رفتن به مطلب
  • -2
Aran Dur

چرا سائورون زن نمی شد؟

سوال

Aran Dur

خب، چرا سارون فقط به مرد تبدیل می شد و به زن تبدیل نمی شد. مثلا سارون همیشه در قالب یک انسان مرد یا الف مرد یا هر چیز مرد در می اومد. چرا به شکل زن در نمی اومد؟ فکر می کرد در شکل مرد قدرتمندتر بنظر میاد؟ :h14058::Balrog:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

4 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 4
Peredhil

خب واقعا بهترین جواب فکر کنم اینه که نیاز نبوده! اگه اشتباه نکنم خفاش و مار شده چون نیاز بوده اما خب نیاز پیدا نکرده تبدیل به زن بشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 4
ILMARE

خب واقعا برام سوال شد مثلا چرا باید بخواد شکل یک زن رو به خودش بگیره ؟ /:) به قول دوستمون اصلا نیازی نبود این کارو بکنه !! نمیشه که یک زن بشه فرمانده ارشد مورگوت ، یا یک آهنگر زن بره وسط آهنگران مرد و بهشون بگه من میخوام به شما فنون حلقه سازی رو یاد بدم !! :65:

ویرایش شده در توسط ILMARE

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 4
ورونوه
در در 11/15/2017 at 12:17 AM، Aran Dur گفته است :

خب، چرا سارون فقط به مرد تبدیل می شد و به زن تبدیل نمی شد. مثلا سارون همیشه در قالب یک انسان مرد یا الف مرد یا هر چیز مرد در می اومد. چرا به شکل زن در نمی اومد؟ فکر می کرد در شکل مرد قدرتمندتر بنظر میاد؟ :h14058::Balrog:

همیشه یا بعضی وقت ها؟ چون اینا خیلی هم تغییر کالبد نمی دادن. تغییر شکل های سریع سائورون رو توی داستان برن و لوتین دیدیم ولی بعد از اون به ندرت تغییر شکل می داد. یا حداقل تعداد کمی توی داستان اومده. فقط به حکم ضرورت، وقتی کالبد قبلی رو از دست می داد.  به این خاطر پرسیدم که "چرا سائورون کلا کالبد زنانه نداشت" هم می تونه یه سؤال باشه.

قدرتمند نشون دادن خودش رو بعید می دونم. فقط بعد از لو رفتن جریان حلقه ها و آغاز نبردهای مستقیمشه که به کالبد پرهیبت احتیاج پیدا می کنه. اونم فقط وقتی پای نبرد تن به تن وسط باشه.

در در 11/17/2017 at 7:52 PM، Peredhil گفته است :

خب واقعا بهترین جواب فکر کنم اینه که نیاز نبوده! اگه اشتباه نکنم خفاش و مار شده چون نیاز بوده اما خب نیاز پیدا نکرده تبدیل به زن بشه

یادم نمی یاد کجا مار شده بود. خفاش رو واقعا مجبور شد چون تنها کالبدی بود که سرعت کافی برای فرار رو بهش می داد. البته با فرض اینکه به پرندگان دیگه نتونه تبدیل شه. خفاش و گرگ یه جورایی جفتشون از موجودات تحت سلطه یا هم پیمان با مورگوت بودن گویا.

ولی گرگ رو مجبور نبود به اون صورت. می تونست همین صحنه رو جوری پیش ببره که نیاز به پیکر زنانه داشته باشه. می دونست که لوتین اومده. و از همون سر به نیست شدن دونه دونه ی گرگ ها می تونست حدس بزنه که تنها نیست. این امکان وجود داشت که خودش به شکل یک زن همراه درائگلوین  یا هر گرگ باقی مونده ی دیگه ای بره، اونو بندازه به جون همراهان لوتین. و خودش با لوتین طرف بشه. لوتین، یک زن رو بیشتر هماورد خودش می دونه تا یک گرگ یا حتی شکل عادی سائورون. و  احتمال شکست دادن لوتین وقتی که هوان درحال جنگ با موجود دیگه ای باشه راحت تره.

(ایده ی جذابی نیست، ولی نمی شه هم گفت که بی معناست.)

در در 11/17/2017 at 10:36 PM، ILMARE گفته است :

خب واقعا برام سوال شد مثلا چرا باید بخواد شکل یک زن رو به خودش بگیره ؟ /:) به قول دوستمون اصلا نیازی نبود این کارو بکنه !! نمیشه که یک زن بشه فرمانده ارشد مورگوت ، یا یک آهنگر زن بره وسط آهنگران مرد و بهشون بگه من میخوام به شما فنون حلقه سازی رو یاد بدم !! :65:

البته فرمانده ی ارشد ملکور در امور یدی!  بیشتر گوتموگ بود.  فکر می کنم سائورون بیشتر  نقش مشاور رو به عهده داشته و  در کنار مورگوت دست اندرکار توطئه چینی بوده. این کار هم که مرد و زن نمی شناسه. البته این مثال مال وقتیه که برای سائورون کالبد زنانه ی همیشگی در نظر بگیریم. که فکر کنم سؤال دوستمون این نباشه.

ولی مورد دومی، اتفاقا نقش آناتار رو با شمایل زنانه می تونست بازی کنه. مخصوصا که شاخصه ی آناتار زیباییش بوده. و سائورون پشت نقاب معصومانه ی این زیبایی مخفی شده. لازم نبود خودش رو آهنگر جا بزنه. هدف اصلیش جواهرسازان اره گیون بودن. به راحتی می تونست بگه که خودش جواهرسازه.( زن جواهر ساز خیلی عجیب و غریب نیست، مخصوصا اگه الف یا دورف باشه، چون توی هیچ کدوم تفکیک هنر و صنعت و مردانه/زنانه کردنشون به شکل جدی وجود نداره.) یا اصلا بگه وارث دانش یک خانواده ی گوهرشناس بوده که دقیقا به علت همین زن بودنش نتونسته خودش فلزکاری ها رو انجام بده و از استادان اره گیون کمک می خواد. اینطوری ادعاش باورپذیر می شد و چه بسا که به واسطه ی زن بودنش می تونست روی گالادریل هم تأثیر بذاره.

یا در جریان اومدن نومه نوری ها به سرزمین میانه. فکر کنین قاصدان آرفارازون به گوشش می رسوندن که: سرورم! زنی در سرزمین میانه ادعای حکومت بر آدمیان را دارد.... آرفارازون با سرعت و خشم بیشتری می اومد که این خصم پرمدعا رو سر جاش بنشونه. بازهم سائورون می تونست در قالب یه ملکه ی مظلوم و دست تنها به اسیری بره و بازهم موفق می شد نومه نوری ها رو تحت تأثیر خودش قرار بده.

یه جای دیگه که به ذهنم می رسه توی زندان برن و فین روده.  حداقل دستاوردی که ظاهر شدن با کالبد زنانه داشت این بود که این دو تا رو بیشتر تحقیر و عصبی کنه.

..............

خب، بله، احتمالا تمام مثال های بالا به نظرتون بی مزه می یان واصلا این حالت های سخیف چیه که دارم برا داستان در نظر می گیرم! علت اصلیش اینه که سائورون، به همین شکلی که هست، به خوبی توی داستان جا افتاده. و جور دیگه دیدنش سخته. اما یکی از دلایل خوب تعریف شدن شخصیت سائورون، اینه که از رفتارهای (بخونید شرارت های) منسوب به هر دو جنس استفاده می کنه:زورگویی و اغواگری.

آردا یه چیزی کم داره: ضدقهرمان زن درست و حسابی نداره.(اون دوتا عنکبوت حساب نیستن.) و یه چیزی زیاد داره: ضدقهرمان مرد قلدرمآبی به اسم ملکور که از هر فرصتی برای قدرت نمایی استفاده می کنه.  حتی اگه این قدرت نمایی، کار بیهوده ای مثل برآوردن دره ها و برانداختن کوه ها باشه.قدرت سائورون کم تر از ملکوره، ولی هیچ وقت تکرار و تقلید ضعیف اون نبوده. اضافی نبوده و تا حدی جای خالی ضدقهرمان زن رو هم پر کرده.

بر همین اساس، من فکر می کنم جریان زن نشدن سائورون، حکایت"می توانست او اگر می خواست"، نیست. نخواستنش گواه اینه که نمی تونسته در قالب زن متجلی بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...