رفتن به مطلب
  • 4
Nienor Niniel

ملیان به خاطر آینده ی سرزمین میانه در بلریاند ماند؟

سوال

6 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 5
به لگ

باورم نمیشه یعنی یکی از مدیرا داره سوال میپرسه :D 

به نظرم نمیتونستن برن . با اینکار جون مردمشونو به خطر مینداختن . وقتی که میشه دفاع کرد چرا فرار کرد ؟ دو نفری هم که خیلی خودخواهانست که مردمشونو ول کنن برن عشق و حال :دی اگه هم مردمشونو میبردن در معرض حمله ی مورگوث بودن . پس بهتر بود همونجا که جاشون امن بود صبر کنن تا موقش برسه . ملیان فداکار بود ولی با نظر ورونوه موافقم فک نمیکنم دلیلش دلسوزی به مردم بوده . ولی اینم ممکنه که شما میگین !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 4
Nienor Niniel
در در 9/18/2017 at 2:24 PM، به لگ گفته است :

باورم نمیشه یعنی یکی از مدیرا داره سوال میپرسه :D 

به نظرم نمیتونستن برن . با اینکار جون مردمشونو به خطر مینداختن . وقتی که میشه دفاع کرد چرا فرار کرد ؟ دو نفری هم که خیلی خودخواهانست که مردمشونو ول کنن برن عشق و حال :دی اگه هم مردمشونو میبردن در معرض حمله ی مورگوث بودن . پس بهتر بود همونجا که جاشون امن بود صبر کنن تا موقش برسه . ملیان فداکار بود ولی با نظر ورونوه موافقم فک نمیکنم دلیلش دلسوزی به مردم بوده . ولی اینم ممکنه که شما میگین !

یا خدای ذهنیت:D باور کنید سوال واسه همه پیش میاد:D

با جواب هرسه تون تقریبا موافقم و ممنون از نظراتون. ولی در جواب به لگ فقط بگم که به نظرم ملیان خیلی هم عشق دفاع کردن نداشته و به خاطر دل خودش بوده که مونده. برای همین با شک این سوال رو پرسیدم که ممکنه درصدی از موندنش هم برای سرزمین میانه بوده باشه یا نه. وگرنه به نظرم زیاد عشق دفاع رو در اون زمان نداشت. شایئ یه عاقبت اندیشی هم داشته ولی اون زمان بیشتر سرش به عشق گرم بود :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 1
بانوی سفید روهان

من فکر میکنم در موندن ملیان شاید تصمیات الوه مهم تر از خواست خودش بود.الوه یه مقدار جاه طلب بود . من فکر میکنم که میخواست از خودش فرمانروایی داشته باشه .دیگه اشتیاقی هم به والینور نداشت چون نور دو درخت رو در چشمان ملیان میدید .پس موند و پادشاهی تشکیل داد .ملیان هم که عاشق الوه بود در کنارش موند .اینجوری اگه بهش نگاه کنیم رفتن ملیان بلافاصله بعد از مرگ الوه توجیه میشه چون اگه میخواست برای صلاح سرزمین میانه بمونه بعد از مرگ الوه و اون هرج و مرج بیشتر بهش احتیاج داشتن .

من شخصیت  والار و مایار رو یه خرده دمدمی میبینم وقتی که میخوان دست به آبادانی و سازندگی بزنن :دی ملیان هم  به نظر من اون ابتدا به خاطر علاقه شخصی خودش و نه دلسوزی محض برای سرزمین میانه نرفت والینور و به وضع سرزمین میانه رسید.

در مورد لوتین هم بیشتر نظرم منفیه ...بارهای توی سیل اشاره شده که ملیان مایار دور اندیشی بود ولی اینکه تا این حد توانایی دیدن آینده ی با لوتین وتاثیرات مهم وجودش رو میدونسته ...یه خرده بعید میدونم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 1
soldier of gondor
در در 9/17/2017 at 10:34 AM، Nienor Niniel گفته است :

سلام

مدتیه که این سوال در  ذهنمه که ممکنه یکی از دلایلی که الوه و ملیان به والینور نرفتند، این بوده باشه که ملیان آینده ی سرزمین میانه رو می دید و حدس می زد که وجود دخترش در سرزمین میانه باعث پیدایش نسلی میشه که بارها سرزمین-میانه رو نجات میده؟

فکر می کنم توانایی این پیش بینی برای شخصیتی مثل ملیان ممکنه اما به نظر شما، آیا ملیان واقعا تا این حد برای سرزمین میانه دلسوز بوده؟

ملیان ؟ دلسوز؟ شاید اما من که فکر نمیکنم دلسوز بوده..ملیان توی داستان یجوری بود..انگار فقط بفکر منافع خودشه دقیقا مثل تورگون که خودشو توی سرزمین پنهان تقریبا محبوس کرد..من با اون بخش که میگی اینده رو میدیده موافقم مخصوصا با پیش گویی هایی که راجع به دوریات و کمربند ملیان وجود داشت یا من اشتباه میکنم؟ اما اینکه دلسوز بوده نه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...