رفتن به مطلب

Recommended Posts

فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

بسیار بسیار نظر خوبی داده اید جناب توروندور.

دغدغه اصلی میتراندیر برای این کارها این بوده که آن ها مردم بی شیله پیله و بی آزاری بودند. و او حس خوبی نسبت به آن ها داشت.

و البته جایی می شنویم که وقتی مردان خردمند و انسان های بزرگ از کار می افتند و برای کمک عاجز می شوند این مردمان کوچک (هافلینگ ها) به داد دیگران می رسند.{اصل جمله را یادم نیست ولی حدودش همین است}

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mitrandile

بارها و بارها شاهد نگاه تحسین برانگیز گندالف به هابیت ها بودیم. بارها و بارها شاهد وقت گذاشتن بیش از حد گندالف برای هابیت ها بودیم و از همه مهم تر توی 2 تا ماجراجویی بزرگ گندالف روی هابیت ها قمار میکنه. نابودی اژدهای اره بور با تورین و شرکا همراه بیلبو و از اون و همه اتفاقات دیگر مهم تر نابودی حلقه یگانه توسط فرودو بگینز.

بیشتر ما به خرد و حکمت گندالف هم اعتقاد داریم.

حالا به نظرتون اگر هابیت ها اونقدر که به نظر میان تن پرور و بیخیال و خودخواه نسبت به اتفاقات پیرامونشون بودن باز هم گندالف این عکس العمل هارو داشت ؟

چرا این عکس العمل رو نسبت به انسان ها یا دروف ها نداشت ؟

سلام دوست عزیز باید بگم هابیت ها همون طور که قبلا گفتم موجودات بی تفاوتی بودن ولی نکته تحسین برانگیز اونا اینه که بینشون دشمنی وجود نداشت و حکومتی هم نداشتن چون با هم مشکل نداشتن ولی اون چیزی که آزارم میده دائم الخمر بودنشونه که اگه از فرهنگ بگذریم اصلا ویژگی خوبی نیس چون این باعث بی تفاوتی بی خردی اونا بود. ولی در کل دوستی بین اونا در آردا بی نظیر بود . ویرایش شده در توسط mitrandile

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

سلام دوست عزیز باید بگم هابیت ها همون طور که قبلا گفتم موجودات بی تفاوتی بودن ولی نکته تحسین برانگیز اونا اینه که بینشون دشمنی وجود نداشت و حکومتی هم نداشتن چون با هم مشکل نداشتن ولی اون چیزی که آزارم میده دائم الخمر بودنشونه که اگه از فرهنگ بگذریم اصلا ویژگی خوبی نیس چون این باعث بی تفاوتی بی خردی اونا بود. ولی در کل دوستی بین اونا در آردا بی نظیر بود .

بی خردی ؟؟؟؟ دائم الخمری ؟؟؟؟

داریم درباره هابیت ها حرف میزنیم دوست من نه ارک ها .

میشه چند نمونه بی خردی برای من توضیح بدید لطفا .

و صد البته فکر کنم ریشه حرفهای شما فیلم ارباب باشه نه کتب استاد

درضمن این جمع بندی شما شامل بیلبو هم میشه و خود استاد گفته شخصیت من به بیلبو شبیه . پس استاد هم بی خرد دائم و الخمر بوده ؟؟؟

ویرایش شده در توسط توروندور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

بی خردی ؟؟؟؟ دائم الخمری ؟؟؟؟

داریم درباره هابیت ها حرف میزنیم دوست من نه ارک ها .

میشه چند نمونه بی خردی برای من توضیح بدید لطفا .

و صد البته فکر کنم ریشه حرفهای شما فیلم ارباب باشه نه کتب استاد

درضمن این جمع بندی شما شامل بیلبو هم میشه و خود استاد گفته شخصیت من به بیلبو شبیه . پس استاد هم بی خرد دائم و الخمر بوده ؟؟؟

استغفر الله:دی

بنده با تورورندور بیشتر موافق هستم.بیشتر هابیت ها ساده اندیش و راحت طلب بودن ولی صفاتی که میتراندیل عزیز نسبت دادن بهشون زیاد شایسته نیست.در بحث نوشیدنی های الکلی هم دورف ها از هابیت ها پیش بودن[-(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mitrandile

استغفر الله:دی

بنده با تورورندور بیشتر موافق هستم.بیشتر هابیت ها ساده اندیش و راحت طلب بودن ولی صفاتی که میتراندیل عزیز نسبت دادن بهشون زیاد شایسته نیست.در بحث نوشیدنی های الکلی هم دورف ها از هابیت ها پیش بودن :)

l من حرفمو اصلاح میکنم شما درست میگید ولی ملت بی تفاوتین و به هیچی جز خونشون اهمیت نمیدن وخدمت دوستم عزیزم توروندور باید بگم که اینقد ناراحت نشین من که به استاد اهانت نکردم ای کاش ملت واسه چیزای دیگه اینقد احترام قائل میشدن . یه وقت بد برداشت نشه ها .......

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

به نظر من کمی خرد می تواند این موجودات خُرد را به صورتی درآرد که هم دانا باشند و هم دور اندیش مثل بیلبو.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mitrandile

هر چی فک میکنم میبینم نباید اینقد در مورد هابیت ها بد فک کنم . حداقلش اینه که بارشون روی دوش ملت های دیگه نبود به کسیم ظلم نمیکردن .....

بابا تورو خدا اینقد امتیاز منفی ندین ما همینجوری هیچی امتیاز نداریم.......

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
DAIN ll IRONFOOT

موجوداتی که همیشه سعی می کنن دور از جنگ و خونریزی باشن...اونا شیفته ی آرامش توی خونه ی خودشون در سرزمین آروم و ساکت خودشون هستن...کنجکاو و یه دنده..اگه بخوان یه کاری رو انجام بدن از هر چیزی می گذزن تا به نتیجه برسن...برعکس جثه ی کوچک و شخصیت آرومشون اونا کار های بزرگی رو همیشه انجام می دن...کار هایی که اینقدر بزرگ و مهم هستند که دیگر اقوام قدرت درک عظمت و مهمی اونا رو ندارن...اونا مادی نیستن ولی بازم در این باره می شه گفت که تو اعتدال هستن...همیشه به نیمه ی پر لیوان نگاه می کنن البته اونا همیشه مثبت نگر نبودن و سعی می کنن از فرصت های زندگیشون بیشترین بهره و لذت رو ببرن....در کنار هم و برای هم....زندگی ساده ولی با آرامش ..نه پادشاه و نه قصر امپراطوری....زیبا ، ساده ولی آزاده....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mitrandile

بارها و بارها شاهد نگاه تحسین برانگیز گندالف به هابیت ها بودیم. بارها و بارها شاهد وقت گذاشتن بیش از حد گندالف برای هابیت ها بودیم و از همه مهم تر توی 2 تا ماجراجویی بزرگ گندالف روی هابیت ها قمار میکنه. نابودی اژدهای اره بور با تورین و شرکا همراه بیلبو و از اون و همه اتفاقات دیگر مهم تر نابودی حلقه یگانه توسط فرودو بگینز.

بیشتر ما به خرد و حکمت گندالف هم اعتقاد داریم.

حالا به نظرتون اگر هابیت ها اونقدر که به نظر میان تن پرور و بیخیال و خودخواه نسبت به اتفاقات پیرامونشون بودن باز هم گندالف این عکس العمل هارو داشت ؟

چرا این عکس العمل رو نسبت به انسان ها یا دروف ها نداشت ؟

کاملا درست میگی توروندور جان من بالاخره نگاهم رو پیرامون فرهنگ ها تغییر دادم وبالاخره نیمه پر لیوانو درباره ی زندگی هابیت ها دیدم شایدم اصلا نیمه خالی وجود نداشته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

درست می گویی دلیل نمی شود هر کس از ارامش خوشش می آید بی جربزه باشد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
filagond

با عرض اجازت

درست می گویی دلیل نمی شود هر کس از ارامش خوشش می آید بی جربزه باشد.

ولی هر کس جربزه داشته باشه بالاخره از آرامش کسل می شه و می ره دنبال یه ذره هیجان.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
FILI

دوستان نظرات قشنگی دادند و منم تقریبا نظرم با شما ها یکی هستش.

شایر واقعا مثل یک گنج می مونه، و اگر به من بگند دوست داری در کجای سرزمین میانه زندگی کنی، من میگم شایر.

آرامش بخش و به دور از هر گونه دردسر و آزار و اذیتی. واقعا هیچ چیز بدی در مورد هابیت ها به یاد نمیارم، به جز یکی دو تا استثنا!

ولی اونقدر ها هم به همه چی بی تفاوت نیستند و اصلا حاضر نیستند خونه شون( شایر) رو از دست بدند.

در کل مردمان دوست داشتنی هستند، خوب زندگی می کنند و از زندگیشون لذت می برند. در کنار طبیعت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

ولی هر کس جربزه داشته باشه بالاخره از آرامش کسل می شه و می ره دنبال یه ذره هیجان.

با عرض اجازت

آن همه هابیت با عرضه ی دیگر در هابیت چرا آن ها دنبال ماجرا نرفتند؟ نه ماجرا بزرگ تر از این ها است بیلبو نشان کرده بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
filagond

با عرض اجازت

آن همه هابیت با عرضه ی دیگر در هابیت چرا آن ها دنبال ماجرا نرفتند؟ نه ماجرا بزرگ تر از این ها است بیلبو نشان کرده بود.

به نظرم تنبلی و ارامش طلبی و البته بی جربزگی جزو ذات هابیت هاست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

به نظرم تنبلی و ارامش طلبی و البته بی جربزگی جزو ذات هابیت هاست.

با عرض اجازت

به نظر من هابیت ها ان قدر جربزه دارند که از خانه شان دفاع کنند و این کافی است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
filagond

با عرض اجازت

به نظر من هابیت ها ان قدر جربزه دارند که از خانه شان دفاع کنند و این کافی است.

عزیز دفاع از خونه با روحیه ماجراجویی فرق داره. اینجا مجبورن. ولی چند نفر از هابیت ها توی سیلماریلیون ظاهر شدن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

عزیز دفاع از خونه با روحیه ماجراجویی فرق داره. اینجا مجبورن. ولی چند نفر از هابیت ها توی سیلماریلیون ظاهر شدن؟

با عرض اجازت

چون آن موقع اصلا معلوم نیست که خلق شده باشند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
filagond

با عرض اجازت

چون آن موقع اصلا معلوم نیست که خلق شده باشند.

معلوم هم نیست خلق نشده باشند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

معلوم هم نیست خلق نشده باشند.

با عرض اجازت

اگر خلق شده بودند تالکین از آن ها ماجرایی در داستان می گذاشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
filagond

با عرض اجازت

اگر خلق شده بودند تالکین از آن ها ماجرایی در داستان می گذاشت.

از انت ها به جز یکی دو مورد اشاره چیزی گذاشت؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
عیار

من به شخصه میگم هابیت ها عالین..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

چندوقت پیش توی یورونیوز میگفت هابیت ها کشف شدن! فکر کنم یا توی آلمان یا توی بریتانیا بود که چند نفری ادعا میکردن که هابیت ها رو دیدن! شاید بتونید توی سایتش پیدا کنید. موضوع چیه؟ کسی خبر داره؟ @};-

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

چندوقت پیش توی یورونیوز میگفت هابیت ها کشف شدن! فکر کنم یا توی آلمان یا توی بریتانیا بود که چند نفری ادعا میکردن که هابیت ها پیدا شدن! شاید بتونید توی سایتش پیدا کنید. موضوع چیه؟ کسی خبر داره؟ @};-

بله، اون چیزی که درواقع شما میگید مال حدود یک سال پیشه قضیه از این قراره که به تازگی گروهی از انسان ریخت ها پیدا شدن(البته فسیل هاشون!)که قد کوتاهی داشتن و از قرار معلوم صورت هاشون هم موی زیادی هم نداشته و به طور واضح صورت های بچگانه ای داشتند! مطالعات نشون میده که این گروه از انسان ریخت ها در دوره ای(دقیقا یادم نمیاد کی!)با دیگر انسان ها می زیستند ولی در نهایت نسلشان منقرض میشه. البته از اون جایی که این سنگواره ها به تازگی کشف شدند هنوز اطلاعات زیادی ازشون در دسترس نیست و بخاطر شباهت بسیار زیادشون به هابیت های آردا و به افتخار پروفسور تالکین نام هابیت رو براشون گذاشتن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mvp2361372

در جواب filagond

به نظر عرضه هابیت ها به مراتب بیشتر از اورک هاست چون یه جا خوندم اورک ها از سائرون یا ملکور متنفر ولی مجبورن به حرفش گوش بدن

اما هابیت ها (دقیق یادم نیست برندی باک یا بری یا هر جای دیگه تو محدوده شایر) بر علیه دست نشانده های سارومان می جنگند

این نشون دهندهی بی تفاوتی نیست اگه بخواد بحث بی تفاوتی اتفاقات اطراف باشه هرچند مثال مناسبی نیت توی کتاب قلعه حیوانات یه خری (اسمش یادم نیست دقیقا ولی خب خر یا الاغ بود ) بود نشانه بی تفاوتی کامل بود می گفت ما چه انقلاب کنیم وچه نکیم مجببور به کار کردن هستیم انقلاب وضعیت کاری ما رو بهبود نمیده

اگر هابیت ها بی تفاوت باشند کار کردن توی مزرعه با همون شرایط ممکن بود مگر زیر سلطه کس دیگه بودن شما رو از کشاورزی منع می کنه

یا اگر راحت طلب باشن چه معنی میده به حاظر به جنگیدن میشه

پس روح آزاده ای که در وجود اونهاست باعث میشه علیرغم اینکه کاری به سرزمین ها دیگه ندارن ولی در برابر خودشون تا پای جان مبارزه خواهند کرد

به نظر جمله ای که ثورین به بیلبو گفت این رو کامل کن

اگه همه دنیا به خونه هاشون به بیشتر طلا اهمیت میدادن دنیا جای قشنگتری بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...