رفتن به مطلب

Recommended Posts

نولوفینوه

سلام به همه!

تا حالا همه جا اینو تاعید میکنه سائِرون جسم فیزیکی ی نداشته

جز این حرف گالوم

آیا این امکان نداره که گالوم اون لحظه مثلا بیهوش باشه و یه رویا ببینه؟؟؟ یا اینکه کلا اون تصاویر رو سایرون تو ذهنش الهام کرده؟؟؟

خوب این امکان وجود داره که سایرون به راحتی فردی مثل او رو تحت تاثیر جادو های خودش قرار بده و اون تصویر خیالی و دهشتناکی رو از سایرون ببینه

در اون صورت خوب مه چی حله... خودون چن تا سند آوردین که اون جسم داشته

به مهدی جان:

ببخشینا تو جمله ای که شما گفتین " دیگر نمیتوانست در چشم آدمیان نیکو بنماید، باری روحش از ژرفناها بیرون آمد و به سان سایه و بادی سیاه از روی دریا گذشت و به سرزمین میانه و موردور که خان و مانش بود بازگشت"

نوشته اون نمی تونست مثل قدیما پیش آدمیان بیاد و خود رو خوب نشون بده و چیزی بروز نده

ینی اون قئرتو از دست داد که وجودشو و یه کالبدی مخفی کنه.. درسته

ولی نگفته که کلا نمیتونه جسمی داشته باشه.... و این که" و پلید و خاموش همانجا ماوا گرفت، تا آنکه بار دیگر چهره ای مبدل از برای خود آراست"

خوب چرا وقتی که حلقه ساخته شد کالبدشو نساخت؟؟؟؟

منتظر چی بود ینی؟؟؟؟؟.... ب نظرم داشت نیروی از دست رفترو جم میکرد تا دوباره بتونه فیزیکی شه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

نه هیچ کس تائید نمیکنه :دیــ

بجز حرف گالوم ما وقایع دول گولدور رو داریم که وقتی گندالف میره اونجا فضولی، میبینه خودِ سائورون اونجاست و نه مورازور، اگه سائورون جسم نداشت که نمیشد فهمید کی اونجاست که، پس جسم داشته و گندالف اینو فهمیده...

بعد یه چیز مهم، سائورون حلقه رو قبل از سقوط نومه نور ساخته، قبل از دستگیریش میاد اره گیون رو نابود میکنه، سائورون با حلقه، به دست آر-فارازون دستگیر میشه، و با حلقه از ویرانه های نومه نور در میاد (چجورشو یکحا بحث کردیم و خودِ تالکین توی نامه هاش گفته)

اون وقتی حلقه رو داشته جسم نیکوشو از دست میده، با توجه به بیش از حد خاکی شدنش و قدرت اعظمش توی حلقه، نمیتونست کاری کنه دیگه که اون جسم رو به دست بیاره...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aerandir surion

یه سوال چشم سائرون ممکن از پلانتیر ها درست شده باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

اين سوالو بهتر بود توي تاپيك چشم سائورون يا تاپيك پلان تير مي پرسيدي.

چنين امكاني وجود نداره. چشم سائورون توي كتاب به شكلي كه توي فيلم نشون داده شده ، نيس. بعضي از صاحب نظران چشم سائورون رو نماد اراده اش مي دانند.(در مورد چشم سائورون يه تاپيك هست كه دوستان مطالب ارزشمندي رو درباره ماهيتش نوشته اند)در مورد پلان تير ها: اون ها را فئانور ساخت و هيچ گونه ماهيت پليدي ندارن. منتها پلان تير ميناس ايتيل دست سائورون مي افته و سائورون با كمك آن ذهن دنه تور و سارومان رو مسموم مي كنه( البته سائورون نمي تونست سنگ ها رو وادار به دروغ گفتن بكنه. اين برداشت اشتباه بينندگان سنگ ها بود كه ذهنشونو مسموم مي كرد)

دوستان اگه صلاح مي دونن اين پستم و پست ائارندير سوريون را به تاپيكي ديگر منتقل كنند.

ویرایش شده در توسط baradil soldier of dale

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

سوال رو منتقل کردم تا راحت در مورد چشم صحبت کنید. ممنون از تذکرت بارادیل.

فکر کنم فهرست شورای خردمندان بتونه به دوستان در یافتن تاپیک مورد نظر کمک کنه.

راستی...در نمایه یکی از دوستان در باره چشم البته در فیلم صحبت میشد که اونجا من گفتم...قطعا اونچه در فیلم هست تصور پیتر جکسون از چشم و تجسم اون در فیلم هست برای مخاطب عام تا فهم روایت آسون تر باشه...

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lotr_lover

كسی جوابی پيدا نكرد برای

" دست سياهش چهار انگشت داشت‌ "

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

من فکر می کنم چشمان اون ماره تو انیمیشن رنگو رو هم از چشم سائورون الهام گرفتن ! شما چی فکر می کنید ؟!

http://www.absolutefiction.com/wp-content/uploads/2011/03/rango..61.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

كسی جوابی پيدا نكرد برای

" دست سياهش چهار انگشت داشت‌ "

اگه پست دوم این تاپیک رو خونده بودید جناب اله سار توضیح کامل دادن

https://arda.ir/forum...6428

من فکر می کنم چشمان اون ماره تو انیمیشن رنگو رو هم از چشم سائورون الهام گرفتن ! شما چی فکر می کنید ؟!

http://www.absolutef...3/rango..61.jpg

اول پستت رو ندیدم...

اما نه، ربطی ندارن (هیچ وقت اینو نگین :دیــ)

و خب چشمی که میدرخشه و قرمز باشه خیلی بیشتر از اونی که از کار پیتر جکسون گرفته شده باشه، گرفته شده از طبیعت هست (کمی در مورد چشمان خزندگان مختلف توی گوگل سرچ کنید طرح های بسیار زیادی خواهید دید...)

ویرایش شده در توسط الوه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

چشم سائرون نماد جهان خواهی وجهان بینی او است .اون با چشمش به تفکرات دشمناش نفوظ میکرد وسعی میکرد اونها رو فریب بده. نام کامل نماد سائرون <چشم بی پلک>یعنی من هیچ وقت بسته نمیشم. پیداتون میکنم . نابودتون میکنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

خب جزو نام های سائرون، The Eye يا The Great Eye بوده. پس يعنى سائرون يه چشمى مانند چشم باراد دور داشته و چشمى وجود داشته. درسته؟

ویرایش شده در توسط Peredhil

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

خب جزو نام های سائرون، The Eye يا The Great Eye بوده. پس يعنى سائرون يه چشمى مانند چشم باراد دور داشته و چشمى وجود داشته. درسته؟

پستتون به این تاپیک منتقل کردم و در مورد سوالتون میشه تقریبا به جرات گفت چشمی وجود نداشته و اون چشم نماد قدرت و ترسی بوده که سائورون می پراکنده (توی همون صفحه ی اول اشاره ای به علت انتخاب نماد چشم میشه)؛ که حالا میتونید این تاپیک و به خصوص پست دومش رو بخونید و اگه سوالی باقی مونده بود، اون رو بپرسید ;)

ویرایش شده در توسط الوه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Einar Dunadan

درود برو بکس

عه این تاپیکو چه دیر دیدم ;)خودشم اولین تاپیکه :D

خلاصه...بریم سراغ سوال من...دوستان پست های بالا رو خوندم تا اونجا که فهمیدم چشم سایرون نماد قدرت و اراده و جهان بینی و ... بوده و مثل فیلم نبوده

اما تو بازگشت شاه ص415 بخش کوه هلاکت نوشته:

"...و او مناره های بی رحم و تاج اهنی فوقانی ترین برج باراد دور را دید که سیاه تر و تاریک تر از سایه های گسترده ای که ان را احاطه کرده بود،سر بر افراشته است و فقط لحظه ای به بیرون خیره شد،اما از نوعی پنجره ی عظیم در ارتفاعی بی حد و اندازه ،پرتو نوری سرخ رو به شمال جستن کرد :سوسوی چشمان نافذ؛ و سپس سایه ها از نو هم امدند و این منظره موحش برطرف شد.چشم متوجه انها نشده بود:به شمال،جایی که فرماندهان غرب بر ضد مهاجمان موضع گرفته بودند ،خیره گشته،و همه خباثتش اکنون که نیروهای او برای وارد اوردن ضربه مرگبار حرکت میکرد،معطوف به ان سو شده بود..."

ویرایش شده در توسط King LeBron James

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

نتیجه ای که من گرفتم این هست که چشم سایرون وجود داشته.

یک دلیل که کینگ جیمز گفت و یه دلیل دیگه اینکه فرودو وقتی توی آینه بانو گالادریل نگاه میکنه، چشم سایرون رو میبینه اینطور بوده:

چشمی که با آتش احاطه شده بود، چشمی نافذ، زرد رنگ مانند چشم گربه، چشمی مراقب و بی خواب، چشمی که در وسط آن شکافی سیاه رنگ دارد.

این راحت اثبات میکنه که چشم وجود فیزیکی داشته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

اول از هرچیز باید دقت کنیم که این گفته از دید فرودو، حامل حلقه، هست که هم به خاطر داشتن حلقه برای مدت زیاد و هم آسیبش توسط دشنه ی مورگولی توانایی های بیشتری رو در احساساتش داشته (مثلا دید بهترش توی تاریکی و...) که بخشی از همین متنی که آوردید جواب سوالتون میده:

... از نوعی پنجرۀ عظیم در ارتفاعی بی حد و اندازه، پرتو نوری سرخ ...

اینجا بحث از یه پنجره هست و نه نوک برج یا چیزی که ما بنا به گفته ی گولوم میدونیم سائورون جسم داشته و حالا در این لحظه که فرودو به شرق نگاه کرده این جسم داشته از بالای اون پنجره ی درون برج به بیرون نگاه میکرده. البته ممکنه این سوال پیش بیاد که چطور فرودو از اون فاصله مثلا تونسته همچین چیزی رو ببینه و متوجه بشه که جوابش در صفحات قبل همین فصل، صفحه 405، وجود داره:

... هیچ حجابی بین من و طوق آتش نیست. یواش یواش آن را توی بیداری هم می بینم و همه چیزهای دیگر محو می‌شود ...

که مخلوط حمل کردن و استفاده از حلقه یگانه و آسیب توسط دشنه ی مورگولی و شاید نزدیک شدن به محل قدرت سائورون همچین تصوری (توهمی) رو برای فرودو پیش آورده.

به علاوه از این جمله حتی میشه متوجه بشیم دیدن این تصور (طوق آتش - Wheel of Fire) که شباهت داره به شکل حلقه و شکل چشم (که نماد اراده ی سائورون باشه) فقط مختص رویا بوده و در بیداری قانونا وجود نداشته، و اینکه دیدن طوق آتش رو با اون چیزی که فرودو جلوتر در یکی از طبقه هایی بالایی باراد-دور میبینه یکی دونست و خب دیگه حساب دو دو تا هست

البته اگه کسی جز فرودو این رو دیده بود میشد روی این قضیه بحث کرد که ممکنه واقعا چشم سائورون همونطور به نظر میومده اما با توجه به حال و احوال فرودو، اون رو یجور واقعیت Magnified شده باید به حساب آورد (توهم حسابش کنید با مقدار اندکی خطا) که تازه فرضیه ی جسم فیزیکی داشتن سائورون رو تایید میکنه...

پ.ن.

در مورد دیدن چشم سائورون این پست رو حتما بخونید! چشمان سائورون از ابتدا مخوف بوده! و این چشم حالا نماد اراده و قدرت سائورون هست و آینه ی گالادریل همونطور که گفته میشه هرچیزی رو ممکنه نمایش بده و لازم نیست تصویر دقیق اون باشه و منظور از چیزی که نمایش داده، اراده و قدرت سائورون هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

من نمیدونم چرا باید ماجرا رو سخت کنیم و چشم رو اراده بگیریم.

برداشت دوستان از جمله زیر چیه؟ ;)

Christopher Tolkien comments: "The passage is notable in showing the degree to which my father had come to identify the Eye of Barad-dûr with the mind and will of Sauron, so that he could speak of 'its wrath, its fear, its thought'. In the second text...he shifted from 'its' to 'his' as he wrote out the passage anew

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

خب الان این متن از کتاب سائورون شکست خورد داره میگه identify the Eye of Barad-dûr with the mind and will of Sauron که کلمه ی Will یعنی اراده، چی رو داریم سخت میگیریم؟ خودش دقیقا داره میگه اراده هست :/ البته ربط خاصی هم به قضیه بحث ما نداره (جز یکی بودن پاراگراف اما به یه چیز دیگه پرداخت شده) ولی خب میشه اینطوری ازش حتی استفاده کرد که وقتی Mind و Will دیدنی و لمس کردنی نیستن و به همین ترتیب چیزی که در اون سمت Identify قرار داره هم (که چشم سائورون باشه) دیدنی و لمس کردنی نیست این اراده و قدرت سائورون هست که به صورت چشم توسط فرودویی که اون تجربه ها رو داشته به صورت وهم مانندی مشاهده شده و به صورت عادی همچین چیزی برای دیدن وجود نداشته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Bain

با اینکه بیشتر شواهد برعلیه وجود چشم فیزیکی اند(یا درست‌تر اینکه شاهدی برای اثباتش وجود نداره) و اظهارات فرودو هم به دلیل وضعیت خاصش محکمه پسند نیست :D ، عبارت "پنجره چشم" در صفحه قبل یکم ذهن رو قلقلک میده.

"مدخلی که مستقیم رو به مشرق در مقابل «پنجره چشم» دژ سایه پوش سائورون قرار داشت"

اینکه راوی با این اسم ازش نام میبره نشون میده که با این اسم معروف بوده و ربطی به مکاشفات فرودو در مورد پنجره نداشته(اساسا قبل از مکاشفات فرودو استفاده شده) و اینکه دیگرانی که مشاهداتی نظیر فردو نداشتند نمیتونستن بدونن سائورون از کدوم پنجره سرزمین میانه رو دید میزنه (:دی) و اصلا بکار رفتن واژه چشم بجای دیدن،مشاهده و ... ذهن رو به این سمت میبره که واقعا چیزی در اونجا وجود داشته ;)

پ.ن.درسته که به جایگاه دیدن، آمون هن هم تپه چشم میگفتن، ولی به نظرم استفاده واژه چشم در باراد-دور رو عادی نمیکنه. چون در شرایط عادی دلیلی برای نامگذاری پنجره وجود نداشته.

پ.ن.2.در مورد نقل قول کریستوفر در مورد ویرایش قبلی اون پاراگراف، برداشت من اینه که در ویرایش قبلی چون از its wrath,its fear,its thought صحبت میشده، چشم به اراده و ذهن سائورون ارتباط بیشتری داشته و تغییر اون عبارات به his که مرجع ضمیر رو از چشم به خود سائورون تغییر میده، اگه برای فیزیکی‌تر نشون دادن چشم و جدا کردنش از ذهن سائورون نبوده باشه، بر ضدش هم نیست.

متن قبلی:

The Dark Lord was suddenly aware of him, the Eye piercing all shadows looked across the plain to the door in Orodruin, and all the plot [> devices] was laid bare to it. Its wrath blazed like a sudden flame and its fear was like a great black smoke, for it knew its deadly peril, the thread upon which hung its doom.

متن نهایی:

The Dark Lord was suddenly aware of him, and his Eye piercing all shadows looked across the plain to the door that he had made; and the magnitude of his own folly was revealed to him in a blinding flash, and all the devices of his enemies were at last laid bare. Then his wrath blazed in consuming flame, but his fear rose like a vast black smoke to choke him. For he knew his deadly peril and the thread upon which his doom now hung.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Einar Dunadan

اقا پس تکلیف پرتو نور سرخ چی میشه؟میگه به سمت شمال جستن کرد.من اینو به پرتو چشم سارون تو فیلم شباهتش میدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

من خيلى دوست داشتم چشم وجود داشته باشه :D و اگر هم ميبود داستان جذاب تر ميشد اما چيزى كه ديشب از كريستوفر خوندم همه ماجرا رو برعكس كرد، چشم ربطى به ذهن و اراده سائرون داره و فقط افرادى مانند فرودو ميتونن ببينن ;)

كينگ جيمز: اون هم فقط براى فرودو تداعى ميشده، فقط فرودو ميتونسته ببينه :D

الوه: يه سوال، پس چشم سائرون وجود داشته اما افراد خاصى ميتونستن اون رو ببينن، درسته؟ يعنى ناپيدا بوده ولى وجود داشته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

با اینکه بیشتر شواهد برعلیه وجود چشم فیزیکی اند(یا درست‌تر اینکه شاهدی برای اثباتش وجود نداره) و اظهارات فرودو هم به دلیل وضعیت خاصش محکمه پسند نیست :D ، عبارت "پنجره چشم" در صفحه قبل یکم ذهن رو قلقلک میده.

"مدخلی که مستقیم رو به مشرق در مقابل «پنجره چشم» دژ سایه پوش سائورون قرار داشت"

اینکه راوی با این اسم ازش نام میبره نشون میده که با این اسم معروف بوده و ربطی به مکاشفات فرودو در مورد پنجره نداشته(اساسا قبل از مکاشفات فرودو استفاده شده) و اینکه دیگرانی که مشاهداتی نظیر فردو نداشتند نمیتونستن بدونن سائورون از کدوم پنجره سرزمین میانه رو دید میزنه (:دی) و اصلا بکار رفتن واژه چشم بجای دیدن،مشاهده و ... ذهن رو به این سمت میبره که واقعا چیزی در اونجا وجود داشته ;)

اشاره ی جالبی بود اما یه نکته ی مهم اینجا وجود داره که راوی وقایع پیرامون نبرد حلقه کسی نیست جز فرودو بگینز! فرودو بگینزی که از حالش خبر داریم و و همین فرودویی که جلوتر این تصور (توهم) رو داشته، در آینده که اومده همچین داستانی رو توی کتاب سرخ بنویسه و روایت کنه (که دیگه همه میدونیم بر اساس گفته ی تالکین تمامی این داستان ها از کتاب سرخ ترجمه شدن) هم بر اساس مشاهدات خودش (که اون تصور/توهم) باشه پیش رفته و متن رو نوشته و این قسمت رو نمیتونم دلیلی بر مشخص بودن چشم سائورون (حتی اگه چشم منظور همون چشمِ جسمِ شبه انسانیش باشه) بگیرم.

پ.ن.2.در مورد نقل قول کریستوفر در مورد ویرایش قبلی اون پاراگراف، برداشت من اینه که در ویرایش قبلی چون از its wrath,its fear,its thought صحبت میشده، چشم به اراده و ذهن سائورون ارتباط بیشتری داشته و تغییر اون عبارات به his که مرجع ضمیر رو از چشم به خود سائورون تغییر میده، اگه برای فیزیکی‌تر نشون دادن چشم و جدا کردنش از ذهن سائورون نبوده باشه، بر ضدش هم نیست.

به نظر من همین تغییر مرجع بر ضدش کرده بیشتر چون اگه It's بود، میگفتیم داره به یک چیز جدا (به اون it)، چیزی که وجود جدایی برای خودش داره اشاره میکنه و اینطوری به چشم گفته بشه it (چون چشم که مذکر یا مونث نیست) درست تر بود اما وقتی his رو به کار برده شده در متن بعدی، یعنی بخشی از کسی (مذکر -سائورون) هست و نه خودِ چیز به صورت تک و تنها (که جنسیت نداره و یه it هست) و حالا سائورون یک جسم داره که اون خصوصیات برای خود سائورون هستن و بخشی از این خصوصیات (مثل اراده، ترس افکندن و...) شبیه به یک چشم در نظر فرودو (یا هرکسی که ممکن بوده زیر سلطه اش از لحاظ فکری بوده باشه یا...) به نظر میومده و واقعی نبوده

اقا پس تکلیف پرتو نور سرخ چی میشه؟میگه به سمت شمال جستن کرد.من اینو به پرتو چشم سارون تو فیلم شباهتش میدم.

بند های پایانی این پستم رو خوندید؟ توضیح دادم که! :/

/////

به Peredhil: هرچیزی که دیده میشه که نشونگر وجود داشتنش نیست، مثلا یک شخص ممکنه دچار توهم بشه به هزار و یک دلیل، اون چیزهایی که در توهمش میبینه (که حتی ممکنه اون توهم بین یک سری افراد مشترک هم باشه) آیا واقعا وجود دارن؟ آیا دیده شدنش توسط یک شخص یعنی اون چیز وجود داره؟ خیر...

این تصور فرودو (یا هرکسی) فقط و فقط از بازی ذهن سائورون هست! حالا شاید بگید مدرک حرفم کجاست که ارجاع میدم به سیلماریلیون و قضیه ی گورلیم و همسرش که سائورون برای کشیدن جواب از گورلیم، توهم همسرش رو براش به وجود میاره در صورتی که همسرش مرده بوده... اینجا هم تصویر چشم و طوق آتش رو میشه به این شکل دونست براساس قدرت خود سائورون که بر ذهن یک سری افراد میتونه اعمال کنه

ویرایش شده در توسط الوه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Einar Dunadan

به الوه :

پس فرودو سارونو تو لبه پنجره دیده که از خودش پرتو نور سرخ میداده و در عین حال توهم میزده ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ورونوه

بنده هم اکنون، رفتم مداخل مربوط به چشم رو از فرهنگنامه خودمون و خودشون، نگاه کردم که البته اینجا شاید اکثریت حفظ باشن و کار بی موردی بود:/

ولی چرا فرهنگنامه نمی تونه نظر قطعی بده پس؟

پیشاپیش به خاطر سیمای بد و پر از لینکِ پست معذرت می خوام. ولی این همه اصرار داستان به چشمِ باراد دور، با تبدیلش به چشم سائورون یا چشمانِ سائورون، یا حتی اراده ش معنیش رو از دست نمی ده؟ و بُعد فانتزی قضیه رو زیادی کمرنگ نمی کنه؟

ویرایش شده در توسط ورونوه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

فرودو ممکنه توی آینه همین چشم واقعیش رو دیده باشه که حالا یا ممکنه واقعا چشم سائورون این شکلی بوده (بلاخره فانتزیه دیگه!) یا این که تو آینه واقعیت برای فرودو به این شکل تحریف شده باشه

پ.ن به الوه: نمیشه گفت فرودو توهم داشته، درست ترش به نظرم اینه که بگیم براش illusion به وجود اومده، یعنی این که واقعا چیزی رو میدیده اما به شکل تحریف شده / اغراق شده / تغییر یافته! همون طوری که آمون هن تا هاراد رو میبینه (توهم نیست واقعا میبینه) این جا هم میتونه واقعا خود سائورون رو دیده باشه از اون فاصله دور به واسطه قدرت حلقه! البته حرف تو هم ممکنه، اما اینی که من میگم هم احتمالش وجود داره و مطمئن نیستم کدومش درست تره!

چشم سائرون كه توى توصيفات ظاهرش كه يه چشم قرمز بوده و هيچ چيز ديگه، مانند همون كه توى فيلم بود. اون اراده سائرون و قدرتش بوده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Einar Dunadan

Also called the Eye of Sauron or the Eye of Mordor: the mysterious watching force that emanated from the Window of the Eye high in Barad-dûr. The Eye seems to represent the malicious gaze of Sauron himself: he could bend its power to see events far away in Middle-earth, but the Eye could only observe one thing at one time. In many ways, the Eye appears to operate in the same way as a palantír, and it may be that the Eye of Barad-dûr was the Seeing-stone looted from Minas Ithil. On the other hand, there are accounts of the first Dark Lord, Morgoth, possessing similar powers, and so it may be that the Eye was an innate ability of all the Ainur.

پس چشم وجود داشته اما بهتره بگیم یه قدرت بینایی بزرگی بوده در پنجره ی مرتفع باراد دور

پ.ن:

سپاس از جناب ورونوه برای لینک ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...