رفتن به مطلب

Recommended Posts

الانور

بچه ها من دقیقا یادم نیست آیا فینرود زن دداشت یا نه ؟

یادم یه جایی خوندم زنش تو والینور موند ..

آرون مطرح کردن بحث دربارهء فینرو و تورگان غیر اخلاقیه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار
بچه ها من دقیقا یادم نیست آیا فینرود زن دداشت یا نه ؟

یادم یه جایی خوندم زنش تو والینور موند ..

آرون مطرح کردن بحث دربارهء فینرو و تورگان غیر اخلاقیه ؟

الانور جان سلام... فینرود عاشق یه الف والینوری به نام (Amarië) شده بود و قرار بود که ازدواج کنند اما اون باهاش هیچوقت به سرزمین میانه نیومد (چون والار اجازه رفتن رو ندادند) و تو والینور موند.این تمام چیزیه که تو سیلماریلیون بهش اشاره شده اما من تو یه متن تو جلد 11 تاریخ سرزمین میانه بخش اول دیدم که بعد از رفتن فینرود به تالارهای مندوس به سرعت به اون اجازه بازگشت به والینور داده شد و فینرود به والینور برگشت و اونجا به همراه Amarie به زندگی پرداخت و احتمالا باهاش ازدواج کرد البته اینکه میگم احتمالا چون صریحا گفته نشده که باهم ازدواج کردند.در مورد تورگان هم خود آرون باید جوابت رو بده( اما احتمالا میگه غیر اخلاقیه!)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الانور

دستت درد نکنه ولی پس این amarie از وانیار بوده آره ؟؟

چون یه جایی خوندم از خانوادهء مادرش بود یعنی از وانیار ..

آخه این بحث تورگان رو تالکین ذکر کرده فکر می کنم جالب راجع بهش بحث شه ..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار

بله الانور جان از وانیار بوده...البته یه جا هم کریستوفر در مورد amarie نوشته که از پدرش چند تا متن مختلف در مورد ش باقی مونده اما احتمالا نظر نهایی تالکین در مورد نسب amarie همون یک وانیار از والینور بوده.بهر حال اگه خواستی بگو در مورد اون روایتهای دیگه هم بنویسم؛ البته در کل شخصیت مهمی نبوده و یکی دوخط در موردش بیشتر نیست...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

اوهو اوهو منم میخواستم جواب بدم که اینترنتم مرد و اینجا رو باز نمیکرد:D در مورد اینکه نرفت به سرزمین میانه, فکر نکنم به خاطر اجازه ندادن والار بوده, من که اینطوری خوندم که خودش انتخاب کرد و نخواست که به سرزمین میانه بره. اگه اینو بگی کجا بوده ممنون میشم.

در مورد مبحث بسیـــــــــــــار مورد علاقه من تورگان و فینرود :x اله سار درست حدس زده و بهتره اینجا بحث نشه به خاطر همون مسائل امنیتی و اینا! ولی بدونین خیلی خیلی جالب بوده و من تازگیها به این نتیجه رسیدم که فینرود یه کم هم خیانت کار بوده و پای مایتروس رو هم وسط کشیده بوده :x!!!!!!!!!!!!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار

البته آرون جان اونیکه شما میگین رو من هم دیدم اما این یکی روهم دیدم...حالا برات نقل میکنم خودت یه سر بزن بازدید کن نتیجه رو بگو (بهر حال شما استاد مایی و نظرت صائب تره):

جلد 11 بخش 1

Amarie of the Vanyar, and she was not permitted to go with him

into exile.

جلد 11 بخش 1

that 'she whom (Felagund) had loved was Amarie of the Vanyar, and she was not permitted to go with him into exile.'

جلد 12 بخش 2

Felagund had no wife, for the Vanya Amarie whom he loved had not

been permitted to leave Aman.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تام بامباديل

من اين تاپيک رو خوندم و الان يه سوال برام پيش اومده! :

موضوع اين تاپيک چيه؟!

آيا فقط همون سوال پست اول که بهش پاسخ هم داده شد, موضوعه؟ يا کلا قراره در مورد فينورد صحبت بشه؟ يا اون روابط مجهول(براي من!) که اينجا هم مثل جاهاي ديگه که بحثش پيش کشيده شد ممنون شد قرار بود اينجا مطرح بشه؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

موضوع این تاپیک یه سری از همون روابط مجهول!! بوده بین فینرود و تورگان و کلا وجود این چیزها در دنیای تالکین و غیره , که قبلا من و الانور جای دیگه ای درباره اش بحث کرده بودیم. اما مطرح کردن این بحث اینجا غیراخلاقیه و ممکنه مشکل برامون ایجاد کنه و برای همین دیگه بحثی در موردش نکردیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تام بامباديل

اول بايد بگم توي پست قبلي من کلمه مورد نظرم ممنوع بود که اشتباهن ممنون تايپ شده!(والا خيلي دنبال دکمه ويرايش گشتم ولي پيداش نکردم!)

دوم: البته به من ربطي نداره ولي اصولا اين جور مواقع تاپيک رو قفل ميکنن که اينکار هم نشون ميده اين مبحث بنا به دلايلي متوقف شده و هم از زدن پستهاي بيمورد افراد ناآگاهي مثل من جلوگيري ميشه!

سوم: ميخوام يه پيشنهادي بکنم راجع به همون روابط مجهول! شما ميتونين داستان و اطلاعات مورد نظر رو به صورت يه فايل پي دي اف در بيارين و روي سايت فقط براي امتياز هاي بالا قابل دانلود قرار بدين. يا اينکه فقط به افراد خاصي که مورد تاييد هستن لينکش رو بدين. اينجوري چون براي همه قابل دسترس نيس بعيد ميدونم مشکلي هم براي سايت به وجود بياره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

نظر جالبی دادی :x اما من فکر می کنم بشه همینجا در موردش بحث کرد اما نه به طور واضح بلکه خیلی سرپوشیده و مشکوک :D! البته کسان زیادی هم نیستن که اصلا فینرود یا تورگان رو بشناسن واسه همین زیاد دردسر نداره :x بحث جالبی میشه فکر کنم چون من نظریات زیادی دارم که الانور خیلی دوستشون داره!!! :x

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
محسن

آرون از وقتی یادم میاد (در واقع از همون اول) می گفتی یه چیزایی در مورد فینرود و تورگان هست که به دلیل ترس از فی*** شدن سایت نمیشه گذاشتشون. هنوز نگفتی. من دارم از کنجکاوی می میرم D:

بحث سر پوشیده ؟...نمی دونم... خوب شاید فهمیدنش سخت باشه. میتونی یه جای دیگه بذاری ، هر کی خواست بخونه بعد اینجا بحث شه. D:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

میبینم که برای این جور روابط علاقمند زیاده :x ولی جالب اینجاس که این بحثی که من دارم بین فینرود و تورگان نیست :D:D:D ! فینرود و تورگان رو دقیقا مطمئن نیستم و حدس من و الانور هم فقط از روی یه عکس fan art ـه ! ولی بهرحال مجرد موندن فینرود و تورگان و اینکه همیشه باهم بودن و به هم علاقه شدیدی داشتن به همه ثابت شده :x:D ! و کلا این ثابت شده که الف ها چیز!! بودن و یا کلا این چیزا تو آثار تالکین بوده اما زیر زیرکانه ! مثلا یه دونه مورد هست بین تورین و بلگ! حالا الان حسش نیست توضیح بدم اما چیزی که واضحه این روابط در اون دوران به مفهوم بدی نبودن و یه درجه بالایی از عشق بودن (که توش هیچ جور وصال جسمی ای وجود نداشته) ما حتی تو دوران قدیم خودمون هم این رو داشتیم و یه جورایی جا افتاده بود مثل عشق مولانا و شمس یا داوینچی و یکی از شاگردانش , یا الکساندر و هفایستیون و غیره. اما الان به یه سمت نامربوط و جسمی ای رفته و از اون حالت والاش خارج شده.

اگه وقت کردم بعدا میگم الان وقتش نیست :x استادها اگه چیزی میدونن لطف کنن توضیح بدن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس

خوب من هنوز نمیدونم آرون مجوز این رو می ده یا نه ؟؟؟ به هر حال من نظرم رو می نویسم... اون طور که الانور و آرون می گویند بین تورگان و فینرود یک جور روابط پاک و صمیمانه بوده می تونیم اون رو به همین فیلمی چند وقت پیش برای اسکار نامزد شد و چند تا هم اسکار هم برد اشاره کرد ( کوهستان بروکبک )اشاره کرد... خوب اگه دوستان لطف کنند و ماجرا را هر چند سر پوشیده بگند ممنون میشیم...( دی دو نقطه )...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MAS

منظورتون از این چیز بودن، یعنی اینکه شوخ و خوشحال و سردماغ و سرکِیف بودن دیگه؟!!!!(آقا این نکته داره ها!!)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

مجوز میدم اما محرمانه ! :D روابطشونم پاک و صمیمانه بوده چون اون زمان عشق این مدلی بوده یه عشق والا که توش رسیدنی وجود نداشته ! ما خودمون هم این مدلی عشق زیاد داریم مثل همین شمس و مولانا ! (حالا فعلا بیشتر نمیگم!!)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
هیرلوین

من که نفهمیدم!یعنی هم .... گرا بوده؟

ناظر : لطفا تا میتونید از کلمات تابو در نوشته هاتون استفاده نکنید .

ویرایش شده در توسط arven

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

من در مورد این موضوع مدتیه دارم فکر میکنم ، به نظرم احتمال وجود چنین رابطه ای بین تورگون و فینرود محال به نظر میرسه ، تورگون قبلا همسر داشته (النوه) و حاصل ازدواجشون دختری به نام ایدریل بود . هرچند همسرش در دوران دو درخت میمیره ، اما با این حال همین که زمانی همسر داشته از احتمال چنین گرایشی در اون میکاهه . با این حال ما نمیدونیم تالکین در مورد چنین گرایش هایی چقدر اطلاع و آگاهی داشته از این رو نمیتونیم مطمعن باشیم که اگه گرایش اقلیتی وجود داشته بر اساس واقعیات طبیعی ترسیم شده یا نه.

بر اساس پست های بالا ، فینرود هم عاشق الف بانویی به نام Amarië بوده ، که دوری از اون منجر به مجرد موندش شده ، همچنین قلمرو فینرود و تورگون در سرزمین میانه فاصله زیادی از هم داشتن و عملا تورگون خودش رو در شهرش پنهان کرده بود و فینرود به گوندولین ( شهر تورگون ) رفت و آمد نداشته . با این شواهد به نظرم وجود رابطه ای بین تورگون و فینرود و یا گرایش های هم...گرایانه در این دو مردوده . مگر اینکه متنی از تالکین در مورد این رابطه وجود داشته باشه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

فینرود جزو کسانی بود که در مقابل فئانور و سوگندش مخالفت کرد. هر چند، هنگام مهاجرت و تبعید نولدوها ازآمان همراه آنها از والینور رفت، اما این بدان دلیل بود که نمی خواست از مردم و دوستانش که مشتاق به رفتن بودند جدا شود. فینرود از جمله آخرین گروه هایی از نولدوها بود که آمان را ترک می گفتند و این گروه از نولدوها اغلب از نجبا و عاقلان قوم بودند که پیوسته به پشت سر و به منزلگاه خود با حسرت نگاه می کردند؛ به خصوص فینرود که بایستی معشوقه خود یعنی آماریه از وانیاها را ترک می گفت.

فینرود و مردمش هیچگاه در خویشاوند کشی آلکوالونده شرکت نکردند. هنگامیکه در حال عزیمت به سواحل آرامان بودند، مانداس که از والاها بود جلوی آنها ظاهر شد و سرنوشت نولدوها را برای آنان پیشگویی کرد. در آن زمان فینارفین از پیشگویی هراسان شد و با بسیاری از مردمانش به والینور بازگشتند. اما فینرود و دیگر برادران و خواهرش تصمیم به ادامه راه گرفتند و مردم خود را در سفر سخت و طولانی به سرزمین میانه رهبری کردند.

ویرایش شده در توسط the LORD of the RINGS...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Witch-King

فینرود جزو کسانی بود که در مقابل فئانور و سوگندش مخالفت کرد. هر چند، هنگام مهاجرت و تبعید نولدوها ازآمان همراه آنها از والینور رفت، اما این بدان دلیل بود که نمی خواست از مردم و دوستانش که مشتاق به رفتن بودند جدا شود. فینرود از جمله آخرین گروه هایی از نولدوها بود که آمان را ترک می گفتند و این گروه از نولدوها اغلب از نجبا و عاقلان قوم بودند که پیوسته به پشت سر و به منزلگاه خود با حسرت نگاه می کردند؛ به خصوص فینرود که بایستی معشوقه خود یعنی آماریه از وانیاها را ترک می گفت.

فینرود و مردمش هیچگاه در خویشاوند کشی آلکوالونده شرکت نکردند. هنگامیکه در حال عزیمت به سواحل آرامان بودند، مانداس که از والاها بود جلوی آنها ظاهر شد و سرنوشت نولدوها را برای آنان پیشگویی کرد. در آن زمان فینارفین از پیشگویی هراسان شد و با بسیاری از مردمانش به والینور بازگشتند. اما فینرود و دیگر برادران و خواهرش تصمیم به ادامه راه گرفتند و مردم خود را در سفر سخت و طولانی به سرزمین میانه رهبری کردند.

the LORD of the RINGS... جان با سپاس از توضیحاتت ولی فکر کنم بهتر باشه که اگه نوشته رو از جایی کپی برداری میکنی منبع رو هم ذکر کنی, امیدوارم ناراحت نشده باشی, باز هم سپاس.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...