رفتن به مطلب
Safires

پیشنهادات و انتقادات

Recommended Posts

Glorfindel Thalion

من یه انتقاد دارم.

راستش سایت تو فن فیکشن و داستان نویس و شعر و فعالیتهای ادبی ضعیفه. فقط بحث بحث بحث. چرا تالکین اینجوری کرد ، چرا فلانی اینو گفت . چرا دره گنجه بازه و پیشی نازه و از این حرفها و آخرشم یکی یه حرفی می زنه و اون یکی میگه اینو قبول ندارم و این میگه ف .ر . ا.م.ا.س.و.ن.ی. و اون یکی یه چیز دیگه میگه. اعصاب همه خورد میشه و بقول گندالف عزیز جنگ جهانی راه میندازن. بعدشم آقا مهدی میاد میگه نمی دونم چیه سایت ir داره و از این حرفا نزنید.همه چی هیچ و پوچ.

خوب خداییش بیاین دو تا شعر بگین . یه داستان بنویسید. دو تا ایفا راه بندازین. اولشم بزرگترهای سایت مثل مهدی و تضاد(به بزرگی خودتون ببخشید آقاش رو حذف کردم.) و اینها بیان شروع کنن. بقیه هم ادامه می دن.

برا مثال الان دو روزه یه داستان گذاشتم بازگشت جادوگران آبی یه نفر بنده ی خدا نیومد یه خط بنویسه. حالا اصلن خوشت نیومد نظر می دادی نقص شو حل می کردیم. ول کنید این بحثای بی سر و ته رو توروخدا.

ویرایش شده در توسط Glorfindel Thalion

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مونت آو سائرون

اصلان جان لگولاس درست می گه نوشتن و این آرزوی منه که روی هابیت هم بنویسن تقدیم به سایت آردا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

من یه انتقاد دارم.

راستش سایت تو فن فیکشن و داستان نویس و شعر و فعالیتهای ادبی ضعیفه. فقط بحث بحث بحث. چرا تالکین اینجوری کرد ، چرا فلانی اینو گفت . چرا دره گنجه بازه و پیشی نازه و از این حرفها و آخرشم یکی یه حرفی می زنه و اون یکی میگه اینو قبول ندارم و این میگه ف .ر . ا.م.ا.س.و.ن.ی. و اون یکی یه چیز دیگه میگه. اعصاب همه خورد میشه و بقول گندالف عزیز جنگ جهانی راه میندازن. بعدشم آقا مهدی میاد میگه نمی دونم چیه سایت ir داره و از این حرفا نزنید.همه چی هیچ و پوچ.

خوب خداییش بیاین دو تا شعر بگین . یه داستان بنویسید. دو تا ایفا راه بندازین. اولشم بزرگترهای سایت مثل مهدی و تضاد(به بزرگی خودتون ببخشید آقاش رو حذف کردم.) و اینها بیان شروع کنن. بقیه هم ادامه می دن.

برا مثال الان دو روزه یه داستان گذاشتم بازگشت جادوگران آبی یه نفر بنده ی خدا نیومد یه خط بنویسه. حالا اصلن خوشت نیومد نظر می دادی نقص شو حل می کردیم. ول کنید این بحثای بی سر و ته رو توروخدا.

فكر كنم تاپیکايی درباره‌ی شعر و داستان‌نويسی داشته‌باشيم؛ مثلاً تاپیکايی در انجمن «طرفداران».

درمورد تاپیک جادوگران آبی هم كه بايد بگم من خيلی خوشم اومد و خواستم يه تشويق يا تشكّر درست حسابی ازت در همون تاپیک بكنم، امّا گفتم اسپمه و شايد حذف بشه. (شايد كه نه؛ حتماً به لطف مهدی جان حذف می‌شد!)

امّا به طور كلّی از روحيّه‌ی شادی‌خواه و لطيفت و به خصوص علاقه‌ات به ادبيّات خوشم اومد. چندتا تاپیک ادبی ديگه درست كن (نه به سختی جادوگران آبی)، خودم خطّ مقدّمم! دوستان ديگه هم لطفاً رخت جنگ رو بكَنن، بيا يه كم تو خطّ و سير دوستی و نرم‌خويی. (Glorfindel Thalion جان؛ با به قول گندالفت حال كردم!)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

گلورفیندل جان، قبول دارم که توی بحث فن فیکشن کم کار میکنیم. این بر میگرده به خود اعضا. ما نمیتونیم کسی رو مجبور کنیم که بیاد شعر بگه یا داستان نویسی کنه. من خودم به شخصه هیچ استعدادی تو شعر گفتن ندارم. قدیمها که فرصت داشتم تو داستان نویسی تا حدودی شرکت میکردم مثل این تاپیک(کلی گشتم تا پیداش کردم! :):

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=941

کار به جاهای خوبی هم رسید اما ادامه داده نشد. میتونید ادامه بدید.

در مورد اینکه از بحث ها گلایه میکنی باهات موافق نیستم. این بحثها لازمه یه فروم تخصصی تالکینه و اولویت های ما هم روی همین بحث هاست.

اولویت بندی ما ایناست:

بحث های تالکینی

فن فیکشنهای تالکینی

بحث های فانتزی غیر تالکینی

بحث های غیر فانتزی(که متاسفانه الان زیاد شده) اصلا مورد علاقه ما نیست.

بحثهای ما هم اصلا جنگ جهانی نیست، بحث منطقی و دوستانه اما جدیه.

در مورد اون تاپیک هم نظراتم رو توی خود تاپیک میگم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

به لگولاس : من الان CD هری پاتر دستم و واسه سری اوله اما همچین چیزی رو نمی بینم !!! ( البته منظورم دوبله هیت )

پشت جلد هری پاتر و یادگاران مرگ : قسمت اول (دوبله) این جمله نوشته شده

اینم عکسش : http://up.vatandownl...6ifnk2ju3is.jpg

زیر همون عکس دابی نوشته....

توی سایت خودشون هم بخش هری پاتر 7 این جمله رو گذاشتند

این لینک : http://www.persianartpic.com/productview-331-111-fa.html

ویرایش شده در توسط Legoolas

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

خیلی دوست داریم که مطالب مفید فروم رو به صورت مقاله در سایت قرار بدیم تا همه بتونن استفاده کنن. متاسفانه تا امروز فرصت نشده که این کار رو بکنیم. اگه زحمتش رو بکشید خیلی عالیه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

به تضاد :

منظورت از این کاری که می خوا انجام بدی چیه ؟؟؟

یعنی می خوای بحث ها رو به صورت pdf دربیاری ! یا این که می خوای مثل من قبر های کهنه رو دوباره بشکافی ؟؟

راستی اگه من هم می تونم بخش های دنیای فانتزی و موجودات فانتزی رو به صورت pdf در بیارم ؟؟

اگه خواستید همچین کاری بکنید تاپیک افسانه های اسکاندیناوی هالبارد رو من تقبل می کنم :دی!!

پ.ن :

ببخشید یهو پریدم وسط !

حالا از این حرف ها گذشته دستمزدش چه قدر می شه ؟؟ :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

نه اصلان جان، مطالب فروم به صورت مقاله در سایت قرار میگیرن. مثل این مقاله ای که تضاد عزیز زحمتش رو کشید و امروز اضافه اش کردم:

https://arda.ir/pluralizing-in-elvish

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

لطفاً تم (پس‌زمينه) صفحات v3 (مثل فرهنگنامه) رو عوض كنين. چيه يه تم زشت آبی بدرنگ گذاشتين، بدون هيچ آرايش و آلايشی؟! تم تالار گفتمان كه قشنگ‌تره! مثلاً می‌خواستين يه فرقی بذارين، زدين تمام صفحات v3 رو خراب كردين.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

تم تالار و سایت با هم فرق داره. تعداد تصاویر تو سایت زیاده و اگه بخوایم آرایش و آلایش بهش اضافه کنیم خیلی کند میشه اما تو فروم دستمون بازتره و میتونیم از تمهای پر از طرح و تصویر استفاده کنیم. من دانشی در زمینه ساخت تم ندارم. تمهای آماده هم نیاز به ویرایش داره تا با زبان فارسی سازگار بشه که باز هم من وارد نیستم. اگه خواستی میتونی این مورد رو وقتی اله سار اومد مطرح کنی تا ببینیم چی میگه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

در ضمن تاریخ سایت هم از سال قبل عوض نشده. 1382-90 نوشته.

که باید 1382-91 نوشته بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

کجا رو میگی؟ تاریخ سایت(arda.ir) رو تغییر داده بودم. من به صفحه ورود به سایت(arda.ir) دسترسی ندارم و نمیتونم تغییرش بدم. اونو خود اله سار باید تغییر بده.

منظورتون همون بود یا جای دیگه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

نه.منظورم همون صفحه ورود بود که عکس استاد تالکین هست و زیرش نوشته:

آردا، دنیای تالکین ::: کلیه‌ی حقوق و مطالب سایت محفوظ است ::: ۱۳۹۰-۱۳۸۲

(حالا باید منتظر اله سار بمونیم :) )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

می‌تونين به لغت‌نامه مخصوص سايت و فروم بسازين؟ مثلاً توش اصطلاحاتی از قبيل «تاپيک، پست، اسپم، فروم» و علايم رايج بين اعضا مثل «:دی» و... رو توضيح بدين و معنی كنين. من خودم يه مقداری بهتون كمک می‌كنم. به نظرم خيلی به‌دردبخوره؛ به خصوص برای تازه‌واردين كه با تالارهای گفتمان آشنايی ندارن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
King Eomer

به نام او

درود

این بحث ایفای نقش که الان هست یه طورایی اصلن جالب نیست ... راستش با نهایت احترام یه خورده مسخره هم هست. همیشه اینو به مدیرای سایتای طرفدار تالکین گفتم و اکثرن رد کردن ولی باور کنین داشتن یه ایفای نقش هدفمند میتونه خیلی مفید و به دردبخور باشه و جو صمیمی و تالکینی رو نگه داره.

همچنین ایفای نقش بر اساس داستان های تالکین یکی از بهترین ایفای نقش های ممکن میشه که متاسفانه تا حالا سابقه هم نداشته .. خواهشمندم حداقل در مورد این بحث فکر کنین و مشورت کنین با یه عده که تجربه ی ایفای نقشی دارن و

عاشقانه به تالکین علاقه دارن

بازم از زحماتتون سپاس گذاری می نمایم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Glorfindel Thalion

ائومر جان با عرض معذرت از مهدی من می خوام جواب شما رو بدم. مشکل ایفا کجاست؟ بذار من بهت بگم ، متاسفانه وقت اعضا برای ایفا نوشتن کمه. وگرنه داستانی مثل رولپلینگهای سرزمین میانه از نظر داستانی خوبه ولی وقت و افراد بسیار می خواد ، بعد من دقیقا نفهمیدم کجا اشکال داره ، لطفا بگید تا در مورد اون ضعف براتون توضیح بدم.کامل بگید چه نوع ایفایی از نظر شما خوبه ، اگر طرح زیبایی بود من خودم در نوشتنش پیشگام می شم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

من توی سیل که تو آرشیو قرار داره غلط املایی دیدم.لطفا برطرفش کنین:

But I win sit and hearken, and be glad that through you great beauty has been wakened into song.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

به ائومر:

من به شخصه تجربه ای در ایفای نقش نداشتم. اگه پیشنهادی داری مطرح کن تا استفاده بکنیم.

به رضایی:

کتابها به صورت PDF هستن و نمیشه ویرایششون کرد. کتابها به وسیله OCR به PDF تبدیل میشن و بعضا همچین مشکلاتی بوجود میاد. این تنها اشتباه کتاب نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

من موندم که واقعا مشکل ما توی نوشتن داستان تو رولپلینگ چیه که دوستان اینقدر بی مهری میکنن.

فکر نمیکنم من و glorfindel اشتباه کردیم تاپیکی که 3 سال بود با تعارف های بیجا جون نمیگرفت دوباره به راهش انداختیم.

خداییش من و glorfindel هر روز حداقل 1 ساعت برای این کار وقت میذاریم و انتظار هم داشتیم دوستان استقبال کنند مخصوصا قدیمیا.

شاید نوشته های ما با خط سیر و تاریخ تالکین نخونه ،چون اسمش روش هست دیگه (رول پلیینگ) ولی ارزش یکبار خوندن رو حداقل دارن.مخصوصا نوشته های glorfindel که بسار زیبا هستند و در سبک رمانهای معروف جهان.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

ائرندیل جان، چه اشکالی داره که یکی اشکالات کار رو گوشزد کنه تا کار با کیفیت بهتر انجام بشه؟ کسی منکر زحمت شما و گلورفیندال نمیشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

آخه مهدی جان این لحن برای نقد کردن اصلا مناسب نبود:

((این بحث ایفای نقش که الان هست یه طورایی اصلن جالب نیست ... راستش با نهایت احترام یه خورده مسخره هم هست.))

انتقاد اینه که مثلا بگین الداریون در سال 30 دوران 4 به دنیا اومده نه در سال اول دوران چهارم.که خودم دیشب این موضوع رو فهمیدم و چون داستان بر او پایه پیش رفته بود نخواستم عوضش کنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

انتقاد ائومر نسبت به محتوا نبود. نسبت به روش کار بود. حالا باید خودش بیاد و بیشتر توضیح بده.

وقتی میگه با «نهایت احترام» یعنی اینکه برای کارتون ارزش قائله اما به نظرش کار جالبی نیست. به هر حال منتظر هستیم که بیاد و پیشنهاداتش رو بده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil
ارسال شده در (ویرایش شده)

و یه انتقاد دیگه به نوشته های خودم:

من یه مطلب دیگه هم تازه فهمیدم که در سال ۶۳ دوران چهارم، ائومر از شوالیه‌اش مریادوک برندی‌باک خواست تا او را برای آخرین بار ببیند. مری و دوستش پی‌پین به روهان آمدند و مدتی را در آنجا ماندند. در پاییز همان سال ائومر در 93 سالگی فوت کرد و پسرش الف‌ واین پادشاه روهان شد. ائومر بمدت ۶۵ سال پادشاهی کرد، بیشتر از تمام شاهان روهان، بجز آلدور پیر که 75 سال حکومت کرد.

که در داستان ما در حدود سال 50 ائومر کشته شده و جانشینی برای او نیست.

بازم میگم قرار نیست خط سیر تالکین رو بریم چون اینطوری قابل پیش بینی میشه. اگه یه ذره هم قبله نوشتن تحقیق کنیم بد نمیشه.

ویرایش شده در توسط ائرندیل Earendil

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

منظور ائومر جور دیگه ای از رول پلیینگه.نحوه ای که در اون بازی با وجود یک خدا- داور(گیم مستر) جلو میره.یه خط سیر اصلی برای داستان نوشته میشه.افراد نقشی رو میپذیرن و خصوصیات اون نقش رو مجبور به اجرا هستن.بسته به انتخاب های افراد در جاهای مختلف، داستان به صورتی جلو خواهد رفت.

یه چیزی مث بورد گیم هایی مث تلیزمان و ... است.تو نمونه های فارسی شاید معادلش رو نداریم.چیزی مث مافیاست اما خب خیلی سنگینتر.

مشکل اینجاس که ائومر جان اینکار خیلی خیلی وقت میبره.مگه اینکه بخوایم بشینیم نمونه های خارجی رو ترجمه کنیم.این کارهم نیاز داره به یه نفر که کل جنبه های بازی رو بشناسه و البته رغبتی هم برای انجامش نداشته باشه:دی

من افراد و دوستانی رو میشناسم که تو ایران این کارو انجام میدن.پول میگیرن و به مهمونی های شما میان و گیم مسترتون میشن.اما باور بفرمایید که کار سختیست این گیم مستر بودن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...