رفتن به مطلب
  • 2
T.L.A

لگولاس چند سال داشته و آیا در زمان نبرد پنج سپاه به دنیا آمده بوده؟

سوال

T.L.A

براساس چیزی که من توی ویکی پدیا خوندم تاریخ تولد لگولاس در کتاب همزمان با نبرد 5 سپاهه پس لگولاس اصلا نمی تونه تو جنگ بوده باشه این از تغییرات فیلم بوده!

ویرایش شده در توسط الوه
جداسازی و تبدیل به موضوع جدید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

23 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 5
ورونوه
در 2 ساعت قبل، T.L.A گفته است :

گیملی یکصد و نه سال بعد از ویرانی دیل و تسخیر اره‌بور بوسیله اسماگ طلایی، در کوهستان آبی بدنیا آمد. چیز زیادی در مورد دوران اول زندگی او مشخص نیست (در واقع در مورد دوران جوانی هیچ کدام از دورف‌ها)، جز اینکه او بخاطر سن پایینش از پیوستن به گروه تورین منع شد. ویکی پدیا.

گیملی به دلیل سن کمش نتونست توی گروه تورین باشه پس اون موقع سنش باید زیر50 سال می بوده. چون کیلی 77 سالش بوده. حالا هرجوری حساب کنیم گیملی باید سنش زیر  110 سال باشه. حتی اگه 66 سالش بوده باشه و 1 سال کوچکتر از کوچکترین عضو گروه(که صد در صد اینطور نیست و گرنه با اعتبار پدرش می بردنش) زمان یاران حلقه باید 126 سالش می بوده

سن گیملی رو حدس نزدما! واقعا می دونیم. ضمیمه ی الف ارباب حلقه ها، آخرای بخش مردم دورین: 2879 دوران سوم.فیلی متولد 2859 و فیلی متولد 2864 هست.که همون 77 سالش بوده. گیملی 15 سال کوچیک تره. میشه اون موقع 62 سالش در سال 2941، و در سال3018 میشه 139 سالش.

نمی دونم ویکی پدیا از کجا آورده. ولی یادم نمی یاد جایی گفته باشن به خاطر سن پایینش. حقیقت اینه که گروه تورین و شرکا یه گروه کوچک بود و قصد نداشتن شریک اضافی برای خودشون بتراشن. خود گلوین کافی بوده دیگه. حضور فیلی و کیلی بیشتر به خاطر خویشاوندیشون با تورین بوده.

شاید مخاطبش هابیت ها بودن. اونا در اون زمان خیلی جوان بودن. توی کتاب که اشاره ی خاصی به مخاطب لگولاس نشده

اشاره ی خاصی نشده ولی در عبور از فنگورن  فقط آراگورن و گیملی همراه لگولاس هستن.(یه کم قبل از اینکه گندالف سفید رو پیدا کنن.). پس نمی تونه به هابیت ها گفته باشه شما بچه ها.

اولا می دونیم که الف ها وابستگی عمیقی به طبیعت دارن. دوما مثه ما انسان ها که به طبیعت می ریم و احساس جوانی می کنیم لگولاس هم احساس جوانی کرده.

در اون صورت خیلی ساده می تونه بگه توی این بیشه احساس جوانی می کنم. دلم برای درخت ها تنگ شده بود. "آنقدر قدیمی است." مشخصا تأکید روی سن و سالشه. تالکین نویسنده ای نیست که از کلمات به شکل تفریحی استفاده کنه.

لگولاس می گه این مدت به نظر ما کوتاه آید. ما اینجا منظور کل نژاد الف هاست. نه خودش. لگولاس اینو اینجا گفته تا اولا به قدمت تالار اشاره کنه دوما به عمر زیاد الف ها.

اینو منم گفتم که اشاره به نژادشون داره. ولی اینم گفتم که چرا حس می کنم از تجربه ی خودشم داره صحبت می کنه. دلیل خاصی نداره که بخواد به اعضای گروه(شامل آراگورن، گیملی، گندالف) درباره ی عمر زیاد الف ها اطلاع رسانی کنه. چون خودشون  اینو می دونن. این یه جمله ی ناخودآگاهه. (شما یه خونه 20 ساله رو به یه آدم 20 ساله نشون بدی، نمی گه 20" سال؟ چیزی هم نیستااا!" میگه اوه 20 ساااال، کلنگیه پس. حالا همونو به یه آدم 90 ساله نشون بده. ناخودآگاه با تجربه های خودش مقایسه می کنه و میگه پس عمری هم نداره، من 70 سال تو خونه ی قبلیم زندگی کردم.) به نظر من حرف لگولاس هم برخاسته از همچین احساسیه.

یه دونه دیگه هم پیدا کردم از فصل جاده ی آیزنگارد، میگه: "من بلوط های زیادی دیده ام، که از دانه ی بلوط می رویند و به سن و سال افتادن می رسند." عمر درخت بلوط بیشتر از 200 ساله و میانگین عمر همه ی گونه هاش به 500 هم می رسه. پس لگولاس اگه یه درخت هم دیده باشه بیش از 200 سالشه.

ولی بقیه ی منابع اونو در اواخر دوران سوم ذکر کردن. بعدش اون گاه شمار فیلمه تاریخ های کاملا تغییر کرده.

هیچکدوم از اون منابع رو تالکین ننوشته البته.

یعنی شما داری میگی که لگولاس می تونسته در نبرد 5 سپاه شرکت کرده باشه؟ من میگم ممکنه ولی نقشش به اون کلیدی بودنی نیست که توی هابیت بهش اشاره شده. به نظرم جکسون می خواسته داستان رو باز هم از یه طریقی به ارباب حلقه ها مربوط کنه که هم افرادی که ندیدن مشتاق دیدن ارباب حلقه ها بشن هم برای بقیه یادآوری بشه

من فقط میگم اون موقع زنده بوده! ممکنه شرکت کرده باشه ممکنه نکرده باشه. فیلم که حتما قصدش همین بوده. نبرد 5 سپاه کتاب که خیلی جدی نبود. یعنی یه چیزی بود که شوخی شوخی جدی شد. در اصل تراندویل یه سری نیرو و تدارکات برداشت که به اهالی ازگاروت کمک کنه. بعدش  دیدن اسماگ کشته شده و شروع به سهم خواهی از گنجینه کردن. لشکر کشی با قصد قبلی نبود که بخواد همه ی نیرو هاش رو بسیج کنه. نه از ارتش داین و نه از اورک ها خبر نداشت. معقول اینه که پسرش رو گذاشته باشه در غیاب خودش سیاه بیشه رو اداره کنه. اما لگولاس می تونسته توی جنگ بوده باشه یا هرجای دیگه ای.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 2
فینگون

سلام در راستای تکمیل سخنان ورونوه

گالادریل درسفرحلقه به لگولاس میگه:

لگولاس سبز برگ , ای که در زیر درختان دیر زمانی به شادی زیسته ای. مراقب دریا باش ! اگر فریاد مرغان دریایی نوروزی را در ساحل بشنوی دیگر دلت در جنگل آرامشی نخواهد بود. 

دیر زمانی یه الف نشان از عمر بالای لگولاس هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 1
lord of gondolin

لگولاس تو لوتر نهصد سالشه ، اونوقت شصت سال قبل از لوتر به دنیا اومده ؟ یعنی تو لوتر شصت سالشه ؟ یعنی از آراگورن و گیملی یا حتی بیلبو هم کوچیک تره ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 1
Lord Thranduil
در در 8/22/2017 at 1:45 AM، T.L.A گفته است :

تاریخ تولد لگولاس در کتاب همزمان با نبرد 5 سپاهه پس لگولاس اصلا نمی تونه تو جنگ بوده باشه این از تغییرات فیلم بوده.

اگه توی ویکی پدیا خوندین که لگولاس در زمان نبرد پنج سپاه به دنیا آمدهبود...بگم که من قبلا هم پرسیدم یکی از ادمین های سایت گفت که منظورش اینه اون زمان بوده نه که اون لحظه به دنیا اومده باشه...تو خود کتاب اینو نوشته؟؟ چون قبلا دربارش که بحث شد گفتن منظور اینه که اون موقعهم بوده..

ویرایش شده در توسط الوه
حذف بخش نامرتبط به موضوع

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 1
lord of gondolin

از رو کتاب هم چک کردم توی کبات هابیت اصلا از همچین پسری یاد نشده!

میدونم . تو کتاب به تراندویل هم فتن شاه للف ها .

اما از روی کتاب لوتر ، زمانی که لگولاس برای رساندن پیام فرار گالوم به ریوندل میاد میفهمیم که اینشکلیه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
lord of gondolin

ببخشید چطوری ؟ یکم واضح تر توضیح بدید اگه میشه ، یعنی تو کتاب لگولاس ، شصت سالشه ؟ 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
lord of gondolin
در هم اکنون، Lord Thranduil گفته است :

اگه توی ویکی پدیا خوندین که لگولاس در زمان نبرد پنج سپاه به دنیا آمدهبود...بگم که من قبلا هم پرسیدم یکی از ادمین های سایت گفت که منظورش اینه اون زمان بوده نه که اون لحظه به دنیا اومده باشه...تو خود کتاب اینو نوشته؟؟ چون قبلا دربارش که بحث شد گفتن منظور اینه که اون موقعهم بوده..

دقیقا ، حالا یا ویکی پدیا اشتباه کرده یا درست نخونده ، چون خیلی غیر منطقیه که شصت سالش بوده باشه . 

پ ن : من تو فرهنگنامه گشتم اما اطلاعاتی پیدا نکردم درباره ی لگولاس . دوستان اگه میشناسن مدخلشو بدن ، ممنون میشم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
lord of gondolin
در هم اکنون، T.L.A گفته است :

لگولاس هم دوره ی جنگ دنیا اومده و ممکنه تو جنگ حضور داشته باشه. ممکنههههههههههههه. ولی نقشش به اون کلیدی بودنی نیست که توی فیلم ذکر شده.

نمیشه ، اصلا منطقی نیست که تو اون دوره به دنیا اومده باشه . من هرجا دیدم لگولاس نهصد سالشه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
lord of gondolin

وقتی اوایل دوران سوم به دنیا اومده ۳۵۰۰ سالش میشه که اینم غلطه ، همون نهصد سال از همشون منطقی تره .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
lord of gondolin
در هم اکنون، T.L.A گفته است :

من از یکی از دوستانم پرسیدم. اونم گفت که در اوایل دوران سوم درمیرک وود دنیا اومده و در زمان جنگ حلقه هم سنش زیر 90 سال بوده.

اون حتما منظورش آراراگورن بوده که تو لوتر ، ۸۷ سالشه .

ویرایش شده در توسط lord of gondolin

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
lord of gondolin

یعنی واقعا ، شما دارید رو این نظر که لگولاس شصت سالشه پافشاری میکنید ؟

این دیگه واقعا به هیچ وجه من الوجوه منطقی نیست .

من نظر رو همون نهصد ساله که تقریبا میشه اواسط دوران سوم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
alirezatheking

طبق گفته این دانشنامه گرچه تولد لگولاس نامعلوم اما زمان جنگ بالای هزار سال سن داشته. حتی اگر رقم رو زیاد بدونیم نمیشه گفت 60 سال قبل جنگ بدنیا اومده!

http://www.glyphweb.com/arda/l/legolas.html

من منابع ویکی پدیا رو سرچ کردم دو تا سایت انگلیسی در اولی گفته شده از سرنوشت او پیش از نبرد حلقه اطلاعی نیست و در دومی آمذه احتمالا موقع نبرد چند صد سال داشته. پس این گفته ویکی پدیا که موقع جنگ پنج سپاه بدنیا آمده بی اعتبار و بدون منبع است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
Melian

سلام دوستان

من همین الان چند جا رو چک کردم...به نظرم فندوم ویکیای ارباب حلقه ها یه چیز کامل ازش ارائه داده بود. با مقایسه تواریخ وقایع، لگولاس یه زمانی بعد از سال هزار دوره ی سومه، زمانی که سیاه بیشه (مرکوود) بناگذاری شده...این به نظرم از همه درست تر میاد.

it seems likely that Legolas' birth-date was after TA 1000, when the Kingdom of Northern Mirkwood was created

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
mz4

قبل از شروع نبرد ۵سپاه مادرش در گوندآباد مرده بود حالا چطور ممکنه اون در زمان نبرد ۵ سپاه بدنیا امده باشه 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
Aran Dur

من چون کتاب ها رو نخوندم نمی تونم درست نظر بدم ولی مطمئنا به دوران های آغازین بر نمی گرده. چون یه جا خوندم که لگولاس یکی از شجاع ترین شخصیت های داستان بوده ولی با دیدن بالروگ خیلی وحشت می کنه. خب این نشون می ده که سنش تا اون حدی نیست که ملکور و بالروگ هاش رو دیده باشه. :h14018:  :Balrog:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • -1
T.L.A

سوال داره میگه دلیل رفتن لگولاس در آخر کتاب هابیت چی بود نه لوتر پس ما اصلا به لوتر استناد نمی کنیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • -2
T.L.A

من از یکی از دوستانم پرسیدم. اونم گفت که در اوایل دوران سوم درمیرک وود دنیا اومده و در زمان جنگ حلقه هم سنش زیر 90 سال بوده.

در 11 ساعت قبل، lord of gondolin گفته است :

گولاس تو لوتر نهصد سالشه ، اونوقت شصت سال قبل از لوتر به دنیا اومده ؟ یعنی تو لوتر شصت سالشه ؟ یعنی از آراگورن و گیملی یا حتی بیلبو هم کوچیک تره ؟

مطمئنین 900 سالشه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • -2
T.L.A

فکر نکنم این طور بوده باشه چون تاریخ ها درست در نمیاد. درسته آراگورن اون موقع 87 سالش ولی ربطی به لگولاس نداره

همین الان یه سر به تاپیک های قبل زدم یه موضوع بود: زخم صورت تراندویل که اونجا هم در مورد وجود تراندویل و لگولاس بحث شده. اونجا هم گفته شده که تراندویل جز بانام پادشاه الف ها و یا سرور سیاهبیشه در هابیت وجود نداره واطلاعات دقیقی درباره ی وجود پسری به اسم لگولاس و فرزند پادشاه بودنش در دست نیست. اصلا تو کتاب نامی از لگولاس که آورنده ی خبر و همچنین نجات دهنده تورین باشه وجود نداره. 

از رو کتاب هم چک کردم توی کبات هابیت اصلا از همچین پسری یاد نشده!

ویرایش شده در توسط T.L.A

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • -3
T.L.A
در در 8/22/2017 at 1:18 PM، Lord Thranduil گفته است :

لگولاس هم دوره ی جنگ دنیا اومده و ممکنه تو جنگ حضور داشته باشه. ممکنههههههههههههه. ولی نقشش به اون کلیدی بودنی نیست که توی فیلم ذکر شده.

ویرایش شده در توسط الوه
حذف بخش نامرتبط به موضوع

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • -4
T.L.A

دقیقا منظورم همینه

به علاوه من یه سر زدم ویکی پدیا اونجا هم نوشته شده بود که لگولاس در زمان نبرد 5 سپاه دنیا اومده ولی ممکنه توی اون شرکت کرده باشه با احتمال خیلی کم

خود جکسون هم میگه که شخصیت های تاریل و لگولاس رو من خودم با تکیه بر فرضیات و برای اینکه داستان خراب نشه گذاشتم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • -5
T.L.A

توی کتاب اینطور ذکر شده بود و احتمالا به خاطر فیلم پیتر جکسون تصور غلطی پیش اومده. 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • -6
T.L.A

یعنی شما داری میگی که لگولاس می تونسته در نبرد 5 سپاه شرکت کرده باشه؟ من میگم ممکنه ولی نقشش به اون کلیدی بودنی نیست که توی هابیت بهش اشاره شده. به نظرم جکسون می خواسته داستان رو باز هم از یه طریقی به ارباب حلقه ها مربوط کنه که هم افرادی که ندیدن مشتاق دیدن ارباب حلقه ها بشن هم برای بقیه یادآوری بشه.

در ۱ ساعت قبل، ورونوه گفته است :

یه گاه شمار مربوط به فیلم هست که تولد لگولاس رو اوایل دوران سوم ثبت کرده  و سنش رو در زمان نبرد حلقه 2900 و خورده ای سال می دونه. که البته اون به نظرم زیاده.

ولی بقیه ی منابع اونو در اواخر دوران سوم ذکر کردن. بعدش اون گاه شمار فیلمه تاریخ های کاملا تغییر کرده.

جا هم میگه از زمان ساخته شدن تالار  زرین مدوسلد، برگ های سرخ  در سیاه بیشه 500 بار  به زمین ریختن. اما این مدت به نظر ما کوتاه می آید.

درسته که داره به طول عمر زیاد نژادشون اشاره می کنه. ولی کسی که خودش کمتر از این حرف ها عمر کرده باشه، نمی گه اینا برای ما رقمی نیست. مثلا 15 سال برای آدم ها خیلی زیاد نیست، ولی به چشم یه آدم 15 یا حتی 25 ساله زمان زیادیه. برای همین سن لگولاس رو باید بیش از 500 سال بدونیم.

لگولاس می گه این مدت به نظر ما کوتاه آید. ما اینجا منظور کل نژاد الف هاست. نه خودش. لگولاس اینو اینجا گفته تا اولا به قدمت تالار اشاره کنه دوما به عمر زیاد الف ها.

وقتی در حال عبور از فنگورن هستن، لگولاس میگه این بیشه انقدر قدیمیه که کمابیش احساس جوانی می کنم.

اولا می دونیم که الف ها وابستگی عمیقی به طبیعت دارن. دوما مثه ما انسان ها که به طبیعت می ریم و احساس جوانی می کنیم لگولاس هم احساس جوانی کرده.

حساسی که از وقتی با شما بچه ها! سفر می کنم به من دست نداده بود.

شاید مخاطبش هابیت ها بودن. اونا در اون زمان خیلی جوان بودن. توی کتاب که اشاره ی خاصی به مخاطب لگولاس نشده

سن گیملی رو می دونیم. اون موقع 139 سالشه. دیگه خودتون حساب کنین وقتی به دورفی با اون سن میگه بچه، خود به خود سنش میره بالای 300 سال.

گیملی یکصد و نه سال بعد از ویرانی دیل و تسخیر اره‌بور بوسیله اسماگ طلایی، در کوهستان آبی بدنیا آمد. چیز زیادی در مورد دوران اول زندگی او مشخص نیست (در واقع در مورد دوران جوانی هیچ کدام از دورف‌ها)، جز اینکه او بخاطر سن پایینش از پیوستن به گروه تورین منع شد. ویکی پدیا.

گیملی به دلیل سن کمش نتونست توی گروه تورین باشه پس اون موقع سنش باید زیر50 سال می بوده. چون کیلی 77 سالش بوده. حالا هرجوری حساب کنیم گیملی باید سنش زیر  110 سال باشه. حتی اگه 66 سالش بوده باشه و 1 سال کوچکتر از کوچکترین عضو گروه(که صد در صد اینطور نیست و گرنه با اعتبار پدرش می بردنش) زمان یاران حلقه باید 126 سالش می بوده.

ویرایش شده در توسط T.L.A

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...