رفتن به مطلب
Safires

پیشنهادات و انتقادات

Recommended Posts

3DMahdi

اگه عکسهای با کیفیت و بدون واتر مارک داری بده بذاریم. اینا چون واترمارک داره نمیذاریم.

کتاب؟ تو گالری هست دیگه. هر کس هر عکسی رو خواست میتونه ذخیره کنه و لازم نیست یک کتاب حجیم رو به خاطر چند عکس دانلود کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tom Bombadil

کتاب؟ تو گالری هست دیگه. هر کس هر عکسی رو خواست میتونه ذخیره کنه و لازم نیست یک کتاب حجیم رو به خاطر چند عکس دانلود کنه.

منظورم این بود توی خود عکسا اونایی که برای کتاب هابیته تو یه پوشه هابیت قرار بدید و الی آخر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

آهان! الان متوجه شدم.

دسته بندي گالري توي برنامه مون هست. البته يكم بلند مدته! :ymblushing:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tom Bombadil

آهان! الان متوجه شدم.

دسته بندي گالري توي برنامه مون هست. البته يكم بلند مدته! :ymblushing:

پس من باید حسابی چشم درد بگیرم تا بشینم اول عکسا رو جدا کنم و بعد کم و کاستی ها رو ارسال کنم دیگه :-*

اما اشکال نداره...از خودگذشتگیه دیگه 65.gif من اینکارو میکنم باشد که مقبول درگاه قرار گیرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tom Bombadil

خب الان قوانین رو خوندم.تشکر میکنم بابت این امر

فقط یه نکته ای که پیش اومد اینه:بنظرم اگر تو بند قوانین بصورت روشن و صریح بیان کنین که ما اجازه پست گذاشتن در چه مواردی رو تو تاپیک "هرچه دل تنگت میخواهد بگو "داریم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اون قوانین کلیه و به هر تاپیک نمیپردازه.

توی خود اون تاپیک گفته شده بود که این تاپیک برای صحبت اعضا پیرامون مسائلی هست که ارزش زدن تاپیک مجزا نداره. و اگه تاپیک حدا زده بشه 2تا پست هم نمیخوره. چند بار این اتفاق افتاد که بحثی اونجا شروع شد و چون مورد اقبال بود یه تاپیک جدید براش درست شد و پستها از اون تاپیک به تاپیک جدید منتقل شد.

بنابراین مطالبی که جاشون توی این فروم هست(و توی قوانین اعلام شده) اما احتمال میدید که ارزش نداره براش تاپیک جدید ساخت اونجا قرار بدید.

مثلا خبر ساخت انیمیشن تن تن که تهیه کننده اش پیتر جکسونه اما نمیشه براش تاپیک ساخت چون کم پست خواهد خورد.

احوال پرسی و کری خونی و مسائلی که توی قوانین اعلام کردیم که جایی توی فروم نداره نباید توی اون تاپیک زده بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

با توجه به اینکه امروز قوانین آردا در تاپیکی مجزا و رسمی زده شد من پیشنهادی در موردش داشتم:

"هر وقتیکه مطلب جدیدی به قوانین اضافه شد یاویرایش یا حذف گردید از طریق پیغام خصوصی یا ایمیل به کاربران اطلاع داده بشه تا مجبور نشیم که هر از گاهی کل تاپیک رو بخونیم یا اینکه از قوانین خیلی دیر مطلع شیم"

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

حتما، هر وقت قوانینی اضافه و یا ویرایش شد من علاوه بر افزودن اونها به پست اول یک پست هم زیرش میزنم و موارد اضافه شده رو اعلام میکنم.

معمولا بخش اخبار زیاد پست نمیخوره. الان چون تاپیک تغییرات اینجا اومده یکم شلوغ شده و گرنه چند وقت دیگه که بچه ها با فروم جدید آشنا بشن این تاپیک هم دیگه پستی نخواهد خورد و بقیه پیشنهادات رو به تاپیک پیشنهادات و انتقادات منتقل میکنیم. پس هر وقت دیدید که بخش اخبار پست جدیدی داره حتما اونو مشاهده کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

توی اون تاپیک هر چیزی که دلتون میخواد میتونید بگید مگر:

1. تاپیک مشخصی داشته باشه تو سایت

2.خلاف قوانین سایت باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

((از آنجائیکه اینجا یک فروم تخصصی فرهنگی - ادبی و مرتبط با تالکین است، هرگونه بحث‌های غیر مرتبط از جمله بحث‌های سیاسی، مذهبی، ورزشی و ... ممنوع می‌باشد و با کاربران خاطی برخورد خواهد شد.))

این بندو میشه یکم بیشتر توضیح بدید. یعنی بازترش کنید

این تاپیک ها رو جز چه دسته ای قرار میدید؟ مرتبط؟ غیر مرتبط؟ :-*

تاپیک بهترین فیلمها

تاپیک بهترین موسیقی متن

تاپیک دست نوشته های روزانه

و یا حتی تاپیک هرچه دل تنگت می خواهد بگو

کلا الان دارم گیج میزنم :ymblushing:

ویرایش: غلط های تایپی تصحیح شد @-)

ویرایش شده در توسط narich

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

چرا گیج میزنی؟ خیلی واضح نوشته شده

درباره تاپیک هرچه دل تنگت میخواهد بگو که بالا من و تولکاس توضیح دادیم.

بخش یاران حلقه که اون تاپیکهایی که نام بردی توشه برای گفتگوی اعضا در نظر گرفته شده و تاپیکهای داخلش میتونه تالکینی نباشه. بحث هایی مثل فیلم و موسیقی جاش اونجاست چون تالکینی نیست و از طرفی با قوانین هم مغایرت نداره(نه سیاسیه، نه مذهبی، نه ورزشی و نه چاق سلامتی!). بنابراین مشکلی وجود نداره.

واژه "غیر مرتبط" در اون بند به معنای غیر تالکینی بودن نیست، به معنای غیر فرهنگی-ادبی-هنری بودنه. واژه هنری رو هم به اون بند اضافه میکنیم تا مفهوم کاملتر بشه.

پ.ن:

توی این پستت سه تا غلط املایی داری، از الان تمرین کن! :ymblushing:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tom Bombadil

یه پیشنهاد:اگه امکانش هست تعداد آپلود ها رو از ده تا در هر مرتبه افزایش بدین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

یه پیشنهاد:اگه امکانش هست تعداد آپلود ها رو از ده تا در هر مرتبه افزایش بدین

امکانش هست اما ریسک Crash کردن مرورگر موقع باز کردن صفحه بالا میره و به همین دلیل بیشتر از 10تا نمیذاریم تا مشکلی پیش نیاد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

من سعی کردم با دقت قوانین و مقررات رو بخونم و البته خوشحالم که روند کار مشخص شده. :ymblushing: این طوری قبل از پست زدن بیشتر فکر می کنیم و با دقت بیشتری می نویسیم. به هر حال هر کاری، راهی داره و باید در چهارچوب باشیم تا کار از دستمون خارج نشه. پیرو همین مبحث می خواستم پیشنهاد اضافه شدن یک بند یا ماده یا تغییر جمله رو در بخش قوانین مربوط به کپی رایت مطالب سایت بدم. آمده که:

"د- حقوق مالکیت معنوی

"کلیه محتویات، ابداعات، مقالات و طرح‌های سایت آردا متعلق به این سایت بوده و کلیه حقوق آنها متعلق به این سایت می‌باشد."

ذکر این نکته ضروری بود ولی ای کاش این عبارت «کلیه حقوق آنها» رو مشخص تر می کردین و تهیه ی متن چاپی یا صوتی یا محصولات چند رسانه ای رو هم وارد می کردین. قانون با چیزی که ما بدیهی فرض می کنیم و به حساب روشن بودن مطلب می گذاریم کاری نداره. شاید فکر کنید زیاده رویه ولی راستش آدم دلش می سوزه وقتی ببینه بچه های ما روی مطالب کار بکنن و مثلاً یه ناشری بیاد این ها رو به اسم خودش تمام بکنه.

مورد دوم، یه جورایی برام سؤال برانگیز شد. اومده که:

"سایت مجاز است به هر نحوی که بخواهد از مطالب قرارگرفته بر روی سایت و فروم که قانونا متعلق به شخص یا نشریه یا سازمان دیگری نباشد استفاده نماید ( مثلا آنها را به صورت برگزیده در قسمت دیگری از سایت نمایش دهد)"

من نوعی یه مقاله می نویسم و میدم آردا با این تلقی که در اختیار سایته. آیا این تعلق، نافی حقوق من نویسنده یا مترجمه؟ مثل کاری که ما با ناشرها انجام میدیم؟ یا نه، من به عنوان نویسنده می تونم نوشته ام رو برای تهیه ی شکل دیگه ای از محصولات در اختیار فرد سومی قرار بدم؟

فکر کردم شاید در همین راستا بد نباشه چهارچوبی برای ارسال مطلب هم مشخص کنیم. خیلی از مجلات، فقط مطلبی رو می پذیرند که جای دیگه ای چاپ نشده باشه و در صفحه ی اول هم میگن که مجله در خلاصه کردن و دخل و تصرف آزاده. شاید بعضی دوستان فکر کنن نمک آش داره زیاد میشه ولی شخصاً فکر می کنم جنگ اول به از صلح آخره :-*

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

"د- حقوق مالکیت معنوی

"کلیه محتویات، ابداعات، مقالات و طرح‌های سایت آردا متعلق به این سایت بوده و کلیه حقوق آنها متعلق به این سایت می‌باشد."

ذکر این نکته ضروری بود ولی ای کاش این عبارت «کلیه حقوق آنها» رو مشخص تر می کردین و تهیه ی متن چاپی یا صوتی یا محصولات چند رسانه ای رو هم وارد می کردین. قانون با چیزی که ما بدیهی فرض می کنیم و به حساب روشن بودن مطلب می گذاریم کاری نداره. شاید فکر کنید زیاده رویه ولی راستش آدم دلش می سوزه وقتی ببینه بچه های ما روی مطالب کار بکنن و مثلاً یه ناشری بیاد این ها رو به اسم خودش تمام بکنه.

مورد دوم، یه جورایی برام سؤال برانگیز شد. اومده که:

"سایت مجاز است به هر نحوی که بخواهد از مطالب قرارگرفته بر روی سایت و فروم که قانونا متعلق به شخص یا نشریه یا سازمان دیگری نباشد استفاده نماید ( مثلا آنها را به صورت برگزیده در قسمت دیگری از سایت نمایش دهد)"

من نوعی یه مقاله می نویسم و میدم آردا با این تلقی که در اختیار سایته. آیا این تعلق، نافی حقوق من نویسنده یا مترجمه؟ مثل کاری که ما با ناشرها انجام میدیم؟ یا نه، من به عنوان نویسنده می تونم نوشته ام رو برای تهیه ی شکل دیگه ای از محصولات در اختیار فرد سومی قرار بدم؟

فکر کردم شاید در همین راستا بد نباشه چهارچوبی برای ارسال مطلب هم مشخص کنیم. خیلی از مجلات، فقط مطلبی رو می پذیرند که جای دیگه ای چاپ نشده باشه و در صفحه ی اول هم میگن که مجله در خلاصه کردن و دخل و تصرف آزاده. شاید بعضی دوستان فکر کنن نمک آش داره زیاد میشه ولی شخصاً فکر می کنم جنگ اول به از صلح آخره :ymblushing:

در مورد اول ما نوشتيم "كليه حقوق" بنابراين تمامي موارد رو شامل ميشه. اگه فكر ميكنيد يا تجربه داريد كه ممكنه مشكل ايجاد كنه بگيد تا موارد رو مشخص تر بگيم. غير از اين سه موردي كه گفتيد اگه بازم چيزي هست بگيد تا اضافه بشه.

مورد دوم هم حقي رو از شما نميگيره بلكه اين حق رو به ما ميده كه مثلا مطالبي رو كه شما توي فروم نوشتيد با مطالب شخص ديگه اي ادغام كنيم و به صورت مقاله در صفحه اول سايت بذاريم. و يا اگه بعدا فرصتي پيش اومد تا بتونيم مقالات رو در نشريه اي چاپ كنيم نيازي نباشه از نويسنده اصلي اجازه بگيريم. در واقع تمام اختيارات استفاده از مطلب هم به نويسنده تعلق داره و هم به سايت آردا و هر كدام ميتونن بدون اطلاع دادن به ديگري از اين مطلب استفاده كنن.

چارچوب ارسال مطلب هم در بندهاي ديگه مشخص شده. اگه اين مطلب رو از جايي برميداريد حتما بايد منبع رو ذكر كنيد و اگر سايت منبع براي به اشتراك گذاشتن مطالبش شرايط خاصي رو وضع كرده بايد اون شرايط برآورده بشه. اگر مطالب مال خودتون هست صرقف نظر از اينكه جاي ديگه اي چاپ شده يا نه ميتونيد در اختيار ما هم قرار بديد(مگر اينكه ناشر اول حق استفاده از مطلب رو از شما گرفته باشه).

اگه بازم ابهامي هست بگيد

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy

خب سلام

خب. این جور که من تو قسمت اعضا سایت دیدم سایت پر از اکانت های یکبار مصرف هست . خب که عموما برای دانلود چیز هایی که صرفا برای اعضا هست به وجود اومدن. وقتی که کارشون تموم شد خب خدافظ دیگه یادشون می ره همچین اکانتی درست کردن. خب من می گم یه قانونی بزاریم ... خب که اگه کسی بعد از اولین روز ایجاد اکانت برای اینقدر مدت هیچ فعالیتی نداشته باشه اکانت حذف بشه. خب نظرتون چیه؟ اصلا عملی هست؟

پ.ن: خــــــــب ؟ :ymblushing: :-*

ویرایش شده در توسط Mo.Mirnoruzy

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

از اين به بعد ديگه همچين وضعيتي وجود نخواهد داشت چون توي سايت عضو گيري نداريم و بنابراين براي دانلود كردن هم نيازي به عضويت نيست و هر كس عضو ميشه يعني ميخواد فعاليت بكنه. خيلي از اعضايي كه الان فعاليتي ندارن قبلا كلي فعاليت داشتن و نميتونيم به خاطر اينكه الان نميان اكانتشون(و به طبع اون پستهاشون) رو حذف كنيم.

اونهايي هم كه پستي ندادن شايد بخوان بعدا پست بدن. خود من بين پست سوم و چهارمم حدود شش ماه فاصله بود. توي اون مدت به فروم ميومدم اما نميخواستم تا اطلاعاتم به اندازه كافي نرسيده اظهارنظر بكنم.

بنابراين اين كار نه عمليه و نه اينكه اصلا ضرورتي داره. اون اكانتها جاي كسي رو تنگ نكردن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy

البته در مورد دانلود ها یه چیزی که هست اینه که فایل های داخل فروم هنوز فقط برای اعضا هست.

بعدش شما گفتین که شاید سه جهار ماه پست نمی زدین. و همین طور از کسایی که قبلا خیلی فعال بودن ولی الان نیستن.

منظورم اینه که تو این مدت کلا طرف آن نشه حالا پست بده یا نده خیلی مهم نیست.

در ضمن گفتم اگه از اولین روز عضویت هیچ پستی نداده باشه و بعد از همون روز عضویت برای مدتی آن نشه اکانت پاک بشه. خب اون افراد قدیمی پست داشتن. بعدشم گفتم بعد از روز عضویت. خب افراد قدیمی شاید برای سال ها فعالیت داشتن. اصلا این مسئله ربطی به اونا نداره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

چه دلیلی داره این کار رو انجام بدیم؟ مگه مشکلی ایجاد میکنن؟ شاید کسی عضو شده اما نمیخواد الان فعالیت کنه و دوست داره بعدا بیاد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

یه سوال نه دوتا سوال...

ما تو سایت دیکشنری الفی داریم؟ و سوال بعدی:

تقویم ایملادریس که تو سایت ازش استفاده میکنیم, مرجعش کجاست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

ديكشنري سيندارين تو آرشيو دانلود هست:

https://arda.ir/do...ve/?category=16

ديكشنري انگليسي به كوئنيا و برعكس رو هم دارم اما هنوز فرصت نكردم آپلودشون كنم.

توي برنامه YaTT هم كه براي نوشتن به تنگوار هست اين ديكشنري ها موجوده:

https://arda.ir/do...archive/?did=27

مرجع تقويم هم ضميمه بازگشت شاهه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tom Bombadil

یه نکته:وقتی که میخوای عضو سایت بشی...اونجایی که باید تیک خواندن و پایبند بودن به قوانین رو بزنی....هنوز قوانین تنبیهی بهش اضافه نشده مدیر عزیز!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

پست تضاد رو من الان خوندم. و البته متوجه منظورش به روشنی میشم.به نظرم خیلی بهتره اگه حق نشر مطلب از نویسنده هم گرفته بشه.اولا مطالبی که در سایت نوشته میشه بیشتر جنبه دانش ساخت نیافته داره که در نتیجه برای انتشار هم به درد ما خیلی نمیخوره.اما برای نوشته شدن مطلب در سایتهای دیگه: فرض بگیرید بعد از چندین جنگ و جدل بنده با شخص ملکور در تاپیک های اوشون، یهو تصمیم بگیرن که پست های نهایی و نتیجه شده بحث رو که خودشون هم تایید کردن و پست زدن و در جای دیگری به کار ببرن.(منظورم استفاده از دانش مطلبه نیست،استفاده از خود مطلبه) ............ این مشکل آفرین میشه.فرضا میتونه باعث بوجود اومدن تاپیک های یکسان(حتی با اسم یکسان) در چند سایت بشه که اصلا چیز خوبی نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

یه نکته:وقتی که میخوای عضو سایت بشی...اونجایی که باید تیک خواندن و پایبند بودن به قوانین رو بزنی....هنوز قوانین تنبیهی بهش اضافه نشده مدیر عزیز!!

ممنون، اضافه شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

ببخشید ، نمیدونم شاید مشکل از مرور گر من باشه . در هر حال روزشمار هابیت برام عدد 2541 رو برای قسمت تعداد روز باقی مانده در نظر گرفته ، قبلا این شکلی نبود .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...