رفتن به مطلب
Safires

پیشنهادات و انتقادات

Recommended Posts

فین رود فلاگوند
در 3 دقیقه قبل، *فئانور* گفته است :

بله من هم با این قسمت موافقم.اما کمبود افراد هم برای راه اندازی این بخش ها هست.اگه افرادی هستن که میتوننن این کار هارو ادامه بدن میتوننن به مسئول بخش مربوطه اطلاع بدن.من فک میکنم که اون ها هم دوست دارن که این فعالیت ها از سر گرفته بشن.

در ضمن پادکست الان را افتاده از تابستون.

با عرض اجازت

بله پادکست تقریبا راه افتاده است. یادم می آید یک زمانی هر دو سه هفته یک شماره بیرون می آمد اما الآن هر دو سه ماه یکبار.

و بله افراد پای کار کم هستند اما به قدری که بشود چند کار را راه انداخت هستند. ولی اراده ی مدیریت را می خواهد. به طور مثال من در تابستان که وقتم آزاد تر بود پیشنهاد دادم که دوباره سوالات مسابقه ی معما در تاریکی را طرح کنم اما مدیریت گفت آن بخش را می خواهیم کلا ببندیم.

اما درباره ی کارهایی چون گوهر آرکن و رویداد هنری سایت به نظرم بیشتر از مدیریت فعالیت می خواهد نه از کاربران.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur
در 2 ساعت قبل، *فئانور* گفته است :

واقعا تفاوت بین ملکور و مورگوت جای بحث نداره خب.تنها پستی که میشه تو همچین تاپیکی زد اینه که مثلا من دوست دارم مورگوت صدا بزنم.دلیلی علمی هم نمیتونه داشته باشه و فقط سلیقه شخصی دخیله تو این قضیه.

برادر من، اولا من این تاپیک رو توی انجمن طرفداران زدم و سوالش هم مربوط به طرفدارانه و حقیقتا نباید پاک بشه ...... دوما، این سوال دقیقا می تونه یه بحث بزرگ بین کسانی که ملکور رو چطور بگم، یه شخصیت باحال می دونن و کسانی که دقیقا خلاف این نظر رو دارن ایجاد بشه و من نمی دونم تاپیکی که مربوط به آرداست، نمونش وجود نداره و در انجمن مورد نظرش هم تاسیس شده چرا باید پاک بشه. من دوباره تاپیک رو می زنم ولی مطمئنم که دوباره پاکش می کنن

یه زمانی نمایه بود و همه فعال بودن هم در نمایه ها و هم در فروم.ولی اواخر فروم راکد شده بود و فعالیت فقط در بخش نمایه ها بود و بس در حالی که رسالت اصلی فروم در تاپیک هاست نه نمایه ها و گفت و گوی متفرقه.

یعنی مدیرها با این منطق زدن نمایه ها و چت روم رو از رده خارج کردن؟ با اینکه نمی دونم این نمایه که می گین چه شکلیه ولی کاملا به این واقفم که انجمن هایی بوده که هفته ها فعالیت نداشته و مردم توی چت رومش حرف می زدن و بعدا رونق گرفته ولی مدیران چت روم رو بر نداشتن، من نمی دونم اینجا با کدوم منطق والار داره مدیریت میشه ..... ولی روشش اشتباهه

در 2 ساعت قبل، فین رود فلاگوند گفته است :

دوستان آردا تقریبا عمر خود را کرده است و بسیار بعید است به شکوه دوران های گذشته برگردد. دلیل اصلی آن هم اتمام فیلم های پیتر جکسون است.  چراکه فیلم های او دو موج مخاطب را به جنبش انداخت اولی لوتر که حتی مدیران سایت هم فکر کنم به واسطه ی فیلم های لوتر به سراغ کتابش رفتند و موج دوم هم هابیت بود.

و باید منتظر سریال ارباب حلقه ها بود. و وقتی که بیاید موج سومی احتمالا راه خواهد افتاد و آن موقع اگر سایت هنوز پابرجا باشد احتمالا پر رونق می شود

کاملا درسته و 1000000 درصد موافقم.

بله من هم با این قسمت موافقم.اما کمبود افراد هم برای راه اندازی این بخش ها هست.اگه افرادی هستن که میتوننن این کار هارو ادامه بدن میتوننن به مسئول بخش مربوطه اطلاع بدن.من فک میکنم که اون ها هم دوست دارن که این فعالیت ها از سر گرفته بشن.

یکی از اون افراد من هستم عزیز، زمانی که من سعی دارم این رکود سایت رو با تاپیک و ایفا و .... در بیارم { البته باید بگم شخصا حوصله ی ایفا رو ندارم و همینجا که بحث صداقت مطرحه اینو اغرار می کنم ولی اگه راه بیافته پاش هستم } ولی متاسفانه هر تلاشی که می کنم، دیوار مدیریت از firewall هم سخت تره برای رد شدن. خب وقتی یه بحثی کاملا به آردا مربوطه و در بخش مورد نظرش هست .... دیگه مشکلش چیه

من می دونم، مشکل اینه که من تاپیک هام رو با لحنی دیگه بیان می کنم و مدیران باید انقدر قدرت مدیریت و ریزبینی داشته باشن که بتونن اصل موضوع رو ببینن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur

الان یکی دیگه از چیزهایی که بهش توجه کردم اینه که سر تا پای این انجمن بسته شده، تاپیک های عالی همشون بسته شدن و نمیشه توشون ارسال داد. بعد معلوم نیست چرا این اتفاق افتاده. حتما بحثی چیزی بوده وگرنه من دلیلی نمی بینم که تاپیک های به این خوبی که مربوط به طرفداران هستن بسته بشن. خب مشکل چندم مدیریت همینجاست، اینکه اگر تاپیکی خوب هست نباید بخاطر بحث و یا چیزهای دیگه اونو ببندن. بلکه باید بحث های اضافی رو از داخلش حذف کنن. ولی متاسفانه این فرهنگ بد که برای حل مشکل صورت مسئله رو حذف می کنن همه جا وجود داره.

الان توی امضاها نمیشه عکس گذاشت در حالی که اون بالا نوشته عکس باید فلان در فلان باشه و بعد کنارش نوشته عکس غیرمجازه، خب این معلومه قبلا اتفاقی افتاده که عکس رو غیر مجاز کردن ..... خب من نمی دونم چه اتفاقی افتاده ولی به خدا من از پاک کردن صورت مسئله خسته شدم، خسته شدم، خسته شدم ...

اولین باری که اومدم داخل این انجمن دیدم که فقط میشه سپاس و امتیاز مثبت داد و امتیاز منفی وجود نداره. همون لحظه گفتم: « ایول، بالاخره یک سایت متوجه شد که امتیاز منفی فقط دشمنی میاره » در حالی که بعدا متوجه شدم امتیاز منفی قبلا وجود داشته و حذفش کردن.

شما دارین همون راه های مدیریتی و کاربری رو می رین که من ماه ها پیش تمومشون کردم، چیزی که برای شما سفر غیر منتظرست برای من کتاب « به آنجا رفتم و بازگشتم » هست. پس به حرف های من گوش بدین تا این سایت بهتر بشه. اگه مدیریت بجای اینکه بیاد تو تاپیک ارسال های منو پیدا کنه و غلط املایی من رو از « ارگ » به « ارک » تغییر بده، بیاد و به حرف های ما گوش کنه. این سایت آباد میشه. و انقدر انقدر به کاربرانی که قصد فعالیت دارن گیر نده. فعالیت هر چه ساده و بی ربط باید وجود داشته باشه.

درسته که یه نفر توی کما رفته ولی دلیل میشه دستگاه ها رو ازش بکنیم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فینگون

سلام

گفتیم حالا که بحثه، یه اظهار نظری هم بکنیم.

آردا سایت عجیب و خاصی هست و موسسین و مدیران در این عجیب و خاص بودند نقش داشتند. من تقریبا مدتها قبل از عضویت به سایت سر میزدم و همه تاپیکها رو تقریبا گشتم و از این رو با اجازه بزرگان دوران سایت را تقسیم بندی می کنم.  البته این تقسیم بندی قطعا درست نیست.اما مطلب میرسونه .دوران ابتدایی سایت ،دورانی که با فیلمهای ارباب حلقه ها شروع شد و منابع کم بود و آدمهای پایه ای مثل آرون و اله سار و بقیه با منابع اصلی بقیه را سیراب می کردند وکسان زیادی را به سایت و مطلب خونی جذب می کردند.دوران دوم ،دوران فوران ایده ها و بحث ها .دورانی که برای هر چیز مبهمی تاپیک زده میشد و آنقدر بحث میشد تا تهش در می آمد و ابهام ها بر طرف می شد و مطلب واضح میشد . بعد هر گونه تاپیکی که میشد فکر کرد زده شد و اساتید هنرنمایی کردند.حاصل این دوران و زحمتهای زیاد عجیب و خاص ترین سایت ایرانی شد که من میشناسم. قویترین و تخصصی ترین مجموعه در باب فانتزی و اساطیر و بالاخص تالکین ساخته شد. 

زندگی روزمره و تغییر اولویتها و گاها پیشرفت باعث شده خیلی از اعضای موثر کنار بروند . این یه جور خاصیت زندگیه و کسانی که توی اون دوران بودن ،حس ویژه دارند. اما حالادوران سومه.

دوران حفظ میراث غنی گذشته و جذب جستجو گران جدید.

با احترام به دوستان ،مطالب جدید نباید این جامعیت را بهم بزنه و تلاش مدیران هم در همین راهه.

راههایی برای جذب بیشتر و فعالیت قویتر سایت وجود داره ،اما یه نسبت بین میزان جذب و هزینه وقت و ... وجود داره . و این را هم باید  در نظر گرفت که موسسین و مدیران سایت از سینه چاکان تالکین هستند و از تلاش های کم اثر هم نمی گذرند. امیدوارم اگر راهی وجود داره پیشنهاد و استفاده بشه.

اما در کل من اطلاعات و مطالب زیادی از این سایت بدست آوردم.و این را از زحمت اعضا و ثبات مدیران میدونم و نکات دوستان را هم فقط از سر دلسوزی و همان حس ویژه میدانم وبس .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار

من ابتدا از همه دوستانی که در بحث شرکت کردند تشکر کنم، هرچند حرفهام توضیح واضحات و تکرار مکرراته اما در مقام پاسخ‌گویی و طور خلاصه یکبار دیگه برای رفع کژتابی بگم که: صرف نظر از موضوعات فنی و امکانات ما برای پیگیری برنامه های سایت، در نهایت اداره اینجا با سلیقه دوستان نظارت انجام میشه و خارج از اون اتفاقی نمی‌افته.

پس تایید شدن یا نشدن تاپیکها، پاک شدن یا نشدن پستها و تغییر مسیر محتوا و امثل این، به طور مستقیم به دید و سلیقه این دوستان بستگی داره. و البته این دوستان همه از بین خود بچه های فعال اینجا قبول زحمت کرده‌اند و نه تنها با جو آشنا هستند بلکه معمولا برای هر تصمیمشون دلایل معقولی وجود داره.

پس اگر با این شرایط از بودن بین ما لذت می برید جای خوشحالیه؛ اگر هم نه، بازهم بابت مطالبی که تولید کرده‌اید تشکر می کنم و براتون آرزوی موفقیت می کنم.:53:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur
در 2 ساعت قبل، اله سار گفته است :

من ابتدا از همه دوستانی که در بحث شرکت کردند تشکر کنم، هرچند حرفهام توضیح واضحات و تکرار مکرراته اما در مقام پاسخ‌گویی و طور خلاصه یکبار دیگه برای رفع کژتابی بگم که: صرف نظر از موضوعات فنی و امکانات ما برای پیگیری برنامه های سایت، در نهایت اداره اینجا با سلیقه دوستان نظارت انجام میشه و خارج از اون اتفاقی نمی‌افته.

پس تایید شدن یا نشدن تاپیکها، پاک شدن یا نشدن پستها و تغییر مسیر محتوا و امثل این، به طور مستقیم به دید و سلیقه این دوستان بستگی داره. و البته این دوستان همه از بین خود بچه های فعال اینجا قبول زحمت کرده‌اند و نه تنها با جو آشنا هستند بلکه معمولا برای هر تصمیمشون دلایل معقولی وجود داره.

پس اگر با این شرایط از بودن بین ما لذت می برید جای خوشحالیه؛ اگر هم نه، بازهم بابت مطالبی که تولید کرده‌اید تشکر می کنم و براتون آرزوی موفقیت می کنم.:53:

با سلام خدمت شما و ممنون از پاسخگوییتون

خب الان چی شد؟ تاپیک من هنوز تایید نشده، من 2 چیز رو در این انتقاد می خوام، یکی اینکه انقدر به اسم تاپیک ها گیر داده نشه و اونا رو تایید کنید. چون تشخیص سوالی که من می پرسم با مدیریت نیست. بلکه تشخیص محتوای زشت نداشتن اون با مدیریته.

در ثانی، بهتره یه چت روم توی این سایت گذاشته بشه. مگه تلگرام به کجای سایت وصله که انتظار دارین بریم تو تلگرام حرف بزنیم.

بابا به پیر به پیغمبر من با گروه های تلگرامی برای سایت های فانتزی به شدت مخالفم چون بد بلایی به سر طرفدارا میاره و اونا رو می بره یه جای دیگه. یه چت روم اینجا تاسیس کنید که تبادل نظر داشته باشم، تاپیک ها رو باز کنیم که بتونیم فعالیت کنیم.

من هر تاپیکی رو که می خوام باز کنم می گن از قبل بسته شده و هر تاپیکی که می زنم تایید نمیشه.

الان تاپیک « ملکور یا مورگوف؟ » من در دست تاییده.

تقاضا دارم تاییدش کنید و از پاک کردن تاپیک هایی که در انجمن مورد نظرشون هستن و درباره ی آردا هستن صرف نظر کنید. با تشکر

آقا اگه تایید نکنید، اگه تاپیک ها رو باز نکنید، اگه چت روم نذارید پس پیشنهاد و انتقاد به چه دردی می خوره .....

ویرایش شده در توسط Aran Dur

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur

البته من منکر این نیستم که مدیران طرفداران پر و پا قرض تالکین هستن و دارن بدون هیچ چشم داشتی فعالیت می کنن و من دست همشون رو می بوسم. ولی مسئله ی مهم اینجاست که پس تکلیف طرفدارایی مثل ما و خواسته هامون چی میشه؟ ....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur

چی شد؟ هان؟

می دونستم جوابگو نیستید ...... بازم تاپیکم رو پاک کردید .... هه هه هه

می دونستم چت روم نمی ذارید. می دونستیم تایید نمی کنید. می دونستم تمام حرفاتون چیزی به جز یه مشت وعده ی پوچ و خالی و یه مشت حرف های زیبا نیست.

منو نمی تونین با حرف های زیبا و فریبنده گول بزنید، من خودم 6 تا از این وعده های پوچ رو جای ناهار می خورم. من همیشه عمل کردم ولی برای روش مدیریتی اینجا واقعا متاسفم ......

این فروم محکوم به فناست ..... با اینکه همین حالاش هم خیلی نابود شده .......

طرفداران سینه چاک تالکین شما مدیرها نیستید ....... طرفداران سینه چاک تاکین همین کاربرانی هستن که با این وضع داغون بی چت رومی و بی عدالتی مدیریتی هنوز میان تو این سایت پرسه می زنن.

چت روم نمی ذارید، اسم تاپیک ها رو عوض می کنید، تاپیک ها رو بلاک می کنید ....... انقدر صورت مسئله رو عوض کنید که حتی با نابود کردن هزارتا حلقه ی قدرت هم این سایت درست نشه .....

فقط هم مدیرها مقصر نیستن، در حالی که باعث و بانیان اصلی ان. این شما کاربران هم هستید که مقصرید.

وقتی به جواب های توخالی مدیران سپاس می دید. وقتی حمایت نمی کنید. حقتونه هر چی می کشید ....

حالا باز بیاین تو فروم پرسه بزنید ببینم کجا رو می گیرید

بای

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

نمی توانم حق را ببینم و چیزی نگویم. جناب Aran Dur چندان هم حرف های نامربوطی نزد. اما لحنش نامناسب بود و لایق اخطار.

من هم خودم بارها شاهد تایید نشدن تاپیک خودم یا برخی از دوستان به دلایلی واهی که در هیچ بندی از اساسانامه ی سایت، عنوان نشده بود، بودم. و از این مسئله ناراحت بودم.

چراکه زمانی که تاپیکی تحلیلی ارسال می کردم، تایید نمی شد. اما سوال های بسیار سطحی که با باز کردن لای کتاب هابیت، جوابش پیدا می شد تایید می شد. یکی از انتقادات من این است که درست است ایجاد بخش سوالات برای پاسخ به سوالات کوتاه در کل کار مفیدی است و موجب حیات سایت می شود اما کم کم دارد از ایجاد بحث و گفتگو و تحلیل مباحث، جلوگیری می کند.

و البته مشکل همیشگی چت روم و نمایه ها که آخر هم نفهمیدیم  تعطیلی آنها مشکل فنی بوده است یا تصمیم مدیریت.

امید با حضور مسمتر کاربران تحلیلگر و پای کار سایت به رونق گذشته اش برگردد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Samwise Gamgee the Brave

با سلام و عرض ادب خدمت تمامی دوستان عزیز:///

منم دیدم جو داغه و گفتم بیام یکم اغتشاش کنم:/ اول اینکه باعث خوشحالیه که یه کاربری مثل Aran Dur عزیز به سایت اضافه شده و حداقل حرفی ک فک میکنه درسته رو میزنه و البته ناگفته نماند ک فک کنم بن هم شده :///

مورد اول ک میخام بیان کنم این بحث نمایه های مظلوم (برای عده ای البته منفور) هستش. این نمایه ها موقعی که بود کمترین حسنی که داشت فضای صمیمی و محیط راحتش بود و همینکه کاربرا رو با شخصیت ارداییشون ملاقات میکردیم و ... خودش لذت بخش بود. اخیرا مدیر سایت آقای اله سار گفتند که دوستان برای جایگزینی نمایه ها همت کردن و گروه تلگرامی سایت آردا رو راه انداختن و مشکل چت روم و نمایه حل شده (الکی مثلا :دی) من خودم فک نمیکنم اقای اله سار اصن تا حالا به این گروه سر زده باشن. این گروه اگر 200 عضو داشته باشه میشه گفت 20 نفرشون آردایی هستن! و شاید نصفشون با تالکین آشنا باشن. با اینی ک اصلا محیط گروه ماهانکسار (حیف اسم) تالکینی نیست کاری نداریم و اصن به ما چه. جالب تر اینجاس ک خود مدیران هم هیچ تلاشی نمیکنن و رسالت آردا که ترویج کار های تالکین و آشنایی افراد جدید با تالکین و آثارش هست رو فراموش کردن و نه تنها کار های جانبی که فینرود عزیز اشاره کرد انجام نمیشه بلکه فعالیت های کاملا نامربوطی به تالکین مانند فیلم دیدن و ... انجام میشه ک اگه فایدش برا سایت و فوروم رو فهمیدین به ما هم بگین. این ها در حالیه ک میتونستین از همین گروه با نام فروم و مطرح کردن مباحث تالکینی برای هدایت کاربران تلگرامی به فوروم استفاده کنید. اگر هم چیزی ک میگم خلاف واقعه عذر میخوام چون متاسفانه خود بنده هم موقعی ک اصلا در گروه نبودم بن شدم و البته گمان میکنم دلیلش بیان حقایقی است ک ب مذاق عده ای خوش نمیاد. اگر همچین وضعی قراره باشه (گروه اردا ک کمترین ربطی ب تالکین نداره) دلیلی نیست ک از گروه های تالکینی دیگه ( که به وسیله کاربران دلسوز همین مرز و بوم ساخته شدن ://) ب جای گروه اردا استفاده نکنیم. به عبارتی گروه ماهانکسار هیچ چیز خاصی نداره و کاملا ماستمالی قضیه نمایه هاست.

مورد دوم بحث فعالیته که هر وقت با مدیران در میون میزاریم تقصیر کاربران انداختن و میگن شما خودتون چیکار کردین؟ ینی واقعا مدیریت هیچ کاری نمیتونه بکنه؟؟ وقتی هم ک دو سه تا پیشنهاد خوب ( که اگر خواستید براتون اینجا باز بیان میکنم) گفتن بجای اینکارا برین دانشنامه سایتو تکمیل کنین. این ها در حالیه ک سایت باید دنبال فعالیتایی باشه که کاربر جدید جذب کنن. من خودم تو این سه سال ک اردا بودم پنج دفعه به دانشنامه سر نزدم چه برسه کاربری ک هنوز میخواد تازه وارد بشه. فعالیت هایی هم ک مدیریت انجام میده (البته الان کار خاصی انجام نمیشه) بیشتر پیرو سلیقه چنتا مدیره و زیاد تاثیر گذار نیست. حداقل میتونید از اون چنل تلراگمی استفاده کنید لینک ثبت نام فرومو بزارید که! 

مورد سوم هم خیلی کوتاه و مختصر میخاستم بگم ک سایت کاملا سلیقه ای مدیریت میشه که خود اله سار عزیز بیان کردن و حرفی در این مورد باقی نمیمونه :///

مورد اخر هم قوانین سایته ک اگر چه خیلی جامع به نظر میرسه اما حقیقتش اینه ک اگه خودتونم یه نگاه بهش بندازید (بله من خوندمشون) بخش بزرگیش اضافی و بدرد نخور و گاهی زیادی سختگیرانه هست. اینا در حالیه ک وقتی سایت دچار رکود شده مدیریت باید سعی کنه با سختگیری کمتر سعی کنه همین عده اندکی ک ب سایت اضافه شدنو فراری نده. نمیدونم واقعا حتی اینقدر هم عده ای از مدیران سر در نمیارن و ذره ای کیاست به خرج نمیدن!

و .... همین دیگه. اگه خوندین ممنون و اگه حذف نمیکنید ممنون تر!!!

اگر هم قراره بن بشم به دوستان عزیز میگم ک حالا شمام بعدا تلاش کنین شاید شد...:(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur

خب دوستان، این ارسال رو فقط برای این می ذارم که بگم بن نشدم و مثل نلسون ماندلا تو زندان ماهانکسار نیافتادم :)) B-) همیشه با شما هستم و همواره خواستار تغییر برای رسیدن به وضعیتی بهتر

ولی بذارید یه چیزی رو بهتون بگم. یکی از چیزهایی که من حداقل توی فروم هایی که توش عضو بودم فهمیدم اینه که اگه حرفت رو محترمانه و با جملات کتابی بیان کنی. میان بهت می گن: « درستش می کنیم » و تا سه ماه دیگه چیزی درست نمیشه. و در واقع محترمانه بهت می گن: برو کنار از سر راه .......

فکر نکنین چون لحن حرف زدنم بده بخاطر اینه که من آدم بددهنی هستم یا می خوام اخطار منفی بگیرم. نه، من خیلی هم انسان مودبی هستم. ولی متاسفانه من تجربه کردم که تغییر فقط همین زبون رو می فهمه.

اینو می گم چون قبلا تغییر ایجاد کردم، از درست کردن فرهنگ فعالیت کردن گرفته تا حذف کردن همین امتیازهای منفی.

به قول معروف چیزی که برای شما آرزوست برای ما خاطرست.

ولی از این به بعد همه چیز بر عهده ی خودتونه، اگه خواستار تغییر تو این سایت هستید، پس باید براش تلاش کنید و من نمی تونم بیشتر از این شما رو همراهی کنم چون دیگه به اندازه ی کافی بخاطر ایجاد تغییر اخطار منفی گرفتم .....

موفق باشید ........ { می خوایین دو روزه و با دو تا جمله همه چیز عوض بشه؟ این چند تا نقطه ای که بعد از « موفق باشید » گذاشتم، زمانی برای من به اندازه ی هفته ها اصرار برای ایجاد تغییر طول کشید :)) }

بای

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*
در 11 ساعت قبل، Samwise Gamgee the Brave گفته است :

با سلام و عرض ادب خدمت تمامی دوستان عزیز:///

منم دیدم جو داغه و گفتم بیام یکم اغتشاش کنم:/ اول اینکه باعث خوشحالیه که یه کاربری مثل Aran Dur عزیز به سایت اضافه شده و حداقل حرفی ک فک میکنه درسته رو میزنه و البته ناگفته نماند ک فک کنم بن هم شده :///

مورد اول ک میخام بیان کنم این بحث نمایه های مظلوم (برای عده ای البته منفور) هستش. این نمایه ها موقعی که بود کمترین حسنی که داشت فضای صمیمی و محیط راحتش بود و همینکه کاربرا رو با شخصیت ارداییشون ملاقات میکردیم و ... خودش لذت بخش بود. اخیرا مدیر سایت آقای اله سار گفتند که دوستان برای جایگزینی نمایه ها همت کردن و گروه تلگرامی سایت آردا رو راه انداختن و مشکل چت روم و نمایه حل شده (الکی مثلا :دی) من خودم فک نمیکنم اقای اله سار اصن تا حالا به این گروه سر زده باشن. این گروه اگر 200 عضو داشته باشه میشه گفت 20 نفرشون آردایی هستن! و شاید نصفشون با تالکین آشنا باشن. با اینی ک اصلا محیط گروه ماهانکسار (حیف اسم) تالکینی نیست کاری نداریم و اصن به ما چه. جالب تر اینجاس ک خود مدیران هم هیچ تلاشی نمیکنن و رسالت آردا که ترویج کار های تالکین و آشنایی افراد جدید با تالکین و آثارش هست رو فراموش کردن و نه تنها کار های جانبی که فینرود عزیز اشاره کرد انجام نمیشه بلکه فعالیت های کاملا نامربوطی به تالکین مانند فیلم دیدن و ... انجام میشه ک اگه فایدش برا سایت و فوروم رو فهمیدین به ما هم بگین. این ها در حالیه ک میتونستین از همین گروه با نام فروم و مطرح کردن مباحث تالکینی برای هدایت کاربران تلگرامی به فوروم استفاده کنید. اگر هم چیزی ک میگم خلاف واقعه عذر میخوام چون متاسفانه خود بنده هم موقعی ک اصلا در گروه نبودم بن شدم و البته گمان میکنم دلیلش بیان حقایقی است ک ب مذاق عده ای خوش نمیاد. اگر همچین وضعی قراره باشه (گروه اردا ک کمترین ربطی ب تالکین نداره) دلیلی نیست ک از گروه های تالکینی دیگه ( که به وسیله کاربران دلسوز همین مرز و بوم ساخته شدن ://) ب جای گروه اردا استفاده نکنیم. به عبارتی گروه ماهانکسار هیچ چیز خاصی نداره و کاملا ماستمالی قضیه نمایه هاست.

مورد دوم بحث فعالیته که هر وقت با مدیران در میون میزاریم تقصیر کاربران انداختن و میگن شما خودتون چیکار کردین؟ ینی واقعا مدیریت هیچ کاری نمیتونه بکنه؟؟ وقتی هم ک دو سه تا پیشنهاد خوب ( که اگر خواستید براتون اینجا باز بیان میکنم) گفتن بجای اینکارا برین دانشنامه سایتو تکمیل کنین. این ها در حالیه ک سایت باید دنبال فعالیتایی باشه که کاربر جدید جذب کنن. من خودم تو این سه سال ک اردا بودم پنج دفعه به دانشنامه سر نزدم چه برسه کاربری ک هنوز میخواد تازه وارد بشه. فعالیت هایی هم ک مدیریت انجام میده (البته الان کار خاصی انجام نمیشه) بیشتر پیرو سلیقه چنتا مدیره و زیاد تاثیر گذار نیست. حداقل میتونید از اون چنل تلراگمی استفاده کنید لینک ثبت نام فرومو بزارید که! 

مورد سوم هم خیلی کوتاه و مختصر میخاستم بگم ک سایت کاملا سلیقه ای مدیریت میشه که خود اله سار عزیز بیان کردن و حرفی در این مورد باقی نمیمونه :///

مورد اخر هم قوانین سایته ک اگر چه خیلی جامع به نظر میرسه اما حقیقتش اینه ک اگه خودتونم یه نگاه بهش بندازید (بله من خوندمشون) بخش بزرگیش اضافی و بدرد نخور و گاهی زیادی سختگیرانه هست. اینا در حالیه ک وقتی سایت دچار رکود شده مدیریت باید سعی کنه با سختگیری کمتر سعی کنه همین عده اندکی ک ب سایت اضافه شدنو فراری نده. نمیدونم واقعا حتی اینقدر هم عده ای از مدیران سر در نمیارن و ذره ای کیاست به خرج نمیدن!

و .... همین دیگه. اگه خوندین ممنون و اگه حذف نمیکنید ممنون تر!!!

اگر هم قراره بن بشم به دوستان عزیز میگم ک حالا شمام بعدا تلاش کنین شاید شد...:(

عزیزم من اصلا این به اصطلاح توپ پُر شما رو درک نمیکنم.

شا مشکلتون با خود گروه تلگرامه؟فعالیت هاش؟مدیرانش؟چی واقعا؟
خودتون دارید میگید من زیاد تو اون گروه نبودم و از طرفی هم میگید که گروه خرابه و فلان.اگه نبودید پس از کجا با فعالیتاش آشنا هستین؟

من چندبار شاهد ورود حیرت انگیز شما به گره ماهاناکسار و عرض اندام و سخنان قصار شما بودم در اونجا و اینکه چقدر شما قلبتون برای تالکین میتپه و "نگران"هستید.من حیرت کردم از این همه نگرانی شما!

شما فقط مثال فیلم دیدن رو میزنید.اما نمیدونید از کاربران قدیمی هم هستن که در روز های خاص هفته بحث های تخصصی تالکینی هم دارن،سوالات معما در تاریکی باز اون جا به صورت مسابقه پرسیده میشه از اعضا که این خودش خیلی ها رو حتی اونایی که قبلا مطالعه داشتن رو بسمت کتاب ها میکشونه.

این در حالیه که در دوران طلایی فروم هم بحث فیلم دیدن بوده!بله حتی تو یه فروم تخصصی و بی ربط به این موضوع.یه تاپیک بود که اعضا بهترین فیلم هایی که دیده بودن رو معرفی میکردن و به بقیه هم پیشنهاد میدادن که ببینن.اونوقت شما میایین به این فعالیت گروه خورده میگیرین؟باز هم باعث حیرت میشین...

لینک اون تاپیک هم براتون قرار میدم که ببینید:

ببینید دوستان سعی کنید از سر لجاجت حرف نزنید و از موقعیت ها سواستفاده نکنید.

میگید که اله سار به گروه سر نمیزنه؟خب چه نیازی به این کار هست که بقیه ادمین ها اونجا هستن و نظارت رو انجام میدن؟

شما هم مثل جناب فلاگوند بحث کار های جانبی رو وسط کشیدین.من پرس و جو کردم از دوستان و فهمیدم همینایی که الان دارن این بحث رو وسط میکشن خودشون کاری جز شونه خالی کردن انجام ندادن.حالا مثال نمیزنم و اسم شخص رو هم نمیبرم چون مکنه عواقبش خوب نباشه.

جناب آران دور هم خبر ندارن که مثل یه تفنگ خالی میمونن و یه سری سود جو فشنگ مشقی توش میذارن که فقط صدا بده.خواهش میکند درک کن و منطقی به قضایا نگاه کن.

ویرایش شده در توسط *فئانور*

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur
در 7 ساعت قبل، *فئانور* گفته است :

جناب آران دور هم خبر ندارن که مثل یه تفنگ خالی میمونن و یه سری سود جو فشنگ مشقی توش میذارن که فقط صدا بده.خواهش میکند درک کن و منطقی به قضایا نگاه کن.

چون منو احضار کردی باید پاسخگو باشم جناب فئانور.

تفنگ خالی ..... شما حتی نمی تونید تصور این رو داشته باشید که این انجمن چقدر می تونه عالی تر از این باشه.

باید هم بدونید که من توی زندگیم زیر بار حرفی که اونو قبول نکنم نرفتم ....... پس فشنگ مشنگ رو بذارید کنار که تا به حال کسی جرئت که هیچ، قدرت استفاده کردن از من رو نداشته. فکر کردین چون دیگران حرف می زنن من میام اینجا ...... حیف که دیگه هیچ انجمنی برام اهمیت نداره وگرنه اینجا رو بهشت می کردم بدون کمک هیچکس.

من دارم از قوانین حرف نمی زنم ....... من دارم فراتر از قوانین می رم بدون اینکه اونا رو بشکنم. در حالی که بعضی قوانین غلط باید پاک بشن.

یکیشون اینکه یه مدیر اختیار تام روی ویرایش و یا حذف تاپیک یک نفر داره ....... مگه ما برده ایم ........

به نظر من جناب سم-وایز-گمجی خیلی هم عالی منظورشون رو رسوندن، نمی دونم چطور شما فقط اومدین برداشت های سطحی از حرف های ایشون رو نوشتید. منظور ایشون کاملا مشخصه، اینکه گروه اصلا ربطی به فروم نداره. این فروم برای این ساخته شده که توش فعالیت بشه و توش بحث بشه و همه بیان اینجا. منظور ایشون کاملا اینه که با حرف زدن و حتی رد و بدل کردن نظرهای آردایی توی گروه .... چه خیری به اینجا می رسه؟

مثلا من خودم بخاطر یادگیری زبان الف ها اینجا عضو شدم. ولی می دونید نکته اصلی کجاست ..... اینکه این آموزش ها سال ها قبل از اینکه من عضو بشم اینجا گذاشته شده بودن.

کاری هم به سال و ماه ندارم، حرف اصلی من اینه که فعالیت ها و بحث ها اینجا باقی می مونن ولی کارهای گروه گذراست چه برسه به اینکه از پایه از انجمن جداست .....

به نظر من این تفنگ من نیست که خالیه بلکه این توپ شماست که خیلی پره ...... و نمی تونید حقایق رو درست ببینید.

شما اومدین دیدین چند نفر های و هوی کردن، گفتین بیاین بگین که همه چیز بر وفق مراده، در حالی که فکر نکنم اصلا هدف ما رو درک کرده باشید.

اون فشنگ های مشقی منم از هزارتا گلوله مرگبارترن .......

بذار درک کنم و منطقی به قضایا نگاه کنم:

هر وقت اومدم یه تاپیک زدم، یه پیام برام فرستاده شد که تاپیکت مشخص نیست یا اینکه باید اسم تاپیکت رو عوض کنی ....... در حالی که تاپیک هرچقدرهم نابود باشه ولی وقتی جوابش توی انجمن نباشه باید ساخته بشه ...... و فکر نکنم این خلاف قوانین باشه .......

2- یه چت روم درست حسابی تو این انجمن نیست، انتظار دارین که چی ...... برم تو گروه بگم: سلام من Aran Dur هستم .... اونم بگه: Aran Dur کیه؟

منم بگم: اسم من توی انجمنه ...... باور کن تا آخر روز هر کی توی گروه هست بهم می خنده.

من قبلا تغییراتی نه اینجا بلکه جاهای دیگه ایجاد کردم، با گلوله های مشقیم ;) . پس اگه بلد نیستم، شما بگید برای برگردوندن چت روم و اینکه انقدر به اسم و محتوای تاپیک های ما گیر ندن و نیان غلط املایی از ما بگیرن باید چیکار کرد ..... خوشحال می شم بشنوم

لطفا هم نگین: مدیرها هر چی تصمیم بگیرن باید تابع اون تصمیم باشیم ........ که از بس تو افق محو شدم پاهام تاول زده.

من برام فرقی نمی کنه اخطار منفی بگیرم یا بن بشم یا اینکه برم و برگردم، من اومده بودم زبان های دنیای تالکین رو یاد بگیرم که یاد گرفتم، بقیه ی فعالیت هام از سر علاقست. پس تمام حرف هایی که می زنم نه برای تحقیر بلکه برای رسیدن به هدفی والاست. پس لطفا این یه مطاع رو بیخیال بشید.

اگه تغییر نباشه، پیشرفت نیست و اگه پیشرفت نباشه ...... یه چیز در طول زمان نابود میشه.

اگه قرار بود هر کسی به قوانین حی و حاضر پایبند باشه و هیچکدوم از اونها رو تغییر نده که الان ما داشتیم دور یه مشت میز سنگی مثل غارنشین ها غذا می خوردیم.

یکی دیگه از تجربیاتم رو در اختیارتون می ذارم که می دونم بازم بهش می خندین: شما اصلا نمی تونید تصور کنید که تغییر در یک انجمن چقدر اونو زنده می کنه ...... تغییرات مثبت جوری انجمن ها رو زنده می کنه که انگار مرده رو زنده کردی. از ما گفتن بود و طبق معمول روزگار، از شما نشنیدن

بای

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur

آقا یه چت روم تو این انجمن بذارید دیگه .......

کار سختیه؟

برای چی این کار رو نمی کنید؟

الان مدیرها کجان که جواب بدن؟ خیلی از تاپیک های عالی این انجمن پلمپ شده ..... این الان کجاش بر طبق قوانیه؟ 8-|

برای چی یدونه چت روم داخل سایت نمی ذارید؟ دلیلش چیه؟ خیلی می خوام بدونم ......

پاسخگو باشید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*
در 3 ساعت قبل، Aran Dur گفته است :

تفنگ خالی ..... شما حتی نمی تونید تصور این رو داشته باشید که این انجمن چقدر می تونه عالی تر از این باشه.

شاید حق با شما باشه.اما شاهد عالیترین مرتبه فروم هم بودیم.

یکیشون اینکه یه مدیر اختیار تام روی ویرایش و یا حذف تاپیک یک نفر داره ....... مگه ما برده ایم ........

به نظر من جناب سم-وایز-گمجی خیلی هم عالی منظورشون رو رسوندن، نمی دونم چطور شما فقط اومدین برداشت های سطحی از حرف های ایشون رو نوشتید. منظور ایشون کاملا مشخصه، اینکه گروه اصلا ربطی به فروم نداره. این فروم برای این ساخته شده که توش فعالیت بشه و توش بحث بشه و همه بیان اینجا. منظور ایشون کاملا اینه که با حرف زدن و حتی رد و بدل کردن نظرهای آردایی توی گروه .... چه خیری به اینجا می رسه؟

برداشت بنده سطحی نبود.بلکه من  نیت پشت کلمات رو خوندم.ایشون کینه شخصی دارن...دلیلش رو هم فقط خودشون میدونن.ولی کینه شخصی دلیل نمیشه که این حرفا رو بزنی.من فقط برنامه هایی که تو گروه ماهاناکسار انجام میشه و توجیه کردم.

مثلا من خودم بخاطر یادگیری زبان الف ها اینجا عضو شدم. ولی می دونید نکته اصلی کجاست ..... اینکه این آموزش ها سال ها قبل از اینکه من عضو بشم اینجا گذاشته شده بودن

خب مشکل این نکتع چیه الان؟
بله کاربر های بزرگی قبلا بودن اینجا که این کار رو انجام دادن.ولی من نمیتونم ببینم چه مشکلی داره این قضیه.آیا ما و اعضای جدید باید باز هم یه تاپیک با این مضمون بزنیم؟مضحک نیست؟

هر وقت اومدم یه تاپیک زدم، یه پیام برام فرستاده شد که تاپیکت مشخص نیست یا اینکه باید اسم تاپیکت رو عوض کنی ....... در حالی که تاپیک هرچقدرهم نابود باشه ولی وقتی جوابش توی انجمن نباشه باید ساخته بشه ...... و فکر نکنم این خلاف قوانین باشه .......

باور کنید مدیران خصومت شخصی ندارن با کسی.تا آردا بوده همین قضیه هم بوده...کسی هم مشکلی نداشته.زور گویی هم نیست چون میدونیم همچین فرومی همیشه سلیقه ای اداره میشه.و وقتی تیک مطالعه قوانین رو میزنیم یعنی این حقیقت رو پذیرفتیم.
کاش به جای این همه اعتراض میگشتید و مشکل تاپیکی که میگید تایید نشده رو پیدا میکردید و اصلاحش میکردید.

2- یه چت روم درست حسابی تو این انجمن نیست، انتظار دارین که چی ...... برم تو گروه بگم: سلام من Aran Dur هستم .... اونم بگه: Aran Dur کیه؟

هیچ چیزی نمیتونه مثل یک چت روم فروم رو نابود کنه.
اصلا چت روم در حد فروم نیست.خیلیا به نمایه ها اشاره کردن...نمایه ها مثل چت روم نبودن و کاربرد خیلی مفید تری داشتند.ولی اواخر متاسفانه مطالبی در نمایه ها مشاهده میشد که نه تنها مضحک بودن بلکه انصافا آبروی فروم به این بزرگی رو زیر سوال میبردند.
حالا این دلیل حذفش بود یا نه من نه خبر دارم و نه میخوام دنبال قضیه رو بگیرم.
تنها بهونه ای که این روزا کاربرا پیدا کردن برای اعتراض همین چت رومه...خب دقیقا چت روم به چه دردی میخوره؟صمیمیت رو بالا میبره؟اصلا این طور نیست.مطمئنا فروم و سایت رو به نابودی میکشونه.

اگه تغییر نباشه، پیشرفت نیست و اگه پیشرفت نباشه ...... یه چیز در طول زمان نابود میشه.

اگه قرار بود هر کسی به قوانین حی و حاضر پایبند باشه و هیچکدوم از اونها رو تغییر نده که الان ما داشتیم دور یه مشت میز سنگی مثل غارنشین ها غذا می خوردیم.

یکی دیگه از تجربیاتم رو در اختیارتون می ذارم که می دونم بازم بهش می خندین: شما اصلا نمی تونید تصور کنید که تغییر در یک انجمن چقدر اونو زنده می کنه ...... تغییرات مثبت جوری انجمن ها رو زنده می کنه که انگار مرده رو زنده کردی. از ما گفتن بود و طبق معمول روزگار، از شما نشنیدن

پیشرفتی که این سایت در طول این سیزده چهارده سال داشته رو هیچ کس نمیتونه تصور کنه...
در مورد شما یه مشکل هست فقط اینکه دوران عضویتتون در همچین زمانی بوده که مباحث فروم ته کشیدن.وگرنه قطعا نظراتتون متفاوت تر از این حرفا بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur
در 29 دقیقه قبل، *فئانور* گفته است :

خب مشکل این نکتع چیه الان؟
بله کاربر های بزرگی قبلا بودن اینجا که این کار رو انجام دادن.ولی من نمیتونم ببینم چه مشکلی داره این قضیه.آیا ما و اعضای جدید باید باز هم یه تاپیک با این مضمون بزنیم؟مضحک نیست؟

خیر، اصلا حرف من این نیست .... اشتباه متوجه شدید. حرف من اینه که بحث ها و مطالبی که توی فروم گذاشته میشه برای همیشه تو فروم باقی می مونه و کاربرهای چندین سال بعد هم می تونن ازش استفاده کنن ولی گروه تلگرام گذراست. شاید بگی: خب چت روم هم گذراست ..... خب دلیلش رو الان برات می گم

باور کنید مدیران خصومت شخصی ندارن با کسی.تا آردا بوده همین قضیه هم بوده...کسی هم مشکلی نداشته.زور گویی هم نیست چون میدونیم همچین فرومی همیشه سلیقه ای اداره میشه.و وقتی تیک مطالعه قوانین رو میزنیم یعنی این حقیقت رو پذیرفتیم.

برادر پس فکر کردی چرا اومدم اینجا دارم به قول معروف انتقاد 8-| می کنم. چون کاملا حس می کنم با من خصومت شخصی دارن. من یه تاپیک زدم که شاید از لحاظ سطحی خیلی مسخره و مضحک باشه ولی مربوط به طرفدارانه، در انجمن مورد نظرش تاسیس شده و مثلش هم وجود نداره و حتی می تونه بحث پیچیده ای راه بندازه. خب من نمی فهمم، مدیری که این تاپیک رو حذف می کنه با چه منطقی این کار رو می کنه و همش می گه: موضوعتون مشخص نیست و ممکنه به انحراف کشیده بشه. انگار این مدیر پیشگویی بلده می تونه آینده رو ببینه که این تاپیک قراره دنیا رو نابود کنه.

تاپیکم این بود که طرفدارها توی حرف های روزمرشون ملکور/مورگوف رو ملکور صدا می زنن یا مورگوف؟

خب شاید در وحله ی اول فکر کنید این تاپیک به درد نخوره، ولی فکرتون برای خودتون. به نظر من این تاپیک می تونه بحث بزرگی راه بندازه، حالا سوال اینجاست جنابان مدیریت، با استناد به کدوم قانون انجمن تاپیک منو حذف کردید:

1- اسپمه؟ ..... که نیست، چون کاملا سوالش مربوط به آرداست

2- در انجمن مورد نظرش نبود؟ ..... که بود، توی انجمن طرفدارها بود و سوالش مربوط به طرفدارانه

3- میشه با باز کردن کتاب ها جوابش رو پیدا کرد .......... که :|

خب خصومت شخصیه دیگه برادر، یه مدیر حتما باید یکی از نامه های تالکین رو به جای متن تاپیک ببینه تا تاییدش کنه؟

اگه قانون قانونه ..... اینم قانونی بود.

هیچ چیزی نمیتونه مثل یک چت روم فروم رو نابود کنه.
اصلا چت روم در حد فروم نیست.خیلیا به نمایه ها اشاره کردن...نمایه ها مثل چت روم نبودن و کاربرد خیلی مفید تری داشتند.ولی اواخر متاسفانه مطالبی در نمایه ها مشاهده میشد که نه تنها مضحک بودن بلکه انصافا آبروی فروم به این بزرگی رو زیر سوال میبردند.
حالا این دلیل حذفش بود یا نه من نه خبر دارم و نه میخوام دنبال قضیه رو بگیرم.
تنها بهونه ای که این روزا کاربرا پیدا کردن برای اعتراض همین چت رومه...خب دقیقا چت روم به چه دردی میخوره؟صمیمیت رو بالا میبره؟اصلا این طور نیست.مطمئنا فروم و سایت رو به نابودی میکشونه.

آها، اینجاست که بحث اصلی بین من و شما شروع می شه. اینجاست که ما با هم اختلاف داریم.

باید بگم شما مو می بینین و من پیچش مو .....

هیچ چیزی نمی تونه به اندازه ی یه چت روم مستقل یه فروم رو زنده نگه داره ..... نه تلگرام و نه چت رومی که به تلگرام متصله ....... فقط چت روم مستقل سایت. حال چرا ......

1- چت روم باعث ایجاد حس صمیمیتی بین دوستان میشه و همین حس صمیمت اونا رو به سایت وصل می کنه و باعث میشه بهش پایبند باشن.

2- همین کسایی که با اعضای خوب سایت صمیمی شدن وقتی می بینن 24 ساعته تو سایت هستن و اعضای خوب سایت دارن فعالیت می کنن، خودبه خود ترغیب می شن که همراه اونا فعالیت کنن.

3- چت روم به شکل عجیبی به فعالیت کردن کمک می کنه، مثلا میشه بحث های اضافی و تک خطی تاپیک ها رو بیارن تو چت روم یا اینکه درباره ی اتفاقات آینده ی ایفا و یا اینکه کی قراره چیکار کنه بحث کنن.

4- چت روم باعث تبادل نظر میشه و همین تبادل نظر باعث پیشرفت سایت.

5- در ثانی، برادر اگه بخواد به حرف های دیگران باشه که باید جهان رو تعطیل کرد ..... من هر روز که توی خیابون راه می رم می بینم 40 نفر دارن چرت و پرت می گن. اینجور آدم ها همه جای دنیا هستن. اگه قراره هر کسی توی چت روم چرت و پرت گفت بیاین چت روم رو تعطیل کنید که سنگ رو سنگ بند نمیشه. آدم های دیگه کار خودشون رو می کنن، ما هم کار خودمون رو.

یعنی چی؟ مگه ما ارتش موردوریم که بخواییم هر روز یه بهانه ای برای دعوا پیدا کنیم.

پسر اولین روزی که وارد این فروم شدم و دیدم که چت روم نداره قلبم شکست ......... تمام کسایی که اینجا ثبت نام می کنن مطمئنا قبلا توی سایت های دیگه بودن و طرفدار چت روم. نداشتن چت روم مثل این می مونه که یه ساختمون مجلل دستشویی نداشته باشه ...... به خدا

پیشرفتی که این سایت در طول این سیزده چهارده سال داشته رو هیچ کس نمیتونه تصور کنه...
در مورد شما یه مشکل هست فقط اینکه دوران عضویتتون در همچین زمانی بوده که مباحث فروم ته کشیدن.وگرنه قطعا نظراتتون متفاوت تر از این حرفا بود.

بازم یعنی چی؟ دارین می گین چون مباحث ته کشیده و انجمن راکد و بی معنی شده باید ولش کرد یا اینکه مثل اسماگ دور تمام تاپیک ها و امکانات طلاییش حلقه بزنیم بدون اینکه ..... حتی یک دونه از سکه هاش رو خرج کنیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
dain
در 24 دقیقه قبل، Aran Dur گفته است :

سلام به دوست عزیزم.

چند نکته رو دوست داشتم بگم و دلم نیومد نگم;)

اول اینکه برای مدتی هرچند کوتاه فعالیت مدیران عزیزان سایت رو بصورت نزدیک شاهد بودم و برنامه هاشون خیلی منسجم و عالی بود.

و شخصا خیلی این برنامه ریزیشون رو دوست داشتم..پس لطفا مدیران و ناظران رو متهم به سلیقه ای اداره کردن و.. نکنید،دقت کنید که اردا همیشه با این رویه جزء سایت های پیشگام در زمینه تالکین شناسی بوده و هست.

نکته ی بعد یادم میاد سه سال و خرده ای پیش این حدودا خود من از مخالفین چت روم بودم..

توجه کنید که اینجا یک فروم و سایت تحقیقاتی هست نه یک چت روم برای چت دوستان و این خیلی برای من غیرقبول بود که فعالیت های تخصصیسایت ول بشن و به این امورات توجه کنن.

بی مهری نکنید دوست عزیزم،اتفاقا مدیران اینجا -حداقل برای خودم-هیچ وقت بی دلیل کامنت یا تاپیکی رو پاک نکردن و همیشه دلیل قانع کننده ای رو بیان کردن.

به نظرم تجدید نظر کنید.

موفق و سربلند باشید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur
در 24 دقیقه قبل، dain گفته است :

سلام به دوست عزیزم.

چند نکته رو دوست داشتم بگم و دلم نیومد نگم;)

اول اینکه برای مدتی هرچند کوتاه فعالیت مدیران عزیزان سایت رو بصورت نزدیک شاهد بودم و برنامه هاشون خیلی منسجم و عالی بود.

و شخصا خیلی این برنامه ریزیشون رو دوست داشتم..پس لطفا مدیران و ناظران رو متهم به سلیقه ای اداره کردن و.. نکنید،دقت کنید که اردا همیشه با این رویه جزء سایت های پیشگام در زمینه تالکین شناسی بوده و هست.

نکته ی بعد یادم میاد سه سال و خرده ای پیش این حدودا خود من از مخالفین چت روم بودم..

توجه کنید که اینجا یک فروم و سایت تحقیقاتی هست نه یک چت روم برای چت دوستان و این خیلی برای من غیرقبول بود که فعالیت های تخصصیسایت ول بشن و به این امورات توجه کنن.

بی مهری نکنید دوست عزیزم،اتفاقا مدیران اینجا -حداقل برای خودم-هیچ وقت بی دلیل کامنت یا تاپیکی رو پاک نکردن و همیشه دلیل قانع کننده ای رو بیان کردن.

به نظرم تجدید نظر کنید.

موفق و سربلند باشید

سلام دوست عزیز. از اینکه به حرف هام توجه کردید ممنونم. همین توجه شما هم سپاس داره. هم مادی و هم معنوی.

ولی به هر حال با شما موافق نیستم. تمام سایت ها و فروم های بزرگ چت روم دارن، چت روم چیزیه که به نظرم به فروم مادیت فروم می ده و خیلی هم برای فروم نیازه.

من انقدر تجربه دارم که بهتون بگم کسی که علاقه مند باشه چت روم براش فرقی نمی کنه، با چت روم و بی چت روم فعالیت می کنه و کسی که علاقه مند نباشه، بدون چت روم هم فعالیت نمی کنه.

شما می گین دوران شکوه انجمن، خب اون دوران مطمئنا توی دورانی بوده که نمایه ها، که هنوز نمی دونم چی هستن، وجود داشتن.

بعضی ها برای چت کردن میان، بعضی ها برای فعالیت و چت کردن، بعضی ها هم که برای چت کردن میان کم کم وارد فعالیت می شن. این چرخه ی فروم هست و غیر قابل انکار.

فروم تحقیقاتی ..... منظورتون رو نمی فهمم، بالاخره این فروم تشکیل شده تا طرفداران دور هم جمع بشن دیگه ......

همونطور که می دونین طرفدارها خیلی از میتینگ خوششون میاد و دلیلش هم اینه که مستقیم همدیگه رو می بینن و با هم تبادل نظر می کنن. این صمیمیت باعث میشه چیزهایی مثل میتینگ و ..... لذت بخش باشن، درست مثل صمیمیت چت روم. مطمئنا کسایی که اینجا هستن بخاطر اینه که کتاب های تالکین اونا رو از دنیای روزمرشون جدا کرده و به دنیای جدید وارد کرده و تمام نام های کاربری هم بخاطر همینه.

اگه قراره ما مثل رباط ها اینجا بشینیم تا یه موضوعی درست شد بیایم نظرمون رو بگیم و بریم که دیگه طرفداری معنی ای نداره ..... اگه اینطوریه، پس چرا اصلا میتینگ راه می اندازید؟ میتینگ به چه دردی می خوره این وسط؟

حالا چطور انتظار دارین همین طرفدارها بیان یه تاپیک بسازن و روی محتواش بحث کنن در حالیکه خدایی " همه می دونن " جواب چیه .......

اگه قراره هر کس نظر خودش رو داشته باشه پس چرا نظرسنجی می زنید؟ چرا بحث راه می اندازید ..... چرا تاپیک می زنید وقتی همه می دونن جواب چیه .....

چون ما دوست داریم خودمون رو گول بزنیم، چون دوست داریم همونطور که بهمون می گن طرفدارها، یک جمع صمیمی دور هم باشیم. دوست داریم نظر همدیگه رو در مورد یه موضوع بدونیم. من می گم سارون خفن بود، یکی می گه گالادریل، اون یکی میاد یه نظرسنجی دیگه می زنه ...... همه ی این حرفا برای اینه که ما طرفدارها می خواییم بدونیم که هر کدوممون کجای این دنیای فانتزی هستیم

و چت روم، شکل بسیار پیشرفته ی همین با هم بودن و طرفدار بودنه.

فعالیت های تخصصی؟ ...... شاید حرف شما درست باشه و همیشه باید تخصصی کار کرد ..... ولی مطمئنا ما اینجا نیومدیم تا توی کتابی که دیگه تموم شده متخصص بشیم ......... مطمئنا خیلی از ما اینجا اومدیم، تا به عنوان یه طرفدار با هم باشیم ...........

یادم میاد توی یه فروم بودم و دلیل ثبت نام اعضا رو می خوندم، بیشترشون می گفتن ما اینجا ثبت نام کردیم چون وقتی در مورد این کتاب حرف می زدیم یا یه لبخند الکی بهمون می زدن و یا با انواع صلاح سرد تهدیدمون می کردن. یعنی به زور سر حرفمون با دنیایی می شستن که شاید برای اونا خسته کننده بود ولی برای ما دنیایی بود ..... برید دلیل ثبت نام اعضای این سایت رو بخونید ....... اونا برای یه دلیلی، برای یه نیازی اینجا ثبت نام کردن و معلومه که وقتی نیازهاشون برطرف نشه ..... از اینجا می رن.

حرف اصلی من اینه، چت روم نیاز ما طرفدارهاست، باید حتما حتما باشه.چون بالاخره می تونیم با کسایی حرف بزنیم که وقتی داریم دنیایی که تجربه کردیم رو براشون تعریف می کنیم، بهمون یه لبخند سرد تحویل نمی دن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur

آقا اصلا یکی از دلایلی که این صمیمت چت روم خیلی نیازه و مدیرها هنوز جوابی به من نمی دن همین سپاس هاست ....

خب این سپاس ها به چه دردی می خوره ......... یکی می تونه بیاد با قوانین انجمن برام توضیح بده ........

خب این سپاس ها و اینکه یه کاربر ببینه که چند نفر از نظری که اون در مورد این دنیا داره خوششون اومده خود به خود بهش حس فعالیت می ده و علاقش رو به فروم و این دنیا بیشتر می کنه

برای همینه که چهار ساعته دارم اینجا می گم که من دارم حرفی فراتر از قوانین می زنم، قوانین برای اینه که اگه کسی خلاف کرد چطور باهاش برخورد کنن ..... ولی آیا در مورد اینکه چطور این فروم رو بهتر کنیم و اینکه طرفدارها چه نیازهایی دارن توی قوانین نوشته شده؟

برای همینه که می گم چت روم نیازه، نیازه، نیازه ........ برای همین می گم از اینکه اسم تاپیک هام رو تغییر بدن بدم میاد. برای اینه که می گم دوست دارم تاپیک هام تایید بشه .....

یکی از مدیران بیاد به این حرف ها گوش کنه و لطفا یه چت روم توی این سایت قرار بده. این طرفدارا نیاز دارن به خدا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Dark lady

:|

ب نظر منم وجود چت روم ضروریه...

ولی مث اینکه نظر مدیرا مهم تره :|

اینجا بخش مسابقه داره!؟؟

اگ داره ک راهنمایی کنید.. اگه نداره بی زحمت تو فکر راه اندازی همچین بخشی باشید...

جذاب تره.. :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله سار

سلام به همه و ممنون از تضارب آرایی که داشتید و وقتی که برای اینکار صرف کردید.

در 48 دقیقه قبل، Dark lady گفته است :

ولی مث اینکه نظر مدیرا مهم تره

بله، توی پست قبلیم هم همین رو نوشته بودم که گویا دوستان ندیده گرفتنش. ممنون که شما با انشای بهتری همون مطلب رو دوباره باز نویسی کردید. :53:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شاه تراندویل

سلام دوستان ببخشید که خلاصه حرفمو میزنم....

به شخصه دید من در مورد تاپیک گفتگوی عمومی اعضا مثبته و بعد از نبودن نمایه ها نسبتا لازم است حالا خالی از لطف نیست که این پست رو مطالعه کنید....

و نکته دیگه ای که باید بگم این که دوستان عزیز لطفا تهمت رو بزارن کنار چون شماها  شاید نهایتش 1 یا2 سال عضو فروم هستید اما مدیران از سال 2008 هستند و فعالیت میکنند من خودم تاحالا ازشون کم کاری ندیدم و یا اینکه ناظری به کسی توهین کنه پس قال کردن رو بزارید کنار;)

ویرایش شده در توسط شاه تراندویل

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Lord Thranduil

با عرض سلام خدمت ادمین های عزیز

میشه لطفا...خواهشا...یک هفته دیگه بهمون فرصت بدید تا پستای نا تمومون رو تموم کنیم؟؟ یا حداقل چند روز؟؟

@اله سارعزیز...

لطفا چند روز به کاربرا فرصت بده...به خاطر چند سال دوستیمون...لطفا 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Peredhil

سلام خدمت همه آردایی ها و سلام به مدیران سخت کوش و خوش سلیقه!

وضع فروم که بر همگان مشخصه و نیازی به بیان نیست که چقدر فعالیت توش کم شده. بعضی ها میگن آردا دیگه بحث و موضوع نداره که دربارش صحبت کنیم و به همین دلیل فروم خوابیده، که من به شدت مخالفم، من بارها خودم و دوستانی رو میشناسم که تاپیک ها، نظرسنجی ها و سوالات مختلفی رو فرستادیم که تقریبا ۹۰ درصدشون اونم توسط یک مدیر توی این سایت به دلایل مضحک و طبق «سلیقه شخصی» یک مدیر قبول نشدن. من خودم بارها کاربران تازه واردی رو دیدم که وارد فروم شدن و با برخورد «بی دلیل» سخت مدیر(ان) مواجه شدن و دست از فعالیت توی فروم کشیدن، بقیه اعضای جدید هم که قصد فعالیت داشتن ترس اینو داشتن که بن شن و ساکت موندن. نمونه هایی هست که شخص یک هفته نیست که جوین فروم شده و بن شده، آیا این مدیریتِ درسته؟! دلیل اصلی ای که این سایت متروکه شده مدیریت به شدت ضعیف و ناشیانه و «سلیقه ای» هست، نه کمبود موضوع و بحث، این همه فروم طرفداری توی دنیا هست و فعالن و کار میکنن، چرا اونا خاک نمیخورن؟! کاربری مقاله میفرسته و مدیری خورده گیری های بی دلیل به مقاله میکنه و  کاربر کل انگیزشو از دست میده. سایت همون سایته، کاربرا همون کاربرا هستن، به نظرم مدیرت ضعیف سایت هست که مشکل سازه. کاربری رو میشناسم که توی فروم فعالیت واقعا تحسین برانگیزی در زمینه زبان الفی داشت اما به دلیل رفتار نامناسب مدیر(ان) کار رو به طور کامل متوقف کرد. 

کاربرها خودشون خواهان بازگشت به فروم و فعالیت توی بخشای مختلف (داستان نویسی، آموزش و مسابقه) هستن اما چیزی هست که این انگیزه رو ازشون میگیره، اولین و مهم ترینش مدیریت ضعیف و سلیقه ای سایت هست و دومین هم ارتباط نداشتن کاربران خارج از فضای فروم. بعضی ها میگن کل فعالیت سایت در اواخر کار توی نمایه بود و من هم قبول دارم، دلیلش هم این بود که امکاناتی اضافی برای نمایه گذاشته شد مثل لایک، محدودیت نداشتن، امکان فرستادن ایموجی اگه درست یادم باشه و مدیا توی نمایه، خب این رسما تبدیل به یه مسنجر شد!   و خب معلومه کاربر توی اونجا بیش‌تر فعالیت میکنه (گرچه باز هم اون موقع فعالیت توی فروم کم نشده بود و فقط فعالیت توی نمایه زیاد شده بود و در پی اون فعالیت توی فروم کم به نظر میرسید!)برای حل این موضوع هم به کل نمایه حذف شد در پی اون سکوت و خفقان توی سایت و بقیه ماجرا تا به امروز!

کلام آخر اینکه، مدیریت سایت باید به دست مدیر بیفته!

ویرایش شده در توسط Peredhil

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...