رفتن به مطلب
تورین تورامبار

اگر تالکین زنده بود

Recommended Posts

نولوفینوه

اگه استاد زنده بودن میشستم درباره والار و الوه و چند مورد معدود باهاش بحث میکردم و فلسفه خلقتشونو میپرسیدم:huh:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Capitan

حتما قبل از مرگم ميرفتم و سري بهشون ميزدم برا چند تا چيز!:اول ايده ام رو باهاشون در ميون ميزاشتم

دوم ضمن تقدير ازشون چند تا سوال اردايي ازشون ميپرسيدم

سوم ازشون يه امضا ميگرفتم!!

نميدونم اين كار رو هم ميكردم يا نه!ولي دوست داشتم ازشون بپرسم ترجيح ميده انگليسي بودنش مورد توجه قرار بگيره يا خون ژرمنش؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Armando

Aiya Arda

درود بر اردا

اگه تالکین بزرگ زنده بود و الان هم میتونست کاری بکنه و جوون بود بهش میگفتم واقعا استاد رویا پردازی و اعجوبه ربط دادن این دو مورد رویا و واقعیت به همدیگه هستی و بشریت باید به داشتن هنرمندی مثل تو به خودش غبطه بخوره. ازش میخواستم تا کتابهای دیگه ای بنویسه در مورد مایا هایی که اشاره کمی بهشون شده . در مورد بالروگها و در مورد والا ها و اینکه اونها که به آردا نیومدن تا استراحت کنن و وظیفه ای دارن. و اینکه سرنوشت ملکور و سائورون که قطب مهم دنیای آردا هستن مشخص تر بشه. نمیشه که طرف مخالف صلح رو از دست داد اینطوری مبارزه و تلاش بی معنی میشه و همه چی توی تکرار غرق میشه. بعدش ازش میخواستم درمورد مردم جنوب و هاراد بیشتر بنویسه. درمورد مردمان شرق و اینکه دو مایایی یا ایستاری ای که رفتن و باهاشون سر کردن آخرشون چی میشه. زبان الفی رو گسترش بده. از اون مهمتر زبان سیاه موردور که به نسبت اونهای دیگه کمتر بهش پرداخته شده. و بهش میگفتم موجودات بیشتری خلق کنه و از اژدها هایی مثل کولد دراگون بیشتر بگه که چرا نمیتونست آتش افکنی کنه اما با این حساب دورین رو کشت و نسل دورفهارو به خطر انداخت. خلاصه سرتون رو درد نیارم اگه بخوام همشو بگم ساعتها و ماهها طول میکشه.

با سپاس از این تاپیک بسیار زیباتون

namarie :D

ویرایش شده در توسط Armando

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon

من به چشماش زل میزدم و می گفتم : خداییش می دونم توی کتاب نماد گرایی داری (اشتباه نشه منظورم نمادشطانی با معنی نیست! خودم مخالف سرسخت این امرم که میخوان ارباب حلقه ها رو منحرف نشون بدند)

ولی تو رو خدا بگو چه طوری میشه کد گشاییش کرد

تو میخواستی یک حرفی رو برسونی و به خاطرش یک دنیای کامل ساختی و اون نمیتونه همه اون ظواهر باشه پس بگو چی ارزش یک عمر تلاش رو داشت بگو اون چیزی که میخواستی ضمیر ناخودآگااه خوانندت بفهمه چیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ایوانا

راستش رو بخواین اگه استاد زنده بود من حتما یه مصاحبه ی هفت روزه باهاشون میذاشتم

اولین سوالم هم این می بود که : استاد عزیز اخه چرا ما و یه کره ی زمین رو بااین شخصیت پردازی ها و دنیا سازی ها هوایی کردین؟

پشت نگارش این کتاب ها علاوه بر اینکه میخواستین زبان هایی که ساختین توش استفاده بشه چه هدف دیگه ای داشتین؟

ایا قرار ما چیزی رو از داستان هی شما استخراج کنیم؟

چرا عناصر اصلی پادشاهیه خیر وشر رو برعکس کردین بعد در داستان بکا بردینش؟

چرا مجهولات داستان رو مشخص نکردین ؟

تام بامبادیل چه موجودیه؟

همسر تراندویل کی بوده؟

اون درختی که گلدبری وتام ازش حرف میزدن داستانش چیه؟

ریشه ی زبان هایی که ساختین به جایی میرسه یا صرفا با خلاقیت خودتون بوده؟

برای چی در داستان تداخل نژادهای مختلف رو گنجوندین و....

خوبه زنده نیست وگرنه تا جواب دادن به سوالات من حتما هفت بار می مرد ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...