رفتن به مطلب
hellboy

تحسین سه گانه ی ارباب حلقه ها

Recommended Posts

hellboy

به نظر من فیلم سه گانه ی ارباب حق آثار تالکین رو به خوبی ادا کرد (جدا از مشکلاتی که داشت) حد اقل از ترجمه ی فارسی ارباب حلقه ها بهتر بود . واقعا صحنه های جنگ رو قشنگ به تصویر کشیده بود واقعا حس را به قشنگی به بیننده القا می کرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس

واقعا که پیتر جکسون فیلم را شاهکار ساخته... خوب باید این طور باشه آخه 13 سال از عمرشو صرف کرده ... بچه بازی که نیست...در مورد ترجمه فارسی کتاب که توسط آقای علیزاده انجام شده من با شما موافق نیستم چون باور دارم که ترجمه را هم بسیار عالی و در سطح خوبی انجام داده اند...راستی می دونستید که بودجه سه فیلم ارباب حلقه ها 281 میلیون دلار بوده در حالی که 2.80 میلیارد دلار درآمد کسب کرده ...یعنی تقریبا 10 برابر ... اینو توی دنیای تصویر خوندمم...در ضمن بعلاوه 17 اسکار...Well Done...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ulmo

به نظرم پيتر جكسون بهتر ين فيلم را كه ميشه ازروي كتاب ساخت رو ساخته در ضمن از شما لگولاس بابت اطلاعاتي داديد متشكرم من فقط تعدا اسكار را مي دانستم البته اينو ميدانم كه پيتر صنعت توريستي نيوزلند را رونق داده چون واقعا مناطق قشنگي داره.در مورد ترجمه آقاي عليزاده به نظر من هم عالي بود .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hellboy

در واقع می شه گفت که این تقصیر مترجم نیست و من هم این رو نگفتم من دارم میگم که یک سری کلمات هستند که معانی اون ها مختص انگلیسیه و اگه اون ها رو به مثلا فارسی برگردونیم معنی رو که باید به خواننده القا نمیکند. اکثر این کلمات مفاهیم شیرینی دارند و به خاطر همین هم این قدر داستان های تالکین زیباست (از دید یک انگلیسی زبان زیبا تره)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس

من هم با شما موافقم که اینگلیسی زبان ها براشون یک فاز دیگه ای می ده...مثل خود ما ایرانی ها که شاهنامه برامون خیلی جالب تره تا یک خارجی... البته این دو کتاب اصلا قابل مقایسه باه م نیستند و در کل ارباب حلقه ها ترجمه بسیار عالی دارد...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Dark_Lord

ببخشید لگولاس جان ولی مثل اینکه 11 تا اسکار گرفت ها!

بگذریم!

فیلم ارباب حلقه ها یک چیزی بود که شاهکار بود! من که خودم اگر صد بار دیگه ببینم باز هم خسته نمی شوم!

اما ترجمه کتاب هم خوب بود! تنها کتابی بود که بعد از خواندنش گریه کردم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس
ببخشید لگولاس جان ولی مثل اینکه 11 تا اسکار گرفت ها!

بگذریم!

فیلم ارباب حلقه ها یک چیزی بود که شاهکار بود! من که خودم اگر صد بار دیگه ببینم باز هم خسته نمی شوم!

اما ترجمه کتاب هم خوب بود! تنها کتابی بود که بعد از خواندنش گریه کردم

Dark Lord عزیز درسته که که فیلم بازگشت پادشاه 11 اسکار برده ولی منظور من تریلوژی ارباب حلقه ها بود که سه تا فیلم در کل 17 تا اسکار برده اند...موفق باشی...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
great strider

زیباترین و منحصربفزد ترین تکه های فیلم صحنه های نبرد بود.نبرد هلمز دیپ بسیار زیبا ساخته شده،فوق العاده عالی تر از کتاب.و همینطور نبرد پله نور و آمدن روهیریم ها که شاهکار بود.و دوستی سام و فرودو که راجع بهش ففط میشه گفت:the one.و خداحافظی سام و فرودو.........

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Imrahil Prince of Dol Amroth

من با استرایدر موافقم، سحنه های نبرد خیلی حماسی بودن مخصوصا با اون موزیک...!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی

آقا یه سوال، جای بهتر برای پرسیدنش پیدا نکردم. یکی از دوستانم داشتم باهاش صحبت میکردم گفت شمشیر آراگورن(الندیل) تنها شمشیری بود که توی فیلم تو خالی ساختنش . این درسته؟ تازه دلیل هم آورد که به علت بزرگی و سنگینی زیادش طرف نمیتونسته بلندش کنه!

عجب!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien

Dark Lord عزیز درسته که که فیلم بازگشت پادشاه 11 اسکار برده ولی منظور من تریلوژی ارباب حلقه ها بود که سه تا فیلم در کل 17 تا اسکار برده اند...موفق باشی...

لگولاس جان از شما بعیده که اسم ترولوژی را ببرید چون با توجه به سطح تان نباید این اشتباه فاحش را بکنید.

چون در جایی از سایت خواندم که این یک اشتباه عمومی است که این داستان را ترولوژی می نامند چرا که این کتاب توسط ناشران جهت سهولت در امر چاپ به 3 قسمت تقسیم شده است.

با تشکر از شما

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس

برادر هالدیر عزیز ... خیلی ممنون از تذکرتان ... ولی من هم منظورم همون سه گانه یا تریلوژی فیلم ها بود ... اینو که دیگه همه می دونند که لوتر 6 تا کتابه ...با تشکر ... موفق باشی ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

به نظر من هیچ یک از این ها دیگه تکرار نمیشن

و پیتر به نظر من بهترین فیلم تاریخ سینمای جهان رو ساخته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

و بهترین تصویری که از دنیای خیالی ساخت یه شاه کار بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lycanthrope

سلام . خیلی خوش اومدی دوست عزیز. فقط یه سری مسائلی هست که ما سعی می کنیم تو این فاروم رعایت کنیم . لطفا وقتی امکان ویرایش پست اول هست و پست اول رو زمان زیادی هم نیست زدی پشت سر هم پست نزن . پست هات هم سعی کن زیاد کوتاه نباشن . ممنون ازت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
frodo

ارباب حلقه هاي فيلم به نظر من فوق العاده بود.

من هميشه مديون پيتر جكسون هستم. اون ارباب حلقه ها رو به من معرفي كرد و يه دنياي جديد رو به روم باز كرد. دنيايي كه من هنوزم درش زندگي مي كنم.

جدا از نقص هايي كه دوستان بهش اشاره كردند و توي كتاب عالي اومده ولي من فكر مي كنم فيلم يه شاهكاره. ساختن همچين حماسه ي بزرگي يه كار بسيار بسيار مشكله و براومدن از پس اين كار يه شاهكار بزرگ!

پس پيتر جكسون با ساختن سه گانه يه حماسه توي دنياي سينما رو رقم زد و بايد ازش ممنون باشيم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

با سلام

اکثر ایرانیان یا بهتر بگم آردایی ها بعد از دیدن فیلم مجذوب تالکین و کتاباش شدن . چون واقعآ تو ایران این جور کتابا کم ترجمه میشه یا اگه میشه بازار فروش خوبی نداره و دیگه مترجم ها این جور کتابا رو ترجمه نمی کنن . و مهمترین تبلیغ برای فروش این جور کتابها ، ساختن فیلمشون هست البته برای کشورهایی مثل ایران چون سرانه کتابخوانی خیلی کمه و .....

ولی در کل فیلم ارباب حلقه ها باعث شد که کتابای تالکین فروش زیادی کنن و بعد از کتاب انجیل ، پر فروشترین کتاب دنیا لقب گرفت .

با تشکر :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
ولی در کل فیلم ارباب حلقه ها باعث شد که کتابای تالکین فروش زیادی کنن و بعد از کتاب انجیل ، پر فروشترین کتاب دنیا لقب گرفت .

انجیل مقام دوم رو گرفت

یه کتاب دیگه که نویستندش یادم نمیاد اول بود :دی ( البته فکر کنم :دی )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

با سلام خدمت دوستان عزیز,راستی سایت چندین روز در دسترس نبود والا هم خیلی خلوته !!! امروز داشتم قسمت سوم شاهکار ارباب حلقه ها یعنی بازگشت پادشاه رو تماشا می کردم .آی حالی میده این قسمت سوم واقعا یه شاهکاره ,هر دفعه که این فیلم رو می بینم بیشتر پی به شاهکار بودنش میبرم.کلا هر سه قسمت سه گانه ضرباهنگی داره که با وجود طولانی بودن هر سه قسمت فیلم اصلا خسته کننده نیست.بیشتر از همه صحنه های جنگی فیلم توی ذهن ادم نقش میبنده :نبرد اوزگیلیات ,نبرد میناس تریث یا همان دشت های پله نور,وبلاخره نبرد پایانی جلوی دروازه های سیاه موردور بسیار شاهکار پرداخته شده .هر چه قدر حافظه ام رو به کار می گیرم وفیلم بزرگ حماسی تاریخی سینما رو به یادم میارم میبینم که هیچ کدومشون قابل مقایسه با قسمت سوم نیست.فیلمبرداری بسیار حرفه ای ,جلوه های ویژه بسیار عالی ,موسیقی بی نظیر هاوارد شور با اون ریتم شاهکار حماسیش ادم رو واقعا به یه دنیای دیگه میبره.در صحنه های نبرد فیلم ,فیلمبرداری از زوایای مختلف یا به قول معروف دکوپاژ عالی فیلم وهمینطور تدوین بسیار عالی و پر هیجان فیلم باعث شده که هیچ وقت صحنه های جنگی فیلم در تاریخ سینما کهنه نشند و تا چندین ده سال دیگه هیچ فیلمی نمی تونه با این فیلم برابری کنه.من همیشه گفتم وبازی هم میگم دیگه امکان نداره همچین فیلمی توی تاریخ سینما ساخته بشه.این یه فیلم نیست ,نمونه عالی یک اثر باشکوه حماسی هست که هیچ فیلمی نمیتونه رقیبش بشه.من باز هم تاکید می کنم دیگه فیلمی به این بزرگی وعظمت فکر نمی کنم ساخته بشه .وقتی از ابتدای فیلم میشنی ونگاه می کنی دیگه رسما توی این دنیا نیستی و وارد جهان دیگه ای شدی ,این بزرگترین امتیاز این فیلمه ومن شخصا فیلم دیگه ای سراغ ندارم که این قدر روی ادم تاثیر بزاره.موسیقی بسیار با شکوه وحماسی هاوارد شور هم که ادم رو تا سر حد جنون به هیجان میاره .به خصوص توی صحنه های نبرد فیلم .یه مثالی رو اینجا می گم اون جایی از فیلم که چابک سواران روهان به دشت پله نور می رسند یکی از شگفت انگیز ترین صحنه های فیلمه اونجایی که شاه تئودن برای روهیریم ها رجز می خونه واونها رو اماده نبرد اون لحظه دوربین از یه نمای بالا تمام سپاه روهان رو در برابر ارتش موردور نشون میده اون تصاویر به همراه اهنگ حماسی هاوارد شور ادم رو به پرواز در میاره ! من هر وقت اون صحنه ها رو میبینم موهای بدنم سیخ میشه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

سلام, واقعا دست نیو لاین و کارگردان پیتر جکسون درد نکنه !! ای کاش نیو لاین به روند اسطوره سازیش ادامه میداد ولی متاسفانه بعد بحران اقصادی شدیدا افت کرد و به کارهای بلاک باستر رو اورد حالا امسال مثل اینکه 2باره داره انتظارات رو از خودش بالا میبره !!

بگذریم, در مورد کارهای ارباب حلقه ها با نظرت موافقم اگه بخوایم پشت صحنه ای که از فیلم بعد ها منتشر شد رو کنار هم بزاریم خودش ساعت ها مستند میشه و فکر نمیکنم کسی بتونه منکر این بشه که ارباب حلقه ها از سری فیلم هایی بود که نقطه ی عطف در صنعت فیلم سازی هم به حساب میان از تجربه های جدید در سینماتوگرافی تا جدید ترین ابزار تدوین و بهره گیری از جلوه های ویژه منحصر به فرد . پس ارباب حلقه ها در شاخه ی فیلم های کلاسیک و تاثیر گذار قرار میگیره بدون شک " و البته قرار گرفته " اما در مورد اینکه دیگه هالی وود دستش به ساخت کارهایی در این سطح نخواهد رفت !! خوب, یکم احساساتی این جور برخورد چون دیدن ارباب حلقه ها برای ما اردایی ها شدیدا لذت بخش تر چرا که زوایای داستان رو میدونیم و دلمون میخواد ببینیم کتاب هایی که بارها و بارها مطالعه کردیم روی پرده ی نقره ای چطور از اب در میاد " برای نمونه هابیت و حواشیش رو در نظر بگیریم "

من فکر میکنم هر فیلم باید تو جایگاه خودش بررسی بشه . و تریلوژی در جایگاه خودش فوق العادست و بردن 17 اسکار مصداق این گفتست !! تازه اسکارهای تکنولوژی رو به حساب نیاوردم :ymapplause: .. .

انجیل مقام دوم رو گرفت

یه کتاب دیگه که نویستندش یادم نمیاد اول بود :دی ( البته فکر کنم :دی )

الان فکر میکنم یکم تغییر کرده باشه !! تو لیست کتاب های تکی هابیت سوم و ارباب حلقه ها دوم !! نمیدونم چرا ارباب حلقه ها رو تو لیست فروش کتاب های تکی گذاشته !؟

ولی تو فروش سری کتاب ها, هری پاتر در راس که با توجه به تاریخ انتشار, عالی برای رولینگ !! کاش جادوگر میشدم ;L-)

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_books

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

این لیستی که بچه ها در موردش صحبت میکنن،اولا برای قرن بیستمه و طبیعتا هری پاتر تو این لیست بالاتر نخواهد بود از ارباب حلقه ها.

لیست در مورد فروش هم نیست.در مورد پرخواننده ترین هاست و قرار گرفتنش بعد انحیل نشونه اهمیتش میتونه باشه از این نظر.تو فروش هم فکر کنم بعد از یه کتاب از کارل مارکس و انجسل،در رتبه سوم بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

تا اونجایی که یادمه رتبه اول این لیست رو کتاب غرور وتعصب نوشته جین آستین داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

چطور میشه امار خوانندگان یک کتاب رو بدون در نظر گرفتن تعداد کپی فروخته شده حساب کرد !؟

منظورم اینه که مثل این میمونه که یک حکومت مدعی بشه اکثریت مردم با رویکردش موافقن ولی امار کلی / عددی نداشته باشه یا اصلا به حساب نیاره !!

فرض کنیم من یک کتاب مینویسم, بدون در نظر گرفتن تعداد فروش مجلد میگم کتابم پر خوانندست !؟

میتونم لیست رو ببینم !؟ ممنون بچه ها ;:ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

این لیست طبق یه نظر سنجی تو انگلیس(فکر کنم مال کانال 4 انگلیسه) بدست اومده

http://www.wesselenyi.com/top100books.htm

این لیست نظرات ملت تو گود ریدزه

http://www.goodreads.com/list/show/6.Be ... th_Century

و البته لیست نظر سنجی آماری بی بی سی

http://www.bbc.co.uk/arts/bigread/top100.shtml

اینم یکی از معقول ترین لیستایی که دیدم.البته نظر سنجی آماری نداره و نظر شخصیه

http://www.smashinglists.com/top-10-boo ... h-century/

این لیستم هست که میبینید هری پاتر فقط یه این دلیل بالاتر از ارباب حلقه هاست که کل فروش هفت جلد تا الان در نظر گرفته شده.

کتاب مائو و انجیل هم به همین نحو بالاترن

http://www.squidoo.com/mostreadbooks

تو این لیست هم کتابای تاثیر گدار کل تاریخ اومده از نظر کتاب خانه دارها و به نظرم رنک خوبی به لوتر داده

http://www.hcpl.net/read/most-influenti ... th-century

این هم لینک رسمییش

http://home.comcast.net/~antaylor1/ljmo ... ntial.html

امیدوارم کافی بوده باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_books

این یکی از مطالب تایید شده و قفل شده ی ویکیپدیا نیست پس روش حساب نکنین

مهم اینه که فرزندان هورین بیشتر از هری پاتر 7 فروش داشت :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست