رفتن به مطلب
teoden

نقدی کوتاه بر کتاب ششم هری پاتر

Recommended Posts

ELI.21ST
در مورد غیب و ظاهر شدن ، می تونستن این کار رو درست بلا فاصله بعد از رد شدن هری از 17 سالگی انجام بدن.

جالبه قوانین وزارت خونه درست در زمان بندی برابر طلسم های باستانیه که از هری محافظت میکنه.

نمیتونم قبول کنم !! اگه منظورت اینه که بخاطر زیر سن قانونی بودن هری نمیتونستن از طریق معمول جابجایی منتقلش کنن چون به دست وزارت خونه بهانه میداد باید این رو یاد اوری کنم که وزارت خونه عملا روی افراد زیر سن قانونی افسون یا طلسم یابی نمیزاشت تا نظارتشون کنه !! بر عکس این رو به عهده ی خانواده ها میزاشت تا از بچه هاشون مواظبت کنن " نقل قول از گفته ی خود دامبلدور در جواب سوال هری " اما اینکه تو کتاب 5 هری نزدیک بود از مدرسه اخراج بشه و همچنین کتاب 3, برای این بود که تو محیطی که هری زندگی میکرد تنها جادوگر نابالغ ثبت شده تو لیست وزارت خونه بود و اگه جادویی میکرد یا کسی یا موجودی " دابی فیلم 2 " کنارش افسونی رو به کار میبرد این طور تلقی میشد که هری ..

اما اگه منظورت از 17 سالگی طلسم محافظ مادرش !؟ که این موضوع اخر کتاب 4 حل شد و طلسم دیگه به هری کمک نمیکرد تا از خودش مراقبت کنه .. .

دل سوزی برای تام هم ، مثل دلسوزی برای سائرونه . مطمعنا تو واقعیت دنیا ، چنین چیزی دیده نمیشه ، چون خیلی بیرحم تره.

اینجا باید منو کمک کنین چون اطلاعاتم تو اردا از شماها خیلی کمتر ولی اگه اشتباه نکنم سایرون مایار بود!؟ یا از خط نژادی مایارها!؟ چطوری میشه یک مایار رو با یک انسان مثل تام با اون شرایط زندگی حالا هر چند با استعداد و جادوگر مقایسه کرد !؟

به علاوه شخصيت بلا،دم باريك،لوسيوس مالفوي و امثال اينا حقيره.در حالي كه مثلا زن لوسيوس يا حتي پسر بارتيموس كراوچ و اسنيپ و خود ولدمورت اينطوري نيستن.

موافقم, در مورد مالفوی ها شاید رولینگ دیگه زیادی صبوری کرد !! 2 بار این اتفاق افتاد و اونا هر 2 بار تونستن با کمک این بهانه که تحت نفوذ لرد سیاه بودن و البته نفوذ خودشون تو وزارت خونه همکاری خودشون رو با مرگ خوارها کتمان کنن .. .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
طلسمی که ولدمورت رو کشت تنها بازتاب ناشی از برخورد دو طلسم نبوده ، ما نمونه یه برخورد رو تو قسمت چهار میبینیم ، که اونم ناشی از تشابه دو چوب جادوی هری و ولدمورت بوده .

اما علت اصلی مرگ ولدمورت و بازتاب طلسم ابر چوب جادو به خاطر این بود که هری صاحب واقعی ابر چوب جادو بود ، چون مالفوی بود که دامبلدور رو خلع سلاح کرد و هری هم مالفوی رو ، پس هری صاحب اصلی ابر چوب جادو بود ، که تو کتاب مفصل توضیح داده شده بود . و طبق اعتقاد رولینگ ابر چوب جادو هیچ وقت به صاحبش خیانت نمیکنه!

پس در این صورت در جنگل هم باید طلسم ولدمورت به خودش بازتاب می شد.

اینایی که میگی درسته به شرطی که هری تو جنگل میخواست از خودش دفاع کنه. اگه بازتاب میکرد خیانت محسوب میشد چون برخلاف میل صاحب اصلیش عمل کرده بود.

کافی بود اسنپ خاطراتش رو که با دامبلدور در مورد نقشه محرمانشون کشیده بودن به هری نشون بده ، درست مثل همون کاری که در زمان مرگش انجام داد.

توجه داشته باش که هری یه بار از خاطرات دستکاری شده لطمه دیده بود(مرگ سیریوس) پس مطمئنا به خاطره ای که اسنیپ بهش نشون میداد شک میکرد مخصوصا با اون هنر اسنیپ تو ذهن خوانی.

در مورد محافظت از بچه ها ، ولدمورت که دیوانه نبود بچه ها رو بده دسته کسی که بکشدشون ، اون با تسخیر وزارت خونه علاوه بر این که یکی از موانع رو برداشت قصد داشت اعمال شیطانی خودش رو در غالب قانون انجام بده و به اسم وزارت خونه هر کاری انجام بده (( ما که شاهد مثال در بیخ گوشمونه ، خوب قصد ولدمورت رو باید فهمیده باشیم )) ، اون نیاز داشت بچه های هاگوراتز رو به شکل دلخواه تربیت کنه ، اگه کسی هم می خواست از حد خودش تجاوز کنه ، مگه پروفسور های هاگوراتز مثل مک گونگال اجازه چنین کاری رو می دادن یا خوانواده ها اجازه میداند بچه هاشون اونجا بمونند .

همون موقع هم طلسم های نابخشودنی رو روی بچه ها امتحان میکردن اگه اسنیپ نبود بین چی میشد فرض کن که اون خواهر و برادره(که اسمشون یادم نیست!) یا گری بک میشدن مدیر اونوقت وضعیت چه جوری میشد؟ کلا میشد مدرسه جادوی سیاه! والیدین رو هم مجبور میکردن بچه هاشونو بفرستن مدرسه و گرنه باید برن آزکابان!

پی نوشت: مشکل اون فایلها هم اینه که درست دانلود نشده، باید دوباره دانلود کنی. یا فایلی که تو سایت گذاستن مشکل داشته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST
پی نوشت: مشکل اون فایلها هم اینه که درست دانلود نشده، باید دوباره دانلود کنی. یا فایلی که تو سایت گذاستن مشکل داشته.

این سایت کجاست که همه دارن در موردش صحبت میکنن !؟ ;)))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

این سایت کجاست که همه دارن در موردش صحبت میکنن !؟ ;)))

سبز شد بچه ها !! باور کنین !! سبز شد اونم سبز پر رنگ !!

منظورم چی !؟ معلوم, منظورم علف زیر پام !! از موقعی که پست اخر این تاپیک رو دادم منتظرم که یکیتون جواب بده اینه که گفتم برای بهینه سازی وقت تخم چمن هم زیر پام به کارم که بی کار نباشم !! ;)))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

منم نمیدونم اون چه سایتیه، فقط مشکل فایل رو از روی پیغام گفتم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST
منم نمیدونم اون چه سایتیه، فقط مشکل فایل رو از روی پیغام گفتم.

هر چی میکشیم از دست این ارون میکشیم مهدی خان ;))

صبر کنید, الان درستش میکنم !!

اهای, ارون !! پسر کجایی !؟ 2 دقیقه اون سیلماریلیون رو بزار زمین و بیا اینجا جواب ما رو بده دیگه !؟ ;))

پی نویس : فقط یادت باشه قبل اینکه سیلماریلیون رو بزاری زمین بوسه ای بر جلد کتاب بزنی !!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

خدا منو ببخشه .... ;))

الی جان منظورت رو متوجه نمیشم ، گویا تناقض به همراه سوءتفاهم دست به دست هم داده ، چون تا حالا که اسم من رو نبرده بودی نمیدونستم با منی !

ببخشید ، ولی بهتر بود بهتر پست ها رو مطالعه میکردی . ;))

از این قسم وبلاگ ها همه جا پره ، فقط از هر 100000000000000000000000000000000000000000000000 تا 1 دونشون پی دی افش مشگل دار نیست ، که ترجیح میدم دنبالش نگردم . ;))

گشتم نیست ، نگرد نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

گرفتم .. .

ممنون برای وقتت پسر خوب .. .

پی نویس : راستی تریلر رسمی هری پاتر رو دیدین !؟ دیروز از یوتیوپ دان کردم . 2 دقیقه و خورده ای میشه .. .

یه جا جمله ی جالب توجهی مینویسه !! میگه پایان ماجراجویی یک نسل !! شاید این برای فیلم ها جمله ی درستی نباشه ولی برای مجموعه ی کتاب ها جمله ی به جایی .. .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

من که یه سری گریم ازشون دیدم ، دلپیچه گرفتم .....

من از قسمت چهار به بعد با این پسره دنیل به هم زدم اخبار عجیبی ازش به گوش میرسید ;))$ ;))$ :x$ :D$

، ولی رابطم با اما واتسون و بقیه برو بچه ها بد نیست .

من که هیچ مشتاق دیدن فیلمش نیستم ، و دوست دارم با نقدی کوبنده نابودش کنم ;)) :x :D) ( اغراق)

ببینیم بلاخره هری پاتر به آرزوی خودش میرسه و رکورد فروشش از یه میلیارد میگذره ؟ ;))

پی نوشت :

ترجیح میدم تریلر توالایت 3 رو ببینم که تو روز اول اکران 68 میلیون دلار فروخته (( مقایسه شود با فروش 30 و اندی دلاری آواتار در روز نخست اکران))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST
ببینیم بلاخره هری پاتر به آرزوی خودش میرسه و رکورد فروشش از یه میلیارد میگذره ؟

حالا که 2 قسمتی شده بعید به نظر میرسه .. .

البته منظور یک قسمتش که به 1 میلیارد برسه وگرنه تا حالا 6 تا فیلم بیشتر از 7 میلیارد کار کرده

" فروش داخلی ایالات متحده + فروش جهانی البته منهای ایران ;)) "

ترجیح میدم تریلر توالایت 3 رو ببینم که تو روز اول اکران 68 میلیون دلار فروخته (( مقایسه شود با فروش 30 و اندی دلاری آواتار در روز نخست اکران))

من فکر میکنم اشتباهی شده اینجا . الان شدید خستم و چشمام مانیتور رو نمیبینه وگرنه پیوند خارجی میدادم به یه منبع زبان اصلی معتبر .. .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

خوب الی جان در اون صورت که همه یا بعضی از فیلم ها ی هر ی از یه میلیارد میگذشت ... 6 تا فیلم = نیست با 7 میلیارد / بلکه 6 تا فیلم = است با 5 میلیارد فروش .

تازه هر قسمت یه فیلم مجزا دونسته میشه ، مثل لوتر .

در مورد اکران توالایت هم یقین دارم ،فکر کنم سومین اکران بزرگ تاریخ باشه ، میگی نه پیوند میدم به بیرون ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST
در مورد اکران توالایت هم یقین دارم ،فکر کنم سومین اکران بزرگ تاریخ باشه ، میگی نه پیوند میدم به بیرون ...

منظورت یک فیلمش که جزو اکراین های تاریخی بشه !؟ برای نمونه همین کسوف رو منظورت !؟ نکن این کار رو ارون !! ;))

اصلا چرا خودمون رو با دادن پیوند به بیرون های عجیب و غریب و مبهم خسته کنیم .. .

رسمی ترین و کامل ترین دیتا بیس فیلم " لیست فروش امریکا + جهانی " کارهای استفانی میر رو ببین کجای لیست .. .

http://www.imdb.com/boxoffice/alltimegross?region=world-wide

پی نویس : سومین اکراین در حال حاضر دست اراب حلقه هاست, از شما بعید بود از اینجور توهین ها به ساحت مقدس تالکین بکنی ارون خان ;))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

ها ها ها ;))

الی جان ارباب حلقه ها اون رقم فروشی رو که جناب عالی میگی که در حدود یک میلیارد و صد و دوازده میلیون دلاره ، بازگشت پادشاه در اکران جهانی بعد از 4 ماه بدست آورده .

من یکی از دنبال کنندگان همیشه گی فروش هفته گی هستم و هر روز یه سری هم به این جور سایت هات میزنم .

ارباب حلقه ها ( بازگشت پادشاه ) بعد اواتار و تایتانیک در فروش جهانی سومه اما منظور من از فروش توالایت 3 تنها تو روز اوله ( یعنی در اولین روز اکران )

جالبه بدونی رتبه یک تو نخستین روز اکران دسته توالایت ( ماه جدیده) حدود هفتاد و اندی میلیون دلار ه و جایگاه دوم دست شوالیه تاریکه ، ارباب حلقه ها تو این لیست جایگاه چندان مطلوبی نداره ;))(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST
جالبه بدونی رتبه یک تو نخستین روز اکران دسته توالایت ( ماه جدیده) حدود هفتاد و اندی میلیون دلار ه و جایگاه دوم دست شوالیه تاریکه ، ارباب حلقه ها تو این لیست جایگاه چندان مطلوبی نداره

صبر کن, اروم اروم میریم جلو !! اکراین روز نخست که میدونیم دست شوالیه تاریکی !! از اونجایی که هر دوتاشون اخر هفته اکراین شدن پس اکراین اخر هفته همون اکراین روز اول محاسبه شده .. اینم سند معتبر !!

t115376_Capture4.JPG

از طرفی, مقایست درست نیست اخه !! ببین به تعداد سینماست . برای نمونه ماه نو توی 4024 سینما اکراین همزمان داشت ولی خود اواتار که الان صدر جدول فروش کلی, هفته ی اول توی 3452 سینما اکراین همزمان داشت که تازه 200 تاشم اکراین محدود بود یعنی با یه حساب و کتاب میبینی اگه اون اکراین محدود رو هم در نظر نگیری میشه 572 تا سینما ماه نو بیشتر داشت !! ;)) اینم سند معتبر !!

t115378_Capture0.JPG t115379_Capture1.JPG

همین الانشم که دارم این پست رو تایپ میکنم, کسوف بیشترین تعداد سالن سینما رو توی اکراین عمومی داخلی ایالات متحده داره !! اینم سند معتبر !!

t115380_Capture3.JPG

پی نویس : خلاصش کنم, من با فیلم هایی که توش دخترای 18 - 17 سال بلیط میخرن که برن سینما بشینن و سینه ی لخت 4 تا جوجه خروس رو دید بزنن مشکل دارم !! حالا اگه بر عکس بود یه چیزی ;))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

يالا...

که اينطور ...

پس منم گام به گام ميرم جلو .

قدم اول : همه ما با سايت مشهور IMDB رو ميشناسيم ، بزرگترين و معتبرترين سايت فيلم هاي هاليوودي و البته به روز ترين . هممونم ميدونيم که يک از افتخارات دو فيلم پدر خوانده صدر نشيني سالهاي متوالي در راي گيري اين سايت بوده ( البته الان رهايي از شاوشانک اوله و پدر خوانده ها در رتبه 2 و 3 هستند)،(بازگشت پادشاه بعد از شواليه تاريکي رتبه 11 اين جدول رو به خودش اختصاص داده).

قدم دوم : اين سايت معتبر براي اطلاع رساني فروش هفتگي فيلم هاي خود پيوندي به box office mojo داره که تمامي فروش روزانه فيلم ها در داخل ايالات متحده و کل جهان و به صورت کلي اون رو داره ، اين سايت رکورد ها رو به چند نوع ثبت کرده که واقعا زيادن ... مثل : رکورد فروش کلي ، فروش در روز اکران ، فروش در 3 روز اول ، فروش در هفته اول ، سرعت رد شدن از 100 ميليون دلار ، 250 ميليون دلار و ....

جالبه بدونيد تو اين سايت پرطرفدار و معتبر شما ميتونيد بفهميد که فيلم مورد علاقتون تو چه کشورهايي چقدر فروخته !

قدم سوم :تو همین سایت و در قسمت رکورد فروش روز اکران ما به ترتیب نام ماه جدید ، شوالیه تاریکی ، کسوف ، ترانسفورمرز ، مرد عنکبوتی 3 و ..رو میبینیم.http://www.boxofficemojo.com/alltime/da ... open&p.htm

آخرین قدم : فروش هیچ ربطی به تعداد سالن های سینما نداره در غیر این صورت احتمالا با اکران موش و گربه تو 4000 تا سالن سینما میشه به رکورد توالایت رسید . سالن های سینما نیستن که تعداد تماشاگر رو تعین میکنند بلکه تعداد تماشاگرها تعداد سالن های سینما رو تعین میکنند ، مثلا مردم نمیگند چون 4000 تا سالن این فیلم رو اکران کرده باید این فیلم رو دید ، بلکه کمپانی میگه احتمالا انقدر مخاطب برای روز نخست وجود داره پس اینهمه سالن باید، فیلم رو اکران کنه.

پی نوشت : برای دیدن این جور چیزا خانوم ها ، مخصوصا اونجا نیاز ندارن پا شن برن سینما ، دست و بالشون به اندازه کافی باز هست . این دید ماست که دنیا رو طوری دیگه میبینه !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

اين صحبت هايي كه ميكنيد نقد كتاب ششم هري پاتره؟

آرون ديدي ميگم بحث رو منحرف ميكني!؟ ;))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

به ارو سوگند یادم نبود ، تازه من شروع نکردم ، برو نگاه کن ، کی اول اومد بحث تریلر رو پیش کشید ؟؟ ;))(

شوخی کردم ، تقصیر الیاس نبود ، یکم منو جوو گرفتم ، از موقعی که اومده بودم آردا تو گلوم گیر کرده بود، بحث رو همین جا دفن میکنم خوبه ؟ ;))

اصلا به من چه کی چه قدر فروخته ؟؟ بیاین در مورد فروش کتاب ششم هری پاتر حرف بزنیم ;))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST
آرون ديدي ميگم بحث رو منحرف ميكني!؟

نه تولکاس, قبول داری که پست ها اسپم نیست ! منظورم اینه که اگه یکی از همه جا بی خبر بیاد پست ارون و من رو بخونه چهار تا چیز به اطلاعاتش اضافه میشه بابا !! ;))

به ارو سوگند یادم نبود ، تازه من شروع نکردم ، برو نگاه کن ، کی اول اومد بحث تریلر رو پیش کشید ؟

اخه من تو پی نویس نوشتم تریلر که اون پستم اسپم نشه خوب !!

_ _ _ _ _

قدم اول و قدم دومت که سری توصیفات و توضیحات کلی بود و نیازی به جواب متقابل من نداری .. .

ولی قدم سوم و قدم اخرت رو من باز میکنم !! اولا تاریخ اکراین ها رو سیستم پشتیبانی هر کمپانی تعیین میکنه و بعد تو یه نامه " الان ایمیل رسمی " میده به دپارتمان نظارت و برنامه ریزی بر توزیع فیلم ها که مرکزش تو لس انجلس ولی تو هر ایالت هم دفتر خودش رو داره و اونا که همه ی سینماها من الجمله دو بعدی و سه بعدی و دارای امکانات جانبی مثل توربو و دالبی رو زیر سایه ی خودشون دارن و میگن فلان تاریخ بر فرض 3542 تا سالن سینما خالی که تازه اونم باید دید هر سالن چقدر گنجایش داره !؟ و 100 البته تو کدوم ایالت !؟ از اونجایی که بارها پیش میاد که تاریخ اکراین فیلم ها به تاخیر میوفته کمپانی ها سعی میکنن هم زمان چند تا تاریخ رو رزرو کنن برای اکراین عمومی کارهاشون برای نمونه همین هری پاتر و پرنسس نیمه اصیل رو اگه خاطرت باشه تاریخ اکراینش تغییر کرد چون وارنر بروس به مخیلشم خطور نمیکرد که شاهزاده ی تاریکی اینطور میترکونه و همه ی 10 تای اول رو برای چند هفته میخکوب کنه !!

بهترین نمونه برای اکراین عمومی, فیلم گرن تورینو کلینت ایستوود بود که 5 هفته به صورت محدود و تو 25 تا سالن اکراین عمومی شد !! در صورتی که کمپانی میخواست فقط 10 روز اکراین محدود کنه !! یا اصلا چرا راه دوری میریم !! خود شما در نظر بگیر اواتار با اون همه سر و صدا و تبلیغاتی که به مردم القا میکنه که این فیلم فرهنگ عامست !! منظورم اینه که اگه نبینی انگار چیزی رو از دست دادی !! بعد میاد تو سه هزار رو خورده ای سالن اکراین عمومی میکنه !؟ بعد ماه نو با بودجه ی 50 میلیون دلاریش میاد تو چهار هزار رو خورده ای سالن اکراین میکنه !؟

من میخوام فقط فکر کنی به این جمله و ببینی با منطق خودت جور در میاد .. .

در مورد اینکه کمپانی میگه فلان فیلم چقدر طرفدار داره !؟ خوب, این رو باهات موافقم ولی همه چیز نسبی !! بازم نمونه میارم, همین هری پاتر که داریم تو تاپیکش پست میدیم"تولکاس, ببین تاپیک رو منحرف نکردم و داریم در مورد هری پاتر مینویسیم!! " وارنر بروس پیش بینی میکرد هر فیلم 33/3 درصد بیشتر از فیلم قبلی بفروشه !! حالا, این اتفاق افتاد !؟ ;))

داری خودت رو الان واقعا اذیت میکنی ارون !! :D

من با این چیزا بزرگ شدم چون شغل پدرم سینماست !!

پی نوشت : برای دیدن این جور چیزا خانوم ها ، مخصوصا اونجا نیاز ندارن پا شن برن سینما ، دست و بالشون به اندازه کافی باز هست . این دید ماست که دنیا رو طوری دیگه میبینه !

این رو شوخی کردم !! یعنی از لحن طنز جمله و اون شکلک هاش متوجه نشدی !؟ :x

تولکاس !! ارون قول میده از این به بعد اینجا در مورد هری پاتر بنویسه !! ;))

باشه باشه بابا !! منظورم اینه که من و ارون قول میدیم !! ;))

تمام شد .. .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

قسمت 2 اتمام :

من اون جمله رو واسه دل خودم نوشتم ، چون همون حرف به شوخی تو رو میشه با قوه تخیل تو ایران آزمایش کرد ! ;))

اگه توالایت تو ایران اکران می شد کیا بیشتر می رفتن تماشا؟ :x

الانه که ترور شم ! ;))

در مورد اطلاعاتت هم پز نده ، چون در نهایت آمار و ارقام من درست بود و البته دقیقتر (( آرایه : خودستایی )). ;)) ;))

اگه بابای بنده هم میرفت تو سینمای ایران کیفیت اطلاعات منم میشدم مثل شما :D

در مورد هری پاتر ، با این که ازش خوشم نمیاد ولی فروشش رو دنبال میکنم ، مثلا میدونم قسمت 3 بدترین فروش رو داشته . ولی در مورد فروش قسمت آخر خوشبینم ، البته برای قسمت دومش. :D

پایان2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Olόrin

به نظرم نمیشه بدون خوندن جلد هفتم اظهار نظر کرد. پس بیشتر ایرادات شما نسبت به جلد ششم اشتباه . چون بعدا توجیه میشن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan
به نظرم نمیشه بدون خوندن جلد هفتم اظهار نظر کرد. پس بیشتر ایرادات شما نسبت به جلد ششم اشتباه . چون بعدا توجیه میشن.

توجیه شدنش که توجیه میشه خوب هم توجیه می شه :-?

اما یه جوری توجیه می شه که یه ذره دیر هضم یکیش مثل اینکه چه جوری دامبلدور این همه پیشگویی کرد همش هم درست از اب در اومد یا اصلا دامبلدور نمی تونست خودش با والدرمورت بجنگه یه جاهایی هم مبهم موند مثل این که گریندال والد چی شد یا اینکه تو فیلم نشون می ده که والدرمورت می ره پیش گریندال واد و از اون سراغ ابر چوب دستی رو می گره خوب گیرندال والد راحت می تونست والدرمورت رو شکسب ده به نظر من چون اون هم دسته کمی از والدرمورت نداشت :D

البته ابن ها همش سوال بود هری پاتر هم به جای خودش خوبه برای من هری پاتر بعد از دنیای تالکین و نارنیا در رتبه ی سوم قرار داره :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

درسته ، با اصلان موافقم ، چطور اون لسترنج عجوزه + تمام مرگ خواران محترم از آزکابان میان بیرون و مثل قبل قدرت مند میشن ولی گریندل والت همون شکست خورده مقموم باقی میمونه ....؟ البته با این نظر اصلان که اون توانایی شکست ولدمورت رو داشته مخالفم ، اما این که چنین جادوگری تا آخر عمر بینوا یه گوشه بشینه برام حل نشدنیه .

این موضوع هری پاتر هم جدا رو اعصابمه ، دامبلدور از ولدمورت قوی تره اما به شکل مسخره ای نمیتونه اون رو بکشه :D ، درصورتی که برای شکست دادنش کافی بود چوب دستیش رو بده به اون تا ولدمورت بهش طلسم مرگ شلیک کنه .... ضمنا اثر مندی اسنپ هم به جز در مورد شمشیر گریفیندور چندان قابل توجه نیست که بخواد بخاطر اون و نزدیک شدن به ولدمورت دامبلدور رو بکشه ، قسمتی هم که اخبار انتقال هری رو قبل تولد لو میده کاملا احمقانه جلوه میکنه .... چه اطمینانی وجود داشت که با این کارش هری رو به کشتن نده ؟

هری هم که از دماغ فیل افتاده و واکسن آوادا کداورا تزریغ کرده که این طلسم نه تو قسمت اول نه تو قسمت 7 روش اثر نداره :D .

مرگ خواران هم که گویی همه ....... صد رحمت به اورک ها بعد سائرون یه چند سالی سر اله سار رو گرم کردند . این مرگ خواران که این همه تو قسمت 6 و 7 بال و پر میگیرن و وزارت خونه دستشونه یه هو بعد شکست ولدمورت از هم مپاشن :-

تو قسمت هفت ولدمورت نمیتونه وارد خونه ویزلی ها بشه چون تمام اقدامات امنیتی روش صورت گرفته و اگه هری پاش به اونجا برسه دستشون بهش نمیرسه اما تو روز عروسی یکی از بچه های ویزلی ها که اون همه جادوگر شاخ و خوب دور هم جمع اند مرگ خواران راحت میریزن تو مهمونی ..... :-? به نظرتو تناقضات یکم زیاد نیست :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan
، چطور اون لسترنج عجوزه + تمام مرگ خواران محترم از آزکابان میان بیرون و مثل قبل قدرت مند میشن ولی گریندل والت همون شکست خورده مقموم باقی میمونه ....؟

قبل از هرچی معلومه که از لسترانج بدت میاد نه من هم بدم میاد

خیلی دوست دارم ببینم شوهر این عجوزه چه جوری باهاش زندگی می کنه :D

البته در کتاب به نظرم بلا خیلی دوست داره که والدرمورت ازش خواستگاری کنه :D

البته با این نظر اصلان که اون توانایی شکست ولدمورت رو داشته مخالفم ، اما این که چنین جادوگری تا آخر عمر بینوا یه گوشه بشینه برام حل نشدنیه .

نه به نظر من گریندال والد هم برای خودش کسی بوده این رو باید در نظر گرفت

دامبلدور از ولدمورت قوی تره اما به شکل مسخره ای نمیتونه اون رو بکشه :-? ، درصورتی که برای شکست دادنش کافی بود چوب دستیش رو بده به اون تا ولدمورت بهش طلسم مرگ شلیک کنه ....

دقیقا چرا دامبلدور نباید با والدرمورت به جنگه

در همین جا یه سوال دارم :

تو ارباب حلقه ها گاندوالف توانایی مقابله با سائرون رو داره یعنی جنگ تن به تن؟ :-

ضمنا اثر مندی اسنپ هم به جز در مورد شمشیر گریفیندور چندان قابل توجه نیست که بخواد بخاطر اون و نزدیک شدن به ولدمورت دامبلدور رو بکشه ، قسمتی هم که اخبار انتقال هری رو قبل تولد لو میده کاملا احمقانه جلوه میکنه .... چه اطمینانی وجود داشت که با این کارش هری رو به کشتن نده ؟

البته در مورد اسنی÷ باهات مخالفم رولینگ با نقش اون خیلی خوب بازی کرده خیلی خوب :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

اتفاقا لسترنج از شخصیت منفی های محبوب منه که البته بعید نیست به خاطر بازیگرش باشه...( هرچند برخی بهش میگفتند حقیر ) و به شرطی که به اون مسخره گی رولینگ به فنا نمیدادش محبوب تر هم میشد... آدم دوتا کاراگاه رو انقدر شکنجه بده تا دیونه بشن بعد یه چند سالی بره آزکابان آب دیده بشه بیاد بیرون بعد یکی از گنده های محفل رو بترکونه آخرش بدست یه خونه دار کشته شه :-?

منم چنین حسی داشتم ، فقط حیف که ولدمورت کنار احترامی که براش قائل بود جایی واسه عشق نداشت .

گریندل والد کم کسی نبود درسته ، اما تا جایی که یادمه تو کتاب ها اشاره شده بود که اون دومین فرد شرور دنیای جادوگرییه ، ضمنا دامبلدور وقتی شکستش داد که ابر چوب جادو در دست گریندل والد بوده .

گندالف هم مثل سائرون یک مایاره اما از اوجایی که محدود فیزیک تنش شده و دایره اختیارات محدودی داره ( اگه اشتباه نکنم وقتی توسط والار به گندالف سفید ارتقا پیدا میکنه این دایره وسیع تر میشه ) و همچنین رخصت وارد شدن به صحنه پیکار رو نداره ، میشه نتیجه گرفت که سائرون به اون میچربه . همان طور که عده ای عقیده دارن حتی ویچ کینگ هم میتونسته بر گندالف محدود به جسم غلبه پیدا کنه .

رولینگ با اسنپ خوب بازی میکرد اگه مرگش رو به اون ذلت رغم نمیزد ... سرمایه گذاریش رو این شخصیت عالی بود اما سود لازم رو نبرد .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan
اتفاقا لسترنج از شخصیت منفی های محبوب منه که البته بعید نیست به خاطر بازیگرش باشه...( هرچند برخی بهش میگفتند حقیر ) و به شرطی که به اون مسخره گی رولینگ به فنا نمیدادش محبوب تر هم میشد... آدم دوتا کاراگاه رو انقدر شکنجه بده تا دیونه بشن بعد یه چند سالی بره آزکابان آب دیده بشه بیاد بیرون بعد یکی از گنده های محفل رو بترکونه آخرش بدست یه خونه دار کشته شه :-?

نه arven جون من زياد از لسترانج خوشم نمي ياد همون اسنيپ براي من بهتر يا نه اصلا دم سيريوس بلك گرم انصافا هم با حال بود هم گروه با حالي داشتن" نسبت به گروه هري-رون-هرميون" اگه پتي گرو تو گروهشون نبود عالي مي شد حال مي ده با جادو ادم رو اذيت كني :D :-

راستي بازيگر نقش لسترانج كيه نمي شناسمش ;) :D

منم چنین حسی داشتم ، فقط حیف که ولدمورت کنار احترامی که براش قائل بود جایی واسه عشق نداشت .

~x( :D :D :D اين قلب بلاتريكس كه ولدي جون بهش نگاه هم نكرد

گریندل والد کم کسی نبود درسته ، اما تا جایی که یادمه تو کتاب ها اشاره شده بود که اون دومین فرد شرور دنیای جادوگرییه ، ضمنا دامبلدور وقتی شکستش داد که ابر چوب جادو در دست گریندل والد بوده .

خوب من هم همين رو گفتم ديگه يعني گريندل والد با اون همه شهرت نمي تونسته با دستش جادو بكنه :D

گندالف هم مثل سائرون یک مایاره اما از اوجایی که محدود فیزیک تنش شده و دایره اختیارات محدودی داره ( اگه اشتباه نکنم وقتی توسط والار به گندالف سفید ارتقا پیدا میکنه این دایره وسیع تر میشه ) و همچنین رخصت وارد شدن به صحنه پیکار رو نداره ، میشه نتیجه گرفت که سائرون به اون میچربه . همان طور که عده ای عقیده دارن حتی ویچ کینگ هم میتونسته بر گندالف محدود به جسم غلبه پیدا کنه .

يعني گاندوالف رو در رو در برابر سائرون شكست مي خوره

بعدش محدود به جسم يعني چي بيشتر توضيح بده :D :D

رولینگ با اسنپ خوب بازی میکرد اگه مرگش رو به اون ذلت رغم نمیزد ... سرمایه گذاریش رو این شخصیت عالی بود اما سود لازم رو نبرد .

دقيقا ولدرموت اون رو به بدرين حالت ممكن كشت حداقل رولينگ مي تونست يه دوئل بين اسنيپ و ولدي بزاره اين جوري هيجانش بيشتر مي شد

راستي arven جون مي توني اون لحظه اي كه مي رن تو اون درخته و مي بينن كه ولدرمورت چ جوري اسنيپ رو مي كشه يه ذره واسه من شرح بدي من نمي دونم چه جوري تو راه رو قائم شدن كه ولدي اون ها رو نديد حالا مي گيم شنل داشتن حالا اگه هم داشتن يعني ولدي نمي تونست به حضور اون ها شك كنه :D :-w

اصلا شايد من بد اين قسمت رو فهميدم اگه مي شه يه ذره توضيح بدي دمت گرم مي شه :- ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...