رفتن به مطلب
رایت ساحر

الف های دنیاهای فانتزی

Recommended Posts

رایت ساحر

اگه پستهای قبلی رو خونده باشی فهمیدی که من هم به الف ها اعتقاد دارم، امادر ادامه من گفتم که همیشه با دقت معمولی نمیشه اونها رو دید، هر چند که در جایی گفتم اونها رو زمانی دیدم.

اما در مورد نظز تو و این تطابق که دادی بین فرهنگ اسلامی، ایرانی و الف ها باید بگم موافق نیستم، به نظر من زیاده روی کردی!

مدیزما هرگز بالروگ نیست و گاندالف هم هیچ شاهتی به پیامبران ندارد و به علت مطالعات وسیعی که در مورد الف ها و خصوصا فرشتگان داشته ام به جرئت میگویم که : الف ها و فرشتگان هرگز یکی نیستند بلکه از زمین تا آسمان تفاوت دارند

اما با همه ی این اوصاف من هم با کلیت حرفهات در مورد وجود الف ها و... موافقم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gandalf the Wizard

سلام

من هنوز کل حرفهام رو نزدم

من هرگز نگفتم که گندالف یه پیامبره. گرچه شایدم بشه تو این تعریف جا بگیره چون پیامبر کسیه که پیامی رو میاره و وظیفه ای رو باید انجام بده، گندالف هم پیام وحدت در برابر دشمن یگانه رو اورده بود و وظیفه اش کمک به انسانها برای اتحاد و جنگ با دشمن بود.

و در مورد الف ها و فرشته ها.

خوشحال میشم که دلایلت رو بشنوم (مطمئنم که دیگران هم خوشحال میشن.)

در مورد مردیزما : ازش چی میدونی ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
امیر فارامیر

من در مورد مردیزما هیچی نمی دونم می شه توضیح بدهید؟

اما من هم موافقم که پری با فرشته خیلی فرق داره پری قدرت های زیادی داره که لزوما از آنها در جهت خیر استفاده نمی کنند ولی فرشته تمام اعمالش رو در راه خدا و به فرمان اون انجام می ده.پری ها افسون گر هستند ولی فرشته ها اینگونه نیستند آنها مظهر قداستند و .... خیلی با هم متفاوتند

راستی در مورد آل می شه بیشتر توضیح بدی تا آنجا که یادم هست در قرآن یک همچین چیزی ندیده ام و شنیده ام که یک همچین چیزی در تورات وجود دارد.

ممنونم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gandalf the Wizard

سلام

من از این جهت این شباهتها رو بیان میکنم چون تاریخ ادبیات اروپا در برابر تاریخ ایران و آسیا ناچیزه و تالکین برای اینکه بتونه یک افسانه بسازه مجبور شده که از ادبیات کل جهان استفاده کنه که به این شکل در اورده.

مگر اینکه ما بخواهیم وجودیت 7000 ساله ایران و ادبیات نوشتاری 7000 سالمون رو نفی کنیم و تمام افسانه هامون رو هیچ حساب کنیم و شخصیت های اساطیری اروپا رو اصل حساب کنیم.

اما در واقع این اروپائیها هستن که برای ساختن افسانه از اساطیر بقیه کشورها استفاده میکنند. چون تاریخشون به اون اندازه نیست که بخوان روش حساب کنن.

در مورد مردیزما، موجودی که در بین عارفان ایران (از گذشته تا به حال) ازش نام برده میشده و به اسم مردآزما هم میشناختند و اعتقاد داشتند که برای رسیدن به مراحل بالای عرفان الهی باید در شب و جایی که تنها باشید و در یک دشت یا صحرا یا کوه منتظر اومدنش بشید و وقتی اومد باهاش مبارزه کنید و شکستش بدید تا بتونید به مراحل بالاتر رفته و به حکمت دست پیدا کنید.

این مسئله ایه که همه عرفا بهش اعتقاد داشتن و دارن و میتونم بگم کسانی رو دیدم که از مبارزه با مردیزما برگشتن و ازش تعریف کردن و به چیزهایی که فهمیه بودن اشاره کردن.

در ادبیات قدیم ایران (قبل از اسلام) فرشته ها رو به اسم پری میشناختن و اونها رو به اون شکلی که اون زمان درک میکردن قبول داشتن.

منم میدونم که پری با فرشته یکی نیست (چون تعریفشون با هم فرق میکنه) اما اگر بخواید از ذهن کسی که در 4-3 هزار سال پیش زندگی میکرده و اطلاعاتش فقط در حد گذران زندگی بوده به پری فکر کنید تعریفی غیر از اون که اون داشته، نمیداشتید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رایت ساحر

در مورد فرشتگان و پری ها که حوصله ندارم کامل توضیح بدم یعنی لزومی نمیبینم که توضیح بدم اما در مورد کله کشتی گرفتن با مردیزما !! در شب تاریک و شکست دادن اون، باید بگم این موضوع فوق العاده برای من جالبه، میشه بگی این رو کدوم عرفا میگن، دقیقا اسم یا مشخصات و هر اطلاعات اضافی که داری راجع به این عرفا و این اعتقاد بده.

ممنون میشم،

در ضمن اگه اطلاعات کاملی بدی من دلیل علاقه مندیم رو بهت میگم و حتی میگم که از نظر جادوگران مردیزما چیه و چطوریه. به من اعتماد کن؛ من هرگز الکی حرف نمیزنم. وقتی چیزی میگم که واقعا بدونم.

منتظرم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gandalf the Wizard

سلام

من متاسفانه اسم و مشخصات به طور کلس تو ذهنم نمیمونه، فقط اطلاعات کلی رو نگه میدارم

واسه همین نمیتونم بهت مشخصات عرفا رو بدم.

من کلیات داستان واسم مهم بوده که تو ذهنم نگهش داستم اما اسامی ...

توضیحات کامل در مورد مردیزما و اطلاعات دیگه رو تو پست بعدی میزنم چون الان وقت ندارم

موفق باشید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
امیر فارامیر

سلام وای خدای من بسیار عالی است....... میشه هر دوی شما دوستان بیشتر توضیح بدهید؟ممنونم

در ضمن هیچ کس نم خواهد ادبیات خ.دمون را نادیده بگیرد(یعنی امیدوارم)پس دوست عزیز ناراحت نشو.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
teoden

]be nazare man adam nabayad be chizi inghad delbastegi pada kone ke natoone

roohasho dar bareye oon az vagheiat tafkik kone [undefined

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
امیر فارامیر

گندالف جان چرا جواب نمي دين؟رايت ساحرم كه با ما قهر كرده اونم جواب نمي ده:)(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
teoden

به نظر من اگر هم بخوايم بگيم که وجود دارن تو اين سياره(زمين)نيستن . کسی چه ميدونه تو اين دنيای لا يتناهی چه مجوداتی زندگی ميکنن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hellboy

بابا بحث رو عوض کنید تا دعوا نشده

من میگم بهتر نیست که یخورده در مورد خود الف ها صحبت کنیم؟

این بحث بیهوده ای که در مورد وجود داشتن یا نداشتن الف ها صحبت کنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

تالکین الف ها رو از روی پری ها الهام گرفت. همونطوری که تو قرآن هم گفته شده که زمانها پیش انسان ها و جن ها و پریان و دیوها باهم زندگی می کردند... این هم دقیقا مثل اینه. پری ها شاخه ای از جن هستند که بسیار زیبا اند و عمر جاودانه ای دارند, اونها همگی خوب هستند و عده بسیار کمی بینشون به پلیدی گرویده که به دیو نامیده شدند. میبینید؟! این ها خیلی تطبیق میخوره با اون چیزی که تالکین میگه ... پری:الف ... نژادهای مختلف پلیدی : دیو-جنهای بد : اورک - ترول ....

اینها افسانه نیست. جن ها حقیقت دارند , و پریان هم شاخه ای از اونها هستند. میتونید اگه خوشتون میاد منابعشو دقیقا بگم بهتون ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gandalf the Wizard

سلام بر همگی دوستان

فکر کنم که یه جادوگر رو دست من بلند شده، چون مودم سیستم من سوخت و واسه همینم یه مدت نبودم

توضیحاتی که آرون عزیز داد همون چیزهایی است که من میخواستم در موردشون صحبت کنم و از اول میگفتم (ازش ممنونم)

در مورد مردیزما:

موجودی که طبق تعاریف 2 تا 5/2 متر قد داره و بسیار قوی هیکل. با چشمانی سرخ . در بعضی قسمتهای ایران اون رو به اسم عوج هم میشناسن. برای رسیدن به حکمت و مراحل بالای عرفان از زمان قدیم مرسوم بوده که میگفتن جوانها باید شب هنگام به تنهایی به صحرا یا کوه یا دشت برن و با مردیزما کشتی بگیرن.

در واقع کشتی گرفتن تعبیر از دیداریه که بین این دو اتفاق میافته و جوان هم باید تاب بیاره هم اینکه بتونه خودش رو برتر نشون بده. در صورت شکست جوان خواهد مرد (از ترس) به همین دلیل عده خیلی کمی این راه رو رفتن.

اما کسانی که رفتن همگی باب جدیدی از علم رو فرا گرفتن.

موفق باشید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رایت ساحر

گاندالف عزیز من دیگر چندان تمایلی به فرستادن پیغام ندارم اما نمیدانم چرا وقتی مطالبت راجع به این مردیزما را میشنوم شگفت زده میشوم و مایلم قدری توضیح دهم :

در معرفت ساحران تولتک ( که من نیز بسیاری ار آموخته هایم را مدیون آن هستم) این موجود همزاد یا مواصل خوانده میشود و حتی شرح درگیری با این موجود را من در کتاب یک ساحر تولتک خوانده ام و چیزی که مرا شگفت زده میکند این شباهت بین عرفان ما در این مورد با معرفت کهن تولتک هاست در حالی که از ایران تا مکزیک فاصله ای بس ژرف وجود دارد. اما شباهت بی نظیر است.

در هر حال فقط میتوانم بگویم منبع همه یکی است، اسم ها مختلف اند اما راستی یکی و همان یکی است.

برای دوستان اهل مطالعه میگویم که شرح داستان مواصل و رو برو شدن با آن را در کتاب سفر به دیگر سو اثر کارلوس کاستاندا ، میتوانند مطالعه کنند.

راستی گاندالف به نظر خوب است طلسمی، چیزی برای مودمت درست کنی که خدای نکرده دوباره نسوزد!!

از شوخی گذشته من بسیار مایلم در مواردی این چنین با شما تبادل نظر داشته باشم پس ما را از نظرات و مطالب جدیدتان بی نصیب نگذارید

سپاسگذارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gandalf the Wizard

سلام

کارلوس کاستاندا شاگرد دون خوان که کسی نمیدونه اهل کجاست از کجا اومده و کجا رفته

همه راهها یکیه فقط اسمها فرق میکنه. چون مسیر رسیدن به حق فقط 1 راهه

و همه این مسایل هم دقیقا تو ارباب حلقه ها گفته شده.

بزرگانی که سقوط کردند و موجوداتی که کسی بهشون اهمیت نمیداد و حسابشون نمیکرد، بدون اینکه خودشون بخوان سرنوشت مردم آردا رو تو دستشون دیدن و اون رو عوض کردن.

پلیدی توسط یکی از موجوداتی که به تاریکی رفته و اونجا موندگار شده بود از بین رفت.

اینا همه اش حقیقته.

لطفی به تالکین شد تا بتونه همه حقایق رو در قالب یک داستان اساطیری (خیالی) بیان کنه. اما این داستان هر لحظه و تو وجود تک تک انسانها اتفاق میافته و همه انسانها هر لحظه تصمیم میگیرن که تو تاریکی باشن یا تو روشنایی.

تا حالا فکر کردین که هر کدوم از ما میتونیم گندالف باشیم ؟

روی وسوسه هامون پا بذاریم و بخاطر پاکی بجنگیم ؟

یا فرودو باشیم و بخاطر دیگران مرک رو به جون بخریم ؟

یا ...

یا به جای هر کدام از 9 همراه حلقه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
امیر فارامیر

من شخصا آراگورن رو دوست دارم ولي شايد اگر بخواهم را يكي را انتخاب كنم فارامير را انتخاب مي كنم.چون فارامير يك برتري اي دارد كه آراگورن ندارد واون افتخار خدمت كردن به شخصي مثل آراگورن است.........

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lady-of-Rohan

اممممم...يه چيزي در مورد اولين پست اين تاپيك - اون كسي كه الف ها رو ديده- گفته بود كه كسايي رو ديده كه عدسي چشمشون هرمي بوده و گوششون كشيده!! نميدونم ولي يكي از دوستاي من عدسي چشماش هرمي هستش....تقربيا مثل گربه... اين يه بيماري مادرزادي هستش ولي چيز مهمي نيست (البته تا وقتي كه چشمتون آبي روشن نباشه كه سياهي عدسي هرمي اينقدر تابلو باشه) از طرفي اون گوش كشيده هم من باز توي خيلي ها ديدم.... با هيج كدوم مستقيم در ارتباط نبودم ولي همين طور كه از كنارشون رد شده توجهم جلب شده! شايد اينا همون نواده هاي الفها باشن!! در مورد اين اشاره هاي توي قرآن من فكر كنم يك مقدار تحقيق بيشتر لازمه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
teoden

ببينيد الفها و ديگر موجودات خيلی نشی از تخيلات مست که بعضی از اونها هم شايد واقعاً يک زمانی وجود داشتن شايد هم ما يه زمان دوری اونها رو ميشناختيم و بعد هم يادمون رفته!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رایت ساحر

دوستی گفته بود عدسی هرمی نوعی بیماری است این را من هم میدانم حتی در نوع حادش که خودم شاهدش بودم انسان را کور میکند اما منظور من الف های واقعی بودند نه انسان های بیمار!

مثلا آیا شما میدانید بیماری روانی وجود دارد که مبتلایان به آن ادعا میکنند موجودات کوتوله را میبینند. خب چه کسی مییداند شاید این بیچاره ها واقعا انها را میبینند اما انگ بیمار خورده مجبورند سالها در آسایشگاه روانی به سر برند. وضع کسانی که ادعا میکنند بشقاب پرنده دیده اند بهتر از این نیست.

در هر حال غرض از این سخنان این بود که دانش پزشکی مدرن را __ که هیج قبولش ندارم __ با بحث دنیایی جادویی که به راستی وجود دارد قاطی نکنید

در هر حال گمان میکنم 50 یا 200 سال دیگر علم هم این حرف ها را تایید کند اما ما که آنقدر عمرمان کفاف نمیدهد! تا ببینیم پس بهتر است تکلیفمان را با دنیا همین حالا مشخص کنیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gandalf the Wizard
اممممم...يه چيزي در مورد اولين پست اين تاپيك - اون كسي كه الف ها رو ديده- گفته بود كه كسايي رو ديده كه عدسي چشمشون هرمي بوده و گوششون كشيده!! نميدونم ولي يكي از دوستاي من عدسي چشماش هرمي هستش....تقربيا مثل گربه... اين يه بيماري مادرزادي هستش ولي چيز مهمي نيست (البته تا وقتي كه چشمتون آبي روشن نباشه كه سياهي عدسي هرمي اينقدر تابلو باشه) از طرفي اون گوش كشيده هم من باز توي خيلي ها ديدم.... با هيج كدوم مستقيم در ارتباط نبودم ولي همين طور كه از كنارشون رد شده توجهم جلب شده! شايد اينا همون نواده هاي الفها باشن!! در مورد اين اشاره هاي توي قرآن من فكر كنم يك مقدار تحقيق بيشتر لازمه...

سلام

من مقداری در این مورد تحقیق کردم.

اگه سوالی دارید بپرسید اگه در حد و توانایی من باشه جواب میدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gandalf the Wizard
ببينيد الفها و ديگر موجودات خيلی نشی از تخيلات مست که بعضی از اونها هم شايد واقعاً يک زمانی وجود داشتن شايد هم ما يه زمان دوری اونها رو ميشناختيم و بعد هم يادمون رفته!

خوب ؟

نتیجه چیه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
teoden

گندالف جون دو تا نتيجه ميشه گرفت:

1)نرم افزار ان 2 فا چرند ترين نرم افزار دنياست(به خاطر غلطها متا سفم وقت ويرايش نبود)

2)من گفتم که بعضی از تخيلاتمون شايد واقعا يه زمانی وجود داشتن و ما حالا فراموش کرديمشون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
teoden

دوسته خوبم گاندلف، از اينکه دير جواب ميدم منو ببخش چرا که دير اين مطلب رو خوندم.

ولی وظيفه خودم دونستم که يه توضيح کوتاه بدم مرديزما يا مردا آزما که شما ازش نام برديد تمثيلی

از نفس آدميست که هر کس ميخواهد به مقام بالای شناخت خدا برسد بايد در چند مرحله با

ان مبارزه کند.که در اين مبارزه هم او تنها نيست و در هر مرحله نيروهايی به کمک او می آيد.مانند نماز و عبادات ديگر انسان (در هر دينی که هست).

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gandalf the Wizard
دوسته خوبم گاندلف، از اينکه دير جواب ميدم منو ببخش چرا که دير اين مطلب رو خوندم.

ولی وظيفه خودم دونستم که يه توضيح کوتاه بدم مرديزما يا مردا آزما که شما ازش نام برديد تمثيلی

از نفس آدميست که هر کس ميخواهد به مقام بالای شناخت خدا برسد بايد در چند مرحله با

ان مبارزه کند.که در اين مبارزه هم او تنها نيست و در هر مرحله نيروهايی به کمک او می آيد.مانند نماز و عبادات ديگر انسان (در هر دينی که هست).

سلام خدمت تئودن پسر تنگل

اگر به اطلاعاتم مطمئن نبودم، حرف شما رو قبول میکردم. اما ...

اما از قدیم نقل شده که کسانی که از عهده جنگ با مردیزما بر نیومدن دیگه زنده نموندن و جون خودشون رو از دست دادن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
teoden

گندالف جان بايد بگم که اينی که من گفتم معنای اصلی مردازما بود .در معنای عام مرد آزما غول و ديو و اين چيزا است .پس اون چيزی که شنيدی در باره ی معنای عام مرد آزما بوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...