رفتن به مطلب
Halbarad

موسیقی متال

Recommended Posts

Halbarad

ببين، من گفتم كه هر گروهي رو كه گيتار برقي و درام داره منظورم نيست. خودتم كه گفتي. مريلين منسون و دني ديوي و اسليپ نات و ...

ببينم مثلا تو بگو آناثما كدوم حركت زننده اي روي سن انجام ميده؟ يا My dying bride? يا مثلا خيلي گروههاي درست و حسابي ديگه. حتي يه فحش هم توي آهنگهاشون نيست.

خيلي گروههايي كه بعضي حركات عجيب و غريب انجام ميدن هم كارهاشون الكي نيست. مثلا سپوترا موقعي كه مكس توش بود خيلي گروه توپي بود.

حتي گروههايي كه آرايششون به نظر ما زننده مياد مثل ايمورتال، باز هم اين كارشون فلسفه پشتشه. اگر راجع به فلسفه اش توضيح ميخواي بهت بگم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hellboy

من هم نگفتم که همه ی گروه های متال این جورین ولی به طور کلی ... اصلا من تسلیمم حق با شماست

راستی چرا عده ای از مردم نمی تونن آهنگ های متال رو حتی برای چند ثانیه گوش بدن و تحمل کنن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Eomer Horse Lord of Rohan

بحث داره باحال میشه!

ببینید متال از لحاظ بار موسیقیایی {الانه} هیچ چیز نداره !یعنی روی اصول نیست و کارش فقط تزلزل است!متال شاخه ای از راک بوده !آن دسته از گروه هایی که اوایل درست شدن {گروه های قدیمی } کارشون درست بوده!من این گروه های جدید را گوش دادم!هیچ کدام نمی تونند کارهاشون رو به صورت لایو عالی اجرا کنند!{همونطور که میدونید معمولا توی کنسرت آهنگ ها باید به طریق بهتر از اون چیزی که در آلبوم بوده اجرا بشه} و تمام موسیقیشون با افکت های کامپیوتری و تو استدیو است!ولی یه آدم بزرگی مثل دیوید گیلمور در گروه پینک فلوید با خود گیتار که دستشه به صورت لایو صداهایی ازش در میاره که بیا ببین!تارخچه کنسرت گروهشون هم که دیگه لازم به گفتن نیست...یه افسانه ای بود که دیگه تکرار نخواهد شد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

آراتورن جان این حرفت دیگه حسابی از کوره به درم کرد. راستی ببخشید که یه هفته نبودم. جاتون خالی رفته بودم شیراز.

اما بابا. چرا متوجه نیسیتید. من راجع به همه گروههای به ظاهر متال حرف نمیزنم. مثلا در مورد راسموس این حرفت که همه کارهاشون با افکت کامپیوتریه درسته. ولی من کله اون کسی رو که بخواد همچین تهمتهایی به جانی کاوانا یا مارکوس استوک بزنه له میکنم.

تو برو یه لایو آناثما، یا مای دایینگ براید، یا یه ترک امپریوم گوش بده، اونوقت حکم کلی صادر کن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به ببین از کوره در نرو!ای خدا باز من منظورم رو بد رسوندم!من گروه های اان و تازه به دوران رسیده رو میگم!اگه ناراحت شدی !ساری!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

باز هم نميشه. حتي بين گروههاي متال تازه كار هم كارهاي خوب پيدا ميشه. بحث به نظرم داره از مسيرش منحرف ميشه. بهتره بس كنيم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

خوب. بعد از مدتها میخوام برم سراغ یه گروه دیگه:

نام گروه: آیسنلور Aysenlur

سبک:Epic Black metal بلک متال با مایه های حماسی

محتوای اشعار: حماسه و دنیای تالکین

تشکیل شده در سال 1999 در شهر ایکیک Iquique در شیلی

اعضا:

مائوریسیو هورتادو Mauricio Hurtado خواننده

سرجیو اوستریا Sergio Ostria گیتار

لوئیز مونوز Luis Munoz گیتار بیس

گونزالو اسپینوزا Gonzalo Espinoza درامز

ادوین رومرو Edwin Romero کیبورد

اعضای سابق:

امیلیو بونتا Emilio Bonta گیتار

لائوتارو بارباریک Lautaro Barbaric کیبورد

کارولینا تورس Carolina Torres خواننده زن

دیسکوگرافی:

2000- Sacred justice (Demo)

2005- Epic souls (Full length)

خوب. به نظر یه گروه تقریبا نیمچه فعال آمریکای جنوبی میاد. تنها بدی که به نظر میاد داشته باشه، از اونجایی که متن آهنگهاشون رو نتونستم پیدا کنم احتمالا باید اشعارشون به زبان اسپانیایی یا پرتقالی باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lycanthrope

Halbarad the north ranger من از سلیقه شما خیلی خوشم آمد. به خصوص امپیریوم که گروه محبوبم است. این را هم بگم که تعداد زیادی از

گروه های متالی که از تالکین الهام گرفتند اسکاندیناویایی هستند دلیلش

هم فکر می کنم معلوم باشد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

ممنونم آرنونا جان. من ارادت خاصی به همه طرفداران جناب مارکوس استوک دارم. اما در مورد گروههای متالی که از تالکین الهام گرفتند باهات موافق نیستم. حداقل تا جایی که من میدونم گروههای تحت تاثیر تالکین اصلا در یک ناحیه دنیا متمرکز نشدند که بشه گفت بیشترشون از مثلا کشورهای اسکاندیناوی هستند. بهترین این گروهها که Summoning و Blind guardian باشند یکی اتریشی و دیگر آلمانیه.

در ضمن اگر به اسکاندیناوی و اساطیرش علاقه مندی به تاپیک اساطیر اسکاندیناوی سر بزن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lycanthrope

اگر خواستید می توانیم بیشتر در مورد امپیریون صحبت کنیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار

هالباراد جان سلام. من مدتهاست که می خوستم یا تو این تاپیک یا توی تاپیک اسکاندیناوی از شما تشکر کنم...جا داره که الان خسته نباشید بگم به شما :من واقعا خوشحالم که دوست متخصصی مثل شما اینجاست و فعالیت میکنه و مرسی بابت این زحماتی که برای پستهات می کشی و وقتی که برای انجمن صرف می کنی. متشکرم و موفق باشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

وووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووی

بالاخره احساس کردم یکی بهم بها داد. دستت درد نکنه اله سار جان. خواهش میکنم. اصلا زحمتی نیست. من خودم اولا لذت میبرم از این کار دوما خودم به این بهانه اطلاعات جمع میکنم.

درباره امپریوم هم آرنونای عزیز من دوست دارم راجع بهش صحبت کنیم ولی نه توی تالارهای شورا. اگر خواستی یا توی پیغامهای شخصی سایت یا هر طور دیگه که میلت کشید. البته امپریوم که چیزی برای بحث کردن نداره. هر دو تا مون باید بشینیم هی ازش تعریف کنیم. اطلاعاتشم که توی نت ریخته. ولی بازم اگر خواستی پیغام بده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس

هالباراد جان واقعا دستت درد نکنه ... توضیحات مختلف تو باعص شد برم و آهنگ های Blind guardian و Summoning را گوش بدم ... خیلی روم تاثیر گذاشت ...امیدوارم موفق باشی...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

خواهش میکنم لگولاس جان. دیگه دارم خفه میشم از ذوق زیادی.

گروه بعدی:

نام گروه:Azagatel

سبک: بلک متال

محتوای اشعار: در یک کلمه: تالکین

تشکیل شده در 1995 در ویل د کامبرا Vale de Cambra در پرتغال

اعضای گروه:

Hordulf خواننده گروه

Nomad گیتاریست

Morte گیتاریست

Caos-X گیتار بیس

Psyciop کیبورد

Green Devil درامز

اعضای سابق:

Marcus گیتار بیس

Necrocrawler گیتاریست

دیسکوگرافی:

2000- The middle earth(Demo)

2002- Nautilus(Full length)

2005- The horned God(EP)

بر خلاف گروههایی که قبلا معرفی کردم این یکی به نظر میاد گروه پدر مادر داری باشه. فعال هم هستند و باید کارشون جالب باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

ببینم؟ مگه هر تاپیکی که اول اسمش موسیقی بود، مربوط به موسیقی فیلمه که این موسیقی متال رو منتقل کردید توی موسیقی فیلم؟ از رهبانها خواهش میکنم این مبحث رو به جای قبلیش که واقعا مناسبتر بود برگردونن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

یک گروه متال عجیب و غریب. گروهی که وضعیت مشخص نیست. معلوم نیست گروه هنوز فعالیت میکنه یا اینکه از هم پاشیده. گروه به صورت کاملا Underground و غیر تجاری فعالیت میکنه.

نام گروه:Barad Dur

سبک: Dark Ambient

محتوای اشعار: تاریکی های دنیای تالکین

تشکیل شده در 1995 در شهر لوبلین در لهستان.

آخرین ترکیب معلوم این گروه را یک گروه یک نفره معرفی میکند. شخصی با نام مستعار نازگریم Nazgrim که هویت واقعیش نامعلوم است همه کارهای موسیقی و خواندن در این گروه را انجام میدهد.

تنها کاری هم که از این گروه ارائه شده یک دمو به نام

Emyn-Nu-Fuin بوده که در 1996 ساخته شده.

بله. از این گروهها هم در عرصه متال کم نیستند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

هالبراد جان میتونی درمورد a perfect circle & Tool مطلب بنویسی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

آراتورن عزیز. این تاپیک برای بررسی گروههای متال مرتبط با آثار تالکین راه اندازی شده. برای اطلاعات گرفتن و بحث راجع به این گروههای متفرقه بیا به تالار باشگاهها و توی تاپیک متالرها. منتظرت هستم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

نام گروه: Bararum

سبک: Folk metal/Ambient

محتوای اشعار: پیگنیسم و تالکین

تشکیل شده در سال 2000 در اوکراین

تنها عضو گروه که همه کارهای نوازندگی و خوانندگی رو بر عهده داره Strakhinya & Fess است که تنها یک آلبوم کامل به نام Danu's Rebirth رو در سال 2001 ارائه کرده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

دوستان کی کتاب نارنیا رو خونده؟ من که نخوندم. من فقط همون فیلمی که برنامه کودک کانال دو چند سال پیش نشون داد دیدم. کتابش رو هم جایی ندیدم که بخوام بخرم وگرنه حتما تا حالا خونده بودم. میخوام بدونم توی این کتابهای نارنیای سی اس لوئیس، یه قورباغه به اسم Barroquejón وجود داره؟

اگر این قول درسته پس خیلی جالبه که بهتون بگم یک گروه متال هم به همین نام وجود داره!!!

اسمش رو که بهتون گفتم(تلفظش چی میشه؟؟؟)

سبک:Progressive/Power/Classical Metal

محتوای اشعارش هم که تالکینه.

در سال 2002 در پوئنته آلتو Puente Alto در شیلی تشکیل شده. تنها عضوش هم که تمام کارهای نوازندگی و خوانندگی رو بر عهده داره یه جوون خوشگلی (برعکس تصور همه کسانی که متال رو خشن میدونن) هستش به اسم دیوید هانوس David Hanus که ملقبه به همون باروکوئخن (اگه درست نوشته باشم شکل خوندنش رو). اینم عکسشه. ببینین چه خوشگله:

http://www.imgzhost.com/uploads/fee3e4ffe9.jpg

توی دیسکوگرافیش هم فقط اسم دو تا آلبوم Full length به چشم میخوره:

اولیش که در 2003 اجرا شده اسمش هست:Concerning the quest,The bearer and the ring و دومیش که در 2005 عرضه شده اسمش هست Songs for her . دیگه هیچی از این گروه نمیدونم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ef@Robber

بابا این گروه ها را از کجاتون میارین من خیلی وقته توی کار متالم ولی اسم این گروه ها نشنیدم .

Catch 22 :

آلبوم سال 2002 گروه Hypocrisy . آلبومی بزرگ از گروهی بزرگ. به عقیده کارشاسان بهترین کار گروهی Hypocrisy . آهنگ سازی قوی در کنار همخوانی زیبای گروه به همراهی تمی ملودیک و مهیج. صدای Overload شده گیتار در طول آلبوم صدای خواننده ( یا به عبارتی همخوانی) را به شدت تحت تاثیر خودش قرار داده. چیری که باعث میشه خواندن آهنگ گاها به مرور نزدیک بشه تا بزرگی و عظمت آهنگ به شنونده منتقل بشه. نموده کامل این طرز اجرای آهنگ در آهنگ All Turned Black به زیبایی به چشم خورده میشود. آلبوم با آهنگ Dont Judge Me که تمی سنگین و سریع دارد شروع میشود. کاری که با ریتم سریع و سنگین خودش نمودی از Scandinavian بودن گروه رو مشخص میکنه. چیزی که شاخصه کار تمامی گروههای این حوزه است. کار ادامه پیدا میکنه. آهنگ Uncontrolled کاری ملودیک که باز هم با خوانندگی جمعی گروه ادا میشه. این جو ملودیک به طرز زیبایی کار را به یاد ماندنی و زیبا کرده که خوانندگی جمعی نیز آنرا تکمیل کرده. Seeds Of The Chosen OneAnother Dead End (For Another Dead Man) در ادامه کارها شروع میشه. با سولوی بسیار زیبا ، سریع ولی کوتاه از گیتاریست گروه. همکاری زیبایی بین گیتاریست و درامر در این کار به چشم میخورد. کاری که ریتم سریع با Drum ی انفجاری به همراه داره. چیزی شبیه به کارهای گروههای Black متال مه به نوعی Hypocrisy هم جزو همین گروههاست. Seeds Of The Chaos هم دقیقا با همین خصوصیات با این تفاوت که کمی از سرعت آن نسبت به باقی آهنگ ها کاسته شده است. شاید کمی به زیبایی آهنگ کمک کرده باشه این کار. آلبوم رو میشه یک کار خوب برای گروه و یا بهتر بگیم Tägtgren در نظر گرفت . در آهنگ بسیار از موارد اسطوره ای استفاده شده است و در یک تیکه نام گاندالف برده می شود . کاری که مورد توجه دوست داران Scandinavian Metal قرار خواهد گرفت .

امید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ef@Robber
وووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووی

بالاخره احساس کردم یکی بهم بها داد.

بابا ما که همه دوست داریم .

واقعا خسته نباشی یکی هم بره توی این گروه ها هم به ما بگه خوبه .

به امید روزی که همه همه چیز بدانند .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

دیگه اومدی نسازی رابر جان. قرار نبود تو کار بیوگرافی نویسی من دخالت کنی ها!!! من شدیدا این اقدام تو رو بایکوت میکنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ef@Robber
دیگه اومدی نسازی رابر جان. قرار نبود تو کار بیوگرافی نویسی من دخالت کنی ها!!! من شدیدا این اقدام تو رو بایکوت میکنم.

بابا ما که چیزی نگفتیم

گفتیم که دوست داریم در ضمن اون تیکه ای که گفتم این ها را از کجا می آری قصدم این بود سطح بالا .

در ضمن

http://www.empyrium.de

این هم وبسایت امپریوم است .

ویرایش شده در توسط تور
قراردادن لینک در تگ کد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

نام گروه: Battlelore

سبک: متال حماسی Epic و همینطور Power metal با صدای خشن خواننده.

محتوای اشعار: دنیای فانتزی، تالکین، جنگهای اسطوره ای

تشکیل شده در 1996 در شهر Lappeenranta در فنلاند.

اعضا:

تامی میکانن Tomi Mykkanen به عنوان خواننده

کایسا یوکی Kaisa Jouhki خواننده

ییری واهوانن Jyri Vahvanen نوازنده گیتار

یوسی روشو Jussi Rautio نوازنده گیتار

تیمو هونکانن Timo Honkanen گیتار بیس

هنری واهوانن Henri Vahvanen درامز

ماریا Maria سینتی سایزر

اعضای سابق:

گورثور Gorthaur درامز

تامی هاوو Tommi Havo نوازنده گیتار و خواننده

پاتریک مناندر Patrik Mennander خواننده

میکا کوکولا Miika Kokkola هم گیتار بیس

کار گروه در 1999 با انتشار دموی Warrior's tale شروع شد. در 2000 هم یک دموی دیگر به نام Dark fantasy منتشر کردند.

Where the shadows lie اولین آلبوم کامل گروه بود که در سال 2002 عرضه شد. یک سال بعد هم آلبوم Sword's song رو دادن بیرون. یک DVD در 2004 به نام The journey و یک آلبوم کامل دیگر به نام Third age of the sun که در 2005 بیرون اومد آخرین فعالیتهای بتل لور بوده اند. به نظر گروه جالبی میاد. باید برم دنبال کاراش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...