رفتن به مطلب
Safires

پیشنهادات و انتقادات

Recommended Posts

Eruyeganeh

درودها به دوستان آردایی 

پیشنهاد و درخواست هایی دارم ...

اگه مانند قسمت "اطلس سرزمین میانه " ی سایت که نقشه ی تعاملی سرزمین میانه در انتهای دوران سوم رو نشون میده , «میتونستید  نقشه سرزمین میانه و آردا در دوران اول هم می ساختید بسیار خوب میشد» ... برای درک و آشنایی بهتر  صد در صد بهمونکمک میکنه ...  همچنین بخش معما در تاریکی سایت به کل فراموش شده .ایا  امکانش هست دوباره این مسابقات رو راه اندازی کنید ؟  بسیار خوب خواهد شد ...  و البته بخشی با برنامه کتابخوانی تالکینی هم لطفا بگذارید بلکه طرفدارها بیشتر هم بشن و مطالعه بالاتر بره . آردا هم شلوغ تر شه ... تشکرات

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur

من کانال نمی خوام :-<

یه چت روم داخل سایت بزنید یا حداقل از اون چت روم ها بذارید که داخل سایت هست ولی به کانال متصله

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur
در 34 دقیقه قبل، اله سار گفته است :

یه تاپیک در بخش مناسبش بزنید و شروع به معرفی بکنید. اگر کشش لازم رو داشت بعدا میشه بزرگترش کرد.

با سلام و تشکر از پاسخگوییتون :D

تاپیک هیچوقت نمی تونه سرعت چت روم رو داشته باشه و مثل اون باشه. و خیلی دردسرهای دیگه داره که فکر کنم همه بتونن سرعت و دردسرهای یک تاپیک رو با چت روم مقایسه کنن

در 34 دقیقه قبل، اله سار گفته است :

من اینو مجزا پاسخ بدم چون چندتا از دوستان در موردش گفته بودند، هنوز دلایل فنی‌ای که برای بستن نمایه ها وجود داشت، به قوت خودش باقیه و نمایه ها فعلا بسته خواهند موند.

بهترین جایگزین برای نمایه‌ها، گروه تلگرامی آرداست که چند وقتیه به همت دوستان راه افتاده و آدرس رو بالاتر قرار دادم. می تونید گپ ها و موضوعات مربوطه رو اونجا پیگیری کنید.

موفق باشید.

من نمی دونم « نمایه » چی هست ولی گروه تلگرامی هیچوقت نمی تونه باعث پیشرفت سایت بشه. هیچوقت یک گروه کار  یک چت روم واقعی رو انجام نمی ده.

درضمن، اینجا کاربرها می تونن با اسم و مشخصات کاربری خودشون در چت روم باشن و حرف بزنن. اینکه فقط به ارسال های هم سپاس بدیم کار جالبی نیست.

وقتی یک سایت پیشرفت می کنه که توش گفتگو و مشورت و همدلی و صمیمیت باشه.

البته من منکر این نیستم که چت روم هم دردسرهای خودش رو داره و ممکنه بحث ها و دعواهایی پیش بیاد. ولی نمی شه بخاطر خطرات راه، حلقه رو به موردور نبرد ......

با تشکر

ویرایش شده در توسط Aran Dur

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ورونوه
در 21 ساعت قبل، Aran Dur گفته است :

من نمی دونم « نمایه » چی هست ولی گروه تلگرامی هیچوقت نمی تونه باعث پیشرفت سایت بشه. هیچوقت یک گروه کار  یک چت روم واقعی رو انجام نمی ده.

من کاره ای نیستم. ولی این تیکه ش رو جواب می دم: این سایت قبلا یه بخش نمایه داشت که همون کار چت روم رو انجام می داد. سر وشکلش یه مقدار فرق می کرد، ولی کاربردش همون بود. سرعت بیشتر، بحث های متفرقه،  ایجاد صمیمیت، هماهنگی برای فعالیت های گروهی و کارهایی از این دست.  که اگه اشتباه نکنم یک سال و چند ماه پیش حذف شد. بحث های مربوط به حذف شدنش رو اگه باشه می تونین توی صفحات قبلی همین تاپیک پیدا کنین. این اتفاق خیلی از اعضا رو دلگیر کرد و دوستانی هم هستن که از اون به بعد کمتر به سایت سر زدن. ولی در واقع، نبودش خیلی هم به ضرر فعالیت سایت تموم نشد. من یه عضو نسبتا جدید به حساب می یام، و زمان من نمایه برای هماهنگی فعالیت ها استفاده نمی شد مثلا. صرفا بحث های متفرقه بود که کمکی به فعالیت سایت نمی کرد و سایت سوت و کور تر از الانش بود.   فقط همون نقش ایجاد صمیمیت برای نمایه مونده بودکه فکر می کنم گروه تلگرام رسمی تا حد زیادی این کمبود رو جبران کنه.  وقتی نمایه حذف شد، از دست رفتن خاطره هاش بیشتر از جای خالیش همه رو اذیت کرد.

در 21 ساعت قبل، Aran Dur گفته است :

البته من منکر این نیستم که چت روم هم دردسرهای خودش رو داره و ممکنه بحث ها و دعواهایی پیش بیاد. ولی نمی شه بخاطر خطرات راه، حلقه رو به موردور نبرد ....

اتفاقا این مشکل وجود نداشت یا خیلی کم بود. اینجا تقریبا همه خودشون رعایت می کنن. نظارت روی نمایه هم از گروه تلگرام آسون تره. من گروه اردا رو ندیدم، ولی کمتر چیزی به اندازه ی یه گروه شلوغ قابلیت به هرج و مرج کشیده شدن رو داره. به خاطر بحث و دعوا نبوده.  نمایه واقعا به دلایل فنی حذف شده و طوری نیست که با چونه زدن بشه برش گردوند. شما هم که الان فعالیت خوبی دارین، دلیلی نداره به خاطر نبود این امکانات دلسرد بشین.  اگه از آردا خوشتون اومده فعلا با وضعیت موجود بسازین. هر وقت امکانش باشه حتما مدیران یه فکری براش می کنن دیگه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur
در در 12/1/2017 at 1:10 AM، اله سار گفته است :

یه تاپیک در بخش مناسبش بزنید و شروع به معرفی بکنید. اگر کشش لازم رو داشت بعدا میشه بزرگترش کرد.

آقا من تاپیکش رو زدم، پس چرا پاک می کنید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel
در 23 ساعت قبل، Aran Dur گفته است :

آقا من تاپیکش رو زدم، پس چرا پاک می کنید؟

دوست عزیز

توی پیام خصوصی هم برای شما توضیح داده شد که شما دارید نقل قول شخص دیگه یی رو اشتباها به خودتون اختصاص میدید و هیچ هماهنگی برای چت روم با شما صورت نگرفته. باز هم می تونید عکسا رو مشاهده کنید که جواب پست شما چی بوده و جوابی که دارید نقل قول می کنید خطاب جناب اله سار به کاربر ملیان هستش.

سه پست بالاتر هم به وضوح می تونید ببینید این نقل قول ها رو. 

لطفا مطالب رو با دقت بیشتری مطالعه و بعد اقدام به پست یا تاپیک زدن کنید!

ممنون از شما

Screenshot_2017-12-03-22-52-36-1.png

Screenshot_2017-12-03-22-52-32-1.png

Screenshot_2017-12-03-22-51-03.png

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur
در 18 دقیقه قبل، Nienor Niniel گفته است :

دوست عزیز

توی پیام خصوصی هم برای شما توضیح داده شد که شما دارید نقل قول شخص دیگه یی رو اشتباها به خودتون اختصاص میدید و هیچ هماهنگی برای چت روم با شما صورت نگرفته. باز هم می تونید عکسا رو مشاهده کنید که جواب پست شما چی بوده و جوابی که دارید نقل قول می کنید خطاب جناب اله سار به کاربر ملیان هستش.

سه پست بالاتر هم به وضوح می تونید ببینید این نقل قول ها رو. 

لطفا مطالب رو با دقت بیشتری مطالعه و بعد اقدام به پست یا تاپیک زدن کنید!

ممنون از شما

Screenshot_2017-12-03-22-52-36-1.png

Screenshot_2017-12-03-22-52-32-1.png

Screenshot_2017-12-03-22-51-03.png

ببخشید :|

حتما اشتباه دیدم @-):86:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur

ببخشید. می تونید این تاپیک های منو تایید کنید. از یکیشون 5 روز می گذره و هنوز تایید نشده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur

غیر از تایید تاپیک های جدید من. باید بگم که تاپیک شاخ گاندور رو هم باز کنید. چرا همه جای این انجمن پلمپ شده؟ چه خبره اینجا؟

خب مجبورم پیشنهادم رو اینجا بگم:

من با تجربه ی که از پادکست های جاهای دیگه داشتم باید بگم که توی پادکست ها گاهی وقت ها یه متن ساختگی { صرفا طنز } از داستان هست که خوانده میشه و دیگران به جای شخصیت هاش حرف می زنن.

مثلا توی ریوندل چند نفر دور هم شورا تشکیل می دن و حرف های طنز می زنن یا هر سوژه ی دیگه.

خب می خوام بدونید اگه خواستید یه همچین متنی توی پادکست ها بذارید. من در خدمتم :D می خوام در پادکست همکاری کنم با شرط ذکر خیر، ببخشید، ذکر اسم :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

پیشنهادی داشتم که امیدوارم در صورت ممکن بودن اجرا شود.

دوستان زحمت کشیدند و از جلسه ای که با استاد رضا علیزاده در شهر کتاب پاسداران ترتیب داده شده بود گزارشی منتشر کردند. در این گزارش نکات خوبی آمده است اما به نظرم بهتر است در برخی از بخش ها توضیحات کامل در سایت درج شود. مانند بخشی که استاد از روند ترجمه بخش سوم کتاب مهم افسانه های ناتمام می گویند. چون این بخش برای دوستداران ایرانی تالکین از جمله خود من بسیار مهم است.

چون این کتاب، کتاب چندان حجیمی نیست ولی استاد هنوز بعد از چندین سال ترجمه ی آن را تمام نکرده اند.

توصیه می کنم این بخش به صورت یک خبر مجزا در سایت منتشر شود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur

لطفا برای این چیزایی که توی کانال می ذارید کپی رایت بدید. الان یکی از جملاتی که گذاشتید درباره ی نازگول ها توی آثار منه :|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel
در 1 ساعت قبل، Aran Dur گفته است :

لطفا برای این چیزایی که توی کانال می ذارید کپی رایت بدید. الان یکی از جملاتی که گذاشتید درباره ی نازگول ها توی آثار منه :|

لطفا اسکرین شات مطلب کانال و جمله خودتون رو بذارد.

ما مطالب کاربران رو با نام و ارجاع کامل می ذاریم. اگه احیانا چیزی شبیه آثار شما بوده قرار نیست حتما کپی از آثار شما باشه. وگرنه حتما ارجاع داده میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur
در 13 دقیقه قبل، Nienor Niniel گفته است :

لطفا اسکرین شات مطلب کانال و جمله خودتون رو بذارد.

ما مطالب کاربران رو با نام و ارجاع کامل می ذاریم. اگه احیانا چیزی شبیه آثار شما بوده قرار نیست حتما کپی از آثار شما باشه. وگرنه حتما ارجاع داده میشه.

خب همین که گفتین کپی نبوده برای من کافیه.

در در 12/20/2017 at 2:12 AM، Aran Dur گفته است :

گندالف: « برو کنار نازگل »

پادشاه جادو پیشه: « ببین پیری، یه بار دیگه به جای « نازگول » به من بگی « نازگل » می زنم سیم آخر همه چیزو درب و داغون می کنم. من اعصاب معصاب ندارمااااا ... »

در تاپیک آثار شما ....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel
در 14 دقیقه قبل، Aran Dur گفته است :

خب همین که گفتین کپی نبوده برای من کافیه.

در تاپیک آثار شما ....

ممنون بابت نقل قولش و بله شباهت بوده. اما ایشالا ادمین ها از آثار شما هم با ذکر نام قراربدن توی کانال;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
draxios

با سلام
اقا پیشنهادی که داشتم این هست که ی بخش برای داستان های کاربران به فروم اضافه کنیم...خودم خیلی مشتاقم به نوشتن داستان های جدیدتر ولی بستری نیست که اونو با دیگران به اشتراک بزارم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel
در در 1/3/2018 at 10:45 PM، draxios گفته است :

با سلام
اقا پیشنهادی که داشتم این هست که ی بخش برای داستان های کاربران به فروم اضافه کنیم...خودم خیلی مشتاقم به نوشتن داستان های جدیدتر ولی بستری نیست که اونو با دیگران به اشتراک بزارم

فن فیکشن هاتون رو می تونید توی بخش سرزمین میانه بگذارید. 

داستان عای دیگه تون هم اگه در زمینه ی ادبیات ژانری (ادبیات گمانه زن) هستند توی بخش ادبیات فانتزی بگذارید.

برای نقد داستان ها تاویک نقد فن فیکشن هست و برای آموزش نویسندگی تاپیک خلق افسانه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur

آقا من از اینجا می رم

اینجا داره به طرفدارایی مثل من توهین میشه.

اینجا نه یه چت روم درست حسابی داره، فقط یه گروه تلگرامی داره که اونم کاملا از سایت جداست.

اینجا اسم تاپیک هات رو به اختیار خودشون تغییر می دن. با خودتون چی فکر می کنید....اسم هر تاپیک متعلق به سازندش هست.

اینجا هر تاپیکی رو که می سازی پاک می کنن، یا اگه خدایی نکرده تاییدش کنن هزارتا خواسته ازت می خوان.

اینجا قالب قشنگی داره و باطن ویران، این انجمن اینطوری دووم نمیاره.

من از اینجا میرم تا زمانی که آزادی داشته باشم به عنوان یه طرفدار یا حداقل، مدیرایی که الان هستن دیگه نباشن.

فکر می کنید دارید خوب انجمن رو رهبری می کنید؟

حتما میایید این ارسال رو پاک می کنید، ولی بدونید که این کار تاییدی هست بر تمام حرف هایی که زدم.

من عاشق تالکین و دنیاش هستم، ولی مطمئن باشین اگه خود تالکین هم اینجا عضو بشه بنش می کنین.

بای

امضا: Aran Dur :Balrog:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ایوانا
در 5 ساعت قبل، Aran Dur گفته است :

آقا من از اینجا می رم

اینجا داره به طرفدارایی مثل من توهین میشه.

اینجا نه یه چت روم درست حسابی داره، فقط یه گروه تلگرامی داره که اونم کاملا از سایت جداست.

اینجا اسم تاپیک هات رو به اختیار خودشون تغییر می دن. با خودتون چی فکر می کنید....اسم هر تاپیک متعلق به سازندش هست.

اینجا هر تاپیکی رو که می سازی پاک می کنن، یا اگه خدایی نکرده تاییدش کنن هزارتا خواسته ازت می خوان.

اینجا قالب قشنگی داره و باطن ویران، این انجمن اینطوری دووم نمیاره.

من از اینجا میرم تا زمانی که آزادی داشته باشم به عنوان یه طرفدار یا حداقل، مدیرایی که الان هستن دیگه نباشن.

فکر می کنید دارید خوب انجمن رو رهبری می کنید؟

حتما میایید این ارسال رو پاک می کنید، ولی بدونید که این کار تاییدی هست بر تمام حرف هایی که زدم.

من عاشق تالکین و دنیاش هستم، ولی مطمئن باشین اگه خود تالکین هم اینجا عضو بشه بنش می کنین.

بای

امضا: Aran Dur :Balrog:

درود بر شما

بالاخره یک نفر حرفی ک تو دل هممونه رو زد...

اینجا جایی بود ک ما توش تعامل داشتیم باهم

الان هیچ کدام از نیازها و انتظارتمون رو بر اورده نمیکنه سایت...

تا کی قراره این وضع ادامه داشته باشه

ی فکری بکنین خب

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*
در ۱ ساعت قبل، ایوانا گفته است :

درود بر شما

بالاخره یک نفر حرفی ک تو دل هممونه رو زد...

اینجا جایی بود ک ما توش تعامل داشتیم باهم

الان هیچ کدام از نیازها و انتظارتمون رو بر اورده نمیکنه سایت...

تا کی قراره این وضع ادامه داشته باشه

ی فکری بکنین خب

سلام خدمت همه.
بله یه زمانی این فروم برای همه حکم خونه رو داشت و همه اینجا شاد بودند و با هم دیگه تعامل داشتن.من خودمم هم دوست دارم که فروم برگرده به اون روز ها اما باید یکم معقولانه هم به قضیه نگاه کرد.الان شبکه های مجازی زیادی هستند که افراد اونجا با هم دیگه در ارتباطن.الان حتی اگه نمایه ها هم برگردن باز هم وضع به اون دوران بر نمیگرده.طرف ترجیح میده که خیلی ساده گوشیشو بگیره دستش و مثلا از تلگرام استفاده کنه تا اینکه بیاد فروم و این همه مشکل داشته باشه برای فرستادن حتی یک پیام.

میگید انتظاراتتون برآورده نمیشه؟خب بگید انتظاراتتون از یه فروم طرفداری چیه؟غیر از بحث های طرفداران چه چیزی الان مهمه؟
تلاش های زیادی شده که فروم نگه داشته بشه برای طرفدار ها در صورتی که خیلی از فروم های فانتزی خیلی زود بسته شدن ولی آردا هنوزم داره فعال به حیاتش ادامه میده.

در ۱ ساعت قبل، ایوانا گفته است :

در 7 ساعت قبل، Aran Dur گفته است :

به نظرم باید قوانین رو قبل از عضویت مطالعه کرده باشین.من  تاپیک های شمارو خوندم...به نظرم اگه یه جست وجویی در فروم انجام میدادید متوجه میشدید این بحث های قبلا انجام شده و میتونستید جوابتونو رو از اونجا بگیرید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur
در 15 ساعت قبل، *فئانور* گفته است :

به نظرم باید قوانین رو قبل از عضویت مطالعه کرده باشین.من  تاپیک های شمارو خوندم...به نظرم اگه یه جست وجویی در فروم انجام میدادید متوجه میشدید این بحث های قبلا انجام شده و میتونستید جوابتونو رو از اونجا بگیرید.

جواب چی برادر ..... سوال های من خیلی هم معقول هستن. یعنی من یدونه تاپیک نبوده که اسمش رو تغییر نداده باشن. هزاربار گفتم که باید اسم تاپیک کوتاه باشه مثل اسم کتاب، مثلا دو برج. ولی همش می خوان اسم تاپیک رو تغییر بدن.

این یه مشکل که میشه باهاش کنار اومد، ولی اینکه فقط یک مدیر بیاد یه نگاه بندازه و صلاحیت تاپیک رو تشخیص بده اشتباهه. ممکنه سوالی که برای اون مدیر سوال ساده ای میاد، برای دیگران سوال چالش برانگیزی باشه. من به شخصه از همینجا اعلام می کنم که دیگه دوست ندارم تاپیک هام پاک بشن.

درضمن، من آدم شوخ طبعی هستم و دوست دارم سوال های مهم رو با شوخ طبعی بپرسم، ولی مدیری که نتونه اصل موضوع رو از بین اینها پیدا کنه و به من می گه سوال مشخصی نپرسیدم .... با این چیکار کنم؟

تایید کردن تاپیک ها رو گذاشتن که کسی تبلیغات نفرسته و تاپیک زشتی نزنه. وگرنه اینکه صلاحیت تشخیص سوال رو بسپریم به یه نفر واقعا کار اشتباهیه. اگه سوال یا تاپیک اسپم بود و به آردا ربطی نداشت بازم یه چیزی ولی این مدیر میاد به سوال های آردایی هم گیر می ده. جوابش هم توی انجمن نیست. فقط همینطوری می گه سوالت مشخص نیست. انگار ما نامشخص بدنیا اومدیم بلد نیستیم سوال مشخص بپرسیم. خیر، این شمایین که قدرت تشخیص ندارین. تا به حال بیست بار بهم گفتن سوال مشخصی نپرسیدی. این دیگه چه وضعیه. آدم به شعورش توهین میشه.

من هر وقت یه تاپیک می سازم می ترسم 5 روز طول بکشه تا یکی از مدیرها بیان ببیننش، تازه ترس اصلی من اینه که اصلا درکش نکنن.

مشکل اینه که مدیر ما شوخ طبع نیست که اصل مطلب رو بفهمه، فکر می کنه ما داریم مسخره بازی درمیاریم اینجا.

یکی از تاپیک هایی که از من تایید نشد این بود که اگه ایسیلدور شکست می خورد چه اتفاقی برای آردا میافتاد ....

یکی دیگه از تاپیک هایی که از من تایید نشد این بود که طرفدارها دوست دارن ملکور رو ملکور صدا بزنن یا مورگوف؟

الان مدیرا کجان که جوابگو باشن؟

ویرایش شده در توسط Aran Dur

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur

این یکی از انجمن هایی بود که من واقعا ازش خوشم می یومد. واقعا عالی بود ولی مدیریت زده ویرانش کرده.

می گین تلگرام اومده و فلان .... 2 تا راه وجود داره .... چت روم رو به تلگرام وصل کنید ...... راه 2 برابر بهتر: یه چت روم توی این انجمن ملکور صفت بذارین

وقتی اینجا جایی نداره برای حرف زدن طرفدارها و فقط تلگرام هست خب معلومه همه ی طرفدارا میرن تلگرام .... مثلا توی تلگرام می خوایین چیکار کنین؟

اگه یه چت روم اینجا بود باور کنید کاربرا 2 برابر کاربرای الان بودن ......

اونوقت وقتی یه همچین مدیریتی هست معلومه نه تنها طرفدارا میرن سمت تلگرام بلکه با طرفدارایی مثل من هم اینطور رفتار میشه. بخاطر یه تاپیک خونمون رو می کنن تو شیشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ایوانا
در 18 ساعت قبل، *فئانور* گفته است :

سلام خدمت همه.
بله یه زمانی این فروم برای همه حکم خونه رو داشت و همه اینجا شاد بودند و با هم دیگه تعامل داشتن.من خودمم هم دوست دارم که فروم برگرده به اون روز ها اما باید یکم معقولانه هم به قضیه نگاه کرد.الان شبکه های مجازی زیادی هستند که افراد اونجا با هم دیگه در ارتباطن.الان حتی اگه نمایه ها هم برگردن باز هم وضع به اون دوران بر نمیگرده.طرف ترجیح میده که خیلی ساده گوشیشو بگیره دستش و مثلا از تلگرام استفاده کنه تا اینکه بیاد فروم و این همه مشکل داشته باشه برای فرستادن حتی یک پیام.

میگید انتظاراتتون برآورده نمیشه؟خب بگید انتظاراتتون از یه فروم طرفداری چیه؟غیر از بحث های طرفداران چه چیزی الان مهمه؟
تلاش های زیادی شده که فروم نگه داشته بشه برای طرفدار ها در صورتی که خیلی از فروم های فانتزی خیلی زود بسته شدن ولی آردا هنوزم داره فعال به حیاتش ادامه میده.

درود دوست عزیز

شما دیگه چرا فئانور عزیز خودتون هم میدونین ک وقتی چت روم عمومی داشتیم تو سایت چقد رونق داشت اینجا الان وقتمون رو تلگرام صرف میکنیم و احوال رفقای اردایی رو اونجا میپرسیم خب اگه اینجا اون قابلیت رو داشت صحبت ها و بحث ها همین جا انجام میشد و هر کاربرم ی چنتا پست میذاشت تا سایت از رکود در بیاد...

بحث اما فقط گپ عمومی یا هر چیز دیگه نیس بحث سر احترامه...

الان بببین چند نفر از دوستان قدیمیمون از فلان تاریخ ب بعد انلاین نشدن اصلا؟

اردا همون اردا ادما هم همون ادما چرا نمیان؟ 

این نشون میده ی سری چیزا هست ک باعث میشه ما از جایی ک هممون ب عنوان خونه قبولش داریم رضایت نداشته باشیم

درست مثل ی خونه ک توش سخت گیری پدر و مادر باعث شده بچه ها از خونه فرار کنن

نبودن تعداد زیااااااادی از دوستان هم گواه این حرفه

ما فقط میتونیم پیشنهاد بدیم ...

برطرف کردن مشکل دست ما نیست

اگه چیزی میگیم از سر دوست داشتن اینجاست ...

سپاس از همه...?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

در پاسخ به دوستانی که در بالا سخنانی گفته بودند باید بگویم:

دوستان آردا تقریبا عمر خود را کرده است و بسیار بعید است به شکوه دوران های گذشته برگردد. دلیل اصلی آن هم اتمام فیلم های پیتر جکسون است.  چراکه فیلم های او دو موج مخاطب را به جنبش انداخت اولی لوتر که حتی مدیران سایت هم فکر کنم به واسطه ی فیلم های لوتر به سراغ کتابش رفتند و موج دوم هم هابیت بود.

و باید منتظر سریال ارباب حلقه ها بود. و وقتی که بیاید موج سومی احتمالا راه خواهد افتاد و آن موقع اگر سایت هنوز پابرجا باشد احتمالا پر رونق می شود.

اما چیزی که توسط مدیران محترم مورد غلفت قرار می گیرد این است که حالا که موج دوم هجوم مخاطبان به دنیای تالکین تمام شده است، آنها به جای اینکه تنور سایت را با فعالیت های جانبی ای مانند پادکست، ماهنامه آرداکوئنتا، مسابقه ی گوهر آرکن، مسابقه ی معما در تاریکی، رویداد هنری سایت و... گرم نگه دارند با تعطیلی آنها سایت را به رخوت می اندازند.

بله در این زمان باید روی فعالیت های جانبی متمرکز شد چراکه دیگر نقطه ی تمرکز مانند زمانی که هابیت در دست تولید بود، سری فیلم های هابیت نیست. و خود مدیران عزیز هم می دانند که فعالیت های جانبی چقدر به افزایش فعالیت در فروم کمک می کرد. 

من هم مثل شما دوستان و بسیاری از کاربران در گذشته، از متقدین سخت رکود و جمود فروم بوده ام اما متوجه شدم که حرکت چندانی صورت نمی گیرد مگر اینکه مدیران سایت با آن تغییر همسو باشند.

اما مثل اینکه دوستان محترم و عزیز مدیریت قصد ندارد که بیش از چیزی که فروم دارد به سمت آن می رود(یعنی یک حیات نباتی!) حرکت کنند. البته به آنها اعتراضی وارد نیست چرا که این سایت، سایت مدیران است و اقلیم آنان. و به قول آر-فارازون عزیز که در این مواقع می گفت:«صلاح مملکت خویش خسروان دانند».

با تشکر از همه

ویرایش شده در توسط فین رود فلاگوند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*
در 7 ساعت قبل، Aran Dur گفته است :

جواب چی برادر ..... سوال های من خیلی هم معقول هستن. یعنی من یدونه تاپیک نبوده که اسمش رو تغییر نداده باشن. هزاربار گفتم که باید اسم تاپیک کوتاه باشه مثل اسم کتاب، مثلا دو برج. ولی همش می خوان اسم تاپیک رو تغییر بدن.

این یه مشکل که میشه باهاش کنار اومد، ولی اینکه فقط یک مدیر بیاد یه نگاه بندازه و صلاحیت تاپیک رو تشخیص بده اشتباهه. ممکنه سوالی که برای اون مدیر سوال ساده ای میاد، برای دیگران سوال چالش برانگیزی باشه. من به شخصه از همینجا اعلام می کنم که دیگه دوست ندارم تاپیک هام پاک بشن.

درضمن، من آدم شوخ طبعی هستم و دوست دارم سوال های مهم رو با شوخ طبعی بپرسم، ولی مدیری که نتونه اصل موضوع رو از بین اینها پیدا کنه و به من می گه سوال مشخصی نپرسیدم .... با این چیکار کنم؟

تایید کردن تاپیک ها رو گذاشتن که کسی تبلیغات نفرسته و تاپیک زشتی نزنه. وگرنه اینکه صلاحیت تشخیص سوال رو بسپریم به یه نفر واقعا کار اشتباهیه. اگه سوال یا تاپیک اسپم بود و به آردا ربطی نداشت بازم یه چیزی ولی این مدیر میاد به سوال های آردایی هم گیر می ده. جوابش هم توی انجمن نیست. فقط همینطوری می گه سوالت مشخص نیست. انگار ما نامشخص بدنیا اومدیم بلد نیستیم سوال مشخص بپرسیم. خیر، این شمایین که قدرت تشخیص ندارین. تا به حال بیست بار بهم گفتن سوال مشخصی نپرسیدی. این دیگه چه وضعیه. آدم به شعورش توهین میشه.

من هر وقت یه تاپیک می سازم می ترسم 5 روز طول بکشه تا یکی از مدیرها بیان ببیننش، تازه ترس اصلی من اینه که اصلا درکش نکنن.

مشکل اینه که مدیر ما شوخ طبع نیست که اصل مطلب رو بفهمه، فکر می کنه ما داریم مسخره بازی درمیاریم اینجا.

یکی از تاپیک هایی که از من تایید نشد این بود که اگه ایسیلدور شکست می خورد چه اتفاقی برای آردا میافتاد ....

یکی دیگه از تاپیک هایی که از من تایید نشد این بود که طرفدارها دوست دارن ملکور رو ملکور صدا بزنن یا مورگوف؟

الان مدیرا کجان که جوابگو باشن؟

هر کاری یه دلیلی داره برادر من.
از بین مدیر ها و ناظران الان فقط دو نفر فعال هستن و با توجه به شناختی که من از یکی از مدیران دارم مطمئنم که بی دلیل اسم تاپیکی رو عوض نمیکنن.با شما که خصومت شخصی ندارن مدیران!خب دلیلش رو با آرامش بپرسین...حتمن دلیلی وجود داره.

واقعا تفاوت بین ملکور و مورگوت جای بحث نداره خب.تنها پستی که میشه تو همچین تاپیکی زد اینه که مثلا من دوست دارم مورگوت صدا بزنم.دلیلی علمی هم نمیتونه داشته باشه و فقط سلیقه شخصی دخیله تو این قضیه.

در 5 ساعت قبل، ایوانا گفته است :

درود دوست عزیز

شما دیگه چرا فئانور عزیز خودتون هم میدونین ک وقتی چت روم عمومی داشتیم تو سایت چقد رونق داشت اینجا الان وقتمون رو تلگرام صرف میکنیم و احوال رفقای اردایی رو اونجا میپرسیم خب اگه اینجا اون قابلیت رو داشت صحبت ها و بحث ها همین جا انجام میشد و هر کاربرم ی چنتا پست میذاشت تا سایت از رکود در بیاد...

درود بر شما.
بله منم در پست قبلی اشاره کردم که سایت یه زمانی بهترین و پر رونق ترین فروم تخصصی-طرفداری فانتزی بوده و االبته الانم بهترین هست.تاپیک هایی موجوده که حکم گنجینه و دارن در این زمینه!
یه زمانی نمایه بود و همه فعال بودن هم در نمایه ها و هم در فروم.ولی اواخر فروم راکد شده بود و فعالیت فقط در بخش نمایه ها بود و بس در حالی که رسالت اصلی فروم در تاپیک هاست نه نمایه ها و گفت و گوی متفرقه.

بازم میگم من هم آرزو دارم که نمایه ها برگردن و هه کاربران دیمی برگردن به فروم و بازم هم اینجا رونق پیدا کنه.اما حقیقتا اگر باز هم امکانات قبلی برگردن احتمالش خیلی ضعیفه که کاربران قدیمی هم باهاش برگردن.همون طور که گفتم اونا ترجیح میدن تو شبکه های مجازی در کمال راحتی احوا هم رو بپرسن تا اینجا. 

و البته باید به این هم توجه کرد که کاربران قدیمی رسالت خودشونو انجام دادن دیگه...بحث های خودشونو کردن و زحمت های خودشونو برای فروم کشیدن و الان نوبت به نسل بعدیه که اگر بحثی مونده انجامش بدن یا اگر در مورد بحث های قدیمی نظری دارن،به نظر بقیه اضافه کنن.الانم به نظرم خیلی از قدیمی ها به صورت مخفی به سایت سر میزنن ولی فعالیتی ندارن.

در 17 دقیقه قبل، فین رود فلاگوند گفته است :

اما چیزی که توسط مدیران محترم مورد غلفت قرار می گیرد این است که حالا که موج دوم هجوم مخاطبان به دنیای تالکین تمام شده است، آنها به جای اینکه تنور سایت را با فعالیت های جانبی ای مانند پادکست، ماهنامه آرداکوئنتا، مسابقه ی گوهر آرکن، مسابقه ی معما در تاریکی، رویداد هنری سایت و... گرم نگه دارند با تعطیلی آنها سایت را به رخوت می اندازند.

بله من هم با این قسمت موافقم.اما کمبود افراد هم برای راه اندازی این بخش ها هست.اگه افرادی هستن که میتوننن این کار هارو ادامه بدن میتوننن به مسئول بخش مربوطه اطلاع بدن.من فک میکنم که اون ها هم دوست دارن که این فعالیت ها از سر گرفته بشن.

در ضمن پادکست الان را افتاده از تابستون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...