینور و دیار غربی رو میبینی که از بالا از طریق هلکاراکسه متصله به سرزمین میانه شامل بلریاند و اریادور و هاراد و ... در واقع این شکل کلی زمین در دوران اوله. به مرور و در طی اتفاقات و جنگ ها و ... این جغرافیا تغییر پیدا کرد تا این که در دوران سوم فقط همون سرزمین های نقشه ای که گذاشتی باقی موند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

الآن توی این نقشه آنگباد کجاست؟!

خیلی گیج شدم در کتاب اطلس سرزمین میانه در نقشه های دوران اولش، به هیچ وجه موردور و یا کوهستان مه آلود و یا بیشتر چیزهایی که در دوران سوم وجود داشتند رو نشون نمیده اما توی این نقشه ای که آپلود کردی موردور و یا مثلا کوهستان مه آلود هست و میگی این نقشه ی دوران اوله...

الآن من کوهستان ابی رو در اینجا مشخص کردم:

post-1790-0-42233000-1372163846_thumb.jp

خوب کوهستان ابی پیدا شد که نمیدونم کوهستان آبی همون ارد لومینه یا هیتایگلیر؟!که اگه ارد لوین باشه هیتایگلیر نیست و اگر هیتایگلیر باشه اردلوین نیست؟!!!

ویرایش شده در توسط مونت آو سائرون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کیاکسار گرگین

الآن توی این نقشه آنگباد کجاست؟!

خیلی گیج شدم در کتاب اطلس سرزمین میانه در نقشه های دوران اولش، به هیچ وجه موردور و یا کوهستان مه آلود و یا بیشتر چیزهایی که در دوران سوم وجود داشتند رو نشون نمیده اما توی این نقشه ای که آپلود کردی موردور و یا مثلا کوهستان مه آلود هست و میگی این نقشه ی دوران اوله...

الآن من کوهستان ابی رو در اینجا مشخص کردم:

post-1790-0-42233000-1372163846_thumb.jp

خوب کوهستان ابی پیدا شد که نمیدونم کوهستان آبی همون ارد لومینه یا هیتایگلیر؟!که اگه ارد لوین باشه هیتایگلیر نیست و اگر هیتایگلیر باشه اردلوین نیست؟!!!

دوست عزیز آنگباند رو در بالای نقشه میتونی ببینی،در میان رشته ای از کوهها محصوره.

از طرف دیگه اینکه اطلس یکی از روشهاش اینه که نقشه ها رو با توجه به موضوع و زمان نشون می ده و این به این معنا نیست در دوران اول سرزمین های شرق سرزمین میانه وجود نداشته!

بلکه به این شکله که پس از رفتن بلریاند به قعر دریا ، مابقی وقایع در شرق کوهستان آبی اتفاق می افته.پیشنهاد می کنم اگر سیلماریلیون رو مطالعه نکردین حتما یه نگاه دقیقی بهش بندازین.ضمنا کوهستان آبی همون ارد لوینه.

ویرایش شده در توسط کیاکسار

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

بسیار ممنون!

اما دو رشته کوه هستند از از کوهستان آهن نشات میگیرن. اوروکانی و

هیتایگلیر که در این نقشه کوهستان آهن کاملا بسته هست و فقط کوهستان اردلوین دیده میشه که باید یک کانال اتصالی با کوهستان آهن داشته باشه. اما هیجکدوم از چیزایی که گفتم در اون نقشه موجود نیست!

توضیح چیه؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کیاکسار گرگین

بسیار ممنون!

اما دو رشته کوه هستند از از کوهستان آهن نشات میگیرن. اوروکانی و

هیتایگلیر که در این نقشه کوهستان آهن کاملا بسته هست و فقط کوهستان اردلوین دیده میشه که باید یک کانال اتصالی با کوهستان آهن داشته باشه. اما هیجکدوم از چیزایی که گفتم در اون نقشه موجود نیست!

توضیح چیه؟!

هیتایگلیر در واقع نام سیندارین کوههای مه آلوده که به خاطر لغزش های زبانی هیتایگلین ادا میشه.اوروکارنی هم در واقع کوههای سرخه که در منتهی الیه شرقی سرزمین میانه می تونی در سمت راست دریا/خلیج هلکار ببینیش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

اما در این نقشه کوهستان مه آلود باید مابین کوهستان آبی و اوروکارنی باشه اما اونجا نیست!

این نقشه کلا اشتباه داره. کوه های اوروکارنی باید در جایی راه خودشون رو به کوهستان آهن پیدا کنن، ارد لوین و کوهستان مه آلود باید نشات گرفته از کوهستان آهن باشن!

خدایا چرا اینقدر نقشه ها با هم فرق میکنن؟...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

چقدر نقشه ی سرزمین میانه در دوران اول با سوم فرق میکنه! اصلا انگار اونجا نیست.

اگه امکانش هست توی این نقشه که در دوران سوم هست مکان "هیت لوم" رو برای من مشخص کنید.

post-1790-0-19566400-1372161113_thumb.jp

به مونت:

سوالت رو به این تاپیک منتقل کردم. نقشه صفحه 38 کتاب اطلس رو ببین(اولین نقشه در بخش مربوط به دوران دوم) اونجا موردور رو نشون داده. قسمتهایی از بلریاند که زیر آب هم رفته مشخص شده. توضیحات صفحه 37 رو هم بخون. اونجا کامل توضیح داده. در دوران اول موردور وجود نداشته و دریای محصور در خشکی هلکار جاش بود اما در جریان نبرد خشم آردا تغییرات زیادی کرد. بلریاند به زیر آب رفت و دریای هلکار کوچک شد(در واقع تنها دریاچه نورن در موردور ازش باقی موند) و بقیه دریا به خشکی و سرزمین موردور و سرزمینهای شرقیش تبدیل شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

پس این نقشه ای که تور آپلود کرده مربوط به دوران دومه چون ننقشه ی صفحه ی 4 اطلس سرزمین میانه با این نقشه ی تور مطابقت نداره...

ضمنا آخرین پست من توی "سوال و جواب" جا موند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

این نقشه ای که تور آپلود کرده مربوط به هیچ دورانی نیست. در واقع همه دورانها رو قاطی کرده. تو نقشه بگردی جزیره آلمارن، دوتا فانوس و خیلی چیزهای دیگه رو هم توش پیدا میکنی. در واقع هر چیزی که زمانی توی آردا وجود داشته توی این نقشه هست. این نقشه برای استناد نیست. صرفا برای مشخص کردن جاهای تقریبی مناطق مختلف هست.

ویرایش: پست رو منتقل کردم

ویرایش شده در توسط 3DMahdi

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil322

یه سوال

گونداباد کجاست؟

همچنین آنگباند

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کیاکسار گرگین

گونداباد یکی از کوههای اصلی محل اقامت و مقاومت اورکهاست که در شمال رشته کوههای خاکستری قرار داره،موقعیتش هم جنوب غرب آنگمار میشه تقریباً.

آنگباند دژ مورگوت بائوگلیر واقع در شمال ارد لوین(رشته کوههای آبی)است که میان مجموعه ای از کوهها قرار گرفته.شما در نقشه ی دوران اول می تونید راحت پیداش کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

گونداباد یکی از کوههای اصلی محل اقامت و مقاومت اورکهاست که در شمال رشته کوههای خاکستری قرار داره،موقعیتش هم جنوب غرب آنگمار میشه تقریباً.

تصحیح کنم که مکان کوه های گونداباد شمال رشته کوه های مه آلود هست.

دقیق ترش میشه تقاطع رشته کوه های خاکستری و مه آلود واقع در شرق آنگمار.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...