رفتن به مطلب
Safires

پیشنهادات و انتقادات

Recommended Posts

مهمان

يه پيشنهاد:

برای فرهنگنامه تصوير هم بذارين. الان كه يه سر زدم، ديدم خيلی خشكه و فقط نوشته داره. من می‌تونم در زمينه‌ی تصاوير كمكتون كنم؛ چرا كه مشغول تأليف كتاب تصاويری از جهان آردا هم هستم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

برنامه هامون برای فرهنگنامه اینه:

1- تکمیل فرهنگنامه

2- ایجاد لینک بین مداخل فرهنگنامه(الان اگه تو فرهنگنامه به یه اسم مجهول بر بخوری باید اونو سرچ کنی تا پیداش کنی اما بعدا لینک ها اضافه میشه)

3- اضافه کردن تصاویر و شجره نامه ها

4- اضافه کردن مطالب مهم به مداخل مهم. مثلا مداخل مربوط به افراد و مکانهای مهم رو بیشتر توسعه بدیم

وقتی به اون مورد رسیدیم از کتابت استفاده میکنیم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

اگه گزينه‌ی "Help Files" جستجوگر رو فارسی كنيد، بهتره؛ چون همه‌ی گزينه‌های ديگه فارسی‌ان و اين گزينه بين اونا مثل يه لكه‌ی سياه رو يه پارچه‌ی سفيده. به علاوه، زبان فارسی رو هم پاس می‌داريم. مرسی از توجه‌تون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اگه گزينه‌ی "Help Files" جستجوگر رو فارسی كنيد، بهتره؛ چون همه‌ی گزينه‌های ديگه فارسی‌ان و اين گزينه بين اونا مثل يه لكه‌ی سياه رو يه پارچه‌ی سفيده. به علاوه، زبان فارسی رو هم پاس می‌داريم. مرسی از توجه‌تون.

این مورد پیش بقیه قسمتها نبود و باید از یه جای دیگه عوض میشد. قبلا کلی گشته بودم که پیداش کنم ولی پیدا نشد اما بلاخره امروز پیداش کردم! :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

خب، مثل اين كه درمورد پيشنهاد قبلی‌م به موافقت نرسيدين؛ ولی يه پيشنهاد ديگه دارم كه جالب، ولی شايد خنده‌دار و بعيد باشه:

برای كمترشدن دردسرها و مشكلات مديران و ناظران، می‌تونين امكانات كنترل و مديريت تاپيک‌‌ها رو به ارسال‌كننده‌ی اون تاپيک بدين. مثلاً من كه تاپيک مناسبت‌های آردايی رو زدم، امكان حذف‌كردن يا ويرايش پست‌های اسپم يا ايراددار رو داشته‌باشم. خود مديران هم می‌دونن؛ من نزديک به چهارپنج‌بار، چندتا پست اسپم و مشكل‌دار رو تو همين تاپيكی كه گفتم، گزارش كردم تا اين كه بلأخره حذف يا ويرايش شدن. هر دفعه، يه تغييراتی بر سر اون پست‌ها ميومد كه نالازم و برخلاف منظور من بود. اگه اين پيشنهاد تأييد و انجام داده‌بشه، علاوه بر آسون‌ترشدن كار مديران و ناظران، اعضا هم لازم نيست پنج‌شيش‌بار يه پست رو گزارش كنن و وقتشون بيهوده هدر بره و تلف بشه؛ در ضمن، اعضای سايت، مسئوليت‌پذيری و نحوه‌ی درست مديريت رو هم ياد می‌گيرن و در زندگی موفق‌تر می‌شن. برای جلوگيری از هرج و مرج در تاپيک بر اثر مديريت نامناسب و ويرايش نالازم و ناحق پست‌ها توسط ارسال‌كننده‌ی تاپيک هم مديران و ناظران سايت و كل انجمن‌ها می‌تونن هرچندوقت يه بار، يه سری به تاپيک‌ها بزنن و اگه شكايتی باشه، بررسی كنن. به نظر من كه پيشنهاد خوب و جالب و مفيديه. حالا ببينيم مديرا چه تصميمی می‌گيرن!

با تشكر

ویرایش شده در توسط گند‌الف

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

فکر نمیکنم ایده خوبی باشه. تاپیک فقط برای ارسال کننده تاپیک نیست و نباید ارسال کننده همچین توانایی هایی داشته باشه که بتونه پستها رو ویرایش یا حذف بکنه.

به نظرم مشکلاتی که این روش ایجاد میکنه بیشتر خواهد بود و مدام گزارشهایی خواهیم داشت که چرا فلانی پست من رو حذف یا ویرایش کرده.

اینجوری محوریت قوانین هم از بین میره. هر کس یه تفسیری از قوانین داره. همین الان سر هر تاپیک ما چهار نفری بحث میکنیم و مطابقتش رو با قوانین بررسی میکنیم. هیچ کس به صورت یکجانبه کاری رو انجام نمیده. ممکنه پستی از نظر ایجاد کننده تاپیک اسپم باشه اما از نظر مدیران نباشه و از این جور مسائل.

اینجوری نه تنها کار ما کمتر نمیشه بلکه بیشتر هم میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

يه پيشنهاد ديگه:

مواردی رو كه كنار پست‌ها در رابطه با ارسال‌كننده‌ش نوشتين، بيشتر كنين؛ مثلاً امتيازهای اون عضو. خيلی خشک و خاليه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

از لحاظ فنی امکانش نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

حداکثر حجم آپلود فایل‌ها، خیلی کمه. اگه می‌شه به یک یا دو گیگابایت افزایشش بدین. ممنون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

یکی دو گیگ؟؟!!

مگه میخوای فیلم ارباب حلقه ها آپلود کنی؟

اصلا همچین امکانی نمیتونه وجود داشته باشه. سیستم این فروم(و نه هیچ فروم دیگه ای) توانایی هندل کردن همچین فایلهایی رو نداره. اصلا پروتکل http نمیتونه همچین فایلهای بزرگی رو به صورت پشت سر هم و از یک مسیر منتقل بکنه. برای فایلهای بزرگ از ftp(File Transfer Protocol) استفاده میشه.

برای اینکه بتونی یه فایل بزرگ رو آپلود بکنی باید کیفیت انتقال خیلی بالا باشه. در بهترین شرایط میشه تا 50 مگ رو آپلود کرد اما با این وضعیت فعلی اینترنت کشور عملا نمیشه بیشتر از 10مگ رو آپلود کرد. همین الان هم بچه ها سر آپلود کردن فایلهای 6،7 مگی به مشکل برمیخورن چون کیفیت سرویس(QoS) در حدی نیست که بشه همچین فایلهایی رو حتی انتقال داد.

البته اینایی که گفتم همه مربوط به آپلود میشه. برای دانلود همچین مشکلی وجود نداره چون داده ها از چندین مسیر مختلف به کامپیوتر شما میان و اگه حتی این وسط مشکلی برای یک مسیر بوجود بیاد درخواست ارسال دوباره برای سرور فرستاده میشه و چون اون طرف کیفیت سرویس خیلی بالاتره سرور میتونه دوباره فایلها رو بفرسته. اما موقع آپلود همه چی باید از کامپیوتر شما فرستاده بشه و کیفیت سرویس این طرف اجازه ارسال متناوب رو نمیده و از طرفی کامپیوتر شما قادر به پاسخگویی به درخواست ارسال مجدد سرور نیست.

ببخشید اگه یکم بحث فنی شد! :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

من که هیچی نفهمیدم (!)؛ ولی یه فایل فشرده دارم که 1 گیگ حجمشه. توش پر از فیلم و عکسه و جدیداً هم می‌خوام یه پاورپوینت بهش اضافه کنم که احتمالاً حجمش به دو سه گیگ افزایش می‌یابه. حالا چه‌جوری به سایت ارائه‌ش بدم؟ به یکی از مدیرا ایمیلش کنم؟ یا شایدم مجبور شدم تک تک عکس‌ها و فیلم‌ها و پاورپوینت رو جداگانه پیوست کنم... .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

باید اونا رو تک تک و توی تاپیکهای مربوط به خودش بذاری.

ایمیل نمیتونی بکنی. ایمیل هم محدودیت 25 مگی داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

پاورپوینت دو گیگ؟؟؟

فکر کنم یکم مشکل با مقدار حجم ها داری گندالف.پاورپوینت دو گیگ اگه همه فایلهاش داخل خودش باشن و لینک به داخل کامپیوترت نداشته باشه حدود 4-5 ساعت فقط طول میکشه که رو کامپیوتر خودت بالا بیادا!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

خیلی از گندالف عزیز معذرت می خوام انشاء الله مهدی هم جواب من رو می ده هم جواب شما رو!

می خواستم بگم که اهمیتی نداره سرعت فروم یکم کم بشه و بی نهایت عالی خواهد شد اگر آهنگ زیبای مربوط به ساخته شدن حلقه ها ( همون که با ویلون زده میشه) هم زمان با فعالیت کاربران از طریق فروم بخش شود. اینطوری فضای آردا بی از حد احساس برانگیز می شه و از همه مهم تر آهنگ مربوط به ساخته شدن حلقه ها جوری آهنگ سازی شده که انگار تمام روال داستانی لوتر رو حکایت می کنه! من فکر کنم بخش شدن این آهنگ از فروم به یکم کم سرعت شدن سایت بیرزه! ممنون!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

قرار دادن موسیقی در فروم کاملا منتفیه.

اصلا فرض کن که کند شدن هم نباشه. اینکه مدام یه آهنگ یک دقیقه ای تکرار بشه کاملا اعصاب خرد کنه. من تا حالا سایت یا فرومی رو ندیدم که همچین کاری رو بکنه. این کارها مال وبلاگهاییه که مخاطب ثابت ندارن و طرف میاد و برای یک بار یکی از پستها رو میخونه و از وبلاگ میره بیرون. بله در این صورت اون آهنگ خوبه اما برای ما که یه سری کاربر ثابت داریم و هر کدوم روزی چند ساعت به فروم سر میزنن غیرقابل تحمله.

شما خودت امتحان کن. اون آهنگ رو بزن رو تکرار و هر وقت که میای تو فروم گوش بده، بعید میدونم بتونی دو روز این کار رو انجام بدی.

من به شخصه تا میبینم وبلاگی داره آهنگ پخش میکنه ازش خارج میشم! :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

@ گندالف :

خوب چرا از یه آپلود سنتر استفاده نمی کنی؟

هر چند همه ی آپلود سنتر ها محدودیت دارن و نمیذارن 2-3 گیگ فایل آپلود کنی(البته در صورتی که عضو عادی باشی) ولی در کل همون طور که مهدی گفت طبق قاعده آپلود همچین فایل سنگینی غیر ممکنه ، مگر این که بخوای قسمت قسمتش کنی (که تازه بازم دردسرهای خودش رو داره)

@ مونت :

منم با انجام این کار موافق نیستم و هر کس مختار از کامپیوتر خودش هر آهنگی رو دوست داره پخش داره نه یه آهنگ همش بهش تحمیل بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

پاورپوینت دو گیگ؟؟؟

فکر کنم یکم مشکل با مقدار حجم ها داری گندالف.پاورپوینت دو گیگ اگه همه فایلهاش داخل خودش باشن و لینک به داخل کامپیوترت نداشته باشه حدود 4-5 ساعت فقط طول میکشه که رو کامپیوتر خودت بالا بیادا!

اين پاورپوينتی كه من می‌گم، شامل يه عالمه عكس و فيلم و اسلايده كه احتمالاً حجمش به گيگابايت می‌رسه.

@ گندالف :

خوب چرا از یه آپلود سنتر استفاده نمی کنی؟

هر چند همه ی آپلود سنتر ها محدودیت دارن و نمیذارن 2-3 گیگ فایل آپلود کنی(البته در صورتی که عضو عادی باشی) ولی در کل همون طور که مهدی گفت طبق قاعده آپلود همچین فایل سنگینی غیر ممکنه ، مگر این که بخوای قسمت قسمتش کنی (که تازه بازم دردسرهای خودش رو داره)

منم به فكرم رسيد كه توی سايت‌های مخصوص آپلودش كنم و لينكش رو تو فروم بذارم. شايدم جداجدا گذاشتمشون و شايدم بی‌خيال شدم...!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

اصلا كسى تاريخچه ى نام نمايشى داره ؟! به چه دردى مى خوره ؟! ( قبلا كسى اينو پرسيده بوده ، نه ؟! )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

هر کس نام نمایشیش رو تغییر بده داره. مثل خودت که اسمت رو از Vault of Stars به Elrond تغییر دادی. اگه تارخچه نام نمایشی خودت رو بزنی میبینی که در چه تاریخی این کار رو انجام دادی. اینم برای اینه که اگه یه مدت تو فروم نباشی و بعد بیای ببینی یکی از کاربرا اسمش رو عوض کرده متوجه بشی که قبلا کی بوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

مديريت می‌تونه سيستم و امكانات تايپ و ارسال پست رو ويرايش كنه؟ (مثلاً شكلک‌ها يا استفاده از نقل‌قول و كد و لينک‌گذاری) چندتا پيشنهاد براش دارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

تونستنش که میتونیم اما با توجه به تجربه های قبلی ترجیح میدیم که توی ویرایشگر هیچ تغییری ندیم. چون این موارد سر آپدیتهای بعدی فروم مشکل ایجاد میکنه. مثلا اگه الان ببینید شکلکهای پست های قدیمی(قبل از آبان 90) درست نشون داده نمیشه(با اینکه تمام اون شکلکها الان وجود داره).

این شاید کم دردسرترین مشکلی باشه که بوجود بیاره. بنابراین تغییری توش نمیدیم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

چرا در جملات انگلیسی علامتهایی مثل نقطه به این شکل در می آن ؟!

example .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baggins

اگه منظورت مربع بودن به جای گرد باشه. به خاطر خط پیش فرض انتخاب شده فرومـه. الان پیش فرض خط بروی Arial ـه. اگه این استاندارد رو مثلا به Times New Roman تغییر بدی نقطه ها شکل گرد به خود میگیرند.

حالت گرافیکی Arial نسبت به خط های دیگه سبک تره

ویرایش:

به مهدی: خیر. هم تو کروم هم موزیلا و سایر مرورگر ها به این صورت ـه. تفاوت مربع و دایره بودن رو بیشتر با زوم میشه فهمید.

ویرایش شده در توسط bagins

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

به چه شکل؟

اگه منظورت قرار گرفتن در سمت چپ جمله است به خاطر اینه که سیستم فروم از راست به چپ هست. اگه از چپ به راست بکنی(زبان انگلیسی رو برای فروم انتخاب بکنی) زبان فارسی به این شکل در میاد. کاریش نمیشه کرد.

اون نشون دادن مربع به جای نقاط در آخر جمله فقط توی کروم هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

منم منظورم عوض شدن جای نقطه بود ؛ که اینو تو صفحه ی درباره ی من ماستمالیش کردم !

پ.ن: ادمین بودنم خوبه ها !

ویرایش شده در توسط Elrond

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...