رفتن به مطلب
Halbarad

بیوگرافی و فیلمو گرافی بازیگران ارباب حلقه ها

Recommended Posts

Halbarad

همونطوری که قبلا هم گفتم، البته مطمئنا خیلیهاتون قبل از گفتن من خبر داشتید، که پیتر جکسون توی مصاحبه ای گفته بود که کریستوفر لی تنها بازیگری بود که اصلا نیازی نبود تا راجع به نقشش براش توضیح بدم. چون کریستوفر از سن 15 سالگی تا الان (که نمیدونم چند سالشه) هر سال یک بار کل کتاب لوتر رو خونده.

با این وجود نظر بورومیر توی یکی از بحثهاش من رو واقعا توی فکر فرو برد که چی میشد اگر به جای کریستوفر لی، یکی مثل آل پاچینو نقش سارومان رو بازی میکرد. البته اگر خود آل پاچینو میخواست بازی کنه دو تا مشکل پیش میومد. اولا که توی آیزنگارد پر از دود میشد چون حالا دیگه پاچینو به جای سیگار میتونست تا دلش بخواد چپق دود کنه و ثانیا اینکه ارباب حلقه ها به صورت فیلمی برای افراد بالای 18 سال در میومد از بس که پاچینو کلمات رکیک توش استفاده میکرد.

نظر شما چیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lycanthrope

به نظر من توی یه همچین فیلم هایی نباید از ستارگان آنچنانی استفاده کرد . که پیتر جکسون هم همین کارو کرد. فرض کنید به جای ویگو مورتنسن تام کروز رو انتخاب می کردن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس

آره باهات موافقم آرون من هم از آن آهنگ توی مانت دوم خیلی خوشم اومد...در مورد کریستوفر لی هم خیلی خوب بازی کرده ... در جنگ ستارگان اپیزود 2 ,3 هم نقش کونت دوکو به عنوان یک سیث لورد را خیلی بازی کرده است...خیلی بازیگر توانایی است...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
دونادان

هالبارد عزيز کریستوفر لی الان 85 سالشه وبه نظر من كسي بهتر از او نمي توانست نقش سارومان را بازي كند البته او يك بازيگر بزرگ محسوب مي شود و من با نظر لگولاس در توانا بودن موافقم . کریستوفر لي برا ي سال 2006 در فيلم پاپ ژان پل دوم در نقش يك كاردينال ايفاي نقش مي كند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ulmo

دوستان اگر موافق باشند ليست فيلمها ي کریستوفر لی را ميگذارم و به نظر من هم كسي بهتر ازاو در نقش سارومان ظاهر نميشد مخصوصا صداي او كلا مرا ياد سارومان مي اندازد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

همه اینها که گفتید درست. البته بجای ویگو اگر از تام کروز استفاده میکرد من هیچوقت طرف لوتر هم نمیرفتم. ولی فکرش رو بکن: به جای کریستوفر لی، آل پاچینو، به جای شون بین، راسل کرو، یا به جای بازیگر نقش تئودن، رابرت دنیرو بود. یا به جای لیو تایلر مثلا میلا یووویچ بازی میکرد. هریسون فورد در نقش ارباب الروند. وای. چه شود. کلکسیون میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lycanthrope

به شدت مخالفم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MAS
آره باهات موافقم آرون من هم از آن آهنگ توی مانت دوم خیلی خوشم اومد...در مورد کریستوفر لی هم خیلی خوب بازی کرده ... در جنگ ستارگان اپیزود 2 ,3 هم نقش کونت دوکو به عنوان یک سیث لورد را خیلی بازی کرده است...خیلی بازیگر توانایی است...

البتّه من نمی دونم که غلط املائیه و یا چیز دیگه . من که copy-paste کردم. با اینحال تا اونجا که من می دونم و به یاد دارم کنت دوکو و لرد سیث با هم فرق می کنن. کنت دوکو را در ابتدای فیلمِ انتقامِ سیث(اپیزود 3)، آناکین اسکای واکر به تحریکِ خود ِسیث می کشه. و خوب، خود سیث هم که سرِِ آخر خودشو امپراتور نامگذاری می کنه و بقیه اش را هم که حتماً می دونید!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس

البتّه من نمی دونم که غلط املائیه و یا چیز دیگه . من که copy-paste کردم. با اینحال تا اونجا که من می دونم و به یاد دارم کنت دوکو و لرد سیث با هم فرق می کنن. کنت دوکو را در ابتدای فیلمِ انتقامِ سیث(اپیزود 3)، آناکین اسکای واکر به تحریکِ خود ِسیث می کشه. و خوب، خود سیث هم که سرِِ آخر خودشو امپراتور نامگذاری می کنه و بقیه اش را هم که حتماً می دونید!

Mas جان اگه 6 تا اپیزود Star Wars را دیده باشی...باید بدونی که Sith Lord کخ همون که بعدا امپراطور شد چند سری شاگرد داشت...اول اون صورت شاخی یه ( اسمشو یادم نیست ) و بهد کنت دوکو و بعد هم که خود آناکین اسکای واکر...خود برای مثال هم امپراطور و هم آناکین ( Darth Vadar ) جفتشون Sith Lord بودند با این تفاوت که امپراطور استاد و آناکین شاگرد بوده است...در اپیزود 1 هم آخر فیلم می بینی که استاد یودا میگه اون( همون صورت شاخیه که اوبی وان نصفش کرد ) مسلما یک سیث لرد بوده ولی معلوم نیست شاگرد بوده یا استاد...

اگه ابهام دیگه ای پیش آمد دوباره بپرس...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MAS

لگولاس از پاسخت ممنون. عامل ابهامی که برای من پیش آمده بود اشتباه تایپی ات بود که خوب می بینم حالا اصلاحش کرده ای. اینطور که تو می گویی sith یک معنای عام دارد و نه خاص. ممنون می شوم اگر معنای برد سیپث را بگویی. من که یک معادل منطقی برایش پیدا نکردم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ringator

اهم! حالا شما ها از جو SW بیاین بیرون!

جالب ترین نکته در مورد کریستوفر لی اگه اشتباه نکنم اینه که تنها شخص از کل دست اندر کاران فیلم بوده مه شخصا تالکین رو ملاقات کرده وبده. و همیشه آرزو داشته که تو فیلما بازی کنه. دلش می خواسته تازه اراگورن باشه اما دیگه یه ذره زیادی پیر شده وبده...شایدم گندالف بود هوم! یادم نیس!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lycanthrope

گندالف.. برنارد هیل هم همین نقش رو می خواسته...که هر دو دیگه توانش رو نداشتن...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مالبت پیر

آره منم فکر می کنم استفاده از هنرپیشه های سرشناسی باعث از حال هوای ناشناخته فیلم کم می کنه. مخصوصاً که ممکنه یه نفر از یکی خوشش نیاد و این روی رابطه اش با فیلم تاثیر بزاره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
durin

یکی از دلایل جذابیت فیلم کم بودن وجود بازیگران پهلوان پنبه ای هالیوود هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
tiny-elanor

به نظر منم کسی بهتر از کریستفر لی نمی تونست از پش این نقش بر بیا چون یکی از طرفداران پرو پا قرص تالکین بوده و تا جایی که من میدونم واقعا میخواسته نقش گندالف رو بازی کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lycanthrope

این پست رو اول می خواستم تو تاپیک الیجا وود تو غعش و ضعف بزنم که چون بویگرافیه تو اینجا میزنم

نام: الیجا جوردن وود

القاب :

الوود , لیج و میمون

قد: 168 سانتیمتر

بیوگرافی:

الیجا جوردن وود در 28 ژانویه 1981 در سدار رپیدس به دنیا اومد..در ایالت آیوا .پدرش وارن و مادرش دبی نام داره. برادری بزرگ تر از خودش به نام زاک داره و یک خواهر کوچک تر به نام هانا ... الیجا دو تا سگ داره , رسکال و و لوون ... در سال هایی که جوان تر بود الیجا در نمایش دادن و تحت تاثیر قرار دادن تماشاگران استعداد خودش رو نشون داد و مادرش تصمیم گرفت که اون رو به برای یک همایش استعداد ها و مدلینگ بین المللی به لس آنجلس ببره ....اون به سرعت جایی کاری برای خودش در دنیای شکوهمند بازیگری پیدا کرد.... به زودی اون در نقش آفرینی در پیام های بازرگانی پیشرفت کرد و بعد نقشی کوچک در تلویزیون... اما اولین باری که نقشی در خور رو بازی کرد در آوالون در سال 90 بود...بازیگری الیجا از اون جا شروع شد... در فیلم هایی مثل بهشت 1991 , رادیو فلایر(1992) و همیشه جوان( 1992) در کنار مل گیبسون ظاهر شد.. بعد از

پسر خوب( 1993) (در کنار مکالی کالکین )در نورث( 1994) بازی کرد... اگر چه به نظر می رسیدشمال در گیشه شکست می خورد الیجا به عنوان تنها نکته مثبت فیلم ستایش شد... در سال 1996 الیجا در باز سازی یک نمایش قدیمی تلویزیونی به نام Flipper بازی کرد و ناگهان قدرت قدیمی خودش رو به دست آورد . بعد از اون در فیلم های بسیاری بازی کرد و قدرت خودش رو در سینما بالا برد....

خیلی از منتقدین شگفت زده بودند که اگر جذب تماشاگران با استفاده از قابلیت های کودکانه یه کار نخنما و تکراریه (مثل خیلی دیگه از باقی بازیگران جوان) اما الیجا ثابت کرد که این موضع فقط اون رو قوی تر کرده .... ضربه عمیق (1998) و استعداد ( 1998 ) فیلم های بعدی اون بودند... الیجا همچنین

در سه تا فیلم دیگه هم بود که اکران نشدن( احتمالا فیلم های بس مزخرفی بودند) ..زنبور ها به هر

حال پرواز می کنند ( در تلویزون جهانی پخش شد) , سیاه و سفید( 1999) و گروه احمق ها(2000

الیجا بعد از اون به سراغ پرژه ای رفت که بزرگترین پروژه فیلم تا زمان حال معروف شده که سگانه لورد آف ده رینگس بر اساس کتاب های جی .آر .آر . تالکین هست...پس از این فیلم ها الیجا به شدت

معروف شد و در فیلم هایی مثل بچه های جاسوس 3: بازی تمام است(2003) درخشش ابدی یک ذهن پاک - در کنار جیم کری , ;کیت وینسلت و کریستن دانست ( 2004 ) کریسمس روی مریخ(2005) شهر گناه ( 2005) هولیگانس(2005) و همه چیز روشنه( 2005 ) بازی کرد...برای سال 2006 در فیلم مامور بازی میکنه و همچنین در انیمیشنی به نام پاهای شاد دوبله می کنه...

نکات حاشیه ای:

اون در مورد لوتر وقتی که داشت در فیل استعداد بازی می کرد شنید..بلافاصله احساس کرد که این میتونه شانس زندگی اون باشه... فیلمسازی به نام جرج هاونگ دوست خانواده وود ... فیلم تست هنرپیشگی اون رو برای لوتر گرفت...... اون فیلم رو از زوایای مختلفی گرفت که برای فیلم نهایی کنار هم قرار گرفتن...اون ها فیلم رو به نیوزیلند برای پیتر جسکون فرستادند و چند ماه بعد اون نقش رو گرفت....

........

گروه موسیقی مورد علاقه اش The Smashing Pumpkins هستش .

.......

صاحب یکی از دو حلقه ایه که در فیلم بودن.. دومی رو اندی سرکیس داره

......

پیانو میزنه

......

از دسمبر 2003 الیجا در نیویورک در آپارتمانی در کنار خواهرش آنا وود زندگی کرده....به هر حال بعد از چند ماه اون به خونه مهمان مادرش در سانتا مونیکا رفت.. کالیفرنیا.. جایی که دیگه در اون زندگی نمیکنه.. اظهار داشته که نتونسته کرایه خونه رو بپردزه از وقتی که زمان خیلی کمی رو اونجا گذرونده ....

......

دو تا از کتاب های مورد علاقش The Hunchback of Notre Dame و هابیت هستند .

.....

به نظرش فرودو بگینز بهترین نقشیه که تا حالا بازی کرده

......

اولین عضو باشگاه رسمی طرفدارن لوتره.

.....

به صورت حرفه ای در حال یاد گرفتن خوانندگیه

.....

آرزو داره که یه کمپانی ضبط موسیقی راه بندازه

....

لنز بی رنگ میزنه.. ( به جای عینک)

.....

در مورد ادرار کردن در چمشه مورد علاقه پیتر جسکون! پس از یک شب نوشیدن.. در ویلینگتون

((داشتیم میرفتیم خونه و چشمه رو دیدیم. دم( دومینیگ موناگهان بازیگری گیملی) و من به چشمه نگاه کردیم و اون گفت که باید چشمه رو فتح کنیم! وقتی رفتیم بالاش دیگه چه کار می تونستیم بکنیم؟)) 11 دسامبر 2003

.

هر کدوم از یاران حلقه یک خلکوبی دارند... عدد 9 نوشته شده به الفی... خلکوبی الیجا زیر سینشه

فیلم مورد علاقش (Harvey (1950 هست

گروه های مورد علاقه اش این ها هستند:

Smashing Pumpkins, the Stone Roses, the Beatles, the Sundays, Black Sabbath, and Verbena.

بقیشم برید اینجا ببینید:

http://www.imdb.com/name/nm0000704/bio

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارش

من پوستر جدید ترین کارش رو براتون گذاشتم

http://thecia.com.au/reviews/h/images/h ... ster-0.jpg

http://thecia.com.au/reviews/h/images/h ... ster-1.jpg

برای اطلاع بیشتر در باره ی این فیلم به لینک زیر مراجعه کنید

http://thecia.com.au/reviews/h/hooligans.shtml

نما هایی از فیلم

Green Street hooligans

http://thecia.com.au/reviews/h/images/h ... reet-3.jpg

http://thecia.com.au/reviews/h/images/h ... reet-0.jpg

http://thecia.com.au/reviews/h/images/h ... reet-2.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ارش

چندتا فیلم و سریال تلویزیونی هم هست که شرح زیره:

1. بازگشت به آینده 2 1989

2. رابطه خصوصی 1990

3.آواولن 1990

4. ماجراهای هاکلبری فین 1993

5. جنگ 1994

6. فیلیپر 1996

7. طوفان یخ 1997

8. رفص را آغاز کن 1998

9. هیأت علمی 1998

10 برخورد شدید 1999

( بقیه را هم وست عزیز Lycanthrope نوشته اند )

از سریال های او هم می توان به :

1.کودک در شب 1990

2. Day-o 1992

3. الیور تویست (دنیای شگفت انگیز دیزنی) 1997

4. زنبور عسل پشمالو دور می شود 2000

اشاره کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بورومیر

اگر امکان داره در بارۀ ایفای نقش بازیگران ارباب حلقها بحث کنیم.به نظر من که Christopher Lee در نقش سارومان عالی بازی کرد.همچنین Sean Bean در نقش بورومیر.در فیلم دو برج سکانسی که سارومان میگه جهان در حال تغییر است من دیوونۀ این سکانسشم.Christopher Lee عالی بازی کرد.شما هم نظر تونو بگین.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

خود پیتر جکسون گفته بود که کریستوفر لی تنها بازیگری بود که اصلا لازم نبود نقشش رو بهش یاد بدم یا راجع بهش توضیح بدم چون خود کریستوفر لی از 15 سالگی هر سال یک بار کل سه جلد ارباب حلقه ها رو خونده بود. خب طبیعیه که به این روونی و زیبایی بازی کنه.

ولی در مورد شون بین به نظرم بیشتر از اون که شون بین بخواد قشنگ بازی کنه خود شخصیت بورومیر جذاب و قویه. یعنی یه جورایی اصلا نمیشد این نقش رو بد بازی کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بورومیر

از سکانسهای دیگه فیلم به نظر من در فیلم یاران حلقه سکانسهایی مانند یاران حلقه در موریا مخصوصآً جنگ گاندالف با بالروگ یا درگیریی بورومیر با یوروک-های.ضمنآً با بازیهای Ian MC Kellen در نقش گاندالف و John Rhys Davies در نقش گیملی و همچنین صدا گذاری برای چوب ریش را John Rhys Davies به عهده داشت. از جلوهای ویژه میتوان به دو مجسّمۀ دروازۀ آراگونات اشاره کرد که شاهکار بود.اگر امکان داره در زمینۀ بازیگری کدوم از بازیگران ارباب حلقها جایزۀ اسکار دریافت کرد؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
teoden

بازی گندالف(ian mc kellen) در مقابل بالروگ که گفت اتشه اهريمنيت به تو کمک نميکنه و.....معرکه بود.و بازی سام اون جا که فورودو نزديک کوه هلاکت از حال ميروا سام کولش ميکنه.و بازی کاراکتر گيملی و لگولاس که حرف نداشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

کلا با این دیالوگ گندالف که میگه:I am the searvent of the secret fire. Wielder of the flame of Anor.The dark fire will not avail you.Flame of Udun خیلی حال میکنم. سارومان هم صحنه سخنرانیش قبل از فرستادن سپاه به هلمز دیپ خیلی خوب از آب در اومده. اما شاهکار فیلم به نظر من دو تا صحنه مشابهه که موقع پخششون احساس میکنم قلبم داره از سینه بیرون میزنه. یکی صحنه رسیدن گندالف به همراه ائومر(توی داستان ارکنبراند) در هلمز دیپ و دیگری هم صحنه رسیدن سواران روهان در نبرد دشتهای پله نوره. خصوصا سخنرانی تئودن قبل از حمله خیلی جذاب و تاثیر گذاره. ضمن اینکه موسیقی هاوارد شور که دیگه ترکونده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بورومیر

منم این با این دیالوگ گاندالف خیلی حال می کنم: Look To My Coming At First Light,On The Fifth Day,At Dawn Look To The East .For A Wizard Is Never Late,No Is He Early بعد آراگورن میگه: Gandalf.بعد باز گاندالف میگه : He Arrives Precisely When He Means To.بعدشم ائومر میکه : Rohirrim To The King.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بورومیر

فیلم ارباب حلقها برای بازیگران این فیلم بی خطر هم نبوده.به عنوان مثال : John Rhys Davies بازیگر نقش گیملی دورف در یکی از سکانسهای نبرد یکی از انگشتانش بر اثر ضربۀ اسلحۀ سرد کوتاهتر از انگشتان دیگریش شد.در شبکه2 در برنامۀ سینمای حرفه ای که مخصوص پشت صحنۀ فیلمهاست که پارسال پشت صحنۀ ارباب حلقها رو نشون داد.با بازیگران مصاحبه میشد که خود John Rhys Davies انگشت کوتاه شدشو نشون داد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...