رفتن به مطلب

Recommended Posts

الوه

نه، شما مفاهیم رو قاطی نکن، مایار میتونستن به هرکالبدی که بخوان در بیان، همشون

چه گندالفش و چه سائورونش

در مورد نفرین هم امکانش نیست چون اساس جادو توی کارهای تالکین به این سبک نیست

همچنین خیلی به منابع هابیت گیر ندید، چون مثلا در هیچ کجای کارهای تالکین چیزی جادویی شبیه دکمه هایی که سرخود بسته و باز میشدن پیدا نخواهید کرد

جو هابیت متفاوته با بقیه ی کارها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

قسمت زیادی از حرف شما را پذیرفتم.موافقم که جادویی به این سبک در آثار استاد تالکین نیست و جادو در آردا حد وحدود های زیاد و بسیار سختی دارد و اینکه استاد موقع نوشتن هابیت, آردایی که بعد ها در داستان های دیگر ساخت , در آن زمان در ذهن ایشان شکل نگرفته بود.(تناقض هایی مثل استفاده از ساعت مکانیکی و...)

با عرض پوزش از شما جناب الوه هنوز یک قسمت کوچکی از وجودم به جادوی سائورون اعتقاد داره و با حرف شما مخالفه :) آخه سائورونی که در داستان باراهیر روحي را به شکل همسر گورلیم(اصلا داستان یادم نیست اگه اشتباه گفتم حتما بم اطلاع بدید.متاسفانه الان هم کتاب سیلماریلیونم زیر خرواری از کتاب های دیگر بالای کمد مدفون شده :ymapplause: ) در آورد , لابد می تواند انسانی را به خرس تبدیل کند.

ویرایش شده در توسط baradil soldier of dale

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

بازی کردن با فکر یک انسان فانی در حال استیصال راحته، واسش یجور توهم درست کرد و خب میدونیم این کار از سائورون بعید نیست

برای مثال اون میتونست چیزایی که توی پلان تیر نشون میده رو تغییر بده با اراده ی خودش...

البته همین کار رو آراگورن با خودِ سائورون کرد :دیــ

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

بازی کردن با فکر یک انسان فانی در حال استیصال راحته، واسش یجور توهم درست کرد و خب میدونیم این کار از سائورون بعید نیست

برای مثال اون میتونست چیزایی که توی پلان تیر نشون میده رو تغییر بده با اراده ی خودش...

البته همین کار رو آراگورن با خودِ سائورون کرد :دیــ

حق با شماست.توهم درست کردن خیلی منطقی تره.دیگه به طور کامل متقاعد شدم که کار سائورون نیست. بئورن رو به حساب چیزایی مثل ساعت مکانیکی و دکمه های جادویی و .. میذارم.

ولی یه سوال که: (ببخشید که مرتبط نیست با تاپیک)

در مورد پلان تیر ها مطمئن هستید که سائورون می تونست تغییر بده؟ تا اونجایی که یادمه گندالف گفته بود که سنگ های بینا هیچ وقت دروغ نمی گویند و سائورون هم نمی تواند آن ها را وادار به دروغ گفتن بکند. فکر می کنم این برداشت اشتباه هر کسی از چیزایی که توی سنگ دیده بوده(مثل دنه تور) و نه اراده سائورون.

ویرایش شده در توسط baradil soldier of dale

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

درست میگه، هیچوقت دروغ نمیگن، اما راست هم نمیگن! (گندالف اینو برای این به کار برد که قدرت موردور که به دنه تور نشون داده شده بود رو توضیح بده...)

خب درهرحال آراگورن خودش رو به صورتی متفاوت به سائورون نشون داد

و روی این باید سر جاش بحث بشه، خوشمان آمد :پی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
دوالین

سلام.در مورد بئورون چیزای زیادی وجود نداره.یه چیزهای نامشخص.اینکه هم خرسه هم ادم و درعین حال زیر بار هیچ جادویی هم نمیره.

اینکه اهل کجا بوده و منظورش از این حرف چی بوده: بالاخره روزی میرسد که انها هلاک شوند و من برگردم.

خواهش میکنم جواب دهید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

خب در این مورد اظهار نظر زیادی نمیشه کرد. اینکه از کجا ریشه گرفتن هم مشخص نیست. کلا یکی از جنبه هایی که ابهامات زیادی داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD.H

اگه بیورن(با همزه) انسان بوده، پس اسکین چنجر نژاد واحد حساب نمیشه؟

یعنی یه الف یا دورف هم میتونن اسکین چنجر باشن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Bain

اگه بیورن(با همزه) انسان بوده، پس اسکین چنجر نژاد واحد حساب نمیشه؟

یعنی یه الف یا دورف هم میتونن اسکین چنجر باشن؟

نه، اسکین چنجرها زیرشاخه ای از انسانها محسوب میشدن.طبیعتا نژادهای دیگه نمیتونستن اسکین چنجر باشن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mgh47

نه، اسکین چنجرها زیرشاخه ای از انسانها محسوب میشدن.طبیعتا نژادهای دیگه نمیتونستن اسکین چنجر باشن.

فکر نکنم که زیرشاخه ای از انسانها باشن و بلکه خودشون بطور مستقل یه نژاد هستند :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
عیار

چرااینقدر به حیوونای خونگیش علاقه داشته ؟ از گوشتشون تغذیه نمی کرده.حتی واسشون میزو صندلی غذاخوری درست کرده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD.H

چرااینقدر به حیوونای خونگیش علاقه داشته ؟ از گوشتشون تغذیه نمی کرده.حتی واسشون میزو صندلی غذاخوری درست کرده.

شاید دلیلش این باشه که تنها بوده، یا اینکه چون خودش هم تبدیل به یک حیوون میشده حیوونا رو دوست داشته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD.H

یه سوال که شاید خیلی ربطی به تاپیک نداشته باشه، اسکین چنجر ها فقط به خرس تبدیل میشدن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Arien

یه سوال که شاید خیلی ربطی به تاپیک نداشته باشه، اسکین چنجر ها فقط به خرس تبدیل میشدن؟

من فکر کردم این میتونه جوابی باشه واسه سوالت...

ازونجایی که بهشون میگفتن beornings...

In Old Norse, björn meant "bear"; the English word bear is from the Germanic word beorn (literally, "the bear").

فقط اینو یادم رفت بگم.

یه افرادی هستند که میتونستن خودشون را به شکلهای مختلف دربیارن مثل والار یا سارون. بئورنینگام جزو اونا حساب میشن ولی فقط میتونستن به خرس تغییر شکل بدن.. برای همین بهشون میگفتن اسکین چنجر.. ولی به اون دسته ی بالاتر میگفتن شیپ شیفتر (shape shifter) . تفاوتشون توی اسماشون معلومه فکر کنم..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD.H

فقط اینو یادم رفت بگم.

یه افرادی هستند که میتونستن خودشون را به شکلهای مختلف دربیارن مثل والار یا سارون. بئورنینگام جزو اونا حساب میشن ولی فقط میتونستن به خرس تغییر شکل بدن.. برای همین بهشون میگفتن اسکین چنجر.. ولی به اون دسته ی بالاتر میگفتن شیپ شیفتر (shape shifter) . تفاوتشون توی اسماشون معلومه فکر کنم..

فقط اینکه والار یا مایار (از جمله سائورون) از جمله قدرت هاشون تغییر شکل دادنه، ولب بئورن انسان بود نه مایا یا والا، بین اسکین چنحر و شیپ شیفتر فکر نکنم فرق زیادی باشه چون تو همین تاپیک هم برخی از دوستان بئورن رو شیپ شیفتر میدونستن

ویرایش شده در توسط LORD.H

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
زاپا

یه سوال که اینجا به ذهنم میاد اینه که در پست هایی که بانو آرون و اله سار به جا گذاشتن اشاره شده که بئورن پسری داشته که بعد از اون جانشینش شده، خب پس حتما زنی هم داشته دیگه ، اما توی کتاب هابیت دورف ها و بیلبو با وجود اون که دو روز تو خونه بئورن زندگی میکنن زن بئورن رو نمیبینن ، یعنی زن بئورن کجا زندگی میکرده ؟ زن بئورن خرس بوده یا انسان ؟ یا یه اسکین چنجر خرس مثل خودش ؟

راستی چرا ارباب حلقه ها و سیل تایپیک سوال و جواب دارن اما هابیت نداره ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD.H

همون طور که اله سار عزیز گفتن

پسران بئورن هیچکدوم قدرت اون رو تمام و کمال نداشتتن.و اینکه بئورن انسان به حساب میومد

پس به نظر من همسرش هم باید انسان باشه، و اینکه اسکین چنجر بوده یا یک انسان معمولی باز هم به نظر من انسان معمولی بوده چون در اون زمان تعداد اسکین چنجر ها بسیار بسیار کم بوده و شاید دلیل قدرت کمتر پسرانش هم همین باشه که مادرشون انسانی معمولی بوده و نه یک اسکین چنجر

ویرایش شده در توسط LORD.H

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...