رفتن به مطلب
Haldir of Lorien

سرنوشت سلسله شاه اله سار

Recommended Posts

Haldir of Lorien

با سلام خدمت همه دوستان عزيز

با توجه به اينكه مي توان تاريخ سرزمين ميانه و حوادث رخ داده در آنرا همان تاريخ باستاني دنياي حاضر به حساب اورد اين سوال مطرح ميشود كه آيا فسادي كه در تمامي حكومت هاي طولاني باعث برچيده شدن آن حكومت و جايگزيني آن با سلسله بعدي ميشود ، در دوران جانشينان اله سار هم وجود داشته؟

چرا كه همواره اواين پادشاه به دليل سختي هايي كه در رسيدن به اين مقام كشيده و همچنين به خاطر كمك هاي مردم همواره با انهاست و از آن آنهاست ولي به مرور زمان و با مستحكم شدن پايه هاي اين حكومت ها در نسل هاي بعدي فاصله حاكمان از قشر عادي مردم به مرور زياد و زياد تر ميشود به طوريكه در نهايت باعث شورش عمومي و ظهور حكومتي جديد مي گردد.

حال آيا پايه گذار اين امر از سلسله اله سار است؟آيا پاسخ دقيقي براي اين سوال وجود دارد؟

با تشكر از همگي

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نیمه الف

تا جایی که من توی سایت glyphweb.com خوندم نه . بعدش هم که الداریون پسر شاه به تخت پادشاهی نشست هم نه در کل به نظر خود من چونکه ظلم از بین رفت این تاریخ نمی تونه به این راحتی ها دوباره تکرار بشه

با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
استل

با سلام

هالدير جان چه بخواهيم منطقي به موضوع نگاه كنيم چه تاريخي احتمالي كه تو ميدي قويه.

منطقيش رو كه خودت گفتي ولي از نظر تاريخي مگه خوني كه در رگ الداريون و نوادگان او هست از خود نومه نوري ها پاكتره؟ ولي ميبيني كه اونها هم وسوسه و گمراه شدن اصولا طبيعت فانيها چه در آردا چه در دنياي خودمون وسوسه پذيره.

در تاريخ هم داريم فلان پادشاه آدم خوبي بود ولي پسرش كه جانشينش شد مثلا مالياتها رو افزايش داد ظلم كرد بي عدالتي كرد و .... دست آخرهم به قول خودت با شورش مردم به زير كشيده شد. در مورد شاه اله سار هم تا پايان دوران خودش با مردم مشكلي نداشت بعد از اون هم يا چيزي نيست يا من نخوندم ولي توي پست يكي از اساتيد خوندم كه بعد از شاه اله سار عده اي رو به ملكور پرستي آوردن و اين نشون ميده ذهن انسان فاني بسيار بسيار آسيب پذير و جهت پذيره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

اصلا ذات و سرشت انسان اینه که حتی از خوبی هم خسته میشه. انسان از افتادن در دام تکرار و یکنواختی بیزاره. حتی اگر یکنواختی و تکرار خوبی باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی
اصلا ذات و سرشت انسان اینه که حتی از خوبی هم خسته میشه. انسان از افتادن در دام تکرار و یکنواختی بیزاره. حتی اگر یکنواختی و تکرار خوبی باشه.

حرفت قبول.

بقول نیچه :grin::

تعداد دفعات تکرار بینهایتند، اما حالات آن نه. چرا که احتمالات بینهایت نیستند. :grin:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

بچه های قدیمی راست می گفت ها این آخر سلسله ی شاه السار چی می شه کسی می دون؟

من یه جا خوندم که یه زمانی ملکور از سیاهی فرار می کنه و با سائرون دوباره حکومتش رو شروع می کنه اما تورین تورامبار به جنگ ملکور می ره و اون رو می کشه و..... فکر کنم تو داگور داگراوس :-? :-

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اون قضیه داگور داگورات که مال خیلی بعد تره(مال آخر الزمانه!)

اینی که بچه ها میگفتن مال اوایل دوران چهارمه که خب تالکین ادامه اش نداده و هرچی بگیم از روی حدس و گمان خودمون گفتیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas Greenleaf

به نظر من نوادگانش اسیر قدرت میشن و به درون تاریکی سقوط می کنن(اوووووف چه ادبی!)...

و هرچی اله سار رشته بود پنبه می کنن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elendil322

اگه از روی حدس و گمان باشه که فک کنم ما باید بقیه ی داستان رو بنویسیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به لگ

بقیه داستان میشه ادامه زندکی خودمون

دیگه نه الفی میبینیم نه دورفی نه پلیدی بزرگ جدیدی

سرزمین میانه رو انسان ها میگیرن و جنگ ها هم دیگه بین خودشونه

این دوران چهارم یا احتمالا پنجم دنیای تالکین میشه دنیای خودمون و وقتی که پلیدی اونقد زیاد بشه و ملکور ازاد بشه (فرار کنه) داگور داگورات میاد و بعدشم غیره و زالک:D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
alirezatheking
در در 12/25/2016 at 10:43 AM، به لگ گفته است :

بقیه داستان میشه ادامه زندکی خودمون

دیگه نه الفی میبینیم نه دورفی نه پلیدی بزرگ جدیدی

سرزمین میانه رو انسان ها میگیرن و جنگ ها هم دیگه بین خودشونه

این دوران چهارم یا احتمالا پنجم دنیای تالکین میشه دنیای خودمون و وقتی که پلیدی اونقد زیاد بشه و ملکور ازاد بشه (فرار کنه) داگور داگورات میاد و بعدشم غیره و زالک:D

با رفتن الف ها و دورف ها و هابیت ها دیگه مزه این دنیا هم از بین میره...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...