رفتن به مطلب
رایت ساحر

الف های دنیاهای فانتزی

Recommended Posts

رایت ساحر

نمی دونم این مطلب رو باید اینجا پست کنم یا نه؟ در هر حال جای بهتر که پیدا نکردم.

من خیلی وقته پیش بچه های کوچولویی با چشم هایی که عدسی شان هرمی و گوش هاشان کشیده بود دیدم، که بعدها فهمیدم اونها بچه های الف ها بودن.

اما با یه دوست که صحبت میکردم میگفت: الف ها تقریبا نابود شدن! و هیچ الف خالص پیدا نمیشه، فقط بندرت مخلوط الف_انسان میشه پیدا کرد.

کسی در این مورد چیزی میدونه؟ آیا تا حالا الف یا الف_انسان واقعی دیدید؟...

Right.mihanBlog.com

*ویرایش ناظر: برای بحث در مورد الف های دنیای تالکین به تالار نژادها و شخصیت ها مراجعه فرمایید.

ویرایش شده در توسط الوه
تقسیم تاپیک

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Argona

شما داری شوخی می کنی که میگی همچین بچه هایی دیدی نه؟این سوال شما در مورد الفها جنبه جدی دارد؟قاعدتا باید بدونی که الفها افسانه خالص اند.منشا الف از افسانه های باستانی اروپا است.و الفها در اساطیر مختلف شکلهای متفاوتی دارند.مثلا گاهی کوچک و کوتوله اند.گاهی خبیث و بدجنس.خیلی جاها هم مثل مورد تالکین زیبا و پری وار هستند.معنای الف همان جن خودمان را می رساند ولی کمی متفاوت.شاید جنی وجود داشته باشه که احتمالا هست اما الفهای عزیز مدتهاست که این دنیا را ترک کرده اند.مطمئن باش اگر هنوز اینجا بودند انقدر تابلو می شد(با اون همه زیبایی و هنر و آواز)که خودت می فهمیدی!

بعد هم اینجا مال ایفای نقش است.فکر نکنم که باید اینجا می پرسیدی!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Argona

آقا قضيه جالب شد بيشتر توضيح بده که کجا ديدي و کي ديدي و اينا !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

اونطوری که تالکین میگه اونها وقتی که عصر عصر آدمیان بشه دنیا رو ترک میکنن و رو به زوال میرن و به سرزمین های جاویدان کوچ میکنن... طوری که در عصر چهارم زمانی رسید که هیچ الفی در سرزمین میانه باقی نمونده بود. تالکین اینطوری مسئله رو حل کرده. و اون کسانی که تو دیدی الف نبودن, هرکسی که گوشاش کشیده باشه الف نیست و ممکنه که هابیتی بودن که از سوراخاشون بیرون اومده بودن یا حتی نژادی پست تر از الف ها که بهشون جن میگن و زیبایی و شادی و آواز رو که خصیصه الف ها است رو ندارن. اون کسی که تو دنیای تالکین به اسم الف شناخته میشه الان بیشتر به اون موجوداتی که آدمها پری صدا میکنند و پیش والار زندگی میکنند نزدیکتره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
محسن

من ديدم !! آدم خيلي ديدم !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
امیر فارامیر

اما من می گم حتما یک الف ماجراجویی وجود داشته که دلش می خواسته تو سرزمین میانه بمونه و اونفدر ماجراجو بوده که مواظب باشه تالکین هم از موندنش خبر دار نشه.به نظر من اونی که شما دیدین از نسل همونه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رایت ساحر

من خودم اون زمانی که اون بچه ها رو دیدم هنوز وارد جادوگری نشده بودم و در این زمینه کاملا بی تجربه بودم و اگه هم میگم الف بودن، به این خاطره که دوستم گفت! ولی حالا میتونم با قاطعیت و اطمینان و دانش بیشتری صحبت کنم، من اون بچه ها رو توی لندن دیدم، راستش مال خیلی وقته پیشه، دیگه درست یادم نیست، اون تصویر رو غبار گرفته اما یه چیز رو هرگز فراموش نمیکنم، اونا حالت خاصی داشتن یه جذبه ی خاص که در عین زیبایی من رو میترسوند، در هر حال الان فقط میتونم حدس بزنم که اونها الف بودن، به خاطر همون حس و نظر دوستم اما نه دلیل و مدرکی ندارم نه بر آن پافشاری میکنم.

باز هم اگر کسی نظری داشت بگه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لگولاس

Are you kiddinfg or pulling my leg... اولا مگه اینجا تاپیک بحث در مورد عجایب هفتگانه است ... مثلا ایفای نقشه...تاپیک معرفی شخصیت چی شد ... اومد خبر بزنید...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رایت ساحر

چند نکته رو لازم میدونم که بگم:

اول اینکه دنیای حقیقی خیلی عظیم تر از تصورات ماست، پس شاید خیلی موجودات توش زندگی کنن و ما با خبر نباشیم.

دوم مگه آرون هم الف نبود ولی با آراگورن ازدواج کرد.

سوم به نظر من تصور دنیا با وجود الف ها خیلی قشنگ تر از دنیای بدون الف هاست!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Argona

آقا جان میشه مشخس کنی که سوالاتو به صورت تخیلی می پرسی یا جواب واقعی می خوای؟معلومه که دنیا با الفها خیلی زیباتره!به نظر من اینجا یکم ایراد داره!شما این سوالت را رویاگونه پرسیدی ولی یک عده مثل من فکر کردند جواب جدی می خواهی نه خیال پردازی بنابراین پستها قاطی پاتی شده!ممنو ن میشم دفعه ی بعد منظورت از تاپیک را واضح تر بگی.حد اقل من یکی گیج شدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
امیر فارامیر

سلام به نظر من هرعنوانی که در این بخش مطرح می شه با این پیش فرض مطرح می شه که ما دنیای تالکین را باور داریم(کیرم به شوخی)وگرنه توش ایفای نقش نمی کردیم پس باید با همون تصورات هم بهش پاسخ داده بشه.من که از سوالش خیلی خوشم اومد. جوابم رو هم که دیدین.من می گم یه جایی توی این دنیای بزرگ هست که هنوز توش الف پیدا می شه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تالکین

گویا دوست عزیز جناب رایت سا حر ومثل بسیاری از افراد دیگر اینجا از قدرت تخیل بسیار زیادی برخورداره. هممون با داستان هایی درباره چن و پری و سیمرغ و امثالهم بزرگ شدیم ولی من هیچ وقت ندیدم یه سیمرغ بیاد بالا خونم پرواز کنه یا اینطور که جدیدا مد شده عمو ولدی تلفن بزنه از پشت تلفن ابرا کادابرا و اجی مجی کنه.

این تاپیک از فعلا به موجودات فانتزی منتقل شده البیته تو هر دو جا سویت نمیشه!!

بابا ول کنین این حرف ها رو . برین سر یه مطالب جدی تر. من هم خانم های زیادی رو دیدم که از زیبایی حرف نداشتن و نک گوش بعضیاشون هم تیز بود ولی دلیل نمیشه بهشون بگم : آهای شما الفی؟ پس چند سالته 3000؟ سال یا 30000 سال ؟ ( اگر تونستین جواب بالای 22 سال بگیرین خبرم کنین )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
امیر فارامیر

سلام گویا شما دوست دارین فقط با چیزهایی که می بینید زندگی کنید و فقط به آنها فکر کنید ولی من اینجوری نیستم.من معتقدم قصه ها برای تعالی روح انسان ها لازم هستند و موجودات خیالی جزء غیر قابل حذف قصه ها.من شخصا شیفته ی سیمرغم و هما اون مرغ سعادت موجودیه که منتظرم یک روز بالای خونم پرواز کنه.من نمی فهمم منظور شما از مسائل جدی تر چیه چون نمی فهمم چه مسیله ی جدی ای در مورد موجودات فانتزی وجود داره.لطفا من را راهنایی کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
امیر فارامیر

* راستی اگر منم یکی از اون خانمها بودم و واقعا الف بودم بهتون نمی گفتم که الفم چون شما باور نمی کردید.اصلا همه می دونن که الف خا نسبت به سایرین بدبین هستند و رازهاشون را به همه نمی گن

*2 عمو ولدی نمی تونه از پشتتلفن اجی مجی بگه چون این طلسم به چوب دستی و یک قربانی احتیاج داره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

ببین. الف، دورف، ترول،اورک، گابلین و همه این موجودات در ادبیات فولکلور اروپا هستند. همونطوری که دیو، جن و پری در ادبیات ما وجود دارند. اینکه آیا هنوز توی زمین ما الفی هست یا نه با نظر بانو آرون موافقم که: نه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
امیر فارامیر

شما کتاب نامه ی سن میکله را خواندید؟نوشته ی آکسل مونته(یا مونته آکسل) این کتاب جرء زیباترین کتاب هایی است که من خوانده ام و نوعی زندگینامه (شاید حسب حال بهتر باشه چون نویسنده زندگی خودش را تعریف می کنه) است.و نویسنده به جرئت ادعا می کنه که یک کوتوله(دورف) دیده و با اون حرف زده و من مطمئن هستم که هر کس هون کتاب را بخوانه می تونه حرفش را باور کنه.حالا اگر توی این دوره زمونه و توی سرزمین سوئد هنوز دورف هست من فکر می کنم الف هم باشه.(به همون دلیلی که گفتم.)

کتابش بیرون هست اگر اشتباه نکنم آقای به آذین ترجمه اش کرده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
پره‌گرين توك

خب اگه واقعا الف ها وجود داشتن كه خيلی جالب می‌شد ولی من فكر نكنم تو همچين چيزی ديده باشی! اگر هم ديدی احتمالا ساخته و پرداخته تخيلت بوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ef@Robber

مطمئن باشید که اگر الفی باشد بدانید که ما هم آن را دیده ایم

ولی اول باید ثابت کنیم که اصلا الفی وجود داشته یا نه با این قدرت ها شاید مثل آن در گذشته بوده ولی نه با این قدرت ها که به راحتی نابود شده پس بدانید که هیچ گاه هم جاوید نبوده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رایت ساحر

اول باید بگم منظور من از وجود الف ها، وجود واقعیه اونها بود نه تخیلی!

بعدش این مسئله که چی واقعی و چی خیالی؟ بحث کهنه ایست اما به نکته ی ظریف و نویی دوست دارم اشاره کنم.

ما ساحران به جهان های موازی اعتقاد داریم، که یکی از آنها همین دنیای آشنای خودمان است اما جهان های دیگری نیز غیر از این جهان ما را احاطه کرده اند.

فیزیکدانان تا چند وقت پیش میگفتند جهان 3 بعد دارد، بعد که انیشتین زمان را به آن اضافه کرد و شد 4 بعد،

حالا نظریه جدیدی به نام نظریه M مطرح شده که میگوید جهان 11 بعد دارد البته این نظریه گسترش یافته، اما انچه مهم است این است که فیزیک کوانتم هم به همان راهی میرود که جادوگران سال هاست رفته اند، حالا کسی میتواند بگوید آن 7 بعد دیگر کجایند یا چه موجوداتی در آنها میزیند و...

در ضمن اگر مایل بودید این نظریه و همین طور جهان های موازی ساحران را بیشتر شرح میدهم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ef@Robber

به نظر من هم الفی الان نیست اگر هم بوده اون زمانا ... قدرت اون به اندازه این چیزی نبوده که توی کتاب اومده که اصلا من احتمال وجودش را 5% می دونم نه بیشتر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
امیر فارامیر

میشه در مورد 11 بعد جهان حرف بزنی؟خیلی جالب بود همین جوریش وقتی آدم به 4 بعدش فکر می کنه سرش گیج می ره چه برسه به 11 بعد!!!!!!!

د ضمن من می گم طبق افسانه های قدیمی یک سرس مکان هستند که انسان ها حالا حالا ها آن را کشف نمی کنن این که ما همه جای زمین را می دونم که چی به چیه شاید از غرور آدم سرپشمه بگیرد و واقعی نباشه در این صورت می شه جاهای دور افتاده ای باشه که مثلا سیمرغ آنجا زندگی می کنه.دا را چه دیدید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رایت ساحر

باز هم دوستان عزیز این جادوگر پر حرف را عفو کنید! اگر سرتان را درد می آورد.

اما راجع به نظریه M. این نظریه همون طوری که گفتم گسترش یافته و الان میگه جهان 15 یا 16 بعد داره، البته این الان که من میگم با الانی که شما میخونید خیلی فرق داره ها!

اما اصل این نظریه میگه جهان به جای ذزه از تار تشکیل شده و با ارتعاش این تارها و برخوردشون به هم دنیا خلق میشه، که البته واضحه وقتی هسته ی اصلی جهان رو تارهای لرزان تشکیل بدن، چقدر جهان موازی خلق میشه...!! این نظریه مشاهدات فیزیک کوانتوم، حتی رجعت به گذشته و تناسخ رو هم میتونه توضیح بده. که شرح همه ی اینها از حوصله بحث خارج!

این نظریه خیلی سازگار با عقاید ساحران. چون ساحران معتقد به دروازه هایی به نام Mana Vortex (دروازه هایی به جهان های موازی) بودند که با ورود به این دروازه ها وارد جهان های دیگری میشدند و با موجوداتی دیگر روبرو میشدند و دانش ها و اسرار نوینی را برای ما به ارمغان می آوردند.

شاید بپرسید این جهان های موازی که از آن صحبت میکنی، چگونه و کجاست؟ و چط.ر میتوان به آن دست یافت؟ باید بگویم جهان های موازی اطراف ماست، همین حالا که این مطالب را میخوانید چندین جهان شما را احاطه کرده و در هر کدام از این جهان ها غوغایی به پاست! اما شما بنا به عادت فقط یک جهان آشنا را میبینید.

البته انسان ها معمولی در زمان هایی مثل بروز اتفاق غیر مترقبه یا رویا و خلسه یا حتی یک تصادف، آگاهیشان تغییر میکند و جهان ها و موجودات دیگر را میبینند اما وقتی باز میگردند، چون این تجارب با دنیای عادی هم خوانی ندارد به آن برچسب خواب و خیال یا وهم زده میشود و اغلب فراموش میشود در حالی که این مشاهدات کاملا واقعی است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ef@Robber

بابا چرا اینقدر ساحر ساحر میکنی توی یه تاپیک گفتی می تونی ثابت کنی جادوگری خب ثابت کن

بعد در مورد ابعداد جهان یه طوری میگی 15 الی 16 انگار هندونه است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رایت ساحر

ef@ robber عزیز آرامش خود را حفظ کن،

اول من اگر گفتم میتوانم ثابت کنم جادوگرم منظورم چیز دیگری بود و شما اشتباه برداشت کردید.

دوم اگر میخواهید امتیازتان زیاد شود لطفا با پست های کم ارزش این کار را بکنید، نه با مطالب من __و وقتی رایت ساحر میگوید: نه با مطالب من، واقعا منظورش همین است. __

سوم اگر من چیزی را شرح میدهم به خاطر این است که میخواهم دوستان هم در دانش من سهیم باشند و به درخواست آنان این مطلب را نوشتم.

چهارم انگار شما نمی دانید بعد چیست و مطلب مرا کامل نخواندید و حتما از ریاضی و فیزیک هم چیزی نیمدانید وگرنه میفهمیدید که ارتعاش تارها (با فرکانس بالا) در یک فضای سه بعدی چه عظمت و پیچیدگی را خلق میکند و هرگز به خود اجازه نمیدادید آنرا با هندوانه های بقال سر کوچه تان مقایسه کنید!!

در هر حال من با کسی خصومت ندارم و مایل نیستم خودم یا دانشم را به کسی اثبات کنم زیرا خودم میدانم که هستم و کحا میروم، اگر کسی باید چیزی را ثابت کند این شمایید.

در پایان هم بگویم که خیلی از بحث اصلی خارج نشویم که آیا الف ها واقعا وجود دارند؟ و آیا کسی آنها را دیده یا نه؟

بحث های علمی و جادوگری هم که مطرح شد در این راستا بود که امکان صحت موضوع نشان داده شود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gandalf the Wizard

سلام

آیا الف ها وجود دارند یا خیر؟

این سوالیه که به جرات میتونم بگم 75% کسانی که با آردا آشنا هستن تو ذخنشون میچرخه و یک جواب منطقی براش پیدا نکردن.

تالکین الفها رو مظهر زیبایی، شعور، هنر و طبیعت میدونه.

چیزهایی که ما ایرانی ها از 5-6 هزار سال پیش با اونا آشنا بودیم. تو فرهنگ ایرانی پری وجود داره که کاملا مطابق با همون الفی هست که تالکین معرفی میکنه.

مردیزما که مطابق با بالروگ هست.

آل که با اورک برابری میکنه.

و ...

به جرات میتونم بگم که همه اینها 100% وجود دارن.

پری : در اسلام ازشون به اسم ملک فرشته اسم برده شده که مظهر لطف خدا و زیبایی و سرور هستند.

مردیزما: در داستان یعقوب پیامبر نقل شده که با موجودی مبارزه کرد و بعد از شکست اون به حکمت رسید. (نبرد گندالف با بالروگ)

آل : مردم معتقدن که به بچه های تازه دنیا اومده حمله میکنه و اونا رو با خودش میبره تا ازشون تغذیه کنه (ارک)

و ...

متشکرم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...