رفتن به مطلب

Recommended Posts

Elrohir

چشم سارون چگونه به وجود اومد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrohir

دست شما درد نکنه اله سار استفاده بردیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مالبت پیر

دابل یو - او - دابل یو، اله سار.

تخيل من رو که به شدت قلقلک دادی!

ولی اين عکس باز سازی شده اس. توی سايت ناسا می تونین عکس های جالبی ازش رو پيدا کنین.

توی ناسا NGC 6751 رو سرچ کنین.

مثه اين:

http://apod.gsfc.nasa.gov/apod/ap050416.html

آدرس سايت ناسا:

http://www.nasa.gov

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

سلام دوستلن عزيز ...

سائورن با استفاده از چشمش پلانتير ها را كنترل ميكرد يا به وسيله ي پلانتير ميناس مرگول ,,,,,,؟؟و آيا اگر او ان پلانتير را نداشت باز هم مي توانست با اراده اش بر بردگانش مسلط باشد؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

من هم قبول دارم که چشم وجود خارجی نداشته ، ولی این که وقتی فرودو حلقه رو دستش می کرد یا جاهای دیگه چشم سرخی رو می دید ، به نظر من منظورش نمی تونه چشم ملکور باشه ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farshid2d
ارسال شده در (ویرایش شده)

شما دارید روی حرف گالوم این ادعا رو می کنید که سائورون شکل فیزیکی در آخر نبرد حلقه داشته اما آیا گالوم واقعا سائورون رو دیده ؟؟ شاید زبان سائورون رو دیده باشه !!! خود تالکین مکررا در سیلماریلیون در بخش های آخر کتاب میگه که سائورون جسم فیزیکیشو از دست داده بود ! و گالوم احمق که حسابی هم شکنجه شده بود مگه می تونه فرق بین سائورون و یکی دیگه رو بفهمه !! اما دست سیاهش 4 تا انگشت بیشتر نداره به معنی این نیست که سائورون رو دیده چون یه مایا می تونه جسمشو بازسازی کنی اصلا قطع عضو واسه مایا ها هیچ معنی نداره !!! پس سائورون وجود جسمانی نداشته و در ضمن چشم هم مال خودش بوده و علتش رو هم میگم تالکین توی یکی از نوشته هاش میگه که سائورون علاقه خاصی داشته که به شکل یه گربه در بیاد خوب دقت کنید شکل گربه دقیقا چشم مثل چشم یه گربه بود !!! در ضمن شخصیت سائورون اونجوری نیست که فکرشو می کنی چون یه راز های در موردش وجود داره سائورون یه ایهام میتونه باشه .

من یه سوال دارم این ملکور بود که سائورون رو اولین بار فریب داده یا این سائورون بود که ملکور رو فریب داده ؟؟؟؟

در تمام داستان های سرزمین میانه تصمیم های سائورون هوشمندانه تر از ملکور بوده ملکور درسته خیلی قوی تر و تاریک تر بوده اما اونقدر حیله گر نبوده که بتونه سائورون که لقب استاد فریب رو داشته رو اغوا کنه در ضمن کسی که نقشه می کشه خودش مهره یکی دیگه تو نقشه نمیشه !!! سائورون و ملکور در یک زمان واحد افکار واحد پیدا می کنند و از اونجایی که قدرت سائورون اونقدر نبوده که بتونه با ولاها بجنگه میره زیر نظر ملکور تا بتونه زیر پوشش اون به این قدرت دست پیدا کنه

چون سائورون خودش یه سیاست مدار بوده نه یه غلام حلقه به گوش مثل بالروگ ها یا اورک ها یه هر کس دیگه ای ی ی

در آخر هم بگم سائورون استعداد بی نظیری توی دگر شکلی داشته پس واسش کاری نداره به شکل یه چشم در بیاد و در ضمن تغییر شکل سائورون فرا فیزیکی بوده یعنی می تونسه به اشکال قدرت و تفکر و هر چیز دیگه هم در بیاد میتونسته باد بشه یا آب یا یه روح قدرتمند و غیره

ویرایش شده در توسط arven
غلط املایی ، لطفا بیشتر دقت کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

سائرون بعد از قضيه نومه نور جسمش و به همراه اون قابليت دگر شكليش رو از دست داد. اما چون حلقه رو داشت با اون تونست جسمي رو كه باهاش حلقه رو ساخته بود دوباره به دست بياره و به همين دليل بود كه در نبرد با ايسيلدور پس از از دست دادن حلقه دوبار جسمش رو از دست داد.

سائرون حيله گر بود اما ملكور بود كه اونو فريب داد و فرمانبردار خودش كرد. تو سيلماريليون بعد از نبرد خشم سائرون پشيمون ميشه اما تالكين ميگه كه بندهايي كه ملكور بر او نهاده بود بسيار مستحكم بود و سائرون نتونست برگرده.

كجا ديدي كه گفته شده باشه زبان سائرون 4 انگشت داشت؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farshid2d

حرف های تو کاملا درسته اما سارون بعد از حادثه نومه نور فقط شکل زیباشو واسه همیشه از دست داد !!! نه اینکه دیگه نمی تونسته به یک شکل دیگه در بیاد در ضمن من نگفتم که زبان سارون 4 تا انگشت داشته ! اما حرف گالوم یه جور استعاره بوده البته به نظر من ! به هر حال می دونسته که سارون انگشتشو از دست داده اما وقتی میگه دست سیاهش ! فکر نکنم منظورش این بوده که دست سارون سیاه بوده بلکه منظورش شرارت و بی رحمی سارون بوده مثل این می مونه به یکی بگی دست کثیفتو بکش کنار ! ولی در واقعیت دست طرف کثیف نیست اینا همش حالت استعاره داره

من به شخصه 5 ساله دارم روی شخصیت سارون تحقیق می کنم و تمام چیزا رو تو همه کتابهای تالکین در موردش خوندم و سارون بعضی ویژیگی هاش با یک خدمتکار فریب خورده در تضاده

توی داستان برن و لوتین از چشم سارون میگه که چطور گورلیم رو مطیع خودش کرد و بازم توی سیلماریلیون به اینکه الف ها و انسان ها خباثت چشم سارون رو نمی تونند تحمل کنند اشاره میشه

فقط توی فیلم یکم اغراق شده چون یادم نمیاد چشم سارون توی ارتفاع اونجوری باشه بلکه از درون یک پنجره بزرگ سوسو می زد اما این سارون نبوده که مستقیما با برده هاش حرف می زده بلکه به واسطه زبان سارون این کارو می کرده چون ظاهرا اون همه کاره بوده اونجا

ولی خدایش تو فیلم با نامردی کشتنش و من به اون قسمت فیلم اعتراض دارم چون خیلی اوغده وار بودش

ویرایش شده در توسط snym_4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

توی قضیه نومه نور میگه:

"اگرچه کالبد پلید و سترگ و آراسته اش را از دست داده بود و دیگر نمیتوانست در چشم آدمیان نیکو بنماید، باری روحش از ژرفناها بیرون آمد و به سان سایه و بادی سیاه از روی دریا گذشت و به سرزمین میانه و موردور که خان و مانش بود بازگشت. آنجا حلقه بزرگش را بار دیگر در باراد-دور به دست کرد، و پلید و خاموش همانجا ماوا گرفت، تا آنکه بار دیگر چهره ای مبدل از برای خود آراست، تصویری از خباثت و کین که مرئی گشته باشد؛ و چشمان سائرون مخوف را اندک کسانی تاب دیدار داشتند"

اینایی که مشخص کردم میگه که جسم زیباش رو از دست داد. حلقه رو به دست کرد و به کمک اون برای خودش کالبدی ساخت. چشمانش هم از همین کالبد نشات گرفته نه ظاهر گربه ای!

دست سیاه میتونه استعاره باشه اما دست 4 انگشت نه! داره میگه که یه انگشت کم داشت.

اینکه سائرون قدرتمند و پلید بوده دلیل نمیشه زیر دست کسی نباشه. تو والاکوئنتا به صراحت میگه: "در میان پیشکارانش که صاحب آوازه اند،اهریمنی بود که الدار او را سائرون یا گورتائور سنگدلنام نهاده بودند. در آغاز یکی از مایاهای آئوله بود، ..."

در مورد تفاوت چشم در کتاب و فیلم هم حق با شماست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farshid2d

البته که سائورون زیر دست ملکور بوده اما منظور من این بوده که اراده سائورون مستقل بوده

بعد شما بهتر می دونید جسم واسه مایا ها به چه معنا می باشد پس دست چهار انگشتی خیلی با قدرت مایا ها جور در نمی یاد در ضمن سائورون وقتی جسم زیباشو از دست داد طبق نوشته بالای خودت خودشو بازسازی کرد پس چطور نمی تونه انگشتشو بازسازی کنه این با منطق جور در نمی یاد در ضمن توی کتاب یاران حلقه شورای الروند و همچین در فصل سایه های گذشته تاکید می شه که روح سائورون گریخت پس وجود جسمانی 4 انگشتی بی معنی هستش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

توی اون متن میگه که حلقه رو دستش کرد و برای خودش جسمی ساخت. یعنی به کمک حلقه جسمش رو ساخت. وقتی حلقه و انگشتش رو از دست داد دیگه نمیتونست اونو بازسازی بکنه.

متوجه منظور شما هستم، اینجا یه تناقض وجود داره. خودم دارم میگم که سائرون بدون حلقه نمیتونست جسم داشته باشه اما حرف گالوم داره اینو نقض میکنه. تنها توجیهی که براش دارم اینه که سائرون کم کم قدرتش رو به دست آورده و تونسته تا حدودی جسمش رو آماده کنه اما بدون حلقه این جسم کامل نمیشد و برای همین از برج تاریکش پایین نمیومد.

توجیه شما هم اینه که گالوم تحت شکنجه چیزهای غیر واقعی میدیده. اما من میگم اگه اینجوری بود تالکین یه جوری اشاره میکرد که اینا توهم گالومه و نه واقعیت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farshid2d

اما بازم من دلیلی نمی بینم که خود سایرون بیاد بالای سر گولوم واقعا اگه خودش رو توی برج محبوس کرده باشه

!!!

اینکه خود سایرون بیاد بالای سر گولوم و انگشتاشم معلوم باشه طوری که گالوم بتونه انگشتاشو بشماره توی اون وضعیت !! خیلی مسخره به نظر می رسه شایدم خودش شخصا چند تا سیلی به گالوم زده باشه

کسی که یه انگشت نداره به خصوص یه فرمانروای بزرگ حداقل یه دستکشی می پوشه

به نظر من گالوم فقط یک اوهام از سایرون دیده حتما خودتون بهتر می دونید که سایرون متخصص این جور جادو ها بوده

!!!!

تازه توی پلان تیر که پی پین نگاه کرد فقط گفت او امد و من فهمیدم که او گفت پس از لحاظ فیزکی نه حرفی زده شد نه جسمی دیده شد چون ذهنی حرف زد با پی پین

در کل کتاب بجز همون حرف های اون موجود مفلوک اشاره میشه که سایرون فعلا جسمشو از دست داده بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

در مورد شکل فیزیکی سائورون در زمان جنگ حلقه دوستان رو ارجاع می دم به سیلماریلیون ص 494 سطر 5 :

"سائورون از زمین های بایر شرق به در آمد و در جنوب بیشه مسکن گزید و آهسته آهسته بالید و بار دیگر خود را به کالبدی آراست."

اگر این متن رو ملاک قرار بدیم از اونجا که در هنگام حمله نیروهای شورای سفید به دول گولدور سائورون به موقع عقب نشینی کرد و به موردور گریخت پس در نتیجه کالبدش رو حفظ کرده و چه بسا در طول این حدود 60 سال تقویت هم کرده بنا بر این در زمان جنگ حلقه قطعا دارای جسم فیزیکی بوده اما در مورد اینکه چرا از برجش خارج نمی شده این عادت و استراتِژی ملکور و سائورون بوده ملکور فقط یک بار در مقابل فین گولفین مستقیما به میدان اومد و سائورون هم در نبرد آخرین اتحاد وقتی باراد دور محاصره شد و این محاصره 7 سال طول کشید مجبور شد خارج بشه

بسیار ممنون حمید جان. اصلا این مورد رو یادم نمیومد.

این دیگه کاملا داره میگه که سائرون جسم فیزیکی داشته و نمیشه گفت اوهام گولوم بوده!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

من در مورد اینکه سائورون در زمان جنگ حلقه جسم داشته کاملا مطمئن شدم اما نکته ای که برام مبهم مونده اینه که چرا سائورون باید برای خودش کالبدی بسازه که یه انگشت کم داشته باشه ؟ در پاسخ به این سوال دو جواب بدیهی اولیه وجود داره

1- این به خاطر اثری بوده که در کالبد قبلی به جامونده

به نظر من این جواب غیر منطقیه مثال نقضش وقتی سائورون به شکل گرگ در اومد و با هوان مبارزه کرد و زخمی شد در کالبد بعدیش تبدیل به scarface نشد و اتفاقا خیلی هم خوشگل و خوش تیپ بود

2- این دست 4 انگشتی زاییده توهم گالوم بوده

من این رو هم نمی تونم بپذیرم چون توهم ریشه در دانسته ها و اتفاقات گذشته داره به نظر من اسمیگل که یک روستایی در منطاتق دور افتاده بوده اطلاعی از حوادث 2500 سال قبل مثل قطع شدن انگشت سائورون نداشته که حالا بیاد توهم بزنه

اگه دوستان پاسخ دیگه ای یا توجیهی برای جواب های بالا دارند خوشحال می شم ما رو روشن کنند

ویرایش شده در توسط تضاد
سهو نگارشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

شاید از روی عمد این کالبد چهارانگشتی رو برای خودش ساخته. تا همیشه کینه خودش رو نسبت به ایسیلدور و خاندانش حفظ بکنه یا برای اینکه بهش یادآوری بکنه که نقطه ضعفش چی بوده و دفعه قبل از کجا خورده!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

;) هوم! ممکنه این که تکه های نارسیل، ترکیب آتش و نور سپید که در تقابل با سیاهی و تاریکی بود انگشت رو برید ارتباطی با شکل نگرفتن دوباره ی جسم داشته باشه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

;) هوم! ممکنه این که تکه های نارسیل، ترکیب آتش و نور سپید که در تقابل با سیاهی و تاریکی بود انگشت رو برید ارتباطی با شکل نگرفتن دوباره ی جسم داشته باشه؟

تضاد جون دیگه داری خیلی قضیه رو بو دارش می کنی ها :دی

اما خوب می شه گفت یه جای این قضیه لنگ می زنه !!

اگه بتونیم بگیم که حلقه برای سائرون همانند هوروکورکس برای والدرمورت بوده باشه بر این اساس می تونیم بگیم که در هر تجدید حیات برای شخصی که هوروکورکس داره جسم اون تحلیل می ره و تنها روح اونه که باقی می مونه !! مثل والدمورت که بینی نداشت !!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farshid2d

به حمید

من دیشب کل فصل مربوط به سائورون و حلقه های قدرت رو خوندم و اصلا به همچین جمله ای برنخوردم در ضمن کتاب من 494 صفحه نداشت میشه بیشتر راهنمایی کنی یا اینکه متن لاتین شو بذرای

در ضمن سائورون وقتی جسم جدیدی واسه خودش میسازه منطقی هستش که جسمش بی نقص باشه نه اینکه یه دونه انگشت نداشته باشه

این در کل خیلی غیر منطقی به نظر میرسه

من همیشه گفتم و بازم میگم شخصیت سائورون در دوره سوم همیشه تضاد داشته

!!!!!

ویرایش شده در توسط NiNe

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

به اصلان:

این ربطی به ولدمورت نداره. ولدمورت خودش با جادوی سیاه قیافه اش رو تغییر داد تا شبیه مار بشه و هم بقیه ازش بترسن و هم متفاوت باشه. اون ربطی به هورکراکسها نداشت.

به ناین:

احتمالا کتاب تو چاپ دومه. این جمله رو در همون صفحه ای که حمید گفت دیدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farshid2d

من چند روز پیش توی دانشنامه های مختلف خوندم که سائورون خودش شخصا با افرادش ارتباط مستقیم نداشته

بلکه وسیله یک نومه نوری سیاه با اونا در ارتباط بوده به خاطر همین این نومه نوری سیاه اسمش بوده زبان سائورون

چون حرف های سائورون رو ابلاغ می کرده

پس امکان نداره سائورون اومده باشه بالای سر گالوم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

البته حرفت در مورد زبان سائورون درسته اما مسئله حلقه برای سائورون اونقدر حیاتیه که خیلی هم دور از ذهن نیست که مستقیما دخالت کنه

ویرایش شده در توسط arven
غلط املایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

در تاریخ سرزمین میانه بخش حلقه ملکور اومده که

lمنظور از حلقه ی ملکور چیه ؟؟

ایا ملکور م حلقه داشته مثل سائرون ؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

اگر تو مسابقات شرکت می کردی متوجه می شدی! :دی

منظور از حلقه ملکور همون سرزمین میانه است!

Just as Sauron concentrated his power in the One Ring, Morgoth dispersed his power into the very matter of Arda, thus 'the whole of Middle-earth was Morgoth's Ring

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...