رفتن به مطلب
hellboy

تحسین سه گانه ی ارباب حلقه ها

Recommended Posts

فنگورن

به تولکاس :

به جز لینک اولی که دادی بقیه لینک ها فی***ن .

به الوه :

خدای اگه منصف باشی باید قبول کنی که هری پاتر پرفروش ترین رمان دنیاس !

من بارها و بارها و از جاهی مختلف شنیدم که فروش هری پاتر البته هر 7 جلد از 400 میلون نسخه گذشته !

اونوقت چطور ممکنه جلد آخرش که هیجان برانگیز ترین جلدشه انقدر بفروشه ! تازه میدونی ارباب حلقه ها چند سال وقت داشته تا به این فروش برسه ؟ این امار منصفانه نیست !

حداقل نصف دوستای من هری پاتر رو خوندن یا کتاباش رو دارن ! ولی در مورد ارباب حلقه ها این تعداد انگشت شمارن .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

فکر میکنم برقراری ارتباط با کتاب باشه !! هری پاتر رو میگیری دستت, چراغ مطالعت رو روشن میکنی, میپری روی تخت و دراز میکشی !! بعد میخونیش و هیچ مشکلی هم پیش نمیاد !! ولی سیلماریلیون رو میگیری دستت, چراغ مطالعت رو روشن میکنی, بعد میبینی نور کم ! میری لامپ اتاقتم روشن میکنی, میری پشت میز تحریرت میشینی !! کتاب رو جلوت باز میکنی و روش خم میشی !! یک دستت روی سطر به سطر کتاب یک دستت روی نمایه ی انتهای کتاب !!

تازه اون موقع متوجه میشی که از 100 % شاید 40 % کتاب رو درک کردی " البته هر چی کتاب های تالکین رو بیشتر و بیشتر بازخونی میکنی لذتش بیشتر میشه " ;:ymapplause:

پی نویس : در مورد کتاب های الکساندر دوما, ترجمه ی ذبیح ا ... منصوری هم همین نظر رو دارم .. .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

در مورد داستان های دوما کاملا" باهات موافقم

و تا حدودی در مورد هری پاتر

به نظر من فروش بر اساس آمار و ارقام ملاک خوبی برای سنجیدن نیست . اگه محبوبیت داستان رو در نظر بگیریم ، شاید بهتر بشه نتیجه گرفت

میتونم بگم تاثیری که هری پاتر رو زندگی من گذاشت در مقابل لوتر تقریبا" هیچه .

شاید کلمه ی «خاص» و «معمولی« برای توصیف این دو تا بهتر باشه

البته الی جان من به هیچ وجه این چیزی رو که شما میگی موقع خوند لوتر و سیلماریلیون احساس نکردم . تنها نکته ی مبهمی که در ابتدای خوندن سیلماریلیون داشتم ، این بود که دنبال ارتباط سیلماریلیون با لوتر بودم

هر چند تو چند تا فصل بعد مشکلم برطرف شد :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

فداي انگشتاي عزيزتون بشم كه اين متن ها رو مينويسيد ! من كه نگفتم هري بهتره ، گفتم فروشش بيشتره و البته چون محبوبيتش زياده فروش ميره ، دليل ديگه اي كه نميتونه باشه ميتونه؟

تورامبار جان من با كلمات خاص و معمولي كه استفاده كردي موافقم ولي بهتر ميدونم از كلمه ((عوام پسند)) براي هري پاتر به جاي معمولي استفاده كنم . :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

اینکه این منصفانه نیست رو قبول نمیکنم!شما فروش هر هفت جلد هری پاتر از ابتدا تا کنون رو در نظر میگیری و از اون طرف هم سهگانه لوتر در طول تاریخش.تقریبا دوطرف منصفانه مقایسه میشن.

در مورد لینکا:خب طبیعیه.یکیش که مال بی.بی.سی یکی هم مال گودریدز که من نمیفهمم چرا فی***ه و بقیه هم اکثرا سایتهای مربوط به دولت فدرال یا مجلات امریکاییه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST
یکی هم مال گودریدز که من نمیفهمم چرا فی***ه

پایتم اساسی, برای خود منم سوال !! از ب ی ب ی س ی اماردارم که به خاطر فروم های ایرونی هاست یا بوده یا خواهد بود یا یه چی تو همین مایه هاست !!

میدونی که, یه چیزی رو برای یه موقعیتی ف ی ل ت ر میکنن ولی بعد باز شدنش با ایلوواتار ;:ymapplause:

در سایه ی والینور حفظ باشن !! شعور و قدرت درکشون به اندازه ی یک قاشق چای خوری " تخفیف دادم L-) "

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
خدای اگه منصف باشی باید قبول کنی که هری پاتر پرفروش ترین رمان دنیاس !

دقیقا حرف جناب تولکاسو اصافه می کنم به علاوه ی این

من کجا لوتر رو نام بردم؟؟؟

من فرزندان هورین که با هری پاتر 7 در یک بازه بوده رو گفتم که فروش بیشتری داشت فرزندان هورین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

انصافا فیلم 99 درصدش شاهکار خالص بود .کار آقای علیزاده هم خوب بود ولی بعضی جاها ایراد داشت مثلا سمه آگول کجا و اسمیگل کجا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

انصافا فیلم 99 درصدش شاهکار خالص بود .کار آقای علیزاده هم خوب بود ولی بعضی جاها ایراد داشت مثلا سمه آگول کجا و اسمیگل کجا

کتاب قبل از فیلم ترجمه شده. طبق چیزی که از زبانهای دنیای تالکین میدونیم Smeagol باید سمه آگول تلفظ بشه. مثل ائارندیل(Earendil) یا فئانور.(Feanor). توی فیلم اشتباهات تلفظی زیاده. مثل کایر آندروس که توی اون Cair مثل Care انگلیسی تلفظ شده. توی نوار صوتی که تالکین توی اون قسمتی از دو برج رو میخونه اون رو چیزی بین "اسمی گال" یا "اسمی آ گال" تلفظ میکنه.

بنابراین هردو تلفظ های کتاب ترجمه شده و فیلم درست نیست اما تلفظ کتاب رو نزدیکتر و وفادارتر میدونم. توی کتاب فرض بر این گرفته شده که این اسم هم مثل اسامی الفی باید تلفظ بشه در حالی که اسامی هابیت ها و روهیریم ریشه انگلیسی قدیم دارن نه الفی. توی فیلم هم اصلا به این چیزا توجه نشده و اسامی به صورت انگلیسی فعلی تلفظ شدن. مثل الروند و گوندور که الراند و گاندور تلفظ شذن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halfling

من فیلم ارباب حلقه هارو یه فیلم کامل میبینم . تمام استانداردهای سینما تو سه گانه لوتر رعایت شده و تو بعضی مواقع بالاتر از استانداردن . ارباب فیلمیه که تا مدتهای مدید نمیشه فیلمی بالاتر از اون ساخت البته تو این حال و هوای فانتزی و حماسی را میگم ها .

کتابهای تالکین هم که جایی برای حرف زدن ندارن چون اونها هم کاملا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
parsi2

من هم با این موافقم هیچ فیلمی هم ازنظر دنیای خیالی وهم از نظر جلوه های جذاب به ارباب حلقه ها نمیرسه البته جذابیت داستان ارباب حلقه هارو هم نمیشه نادیده گرفت به هر حال من سه چهارساله منتظر ساخت هابیتها هم هستم واقعا خیلی جذاب بود دستشون درد نکنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

البته به نظرم وزن کلمه اسمیگل بهتر بود تا سمه آگول. این البته بسته به سلیقه است مثلاً اینکه ما الف بگیم یا انسان واره که مسلماً آهنگ کلمه الف بهتره

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON
سهو نگارشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sherlock

بنظرتون بهرین جاهای ارباب حلقه ها کجاست ؟

من در فیلم اول جایی که فرودو داره با قایق میره رو خیلی خوشم میاد ، اونجا که سم میره تو آب تا دنبالش بره ، ولی غرق میشه بعد از زیر آب به آفتاب بالا نگاه میکنه ، بعد فرودو دستشو میگیره ، خیلی اینجای فیلم باشکوهه

ویرایش شده در توسط Peejack
انتقال پست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

ارباب حلقه ها بدون شک بهترین سه گانه تاریخه.حتی بالاتر از پدرخوانده چون قسمت سومش به قدرت وخوبی دو قسمت اول نبود.جنگ ستارگانم که اصلا با لوتر قابل مقایسه نیست.واقعا ارباب حلقه ها یه شاهکار بینظیره و لحظه بیاد ماندنی و باشکوه و تاثیر گذار فوق العاده زیاد داره.جنگهاش که دیگه نگو حرف نداره و یکی از لحظاتی که منو تحت تاثیر قرار داد(البته لحظه بیاد ماندنی خیلی خیلی زیاد داره) ولی الان یه دفعه یاد مرگ برومیر در انتهای یاران حلقه افتادم که واقعا تاثیر گذار بود.

ویرایش شده در توسط the LORD of the RINGS...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

با سلام

سه گانه ارباب حلقه ها صحنه های زیبای زیادی داره . واقعا نمیشه گفت کدومش خوبه چون همش خوبه.ولی صحنه خوب شدن فرودو توی ریوندل و موریا توی قسمت اول . اومدن گندالف و ایومیر در پله نور در قسمت دوم . و قسمت سوم واقعا شاهکار بود که نمیشه گفت کدوم صحنش خوب بود ولی انصافا توی لنگرگاه موقع خداحافظی یاران حلقه واقعا زیبا بود.

ویرایش شده در توسط amir18

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

دوستان به لینک زیر برید و به ارباب حلقه ها رای دهید.

نمیدانستم این خبر را تو چه تاپیکی باید بزارم اگه اشتباهی گذاشتم ببخشید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
راداگاست قهوه ای

به نظرم ارباب حلقه ها یک شاهکار به تمام معناست من فیلمشو {هر سه قسمت} 35 بار دیدم هر چه قدر هم میبینم خسته نمیشم که نمیشم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lady galadriel

ارباب حلقه ها یه شاهکاره هم فیلم و هم کتابش.

خیلی کم پیش میاد که از روی یه سری کتاب فیلمی به این خوبی بسازن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

اقا تو اين كه فيلم ارباب حلقه ها شاهكاره و منم عاشقشم! حرفي نيست اما...در اينجا فرصت رو غنيمت ميدونم يه انتقاد از كريستوفر تالكين پسر كوچولوي! پروفوسور تالكين بكنم(البته با اجازه ي شما)

ايشان در يكي از مصاحبه هايشان فرموده اند:پيتر جكسون ... زد! تو كتاب باباي من!يه فيلم اكشن(منظور ارباب حلقه ها) كه مخاطباش از 15 تا 22 سالند(بازه ي سني اش رو دقيق يادم نيست ولي همين چيزا بود!) نميدونم حالا ميخواد با هابيت چي كار كنه؟...

خوب داداش كريستوفر! ارباب حلقه ها مخاطباش از 5 سال تا 90 سالند!بلكه ام بيشتر! نيازي به بحث كردن نيست...

ولي در مورد بخش اول...اقا ببخشيد ها مگه ميشه ارباب حلقه ها رو غير اكشن ساخت داش پيتر! براساس كتاب پدر عزيز خود شما اين فيلمو ساخت تازه خيليا گفتن كه ارباب حلقه ها تو وفادار بودن به رمان نوبره بعدشم شما مي خواستي ارباب حلقه ها درام باشه؟!

مثلا:ويچ كينگ عاشق گالادريل شد! بعدشم مي خواستي:

با دلي از درد گرفتار اوي! يهو بره شاگردي رفتار اوي؟!(عبد الرحمن جامي با اندكي تغيير!)

بعدشم حتما گالادريل پيشنهاد ازدواجشو رد كنه! و ويچ كينگم سرخورده از به دست نياوردن معشوق! به ريويندل لشكركشي كنه!

بعد اونجا سپاه الف ها رو شكست بده و گاندلف و الروند رو مثل سگ! بزنه و بعدشم به گالادريل بگه:اگه زنم نشي! اينطوري كتكت ميزنم!

ها؟همينو ميخواي؟...تازه تو همين چرت و پرتي! كه من نوشتم !هم يه جنگ وجود داره!!!! اونوقت جنابعالي چطوري با اكشن بودن اين فيلم بي نظير مشكل داري؟!

نشد كه ..پدر شما خيلي محبوبن و اين كتابا رو نوشتن نميشه كه بخاطر اين الكي ادم به خودش مغرور بشه...پيتر جكسون سيزده سال زحمت كشيد تا اخرش از شما كه بازمانده ي ان استاد والامقام هستي اينو بشنوه؟...جواب سوال اخرتم اينه: داش پيتر!هابيتم مثل ارباب حلقه ها فوق العاده ميسازه

اميدوارم كريستوفر عزيز به گوشش برسه يه كسي تو دنيا اين مطلبو نوشته...(هر چند محاله!)

ویرایش شده در توسط Capitan

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

ارباب حلقه ها کلا عالی بود ولی بیشتر از همه جلوه های ویزش فیلم برداریش و کارگردانیش خیلی عالی بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سویل

به نظر من فیلم ارباب حلقه ها خیلی قشنگه؟

مگه نه

دوست های من هم می خونن .

به نظر شما چی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانوی سفید روهان

یکی از زیبا ترین فیلم های تاریخ سینمای جهانه قابل تحسن نیست چون کلمه ای برای تحسینش پیدا نمیشه از موسیقیش با شعر های الفی زیبا گرفته تا انتخاب بازیگراش یه لحظه فکر کنید اگه جای هریک از بازیگرا یه نفر دیگه بود چه افتضاحی بر پا میشد پیتر جکسون نابغه س

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

ايندگان ارباب حلقه ها هابيت و انشاالله!سيليماريليون رو با سه نام به خاطر مي اورند:

1-پروفوسور جان روئل رولند تالكين

2-داش! پيتر جكسون

3-هاوارد شور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

:? :? کاملا درسته... و باید بگم که یکی از پر هزینه ترین فیلم های جهانه :? :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...