رفتن به مطلب

Recommended Posts

torambar

سلام بچه ها

می خواستم یه مطلبی راجع به وارکرفت بگم نمی دونم خودتون می دونید یا نه

داستان وارکرفت ایدا ای است از جی آر آر تالکین که مقدمه ای برای شروع دنیای فانتزی دیگری بود.اما متاسفانه تالکین وقت پیدا نمی کنه که این داستان ها را بنویسه و فقط به نوشتن مقدمه ای اکتفا می کنه.ریچارد ناک از شاگردان تالکین بعد از فوت این استاد سعی می کنه تا این داستان رو بنویسه .اما ناک نمی تواند این داستان را چاپ کند به دلیل تعصب شدید هواداران و دلایل دیگه.تا اینکه در سال 1992 کمپانی بیلیزارد حقوق دیجیتالی این داستان را به ثبت رساند و با کمک بازی های محبوبی که از وارکرفت ارائه داد ناک موفق شد تا در سال 1999 کتاب های خود را به چاپ

برساند

سناریوی بسیار زیبای بازی وارکرفت باعث بوجود آمدن هواداران زیادی برای این بازی شد و همچنین از کتاب های وارکرفت هم استقبال زیادی شد.بعد از مدتی ناک از ادامه نوشتن سناریوی تحمیلی بیلیزارد سر زد و اشخاص دیگری شروع به نوشتن این سناریو کردند و در نتیجه کتاب هایی هم از این اشخاص چاپ شد و ناک هم ادامه داستان را تحریم کرد تا اینکه بعد از رفع خصومت ها ناک کتاب سه گانه ی نبرد باستانیان را به پایان رساند

و حالا یه کمی هم راجع به داستان وارکرفت توضیح می دم

جهانی آفریده شد.تیتان ها آن را شکل دادندو به آن نظم بخشیدند.سیاره ای در این میان بود با نام ازراث. ازراث جایی است که بیشتر داستان های وارکرفت در آنجا شکل می گیردآفرینندگان براي ازراث پنج سيما به وجود مي آورند كه پایداری ازراث را حفظ کندپنج سیما به صورت اژدهايان قدرتمندي ظاهر مي شوند الكسستراتزا :سيماي حيات اژدهاي سرخ ايسرا:سيماي رويا اژدهاي سبز ماليگاس :سيماي جادو اژدهاي آبي نلثاريون :سيماي نگهبان زمين اژدهاي سياه و نوزدورمو :سيماي زمان آژدهاي طلايي .

داستان از اين قرار است كه خدايانی با قدرت های بسیار به پلیدی دچار می شوند و نظم جهان را به هم میزنند.تیتانی قوی و پاک به نام سارگراس موفق می شود که خدایان را زندانی کند اما پلیدی های خدایان به درون او نفوذ می کند و سارگراس منبع پلیدی می شود و راه خدايان را ناخواسته ادامه مي دهد. او به يكي از اين دنياها مي رود و با قدرت خارق العاده ي خود لژيون آتش را از اهریمنانی خونخوار پديد مي آورد

در اين حال در جهاني به نام آرگوس موجودات صلح طلبي به نام اردار صلح طلبي به نام اردار زندگي مي كردند. آنها سه رهبر قدرتمند به نامهاي آركيماند كيل جيدن و ولن داشتند كه اين سه رهبر،اردار ها را از مكان جنگ به مكان صلح كشانده بودند و باعث پيشرفت اردار شده بودند ناگهان روزي سارگراس با ظاهري نيكو در برابر اين سه رهبر اردار ظاهر مي شود و از آنها مي خواهد كه به او بپيوندند و او قول قدرت بسياري به آنها مي دهد آركيماند و كيل جيدن قبول مي كنند اما ولن به او مشكوك مي شود او به سرغ كريستال با ارزش اردار ها مي رود تا از او الهام بگيرد و كريستال با او حرف مي زند و به او مي گويد كه سارگراس واقعا چه كسي است و از او مي خواهد كه از آرگوس فرار بكند با تمام كساني را كه مي داند به او كمك مي كنند خلاصه ولن به طرز معجزه آسايي فرار مي كند و كيل جيدن و آركيماند از فرط خشم به خون ولن تشنه مي شوند و کیل جیدن و آرکیماند در دو طرف سارگراس جای می گیرند.

در ازراث موجودات زیادی زندگی می کردند از جمله الف های شبانگاه راستی بگم که این الف ها با الف های دنیای تالکین خیلی فرق می کنند این الف ها دروازه ای را به روی لژیون آتش می گشایند(از سارگراس فریب می خورند)و با کوشش الف های دیگر و اژدهایان دروازه نابود می شود و منبع قدرت جادو در ازراث که به نام چشمه ی جاودامگی شناخته می شود نابود شده و ازراث را تکه تکه می کنند

این خلاصه ی داستان سه گانه نبرد باستانیان نوشته ریچارد ناک است در مورد داستان های دیگر وارکرفت هم بعدا توضیح می دم و ضمنا خوشحال می شم اگه بتوم به سوالات شما در این زمینه پاسخ بدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ulmo

سلام بسيار زيبا خلاصه كردي تورومبار جان فقط براي من هميشه سوال بود كه ولن چطوري تونست فرار كنه مگه توي سه گانه نبرد باستانيان گفته نميشه كه خدايان باستان از طريق چشمه و نلثاريون قصد برگشتن دارند و طرفي مگه اونها همون تيتانها نبودن كه پليد شدن ولي به نظرم به ولن يك قدرت ماورايي كمك ميكنه كه فرار بكنه البته من فقط سه گانه نبرد خوندم شايد به همين دليل اطلاعاتم ناقصه اگه لطف كني در مورد اين خدايان و تيتانها يك توضيح كوچك بدي ممنون ميشم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

تیتان ها فقط نظم دهندگان جهان و موجودات پاکی بودند اما خدایان موجودات پلیدی بودند که نابودی جهان را می خواستندو خدایان از تیتان ها قوی تر بودند و کاملا با آنها فرق داشتند البته نمی توانم دقیقا بگم که فقط این خدایان هستند شاید خدایان دیگری هم وجود داشته باشند چه پاک و چه پلید اما در این داستان نقشی ندارند

در مورد ولن: در مقدمه کتاب طلوع هورد کاملا در مورد اردار ها توضیح داده شده و بعد از اینکه ولن بلور آتامل همان کریستال با ارزش اردار ها را در دست می گیره موجودی با او حرف می زنه و او را راهنمایی می کنه

در کتاب این طور نوشته:ما نارو هستیم من را می توانی کئور صدا کنی

بنابراین کئور به ولن کمک می کنه و با فرستادن یک سفینه ولن و افرادش رو نجات می ده البته ولن و یارانش تا ابد از دست کیل جیدن فرار می کنند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

راستی یه چیزی رو یادم رفت بگم اسم این تاپیک رو همون طور که می بینید گذاشتم هنر نبرد که معنی کلمه وارکرفت هستش البته وارکرفت معنی های دیگه ای هم داره مثلا جنگ صنعت یا جنگ نیرنگ یا جنگ محلی یا جنگ ماشین ها یاخیلی چیز های دیگه من بهترین تعریفی که می تونم بکنم این است که وارکرفت خودش معنیه و شاید بهتر باشه که اسم فارسی روی آن نذاریم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

کسی تو این تاپیک نمی یاد پست بزنه؟ راجع به هر چیزی از وارکرفت می خواین بحث کنین مشکلی نداره داستان وارکرفت بازی وارکرفت DOTA All Stars و ...

راستی تو آردا دوتا باز داریم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
کسی تو این تاپیک نمی یاد پست بزنه؟ راجع به هر چیزی از وارکرفت می خواین بحث کنین مشکلی نداره داستان وارکرفت بازی وارکرفت DOTA All Stars و ...

وقتی من تا حالا رنگ این کتابو ندیدم و بازیشو بازی نکردم چه پستی بزنم؟

این پستو زدم که بگم رو من حساب نکنین! :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

وقتی من تا حالا رنگ این کتابو ندیدم و بازیشو بازی نکردم چه پستی بزنم؟

این پستو زدم که بگم رو من حساب نکنین! :D

خب عیب نداره من می خواستم با کسی راجع به این موضوع بحث کنم :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
برن

با سلام.

تورامبار جان ما یه زمانی وارکرفت باز شدید بودیم.

البته کلی وقت پیش....بد جوری هم عاشق آرداس و برو بچش بودیم....من وارکرفت سه رو میگم.....نه این انلاین هایی که جدید اومدن....

از اون موقعی که زدن تو این خطا ما هم ولش کردیم....رفتیم سراغ شاهکار ارباب حلقه ها(بازیش منظورمه)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

بازی ارباب حلقه که عالیه خودم همین چند دقیقه پیش داشتم کانکوئست رو بازی می کردم خیلی خفنه

بعد من بیشتر بحثم رو مپ ها بود دوتا بلدی بازی کنی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
برن

با سلام....

تورامبار جون منظورتو از دوتا بلدی بازی کنی نفهمیدم ولی اگه منظورت نتورک و از این حرف هاست بله یه زمانی با داداشم

ارباب حلقه ها:قیام ویچ کینگ رو با هم بازی میکردیم....ولی هنوز کنکوئست رو نتونستم با داداشم بازی کنم....حا لا ایشالا وقتی رفتم پیشش :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

دوتا يكي از مپ هاي واركرفت هست اسم كاملش DOTA ALL STARSهست كه خود DOTA مخفف Defense Of The Ancients هست يعني دفاع باستانيان يك مپ خيلي جالب كه تو هر گيم نتي داره بازي ميشه و بنده هم يكي از طرفداران و بازيكنان اين مپ هستم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
برن

با سلام.

هوم...پس منظورت این بود....من که گفتم چندین سال پیش(شاید 6 سال)وارکرفت بازی میکردم.....برای همین قاعدتا نباید منظورتو می فهمیدم....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

دوتا مپ جدیدیه!همین دوهفته پیش آخرین ورژن اومد 6.66

یکی از جالب ترین ویژگی های بازی وارکفت همینه! بعد از هشت سال از ساخته شدنش هنوز داره بازی میشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
برن

با سلام.

بله تورامبار جان وارکرافت واقعا بازی عالییه.6،7 سال پیش که ما وارکرافت بازی میکردیم واقعا بازی استراتژیکی رو دستش نبود...میتونم بگم یکی از اولین ها و بهترین بازی های استراتژیک همین وارکرفت بود.بعدها هم سعی کردن ازش تقلید کنن و بازی هایی شبیه بهش بسازنند ولی خب وارکرفت کجا و اون ها کجا....

یکی از ویژگی های توپش نوآوری هاش تو سبک استراتژیک بود.....که مثلا هر گروهی چند تا فرمانده داشته باشه و این فرمانده ها هر کدومشون کلی توانایی داشته باشن....و با جنگیدن لولشون بره بالا.....یا اینکه تو هر نقشه ای کلی جک و جونور مختلف بود که بی طرف بودن و معمولا از گنجی چیزی محافظت میکردند(شب ها هم می خوابیدن....یا اینکه وقتی قویتر میشدن سایزشون بزرگتر میشد...یادش بخیر!)....مثلا همین ویژگی که هر چی قویتر میشدن سایزشون بزرگتر می شد رو حتی الان تو خیلی از بازی ها به کار میگیرن مثل تایتن کوئست....خلاصه بازی توپی بود(و البته هست)!....یا یکی از نقاط قوت دیگش فیلم هایی بود که بعد از تمام کردن مراحل مختلف نشون میداد....مثلا همون فیلمی که آرداس آندد شده و برمیگرده باباشو میکشه....اول فیلم که آرداس داره میاد تو شهر مردم رو سرش گل سرخ میریزن و ارداس یکی از این گلبرگ ها رو میگیره و فشار میده و له میکنه....که این نشون میده دیگه هیچ احساسی نداره....واقعا معرکست....من هنوز هم این فیلم هاشو رو کامپیوترم دارم...ولی خب با همه این ها به نظر من بازی استراتژیک ارباب حلقه ها فعلا بهترین بازی استراتژیکه..."خواجه در نزد ما ارباب حلقه ها پر بهاست _تا چه چیز ارزنده در نزد شماست"!

دیدید پروین جون(!) هم همینو میگه :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

انیمیشن های وارکرفت واقعا عالیه من با این انیمیشن ها چند تا از مخالفان سرسخت وارکرفت رو به طرفداران پر و پا قرصش تبدیل کردم البته اگه انیمیشن های بازی word of warcraft رو ببینی خیلی بدت نمی یاد

بازی ارباب حلقه ها هم عالیه خودم توش چند تا هیرو ساختم که تا حالا ندیدم شکست بخورن

راستی ، منظورت از پروین ، کیه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
برن

ببخشید... اختر چرخ ادب،پروین است

نه اختر چرخ فلک :D :D :x

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
elros

آقا یکی بیاد کل داستان وارکرافت رو خلاصه برای ما بگه .

حوصله ندارم برم دنبال کتاب و بازیش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

من تا اون جایش که می تونستم تو پست اول توضیح دادم اگه چیز بیشتری می خوای یا قسمتی ازش رو نفهمیدی بگو تا برات توضیح بیشتری بدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
elros

چیزای جالب داستان رو بگو یه چیزی که باعث بشه ما به وارکرفت علاقه مند شیم من خودم شخصا نتونستم صفحه اول چشمه جاودانگی رو هم بخونم اصلا خوشم نیومد حالا شاید ترجمه اش بد بوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

تو داستان های تالکین یه نظمی رو می دیدی مثلا اولش یه آفریدگار بود به اسم ارو بعد اون آینور رو بوجود میاره بعد جهان بوجود میاد بعد آردا ساخته میشه الف ها و انسان ها بوجود میان و ...

ولی تو داستان های وارکرفت همچین نظمی نیست مثلا خواننده بعد از خوندن چند جلدتازه می فهمه که جهان رو کی ساخته و...

و خود داستان:

در ابتدا موجودات قدرتمند و پاکی شروع به شکل دادن دنیا های مختلف کردند(بگیم سیاره بهتره البته هیچ جا اسم سیاره آورده نشده ولی جهان های مختلف اینجا مثل سیاره های مختلف اند) این موجودات را تیتان می نامند مدتی که از شکل دادن جهان ها گذشت سه خدا که از تیتان ها قوی تر بودند شروع به آفریدن پلیدی کردند تیتانی قدرتمند به نام سارگراس به مبارزه با خدایان رفت و موفق شد که اون ها رو تا ابد زندانی کنه ولی خدایان راه دیگه ای برای ایجاد پلیدی پیدا کردند پلیدی خود را به سارگراس منتقل کردند و سارگراس بیشتر از هم نوعان خودش فاصله گرفت تا به قعر پلیدی فرو رفت او از پلیدی خود لژیونی سوزان آفرید با نام لژیون آتشین و با لشکر هولناک خود شروع به تصرف دنیاهای دیگر کرد سارگراس از تمام موجودات اهریمنی استقبال کرد تا به لشکرش بپوندند تعدای از این موجودات اردار بودند اردار ها موجودات پاکی بودند که توسط سه رهبر خود کیل جیدن آرکیماند و ولن فرمانهی می شدند این سه مردم خود را از میان آتش و خون گذرانده بودند تا به آرامش رسیدند اما سارگراس اردار ها را برای خود می خواست او به میان آنها آمد و آنها را با وعده های دروغین فریب داد ولن حیله ی او را فهمید و با تعدادی از یارانش فرار کرد کیل جیدن و آرکیماند که به سارگراس پیوسته بودند فرار ولن را خیانت خواندند و به تعقیب او مشغول شدند از این پس آرکیماند و کیل جیدن دست چپ و راست سارگراس شدند

در دنیایی به نام ازراث (Azroth) آفریدگان برای این جهان منابع قدرتی گذاشتند آنها پنج سیما برای ازراث بوجود آوردند که در قالب اژدها ظاهر شدند این پنچ سیما عبارتند از الکسستراتزا(Alexstrasza) ماده اژدهای سرخ و سیمای حیات مالیگاس( Malygos) اژدهای نر آبی سیمای جادو ایسرا(Ysera) اژدهای ماده زمردین سیمای رویا نلتاریون (Neltharion) اژدهای نر آبنوسی نگاهبان زمین و نوزدورمو(Nozdormu) شن های طلایی زمان سیمای زمان

این ها هر کدام گروه اژدهایانی داشتند که آنها را یاری می کردند

سه گانه نبرد باستانیان که جلد اولش چشمه جاودانگی هست در مورد اولین حمله لژیون آتش به اژراث هست در آن زمان الف های شبانگاه بر روی ازراث می زیستند ماجراهایی که چگونه از آینه کسانی به زمان اولین هجوم لژیون باز می گردندو چگونه الف ها به دام سارگراس در می آیند و عدهی دیگری از الف ها که فریب نمی خورند به دنبال بیرون کردن لژیون آتش از سرزمینشان هستند و...

پیشنهاد می کنم که کتاب هش رو بخونی اگه سوالی هم داشتی بگو تا جواب بدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy

یه سوالی برای من پیش اومده. داستان های بازی های وارکرفت توی کتاب ها هم هستن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

جدیدا بلیزارد دیگه داستن وارکرفت رو از طریق بازی World Of Warcraft ادامه میده . فکز نکنم که دیگه داستان های رو به شکل کتاب چاپ کنه .

ولی ، آره . داستان بازی های وارکرفت 2 و 3 به شکل کتاب منتشر شدند . ( وارکرفت یک رو نمیدونم چون بازی نکردم )

البته تمام داستان ، از اول تا آخر ، نه به صورت کامل تو کتاب ها اومده ، نه تو بازی .

اگه میخوای در مورد داستان چیزای کاملی بدونی ، این سایت رو حتما بخون :

http://www.wowwiki.com/

درگاه ویکی فانتزی فارسی هم مطالب خوبی داره ، البته کامل نیست :

http://wiki.fantasy....رفت

ویرایش شده در توسط torambar

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
King Eomer

به نام او

درود

تورین جان با کمال احترامی که به شخصه برات دارم ( هرچند فک نکنم با این هیبت جدید تو منو بشناسی :دی) اما این یه بار رو اشتباه اومدی.

این یه حرف اشتباهیه که میگن وارکرفت بر اساس ایده ی تالکینه و هیچ سندی هم براش نیست.

اولین بار هم فرهاد اذرنوا مدیر آکادمی فانتزی تو ای بوکی که منتشر کرده بود این حرف رو زد ولی وارکرفت مسلما بر اساس ایده ی اصلی کریس متزن شکل گرفته؛ حتی اصل وارکرفت هم متعلق به ریچارد ناک نیست. هر چند ریچارد ناک تاثیر گذارترین نویسنده ی وارکرفته به نظرم.

بعدم بدون شک وارکرفت الهام های خیلی خیلی زیادی از ارباب حلقه ها گرفته اما مطمئن باشین ایده اش رو تالکین نداده. همین.

درپناه او

بدرود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

درسته ، ایده ی اصلی وارکرفا از متزن هست

خب تمام حرف هایی که در ابتدای این تاپیک زدم بر اساس همون پی دی افی بود که آقای آذرنوا منتشر کردن . بعدا بحث هایی شد که به این موضوع شک کردیم و نظر من هم در این مورد عوض شد .

البته شباهت های فوق العاده ی وارکرفت به ارباب حلقه های رو نمیشه رد کرد ! ولی خب مغلومه که دلیلی بر ادامه دادن اون نیست.

پ.ن : من شما رو میشناسم ؟ :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Hide strider

آره من دوتا بازم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...