رفتن به مطلب
Nienor Niniel

بحث و گفتگو در مورد فیلم "تالکین"

Recommended Posts

Matin032

امیدوارم حتما المان های کارای آردایی اش  توی فیلم زیاد باشن که باتوجه به اسم فیلم میشه امیدوار بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas
در 52 دقیقه قبل، Matin032 گفته است :

امیدوارم حتما المان های کارای آردایی اش  توی فیلم زیاد باشن که باتوجه به اسم فیلم میشه امیدوار بود

من یه خورده سرچ کردم ولی به این اسمی که نیه‌نور توی عنوان تاپیک گذاشته نرسیدم. توی IMDB هم اسم فیلم صرفاً Tolkien گذاشته شده؛ حالا نمی‌دونم همین قطعیه یا قراره تغییر کنه.
@Nienor Niniel

اگه بتونی منبعی که برای این اسم دیدی رو بذاری خیلی خوب میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur

خیلی عالی میشه. من واقعا دوست دارم زندگی این شخصیت { واقعیش } رو بدونم.

درضمن، این چرا همش با شلوارک فوتباله؟ من شنیدم تالکین استاد دانشگاه بود .....

شاید جوونیاشه.

ممنون نیهنور نینیل

ویرایش شده در توسط Aran Dur

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel
در 9 ساعت قبل، Legolas گفته است :

من یه خورده سرچ کردم ولی به این اسمی که نیه‌نور توی عنوان تاپیک گذاشته نرسیدم. توی IMDB هم اسم فیلم صرفاً Tolkien گذاشته شده؛ حالا نمی‌دونم همین قطعیه یا قراره تغییر کنه.
@Nienor Niniel

اگه بتونی منبعی که برای این اسم دیدی رو بذاری خیلی خوب میشه.

آره همون طور که گفتی با چنین اسمی توی imdb ثبت نشده اما توی عنوان دیلی میل که عکس ها رو پوشش داده بود اینطور گفته شده بود

البته ممکن هم هست برداشت اشتباه من بوده و اشاره ای به اسمش نبوده باشه. چون انگار اگر هم اسم خاصی در نظر دارند هنوز به توافقی نرسیدند که با اسم خود "تالکین" ثبتش کردند. اما به احترام imdb که رسمیه فکر می کنم خودمون هم همین اسم رو انتخاب کنیم بهتره تا اون اسمی که من فرض کردم:D

و مرسی لینک imdb  رو هم اضافه کردم به پست اول

http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-5025969/Nicholas-Hoult-transforms-J-R-R-Tolkien-biopic.html

در 10 ساعت قبل، Matin032 گفته است :

به نظر من هم از اون جایی که تالکین بیشتر عمرش رو صرف داستان های سرزمین میانه کرد ما چیزهای زیادی رو شاهد خواهیم بود. اصلا جذابیتش به همینه اما خوب هم هست اگه کنارش به چیزهای دیگه یی که از تالکین کمتر می دونیم هم اشاره بشه.

در 8 ساعت قبل، Aran Dur گفته است :

خیلی عالی میشه. من واقعا دوست دارم زندگی این شخصیت { واقعیش } رو بدونم.

درضمن، این چرا همش با شلوارک فوتباله؟ من شنیدم تالکین استاد دانشگاه بود .....

شاید جوونیاشه.

ممنون نیهنور نینیل

بله همون طور که مشخصه نیکولاس هولت نقش جوونی های استاد رو داره. البته ممکنه برای پیری هم با گریم در نظرش گرفته باشند

:):):53::53:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Meneldor

با  عرض سلام . :Gandalf:

این که قراره شاهده فیلمی باشیم که تصویری از زندگی استاد تالکین به عنوان یکی از بزرگترین نویسندگان ادبی هست بسیار جذاب ومهیجه ومن بی صبرانه در انتظار دیدنشم.

اما  سوال بنده اینه که آیا قراره این فیلم مارو در جهت شناخت آثار تالکین راهنمایی کنه یا صرفا به خاطر علاقه مخاطبین تالکین به اونه ؟؟ یا به قولی دیگر هدف این فیلم آشنایی با آثار تالکینه یا  آشنایی با خود تالکین ؟

چون که بنابر نوشته گفته شد در اول رمان ارباب حلقه ها تالکین جایی گفته "بررسی زندگی نامه یک نویسنده برای شناخت آثار او رهیافتی به تمامی اشتباه و بیهوده است "

ممنون میشم اگه دوستان رفع ابهام بفرمایند .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
FILI

خوب به عنوان یکی از طرفداران تالکین دلم می خواد بیشتر راجع به زندگی شخصیش بدونم البته بیشتر منظورم اینکه که چه چیز هایی تو زندگی شخصیش روی داستان ها و شخصیت ها تاثیر گذار تر بوده. 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel
در در 11/7/2017 at 8:39 PM، Meneldor گفته است :

با  عرض سلام . :Gandalf:

این که قراره شاهده فیلمی باشیم که تصویری از زندگی استاد تالکین به عنوان یکی از بزرگترین نویسندگان ادبی هست بسیار جذاب ومهیجه ومن بی صبرانه در انتظار دیدنشم.

اما  سوال بنده اینه که آیا قراره این فیلم مارو در جهت شناخت آثار تالکین راهنمایی کنه یا صرفا به خاطر علاقه مخاطبین تالکین به اونه ؟؟ یا به قولی دیگر هدف این فیلم آشنایی با آثار تالکینه یا  آشنایی با خود تالکین ؟

چون که بنابر نوشته گفته شد در اول رمان ارباب حلقه ها تالکین جایی گفته "بررسی زندگی نامه یک نویسنده برای شناخت آثار او رهیافتی به تمامی اشتباه و بیهوده است "

ممنون میشم اگه دوستان رفع ابهام بفرمایند .

خب فیلم هنوز تازه اول راهه و اطلاعات دقیقی بهمون داده نشده. اما حدس خود من بر اینه که قراره ترکیبی از هر دو رو شاهد باشیم. این فیلم قراره به زندگی تالکین بپردازه اما زندگی تالکین هم جدا از آثارش نیست. به نظرم در حین معرفی استاد، میاد روند کار روی آثارش رو هم نشون میده. حالا باید باز هم چیزهای بیشتری دید از فیلم تا بشه قطعی نظر داد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur

ولی امیدوارم به همه ی جوانب زندگی تالکین بپردازن، مثلا:

1- تالکین می ره جنگ و بر می گرده که فکر کنم خود جنگ یه قسمت جدا باشه.

2- این قسمت فوتبالش که دقیقا نمی دونم چیه.

3- پیدا کردن همسرش و ازدواجش.

4- نوشتن کتاب ارباب حلقه ها و نحوه ی شروع این کتاب و .... { چون شنیدم که یه روز یکی از دانشجوهای تالکین برگه ی امتحان رو سفید تحویل می ده، تالکین هم با دیدن اون برگه یکدفعه میشینه و روی همون برگه ی سفید شروع می کنه به نوشتن: یک روز یک هابیت در گودال خودش زندگی می کرد }

5- ملاقات با کریستوفر لی، من شنیدم از تمام بازیگرهای ارباب حلقه ها، بازیگر نقش سارومان { کریستوفر لی } تنها کسی بوده که تالکین رو در زمان زنده بودنش ملاقات کرده.

{ حالا که تا اینجا اومدم بذارید یه چیز دیگه هم بگم :D ، اونطور که شنیدم بازیگر تورین سپربلوطی، قبلا تو رادیو که داستان ارباب حلقه ها رو می خوندن، به جای فرودو حرف زده }

همین دیگه، امیدوارم فیلم خوبی بشه. پایان :h14009:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel
در در 11/9/2017 at 3:37 PM، Aran Dur گفته است :

4- نوشتن کتاب ارباب حلقه ها و نحوه ی شروع این کتاب و .... { چون شنیدم که یه روز یکی از دانشجوهای تالکین برگه ی امتحان رو سفید تحویل می ده، تالکین هم با دیدن اون برگه یکدفعه میشینه و روی همون برگه ی سفید شروع می کنه به نوشتن: یک روز یک هابیت در گودال خودش زندگی می کرد }

5- ملاقات با کریستوفر لی، من شنیدم از تمام بازیگرهای ارباب حلقه ها، بازیگر نقش سارومان { کریستوفر لی } تنها کسی بوده که تالکین رو در زمان زنده بودنش ملاقات کرده.

با این دو مورد که شدیدا موافقم:D

در واقع یه نگاه خاصی به قسمت های مربوط به سرزمین میانه داشته باشند دیگه. ناسلامتی استاد، پدر فانتزی مدرن هستند. این که بیان بررسی کنند چطور شد پدر فانتزی مدرن می تونه قسمت های اوج این فیلم باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

بله خوشبختانه همان طور که در سایت هم خبرش چندی پیش اعلام شد فیلمی سینمایی از زندگی دوران جوانی تالکین ساخته خواهد شد.

به واسطه ی موفقیت فیلم های خوش ساختی در ژانر بیوگرافی در این چند سال اخیر  همچون فیلم های بازی تقلید و تئوری همه چیز، کمپانی ها بیشتر به سمت ساخت فیلم ها در این ژانر جذب می شوند.

هرچند تیم تهیه این اثر فاقد اسامی افراد مستعد در ساخت این گونه ژانر است و به  همین دلیل بعید می دانم فیلم زندگی تالکین چندان فیلم دندان گیری شود. هرچند که بعید می دانم اثری ناامید کننده تبدیل شود.

درباره ی نیکلاس هولت در نقش تالکین هم باید بگویم با اینکه چهره ی او بی شباهت به جوانی های استاد نیست، نمی توانم او را در نقش به خوبی باور کنم.(هرچند این قضاوتی است بر مبنای تصاویر و تا پخش فیلم زمان زیادی باقی است)

در مجموع خبر خوبی بود و امیدوارم فیلم، فیلم خوبی شود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel

طبق اخبار منبعی که خود انجمن تالکین معرفغی کرده، داستان فیلم مربوط به تالکین جوانه که از جنگ بزرگ برگشته و شروع به خلق بزرگترین اثرش ارباب حلقه ها می کنه. در این بین ما شاهد دوستی ها، عشق، تاثیرات مذهبی و دانشگاه های محل کار تالکین هم خواهیم بود.

نقش ادیت، همسر تالکین رو لی لی کالینز ایفا می کنه.

_arg2510.jpg457px-Lily_Collins_WonderCon_2013.jpglily3.jpg

کالم منی بازیگر ایرلندی هم نقش کشیش رو داره که سرپرستی تالکین رو به عهده داشت.

Colm-meaney.jpg

این هم تعدادی عکس تازه از فیلم برداری در موزه ی ملی راه آبی

camera.jpg crane.jpg equipment.jpg extra.jpg  shoot.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melian

خیلی جالب میشه که از دید تالکین روند داستان هاشو دنبال کنیم و یه درک کلی از احساسات و فکر و اعمالش در زمان خلق آردا و دیگر تایم های مربوط بهش داشته باشیم. اگر بازیگران بتونن خوب خودشون رو توی نقش هاشون جا بندازن و عوامل پشت صحنه درک خوبی از تالکین و دنیاش داشته باشن، به نظرم فیلم خوبی از آب درمیاد، به خصوص که خیلی از طرفداران تالکین دوست دارن بدونن واقعا چی شد که تالکین دنیایی به این وسعت و عمق خلق کرد و چطور ذهنش تونست همه ی این چیزارو به طور درخشانی پردازش کنه.

در نهایت امیدوارم محض رضای ارو ایلوواتار زیاد داستان زندگیش تحریف نشه، کم شخصیتی نیستند استاد! =))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur
در 20 ساعت قبل، Melian گفته است :

خیلی جالب میشه که از دید تالکین روند داستان هاشو دنبال کنیم و یه درک کلی از احساسات و فکر و اعمالش در زمان خلق آردا و دیگر تایم های مربوط بهش داشته باشیم

در 20 ساعت قبل، Melian گفته است :

و عوامل پشت صحنه درک خوبی از تالکین و دنیاش داشته باشن

به نظرم هیچوقت شما نمی تونید فیلمی رو ببینید که طرز تفکر تالکین در مورد داستانش و وقایعی که براش اتفاق می افتاد رو نشون بده. و باید خیلی خیلی ساده بگم که دلتون رو صابون نزنید. هر فیلمی که از آب در بیاد، 100 درصد اون چیزی نیست که تفکرات تالکین در مورد ( حداقل ) آثارش بوده.

اینو می گم چون چیزهای خاصی از تالکین خوندم:

1- وقتی داشتم زبان سیاه رو یاد می گرفتم، یه جایی نوشته بود که خود تالکین بعد از ساختن این زبان، چون در خودش ذهنیت بدی در مورد این زبان ایجاد کرده بود، زیاد با این زبان چیزی نمی نوشت

2- تالکین یکبار یه جام از یکی از طرفدارانش که روی اون اشعار حلقه نوشته شده بود دریافت می کنه، ولی به نظرش ناخوشایند می اومد و هیچوقت تو اون چیزی نمی نوشه و ازش به عنوان زیرسیگاری استفاده می کنه.

نقل قول

Unlike Elvish, there are no poems or songs written in it (apart from the Ring's inscription), and because Tolkien designed it to be unpleasant in his own mind, he did not enjoy writing in it; according to Tolkien, he once received a goblet from a fan with the Ring inscription on it in Black Speech, and Tolkien, finding it distasteful, never drank from it and used it only as an ashtray

خب ما با یه انسان متفاوت روبرو هستیم. کلا نویسنده ها متفاوتن.

من می دونم نویسنده ها گاهی وقت ها چیزها و شخصیت هایی می سازن که از وجود اون شخصیت ها بدشون میاد در حالی که وجودشون برای داستان نیازه. ولی اینکه این تفکرات رو به زندگی واقعیشون راه بدن. نمی دونم ......

در اینکه تالکین مرد بزرگ و انسانی با ذهن عالی بود حرفی نیست و من نمی گم که اون عجیب غریب بود و یا خرافاتی بوده

فقط دارم می گم هیچوقت نمی تونید بفهمید که یه نویسنده چطور در رابطه با داستانش فکر می کنه، حتی با پرس و جو کردن از خانوادش. فقط وقتی می فهمید که مستقیم با خودش حرف بزنید.

اونا مثل تالکین به جنگ نرفتن و زندگی اون رو تجربه نکردن که حالا بتونن مثل اون فکر کنن. و احساسی که اون به داستانش داشت رو نشون بدن یا بازگو کنن

پس حرف آخر من اینه: هر چیزی که توی فیلم می بینید. اصلا فکر نکنید که از طرف تالکینه

ممنون

ویرایش شده در توسط Aran Dur

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Melian
در 2 دقیقه قبل، Aran Dur گفته است :

به نظرم هیچوقت شما نمی تونید فیلمی رو ببینید که طرز تفکر تالکین در مورد داستانش و وقایعی که براش اتفاق می افتاد رو نشون می ده. و باید خیلی خیلی ساده بگم که دلتون رو صابون نزنید. هر فیلمی که از آب در بیاد، 100 درصد اون چیزی نیست که تفکرات تالکین در مورد ( حداقل ) آثارش بوده.

اینو می گم چون چیزهای خاصی از تالکین خوندم:

1- وقتی داشتم زبان سیاه رو یاد می گرفتم، یه جایی نوشته بود که خود تالکین بعد از ساختن این زبان، چون در خودش زهنیت بدی در مورد این زبان ایجاد کرده بود، زیاد با این زبان چیزی نمی نوشت

2- تالکین یکبار یه جام از یکی از طرفدارانش که روی اون اشعار حلقه نوشته شده بود دریافت می کنه، ولی به نظرش ناخوشایند می اومد و هیچوقت تو اون چیزی نمی نوشه و ازش به عنوان زیرسیگاری استفاده می کنه.

خب ما با یه انسان متفاوت روبرو هستیم. کلا نویسنده ها متفاوتن.

من می دونم نویسنده ها گاهی وقت ها چیزها و شخصیت هایی می سازن که وجود اون شخصیت ها بدشون میاد ولی وجودشون برای داستان نیازه. ولی اینکه این تفکرات رو به زندگی واقعیشون راه بدن. نمی دونم ......

اینکه تالکین مرد بزرگ و انسانی با ذهن عالی بود که حرفی نیست و من نمی گم که اون عجیب غریب بود و یا خرافاتی

فقط دارم می گم هیچوقت نمی تونید بفهمید که یه نویسنده چطور در رابطه با داستانش فکر می کنه، حتی با پرس و جو کردن از خانوادش. فقط وقتی می فهمید که مستقیم با خودش حرف بزنید.

اونا مثل تالکین به جنگ نرفتن و زندگی اون رو تجربه نکردن که حالا بتونن مثل اون فکر کنن. و احساسی که اون به داستانش داشت رو نشون بدن یا بازگو کنن

پس حرف آخر من اینه: هر چیزی که توی فیلم می بینید. اصلا فکر نکنید که از طرف تالکینه

ممنون

شما کاملا درست می فرمایید. ولی همون مقدار کمی از واقعیات رو هم که به نمایش میذارن خودش خوبه. =)

همه می دونیم که هیچ اقتباسی برای سینما موبه مو از روی منبعش نیست. =)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur
در 1 دقیقه قبل، Melian گفته است :

شما کاملا درست می فرمایید. ولی همون مقدار کمی از واقعیات رو هم که به نمایش میذارن خودش خوبه. =)

همه می دونیم که هیچ اقتباسی برای سینما موبه مو از روی منبعش نیست. =)

منبعش فقط تو ذهن تالکینه. و تالکین الان زیر خاکه

روحش شاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...