رفتن به مطلب
امیر فارامیر

عنکبوت ها

Recommended Posts

تالکین
آناتار عزیز

چون مایارها از نژادی قدسی وفراتر از موجودات زمینی مثل الف ها وانسان ها بودند فکر نمی کنم دلبستگی چندانی به چیزهایی مثل ازدواج داشته باشند.

شاید در دل عشق وعلاقه فراوانی به آفریده های زیبای خدای یگانه داشته باشند ولی امری مثل ازدواج میان آنان چیز مهمی نیست.

البته بهتر است بانو آرون در مورد این مساله پاسخ کامل تری بدهد.

این چندان صحیح نیست. حتی در میان والار ها هم نمونه هایی از ازدواج هست. مایار که جای خود دارند. مثلا ملیان با تینگول ازدواج کرد که نتیجه اش لوتین شد. و این ربطی به فرا زمینی بودن ان ها نداره ( تینگول یک الف بود ) .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
پرنسس ایووین

تالکین عزیز منظور این نبود.مثلا در میان والار یاوانا با آئوله و واردا با منوه زندگی می کرد اما مساله ازدواج به آن صورت که میان موجودات زمینی وجود دارد در میان آینورها فراگیر نبود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گولوم

من خيلي عنكبوتها رو دوست دارم و از اين همه داستان كه ازشون به بدي ياد مي كنن سر در نمي آرم.آخه عنكبوت كه ترس نداره.اگه اغراق نباشه عاشق عنكبوتم.

راستي خودتون گفتيد مليان با تينگول ازدواج كرد و بچه شون لوتين شد.خوب مي بينيد كه بچه شون به نژاد پست تر تعلق داره.غير اينه؟پس بچه هاي اين يارو آنگوليانت مطلقا عنكبوتند نه چيز ديگري.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

گولوم عزیز ایده خیلی جالبی بود که گفتی بچه شون لوتین شد پس نژاد پست تر میشه, یعنی تو فکر می کنی لوتین الف شد , اما این ایده رد میشه چرا که تالکین صراحتا گفته که لوتین دختر یک الف و مایار بود و از نسل ملیان , تبار آینوری که پیش از ایا با ایلوواتار بودن در میان الف ها و آدمیان جاری گشت. و این یعنی لوتین و نسل های بعد از اون ویژگی مایاری رو هم داشتن. دیدی جادوهای لوتین رو؟ و یا ترانه هایش و زیبایی خداگونه اش؟ اینها همه از مایار بودن ملیانه , که زیباترین و خردمندترین بانوی مایار بود , و ترانه های که می خواند رو به بلبل ها یاد میداد. میبینی ؟! این خواص لوتین از الف بودنش نبود ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گولوم

حقيقتا منو وادار به اقرار كرديد.من هنوز سيلماريليون و كتابهاي ديگه تاكين(به جز لوتر و هابيت) رو نخوندم و اطلاعاتم از بسياري جهات ناقصه.بيشتر نتيجه هايي هم كه مي گيرم استدلالي و بر گرفته از خوانده هام تو همين سايت آرداي خودمونه.

در ضمن ممنونم كه اشتباهم رو گوش زد كرديد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آناتار
آناتار عزیز

چون مایارها از نژادی قدسی وفراتر از موجودات زمینی مثل الف ها وانسان ها بودند فکر نمی کنم دلبستگی چندانی به چیزهایی مثل ازدواج داشته باشند.

شاید در دل عشق وعلاقه فراوانی به آفریده های زیبای خدای یگانه داشته باشند ولی امری مثل ازدواج میان آنان چیز مهمی نیست.

البته بهتر است بانو آرون در مورد این مساله پاسخ کامل تری بدهد.

بله تا حدودي ! ولي ملكور كه خود از والار است و ارشد فرزندان ايلواتار در ابتداي آينو ها هم لحظه اي عاشق و شيفته ي زيبايي سحر انگيز و آواز لوتين مي شود! و به خواب ميرود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

در مورد رابطه بین زوجهای والار مثل منوه و واردا باید بگم که تالکین دقیقا از واژه Spouse یعنی همسر استفاده کرده. بعید میدونم جور دیگه ای بشه این مسئله رو توضیح داد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Edhelharen

دوستان تالکین در زمان بچگی توسط یک عنکبوت گزیده میشه و به نظر برخی به این دلیل عنکبوت ها در داستانش خبیث و شرورند که تالکین نسبت بهشون خاطره بد داره.این مطلب رو توی یک مجله در یک جایی که در مورد تالکین و آثارش نوشته بود دیدم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

دوستان تالکین در زمان بچگی توسط یک عنکبوت گزیده میشه و به نظر برخی به این دلیل عنکبوت ها در داستانش خبیث و شرورند که تالکین نسبت بهشون خاطره بد داره.این مطلب رو توی یک مجله در یک جایی که در مورد تالکین و آثارش نوشته بود دیدم.

با عرض اجازت

البته درست آن این است برادر تالکین توسط رطیل گزیده می شود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

با عرض اجازت

البته درست آن این است برادر تالکین توسط رطیل گزیده می شود.

نه، همونطور که ادلهارن گفت خودِ تالکین گزیده شده.

توی کتاب "جی.آر.آر. تالکین خالق ارباب حلقه ها (J.R.R. Tolkien: the man who created The Lord of the Rings)" نوشته ی مایکل کورن (Michael Coren) ترجمه ی منصوره بیطرف در صفحه ی 19 این مورد ذکر شده + توی دانشنامه ی تالکین گیت وی هم این قضیه ذکر شده و حتی نوشته شده خودِ تالکین گفته بعد از این اتفاق حتی ترس خاصی از عنکبوت ها نداشته و یادش میاد که بعد از اون واقعه عنکبوت های کوچک رو برمیداشته و بیرون میگذاشته (البته منبع نداره و نمیتونم از دقیق بودنش مطمئن این قضیه ی به وجود نیومدن ترس رو، وقت جستجوی بیشتر هم نداشتم)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مایدروس

هومم...موضوع اینعنکبوت بزرگ و خبیث قابل بررسیه. :|

فقط یه چیزی خدمت اون جنابی عرض کنم ک گفتن : بچه های سائورون باید دنیا رو میرفتند.

الان بچه های آنگولیانت دنیا ر گرفتن؟!!!

و یهچیز دیگه. کی به این مرتیکه بد اخلاق زن میده؟ :)

جدای از شوخی ، ببینید خب سائورون هم اگه میخواست تولیدنسل کنه باید از قوانین ین کار مثل همسر داشتنپیروی میکرد. خب الان همسرش کجا بود. تازه به اینم توجه کنیدکه حضرت مستطاب سائورون دوزخ مآب [-( انقدر درگیر کار و بدبختی بودند که یقینا به فکر یافتن ملکه بزرگوار خودشون نمی افتادند!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مادروس

هومم...موضوع اینعنکبوت بزرگ و خبیث قابل بررسیه.

فقط یه چیزی خدمت اون جنابی عرض کنم ک گفتن : بچه های سائورون باید دنیا رو میرفتند.

الان بچه های آنگولیانت دنیا ر گرفتن؟!!!

جدای از شوخی ، ببینید خب سائورون هم اگه میخواست تولیدنسل کنه باید از قوانین ین کار مثل همسر داشتنپیروی میکرد. خب الان همسرش کجا بود. تازه به اینم توجه کنیدکه حضرت مستطاب سائورون دوزخ مآب انقدر درگیر کار و بدبختی بودند که یقینا به فکر یافتن ملکه بزرگوار خودشون نمی افتادند!

اول این که ملکور از والار بود و نمی تونست بچه دار شه. اگه هم میشد مطمئنا بچهاش قویتر از خودش میشدن.سائرون هم فکر میکنم در لوتر جسم کاملی نداشت.

ویرایش شده در توسط مادروس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

دوستان، لطفا در حدود موضوع تاپیک بحث کنید و موضوعات دیگه رو در تاپیک های خودشون که بحث های موازی، تکراری یا تکه تکه پیش نیاد [-(

درهرحال بزارید به عنوان پایان بخش این قسمت رو یه توضیح بدم:

اگه هم میشد مطمئنا بچهاش قویتر از خودش میشدن.سائرون هم فکر میکنم در لوتر جسم کاملی نداشت.

مورد اولی امکان نداره، در همون یک مورد پیوند یک آینو با یک الف دیدیم که اون آینو بیش از حد زمینی شد و البته فرزندش درسته قدرت هایی فراتر از حالت عادی داشت اما نه اونقدری که بگیم قدرتش بیشتر از ملیان بود! البته میشه بحث های دیگه هم کرد که لطفا در تاپیک خودش + این مورد در خیلی از تاپیک های خودش بحث شده و میتونید مثلا اینجا کامل ترین جواب رو بخونید: https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=808&view=findpost&p=6428

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مادروس

دوستان، لطفا در حدود موضوع تاپیک بحث کنید و موضوعات دیگه رو در تاپیک های خودشون که بحث های موازی، تکراری یا تکه تکه پیش نیاد [-(

درهرحال بزارید به عنوان پایان بخش این قسمت رو یه توضیح بدم:

مورد اولی امکان نداره، در همون یک مورد پیوند یک آینو با یک الف دیدیم که اون آینو بیش از حد زمینی شد و البته فرزندش درسته قدرت هایی فراتر از حالت عادی داشت اما نه اونقدری که بگیم قدرتش بیشتر از ملیان بود! البته میشه بحث های دیگه هم کرد که لطفا در تاپیک خودش + این مورد در خیلی از تاپیک های خودش بحث شده و میتونید مثلا اینجا کامل ترین جواب رو بخونید: https://arda.ir/forum...findpost&p=6428

ببخشید.می خواستم بگم بچه هاش قوی تر از بچه های آنگولیات میشدند. نمی دونم چرا نوشتم خودش. اما برای تذکر ممنون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lady Oakenshield

یک سئوال...چه فرقی بین عنکبوت های فیلم هابیت و اون عنکبوتی داره که توی ارباب حلقه ها بود؟

ویرایش شده در توسط Lady Oakenshield

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...