رفتن به مطلب
تالکین

زبان های سرزمین میانه

Recommended Posts

تالکین

اولا افتتاح فروم مبارک.

توی آردا به عنوان یک دائره المعارف سرزمین میانه جای بخشی برای بررسی به زبان های ابداعی ( یا کمی منصفانه تر : من دراوردی ) تالکین واقعا خالیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هالدیر

دوستان من هم میخوام برای این که این سایت پیش رفت کنه کاری انجام بدم در ضمن من یه سایت دارم که یک بخش جدا برای ارباب حلقه ها داره اگر میتونم کمک کنم خبرم کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Captain Of The White Tower

منم هم یک سایت خوب بلدم.

توی اون سایت هیچی از تالکین کم نگذاشته.

http://www.tuckborough.net/

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Captain Of The White Tower

خودمم توی این سایت دست دارم.و تو تکمیل کردنش کمک کردم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

تالکین جان اگه تو بری تو منوی آردا, بخش زبان های سرزمین میانه اونجا میتونی راجع به تمام زبان هایی که تالکین برای هرکدوم از دوره ها ساخته اطلاعات کسب کنی. پایین اونجا هم یه سری عنوان هست که هنوز فعال نیستن اما به زودی میان. میتونید اونجا رو ببینید و اگه چیز جدیدی به ذهنتون میرسه برای من بفرستید که اونجا قرار داده بشه.

در مورد نظراتتون, به زودی یه خبر میذاریم و همه رو از کمک توی ترجمه ها مطلع میکنیم که چیکار باید بکنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رایت ساحر

آرون، من در دریافت فونت ها با مشکلی مواجه شدم که گمان میکنم مشکل کسانی است که بخواهند تمام فونت ها را دانلود کنند، در آنجا قابلیت استفاده از Open in New Window وجود ندارد و این بدان معناست که برای هر بار دانلود باید روی بک فونت کلیک کرد تا صفحه دانلود آن ظاهر شود سپس باید روی دریافت فایل کلیک کرد و صبر کرد تا دانلود شروع شود، تازه آنوقت دوباره باید دکمه ی Back را کلیک کرد تا دوباره به صفحه ی دانلود فونت ها بازگشت و این داستان برای هر فونت جدید تکرار میشود، که از خود من زمان نسبتا زیادی را گرفت.

امیدوارم که مشکل را خوب بیان کرده باشم، و همان طور هم شما آنرا خوب حل کنید.

سپاس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس

آقا چرا الکی تاپیک ایجاد می کیند ... هر چیزی رو توی تاپیک مخصوصه بذارید...به نظر من این باید شپلخت بشه... در ضمن هر چی ترجمه باشه پذیراییم...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تالکین

خب لگولاس. من یه پیشنهاد برای سایت داده بودم. جاش هم همین جا بود. اون موقع هم یه تاپیک کلی تو اونجا نبود تا بهش پست بزنم. هیچ قسمتی هم تو فرم برای زبان های سرزمین میانه نبود که تو اون بنویستم ( اگر بود که دیگه اصلا این پیشنهاد رو نمی دادم )

حالا چرا اینقدر عصبانی هستی ؟

* من مقصودم یه قسمت تو فروم بود که در بارش بحث بشه. حالت محاوره ای پیدا کنه. این که فقط بشه اطلاعات دریافت کرد زیاد جالب نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آراگورن دوم

خيلي اينجا بي نظمه.پست ها هيچ ربطي به تاپيك نداره. بايد تمام انجمن ها زير نظر ناظر باشه.و گرنه ميشه همين.

انجمن بدون ناظر نديده بوديم

اسم تالار حلقه سرنوشت.

اسم انجمن (تاپيك )زبان هاي سرزمين ميانه

پست ها هم كه ربطي به هيچ كدوم نداره.

براي پيشرفت سايت بايد كار كرد.

ليست كردن كارها به خودي خود كاري رو پيش نمي بره..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
محسن
آقا چرا الکی تاپیک ایجاد می کیند ... هر چیزی رو توی تاپیک مخصوصه بذارید...به نظر من این باید شپلخت بشه... در ضمن هر چی ترجمه باشه پذیراییم...

نه من با شروع كردن موضوع جديد توي يك تاپيك قبلي به جاي تاپيك جدبد اصلا موافق نيستم. اونجوري همه چي قاطي ميشه. رشته كار از دست خيلي ها خارج ميشه و دنبال كردن يك موضوع خيلي سخت. من نمي فهمم مگه مشكل تاپيك جديد چيه ؟؟ همه جا همين جوريه ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

اراگون جان متاسفانه باید بیشتر دقت کنی و اتفاقا الان همه چی منظمه و اگه کمی دقیقتر نگاه میکردی میدیدی که بخش حلقه سرنوشت جاییه برای نظرهای سازنده کابران در مورد سایت. و تاپیک مورد نظر زبان های سرزمین میانه بخشیه که تالکین جان ایجاد کرده تا نظری بده که بهتره جایی در سایت در این زمینه ایجاد شه. و پست ها هم کاملا به هم ربط دارن و تاپیک ها هم همینطور و اگه فکر میکنی ناظری نداریم در اشتباهی, ناظران همون رهبان ها و رهنما ها هستند که شب و روز به سایت سر میزندند و اگه مبحث از بحث اصلیش خارج شد به دور برش می گردونن. البته به زودی ناظران جدیدی هم اضافه میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آراگورن دوم

در مورد حلقه سرنوشت حق با شماست.من توضيح زير عنوان رو دقت نكرده بودم

در مورد ناظران هم صد البته ناظر ها هستن و كارش اون رو انجام مي دن.منظورذ من عنوان زير صفحه است كه ميگه ناظري ثبت نشده.

در هر صورت تشكر كه چنين سايتي رو راه انداختين.جاي خالي چنين سايتي كاملا حس ميشه.

در زمانه ايي كه همه چيز بر پايه تبليغات است حيفه ما براي معرفي دنيايي تالكين كاري نكنيم.

وقتي داستان نه چندان قوي هري پاتر با هياهو تونسته اين همه طرفدار پيدا كنه ما بايد سعي كنيم دنيايي تالكين رو -كه صد ها بار پر ارزش تر از كتاب هاي هري پاتره - بيشتر معرفي كنيم .

لطف كنيد اين عنوان زير مربوط به ناظرين رو هم درست كنيد.

ولي هنوز معتقدم در اين تاپيك نظري براي بهبود در مورد زبان ها داده نشده و پست ها_ بعضا _بي ربط بودن

درست مثل پست خودم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mandoras

با تشکر از آراگورن ( البته با ا نه با آ)

به نظر من هم تالار ها باید یه نظم کلی پیدا کنه ( الان هم داره ولی باید بیشتر شه ). برای مثال این مبحث در مورد یه چیزه دیگه بوده و الان داریم در مورد نظم صحبت می کنیم.

و مطلب دیگه اینکه، ناظران تالارها و مباحث هنوز انتخاب نشدن. و الان مدیران ( که اختیارات ناظران و بالاتر رو دارند ) تالار ها رو مدیریت می کنن. ما منتظریم که افراد قابل اعتمادی پیدا بشن که به عنوان مدیر انتخابشون کنیم.

البته همین الان هم افراد قابل اعتمادی در کاربران داریم که در جلسه قرار شد تعدادی از اون ها مدیر شن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فيانور روح آتش

خوب من هم يه پيشنهاد دارم و اينكه يه جايي باشه كه توش درباره زبونهاي من درآوردي خودمون كه صد البته به لوتر ربط داشته باشه درست كنين.

مثلا من تا اينجا شونصد جور زبون سياه و سفيد درست كردم كه واقعا قشنگه.آرگونا نمونشو ديده.

براي مثال چيزي كه توي امضامه بخونين.اختراع خودمه.اسم زبونش هست ملادير.يه نوع تغيير يافته از الفي والينور.

همين...نفر بعد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MAS

سئوال من اینست که تالکین کلّاٌ چند زبان ابداع کرده است(در رابطه با تاریخ آردا) و عمق این زبانها چقدر می باشد(چه قدر کامل هستند و آیا دستور زبان دارند؟) ، آیا تالکین کتاب و یا داستانی را احیاناٌ به یکی از این زبانها نوشته است؟ بابت پاسخ تان پیشاپیش کمال تشکّر را(به احتمال زیاد از بانو آرون) دارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

اگه همچین سوالی داری باید به بخش کتابخانه ها مراجعه کنی و اونجا مبحث ایجاد کنی نه اینجا, و لطفا قبل نوشتن هر پست اول به مبحث تاپیک نگاه کن, اینجا برای پیشنهاد دادن بخشی مخصوص زبان هاست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MAS

آرون می دانی من اونموقع تازه وارد بودم و هر چی هم جزوجز می کردم کسی به هم نمی گفت چه کار کنم . برای مثال یه سر به قسمت سئوال و جواب بزن، همین سئوال من در بخش سئوالات شما درباره دنیای تالکین مطرح شده است که تاریخ آن 22 شهریور است یعنی سه روز قبل از پست من در این مبحث . ولی حالا که 6 مهره و 15 روز از آن سئوال می گذرد هنوز کسی به سئول من جوابی نداده است!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MAS

یه پیشنهاد توپ هم دارم: اگه بانو آرون یا هر شخص دیگری که از پس کار بر بیاید بتواند یک بخش آموزش یکی از زبانهای تالکینی را در سایت قرار دهد، طرح فوق العاده ای می شود.یکی از رهبانان لطف کند و نظرش را در این مرود اعلام کند. در ضمن به تاریخ این دو پست اخیر من هم دقّت شود تا معلوم گردد که پشت سر هم نمی باشند!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

در مورد سوالت , میتونی به بخش زبانهای سرزمین میانه مراجعه کنی و تا حدی جوابتو بگیری. و از این زبانها , زبان الفی با گویش های سیندار و کوئنیا کامل و دقیق با تمام قواعد گرامری است. تالکین هیچ کتاب و یا داستانی رو به این زبان ننوشته, تنها برخی از گفته های کتابهاش , و چند شعر محدود پیدا میشن که به این زبان ها هستند. اما میتونی نوشته ها و داستانهای زیادی پیدا کنی که طرفداراش به این زبانها نوشتن یا همچنین فصل والاکوئنتا سیلماریلیون که به زبان کوئنیا برگردونده شده!

در مورد طرحی که گفتی, در دست اجرائه و فیانور عزیز (با فیانور روح آتش اشتباه نگیرید) در حال تدارک نوشته های آموزشی زبان کوئنیا هستن. امیدواریم هرچه زودتر آماده شه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رایت ساحر

دو تا چیز:

اول اینکه چرا به مشکلی که من مطرح کرده بودم پاسخی داده نشد؟

دوم (هر چند که به اینجا مربوط نیست) اگه واسه دنیای جادویی ناظر خواستید من هستم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شوالیه آرموک

به نظرم همون یه زبان باشه...کسی می تونه تلفظ اونها رو به فارسی بنویسه...خیلی باحال میشه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بورومیر

سایت http://www.uib.no/ در مورد زبانهای سرزمین میانه و دنیای تالکین توضیح داده

به قسمت http://www.uib.no/People/hnohf/ که برید میتونید چیزای زیادی در مورد زبانهای تالکین پیدا کنید (حتی واژه نامه)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien
به نظرم همون یه زبان باشه...کسی می تونه تلفظ اونها رو به فارسی بنویسه...خیلی باحال میشه...

دوست من سلام

این حرف شما مثل این میمونه که ما بریم فرانسه یاد بگیریم بعد تلفظ ها رو به اسپانیایی بنویسیم

نمیشه که

زیبایی هر زبانی در بکار گیری تمام قواعد آن جهت همان زبان است شما زیبایی زبان الفی را با درک فارسی خراب میکنید.(این نظر منه ها)

با تشکر از شما

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

تلفظ .. . !!!!!!!!

ببخشید, هول کردم . .. ..

سلام ! برای تلفظ لغات باید کجا بریم !؟ دیکشنری موجود !؟

ممنون بچه ها ;:D

پ ن : این سایت باز نمیشه !!! " http://www.uib.no "

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
تلفظ .. . !!!!!!!!

ببخشید, هول کردم . .. ..

سلام ! برای تلفظ لغات باید کجا بریم !؟ دیکشنری موجود !؟

ممنون بچه ها ;:D

پ ن : این سایت باز نمیشه !!! " http://www.uib.no "

دیکشنری ها رو از اینجا دانلود کن:

http://mahdimehr.uuuq.com/LoTR/Dictionary.zip

حالا که مثل خودم انقدر به زبانها علاقه داری یه سر به اینجا بزن:

https://arda.ir/forum/viewtopic.php?f=8&t=682

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...