رفتن به مطلب
Haldir of Lorien

نوشته های روی حلقه

Recommended Posts

Haldir of Lorien

با سلام به دوستان عزیز

در ابتدا امیدوارم این مطلب را در تالار درستی نوشته باشم.

سوالم در مورد زبان موردور است

زبانی که حروفش الفی است به شیوه ای باستانی ولی زبانش متعلق به موردور است_یاران حلقه-سایه گذشته-ص 119 خط 7 از آخر)

این دقیقا چه نوع زبانی است.

در ضمن در فیلم اول هنگامی که فرودو در بالای ودرتاپ حلقه را به انگشت میکند و اشباح حلقه را نورانی میبیند کلمه ای احتمالا به زبان موردور گفته میشود این کلمه یعنی چه ؟؟؟

آششششششششششششششییییییییییییی Ashhhhhhhiiiiiiiiiii

با تشکر از شما

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

زبان موردور همان Black Speech است که سارون برای استفاده خادمانش ساخت. مثل نوشته روی حلقه :

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul

ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul

این جا میتونی تلفظشو گوش بدی که خیلی جالبه! 123kb-

http://www.anarda.net/tolkien/Enciclopedia/nazgul.wav

اگه توضیح بیشتر خواستی بگو.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lycanthrope

قابل توجه دوستان علاقه مند به متال ! لابد می دونید که بارزام به معنی تاریکی مطلقه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

اولا که لیکانثروپ جان بارزام نه و بورزوم. ضمنا باید خدمت هالدیر جان عرض کنم که زبان سیاه رو سارون (خوب شد؟) از اونجا که زبان قبایل و طوایف مختلف اورکها اونقدر با هم فرق میکرد که زبون همدیگه رو نمیفهمیدن برای برقراری ارتباط بین اورکها اختراع کرد، هرچند که هیچوقت به صورت گسترده مورد استقبال اورکها که استعداد یادگیریشون در حد اسفناج نیم پز بود واقع نشد و از همون گویش مشترک استفاده میکردند.

اما سارون هم انگار همچین با استعداد نبوده و نمیتونسته خط برای زبانش درست کنه و به همین دلیل هم خط الفی رونی رو یه جورایی دزدید و از اون برای نوشتن روی حلقه استفاده کرد.

راستی لیکانثروپ، این عکس آواتارت خیلی برام آشناست. کاور یکی از کارهای امپریوم نیست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien
زبان موردور همان Black Speech است که سارون برای استفاده خادمانش ساخت. مثل نوشته روی حلقه :

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul

این جا میتونی تلفظشو گوش بدی که خیلی جالبه! 123kb-

http://www.anarda.net/tolkien/Enciclopedia/nazgul.wav

اگه توضیح بیشتر خواستی بگو.

آرون عزیز با سلام

از توضیحاتتان ممنونم

ولی سوال دوم به چه معناست؟

آشششششییییییییییییییی Ashiiiiiiiiiiiiiiiiii

با تشکر از شما

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

اش Ash در زبان موردور به معنی عدد یک به کار میره. احتمالا اشی به معنای یگانه هستش. یعنی وقتی که نزگول حلقه یگانه رو در دست فرودو دیدند اون رو شناختند و بزرگترینشون که همون مورازور باشه به بقیه اعلام میکنه که حلقه یگانه اینجاست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MAS
اولا که لیکانثروپ جان بارزام نه و بورزوم. ضمنا باید خدمت هالدیر جان عرض کنم که زبان سیاه رو سارون (خوب شد؟) از اونجا که زبان قبایل و طوایف مختلف اورکها اونقدر با هم فرق میکرد که زبون همدیگه رو نمیفهمیدن برای برقراری ارتباط بین اورکها اختراع کرد، هرچند که هیچوقت به صورت گسترده مورد استقبال اورکها که استعداد یادگیریشون در حد اسفناج نیم پز بود واقع نشد و از همون گویش مشترک استفاده میکردند.

اما سارون هم انگار همچین با استعداد نبوده و نمیتونسته خط برای زبانش درست کنه و به همین دلیل هم خط الفی رونی رو یه جورایی دزدید و از اون برای نوشتن روی حلقه استفاده کرد.

راستی لیکانثروپ، این عکس آواتارت خیلی برام آشناست. کاور یکی از کارهای امپریوم نیست؟

هالباراد جان، تا اونجا که می دونم، خطّی که توسّطش، اون قطعه از اون شعر معروف الفی(حلقه ای سه برای پادشاهان الف زیر گنبد نیلی...) روی حلقه حکّاکی شده بود، رسم الخطّ تنگوار بود که این رسم الخظ با دیگر رسم الخطّی که بیشتر، الف های اره گیون و بعداً دورف ها استفاده می کردن یعنی حروف رونی و یا همان آنگرتاس، دوچیز کاملاً جدا و متفاوت می باشند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

سوالي در مورد حلقه ها ي قدت

آيا روي باقي حلقه هاي قدرت هم شعري وجود دارد؟مثل شعر روي حلقه ي يگانه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

نه رو باقی حلقه ها شعری وجود نداره و اون افسون رو سائورون خودش روی حلقه خودش نوشته و سایر حلقه ها رو که الف ها ساختن چنین نبوده. البته در کل روی برخی جواهرات و وسایل نبرد و غیره به عنوان یه جور طلسم یا نوشته جالب حکاکی می کردند ولی رو حلقه های دیگه رو نشنیدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

با تشكر از ليدي آرون .درسته روي اكثر سلاح ها وجواهرات الفي شعر (طلسم) وجود داره. ولي روي سه تا حلقه ظاهراكه چيزي نبوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کشکولی

کسی میدونه معنی نوشته های روی حلقه قدرت که به زبان الفی بودن چیه؟ ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

اول کتاب های ارباب حلقه ها رو نگاه کن!نوشته معنیشو!

تو فیلم هم به انگلیسی میگه گاندالف.

به زبان سیاه موردور نوشته شده بود،نه زبان الفی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
NGNG

فکر میکنم ریشه ی مردور از زبان الف ها بود...که بعد ها به شکل زبان سیاه درومد و سائرون و ملکور از اون برای ساختن حلقه و

جادو و تلسم استفاده کردن...

من عکسی رو از تفسیر حروفات زبان مردور دارم..و اسم خودمو هم به زبان مردور ها مینویسم...

راستشو بخوایی امضای خودمو طوری طراحی کردم که در زبان مردور سیاه به شکل اسمم هست...و یک نوشته است..

خیلی جالبه...تمام حرف الفبای زبان سیاه رو میدونم...

البته به نوعی نشعت گرفته از زبان اینگیلیسیه....ولی یه جورایی آدمو میپیچونه..

میخوام در اینترنت یه PDF آموزش زبان مردور رو پیدا کنم...حیف که گیرم نمیاد...کسی داره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

معمولا زبان الفهای سینداره که تو اینترنت پیدا میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
NGNG

خوب پس نتیجه میگیریم که؟...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

اون زبانی که میدونی احتمالا من در آوردیه ;) یا زبان سیاه نیست!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کشکولی

توی کدوم قسمت ؟ من تازه سیلماریلیون رو دارم تمام میکنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
NGNG

من حروفات زبان مردور رو که تفسیر شده و به صورت آش نازگ اسم گذاری شده رو دارم..و از اینترنت گرفتم /;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

کشکولی عزیز،چه چیزی در کدام قسمت.منظور سوال رو متوجه نمیشم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
NGNG

فکر کنم با من بود...

دوست عزیز.. اون عکس رو از بخش گوگل و عکس یابی گرفتم که العانم نمیدونم لینکش چیه.

یکی دوتا از اسمای ارباب حلقه ها رو گشتم..اینارو آورد..

البته اینگیلیسی نوشتم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
کشکولی

معنی نوشته های روی حلقه رو شما گفتی اول کتاب ارباب حلقه ها نوشته تو کدوم کتاب ؟ کدوم فصل؟

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

ـوی شورای الروند

کتاب یک

گندالف توی ریوندل اونو به زبون میاره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
NGNG

معنیش اینه.

آش نازگ دور باتولگ