رفتن به مطلب
پرنسس ایووین

مشکل الف ها ودورف ها چیست

Recommended Posts

پرنسس ایووین

در میان الف ها ودورف ها چه مسئله ای به وقوع پیوسته که

با هم مشکل دارند ؟

لطفا جواب بدید.

با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
پرنسس ایووین

از جواب خوبت متشکرم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
جادوگر سفید

به نظر من دلیل اصلیش همونطور که هلباراد... عزیز مطرح کرد به دلیل بیدار کردن بالروگ توسط دورف هاست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

ولي دليل اصليش كشتن شاه تينگول توسط دورف هاست است و كف رفتن سيلماريل و جنگي كه در پي آن در دوريات به وقوع پيوست و كوتوله هاي زيادي به خاطر كشته شدن گروه صنعتگرانشان وارد جنگ شدند, توسط الف ها كشته شدند و بعد هم خويش كشي الف ها و نابودي دوريات . و باز دليل اصلي ديگر همون خصوصيات زاتي است .الف ها ,دورف ها رو فرزندان ارو نمي دونند . ولي بيدار كردن تاريكي موريا توسط دورين هم دليل قابل توجهيه .خوشحال مي شم اله سار پيداش بشه وتوضيح كاملي بده!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

این بحث مشکل الف ها و دورف ها رو فکر می کنم تکراریه اما یادم نمیاد کدوم تاپیک بود, پیداش که کردم پاک می کنم اینها رو ! :) !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
پرنسس ایووین

با با چرا اینقدر توی ذوق می زنی تازه بحث داشت گرم می شد...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مالبت پیر
این بحث مشکل الف ها و دورف ها رو فکر می کنم تکراریه اما یادم نمیاد کدوم تاپیک بود, پیداش که کردم پاک می کنم اینها رو ! :) !

خب می بینین که الف ها فقط با دورف ها مشکل ندارن با تاپیک تکراری هم مشکل دارن.:grin:

اگه این مبحث توی بحث های ترولی بود فکر می کنم پربارتر می شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
durin

آناتار عزیز

فکر نمی کنم هرگز الف ها تو جنگ حریف دورف ها بشن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار
آناتار عزیز

فکر نمی کنم هرگز الف ها تو جنگ حریف دورف ها بشن.

durin عزيز فكر بدي نيست! ولي در اون جنگ كتوله هاي زيادي كه به هوا خواهي صنعتگرانشون اومده بودند همه كشته شدند!در نظر بگيريد كه جنگ در قلمرو الف ها بود و نواحي بيشه و جنگل نه كوه ها و غار ها!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
durin

چه جنگی ودر چه دورانی بود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
پرنسس ایووین

آناتار جان بابا کجایی که جواب این durinرو بدی سوال منم هست که منظورت کدوم جنگه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

خوب

تينگول دورف ها را مشغول ساختن جايي در زير زمين هاي منگروت براي سيلماريل كرد! (به فرمان تينگول) سيلماريل توسط زنجيري دورفي به نام ناگلاميري اويز شده بود! پس دورفها پس از پايان كارشان طمع مي كنند و تينگول توسط دورف ها كشته مي شه و دورف ها متواري ميشند! و به شرق فرار مي كنند.پس تعدادي از آن ها توسط الف ها كه خبر دار شده بودند كشته مي شوند و تعدادي هم جان سالم به در مي برند.و به ناگرود مي روند و مي گويند كه پادشاه الف ها به ما دستمزد نداد و كلاهبرداري كرد و دوستان ما را كشت !

( دورف ها هم غيرتي) ريش و مو مي كنند و به سوگ مي نشينند!از بلگاست ها كمك مي خواهند ولي بلگاست سعي مي كند آن ها را منصرف كند .پس سپاه كوتوله ها از كوهستان آبي روانه مي شود!و به بلرياندمي رود. مليان غم زده از مرگ تينگول قدرت جادويي اش را از دوريات و ريجن و نلدورت بر مي گيرد و دوريات در برابر كوتوله ها در آستانه ي شكست قرار مي گيرد.. كوتوله ها بدون كوچكترين مقاومت الف ها به داخل غار هاي منگروت رسيدند و جنگي در گرفت كه از كشته هاي دو سپاه پشته ساختند.و كوتوله ها پيروز شدند.الف ها ي اوسير ياند خبر دار شدند و برن هم با الف هاي زيادي حركت كرد و وقتي كوتوله هاي ناگرود در حال خروج از منگروت بودند با هم مواجه شدند و جنگل از صداي شيپور الف ها كر شد و كوتوله ها همه وارد جنگ شدند ولي اكثر آن ها كشته شدند و جز معدودي كه گمنام شدند!.زيرا به دليل غنائمي كه از دوريات غارت كرده بودند نتوانستند فرار كنند و در كرانه هاي گليون محصور شدند.برن ارباب ناگرود را در كشت و سيلماريل را از گردنش باز كرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
پرنسس ایووین

اناتار عزیز از پاسخ کامل و جذابت متشکرم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
پرنسس ایووین

یه چیزی هست که باید بگم بدجوری ذهنمو مشغول کرده توی لوتر عظمت مردها بعضی وقتا به مو های دراز و ریش اونا بود طوری که همه ی انسانها و دورف ها این طور بودند ولی مرد های الف این طوری نبودند .چرا؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

اسم جنگش یادم نمیاد اما زمانی بود که به برن گفتن بیاد کمک

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

یه چیزی هست که باید بگم بدجوری ذهنمو مشغول کرده توی لوتر عظمت مردها بعضی وقتا به مو های دراز و ریش اونا بود طوری که همه ی انسانها و دورف ها این طور بودند ولی مرد های الف این طوری نبودند .چرا؟؟

خب این موضوع به طبیعت وجودی الف ها مربوط میشه قبلا در تاپیک سیمای ظاهری الف ها که دوست عزیزم آر-فارازون زحمتش رو کشیدن برسی شده.

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=1612&view=findpost&p=37292

البته فکر می کنم بهترین توجیح در این باره این باشه که الفها تنها وقتی به سن خیلی بالایی میرسن توانایی یا علاقه ای به داشتن ریش پیدا میکنن.چون تا اونجا که یادمه کردان کشتی ساز که یکی از قدیمی ترین الف هاست ریش داشت!

آناتار جان بابا کجایی که جواب این durinرو بدی سوال منم هست که منظورت کدوم جنگه؟

در نبرد منه گروت دورف ها اومدن دوریات رو گرفتند و دست به کشتار الف ها زدن.بعدشم الف های اوسریاند به فرماندهی برن رفتن در نبرد سارن آتراد انتقام گرفتن و سیلماریل هم برگردونده شد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
CelebAlph

حالا بذارید بعد این همه مدت من هم سوالی مطرح کنم:

توی این دو فیلم جدید هابیت که بیرون اومده یه خصومت شخصی هم بین دورف ها بخصوص دورف های کوه تنها و الف های سیاه بیشه هم وجود داره که داستان اش رو نیمه نصفه بیلبو می گه البته تو کتاب یه همچین توضیحاتی نیومده بود و بنده شخصن وقت ندارم به کتابی فعلن رجوع کنم و بخونم می شه یک مطلعی به من بگه که این داستان تو کتاب ها هم مطرح شده؟ ایا درسته و داستان اصلی چی بوده چون دورف ها و الف ها هر کدوم از دید خودشون داستان و گفتن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

توی این دو فیلم جدید هابیت که بیرون اومده یه خصومت شخصی هم بین دورف ها بخصوص دورف های کوه تنها و الف های سیاه بیشه هم وجود داره که داستان اش رو نیمه نصفه بیلبو می گه البته تو کتاب یه همچین توضیحاتی نیومده بود و بنده شخصن وقت ندارم به کتابی فعلن رجوع کنم و بخونم می شه یک مطلعی به من بگه که این داستان تو کتاب ها هم مطرح شده؟ ایا درسته و داستان اصلی چی بوده چون دورف ها و الف ها هر کدوم از دید خودشون داستان و گفتن

در واقع،اين خصومت زماني به وجود مياد كه پادشاه تراندويل،قول خودش رو زير پا ميذاره و همونطور كه در فيلم گفته شد:«تراندويل حاضر نميشه جون افرادش رو براي مبارزه با اژدها به خطر بندازه» در اينجا بود كه كينه اي سخت بين دورف هاي اره بور از الف هاي سياه بيشه به وجود مياد.بعد از اون ماجرا،دورف ها براي پناه گرفتن و كمك از تراندويل به سياه بيشه ميرن اما ترانديل بهشون پشت ميكنه.

در اينجاست كه شاعر ميفرمايد:هر كه نان از عمل خويش خورد/منت از حاتم طايي نبرد :دي

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
CelebAlph

در واقع،اين خصومت زماني به وجود مياد كه پادشاه تراندويل،قول خودش رو زير پا ميذاره و همونطور كه در فيلم گفته شد:«تراندويل حاضر نميشه جون افرادش رو براي مبارزه با اژدها به خطر بندازه» در اينجا بود كه كينه اي سخت بين دورف هاي اره بور از الف هاي سياه بيشه به وجود مياد.بعد از اون ماجرا،دورف ها براي پناه گرفتن و كمك از تراندويل به سياه بيشه ميرن اما ترانديل بهشون پشت ميكنه.

در اينجاست كه شاعر ميفرمايد:هر كه نان از عمل خويش خورد/منت از حاتم طايي نبرد :دي

حرف شما درست اما تراندویل قبلش کینه به دل داشت یه جورایی موقع اش که شد جبران کرد. جریان اون گوهرهای بی رنگ چی بود که دورف ها می گفتم الف ها می خواستن بدزدن الفا هم می گفتن درف ها دزدیدن؟؟؟؟؟

تو کتاب هابیت که این داستان اصن مطرح نشده بود ایا تو کتاب های دیگه اومده؟

ویرایش شده در توسط CelebAlph

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

دورف ها موجوداتي هستن كه اگر از كسي يا چيزي،كينه اي به دل بگيرن،ديگه فراموش نميكنن.اين حس لجبازي و كينه توزي در وجود دورف ها وجود داره.نميشه منكرش شد. پيتر جكسون بعضي از ديالوگ ها و صحنه ها رو خودش اضاف كرده.درمورد اون گوهر هاي بي رنگ:طلا و جواهرات زيادي در اره بور وجود داشت كه مهم ترين اون ها گوهر آركن بود.(جواهر پادشاه).در مورد دزديده شدنش كه در فيلم چيزي نگفت.چون اين جواهر رو دورف ها پيدا كردن پس مال خودشون بود.گوهر آركن بعد از حمله ي اسماگ،در زير كوه ثابت باقي موند.البته تمايل تراندويل هم براي به دست آوردن اون گوهر هاي سفيد،به ويژه گوهر اركن كم نبود.اگر اين قضايا در كتاب هابيت وجود ندارن،احتمالا اضافه هاي پيتر جكسون بوده باشن.دقيقا نميدونم.(من هنوزهابيت رو نخوندم).

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

حرف شما درست اما تراندویل قبلش کینه به دل داشت یه جورایی موقع اش که شد جبران کرد. جریان اون گوهرهای بی رنگ چی بود که دورف ها می گفتم الف ها می خواستن بدزدن الفا هم می گفتن درف ها دزدیدن؟؟؟؟؟

تو کتاب هابیت که این داستان اصن مطرح نشده بود ایا تو کتاب های دیگه اومده؟

خیر، همچین داستانی توی کتاب یا منابع دیگه وجود نداره، نه قضیه ی خصومت مخصوص بین الف های سیاه بیشه با دورف های تنها کوه، نه داستان گوهرهای بی رنگ، نه دزدی، نه قدرت گوهر آرکن، کمک نکردن و یا موارد اینچنینی...

مشکل الف ها و دورف های گروه تورین و شرکا این بود که سه بار وسط جشنشون پریده بودن و اونو خراب کرده بودن و حاضر به حرف زدن در مورد ماموریتشون به تراندویل نبودن؛ وقتی وارد قلمرو یک نفر دیگه شدن، باید جواب صاحبش رو هم میدادن، اون روزگار سعادت نبود که راحت باشن و همه جا آزاد باشه، قضیه اش مثل کاری که فارامیر با فرودو و سم کرد میتونید به حساب بیارید...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

سکرت جان این خصومت قبل از اون به وجود اومده بود اگر توجه کنی زمانی که پدر بزرگ تورین بر اثر بیماری حرص و آزی که داشت از اعطای هدیه به تراندویل خود داری کرد. تراندویل هم که عشق جواهرات بود بهش برخورد. اونم اونجوری تلافی کرد. ویرایش شده در توسط کارن وین فونستاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elentári

سکرت جان این خصومت قبل از اون به وجود اومده بود اگر توجه کنی زمانی که پدر بزرگ تورین بر اثر بیماری حرص و آزی که داشت از اعطای هدیه به تراندویل خود داری کرد. تراندویل هم که عشق جواهرات بود بهش برخورد. اونم اونجوری تلافی کرد.

منبعتون چیه؟ من توی کتاب و فیلم اصلا متوجه همچین چیزی نشدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...