رفتن به مطلب
Safires

پیشنهادات و انتقادات

Recommended Posts

تضاد

دوستان شرمنده که می پرم وسط (استاد مهدی، هر جا صلاح دونستین این پست رو ببرین، مطمئن نبودم کجا بگذارمش و رسیدم اینجا) ولی این سوال واقعاً رفته روی اعصابم و جواب درست و حسابی هم پیدا نکردم. یه بار پرسیدم مقاله ای که برای آردا بفرستیم کجا میره روی سایت، استاد گفتن اگر تأیید بشه میره بالا ولی نگفتن کجا. ساختار کتابخونه طوری نیست که جای این کار رو داشته باشه.

میره پیش مقاله های فرهنگ آردا؟ اگر این طوره با توجه به کامل نشدن فرهنگ نامه پیشنهاد بنده اینه که کنار کتابخونه یه لینک کوچک این چنینی بدیم در مورد مقاله هایی که ممکنه به زودی برسه ;) من مطمئنم بچه های خودمون در زمینه ی نوشتن مقاله های مستقل کاملاً توانا هستن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

ساختار کتابخونه انعطاف پذیره و به راحتی میشه دسته جدیدی بهش اضافه کرد. باید دید که موضوع مقالات چیه. اگه توی هیچ دسته ای جانگیره به دسته جدید میره. اما این که کجا قرار بگیره کاملا دو طرفه است و با نظر شما و اله سار هرجا که بخواین قرار خواهد گرفت.

احتمال اینکه توی فرهنگ نامه بره کمه چون فرهنگنامه هنوز ناقصه و یکباره میخوایم اونو آپدیت کنیم.

منتظر مقالات شما هستیم.

پ.ن:

راستی انقدر که شما منو استاد خطاب میکنید من جنبه ندارم ها! ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

به مهدی : من در این رابطه گفتم که قسمت موجودات تو کتاب خونه یه ذره ناقصه اگه خواستی چند تا مقاله دارم واست می فرستم ببین چه جوری اگه خوبه بزارش تو کتاب خونه در ضمن اون قسمتی که آرون و تورامبار زحمتش رو کشیدن viewtopic.php?f=4&t=846

بزارش تو کتاب خونه جالب می شه ها ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

من نمیتونم تغییری توی سایت اصلی بدم. هر مقاله ای مینویسی یا باید با اون قسمت ارسال مقاله بفرستی یا به اله سار پیغام خصوصی بدی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

مهدی بدت نیاد ها اما من چه جوری اله سار رو پیدا کنم :((

ایشون هر از چند گاهی پیدا می شن و تا میایی یه ذره باهاشون اختلات کنی می رن ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

نمیخوای که چت کنی باهاش! مقاله تو با پیغام خصوصی بهش بده، هر وقت اومد میبینه و میذاره تو سایت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

اختیار دارین! حداقل تو زمینه کاری این سایت که استاد ما -این مای مفرده! ;) - حساب میشین. چشم. یه مقاله دستمه راجع به آراگورن. از آغاز کار تا پایان به اضافه ی تحلیل شحصیت و تحلیل کارها.

فکر می کنم دوستان حرفه ای تر می تونن وارد تحلیل تک به تک شخصیت های سیلماریلیون بشن. بنده جرأت نزدیک شدن به اون حوالی رو ندارم :((

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy

یه چیزی می خواستم بپرسم :((

jتوی سایت اطلس سرزمین میانه است. نمی خواین نقشه والینور رو هم بزارید. خیلی خوبه ها. ;;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

نقشه سرزمین میانه رو اله سار درست کرده. خیلی وقت پیش ازش خواستم که نقشه بلریاند رو هم بسازه ولی دلایلی آورد که منو قانع کرد که امکان درست کردنش تقریبا محاله. این برنامه برای ساخت نقشه های کره زمین طراحی شده و سخته که بشه نقشه های دنیای تالکین رو باهاش سازگار کرد. توی زوم 11 برابر باید چیزی حدود 1 میلیون و 300 هزار عکس به صورت مربع های کوچک 256 در 256 پیکسل ساخته بشه تا با کنار هم قرار دادنشون نقشه کامل درست بشه.(نسخه ای که توی سایت قرار گرفته تا 6 برابر زوم میکنه و از تعداد عکسهای استفاده شده اطلاعی ندارم) بنابراین نیاز به یک عکس بسیار بسیار با کیفیت و بزرگ و وقت و حوصله فراوون برای ساخت تیکه های مجزا و کنار هم قرار دادنشون هست. همون موقع به من گفت که برای همین نقشه چقدر وقت صرف کرده و دیگه طرف همچین کاری نمیره!

جدای از این مشکلات تکنیکی هیچ نقشه دقیقی از والینور وجود نداره. تالکین مکان قسمتهای مختلف والینور رو مشخص نکرده. مثلا میدونیم تالارهای ماندوس اونجاست اما نمیدونیم شماله یا جنوب یا وسط! تمام نقشه هایی هم که وجود داره از روی حدس و گمان ساخته شده.

ویرایش:

اعداد و ارقام تصحیح شد(خیلی بیشتر از چیزی بود که تو ذهنم داشتم)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy

اما مگه معتبر ترین نقشه، نقشه های اطلس نیست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

کتاب اطلس سرزمین میانه رو که تالکین ننوشته. یک نفر که علاقه زیادی به دنیای تالکین داشته اومده و با تحقیقات بسیار زیادی که انجام داده و اطلاعاتی که به دست آورده تصورات خودش رو روی کاغذ آورده. و ممکنه خطا هم کرده باشه. توی منابعی که داریم از همه معتبرتره اما بازم کاملا صحیح نیست.

نقشه ای که توی اطلس برای والینور هست رو نگاه کن. مکانهای مختلف روی خود نقشه نیست بلکه توی کادرهای جداگانه است چون خود نویسنده هم شک داشته که اونا رو کجا باید قرار بده.

توضیحات اله سار در مورد اطلس و سایر بخشهای سایت رو میتونید اینجا ببینید:

https://arda.ir/news/220-there-and-back-again.html

پ.ن:

پست قبلیم رو ویرایش کردم و اعداد صحیح رو جایگزین کردم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

مهدی این سخن روز به غیر از این گاندوالف - لگولاس - گیملی کسه دیگه ای نیست البته چند نفری هستند اما من هر وقت اومدم همین چند نفر هستند :((

یه ذره بیشترش کنید ;)

اگه دوست دارین سخن روز بیشتر بشه. سخنهای حکمت آموز رو از کتابها انتخاب کنید و به همراه اسم شخص گوینده به من بدین. برای شخصیت های ارباب حلقه ها عکس بازیگرا رو میذاریم اما برای شخصیتهای سیلماریلیون نمیشه این کار رو کرد. پیشنهادی ندارین؟

به مهدی : من در این رابطه گفتم که قسمت موجودات تو کتاب خونه یه ذره ناقصه اگه خواستی چند تا مقاله دارم واست می فرستم ببین چه جوری اگه خوبه بزارش تو کتاب خونه در ضمن اون قسمتی که آرون و تورامبار زحمتش رو کشیدن viewtopic.php?f=4&t=846

بزارش تو کتاب خونه جالب می شه ها

از مطالب تاپیک «اطلاعات اولیه» توی بخش موجودات استفاده میکنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

~x( ;) :((

مهدی جون نمی خوام اسپم داده باشم ها ولی این پست های بنده یه ذره قدیمی تازه به چشمان مبارک خورده [-(

در کل به روی چشم : جملات قصار که فعلا در ذهن ندارم اما در مورد موجودات یه ذره از همین دانش نامه ای که داریم ترجمه می کنیم یه چیز هایی پیدا کردم تموم شد یا می دمش به تو یا اگه السار رو دیدم به اون می دم :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

تازه به چشمم نخورده، تازه دسترسی به سایت پیدا کردم! بنا به وظیفه نظارت من همه پستهای زده شده رو میخونم و مال تو رو هم خوندم و بهش هم جواب داده بودم. در مورد موجودات یه متن کوچیک میخوایم بذاریم فکر کنم همون توضیحات اون تاپیک کافی باشه. اگه زحمتش رو میکشی خیلی کوتاه باشه.

مطالبتون رو میتونین به من هم بدین.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy

درود

راستش بعد این که کامپیوتر رو خاموش کردم یه چیزی به ذهنم رسید.

خب کشیدن نقاشی و گرافیک رو در ودیوار غیر قانونیه. اما باز ادامه پیدا کرد. بنابراین اومدن چند تا دیوار رو مشخص کردن که کشیدن کارای گرافیکی روشون قانونی بود. که این خیلی تاثیر + داشت.

حالا من میگم این کارو در مورد اسپم انجام بدیم. یه تاپیک باز کنیم که توش اسپم زدن آزاد باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

تاپیک «هرچه میخواهد دل تنگت بگو» برای همین ایجاد شده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

باز ما چند ساعتی تنها شدیم یه سری افکار به مزغ ما خطور کرد ;)

می گم واسه سایت تولد بگیریم یا بهتر همون سالگرد بگیریم ~x(

اولش یکی یه زحمت می کشه و یه لگو درست می کنه و اون روز می زاریم تو سایت

بعدش هم هر کی یه فعالیتی می کنه مثل یکی والپیپر می سازه یکی یه متن آماده می کنه یکی اسم کاربریش رو به صورت نقاشی در میاره و یا یکی یه شعر می گه و خلاصه هر کی یه کاری می کنه تا تو روز تولد سایت اون رو تو یه تاپیک اجرا کنیم به بهترین فعالیت هم جایزه می دیم

جایزش هم 10 تا اسپم :((

اگه قبول که از همین الان یکی زحمت بکشه یه تاپیک درست کنه مقررات رو بنویسه اما بعد تاپیک تا روز تولد سایت بسته می شه اما تو اون روز تاپیک دوباره باز می شه و بچه ها برنامه هاشون رو اجرا می کنن [-(

البته این تاپیک اسمش باشه تاپیک مراسم های تالار چون تولد تالکین هم برنامه توش اجرا کنیم :-?

ما منتظر جواب هستیم مهدی و تولکاس ;~x(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

حالا تولد سایت کی هست؟! ;)

با جایزه اش 100 درصد مخالفم! تو واقعا واسه 10تا اسپم میخوای جشنواره راه بندازی؟

حالا چه نیازی هست که روز تولد سایت اینکارا رو بکنید؟ در طول سال هم میتونید والپیپر بسازید و شعر بگید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

تولد سایت رو که شما باید بدونی نه ما ;)

باشه بابا 10 اسپم هم فدای همه ی بچه های فروم [-(

گفتم روز تولد فروم باشه بهتره, اصلا می خوای بگیم تولد فروم مصادف با تولد خود تالکینه :((

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tar-Isilmo

به نظرتون صفحه ی اول سایت غیر فعال نیست؟نمیشه بیشتر اخبار رو پوشش داد؟مثلا ویدیو های ]ابیت،عکس ها ،اخبارش و ... ;)\

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

چرا ! یکم غیر فعاله ، اما خودمون مسئولش هستیم + اینکه اخبار زیادی هم وجود نداره . اگه خبری داری ، باید برای مدیر بفرستی حتما تو صفحه اول قرار میده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tar-Isilmo

یه سوال:چرا پایین سایت(سایت اصلی)نوشته: آردا، دنیای تالکین::: فراهم شده با نیروی جوملا::: کلیه‌ی حقوق و مطالب سایت محفوظ است. ۱۳۸۸-۱۳۸۳؟

چرا 1388؟مگه الان نباید 1390 باشه؟در ضمن پایین انجمن هم لوگوی آردا تا هشتاد و هشته!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
bard

میگم خوب میشه موزیک سمفونی شایر هنگام ورود توی سایت و تالار پخش بشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

فکر نمیکنم جالب باشه. سرعت لود کردن صفحه به شدت کاهش پیدا میکنه و نارضایتی از سایت میره بالا. بعد از چند روز هم یکنواخت و بعدش اعصاب خرد کن میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

سلام

میخوایم برای سایت یک لوگو طراحی کنیم. اگه کسی طرحی واسه لوگوی سایت داره بگه یا نمونه ای نشون بده.

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...