رفتن به مطلب
Halbarad

موسیقی فیلم

Recommended Posts

الندیل پادشاه انسان ها

با سلام خدمت دوستان عزیز, یادتونه که من توی صفحه چهارم این مبحث یعنی موسیقی فیلم یه سوالی پرسیده بودم واون هم این بود که موسیقی ابتدای فیلم یاران حلقه وقتی که جسد ایزیلدور در رودخانه بزرگ غرق میشه ,آهنگی که حین اون صحنه توی نسخه دوبله شده یاران حلقه پخش میشه کار هاوارد شور هست یا نه؟

راستش تا اون زمان که من اون سوال رو توی مبحث پرسیده بودم نمی دونستم که اون آهنگ کار هاوارد شور نیست .چون نسخه زبان اصلی فیلم رو ندیده بودم و وقتی که تولکاس استالدو ی بزرگ گفتند که اون آهنگ مال فیلم نیست ,خیلی تعجب کردم.

خوب چون نمیدونستم اون آهنگ مال فیلم نیست وبعدا روی فیلم گذاشتند(توی نسخه دوبله) هی دنبال این آهنگ بودم اما نمی تونستم پیدا کنم .تمام آرشیو سایت اردا رو گشتم وهمه آهنگ های یاران حلقه رو دانلود کردم اما اثری از اون آهنگ نبود .این حرفایی که الا امروز می نویسم حکایتش مال تقریبا یازده ماه پیشه که تازه توی توی سایت عضو شده بودم.خوب من هم فکر می کردم که آخه چرا نمی تونم این آهنگ رو پیدا کنم ؟ولی بعد از اون مباحثه ای که در اون تاریخ توی صفحه چهارم مبحث موسیقی فیلم مرقومه که با جمعی از دوستان مثل تولکاس ,لگولاس گرینلیف ,ارون و تورین تورامبار و.... در این مورد بحث کردیم .فهمیدم که این آهنگ مال فیلم نیست و یه آهنگ دیگه هست که روی فیلم گذاشتند.بعد از اون در صفحه ششم وهفتم این مبحث دو تا پست نوشتم که اون آهنگ ها مال کدوم فیلم هاست که حتما یادتون هست واگر مراجعه کنید می بینید.

وحالا می خوام ادامه اون مطلب رو به صورت کامل بنویسم:اگه یادتون باشه از دو فیلم نام برده بودم فیلم آخرین باز مانده موهیکان ها وفیلم هاملت ,بعد از اون دست به کار شدم وآرشیو فیلم ها ومجلاتم رو کامل گشتم وهمینطور یه چرخی هم توی اینتر نت زدم تا در این مورد اطلاعات جمع کنم.

می خوام به صورت خطی آهنگ های فیلم یاران حلقه (نسخه دوبله ) رو بررسی کنم اینجا .

خوب وقتی فیلن شروع میشه وآرم نیولاین سینما و همینطور تیتراژ فیلم میاد از آهنگ خود فیلم استفاده کردند. در نخستین صحنه فیلم که ساخته شدن حلقه ها و پخش کردن اونها بین فرمانروایان سرزمین های میانی رو نشون میده آهنگ فیلم تغییر می کنه در این بخش از آهنگ فیلم هاملت به کارگردانی فرانکو زفیر لی و با آهنگسازی انیو موریکونه محصول سال1990استفاده شده .

دقیقا از اون صحنه که اورک ها از بالای تپه پایین می افتند ولرد الروند فریاد حمله سر میده آهنگ های خود فیلمه تا صحنه ای که کلاه خود سائورون می افته زمین و ایسیلدور حلقه رو برمی داره از این صحنه به بعد آهنگی که شنیده میشه قطعه اصلی فیلم آخرین بازمانده موهیکان ها به کارگردانی مایکل مان وبا بازی دنیل دی لوئیس,محصول سال 1992 هست .آهنگساز این فیلم هم آهنگ سازان مشهور تروور جونز و رندی ادلمن هستند.وقتی که بخش پرولوگ تموم میشه در ابتدای فیلم باز هم قطعه دیگری از این فیلم شنیده میشه در بخش های مختلف بعدی فیلم که گاندولف ,بیلبو ,فرودو ...با هم حرف می زنند چند قطعه دیگر از این فیلم وفیلم هاملت و موسیقی اورجینال خود فیلم استفاده شده.در صحنه ای که گاندولف وسارومان با یکدیگر در آیزنگارد صحبت می کنند وبا هم درگیر میشند از قطعات (نیایشگر)و (روح) استفاده شده که باز هم متعلق به موسیقی فیلم هاملت هست.در صحنه ای از فیلم که فرودو با تیغ مورگولی سوار سیاه زخمی شده و ارون بعد از نجات دادن او از دست سواران سیاه اون رو در آغوش میگیره از قطعه (خاطرات سبز) اثر ونجلیس که برای فیلم بلید رانر (1982) ساخته شده استفاده شده .

همینطور در بخش ریوندل اونجایی که زره میتریل رو بیلبو به فرودو هدیه میده وهمینطور موقعی که یاران حلقه قلمرو بانو گالادریل رو ترک می کنند از قطعه اصلی فیلم شجاع دل (1995)به کارگردانی مل گیبسون وآهنگسازی جیمز هورنر استفاده شده هست.خوب در واقع میبینم که موسیقی فیلم یاران حلقه (دوبله) ترکیبی از آهنگ های خود فیلم و چندین اثر حماسی و بزرگ دیگه هست.

در نسخه دوبله ارباب حلقه ها: یاران حلقه موسیقی متن فیلم رو کمی تغییر دادند وما اهنگ های مختلفی هم از از موسیقی متن یاران حلقه که کاره هاوارد شور هست رو می شنویم وهم موسیقی متن چند تا فیلم حماسی وبزرگ دیگه رو می شنویم .در سه نقطه از فیلم یکی وقتی که ایسیلدور میمیره دومی اونجایی که سام وفرودو ومری و پیپین از مزرعه دزدی می کنند وبعد فرار می کنند وسوم اونجایی که در معادن موریا یاران حلقه راه رو گم کرد ند وگاندولف برای فرودو از تقدیر ونقش اون در زندگی و ترحم بیلبو نسبت به گالوم صحبت میکنه وچهارم اونجایی که گروه وارد سرزمین بانو گالادریل میشند آهنگی شنیده میشه که در واقع قطعه وتم اصلی فیلم اخرین باز مانده موهیکان ها محصول سال۱۹۹۲ وبه کارگردانی مایکل مان کارگردان متفاوت سینمای هالیوود هست.این فیلم (اخرین بازمانده موهیکان ها)داستانش در سال ۱۷۷۵ اتفاق می افته ودرباره نبرد سرخ پوستان قبیله پونی با انگلیسی هاست که در این جنگ فرانسوی ها هم به طرفداری از سرخ پوست ها بر می خیزند.به جز اهنگ این فیلم ما اهنگ های دیگه ای از موسیقی متن فیلم های دیگر رو در نسخه دوبله یاران حلقه می شنویم .مثلا در بخش های مختلف فیلم قطعاتی از موسیقی متن فیلم هاملت محصول سال ۱۹۹۰ به کار گردانی فرانکو زفیرلی رو می شنویم که اهنگساز این فیلم انیو موریکونه اهنگساز بزرگ ایتالیایی هست.در ضمن باید اشاره کنم که موسیقی متن شاهکار فیلم اخرین باز مانده موهیکان ها اثر دوتن از اهنگسازان نامدار وبزرگ جهان به نام های تروور جونز ورندی ادلمن هست. در بخش هایی از فیلم اونجاهایی که ریوندل رو نشون میده ما قطعاتی از موسیقی متن فیلم شجاع دل به کارگردانی و بازیگری مل گیبسون ومحصول سال ۱۹۹۵ رو می شنویم که اهنگساز این فیلم هم اهنگساز بزرگ واسکاری هالیوود جیمز هورنر اهنگساز فیلم های تایتانیک و تروا هست که چندین بار جایزه اسکار بهترین موسیقی رو برای فیلم های مختلف کسب کرده.

این در حالی که در دوقسمت بعدی یعنی دو برج و بازگشت پادشاه از این سه گانه این اعمال تکرار نشده و از آهنگ فیلم های دیگر استفاده نشده .

در واقع فقط در قسمت اول این سه گانه یعنی یاران حلقه در نسخه دوبله آهنگ فیلم رو کمی تغییر دادند و در قسمت دوم وسوم هیچ تغییری در موسیقی فیلم ایجاد نکردند و موسیقی که در قسمت های دوم وسوم شنیده میشه همشون اورجیناله و مال خود فیلمه.

با تشکر

الندیل پادشاه انسان ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

توضیحات کاملی بود الندیل. الان که فیلم دوبله رو دوباره نگاه کردم موسیقی ها رو شنیدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

دوستان می شه یه سایت خوب برای دانلود موسیقی متن فیلم های مختلف معرفی کنید :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mou

recital.blogfa.com

من یک موسیقی متن باز عاشق ارباب حلقه هستم و با اطمینان می گم که موسیقی ارباب حلقه شاهکار ابدی دنیای موسیقی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

داداش این ادرس چه سایتیه ربطی به اهنگ ارباب حلقه ها داره یا نه :-?

حالا که می بینم ربطی نداره- ولی جالب قسمت کلاسیک جالبی داره سایت وبلاگ واسه خودته :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

دوستان اون آهنگی که تو نسخه ی اکستنده اونجایی که ائووین بهوش میاد تو شفاخانه ها و فارامیرو می بینه و اینا... اسمش چیه؟من هرچی می گردم پیداش نمی کنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gladriel

من نسخه ی اکستندو ندارم! :D

خیلی غم انگیز و دردناکه! :D( :-? :-(

خود ارباب حلقه ها رو هم مشهد خریدم(!) اینجا نداشت... :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

با سلام خدمت دوست جدیدمون بانو گالادریل,ورودتون به سایت اردا رو تبریک می گم.گفتین از مشهد پیدا کردین مگه تو خود رشت فیلم the lord of the rings پیدا نمیشه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gladriel

سلام خیلی ممنون!

نه! اگه هم باشه نصف و نیمه وسانسور شده یا زبان فرعیه! :D

مشهد 5 تا DVD شو گرفتم 10000 تومن بدون نسخه ی اکستند! :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

خوب خیلی گرون فروختند من نسخه اکستندد ادیشن فیلم رو از شهر خودمون (تبریز)پیدا کردم (بلاخره و پس از مدت ها انتظار و جستجو پیداش کردم).که شامل 6 دی وی دیه که قسمت اول ودوم نسخه طولانی (اکستندد ادیشن)هستند وقسمت سوم نسخه سینماییه.هر فیلم شامل 2 دی وی دیه با کیفیت عالی وHD .جمعا 6 دی وی دی برام 6000 هزار تومن هزینه برداشت.

با تشکر

الندیل پسر آماندیل ,فرمانروای پادشاهی متحد آرنور وگاندور.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gladriel

آره خیلی گرون بود اما چون من از کلاس چهارم دبستان دنبالش بودم طاقت نیاوردم بذارمش برم دنبال یکی ارزون تر. :D

یه مدت هم هست دارم برای نسخه ی اکستند پرپر میزنم ولی پیدا نمیشه! وقتی بچه ها حرفشو میزنن دلم آتیش میگیره! :-? :D( :D( :-

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

ببخشید اینو می پرسم مگه شما چند سالتونه که از چهارم دبستان دنبال نسخه طولانی فیلما هستید .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

به Gladril و الندیل:

این تاپیک مربوط به موسیقی فیلمه نه نسخه اکستند. بحث های نامربوط رو همینجا تموم کنید و در صورت علاقه به تاپیک خودش برید.

به الندیل:

جای این حرفها اینجا نیست. توی پروفایل هر کس سن و علایق و بقیه مسائل شخصی که میخواد بقیه بدونن هست. اگر هم نباشه یعنی نمیخواد بگه. جای صحبتهای شخصی توی پیغام خصوصیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

WOW!!!!!مرسی اخوی مهدی!واقعا" این لیو تایلر بود؟؟؟من که باورم نمیشه!صداش زیاد شبیه خودش نبود!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

خواهش میکنم قابلی نداشت. آره صدای خودشه به نظرم خیلی شبیه صدای خودش بود ولی در کل صدای خوندن با صدای حرف زدن متفاوته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gladriel

تا جایی که من فهمیدم آهنگ Namarie رو که از اینجا دانلود کردم همون شعر داخل کتاب یاران حلقه صفحه ی 740 هستش به این صورت:آی! لورری لانتار لاسی سورینن! ینی آنو تیمه و رمار... بعد از این داخل کتاب نوشته "آلدارون" اما چرا داخل آهنگش میگه: ...ینی آنو تیمه ورمار "هارا هالا هارا"...؟ داخل کتاب اشتباهه یا داخل آهنگ با من اشتباه میشنوم؟! :-?\

بالاخره کدوم درسته؟! :-\ :|\ X(\

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halfling

سه گانه ارباب حلقه ها کاملترین فیلمیه که من تا بحال دیدم چه تصویرش چه صداش و چه ... همش کامل و بی نقصه . شاهکار سینمای قرن 21 تا به امروز از نظر من . الانم بی صبرانه منتظره هابیت هستم چون شنیدم اقای جکسون تمام یارانش که در سه گانه ارباب حلقه ها در کنارش بودن را دوباره فراخوانده ! [-( ;) :((

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
وابلامور

نه دقیقا.....تعصب ممنوع

تصویر برداری هیچ فیلمی به زندگی زیباست نمیرسه

جلوه های ویژه هیچ فیلمی تا به حال طبیعی تر از فارست گامپ در نیومده

و البته موسیقی متن هیچ فیلمی زیباتر از فتح بهشت نیست

البته ارباب حلقه ها موزیکی داره که به دل مینشینه ولی تمام نظر سنجی ها اینو میگه که بهترین تراک موزیک متن دنیا conquest of paradise

است

امیدوارم مرا ببخشی ولی منم مثل تو عاشق ارباب حلقه هام از حلقه سایرون تا ماهی گندیده گالوم اما به حق اینا یه سروگردن از ارباب حلقه ها برتره :ymsmug:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

باهات مخالفم!

اینکه میگی بهترین جلوه ویژه رو فارست گامپ داره اشتباهه . اون جلوه ویژه که تو فارست گامپ به کار برده شده و تام هنکس و جان اف کندی رو با هم رو به رو کرده با جلوه ویژه لوتر و سایر فیلم ها مثل قطب نمای طلایی- هری پاتر- ترانسفورمرز و ... آسمون تا زمین فرق داره. اون از یه جنس دیگه س! این یه جنس دیگه! من که تخصصی در این زمینه ندارم که اطلاعات دقیق تر توضیح بدم ولی اونچه خودم گرفتم اینه. از مهدی که دستی در این زمینه داره کمک می خوام! :ymsmug:

فتح بهشت، نشنیدم موسیقیشو و نامزد اسکار هم نشده موسیقیش(اینکه فتح بهشت بهترین موسیقیه، سلیقه شخصی شماس). ولی خدایی ارباب حلقه ها بهترین موسیقی رو داره.

قبول دارم فیلم برداری لوتر ضعیفه البته به غیر یاران حلقه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

درباره جلوه های ویژه نمیشه به همین راحتی نظر داد. باید به زمان فیلم هم دقت بشه. من فارست گامپ رو ندیدم اما تصاویر اون صحنه ای که میگین رو تو گوگل پیدا کردم. به زمان خودش کار خیلی خفنی بوده. ارباب حلقه ها هم در زمان خودش بهترین جلوه ویژه رو داشت و استاندارد جلوه های ویژه رو چند قدم جلو برد اما بازم میگم نمیشه جلوه های ویژه فیلمهایی که اختلاف زمانی دارن رو با هم مقایسه کرد. به قول تولکاس فیلمهای دهه 30 و 40 همین که رنگی بودن خیلیه!

اما درباره فیلم برداری اصلا باهات موتفق نیستم. خیلی فیلمها فیلمبرداری به مراتب بهتری نسبت به زندگی زیباست داشتن.

موسیقی فیلم فتح بهشت خیلی قشنگه و جزو یکی از بهترین موسیقی های تاریخه. یادمه یکی از آهنگاشو روی یکی از انیمیشنهام انداخته بودم.

ونجلیس یکی از پیشگامان نیو ایج هست و فتح بهشت بهترین آلبومشه. اما همیشه انتخاب بهترین یه چیز سلیقه ای و کاملا غیر ممکنه و هیچ شخص یا مرجعی نمیتونه بهترین موسیقی رو انتخاب کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
وابلامور

عزیزان میتونیم همه اینا رو تو سایت IMDB ببینید و به حرفای من برسید

شهزاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

کجای imdb نوشته بهترین موسیقی متن مربوط به فتح بهشته یا بهترین فیلم بردای مربوط به زندگی زیباست؟ /:ymsmug:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mou

من سمفونی ارباب حلقه ها را دیدم وتوصیه میکنم افرادی که به برتری ارباب حلقه ها شک دارن حتما ببینند اگه خواستین لینک تورنتشو میذارم

البته اسکار موسیقی با بد سلیقگی داده میشه مثلا به شاهکاری مثلthe mission یاgladiator .chocolat 3:10 to yuma داده نشده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

به نظر من موسیقی پایانی بازگشت پادشاه خیلی قشنگه

may it be..........

من هم may it be ...رو دوست دارم ولی مال یاران حلقه هست نه بازگشت پادشاه."لی داین ..."مال بازگشت پادشاه هستش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...