رفتن به مطلب
امیر فارامیر

چه کسی برنده می شود؟

Recommended Posts

آناتار

وmas عزيز بداند كه سائورون با 9 تن (followships)نمي جنگيد بلكه او با تمام قواي دورف ها الف ها و آدميان مي جنگيد و آن 9 تن از 5 نژاد بودند(آدميان ,دورف ها,الف ها , هابيت ها و مايار )كه هر كدوم در نژاد خود برترين ها بودند و شاهزاده بودند به جز 4 تا هابيت كوچولو.و اين را بدانيد كه اگر يك لحظه سائورون در گدار آمون هن و يا آمون سول و يا كارادهراس و يا در هر جاي ديگر جلوي اون ها ظاهر ميشد ممطمئنا آن روز آغز زمستان بي بهار تاريكي بود . كه حتي گندالف از بردن نام سائورون مي ترسيد .اين كه سايرون نتوانست پيروز شود دليل بر ناتواني او نبود كه او قدرتي فراتر از تمام دشمنانش داشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سارون کبیر

آناتار جان شما خون خودتو کثیف نکن! اونها هم به دامبل دوری کسی آویزون میشن ... یا در نهایت آژانسی چیزی میگیرند میاند! ولی مهم ینکه که :رستم: گرز. یکی از دیوها: گرز. رهام: گرز. فریدون: گرز . بابای دوست ویلیام والاس: گرز. خود ویلیام والاس(یه تیکه) گرز .سائورون: گرز . ملکور(اف){ارواحنا فداه} : گرز .

در کل بین سلاح های جنگی: گرز زنجیر دار ، گرز سنگین. تبر سنگین . تبر زین عادی . . شمشیر دو لبه ی سنگین و شمشیر عادی .. از بقیه بهتر مینمایند . و خوب حالا هم سائورون دست به گرز میشه و همه >>>>>>>>>>>>> تالار های منداس ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

آناتار ؟ اصلا صفحه اول سایت رو نگاه می کنی ؟ دیگه می تونید ویرایش کنید لطفا پست پشت سر هم نده و پستت رو ویرایش کن. اون پست بعدی رو پاک کردم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

هوهوم .سائورون عزيز بهتره اسم :نريمان ,زال,گيو و بيژن هم اضافه كني حتي اسفنديار هم با گرز مي جنگيده .و به نظرم منظورت شمشير دو لبه ي دندانه دار بوده !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MAS
این جناب مس هم که مارو بی خیال نمیشه! آقا بحث های این تاپیک مال اونجاهایی از دوران دوم که سائورون حلقه رو ساخت! حالا بیان جولو!شما ها هم میتونین از شکاف های زمانی بیاین تو!(مایل به توضیح بیشتر نیست)

سائورون جان، ما پوستین رو ول کردیم، پوستین ما رو ول نمی کنه!

وmas عزيز بداند كه سائورون با 9 تن (followships)نمي جنگيد بلكه او با تمام قواي دورف ها الف ها و آدميان مي جنگيد و آن 9 تن از 5 نژاد بودند(آدميان ,دورف ها,الف ها , هابيت ها و مايار )كه هر كدوم در نژاد خود برترين ها بودند و شاهزاده بودند به جز 4 تا هابيت كوچولو.و اين را بدانيد كه اگر يك لحظه سائورون در گدار آمون هن و يا آمون سول و يا كارادهراس و يا در هر جاي ديگر جلوي اون ها ظاهر ميشد ممطمئنا آن روز آغز زمستان بي بهار تاريكي بود . كه حتي گندالف از بردن نام سائورون مي ترسيد .اين كه سايرون نتوانست پيروز شود دليل بر ناتواني او نبود كه او قدرتي فراتر از تمام دشمنانش داشت.

آناتار جان دلبندم، اون The fellowship هست نه Followships.

بعدشم تو داری والار رو با نژاد های دیگه مقایسه می کنی؟ کافی بود یکیشون یه دعا به درگاه ارو بکنه، اون موقع فرصت نمی کردی اصلاً یادت بیاد که حلقه ای هم داری(مگه نکردن سر قضیۀ سپاهیان ارفارازون؟) بعدشم که خیلی ببخشیدا...! مگه سائورون که شما باشی داشت یه تنه با تمام قوای آدمیان و... می جنگید؟ پس چه کاره بودن هم پیمانان جناب عالی که همون اورک ها و گابلین ها و ترول ها و اومباری ها و هارادی ها و .... بودند؟ هر چی هم که بود الان ارو بیامرزدت....!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

اشتبا هه اگر عقل اورك,گابلبن,ترول با عقل الف ها و آدم ها مقايسه بشه mas عزيز.بله و سائورون دوست دارد خدا در همه ي شرايط همه روبيامرزه .و خوبه بدونيم كه اگر سائورون الان يه شبح سرگردان اين ور و اون ور باشه و تنها دهشتي از اون با قي مونده باشه تمام دشمنانش (به جز الروند و گالادريل و بقيه كه به غرب دور متواري شدند ) دارن توي اون تالار هاي مرگ ماندس براي والار آب پرتغال درست مي كنند. ويادت باشه مايار و والار هيچ گاه قدرتش رو از دست نمي ده و منتظر روزي ام كه با ملكور ارباب تاريكي يه كم به شما اين چيز ها را آموزش بدم .و حالا از شما مي پرسم اين mas (عزيز و قابل احترام و دوست داشتني ) كيه كه در مورد قدرت ارباب تاريكي موردور بحث مي كنه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
جادوگر سفید

به نظر من گاندلف همیشه پیروزه. اون از مرگ بر نگشته که شکست بخوره!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MAS
اشتبا هه اگر عقل اورك,گابلبن,ترول با عقل الف ها و آدم ها مقايسه بشه mas عزيز.بله و سائورون دوست دارد خدا در همه ي شرايط همه روبيامرزه .و خوبه بدونيم كه اگر سائورون الان يه شبح سرگردان اين ور و اون ور باشه و تنها دهشتي از اون با قي مونده باشه تمام دشمنانش (به جز الروند و گالادريل و بقيه كه به غرب دور متواري شدند ) دارن توي اون تالار هاي مرگ ماندس براي والار آب پرتغال درست مي كنند. ويادت باشه مايار و والار هيچ گاه قدرتش رو از دست نمي ده و منتظر روزي ام كه با ملكور ارباب تاريكي يه كم به شما اين چيز ها را آموزش بدم .و حالا از شما مي پرسم اين mas (عزيز و قابل احترام و دوست داشتني ) كيه كه در مورد قدرت ارباب تاريكي موردور بحث مي كنه؟

بله آناتار(عزیز و قابل احترام و دوست داشتنی و .... البتّه اگه واقعاً آناتار نباشی!)، سائورون یه شبح سرگردانه، امّا دهشتی از او باقی نمانده، چه اگر مونده بود، من اینجا داشتم از ترس می لرزیدم و دست و دلم به تایپ کردن نمی رفت(هر چند بحث ها ترولیه، ولی فکر کنم یه کم مبتنی بر حقایقی که هممون توی کتاب خوندیم پیش بریم، بهتر باشه!). بعدشم که هیچ وجدان منصفی قبول نمی کنه که الروند و گالادریل و ... از ترس به غرب درگذشتن، چرا که اگر بنا بود از روی ترس این کار رو بکنن، همون موقع که سائورون یالی و کوپالی و باراددوری داشت و همه دشمنانش هم در ناامیدی مطلق به سر می بردن، فلنگو می بستن. هممون می دونیم که الف ها رفتن چون دورانشون تموم شده بود و بعدشم دوران من و شما آغاز شد تا بیایم اینجا و توی بحث های ترولی مخ همدیگه رو کار بگیریم!!! زیادم دلتو خوش نکن که اربابت کاری از پیش ببره! قراره تورین تورامبار خودمون حسابشو برسه! Mas هم شدیداً یک اسم و شخصیت غیر افسانه ای و غیر اسطوره ایست و مخفّف مسعوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

mas(عزيز ,قابل احترام ,دوست داشتني و ...) قبول كنيد سائورون برترين مخلوق ايلواتار بعد از ملكور بوده و اگر نه چه دليلي داريد؟بهتره اين جنگ و جدل به پيروزي حرف درست تموم بشه mas عزيز.ممنون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سارون کبیر

پیشگویی ....

درست...

غلط...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سارون کبیر

میخواستم ویرایش کنم نشد! خوب: شما میگین یکی از والار به در گاه ارو یه دعا کنه! خیال کردین چیییییییییییییییی؟ ما اینجوری هستیم؟(کج) ما خودمون تو موردور کلی دعا نویس و رمال داریم!!!!!!!!!!!!!! که کار خود ارو رو هم میتونند بسازند!(کنایه ی تفضیلی از نوع خفنش!!!!) تا زه یکی هم داریم به اسم گابریل! که خاطرش خیلی پیش ارو عزیزه ...! خوب فکر کنم این بحث زیادی ترولی شده! بله والار رو هم میتونیم یه کاریشون بکنیم! وقتی اون تورین از پس ملکور کبیر که قوی ترین والاهست میتونه بر بیاد (که همون طور که گفتم یه پیشگوییه و میتونه درست یا غلط باشه ...) ما با این همه یالو کوپال از پس این یه والا نمیتونیم بر بیایم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

با سائورون موافقم .كه ماييم و فقط ما .پس مائيم كه پيروزيم و وقت جنگ چون رعد مي خروشيم و چون موج بر دشمن مي تازيم و چون طوفان ,توفانيم. و حلقه ييگانه شاهد كار ماست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MAS
mas(عزيز ,قابل احترام ,دوست داشتني و ...) قبول كنيد سائورون برترين مخلوق ايلواتار بعد از ملكور بوده و اگر نه چه دليلي داريد؟بهتره اين جنگ و جدل به پيروزي حرف درست تموم بشه mas عزيز.ممنون.

چرا آناتار جان؟ کی گفته؟ در ضمن من هم می خواستم پیشنهاد تموم کردن این بحث رو بدم، چون دیگه چیز تازه ای به دست نمی داد، ولی این ادّعا ها ....!

میخواستم ویرایش کنم نشد! خوب: شما میگین یکی از والار به در گاه ارو یه دعا کنه! خیال کردین چیییییییییییییییی؟ ما اینجوری هستیم؟(کج) ما خودمون تو موردور کلی دعا نویس و رمال داریم!!!!!!!!!!!!!! که کار خود ارو رو هم میتونند بسازند!(کنایه ی تفضیلی از نوع خفنش!!!!) تا زه یکی هم داریم به اسم گابریل! که خاطرش خیلی پیش ارو عزیزه ...! خوب فکر کنم این بحث زیادی ترولی شده! بله والار رو هم میتونیم یه کاریشون بکنیم! وقتی اون تورین از پس ملکور کبیر که قوی ترین والاهست میتونه بر بیاد (که همون طور که گفتم یه پیشگوییه و میتونه درست یا غلط باشه ...) ما با این همه یالو کوپال از پس این یه والا نمیتونیم بر بیایم؟

از کی تا حالا گابریل(همون جبرئیل خودمون) رفته طرف جبهۀ تاریکی و ما نمی دونستیم؟ من می ترسم با این کفریاتی که شما دو تا در حقّ ارو و مخلوقاتش و ارزش هاش به هم می بافید، ارو به اینکه یه روح سرگردان نزار و رنجور و نحیف باشید هم اکتفا نکنه و تبدیلتون کنه به سوسک! در این صورت سعی کنید که خیلی بیرون آفتابی نشید که لنگه دمپایی ها بسی خطرناکند(مگر اینکه شانس بیارید ارو تبدیلتون کنه به روحِ یهِ سوسک!)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ulmo

اينقدر بحث كردن نداره mas عزيز من كه از همون اول گفتم گاندالف برنده است اگر درستش نگاه كنيد در كتاب هم برنده نهايي آراگورن و گاندالف بود كه همان طور كه گفتم آراگورن هميشه به گاندالف احترام مي گذاشت و مطيع او بود .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سارون کبیر

جناب مس مث اینکه فراموش کردین که سائورون در دوره ی دوم توانایی تقییر قیافه هم هنوز داشت! و اگه خودشو به شکل فارقلیط(ص) در بیاره میتونه گابریل رو هم اغفال کنه!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MAS
جناب مس مث اینکه فراموش کردین که سائورون در دوره ی دوم توانایی تقییر قیافه هم هنوز داشت! و اگه خودشو به شکل فارقلیط(ص) در بیاره میتونه گابریل رو هم اغفال کنه!!!!

بابا سائورون زبونت رو گاز بگیر! (البتّه نه اون زبون معروفت رو! گناه داره بیچاره!) تو مثل اینکه از مسخ شدن احتمالی توسّط ارو نمی ترسی!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Imrahil Prince of Dol Amroth
با سائورون موافقم .كه ماييم و فقط ما .پس مائيم كه پيروزيم و وقت جنگ چون رعد مي خروشيم و چون موج بر دشمن مي تازيم و چون طوفان ,توفانيم. و حلقه ييگانه شاهد كار ماست.

در همون لحظه گندالف سفید میاد یه نوری بهتون میتابونه که همتون به قول مس شپلخت میشید!!!!!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

در همون لحظه گندالف سفید میاد یه نوری بهتون میتابونه که همتون به قول مس شپلخت میشید!!!!!!!!

اي! نه نه نه! ارباب تاريك موردور از گندالف انتظار اين را ندارد !و براي او همين كافي كه گندالف جسارت كند(اگر داشته باشد) و پا به موردور بگذارد ! كه البته نداشت و فرودوي بيچاره را فرستاد!

و همون طور كه تالكين به تكرار و دفعات ذكر كرده :كسي ياراي پيروزي بر جادوگر سفيد را ندارد به جز او(سائورون) پس فقط سائورون كه با ظربتي نيك گندالف سفيد را تا ابد بي جسم مي كند!

البته كافي اين هم به ياد بياريم كه گندالف حتي از نگاه كردن به حلقه ي سائورون مي ترسيد چه رسد به نبرد با او! اگر گندالف براي نبرد با سائورون در دوران دوم فرستاده شده بود ,با بلاهتش پيروزي ايسيلدور را به شكست پيوند مي داد البته اگر در آن حال ايسيلدوري پيروز مي شد !

هيچ كس نمي تونه دليلي بياره كه سائورون بعد از ملكور برترين مخلوق ارو نبوده است(اگذر كسي مي تونه بياره تامن هم خوشحال بشم) حالا هي من بگم يا شما بگيد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اي! نه نه نه! ارباب تاريك موردور از گندالف انتظار اين را ندارد !و براي او همين كافي كه گندالف جسارت كند(اگر داشته باشد) و پا به موردور بگذارد ! كه البته نداشت و فرودوي بيچاره را فرستاد!

و همون طور كه تالكين به تكرار و دفعات ذكر كرده :كسي ياراي پيروزي بر جادوگر سفيد را ندارد به جز او(سائورون) پس فقط سائورون كه با ظربتي نيك گندالف سفيد را تا ابد بي جسم مي كند!

البته كافي اين هم به ياد بياريم كه گندالف حتي از نگاه كردن به حلقه ي سائورون مي ترسيد چه رسد به نبرد با او! اگر گندالف براي نبرد با سائورون در دوران دوم فرستاده شده بود ,با بلاهتش پيروزي ايسيلدور را به شكست پيوند مي داد البته اگر در آن حال ايسيلدوري پيروز مي شد !

هيچ كس نمي تونه دليلي بياره كه سائورون بعد از ملكور برترين مخلوق ارو نبوده است(اگذر كسي مي تونه بياره تامن هم خوشحال بشم) حالا هي من بگم يا شما بگيد!

ببخشید گندالف به خاطر این حلقه رو لمس نمیکرد که خود مثل سائورون تبدیل به اذباب تاریکی دیگری نشود ،نه اینکه از حلقه بترسه،همونطور که یک بار هم تازه در زمانی که خاکستری بود به استحکامات دول گولدور نفوذ کرد و آخر هم سالم بیرون اومد.

در ضمن خود گندالف در کتاب 2 میگه که من مطمئن نیستم که هنوز قدرت روبارویی با او را داشته باشم.

ساورون هم بدون خادمانش وحتی با آن 9 تن قدرت زیادی نداشتن وقتی آراگورن تک تکاوری تنها در شب و صحرا 3 تن از آنها را که پادشاه جادوگ آنگمار نیز بین آنها بود شکست میدهد فکر نمیکنم که بتوان تصور کرد که سائورون وآن 9 تن بتئانند در مقابل تنی چند از نجیب زادگان الف (یا حتی دونه داین به اضافه گندالف )مقاومت کنند.

به نظر من فقط برتری سائورون در کم بودن تعداد دشمنان وزیاد بودن تعداد سپاهیانش است.

با کمی دقت میبینم هر اورکی که از پیت در میاد بعد از زمان کوتاهی آ,ماده جنگ میشود،اما برای یک انسان یا الف باید سالها صبر کرده تا آنها آماده جنگ شوند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

ببخشید گندالف به خاطر این حلقه رو لمس نمیکرد که خود مثل سائورون تبدیل به اذباب تاریکی دیگری نشود ،نه اینکه از حلقه بترسه،همونطور که یک بار هم تازه در زمانی که خاکستری بود به استحکامات دول گولدور نفوذ کرد و آخر هم سالم بیرون اومد.

در ضمن خود گندالف در کتاب 2 میگه که من مطمئن نیستم که هنوز قدرت روبارویی با او را داشته باشم.

ساورون هم بدون خادمانش وحتی با آن 9 تن قدرت زیادی نداشتن وقتی آراگورن تک تکاوری تنها در شب و صحرا 3 تن از آنها را که پادشاه جادوگ آنگمار نیز بین آنها بود شکست میدهد فکر نمیکنم که بتوان تصور کرد که سائورون وآن 9 تن بتئانند در مقابل تنی چند از نجیب زادگان الف (یا حتی دونه داین به اضافه گندالف )مقاومت کنند.

به نظر من فقط برتری سائورون در کم بودن تعداد دشمنان وزیاد بودن تعداد سپاهیانش است.

با کمی دقت میبینم هر اورکی که از پیت در میاد بعد از زمان کوتاهی آ,ماده جنگ میشود،اما برای یک انسان یا الف باید سالها صبر کرده تا آنها آماده جنگ شوند

خوب گندالف به هيچ وجه نمي تونست به ارباب تاريكي تبديل شود , اگر از حلقه استفاده مي كرد پليد و قذرتمند مي شد ولي حلقه به اربابش خيانت مي كرد!!!!! و به ارباب حقيقي اش باز مي گشت! گندالف سارومان را از استفاده و بدست اوردن اون بر حزر مي كنه و مي گه فقط يك ارباب حلقه وجود داره!

حال بحث تجربه و علم سائورون در طول ساليان است !سالياني كه گندالف در والينور بوده! وسائورون در حال نبرد در بليرياند! گندالف از ويتچ كينگ دشمني همسنگ با خودش حرف مي زنه! در حالي كه سائورون ارباب شاه جادوپيشه است! سائورون علمي بسيار بيشتر از ساير مايار داشته! چرا كه از خادمان آئوله و ملكور بوده! آيا كسي در سرزمين ميانه مي تونست باد را كنترل كند و ابري راه بيندازد (از اتش كوه سرنوشت) كه جهان را سياه كند؟ كسي مي تونست اون همه اورك و انسان را تحت فرمان خودش در بياره؟؟؟ طوري مي گي خادمانش زياد بودند انگار اون پشت يه كامپيوتر نشسته بوده و رمز تقلب وارد مي كرده! هدايت اون همه اورك و آدم خيانت كار آسونه؟ ساختان تسليحاتي جنگي در موردور به نظر شما ساده است؟ آيا سائورون نبود كه حلقه ها را ساخت؟( كاري كه سارومان با علم بيشتر از گندالف قادر به آن نبود) ! آيا سائورون نبود كه با اراده اش پلانتير ها را كنترل مي كرد ( پلانتيري كه سارومان با نگاه در آن عقل از سرش پريد)( پلانتيري كه دنه تور را ديوانه كرد) و از همه مهمتر گندالف اراده ي نگاه در آن را نداشت! كاري كه آراگورن با زجر انجام داد!

سائورون را يك فرد در نظر بگير نه با سپاهيانش! در اين حال مي بيني كه كسي ياراي مقابله با او را ندارد ؟ كه اگر داشت اين همه مردم سرزمين ميانه كشته نمي شدند! مگر گندالف دائم نمي گفت كه در نبرد مقابل سائورون تنها اميدي ابلهانه وجود دارد؟؟؟؟؟؟!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سارون کبیر

و باز هم میشه به مساله ی گیل گالاد اشاره کرد! شما توی سرزمین میانه نجیب زاده ی الفی قوی تر از اون میشناسین؟ تنی چند از نجیب زادگان الف؟ راستی! یکی یکی بیاین جلو!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

آناتار عزیز , به نظر میاد سعی می کنید هرطور شده از سائورون و ملکور حمایت کنید و حتی دلایل منطقی دیگران را با بحثهای افلاطونی در این راستا رد می نمایید.

در مورد تجربه و علم سائورون سخن می گویید و اینکه آن وقت که سائورون در نبرد بلریاند بوده, گندالف در والینور به سر می برده!

افتخار نیست که سائورون در حال نبرد بود, چرا که در همین حال گندالف از آغاز در حال آموزش دیدن از والار مختلف بوده, آن هم از چه کسانی؟ گندالف از مردم من وه و واردا بوده, شاه و شهبانوی آردا! میدانیم که من وه قدرتمندترین در آردا بود و برادر ملکور!! از آن سو, او نزد والار مختلف بارها آموزش دید , و حتی زمانی نیز در خدمت نیه نا بود.

می گویی سائورون از سایر مایار علمی بسیار بیشتر داشته؟ می توانم برایت جمله خود سیلماریلیون را بیاورم که تالکین می گوید :

Wisest among the Maiar is Olorin ....

تالکین هم گفته است که خردمندترین مایار اولورین-گندالف بوده, و خرد به چیست؟ علم و دانش و تجربه!

سائورون می تواند باد را کنترل کند!؟ این حرف را بر چه اساسی می زنی؟ جز من وه, ارباب باد و هوای آردا کسی یارای این کار را ندارد!

می گوید کسی قدرت تحت فرمان در آوردن اورک ها و انسان ها را جز سائورون نداشت! خب باید بگویم که تحت فرمان داشتن اورک ها کاری نداشت! چون آنها خود جزو سپاه و موجودات تاریکی بودند و از ابتدا, برای خدمت به تاریکی توسط ملکور شکنجه دیدند, جز این است؟!؟! انسان ها نیز همینطور, چرا که به گفته تالکین, دل انسان ها ضعیف بود و سریعا در دام تاریکی می افتاد, و گردآوردن انسان ها برای سائورون کاری نداشت وقتی که توانسته بود چندین تن از پادشاهان بزرگ آدمیان را با 9 حلقه فریب دهد! دیگر چه برسد به آدمیان مفلوک و فریب خورده شرق که برای ذره ای ناچیز تن به بندگی می دادند!

می گویی ساخت تسلیحات جنگی در موردور ساده نبود؟ قبول دارم که ساده نیست, اما طوری می گویی انگار سائورون نشسته آنها را با زحمت خویش ساخته! او هزاران هزار اورک در خدمت خویش داشت, ثمرات ملکور, که آنجا برای او خدمت می کردند و شبانه روز می ساختند.

ساخت حلقه ها, همانطور که پیش از این بارها بحث شده, ترکیبی از دانش سائورون با الفها بود! تنها حلقه یگانه را خود او ساخت! و, زان سبب که از مردمان آئوله حلقه ساز بود, و پیش او این دانش را بسیار فرا گرفت , در آن توانا شده بود. اینکه در یک چیز مدید تحقیق کنی و تخصص یابی بهتر است یا اینکه از چیزهایی بسیار تخصص داشته باشی؟ سارومان یا گندالف نیازی به این دانش نداشتند, و تنها سارومان پس از آمدن به سرزمین میانه, نیازش به این دانش در دلش افتاد و از آن زمان شروع به آموختن کرد, آن هم نه پیش آئوله, بلکه از آنچه در یادش بود از او!!!! آن هم برای زمانی که در قیاس با شاگردی سائورون در نزد ملکور زمانی بس کم است!

کنترل پلانتیر؟ خوب است که حدااقل تایید می کنی آراگون توانست به پلانتیری بنگرد! آن هم یک انسان در مقایسه با سائورون! نگاه نکردن گندالف به آن از روی هراس نبود!!! او نمیخواست دشمن جایگاه ایشان را بفهمد یا از اندیشه او و در نتیجه نقشه هایشان باخبر گردد! جز این است؟؟ این کار او از روی نیک اندیشی اش بود!

سائروون را یک فرد در نظر گرفتم! چرا میگویی کسی یارای مقابله با او را ندارد؟! مثلا در مقابل برن و لوتین و هوآن!؟ جز وقتی که حلقه در دست داشته و تنها بوده, چه کسی یارای مقابله با او را نداشته؟ آن وقت که حلقه نداشته, یا با سپاهیانش بوده, و یا در قالبی خردمند و زیبا در میامده تا فریب دهد! جز این همواره باخته!! تنها به آن وقتی اشاره می کنم که انگشتش با حلقه توسط یک انسان قطع شد! چه شد؟

میگویی اگر نه این همه مردم کشته نمی شدند!؟ کشتن که کاری ندارد! آن هم به دست این همه سپاه وسیع از اورک های بی رحم و وجدان اش!

در هر حال, حس می کنم حرف هایم بادهواست چرا که باز خواهی آمد و در باب قدرت برتر سائورون و ملکور سخن خواهی راند و دلایل مرا توجیحاتی بی اساس خواهی دانست. دیگر در این باره نظری نمی دهم, کافیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار

خب! , باشه!! من از اين كه بحث افلاطوني راه مي ندازم و دلايل بقيه را رد مي كنم متاسفم! از اين كه از سائورون و ملكور حمايت مي كنم ( البته حمايت نمي كنم و فقط ميگم اون ها برتر بوده اند , همونطوري كه ايلواتار ملكور را برترين آفريد!!) خب به نظرم بايد دلايل غير افلاطوني دوستان عزيزم را قبول كنم!!!!؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوب آره اگه انجام کارهای پلید بی هیچ حد و مرزی برتری باشه،حتی در زمینه سپاهیانم همونطور که قبلا اشاره کردم ،اورک ها آماده به خدمت بودند اما آدم ها والفها رو باید سالها قبلش پرورش میدادند.در جواب سائورون،زمان مبارزه با گیل گالاد کنار سپاهیان و حلقه دستش بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MAS

راستش حالا که آرون این پست مشروح رو زد باید بگم که:

از همون موقعی که آناتار در زمینۀ برتری سائورون هل من مبارز می گفت(هماورد می طلبید)، من بد ندیدم که از آرون و یا السار بخواهیم دلیل های خودشون رو که صد البتّه صائب تر از دلایل بقیه هست بیارن؛ منتها قضیه(یعنی این که سائورون کجا و برتری کجا؟) اینقدر واضح بود که روم نشد توی این تاپیک یه همچین درخواستی ازشون بکنم؛ این بود که دنبالۀ بحث رو هم دیگه نگرفتم چون همونطوری که یه بار توی یکی از پست های همین تاپیک هم گفته بودم، این بحث دیگه چیز تازه ای نداشت و بیشتر تبدیل شده بود به یه جور رو کم کنی. البتّه عنوان تاپیک هنوزم جالبه و می تونه بحث های واقعاً جالبی رو توی خودش جا بده. ولی بحث در مورد اینکه مثلاً از میون السار و سائورون و یا گندالف و سائورون کدومشون برنده میشن خیلی مفید نیست چون نتیجۀ یه همچین نبردی رو هممون می دونیم(همونطور که گفتم یک چیز بدیهیه)؛ ولی هستن مواردی که می تونن بحث برانگیز باشن. مثلاً یه بحثی یه بار تو سایت آکادمی فانتزی شروع شده بود با این مضمون که اگه نبردی بین پادشاه نزگول و گندالف در بگیره چی میشه. علّت شروع بحث هم اون بخش از نسخۀ اکستندد فیلم بود که گندالف به همراه پیپین سوار بر اسب با شاه نزگول روبرو میشن و عصای گندالف میشکنه(توی کتاب که همچین چیزی نبود چون به محض روبرو شدن گندالف با شاه نزگول و اونهم دم دروازۀ در هم شکستۀ شهر، سپیده سر می زنه و صدای شاخ روهانی ها بلند میشه و کار به رویارویی نمی رسه).

من دیدم که بچّه های کوچیک از بزرگتراشون یه سئوالایی می پرسن از این باب که مثلاً اگه فلان حیوون با یه حیوون دیگه مثلاً شیر با ببر بجنگند کدومشون پیروز میشن. این تاپیک ما هم اگه قراره چیز جالبی از توش در بیاد بهتره سر بدیهیات بحث نکنه و مسائل واقعاً بحث انگیز رو دنبال کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...