رفتن به مطلب
تورین تورامبار

اگر تالکین زنده بود

Recommended Posts

torambar

با این که شاید هر طرفداری آرزو داشته باشه تالکین ادامه بده . ولی اگه بود ، و ادامه نمی داد بهتر بود !

به نظر من آثار تالکین رو باید در یه چهارچوب محدود دید ، و ازش لذت برد . اگه بخواد این چارچوب وسیع تر بشه ، لذتش کمتر میشه ( شایدم آبکی بشه ! )

همیشه یه ملاک مثبت برای یه اثر ، اینه که تکرار نشه . مثل خیلی از داستان ها ، فیلم ها ، انیمیشن ها ، بازی ها ، ... که به خاطر موفقیت کارای قبلی تکرار شدن و نتونستن موفق بشن . و ارزش مجموعه های قبلی شون رو از بین بردن

ویرایش شده در توسط torambar

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

اینکه یک جایی کنار درختان افلاک بلوط و ریشه هایی که به رویه زمین در هم گره خوردند؛ باهاش چایی بخورم و با هم در باره ی زندگی صحبت کنیم! :)

و وقتی صحبتمون تموم شد، پیپی روشن کنیم و دو تایی با هم بکشیم!

ویرایش شده در توسط مونت آو سائرون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

با سلام

به نظر منم با دوران چهارم کاری نداشت و بیشتر به دوران اول و دوم و قبل از اونها (هنگام بیدار شدن) و معماهای دیگه میپرداخت

ولی من خودم چند تا سوال ازش میکردم یکی اینکه سرنوشت دو جادوگر آبی چی شدن

دوم اینکه تام بامبادیل واقعآ کی بود؟

و سوم اینکه این اصل و نسب ها و شجره نامه ها و تاریخ سرگذشت بیشتر شخصیت ها رو کامل میکرد

البته یه سوال دیگه هم میپرسیدم که (البته به صورت خصوصی) استاد جون مادرت چجوری رمانو ساختی:(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

با تمام وجودم نگاهش میکردم و در برابر بزرگی و عظمتش زانو میزدم. به خاطر همه ی سالهای زیست کردنم با اون ,گریه میکردم . بی شک توی اون لحظه ها همه ی کیهان تکون میخوره.براش میگفتم از ثانیه ثانیه بی اون.میدونم که خودش نظاره گره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

اگه تالکین زنده بود میتونست ببینه که چقدر عاشق دارهI LOVE J.R.R TOLKIEN

ویرایش شده در توسط the LORD of the RINGS...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
حلقه یگانه

و شایدم اگر زنده بود خودش حساب این منتقد هایی که بی خود و بی جهت به آردا گیر میدن رو میرسید!:دی

ویرایش شده در توسط 3DMahdi
غلط املایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

این کاملا طبیعیه که هر اثری منتقد داشته باشه. و استاد با این موضوع منطقی برخورد میکرد.

اما جواب نقدای الکی رو باید داد. چه وضعشه...!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
حلقه یگانه

این کاملا طبیعیه که هر اثری منتقد داشته باشه. و استاد با این موضوع منطقی برخورد میکرد.

اما جواب نقدای الکی رو باید داد. چه وضعشه...!!!!

منظور منم همین نقد های الکی بود دیگه !!!!!!!

ویرایش شده در توسط حلقه یگانه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

اگه استاد تالکین الان زنده بود، بیشتر دوست داشتم بدونم بعد از دیدن فیلم هایی که از روی آثارش ساخته شدن و بعد از اینکه می فهمید کتابش از پرفروش ترین کتاب های تاریخ و فیلم کتابش هم از بهترین شاهکار های سینمای امروزه، چه احساسی پیدا می کرد... واقعا دوست داشتم بدونم...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
the LORD of the RINGS...

اگه تالکین زنده بود ازش میخواستم وساطت کنه تا علیزاده همه 12 جلد تاریخ سرزمین میانه رو ترجمه کنه:دی

اون موقع حتما علیزاده...

البته الان که فعلا تو کف داستانهای ناتمام موندیم تا بیاد اونم تازه فقط دوران دوم:دی

ویرایش شده در توسط the LORD of the RINGS...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
gildor

خب اگه عموجان رونالد زنده بود

واسش از این غذا جنگولکیای خودم درس می کردم که دلت نمیاد بخوریشون بس که خوشگل چیده شدن :-)

همه کتابمو می دادم امضاکنه واسم

می رفتم پیشش که ازش یادبگیرم

درباره گذشته و آینده های احتمالی شخصیتاش ازش می پرسیدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

اگر تالکین الان زنده بود این جکسون رو الان سروته آویزونش میکرد :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

اگر تالکین زنده بود باید دست مریزادی اساسی به پیترجکسون بخصوص برای خلق لوتر و صحنه هایی فراموش نشدنی چون هلمز دیپ میگفت و همچنین به هاوارد شور

اگر پیترجکسون جادوگر تصویر سرزمین میانی بود بی تردید موسیقی هاوارد شور زبان گویای تالکین برای حس و حال آن سه گانه فراموش نشدنی بود

درود بر این سه بزرگ!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

اگر تالکین زنده بود باید دست مریزادی اساسی به پیترجکسون بخصوص برای خلق لوتر و صحنه هایی فراموش نشدنی چون هلمز دیپ میگفت و همچنین به هاوارد شور

اگر پیترجکسون جادوگر تصویر سرزمین میانی بود بی تردید موسیقی هاوارد شور زبان گویای تالکین برای حس و حال آن سه گانه فراموش نشدنی بود

درود بر این سه بزرگ!

نمیشه به یقین اینو گفت. چون ما توی تخیل استاد نیستیم که بدونیم واقعن این افسانه رو چجوری و با چه رنگ و لعابی میدیده. تصور همه ی ما (اکثر ما) از سرزمین میانه به لطف جکسون و هاوارد شور میشه گفت یه رنگی داره اما در مورد استاد... نه... نمیشه. همونطور که الان شاهدیم پسر ایشون چه رفتاری داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

تصور همه یکسان نیست و صد البته بین نگاه تالکین و جکسون تفاوت هایی هست

ولی دیگه بعیده در تاریخ سینما سه گانه مثل ارباب حلقه ها ساخته بشه

بخصوص یاران حلقه که بهترین فانتزی ای بود که دیدم

شاید از کودکی منتظر یک فانتزی بودم که لحظه هاش سرشار از تخیل رها شده باشه،کاری که از هر نظر کامل باشه

فقط پیترجکسون بود که با پرواز پروانه ای بر فراز آیزنگارد تونست تقابل معصومیت و آرامش از دست رفته سرزمین میانی رو با خشم و مشت آهنین سائورون و سارومان نشون بده

این لحظه رو هیچ وقت فراموش نمیکنم و بعید میدونم دیگه کسی بتونه این چنین زبان گویای و لطیفی برای به تصویر کشیدن فانتزی داشته باشه

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

من از کیفیت فیلم بسیار بسیار راضی ام فقط گفتم نمیتونیم تخیل استاد تالکین رو با فیلم مطابقت بدیم. چون اون تخیل استاد، اصیله و ناب و در واقع چشمه اش. اما فیلم خب... نمیشه گفت دیگه. نمیدونم چجوری بگم.:-)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

بله کریستوفر تالکین از هابیت سفری غیرمنتظره اظهار رضایت کرده، گرچه با سابقه نارضایتی ایشون از ارباب حلقه ها انتظارشو نداشتیم اما اصلا هم بعید نیست!

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=1421&view=findpost&p=45016

من اینجا پست نداده بودم...جالبه! :-)

اگر استاد زنده بود ابتدا برای سلامتیش دعا میکردم و امیدوار بودم باز هم از سرزمین میانه بنویسه، دوست داشتم پیشش زبان الفی رو یاد بگیرم گرچه خودش گفته که زبان الفی رو برای انتشار و رایج کردن بین عوام نساخته به قول خودش اونقدر پیچیده هست که هیچوقت نشد تمومش کنه. اما من در رویاهام دوست دارم الفی صحبت کنم تفکر به سبک مردمان سرزمین میانه و زندگی با اون ها رو دوست دارم...بگذریم.

اگر قرار بود چیزی بگم.........خیلی سخته راستش! از علاقه شدیدم به خودش و سرزمین میانه میگفتم، دستش رو میبوسیدم با قلمی که داره، بهش میگفتم که ایران چقدر عاشق و طرفدار سرزمین میانه داره بهش میگفتم استاد ببین چطور یک سایت 10 سال پایدار میمونه (انشاءالله که 100 سال دیگه هم بمونه) و چه دوستی های و صمیمیت هایی که ایجاد نشده و اینا همش مرهون قلم و فکر توئه استاد!

نمیدونم شاید چیزهای بهتری هم برای گفتن پیدا بشه که فکر کردن بیشتری رو میطلبه فی الحال همینا در ذهنم بود...:-)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

من از کیفیت فیلم بسیار بسیار راضی ام فقط گفتم نمیتونیم تخیل استاد تالکین رو با فیلم مطابقت بدیم. چون اون تخیل استاد، اصیله و ناب و در واقع چشمه اش. اما فیلم خب... نمیشه گفت دیگه. نمیدونم چجوری بگم. :-)

صحبتتونو قبول دارم مثلا هر اقتباس میتونه شبیه منبع اصلی باشه و نه عین اون .چون تصویرو تصوری که جکسون از سرزمین میانی داره متفاوت از تالکین هست

ولی به گمونم خود تالکین هم اگر زنده بود از خیلی چیزا مثل به تصویر کشیدن شایر به وجد میومد یا از نغمه های دلکش هاوارد شور بسیار لذت میبرد

این ویژگی یه فیلمه که ساده تر و سر راست تر از منبع اصلی باشه

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

صحبتتونو قبول دارم مثلا هر اقتباس میتونه شبیه منبع اصلی باشه و نه عین اون .چون تصویرو تصوری که جکسون از سرزمین میانی داره متفاوت از تالکین هست

ولی به گمونم خود تالکین هم اگر زنده بود از خیلی چیزا مثل به تصویر کشیدن شایر به وجد میومد یا از نغمه های دلکش هاوارد شور بسیار لذت میبرد

این ذات یه فیلمه که ساده تر و سر راست تر از منبع اصلی باشه

با جمله ی اخرتون موافقم.

استاد اگه الان زنده بودند و فیلمارو دیده بود، خب من دلم میخواد حرفایی که زدمو از دهنشون بشنوم!

هم اینکه هرگز حق ساخت سیلماریلیون رو نه تنها به جکسون بلکه به هیچکس دیگه ای نمیده. تخیلاتم از رخداد های سیلماریلیون خراب میشن.چون اصلا شبیه ارباب حلقه ها نیست که بتونم به جکسون اعتماد کنم. و بگم خب با تصوراتم از لوترِ جکسون جور میشه. نه... حتا نمیخوام برام سر راست تر و ساده تر بشه. تخیلاتمو با همون ابهاماتش میخوام.

بهتره سراغ یه سری چیزا هیچوقت نریم...هیچوقت بهشون نزدیک نشیم و با رسمیت دادن بهشون اونارو از بکر بودنشون نگیریم. میخوام ذهنیتم از سیلماریلیون همینطور بی تعین بمونه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

شاید بهتر باشه ارباب حلقه ها رو با هری پاتر مقایسه کنیم

رولینگ در کنار 4 کارگردان هری پاتر بود و کار رو نظارت میکرد ولی هری پاتر سینمایی هیچ وقت اون چیزی نبود که من از کتابش تصور میکردم

ولی نسخه سینمایی ارباب حلقه ها برای من(خیلی ها نظر من رو ندارن) در خیلی از لحظه ها زنده کننده لحظات کتاب بود و حتی در مواردی بهتر از اون

تالکین دنیایی بس عظیم خلق کرده بود و برای به تصویر کشیدن اون فقط اشنایی به زبان کافی نبود باید کسی در مسند کار قرار میگرفت که عاشق دنیای تالکین باشه

مثل تالکین همیشه در کاراش امید باشه،بتونه تباهی شخصیت هارو درک کنه ،اون حسی که پشت نوشته ها هست رو درک کنه

برای سیلماریلیون و به تصویر کشیدن اون بخصوص دوران اول هم به یه عاشق فانتزی نیازه تا کارگردانی بزرگ

وقتی سم ریمی گفت که میخوام هابیت رو کودکانه بسازم حس کردم که کسی پیدا شد که بتونه هابیت تالکین رو به تصویر بکشه و ممکنه برای سیلماریلیون هم این چنین ادمی پیدا بشه

برگردان سیل سخته ولی شدنیه

ولی خوبه که تخیلی رو که داریم به بقیه هدیه بدیم

اگه 100 میلیون نفر مثلا سیل رو خوندن با فیلمی در خورد از اون کتاب طوری بشه که یک میلیارد نفر باهاش ارتباط برقرار کنند

حس میکنم اگه تالکین تلاش شبانه روزی پیترجکسون رو میدید اجازه اقتباس رو بهش میداد امیدوارم که کریستوفر تالکین هم اینو درک کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
gildor

اگه بود خب هم به پیتر جیم :-) دست مریزاد می گفت ، هم خب خشم از این همه تغییر

اصلا چرا این کارگردانا هر چی دوس دارن تو فیلم در میارن

من نمیفهمم واقعا تو هابیت وجود لگولاس و تائوریل که چی :-)

ویرایش شده در توسط تور
غلط املایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
KHAMUL THE SHADOW OF EAST

مگه مرده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

:((

دوست عزیز. استاد تالکین زندست، برای همیشه و همینجا بین ماست...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
VICTOR

تالکین اگر زنده بود داستان هایش را ادامه می داد وشخصیت ها و جهان های زیبایی می آفرید ، جلوی پیتر جکسون رو می گرفت که واسه خودش سکانس نچسبونه به داستان های نابش و هم از پیتر و هاوارد تشکر می کرد.

منم که اگه همت کنم برم انگلیس باهاش عکس سلفی می گیرفتم و اگر قابل می دونستند کتابام رو امضا می کنند :huh: :D

آقا سایت رو نشونش می دادم که به وجودش افتخار کنه :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

اگر استاد زنده می بودند(که الآن هم در قلب های ما زنده اند) این سایت را به ایشان نشان می دادم و می گفتم : آیا خوب است استاد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...