رفتن به مطلب
فین رود فلاگوند

ساخت سریال ارباب حلقه ها؛ بحث و گمانه زنی ها

Recommended Posts

فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

با تشکر از دوست مان(blackhole) که این خبر خوب را دادند.

در 9 ساعت قبل، Aran Dur گفته است :

با اینکه برای ایشون بسیار احترام قائلم و باور دارم که اصلا ایشون شاهکاری خلق کردن با ایفای نقش گندالف. ولی اعتقاد دارم که این خواستشون یخورده فراتر از واقعیته. اگر بخواد سریالی ساخته بشه نمیشه که چند تا از بازیگراش از فیلم ها باشن و چند تای دیگه جدید. اینجوری میشه یدونه به میخ، یدونه به تخته.

من شخصا با اینکه اعتقاد دارم ایشون نقش گندالف رو شاهکار بازی کردن ولی همچنین اعتقاد دارم که این شاهکار حدود 17 سال پیش اتفاق افتاده و ایشون دیگه اون شور رو ندارن. نمونه ی بارزش کریستوفر لی خدا بیامرز که سارومان ارباب حلقه هاش بدجور از لحاظ شور و انرژی با هابیت فرق داشت.

ببخشید ولی نمیشه سن رو پنهان کرد.

اتفاقا به نظر من یکی از بزرگترین چالش های تیم سازنده جانشین سازی گندالف بود. چراکه می دانیم اتفاقات قبل از لوتر رخ می دهد پس معلوم نیست شخصیت هایی مانند لگولاس، گیملی، فرودو و سام وایز اما قطع بر یقین گندالف در آن هست. چون هرجا که اتفاق بو داری می افتد گندالف هم بلافاصله حضور پیدا می کند! 

و به جز مک کلین فکر نکنم کس دیگری در قامت گندالف بتواند یک بازی خوب ارائه دهد. و حال که خود او به بازی در این نقش علاقه دارد پس باید فرصت را غنیمت شمرد. درباره ی سن او هم مشکلی نیست. کریستوفر لی با آن سن و سال چند سال پیش نقش سارومان را به زیبایی بازی کرد و حال نوبت مک کلین است.

نکته ی جالب تر این است که هیچ کدام از بازیگران فیلم(به جز مک کلین) تاکنون نظری در این رابطه نداده اند. نه بازیگران ارباب حلقه ها نه هابیت. حتی پیتر جکسون هم چیزی نگفته است.(البته اگر کسی از دوستان خبری شنید خوب است به ما هم اطلاع دهد)

در هر حال خبر خوبی بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur
در 5 ساعت قبل، فین رود فلاگوند گفته است :

و به جز مک کلین فکر نکنم کس دیگری در قامت گندالف بتواند یک بازی خوب ارائه دهد. و حال که خود او به بازی در این نقش علاقه دارد پس باید فرصت را غنیمت شمرد. درباره ی سن او هم مشکلی نیست. کریستوفر لی با آن سن و سال چند سال پیش نقش سارومان را به زیبایی بازی کرد و حال نوبت مک کلین است.

خیر، ترک عادت موجب مرضه. من یا می خوام همون بازیگران رو در نقش های قبلیشون ببینم یا اصلا نمی خوام هیچکسی از سری فیلم های ارباب حلقه ها تو این سریال بازی کنه.

یادمه یه بار یه متن خوندم که می گفت جودلا به دست الن ریکمن « بازیگر نقش سوروس اسنیپ » راهنمایی شد تا هملت رو بازی کنه ولی الن ریکمن موقع بازیش حاضر نشد چون اعتقاد داشت که دیگه هیچکس نمی تونه نقش هملت رو به خوبی اون در بیاره. و جودلا هم بعد از بازی کردن نقش هملت کاملا این احساس الن ریکمن خدا بیامرز را درک کرد و او نیز نمایش هیچکس دیگری را در مورد هملت ندید. زیرا می گفت که هملت در او نفوذ کرده است.

بحث گندالف هم همینه، خیلی ها می تونن این نقش رو خوب بازی کنن و نسبت بهش مالکیت داشته باشن. گندالف هم اصلا از این امر مستثنا نیست. و گندالف 2001 خیلی از نظر ظاهری با گندالف فیلم هابیت فرق داشت.

شایدم اصلا گندالف داخل سریال ها نباشه ......

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin okenshild

باسلام 

نظر همه ی شما عزیزان رو شنیدم من هم دید خوبی نسبت به این کار ندارم چون الان یه قسمتی قبل از ماجرای the fellowship of the ring رو در یوتوب دیدم اسمش هم شکار گالم و پیدا شدن وارث ایزلدور بود . که توسط یه تیمی ساخته شده بود جزئیات فیلم خیلی مطلوب به نظر نمی رسید و جلوه های هنری و کیفیت آن چنانی نداشت ولی منظور رو می رسوند که که چه اتفاقی افتاده.

همون که خودتون گفتید باید یه قسمت های دیگه مثلا قبل از هابیت یا کل داستان ها رو سریال می کردن .

به هر حال دستشون درد نکنه واقعا خوشحال شدم چون فکر نمیکردم که دیگه کسی بتونه فیلم های اقتباسی رو بسازه همه امیدم به پیتر جکسون بود که اون هم رفت سراغ رمان های دیگه .

در در 11/23/2017 at 9:37 PM، amir18 گفته است :

کسی میدونه کارگردان و بازیگرانش چه کسایی هستن؟

کارگردان نمی دونم ولی تنها خبری که می تونم بدم اینکه (ایا مک کلن) بازیگر در نقش گندلف هست چون طی سخرانی هایش گفته که دوست ندارم کسی جای من در این داستان بازی کند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur
در 5 ساعت قبل، Thorin okenshild گفته است :

نظر همه ی شما عزیزان رو شنیدم من هم دید خوبی نسبت به این کار ندارم چون الان یه قسمتی قبل از ماجرای the fellowship of the ring رو در یوتوب دیدم اسمش هم شکار گالم و پیدا شدن وارث ایزلدور بود . که توسط یه تیمی ساخته شده بود جزئیات فیلم خیلی مطلوب به نظر نمی رسید و جلوه های هنری و کیفیت آن چنانی نداشت ولی منظور رو می رسوند که که چه اتفاقی افتاده.

با تشکر از نظرتون. اون فیلم رو طرفداران ساختن برای همین کیفیت و ... اونجوریه. ولی این سریال رو آمازون با بودجه ی یک میلیارد دلاری داره می سوزه و اونطوری که دوستان گفتن قراره پر هزینه ترین سریال تاریخ بشه فکر کنم. پس این دو تا زمین تا آسمون با هم فرق دارن. و نظر شخصی من اینه که اگه از سریال های دیگه برای ساخت این سریال ایده نگیرن و اونو کاملا آردایی بسازن به احتمال زیاد نوع گذشت سریال کاملا از لحاظ خط داستان یا سریال هایی که تا به حال دیدیم متفاوت خواهد بود.

در 5 ساعت قبل، Thorin okenshild گفته است :

کارگردان نمی دونم ولی تنها خبری که می تونم بدم اینکه (ایا مک کلن) بازیگر در نقش گندلف هست چون طی سخرانی هایش گفته که دوست ندارم کسی جای من در این داستان بازی کند.

خب ایشون اینو گفتن، ولی دلیل نمیشه که ایشون رو بازیگر گندالف کنن. تصمیم نهایی با آمازون هست نه ایشون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin okenshild
در در ۱۳۹۶/۱۰/۷ at 8:22 PM، Aran Dur گفته است :

با تشکر از نظرتون. اون فیلم رو طرفداران ساختن برای همین کیفیت و ... اونجوریه. ولی این سریال رو آمازون با بودجه ی یک میلیارد دلاری داره می سوزه و اونطوری که دوستان گفتن قراره پر هزینه ترین سریال تاریخ بشه فکر کنم. پس این دو تا زمین تا آسمون با هم فرق دارن. و نظر شخصی من اینه که اگه از سریال های دیگه برای ساخت این سریال ایده نگیرن و اونو کاملا آردایی بسازن به احتمال زیاد نوع گذشت سریال کاملا از لحاظ خط داستان یا سریال هایی که تا به حال دیدیم متفاوت خواهد بود.

خب ایشون اینو گفتن، ولی دلیل نمیشه که ایشون رو بازیگر گندالف کنن. تصمیم نهایی با آمازون هست نه ایشون.

درسته ولی به نظرم آمازون هم همین رو می خواد که تا جایی که می تونه بازیگر هایی که در دو سه گانه ساخته شده توسط (پیتر جکسون) رو بیاره .

و می تونم هم حدس بزنم که تنها مشکلی که دارن هم همینه که نمی تونن اون بازیگاری قبلی رو بیارن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur
در 27 دقیقه قبل، Thorin okenshild گفته است :

به نظرم آمازون هم همین رو می خواد

به نظرتون آمازون می خواد یا واقعا آمازون می خواد. این دو تا زمین تا آسمون فرق دارن. اینکه نظر شما چیه و نظر آمازون چیه ......

این الان مثل اون موضوع گندالف شد. لطفا اخبار رو با شاید و باید نگید و منبع موثق بیارید.

ویرایش شده در توسط Aran Dur

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin okenshild
در 32 دقیقه قبل، Aran Dur گفته است :

به نظرتون آمازون می خواد یا واقعا آمازون می خواد. این دو تا زمین تا آسمون فرق دارن. اینکه نظر شما چیه و نظر آمازون چیه ......

این الان مثل اون موضوع گندالف شد. لطفا اخبار رو با شاید و باید نگید و منبع موثق بیارید.

خوب گفتم که شرکت آمازون برای ساخت این سریال تا جایی که می تونه تلاششو انجام میده تا بازیگرای سه گانه ی ارباب حلقه ها با هابیت بیارن،اگرم نشد خوب اون دیگه تصمیم با خودشونه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur
در 13 دقیقه قبل، Thorin okenshild گفته است :

خوب گفتم که شرکت آمازون برای ساخت این سریال تا جایی که می تونه تلاششو انجام میده تا بازیگرای سه گانه ی ارباب حلقه ها با هابیت بیارن،اگرم نشد خوب اون دیگه تصمیم با خودشونه.

خب آیا آمازون خودش این رو اعلام کرده که می خواد بازیگرهای سه گانه رو وارد سریال کنه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...