رفتن به مطلب
رایت ساحر

اورک ها

Recommended Posts

آناتار

كسي از اولين يوروك هي ها خبر نداره؟؟ اون ها در طول روشنايي روز نيز مي تونستند تاب بيارند .از نظر هيكل هم بزرگ تر از اورك هاي معمولي بودند و موجودات خيلي خطرناك تر و وحشي تري بودند. من سوال قبلي م را تكرار مي كنم!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مَنوه سلیمو
كسي از اولين يوروك هي ها خبر نداره؟؟ اون ها در طول روشنايي روز نيز مي تونستند تاب بيارند .از نظر هيكل هم بزرگ تر از اورك هاي معمولي بودند و موجودات خيلي خطرناك تر و وحشي تري بودند. من سوال قبلي م را تكرار مي كنم!!!!

فکر میکنم یوروک های در آخرین سال های دوره سوم (در زمان حکومت دنه تور) در خارج از موردور دیده شدند(در سال 2475 از دوره سوم) و از اونجا به ایتیلین حمله کردند و اوزگیلیات رو به اسارت در آوردند ....(دیگه نمیدونم )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مَنوه سلیمو

آناتار جان فکر کنم شما تصمیم گرفتی امشب رهشناس شی!! که البته باعث خوشحالیه!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

البته از خوشحالي شما ممنون ولي من توضيح دادم كه اون ها خيلي كم در موردور مورد استفاده قرار مي گرفتند بهتر مي بود مي خونديد..ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
aratorn
نه , اون جایی که خوندی رو نادرست متوجه شدی!

ملکور یه والا بود. و والار نمیتونستن خلق کنن یا چیزی بسازن و روح بهش بدن!

اونها فقط میتونستن از ساخته های ارو و تغییر اونها استفاده کنن و به وسیله اونها چیزی رو بسازن!!

تالکین تو دو برج گفته که ترول ها توسط دشمن در تاریکی بزرگ , با تقلیدی ناشیانه از انت ها ساخته شدند, مثل اورک ها از الف ها.

که یعنی ترول ها (البته از ترول منظورم ترول های حقیقیه نه اورکهای بزرگ) با شکنجه و تغییر انت ها به وجود اومدن.

انت ها, موجوداتی بودند که یاوانا (والار رویش و زمین) ترانه و ایده اونها رو برای ارو خواند, و ارو اونها رو زندگی بخشید و قسمتی از دنیا کرد.(یعنی که یاوانا هم که والار بود نمیتونست چیزی رو خلق کنه!)

و همچنین فرودو هم درست گفته تو بازگشت شاه: سایه تنها می تواند تقلید کند, نمی تواند بسازد, نه چیزهایی را که از خود واقعی باشند؛ فکر نمیکنم که به اورک ها زندگی داده باشد, تنها توانسته فاسدشان سازد و درهم شان آمیزد...

تالکین توی اکثر نامه هاش گفته :اورک ها نژادی با جسمی منطقی اند گرچه به سختی شکنجه داده شده

و همچنین تو نامه 191 گفته : در داستانهای روزگاران پیشین آمده که چیزهای شیطانی عده ای از الف های اولیه را مطیع خود کرده و شکنجه دادند,پیش از آن که آنها حتی نام خدایان را شنیده باشند, چه برسد به خدا (خدایان منظورش والاره - با g کوچک)

در حقیقت توی سیلماریلیون هم ثبت شده که اورک ها الف های آواری بودند, دارک الف ها, که توسط مورگوت شکنجه داده شدند.

واسه همین استفاده از یه کلمه ساخته بود اشتباهات زیادی به وجود میاد!

ولی ائوله دورف هارو ساخت مگه نه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien

ولی ائوله دورف هارو ساخت مگه نه؟

دوست من با سلام

درسته که اونها را ساخت ولی فقط ساخت ولی روحی در آنها نبود آنها به سان عروسکی بی جان مطیع حرکات و سکنات ائوله شدند چه هنگامی که او می خواست حرکت می کردند ولی این ایلوواتار بود که به انها جان داد و آنان را به موجودی زنده تبدیل کرد.

فی الواقع قبل از اینکه ایلوواتار به دورفها نعمت زندگی را ببخشد، دورفها وضعیتی شبیه به وضعیت خادمان سارون داشتند که بدون توجه و اراده او قادر به حرکت و انجام هیچ کاری نبودند. هنگامی که آئوله پس از ساختن دورفها فهمید که از اراده ایلوواتار تخطی کرده است، توبه نمود و خواست تا دورفها را نابود نماید ولی ناگهان دورفها زنده شده و با دیدن آئوله که پتک خود را برای نابودی آنان بالا برده بود از ترس شروع به التماس کردند و آئوله فهمید که ایلوواتار او را بخشیده و دورفها را نیز از نعمت زندگی برخوردار کرده است، البته با این شرط که پیش از فرزندان ارشد ایلوواتار از خواب بیدار نشوند.

ویرایش شد (ناظر)

با تشکر از شما"

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ugluk

آقا كسي ميدونه فرق اوراك با يوروك چيه؟دو موجود متفاوتند يا اينكه فقط دو ترجمه ي متفاوت از واژه ي uruk ؟

(خودشناسي خداشناسي است!كمي هم خودم رو بيشتر بشناسم بدك نيست!)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

آره یکیه یوروک با اوروک یکی اما

یوروک هی با یوروک فرق داره

یوروک هی از نوع ساخت سارومان سفید ( به قول خودش همه رنگ ) هست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ugluk

:D

خب راستش الان اندكي غمگين هستم...يه رجوعي به كتاب دو برج داشتم،اون قسمتي كه پي پين و مري مي خواستند از دست من(يوگلوك) فرار كنن...تا الان فكر مي كردم تالكين چيزي از سرنوشت يوگلوك نگفته...ولي دوباره كه خوندم ديدم به دست ائومر بدذات به شهادت رسيدم... ;) البته زياد هم فرقي به حال امضايم نمي كنه!به هرحال شهيدان هميشه زنده اند!!! ;)

(از بيان مطالب بي ربط با تاپيك معذرت مي خواهم... ;) )

-------------------------------------------------------------------------------------

و در مورد اين تاپيك:

خب...بايد بگم در مورد ارك ها با نظر اكثر دوستان موافقم...ارك ها كلا موجودات درب و داغوني بودن و البته در خوش استيلي هم به پاي نژاد ما(يوروك هي ها) نمي رسيدن ;) :D ...ولي چيزي كه هست اينه كه تالكين حتي تو نبرد هلمز ديپ هم از واژه "يوروك هي" استفاده نكرده و همون"ارك" رو به كار برده.

اين چه معني اي مي تونه داشته باشه؟

يعني اينكه سارومان يوروك هي ها رو در تعداد معدودي درست كرده و بيشتر ارتشش رو ارك هاتشكيل مي دادن يا اينكه تالكين يوروك هي ها رو با واژه ي ارك نام برده؟؟؟

اگه مورد دوم رو درست بگيريم كه نظر خودم هم همينه،پس مي تونيم همه ي نژاد هاي ارك مانند مثل گابلين ها و يوروك ها رو ارك بناميم؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

خواهش

حد اقل خوبه فهمیدی چی شد ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
NGNG

سلام...

ببخشید میتونین یه سوال بی ربط رو هم در این تاپیک پاسخ بدین؟

سارومان پس از مرگش... چی کار کرد؟

یه توضیح کامل بدین..ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo
;)

خب راستش الان اندكي غمگين هستم...يه رجوعي به كتاب دو برج داشتم،اون قسمتي كه پي پين و مري مي خواستند از دست من(يوگلوك) فرار كنن...تا الان فكر مي كردم تالكين چيزي از سرنوشت يوگلوك نگفته...ولي دوباره كه خوندم ديدم به دست ائومر بدذات به شهادت رسيدم... :D( البته زياد هم فرقي به حال امضايم نمي كنه!به هرحال شهيدان هميشه زنده اند!!! ;)

(از بيان مطالب بي ربط با تاپيك معذرت مي خواهم... ;) )

-------------------------------------------------------------------------------------

و در مورد اين تاپيك:

خب...بايد بگم در مورد ارك ها با نظر اكثر دوستان موافقم...ارك ها كلا موجودات درب و داغوني بودن و البته در خوش استيلي هم به پاي نژاد ما(يوروك هي ها) نمي رسيدن :D ;) ...ولي چيزي كه هست اينه كه تالكين حتي تو نبرد هلمز ديپ هم از واژه "يوروك هي" استفاده نكرده و همون"ارك" رو به كار برده.

اين چه معني اي مي تونه داشته باشه؟

يعني اينكه سارومان يوروك هي ها رو در تعداد معدودي درست كرده و بيشتر ارتشش رو ارك هاتشكيل مي دادن يا اينكه تالكين يوروك هي ها رو با واژه ي ارك نام برده؟؟؟

اگه مورد دوم رو درست بگيريم كه نظر خودم هم همينه،پس مي تونيم همه ي نژاد هاي ارك مانند مثل گابلين ها و يوروك ها رو ارك بناميم؟؟؟

صد در صد میتونیم.همه اینا از یه نژادان،هر چند که اختلافاتی با هم داشته باشن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth

ببخشید یه سوال دارم..

اون آشغالی که ارکا داشتن

همون لجن..

(قهوه ای)(ببخشیدا) ;)

اون چی بود؟ ;) ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

اگه منظورت نوشیدنیشونه که اسمش شراب اورکی بود.والان یادم نمیاد از چه چیزایی ساخته میشد ولی احتمالا یه قسمتش خون بوده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth

نه اون گل ارک ها...همون قهوه ای...همونی که شبیه چی بود...اونو میگم....ارکارو با اون میساختن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

فک کنم تو داستان بهش اشاره ای نشده.جکسون از خودش حرکت زده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Ugluk

جكسون هم فكر نكنم چيزي در اين مورد ساخته باشه...

جكسون فقط طرز ساخت يوروك هاي آيزنگارد رو نشون داد كه با توجه به اين كه از مخلوط كردن دو نژاد به وجود مي اومدن زياد هم بيراه نبود...

ولي اين كه ارك ها از گل و از اين حرفا ساخته ميشن رو من واسه اولين بار تو بازيش(bfme) ديدم.يه ارك بالاي ساختمون ساخت ارك واي مي ايستاد و مثل آش،ارك ها رو كه تو گل بودن به هم مي زد! ;)

من خودم بعدا متوجه شدم كه اونا هم مثل الف ها و آدما زاد و ولد مي كنن...

(ارك هاي احمق بي عرضه!هنوزم معتقدم موجودات به درد نخورين...البته در مقايسه با ما يوروك هاي جنگي! ;) )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melkor Morgoth

همینه که میگم...فیلم خیلی از جاهای داستان رو به شکل دیگری..بیان میکنه..و باعث میشه انسان حتی

داستان رو شک ببره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

خب هر فیلمی دقیقا نمیتونه خود داستان رو بیان کنه(هیچ فیلمی تا حالا نتونسته)

کلا سینما نمیتونه مثل ادبیات بشه،چون لازمه های ادراکی مورد نیاز برای فهم ادبیات رو نداره(به صورت فیزیکی منظورمه)

توی فیلم هایی هم که از رو کتاب ساخته میشن،میبینی که توی تیتراژش منویسن:"بر اساس "فلان فیلم یا داستان نه "دقیقا" خود اون داستان ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

آره یکی از دلایل تنفر الدار از ارک ها همین مسئله بوده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farshid2d

البته من توی سیلماریلیون خوندم که الف ها حدس می زدند که اورک ها رو از روی شکنجه الف ها ساختند

پس دلیل قطعی نیست

من جایی خوندم که اولین اورک ها نوعی ارواح هبوط کرده بودند

در ضمن اگه ملکور همه چیز رو با تغییر توی چیزای خوب ساخته باشه پس بگید اژدها رو چطوری ساخته

؟؟؟

چی رو تغییر داده که شده اژدها

؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

در مورد این موضوع به کرات سخن گفته شده و یقین بر اینه که اورک ها الف های شکنجه شده توسط مورگوت هستند ، نه ارواح نازل شده !

به این متن از سیلماریلیون توجه کنید : (( به راستی جمله کسانی که از کوئندی پیش از شکستن اوتومنو بر دست ملکور گرفتار آمدند ، آنجا زندانی شدند ، و با ترفند های بی رحمانه آهسته آهسته فاسد گشتند و تن به بندگی دادند و بدین گونه ملکور ، نژاد زشت سیمای اورک ها را در رشک ورزی به الف ها و تقلید خام از ایشان پرورد ... این شاید که رذیلانه ترین کار ملکور بود و در نزد ایلوواتار نفرت انگیزترین . ))

لطفا منابعی رو که در اونها این اطلاعات رو در مورد اورک ها خوندی قرار بده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Glorfindel Thalion

البته ترفند بی رحمانه می تونه جادو باشه.

مثلا تو کتاب گفته که سارومان اوروکهای رو با ترفند درست کرد. و منظور جادو بود. شاید جادوهای دردناک و پلید. ( برا مثال یه چیزی مثل کروشیو تو هری پاتر.)

چون توی این کلمه ی ترفند یه مشکل هست. یعنی شکنجه ها مایه ی جادوئی داشتن وگرنه می گفت شکنجه .

اما در هر صورت ارواح و از این حرفها نیست.

ویرایش شده در توسط Glorfindel Thalion

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

اوروک های ها مگه اولین بار توسط ویچ کینگ تو میناس مورگول درست نشدند؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

نه ، مورگوت برای اولین بار با دزدیدن الف ها و تغییر دادنشون اورک ها رو خلق کرد ، سائرون و سپس سارومان از طریق اورک ها ، یورک و یورک-های رو ایجاد کردن .

ویرایش : یورک ها رو دقیقا نمیدونم اما یورک- های رو سارومان ایجاد کرد .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...