رفتن به مطلب
محسن

اشتباهات فیلم ارباب حلقه ها

Recommended Posts

محسن

1. بعد از اينكه سام فرودو رو از دست اورك ها نجات مي ده. چون فرودو لباس نداره ، مي رن دو دست لباس اوركي پيدا مي كنن و مي پوشن. اينجوري ادامه مي دن. تا اينكه سكانس عوض ميشه و يه خرده از جنگ نشون ميده. بعد دوباره بر ميگرده اينطرف و نشون مي ده فرودو مي خواد آب بخوره در حالي كه يه قطره هم نمونده.

خوب حالا نكته اينه كه اينجا لباساشون دوباره همون لباسهاي هابيتي قبلي شده . معلوم نيست فرودو لباس از كجا آورد. ...

2. وقتي كه سپاه انسانها جلوي دروازه سياه جمع ميشن. اول نشون ميده آراگورن، گندالف، لگولاس و ائومر سوار اسب هستند. چند تا اسب ديگه هم ديده مي شن. بعد به طرف دروازه ميرن و بر ميگردن و آراگورن با سپاه صحبت مي كنه و بعد سوار بر اسب بر مي گرده ، شمشيرش رو بالا ميگيره و به سپاه موردور نگاه ميكنه. سكانس عوض ميشه و تقلاي فرودو و سام نشون داده ميشه. چند بار داستان شيفت ميشه تا به شروع نبرد مي رسيم.

خوب در كمال ناباوري هيچ كس سوار اسب نيست. نه آراگورن، نه گندالف، نه... همه پياده ن. واقعا اشكال وحشتناكيه.

البته اينا دو تا از اشكالات نسخه سينمايي هستن. من SEE فيلم سوم رو نديدم. شايد اونجا يه فكري به حال اينا شده باشه.

ویرایش شده در توسط تور
تغییر نام تاپیک

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
امیر فارامیر

یه اشکال دیگه هم هست وقتی گندالف می ره پیش دنه تور شنلش تمیزه ولی وقتی با پی پین از تالار خارج می شنلش گلی است این مشکل از منشی صحنه است ولی بد اشکالیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس

در مورد لباس که توی نسخه SEE فروردو و سام را با لباس اورکی نشون و بعد اون ها را به خاطر گرمی در میارند... در مورد اسب هم خوب با 5 اسب که نمی شه به یک سپاه هجوم برد.. پس حتما اسب ها را به پشت سپاه بردند یا به طرف خونه راهیشون کردند ... خودشون دیگه راه را بلدند...لباس گاندالف هم همون حدسی که خودتون زدید درسته...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بالروگ

يه مساله نه چندان مهم : تو فيلم يک داخل خانه بيلبو و همچنين داخل خانه لورد الروند برخي وسايل چوبي مثل ميز غذاخوري و يا تخت خواب ، زيادي تميز و نو هستند !!! يعني معلومه که تازه از کارگاه چوب بري اوردن !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
teoden

agar dastanhaye arbabe halgheya ro khoondeh bashid ke hatman khoondeed!,mibinid ke tooye ye fasl dar morede ye mozoo sohbat mikone maselan jange minastirit ta tamoom she bad bar migarde be ye mozooe dige ke zamanesh ghabl az oon jang boode ya hene jang etefagh mioftade tooye film baraye behtar shodane teme ravayee dastan oonaro besoorate tike tike ba ham edgham kardan pas agar oon vasat masata ye eshtebahe koochik pish oomade bashe nabayad beheshoon khorde gereft!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آراگورن دوم

فكر نمي كنم در توليد چنين عظيمي با توجه به محدوديت زماني كه گروه داشته چنين اشكالاتي اصلا قابل بحث باشه.

شما لازمه به فيلم هاي درپيت خودم اون دقيق تر نگاه كني تا هزار تا از اين اشكالات رو پيدا كني.در ضمن ظهور چنين اشكالاتي بخاطر كوتاه كردن فيلم پيش اومده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
امیر فارامیر

سلام اون اشکالی که من گفتم قابل اغماض نیست می دونید چرا؟ فیلم بن هور وقتی در اومد همه می گفتند که کار بسیار بزرگیه طراحی صحنه و... عالی بود ولی چون یکی از هنر پیشه ها یادش رفته بوده که ساعتش رو در بیاره و هنگام ارابه رانی ساعتش معلوم می شه همه می گن منشی صحنه بزرگترین اشتباه سال (و یا قرن )رو انجام داده.پس همین جزییات هستن که مهمن.

البته اشتباه نشه من همینجورش از فیلم خیلی لذت می برم ولی باید قبول کنیم که در جاهایی کار یه کم ضعیفتر شده یک مورد دیگش ترول فیلم یکه که لگولاس می پره سرش اگر دقت کنید می بینید که چقدر غیر طبیعیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

یه ایراد خیلی تابلو تر توی فیلم هست که تا حالا ندیدم کسی بهش توجه کنه. موقعی که آراگورن و لگولاس و گیملی به محلی که ائومر و سپاهش یوروک_های رو کشتند و سوزوندند میرسند و آراگورن شروع میکنه از روی رد های روی زمین بفهمه که چه بلایی سر هابیتها اومده یه صحنه هست که یکی از اسبهای روهان روی دو پا بلند میشه و نزدیکه که دستهاش رو روی پی پین بذاره. در این لحضه میبینیم که پی پین دستانش رو کاملا باز میکنه. ولی وقتی صحنه های قبل و بعد از این صحنه رو نگاه کنید میبینید که بد اشتباهی رخ داده. دستهای پی پین که بسته بود که.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

یه ایرادی هم میخوام بگیرم که دیگه اصل مته به خشخاش گذاشتنه. البته دیگه خیلی باید هوادار پایبندی به اصول آردا باشید تا بخوان این رو یک ایراد حساب کنید. اون ایراد اینه که لگولاس که یک الف سیلوان هستش نباید موهاش طلائی باشه. موهای طلائی مشخصه الفهای وانیاره و تنها الف موطلائی سرزمین میانه که احتمالا اصل و نسب وانیاری داره گلورفیندله. در واقع موی طلائی بین الفهای سرزمین میانه به قدری منحصر به فرده که به صورت اسم اون الف در میاد. گلورفیندل یعنی الف مو طلائی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Saruman
یه ایراد خیلی تابلو تر توی فیلم هست که تا حالا ندیدم کسی بهش توجه کنه. موقعی که آراگورن و لگولاس و گیملی به محلی که ائومر و سپاهش یوروک_های رو کشتند و سوزوندند میرسند و آراگورن شروع میکنه از روی رد های روی زمین بفهمه که چه بلایی سر هابیتها اومده یه صحنه هست که یکی از اسبهای روهان روی دو پا بلند میشه و نزدیکه که دستهاش رو روی پی پین بذاره. در این لحضه میبینیم که پی پین دستانش رو کاملا باز میکنه. ولی وقتی صحنه های قبل و بعد از این صحنه رو نگاه کنید میبینید که بد اشتباهی رخ داده. دستهای پی پین که بسته بود که.

اینو که گفتی منم دیده بودم! خیلی ضایع بود!!! ولی بازم ایراد هست!!! یکی اونجاست که پیپین داره توی گوی سارومان نگاه می کنه و یک کوزه به جاش توی دستای گندالف می ذاره! در صحنه بعد که نشون می ده، کوزه تو دست گندالف نیست!!! بزرگترین سوتی فیلم سوم هم (که البته اینو خودم پیدا نکردم و تو اینترنت خوندم) که دیدنش واقعاً سخته در جنگ آخر فیلم هست که از پشت ارتش اورک ها که دارن حمله می کنن، یک لحظه سر چندتا از عوامل پشت صحنه پیدا می شه!!!! اگه خواستین زمان دقیقشو از روی dvd می گم!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

یه ایراد دیگه!!!!!!!!!!!! البته اسمش رو نمیشه گذاشت ایراد. یه جورایی یه اختلاف با روایت کتابه. توی کتاب با توجه به اشارات میفهمیم که ایزیلدور فقط اون انگشت سائورون رو که حلقه توش بوده بریده. یعنی سائورون یکی از دستاش چهار انگشت داشته. ولی توی فیلم میبینیم که ایزیلدور چهار انگشت دست سائورون رو قطع میکنه. البته اون چیزی که توی فیلم میبینیم به نظر منطقی تر میاد. نمیشه که شمشیر فقط اولین انگشت رو قطع کنه. ولی به هر حال دیگه....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بورومیر

البته در فیلم یاران حلقه یه جایی هست که سارومان به یوروک-های میگه سائرون ارکها رو خلق کرد در صورتی که ملکور ارکها رو خلق کرد.فکر کنم این یکی از اشتباهات فیلم بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

یه اشکال باحال. وقتی که آراگورن و لگولاس و گیملی به همراه لشکر مرده ها وارد نبرد دشت پله نور میشن، یه جایی هست که لگولاس موقع کشتن اورکها اونها رو میشمره: پانزده، شانزده،.. و گیملی میگه:هفده. ولی در همین لحظه ای که گیملی میگه هفده دقیقا دوربین گیملی رو نشون میده که با دو تا تبرش وسط میدون وایساده و هیچ اورکی رو نکشته. یا گیملی دروغ گفته یا سازندگان و صداگذاران ارباب حلقه ها گند زدن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ulmo

اگر در نسخه SEE توجه كرده باشيد آراگورن سر پيك سائورون (همان كس كه خود را زبان سائورون مي نامد )راقطع مي كند ولي در صحنه بعدي كه دروازه ها باز مي شود واور كها را در حال آمدن به سوي دروازه ها نشان ميدهد ا ز جنازه زبان سائورون بر روي زمين خبري نيست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گاندالف سفید

من فکر میکنم که تریلوژی ارباب حلقه ها وسری فیلم هاش از همه نظر بی نظیره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس
یه ایرادی هم میخوام بگیرم که دیگه اصل مته به خشخاش گذاشتنه. البته دیگه خیلی باید هوادار پایبندی به اصول آردا باشید تا بخوان این رو یک ایراد حساب کنید. اون ایراد اینه که لگولاس که یک الف سیلوان هستش نباید موهاش طلائی باشه. موهای طلائی مشخصه الفهای وانیاره و تنها الف موطلائی سرزمین میانه که احتمالا اصل و نسب وانیاری داره گلورفیندله. در واقع موی طلائی بین الفهای سرزمین میانه به قدری منحصر به فرده که به صورت اسم اون الف در میاد. گلورفیندل یعنی الف مو طلائی.

درسته که تمام الف های سیندارین قد بلند و قوی و مو تیره داشتند ولی دلیل نمی شه که استثنا نداشته باشند. یکیش تراندویل پدر لگولاس که در هابیت هم میگه که موهای طلایی داشته...( ... at the head of a long line of feasters sat a woodland king with a crown of leaves upon his golden hair ...

The Hobbit:Flies and Spiders, p. 165)

و همچنین گیردان ( آخر ما نفهمیدیم این اسم را چه جوری تلفظ کنیم ) که یک الف سیردا بوده موهای نقره ای داشته است. پس می تونیم نتیجه بگیریم که لگولاس هم به پدرش رفته است. البته یک نظریه دیگه هم میتونه باشه که همون طور که شما گفتیددر فیلم موهاشو طلایی کرده اند...چون در سه گانه به این موضوع اشاره شده که...( Frodo looked up at the Elf standing tall above him, as he gazed into the night, seeking a mark to shoot at. His head was dark, crowned with sharp white stars that glittered in the black pools of the sky behind.

The Fellowship of the Ring: The Great River, p. 403)

البته شاید فرودو در تاریکی شب این طوری دیده است...به هر حال رنگ موهای لگولاس می تواند تیره , طلایی و یا رنگ دیگری باشد....شاید در ایت تاپیک جای این بحث نبود ولی برای روشن شدن همگیمون بدک نبود....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

دستت درد نکنه لگولاس عزیز من یادم رفته بود این حرف هالباراد رو وگرنه همون موقع تحقیق کردم که جوابشو بدم.در راستای همین رنگ موی الف ها من یه تحقیقم رو اینجا بذارم که بدرد میخوره :

خیلی ها فکر میکنند الف ها مو طلایی هستند. در حالی که الف های بسیاری در سرزمین میانه مو مشکی بودند. اما لوتین تینوویل و آرون آندومیل که زیباترین در میان تمام الف ها توصیف شده اند, موهای مشکی داشتند. عموما الف های وانیار بلوند بودند, و سایر الف ها از جمله نولدور و سیندار و آواری موهای تیره و حتی سیاه داشتند.

البته نولدور های مو مشکی تنها آنانی بودند که از نسل همسر اول فین وه,میریل بودند,یعنی از نسل تنها پسر فین وه و میریل که فیانور بود.اما پرنسس های جوانتر نولدور و نسل ایشان, از جمله گالادریل, موهای طلایی داشتند و آن هم به خاطر همسر دوم فین وه, ایندیس بود که از الف های وانیار بود.

اما باز نیز در میان هفت پسر فیانور , پرنس های کوچکتر نولدور, همگی موهای مشکی نداشتند, حداقل مایتروس و دو قلوهای آمرود و آمراس موهای سرخ رنگ دارا بودند و آن هم به دلیل رنگ متفاوت موی مادرشان(همسر فیانور) بود که موهایی نقره ای رنگ مختص الف های بلندپایه سیندار بود (مثل تینگول, گیردان و کلبورن که همگی موهایی نقره ای داشتند.)

موهای گالادریل همواره میان نقره ای و طلایی توصیف شده, مخلوطی از نور دو درخت, که مفهوم نژاد در هم آمیخته نولدور-وانیار-تلری او را می دهد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lycanthrope
اگر در نسخه SEE توجه كرده باشيد آراگورن سر پيك سائورون (همان كس كه خود را زبان سائورون مي نامد )راقطع مي كند ولي در صحنه بعدي كه دروازه ها باز مي شود واور كها را در حال آمدن به سوي دروازه ها نشان ميدهد ا ز جنازه زبان سائورون بر روي زمين خبري نيست

خب این به خاطر اختلاف نسخه Extended با نسخه عادیه. توی فیلم سینمایی همچین اشکالی نبوده.

.....................

وقتی دنو تور آتش می گیره توجه کنید که نگهبان های تالار ناگهان غیبشون میزنه. واقعا این سوتی

ها اعصاب خورد کنه. اون هم برای فیلمی مانند این/

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس

البته باید توجه داشت با توجه به عظمت و بزرگی فیلم و زمان زیادی که صرف جزئیات و کارهای دیگه شده به نظر من این سوتی های کوچیک قابل چشم پوشی است...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

و دو ايراد ديگر:

1_ در ملازمان حلقه وقتي كه فرودو و سام و پيپين و مري با آراگورن از بري روانه مي شوند در راه پيپين از مري در باره ي صبحانه ي دوم سوال مي كند و آراگورن هم براي مري سيب ميندازه وبعد هم براي پيپين . قبل از اين كه پيپين سيب آراگورن را در هوا بگيرد در دستش سيبي ديگر دارد! و سيب آراگورن به زمين مي افتد!

2_ در دوبرج در سكانسي در جلوي دروازه هاي سياه موردور وقتي كه فرودو و سام به پايين مي لغزند! توجه سربازاني كه به موردور وارد مي شدند را جلب مي كنند و دو نگهبان يه طرفشون مياد ولي فرودو و سام در محيطي باز بودند و بدون سنگي براي پناه گرفتن پس قيل از اين كه زير شنل روند ديده مي شدند! همچنين شنل هاي گالادريل اونقدر نبود كه 2 تا هابيت زيرشون قايم شند! و سوم اين كه وقتي ميرت زير شنل تمام شنل زمين را بدون روزنه اي مي پوشونه در حالي كه اون ها از زير شنل پاهاي سربازان را مي ديدند. ولي از زاويه ي ديگر شنل كاملا زمين را پوشانده است!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
پرنسس ایووین

راستش من می خواستم در مورد لباسا که دراولین تاپیک بحث شد یه چیزایی بگم:

اول اینکه سام که لباس داشت دیگه چه مجبور بود اون لباس های سنگین رو بپوشه و فرودو هم لباساش سر جاش بود چون شاگرات وگورباگ که می خواستند لباسارو بردارند همدیگر را کشتند.

به نظر من،منظور سام این بود که این لباسهای هابیتی به تنهایی قابل شناسایی هستند. واین که اونا چون یه جای تقریبن امن پیدا کرده بودند لباس های گرم و سنگین اورکی رو در اورد ند

باتشکر.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
great strider
يه مساله نه چندان مهم : تو فيلم يک داخل خانه بيلبو و همچنين داخل خانه لورد الروند برخي وسايل چوبي مثل ميز غذاخوري و يا تخت خواب ، زيادي تميز و نو هستند !!! يعني معلومه که تازه از کارگاه چوب بري اوردن !

بالروگ جون درسته خیلی ازت میترسم،وتی این اشکالی که گفتی رو میشه اینطور حساب کرد که درختای الفی همیشه مثل روز اول میمونن!یعنی جادویین.تازه ممکنه اینطور باشه که الروند از عمر زیادش خسته شده باشه،دیده وقت زیاد داره،گفته میزا رو لته بزنه برای مهمونا اماده کنه.نظرت چیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
frodo

من با لگو موافقم. پرداختن به مسائل مهم تر و عظمت اين كار باطبع باعث همچين سوتي هايي مي شه. نبايد خرده گرفت...

منم مي گم كه توي فيلم 3 كه سم و فرودو لباساي اورك رو پوشيدن به خاطر شناخته نشدن بود و اينكه لباساي هابيتي ضايع ان! دليل نمي شه كه لباس نداشته باشن. چون اوركها سر لباسا دعوا رو شروع كردند. تازه مگه اورك ها لباس هم مي خورن كه لباساي فرودو غيب شده باشه؟؟؟!!!! و يا اينكه سم كه لباس داشته پس اون چرا ديگه لباس اوركا رو پوشيد؟؟ به خاطر ست كردن با لباس فرودو؟؟؟؟؟!!!!!! نه خير! به خاطر ترس از ديده شدن با لباساي هابيتي بود.

موضوع ديگه اسباي آراگورن و لگولاس و... توي جنگ فيلم 3 بود. به نظرتون امكانش هست كه 5 نفر با اسب بجنگن و بقيه پياده؟؟ مي تونن اسبا رو رم داده باشن. مثل وقتي كه آراگورن و لگولاس و گيملي مي رفتن پيش ارتش مرده ها ( البته اونجا خود اسبا رم كردن ولي به هر حال). پس اينم نمي شه يه ايراد و مشكل فاحش گرفت. به نظر منم منطقي تر اين بود كه اسبا نباشن. اون وقت اونجوري خيلي ضايع تر بود كه 5 سوار بتازند و بقيه پياده پشت سرشون!

من فقط با يه چيزي مشكل داشتم. ايراد نمي شه گفت ولي يه جورايي بد شكل بود. اينكه وقتي فرودو توي برجه و اورك ها دارن لباساشو ورانداز مي كنن سر و صورت فرودو پر از تار عنكبوته ولي وقتي سم مياد بالا هيچ اثري از تار عنكبوت روي سر فرودو نيست. دستاشم كه بسته بوده نمي تونه پاكش كرده باشه. پس تار عنكبوتا كو؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mahdi

به نام خداوند

و اما مهدی خان وارد میشود

بسیاری از اشکالاتی که شما ها نام بردین در فیلم نسخه اصلی توجیح میشوند

مثلا

بعد از اينكه سام فرودو رو از دست اورك ها نجات مي ده. چون فرودو لباس نداره ، مي رن دو دست لباس اوركي پيدا مي كنن و مي پوشن. اينجوري ادامه مي دن. تا اينكه سكانس عوض ميشه و يه خرده از جنگ نشون ميده. بعد دوباره بر ميگرده اينطرف و نشون مي ده فرودو مي خواد آب بخوره در حالي كه يه قطره هم نمونده.

خوب حالا نكته اينه كه اينجا لباساشون دوباره همون لباسهاي هابيتي قبلي شده

جریان لباس ها

فرودو و سام لباس هابیتی داشتند ولی اون لباس ها رو برا موقعی که میخواستن از بین اورک ها برن اونور

که در نسخه سینمایی اصلا موجود نیست پوشیده بودن

که در اون لحظه مجبور میشن در صف اورک ها راه برن و کاملا بین اورک ها بودن

یکی اونجاست که پیپین داره توی گوی سارومان نگاه می کنه و یک کوزه به جاش توی دستای گندالف می ذاره! در صحنه بعد که نشون می ده، کوزه تو دست گندالف نیست!!!

در مورد اون کوزه ای که پپین در بغل گاندولف میندازه

اون خودش در نسخه کاملا اصلی با جریانی هیجان انگیز زمین میفته که به دلایلی

حتی در بعضی نسخه اصلی هم حذف شده

و شاید یکی از دلایلش اون بود که شما فکر نکنین گاندالف به اون وسیله جادویی بی اهمیت بود

هر چند دلیلش این بود که پپین اون کوزه رو بد گذاشته بود

یه ایراد دیگه!!!!!!!!!!!! البته اسمش رو نمیشه گذاشت ایراد. یه جورایی یه اختلاف با روایت کتابه. توی کتاب با توجه به اشارات میفهمیم که ایزیلدور فقط اون انگشت سائورون رو که حلقه توش بوده بریده. یعنی سائورون یکی از دستاش چهار انگشت داشته. ولی توی فیلم میبینیم که ایزیلدور چهار انگشت دست سائورون رو قطع میکنه. البته اون چیزی که توی فیلم میبینیم به نظر منطقی تر میاد. نمیشه که شمشیر فقط اولین انگشت رو قطع کن

در مورد اینکه شمشیر چهار انگشت سائرون رو برید

اگه فقط یک انگشت خیلی صحنه بدی ایجاد میشد

مثلا عده ای فکر میکردن که شمشیر تیز نبود

عده ای فکر میکردن که چرا سائرون انگشتش رو به سمت اون برد

و اصلا صحنه خوب در نمیامد

در حالی که در اون صحنه تصور بر آن شد که سائرون میخواست خفه اش کنه

وقتي كه سپاه انسانها جلوي دروازه سياه جمع ميشن. اول نشون ميده آراگورن، گندالف، لگولاس و ائومر سوار اسب هستند. چند تا اسب ديگه هم ديده مي شن. بعد به طرف دروازه ميرن و بر ميگردن و آراگورن با سپاه صحبت مي كنه و بعد سوار بر اسب بر مي گرده ، شمشيرش رو بالا ميگيره و به سپاه موردور نگاه ميكنه. سكانس عوض ميشه و تقلاي فرودو و سام نشون داده ميشه. چند بار داستان شيفت ميشه تا به شروع نبرد مي رسيم.

خوب در كمال ناباوري هيچ كس سوار اسب نيست. نه آراگورن، نه گندالف، نه... همه پياده ن. واقعا اشكال وحشتناكيه.

در مورد اون باید بری از اونها بپرسی که چقدر سانسور کردن و داستان رو عوض کردن

جالبه که میبینم حتی در نسخه ها اصلی هم تفاوت وجود داره :D :D :D

اولش آراگورن برمیگرده و با اسب سخنرانی میکنه

و کلی اتفاقات دیگه که انگار از نسخه شما حذف شدن

بعد برمیگرده و کنار گاندولف از اسب پیاده میشه و اسب رو میبرن به اون طرف

و در ابتدا خیلی ها با اسب رفته بودن در حالی که در صحنه نبر کسی سوار اسب نبود

حالا سوال من اینه که اون همه اسب چی شدن ؟

آیا در کتابش خبری از ان مورد هست؟

ایا اسب ها رو رها کردن ؟

من خودم در این مورد از فیلم انتقاد دارم که چرا مشخص نکرد اسب ها چی شدن

یه اشکال دیگه هم هست وقتی گندالف می ره پیش دنه تور شنلش تمیزه ولی وقتی با پی پین از تالار خارج می شنلش گلی است این مشکل از منشی صحنه است ولی بد اشکالیه.

در این مورد شنل از اول هم کثیف بود ولی در اون صحنه به دلیل تابش نور از زاویه دیگر

کثیف بودن شنل کامل تر مشخص میشود

من خودم متوجه این موضوع شده بودم ولی وقتی فیلم اصلی رو چند بار دیدم

دیده ام که از اول کثیف هست حتی وقتی که با دنتور صحبت میکنه

در مورد لباس که توی نسخه SEE فروردو و سام را با لباس اورکی نشون و بعد اون ها را به خاطر گرمی در میارند... در مورد اسب هم خوب با 5 اسب که نمی شه به یک سپاه هجوم برد.. پس حتما اسب ها را به پشت سپاه بردند یا به طرف خونه راهیشون کردند ... خودشون دیگه راه را بلدند

ولی نسخه شما اصلی نیست در ضمن اسب ها هم پنچ تا نبودن تقریبا خیلی ها اسب داشتن و شاید رهاشون کردن

در ملازمان حلقه وقتي كه فرودو و سام و پيپين و مري با آراگورن از بري روانه مي شوند در راه پيپين از مري در باره ي صبحانه ي دوم سوال مي كند و آراگورن هم براي مري سيب ميندازه وبعد هم براي پيپين . قبل از اين كه پيپين سيب آراگورن را در هوا بگيرد در دستش سيبي ديگر دارد! و سيب آراگورن به زمين مي افت

این جریان خیلی جالبه چون خودم هم دچار اختلاف نظر شده بودم

ولی جریان اونطوری شد که وقتی مری سیب رو گرفت اون رو به پپین داد

و سیبی که دست پپین بود در حقیقت مال مری بود که بهش هدیه کرده بود

agar dastanhaye arbabe halgheya ro khoondeh bashid ke hatman khoondeed!,mibinid ke tooye ye fasl dar morede ye mozoo sohbat mikone maselan jange minastirit ta tamoom she bad bar migarde be ye mozooe dige ke zamanesh ghabl az oon jang boode ya hene jang etefagh mioftade tooye film baraye behtar shodane teme ravayee dastan oonaro besoorate tike tike ba ham edgham kardan pas agar oon vasat masata ye eshtebahe koochik pish oomade bashe nabayad beheshoon khorde gereft!!!!

بهتر انگلیسی ننویسین و به فونت فارسی بنویسین

یه اشکال باحال. وقتی که آراگورن و لگولاس و گیملی به همراه لشکر مرده ها وارد نبرد دشت پله نور میشن، یه جایی هست که لگولاس موقع کشتن اورکها اونها رو میشمره: پانزده، شانزده،.. و گیملی میگه:هفده. ولی در همین لحظه ای که گیملی میگه هفده دقیقا دوربین گیملی رو نشون میده که با دو تا تبرش وسط میدون وایساده و هیچ اورکی رو نکشته. یا گیملی دروغ گفته یا سازندگان و صداگذاران ارباب حلقه ها گند زدن

در ترجمه فیلم چنین مشکلاتی طبیعی هست و من چند تا دیگه از این مشکلات رو دیده ام

که فعلا از جریان بحث جداست

احتمالا نسخه فیلم کامل باشه

چون در بسیاری از نسخه ها دیگه این قسمت حذف شده

جریان اونطوری بود که اونا رفتن جلوتر و اون صحنه گم شد

و در برخی از زاویه ها هم برا انکه نسخه سینمایی دچار مشکل نشه

اون رو حذف کردن

در دوبرج در سكانسي در جلوي دروازه هاي سياه موردور وقتي كه فرودو و سام به پايين مي لغزند! توجه سربازاني كه به موردور وارد مي شدند را جلب مي كنند و دو نگهبان يه طرفشون مياد ولي فرودو و سام در محيطي باز بودند و بدون سنگي براي پناه گرفتن پس قيل از اين كه زير شنل روند ديده مي شدند! همچنين شنل هاي گالادريل اونقدر نبود كه 2 تا هابيت زيرشون قايم شند! و سوم اين كه وقتي ميرت زير شنل تمام شنل زمين را بدون روزنه اي مي پوشونه در حالي كه اون ها از زير شنل پاهاي سربازان را مي ديدند. ولي از زاويه ي ديگر شنل كاملا زمين را پوشانده است

چرا سنگی برا پناه گرفتن بود حتی زمانی که از پشت ان سنگ خواستن برن

اسمیگل مانع شد

شما فیلم رو خوب ندیده اید

در ضمن اون شنل ها تقریبا خاصیت جادویی برا پنهان کردن اونها رو داشتن

و نباید مهارت هابیت ها در پنهان شدن از چشم انسان ها را بیهوده پنداشت

در مورد زاویه اگه کاغذی رو بسیار کوچک سوراخ کنیم و از نزدیک به اون ور نگاه کنیم

میتونیم فضا بسیار زیادی رو ببینیم ولی اگه از اون ور با فاصله نگاه کنیم نکته ای بیشتر نیست

و اگه از نسخه اصلی صحنه رو قفل کرده و ازش عکس تهیه کنیم و بزرگش کنیم اندکی معلومه

البته با شناخت قبلی و در حالت طبیعی اونا نمیتونستن متوجه بشن

من فقط با يه چيزي مشكل داشتم. ايراد نمي شه گفت ولي يه جورايي بد شكل بود. اينكه وقتي فرودو توي برجه و اورك ها دارن لباساشو ورانداز مي كنن سر و صورت فرودو پر از تار عنكبوته ولي وقتي سم مياد بالا هيچ اثري از تار عنكبوت روي سر فرودو نيست. دستاشم كه بسته بوده نمي تونه پاكش كرده باشه. پس تار عنكبوتا كو؟؟؟؟

بیشتر اونها رو اورک ها از سر و صورت فرودو پاک کرده بودن

و با اون همه فعالیت که فرودو میکرد اندک اندک داشت اونا رو پاک میکرد

درضمن کمیشون هم به دلیل تماس با دیگر اشیاع پاک شد

هر چند باید بیشتر در مورد اون موضوع تحقیق کنم

فعلا

یا ارباب حلقه ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

احسنت. شیر مادرت حلالت. واقعا درست گفتی.

ولی یه چیزی ، وقتی تو نسخه اصلی ویچ گینگ عصای گاندلف رو میشکنه ، آیا قدرت گاندلف از بین میره؟

بعدش پس چرا تو صحنه لنگر گاه خاکستری گاندلف همون عصا رو دوباره داره ، مگه عصاش نشکسته بود؟ :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...