رفتن به مطلب
آناتار

چرا تالكين دوران چهارم را پايان دوران الفها و...قرار داد ؟

Recommended Posts

آناتار

سلام دوستان آردا ..

آيا دليل تالكين اين بوده كه هر كسي وجود موجودات د نيايش را در دوران اول دوم و سوم بپذيرد؟

ممنون ميشم اگر در مورد اين موضوع نظراتتون رو بديد..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مالبت پیر

ديگر اين که وقتی داره از گذشته ای حرف می زنی که ديگه نيست خودش لذت بخشه. اون قدر که بسياری از ما توی اون دوران زندگی می گنيم. به عشق آرون خودمون و خیلی های دیگه به دنياي فراموش شده دوران سوم نگاه کن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

علا قه ي من به اون كمتر از شما نيست . مطمئن هستم و به , ارباب حلقه ها ايمان دارم. و اون را ستايش مي كنم,اسطوره ارزشي فراتر از باستان داره ,ولي چرا ,چرا اين تقدير براي الف ها وساير موج,دات وجود داره, شروع دوران ما يك تراژدي است .البته ار باب حلقه ها و سيلماريليون فراتر از سبك ها ست.عشق و علا قه به دوران سوم و روح لطيف گذران آن همواره زنده است بر خلا ف باستان كه تنها زير خاك است ,و تمناي وجود و هستي ما مي باشد,اگر در ارباب حلقه ها غرق شويم هستي را چو ستاره اي مي بينيم , گوهري درخشان بي انتها و بي كران.فرا تر از هركجا و بي زمان و جها ني كه روح ما به آن ايمان دارد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Imrahil Prince of Dol Amroth

به نظر من چون ما نمیدونیم الان تو چه دوره ای هستیم تالکین میخواسته با این کارش وجئد این موجودات رو کمی موجه تر کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نیمه الف
سلام دوستان آردا ..

آيا دليل تالكين اين بوده كه هر كسي وجود موجودات د نيايش را در دوران اول دوم و سوم بپذيرد؟

ممنون ميشم اگر در مورد اين موضوع نظراتتون رو بديد..

ولی الفها حدود 4 دوران بودند ودورف ها تقریبا همینطور

بهنظر من تالکین میخواسته مو جودات دیگری هم اظافه کند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
durin

فکر می کنم یکی از عللش آن بود که آدمیان در بیشتر عرصه ها ،از جمله صنعت ومعماری بر سایر موجودات پیشی گرفته بودند.

برای مثال به سخنان گیملی در فصل جاده ایزنگارد کتاب دو برج توجه کنید.

او همراه لگولاس در مورد کاخهایی حرف می زند که مردم روهان درون مغاره های گودی هلم ساخته اند.

در آن مورد همراه توصیفات زیبا می گوید حتی ما دورف ها خواب آن را نمی توانیم ببینیم وبا شکوه ترین قصرهای الفی در مقابل آنها آلونک حقیری بیش نیستند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

درسته دورين عزيز!

اين نكته خيلي مهم است كه پاييز الف ها و دورف هاست آن دوران سوم و اين دوران چهارم شكوه آدميان!

ولي پايان الف ها و اورك ها و دورف ها و ساير موجوداتي مثل انت ها كه به خواب مي روند يك پاييز است ! پس هر كسي قبول مي كند كه در پاييز برگ ها ريخته اند!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

چرا ؟

تاپیکو خوندم ولی نفهمیدم . :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Witch-King

سلام الف ها که از سرزمین میانه رفتن.ولی دورف ها که موندند پس چرا میگید پاییز دورف ها؟ دورف ها که از بین نرفتن. :ymblushing:

ویرایش شده در توسط Thorongil

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

از اونجایی که پست سوال بر انگیز برای شما مربوط به سه سال پیشه ، اجازه میخوام به نیابت صاحب پست جوابی که به ذهنم میرسه رو بیان کنم .

دورف ها معمولا به سختی تکثیر میشن ، چون تعداد مونث ها در بینشون خیلی کمه ، و خیلی هاشون ازدواج نمیکنن ،همچنین دورف ها در اواخر دوران سوم متحمل تلفات زیادی میشند ، این اتفاق درست زمانی پیش میاد که دوره انسانها فرا رسیده ... هرچند دورف ها مثل الف ها به غرب مهاجرت نمیکنند ، اما با گسترش و پیشرفت انسانها به حاشیه کشیده میشند .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

البته دورفها هرگز از بین نمیرن. شاید تعدادشون کم بشه و گوشه گیر بشن اما تا روز بازپسین هستن و بعد از موسیقی دوم آینور به آئوله در ساختن دوباره آردا کمک میکنن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farshid2d

به نظر من به علت ارتباط عدد سه با الف ها " پایان دوران الف ها " آخر دوره سوم قرار داده شده است

!!!!!

حالا این ارتباط دقیقا چیه نمی دونم ولی هر چی که هست چند باری توی نوشته ها مشخص شده

اما میشه گفت عدد یک یعنی ارو عدد دو یعنی آینو ها و عدد سه یعنی الف ها

سه فرمانروای الف سه حلقه سه پسر فینوه و تازه هر وقت الفی هم عاشق می شد پای نفر سومی هم در میان بود

!!!

می دونم شاید احمقانه به نظر برسه ولی ظاهرا یه ارتباطی هست

!!

ویرایش شده در توسط NiNe

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

به نظر من به علت ارتباط عدد سه با الف ها " پایان دوران الف ها " آخر دوره سوم قرار داده شده است!!!!!

حالا این ارتباط دقیقا چیه نمی دونم ولی هر چی که هست چند باری توی نوشته ها مشخص شده

اما میشه گفت عدد یک یعنی ارو عدد دو یعنی آینو ها و عدد سه یعنی الف ها

سه فرمانروای الف سه حلقه سه پسر فینوه و تازه هر وقت الفی هم عاشق می شد پای نفر سومی هم در میان بود

!!!

می دونم شاید احمقانه به نظر برسه ولی ظاهرا یه ارتباطی هست

!!

شما به چه چيز هايي توجه داريد ها :دي

اما خوبه كه اين قدر توجه و نكنه بين هستيد !!

اول يه سري سؤال :

١- چه جوري به اين نتيجه رسيديد كه ٢ عدد آينو و ٣ عدد ألفها هست ؟؟

البته اين چيزي كه مي گيد به نظرم بيشتر ترتيب به وجود آمدن نژاد هاي آردا بوده باشه و با اين حساب انسان ها مي شن ٤ و دورف ها هم ٥ !!

٢- كي ألفي عاشق شد و پاي نفر سومي در ميان بود ؟؟

اما در كل اين كه گفتيد سه حلقه ي الف و يا سه نژاد اصلي الف تله ري - نولدور و وانيار

خوب مي شه گفت عدد سه و يا تثليث نوعي تكامل در نماد گرايي هاست مثل تثليث خدايان هنود و يا اسكانديناوي و يا تثليث پد پسر و روح القدس مسيحيان و ..

با اين فرض كه سه رو مي تونيم به سه ضلع مثلث تشبيه كرد و نوعي ثنوية رو داره مي شه گفت كه اين ثنوية نوعي كمال و تكامل رو داره

و همين طور كه الف ها هم نوعي كمال رو در بين مخلوقات ارو دارند شايد اين ثنوية براي نشأن دادن كمال اين نژاد ها بوده باشه

البته بحث در مورد ثنوية يه بحث خيلي جامع و مهمي در نماد شناسي و تاريخ اديان هستش !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farshid2d

البته عدد دادن تا سه کافیه ! یعنی 4 به انسان ها و 5 به دورف ها رو درست نمی دونم

اما در مورد نفر سوم در عشق

ماگلین که عاشق آیدریل شد

کلگورم که عاشق لوتین شد

گویندور که عاشق فیندویلاس بود

جالبه توی هر سه مورد نفر سوم یه انسانه

اما عدد یک رو من همیشه به خدا نسبت می دم به خاطر یگانه بودنش

در مورد عدد دو هنوز توضیحی ندارم البته شایدم درست نباشه

!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

راستش بستگی داره تعریفت از عشق هم چی باشه ؛ چون عشق مایگلین به نفرت ، و کله گورم هم می خواست تا لوتین به زور باهاش ازدواج کنه :دی

ولی در کل تو از بین این همه عشقی که بین الف ها صورت گرفته فقط سه تا رو اسم بردی که زنه می خواسته با یکی دیگه ازدواج کنه . ( تازه به قول خودت اون یه نفر هم انسان بود ... )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...