رفتن به مطلب
  • -2
bard

نحوه گیر افتادن گالوم در دست الف ها و موردور و آراگورن

سوال

bard

سلام

من داشتم کتاب رو میخوندم به صفحه ها 135 رسیدم که گاندالف داستان پیدا کردن گالوم رو روایت میکنه

من چنتا موضوع برام روشن نیستش : کل داستان گالوم از زمانی که حلقه رو از دست میده تا زمانی که برای آخرین بار فرار میکنه

کسی میتونه به صورت واضح تر مسیر حرکت گالوم رو از زمانی که حلقه رو از دست میده تا زمانی که خودش رو به موریا میرسونه رو به من توضیح بده ؟؟

تو صفحه 134 نوشته : 

فرودو پرسید پس چرا بیشتر رد بیلبو را نگرفت ؟ چرا به شایر نیامد؟

گندالف : به ان هم میرسیم فکر کنم سعی خودش را کرد  ، دوباره راه افتاد و تا رودخانه بزرگ به سمت غرب برگشت ، ولی بعد راهش را کج کرد ! مطمئن هستم که نگران دوری راه نبود ، چیز دیگری واداراش کرده که راهش را عوض کند . ( دقیقا چی ؟ )

...

و بعد در اول صفحه 135 : ولی در حاشیه غربی سیاه بیشه ، رد او برگشته و دور شده بود ، پرسه زنان به طرف جنوب رفته و از محدوده اگهی الف ها دور شده بود ( چرا ؟)

....

در اول صفحه 136 هم نوشته بود : آهسته و دزدکی راهش را به پایین ادامه داده بود تا آنکه به سرزمین موردور برسد ( چرا ؟ )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

4 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 1
bard

اصلا قانع کننده نیستش

ضمن اینکه گالوم 3 بار تغییر مسیر داده

این فقط یکیش رو توجیه میکنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
bard
در 8 دقیقه قبل، Meneldor گفته است :

با عرض سلام :Gandalf:

درباره این که چرا گالوم تغیر جهت میداده  به نظر من باید یه سری  به  فصل شورای الروند بزنید چون اونجا دوباره این بحث گفته میشه  و شاید دلایلی نسبتا منطقی پیدا شه .

مثلا در صفحات 499و 500 گفته میشه : 

گندالف گفت : می خواستم بدانم که این شی از کجا به دست گولوم افتاده و از چه زمانی مالک ان بوده پس نگهبانی بر او گماشتم ......... بیرون امد و گریخت و نتوانستم او را بیابم ............... ( در چند بند جلوتر ) گندالف : هفده سال پیش بود ، به زودی پی بردم جاسوسانی از هر دست حتی چارپایان و پرندگان دور شایر گرد آمده اند  .......... 

یعنی یه جورایی انگار غیر مستقیم میشه برداشت کرد که ممکنه گالوم هم یه نقش جاسوسی  از طرف سائورون بر عهده داشته  با این تفاوت که اون مسئول چک کردن مکان های مختلف  و غیر از شایر بوده .   به همین دلیل هم  به شایر  نرفت و جاهای دیگه سرو کله اش پیدا میشده . :Gandalf:

اگر گالوم جاسوس سائرون بوده

پس چرا سائرون اون رو شکنجه کرده

گاندولف میگه که گالوم زیادی توی موردور رفته و اونجا مامورای سائرون اونرو شکار کردن و گیرش انداختن

یعنی حتی رفتن گالوم به سمت موردور هم یه موضوع مبهم هستش چون اگر با میل خودش میرفت نباید دزدکی رفته باشه و مامورای سائرون اون رو گیرانداخته باشن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • -1
ورونوه

درباره ی اینکه چرا قید سفر به شایر رو زده و به موردور رفته، یه کمی جلوتر گندالف یه توضیح میده که البته نمی دونم چه قدر متقاعد کننده باشه:

نقل قول

بله، به موردور. افسوس! موردور همه ی چیزهای پلید را به خود می کشد. و نیروی تاریکی همه ی اراده ی خود را معطوف  این کرده که همه را آن جا جمع کند. حلقه ی دشمن نشانه اش را به جا می گذارد. همینطور فرد را در معرض احضار شدن قرار می دهد. و همه ی مردم، نجوا کنان از نیروی اهریمنی  جدید در جنوب می گفتند  و از بیزاری اش نسبت به غرب. دوستان تازه ی خوبی داشت که در گرفتن انتقام به او کمک می کردند.

احضار شدن از سمت سائورون به نظر منطقی می یاد. چون نزگول رو هم باید به همین شکل فراخونده باشه. بدون نیاز به حلقه ی خودش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • -1
Meneldor

با عرض سلام :Gandalf:

درباره این که چرا گالوم تغیر جهت میداده  به نظر من باید یه سری  به  فصل شورای الروند بزنید چون اونجا دوباره این بحث گفته میشه  و شاید دلایلی نسبتا منطقی پیدا شه .

مثلا در صفحات 499و 500 گفته میشه : 

گندالف گفت : می خواستم بدانم که این شی از کجا به دست گولوم افتاده و از چه زمانی مالک ان بوده پس نگهبانی بر او گماشتم ......... بیرون امد و گریخت و نتوانستم او را بیابم ............... ( در چند بند جلوتر ) گندالف : هفده سال پیش بود ، به زودی پی بردم جاسوسانی از هر دست حتی چارپایان و پرندگان دور شایر گرد آمده اند  .......... 

یعنی یه جورایی انگار غیر مستقیم میشه برداشت کرد که ممکنه گالوم هم یه نقش جاسوسی  از طرف سائورون بر عهده داشته  با این تفاوت که اون مسئول چک کردن مکان های مختلف  و غیر از شایر بوده .   به همین دلیل هم  به شایر  نرفت و جاهای دیگه سرو کله اش پیدا میشده . :Gandalf:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...