رفتن به مطلب

Recommended Posts

الوه

دقیقا جمله ی انگلیسی هم همین مشکلو داره.{البته "مشکل" کلمه ی خوبی نیست}

میگه سپس {then} منتظر تو خواهم ماند.{shall}.یعنی بعد ازینکه کشتی الدار {به قول شما} رفت تو بیا. خب کشتی الدار چرا بدونِ الروند و بانو میره؟؟ <_<

{عجب اشتباه فاحشی کردم که به فیلم اعتماد کردم!}

تازه بد تر شد که کله بورن هم به گیردان اضافه شد :((

من میگم کشتی های حامل همه ی مردمان الفی که اجازه ی رفتن رو داشتن، منظورِ گیردان بوده نه هر کشتی که میخواسته بره اونجا. وگرنه کشتی حاملان حلقه VIP بوده و خاص و کلا جدا از اون کشتی ها، برای همین جز اون کشتی ها به شمار نمیاد، همینطور کشتی کله بورن و یحتمل کشتی خودِ گیردان وقتی میره به غرب (که البته از سرنوشت گیردان اطلاعی نداریم) جز اون ها نیست و جمله بازم درسته!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

حالـا متقاعد شدم<_<

اما بعد از ساعتها فکر کردن و اینور و اونور دنبال استدلـال گشتن!! و از پنهان ترین زاویه نگاه کردن به کل قضیه و نه فقط جمله !!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
FILI

من خیلی از پست ها رو خوندم ولی یه چیزی رو دقیقا متوجه نشدم، فرودو دقیقا به کجا میره؟ همه ش گفته میشه غرب ولی غرب دقیقیا کجاست؟ و چه جور سرزمینه؟

این هم بگم من هنوز بازگشت شاه رو نخوندم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

من خیلی از پست ها رو خوندم ولی یه چیزی رو دقیقا متوجه نشدم، فرودو دقیقا به کجا میره؟ همه ش گفته میشه غرب ولی غرب دقیقیا کجاست؟ و چه جور سرزمینه؟

این هم بگم من هنوز بازگشت شاه رو نخوندم.

سرزمين والينور. سرزميني در غرب درياي بزرگ و دور از دسترس فانيان. سرزمين ناميرايان كه در آنجا گذر زمان التيام بخش رنج ها و زخم هاست. يه زماني( تا اواخر دوران دوم) والينور در سرحدات جهان بود و مردماني به غير از الف ها هم مي توانستند به سواحل آن برسند( هرچند درواقع به طور عملي نمي توانستند. چون شكستن حريم برايشان ممنوع بود. يه بار هم كه جرات كردند و به والينور رفتند، براي هميشه در آنجا اسير شدند( نمي گم كيا. چون تو بازگشت شاه خودت مي خوني)) به هر حال بعد از اين اتفاق والينور از دسترس فانيان خارج ميشه و فقط الف ها قادر بودند تا از راه راست به آنجا سفر كنن.

ویرایش شده در توسط baradil soldier of dale

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
FILI

سرزمين والينور. سرزميني در غرب درياي بزرگ و دور از دسترس فانيان. سرزمين ناميرايان كه در آنجا گذر زمان التيام بخش رنج ها و زخم هاست. يه زماني( تا اواخر دوران دوم) والينور در سرحدات جهان بود و مردماني به غير از الف ها هم مي توانستند به سواحل آن برسند( هرچند درواقع به طور عملي نمي توانستند. چون شكستن حريم برايشان ممنوع بود. يه بار هم كه جرات كردند و به والينور رفتند، براي هميشه در آنجا اسير شدند( نمي گم كيا. چون تو بازگشت شاه خودت مي خوني)) به هر حال بعد از اين اتفاق والينور از دسترس فانيان خارج ميشه و فقط الف ها قادر بودند تا از راه راست به آنجا سفر كنن.

مرسی از اینکه جوابم رو دادی

ولی حالا یه سوال دیگه، خیلی از کسانی که به نوعی میشه گفت الف هم نبودند مثل فرودو و بیلبو برای همیشه عمرشون در این سرزمین جاودان هستش؟ و یا نه اونا هم بالاخره می میرند؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

مرسی از اینکه جوابم رو دادی

ولی حالا یه سوال دیگه، خیلی از کسانی که به نوعی میشه گفت الف هم نبودند مثل فرودو و بیلبو برای همیشه عمرشون در این سرزمین جاودان هستش؟ و یا نه اونا هم بالاخره می میرند؟

در حالت کلی جواب سوالت منفیه. فقط الف ها هستند که عمر جاودان دارن. حتی فرودو یا بقیه کسایی که از نژادهای دیگه بودن، با وجود رفتن به والینور هم عمر ابدی پیدا نمیکنن و بالاخره یه روز میمیرن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mitrandile

من نظر من در وجود اونایی که رفتن یه کانال باز شده بود که ممکن بود در آینده تاریکی ازش استفاده کنه و بر دنیای هابیت ها (و سایرین) مسلط بشه به همین خاطراونا رفتن.

با شما موافقم دوست من چون تاریکی برای مدتی چه کوتاه و چه بلند در وجود اونا رخنه کرده بود. ممکن بود دوباره بر اونا چیره بشه . حتی به فرودو هم چیره شد ولی لحظه آخر که میخواست حلقه رو نابود کنه . تازه اگه گالوم نمیومد و حلقه رو اون آخر کار ازش نمیگرفت شاید علاقه تاریک فرودو به حلقه مدام باقی میموند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لیدی گالادریل

بالاخره نفهمیدم که فرودو برگشت به هابیتون یا تا آخر عمرش تو والینور موند؟؟ بعد سم کی رفت به والینور؟؟ لطفا جواب بدین تا از افسردگی در بیایم:(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas
در 3 ساعت قبل، Galadriel18 گفته است :

بالاخره نفهمیدم که فرودو برگشت به هابیتون یا تا آخر عمرش تو والینور موند؟؟ بعد سم کی رفت به والینور؟؟ لطفا جواب بدین تا از افسردگی در بیایم:(

فرودو تا آخر عمر تو والینور موند. سم هم بعد از مرگ همسرش یعنی در سال ۶۱ دوران چهارم به والینور رفت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Silmarilion

دقیقا یادم نیست ولی تو فیلم وقتی سام دلیل رفتنش رو می پرسه ؛فرودو میگه دنیا نجات پیدا کرد ولی من نجات پیدا نکردم.، خب تو کتاب و فیلم سام هم اون حلقه رو لمس میکنه ولی می دونیم که سم با فرودو به پیش والاها نمیره و فرودو   سرزمین میانه رو ترک می کنه ؛ خب این نظریه زخم شمشیر پادشاه انگمار بیشتر قوت می بخشه و چون علاجی در سرزمین میانه نیست ؛فرودو برای تسکین دردش به والینور میره.. 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لیدی گالادریل
در 51 دقیقه قبل، The Silmarilion گفته است :

دقیقا یادم نیست ولی تو فیلم وقتی سام دلیل رفتنش رو می پرسه ؛فرودو میگه دنیا نجات پیدا کرد ولی من نجات پیدا نکردم.، خب تو کتاب و فیلم سام هم اون حلقه رو لمس میکنه ولی می دونیم که سم با فرودو به پیش والاها نمیره و فرودو   سرزمین میانه رو ترک می کنه ؛ خب این نظریه زخم شمشیر پادشاه انگمار بیشتر قوت می بخشه و چون علاجی در سرزمین میانه نیست ؛فرودو برای تسکین دردش به والینور میره.. 

تو کتاب ضمائم ارباب حلقه ها گفته سم پس از مرگ همسرش به لنگرگاه خاکستری میره و سوار بر کشتی رهسپار والینور میشه. همچنین لگولاس و گیملی دورف هم چند سال بعد با کشتی که خودشون میسازند به سوی دریا رهسپار میشوند. از آنجایی که لگولاس هم یک الف بوده احتمالا گیملی و لگولاس به سرزمین والینور میرند. من ابه این خاطر سوال کردم چون که  اینها در کتاب ضمائم آورده شده و کمی در مورد صحتش تردید داشتم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Silmarilion
در 40 دقیقه قبل، Galadriel18 گفته است :

تو کتاب ضمائم ارباب حلقه ها گفته سم پس از مرگ همسرش به لنگرگاه خاکستری میره و سوار بر کشتی رهسپار والینور میشه. همچنین لگولاس و گیملی دورف هم چند سال بعد با کشتی که خودشون میسازند به سوی دریا رهسپار میشوند. از آنجایی که لگولاس هم یک الف بوده احتمالا گیملی و لگولاس به سرزمین والینور میرند. من ابه این خاطر سوال کردم چون که  اینها در کتاب ضمائم آورده شده و کمی در مورد صحتش تردید داشتم

آره ولی اینکه سام بعد از سالها چرا میره لنگ گاه خاکستری کمی ابهام آمیزه،اینکه چی باعث شده به لنگرگاه خاکستری بره!آیا این بخاطر حمل حلقه ست اگه اینطوره چرا بعد از سالها این اتفاق می افته و چرا فرودو در پایان کتاب طوری باهاش صحبت میکنه انگار دیدار دوباره ایی وجود نداره.. 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لیدی گالادریل

خب اگه توجه کرده باشین فرودو از شمشیر مورگوت زخم میخوره علاوه بر جراحاتی که از شلوب دریافت میکنه. همچنین حلقه رو به مدت زیادی در دست داشته. یعنی ایشون علاوه بر زخمهای جسمی، صدمات روحی بسیاری دیده بود. اینکه چرا بلافاصله نمیرن من هم دقیقا متوجه نمیشم. خب فرودو هم بعد از 4 سال میره به والینور. قضیه اینه که یک چیزهایی باید انجام میشده. اگه تو کتابها عمیق بشین میبینین که افراد هر کدوم وظیفه ای داشتن که باید به انجام میرسیوندن. لرد الروند و بانو گالادریل هم خیلی دیرتر از بقیه الف ها به غرب میرن چون پس از مرگ سائورون باید اوضاع سرزمین میانه سر و سامان داده میشد و سپس به غرب میرفتن. وقتی که اوضاع سرزمین میانه رو به بهبود رفت برای الفها ماندن معنایی نداشت چون کاری برای انجام دادن نداشتند و سرزمین میانه برای آنها ملال آور بود. سم هم پس از استقرار آرامش در شایر و بهبود اوضاع وظیفه داشت که در کنار خانواده باشه و پس از مرگ همسرشون به والینور رفتن. البته به غیر از زخمهای روحی (مثل بانو سلبرین که پس از شکنجه توسط اورکها به شدت از لحاظ روحی آسیب دیدن و توسط پسرانشون به سرزمین والینور برای بهبودی برده شدن)، رفتن به سرزمین والینور مثل یک پاداش برای یاران حلقه بوده (که در اینصورت رفتن گیملی همراه لگولاس توجیه میشه)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ورونوه

حالا که دارین زحمت می کشین این موضوع رو بررسی می کنین، یه نگاه به این سوال منم بندازین:

درگذشتن به غرب

به نظر من رفتن به والینور نمی تونه یه پاداش برای فانی ها باشه. چون اونا سریع تر دچار زوال و مرگ میشن اونجا.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Alkar

فرودو برای این که از ویچ کینگ زخم خورده بود به والینور رفت برای این که زخمش هیچ وقت خوب نمیشد و به سرزمین جاودانگان رفت بیلبو رو هم دقیقا نمیدونم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
alirezatheking

بنظرم رفتن بیلبو هم یک موهبت و امتیازی بود که بخاطر خدمتش به سرزمین میانه به او داده شد و در دادن این امتیاز گندالف، لرد الروند موثر بودند. بنظر میرسه تمام یاران حلقه می توانستند به والینور بروند اما در عجبم چرا شاه اله سار همراه آرون و پیپین و مری نرفتند به والینور و در گاندور درگذشتند؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ILMARE

خب کسی مثل فرودو که در جریان بردن حلقه به کوه هلاکت اونقدر بدبختی کشیده بود بایدم به غرب سفر می کرد.

در اصل فکر می کنم یک نوع قدر دانی از فرودو بخاطر تمام کارهای سختی بود که در طول جریانه حلقه انجام داد و می خواستن مرحمی رو درد هایی که کشیده بزارن. 

ویرایش شده در توسط Nienor Niniel
تصحیح نگارش و املای کلمات

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...