رفتن به مطلب

Recommended Posts

VICTOR

در یک نگاه کلی هر کسی از دور به سرزمین میانه نگاه کنه میتونه درک کنه که استاد تالکین علاقه داره الف ها را قوی تر و برتر نسبت به سایر نژاد های آردا نشان بده ! البته این یک نظر شخصیه ...

من هم با این موافقم که هر نژاد برتری های خاص خودشو نسبت به بقیه داره ولی هر چی دقیق تر نگاه میکنم نویسنده یکم به نژاد الف ها رسیده ... نه به صورت مستقیم و طوری که خواننده بتونه این رو متوجه شه ، بلکه به صورت خردمندانه و این چیزا !

لطفا به صنف ارک های عزیز و دوستان عزیز دورف و انسانمون بر نخوره و سایر نژاد های عزیز ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Meneldor
در 14 دقیقه قبل، VICTOR گفته است :

در یک نگاه کلی هر کسی از دور به سرزمین میانه نگاه کنه میتونه درک کنه که استاد تالکین علاقه داره الف ها را قوی تر و برتر نسبت به سایر نژاد های آردا نشان بده ! البته این یک نظر شخصیه ...

من هم با این موافقم که هر نژاد برتری های خاص خودشو نسبت به بقیه داره ولی هر چی دقیق تر نگاه میکنم نویسنده یکم به نژاد الف ها رسیده ... نه به صورت مستقیم و طوری که خواننده بتونه این رو متوجه شه ، بلکه به صورت خردمندانه و این چیزا !

لطفا به صنف ارک های عزیز و دوستان عزیز دورف و انسانمون بر نخوره و سایر نژاد های عزیز ...

در این که نویسنده اهمیت ویژه ای به الف ها داده شکی نیست ، همین که الف ها زود تر از انسان ها پا به آردا گذاشتند خود دال بر این ماجراست. درسته که هم انسان ها و هم  الف ها آفریده های برتر  ارو بودند اما انگار الف ها کمی بیشتر توانایی هاشون رو چه در زمینه نبرد و پیشرفت تمدن و چه در زمینه  داشتن نفسی مقاوم در برابر وسوسه های شیطانی ملکور و سائورون تقویت کردند .

اما این موضوع قدرتمندی نژاد تا به حال از جنبه میدان مبارزه و یا عرصه پیشرفت تمدن بررسی شده ولی یادمون نره که هابیت ها بودند که قهرمان اصلی داستان شدند ، قدرت مندی اونها در زمینه ی مقاومت در برابر خواسته های سائورون خودش یه فاکتور برای تعیین نژاد قوی تره . این موضوع جایی آشکار میشه که در شورای الروند یه هابیت تصمیمی رو میگیره که هیچ نژاد دیگیری زیر بار آن نمیرود . :Gandalf:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*
در هم اکنون، Meneldor گفته است :

در این که نویسنده اهمیت ویژه ای به الف ها داده شکی نیست ، همین که الف ها زود تر از انسان ها پا به آردا گذاشتند خود دال بر این ماجراست. درسته که هم انسان ها و هم  الف ها آفریده های برتر  ارو بودند اما انگار الف ها کمی بیشتر توانایی هاشون رو چه در زمینه نبرد و پیشرفت تمدن و چه در زمینه  داشتن نفسی مقاوم در برابر وسوسه های شیطانی ملکور و سائورون تقویت کردند .

اما این موضوع قدرتمندی نژاد تا به حال از جنبه میدان مبارزه و یا عرصه پیشرفت تمدن بررسی شده ولی یادمون نره که هابیت ها بودند که قهرمان اصلی داستان شدند ، قدرت مندی اونها در زمینه ی مقاومت در برابر خواسته های سائورون خودش یه فاکتور برای تعیین نژاد قوی تره . این موضوع جایی آشکار میشه که در شورای الروند یه هابیت تصمیمی رو میگیره که هیچ نژاد دیگیری زیر بار آن نمیرود . :Gandalf:

خب موضوع هابیت ها فقط محدود به ماجرای حلقه قدرت و سائرون میشه.باید توجه کنیم که چه ماجراهایی خیلی قبل تر اتفاق افتاده،اتفاق هایی خیلی ترسناک تر و سخت تر که قدرت فرد رو محک میزنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Meneldor
در 8 ساعت قبل، *فئانور* گفته است :

خب موضوع هابیت ها فقط محدود به ماجرای حلقه قدرت و سائرون میشه.باید توجه کنیم که چه ماجراهایی خیلی قبل تر اتفاق افتاده،اتفاق هایی خیلی ترسناک تر و سخت تر که قدرت فرد رو محک میزنه.

بله قبول دارم که قبل از ماجرای حلقه حوادث ترسناک و سختی همچون : شکنجه و تبدیل الف ها به اورک ،نبرد های تولکاس با ملکور ، برپایی آنگباند ،گمراه کردن فیانور، گول زدن مانوه ، نا بودی دو درخت ، سقوط فینگولفین و......................که توسط ملکور انجام شد می تونستند آردا رو به طور کامل نابود کنند  البته اگر شجاعت ، درایت  و قدرت الف ها در کار نبود .

اما باید توجه داشت که جنگ حلقه پر اهمیت ترین نبرد تاریخ آردا است این نبرد در دنیای آردا یه جور مبارزه آخرالزمانی بوده که اگر سائورون قدرتش رو دوباره به دست می آورد شاید حوادثی  وحشتناک تر و سخت تر رخ میداد . 

به علاوه پس از پایان جنگ حلقه دیگه هیچ امیدی به طور جدی برای ظهور دوباره تاریکی بر سرزمین میانه نبود چراکه سائورون آخرین فرد قدرتمند برای ایجاد عرصه جدید تاریکی بوده . پس با نابودی اون با کمک الف ها ، آدم ها و به خصوص هابیت ها تقریبا میشه گفت سرزمین میانه به صلحی پایدار که نظیرش در تاریخ سرزمین میانه کم هست رسید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به لگ
در 23 ساعت قبل، VICTOR گفته است :

متاسفانه بم برخورد و دارم بچه ها رو برا یه جنگ سخت آماده میکنم :D 

در 23 ساعت قبل، VICTOR گفته است :

آقا چه اصراریه به خاطر نشوندن حرفتون به کرسی جدیدا پای اون خدابیامرزو وسط میکشین :D هر کس دقیق بخونه مشخصه تالکین بهترین و زیباترین و خردمندترین و سوسول ترین و مهم تر همه بهترین شرایط دورانی رو برای الف ها در نظر گرفته اما اونا رو برترین نشون نداده ! در ضمن من گفتم قویترین تو جنگ نه خرد و این حرفا . تو  برتری الفا که شکی نیست اما تو جنگ ما کلا الف ها رو قدرتمند تر از انسان ها نمیبینیم . بهترین شرایط الف ها کی بود ؟ شاید موقع نبرد خشم که البته نامردیه حسابش کنیم چون قدرت والار باشون بود ! انصافا اگه قدرت والار رو حتی باشون حساب کنیم ( که قاعدتا نباید حساب شه وگرنه میشه برا انسان ها هم حسابش کرد )آیا وانیار و کشتیای تله ری و سلاح های نولدور کدومشون حریف نومه نور میشدن ؟ 

من با حرفای شما موافقم ولی فکر کنم یکم تعصبی شد ! هر چیو میخواین برا الفا برتر و بهتر کنین چون هست اما این شجاعت و قدرت و ذهن متفکر و تاکتیک انسان ها رو ازشون نگیرین ! درسته الفا خردمند بودن ولی خدایی خیلی گیج بودن ! آدم ( اببته منظور الفه :D )اینقد با خرد چطور میتونه تو جنگ ها شکست بخوره ؟!؟ خب معلومه چون درک و شعورش بالاست ولی ذهن جنگی نداره ! برخلاف انسان ها .

مشتاقم جوابمو بدین چون شدیدا بیکار و تشنه جوابم :D .

در 13 ساعت قبل، Meneldor گفته است :

البته اگر شجاعت ، درایت  و قدرت الف ها در کار نبود .

من که شجاعتی به جز دو سه مورد یا الفای جوش جوشی که اعصابشون خراب بوده ندیدم ! بیشتر ترس و قایم موشک بازی دیدم ! 

در در 8/8/2017 at 9:52 PM، *فئانور* گفته است :

تاپیک جالبی بود

نتونستم همه پست هارو بخونم پس اگه مطلب تکراری بود به بزرگی خودتون ببخشید.

خب اول باید توجه کرد که منظور از کلمه "قدرت" چیه.میشه زور بازو تعبیرش کرد میشه قدرت ذهن تعبیرش کرد و...

هر کدوم از نژاد ها خصوصیات خودشون رو دارن هر کدوم از نظری بر دیگر نژادها برتری دارن

ولی نظر شخصی خودم رو بخوام بگم قطعا الف ها هستن.چون معتقدم استاد تالکین خودشون بر این نکته تاکید داشتن.

پ.ن:هیچ کس که به بی رقیبی والار  شک نداره؟:)

باو این چع وضشه ! یه ساعت مینویسم میپره :/ صفحه کلیدم که دیوونم کرده یه بار مینویسم سه بار کلمات خرابو ویرایش میکنم :|

شما اگه دو سه تا پست اولو میخوندین متوجه میشدین منظور از قدرت چیه . نیاز نبود کل تاپیکو بخونین .منظور قدرت همون لشگر طرفین تو جنگ تو بهترین شرایطه که کی میزنه کی میخوره . 

درسته که هر نژاد خصوصیت خاص خودشو داره اما طبق حرف شما میشه این نتیجه رو گرفت که قدرت تو جنگ مطلق به یه نژاده که به نظرم انسان هاست . 

نظر شما و بقیه دوستان قابل احترامه و من هم فقط نقد میکنم پس ناراحت نشین و بهتون برنخوره و صرفا داریم نقد میکنیم ( حالا من قضیه رو به نفع آدما میبزم چون تاپیک الفی زیاد بود تحریفی منم گفتم یه آدمیزادیشو بزنم ) ! شما میگین الف ها بهترینن که یکم بالا تر توضیح دادم واسه اون دوستمون . درسته که الفا تو خیلی خصوصیات برتری دارن اما من جایی ندیدم که تو جنگ خیلی قوی باشن جز سلاح هاشون که به لطف والار ساخته بودن . ( البته من در هنر الف ها شکی ندارم ولی بیاین تسلیم شین گوی قدرتو بدین به ما :D . )

اگه قراره والارو قاطی کنیم باید ارو هم وارد بازی کنیم . حالا من از شما میپرسم تو قدرت ارو شک دارین :) ؟ مسلما هیچ موجودی توانایی خارق العاده ای نداره حتی والار ! ممکنه مثلا یه الف یه جادو پیدا کنه به بقیه یاد بده قویتر والار شن ! چطور ملکور میمیره بقیشون نه ! این استاد تالکینم زیادی ملکور رو بدبختو فلک زده نشون داده که به نظرم یه نکته منفیه . هر کی رسیده یه بلا سرش آوورده . یکی پاشو شل کرد یکی چششو کور کرده یکی کشتش یکی خوردش آقا این نامردی نیست ؟!؟؟؟

پ.ن : تفکر من در حدیه که شکست ارو رو هم ممکن میبینم !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

خب همین دیگه تعریف شما از قدرت اشتباهه.اگه منظورتون"زدن و خوردن"هست که باید تو عنوان تاپیک میذاشتین زدن و خوردن:|

قدرت اجزی زیادی هست که باید در کنار هم قرار بگیرن که قدرت شکل بگیره.

شما والار رو با ارو مقایسه نکن...ارو خالق هستش ولی والار،الف ها و... مخلوق هستن.هنوز دارم فکر میکنم که چرا ارو رو مطرح کردی:))

خب به قول خودت داریم در بهتین شرایط قدرت رومیسنجیم که باز هم در این صورت الف ها قدرتمند ترن.حالا میخواد لطف والار باشه یا نه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به لگ
در 3 ساعت قبل، *فئانور* گفته است :

خب همین دیگه تعریف شما از قدرت اشتباهه.اگه منظورتون"زدن و خوردن"هست که باید تو عنوان تاپیک میذاشتین زدن و خوردن:|

قدرت اجزی زیادی هست که باید در کنار هم قرار بگیرن که قدرت شکل بگیره.

شما والار رو با ارو مقایسه نکن...ارو خالق هستش ولی والار،الف ها و... مخلوق هستن.هنوز دارم فکر میکنم که چرا ارو رو مطرح کردی:))

خب به قول خودت داریم در بهتین شرایط قدرت رومیسنجیم که باز هم در این صورت الف ها قدرتمند ترن.حالا میخواد لطف والار باشه یا نه.

خب همینجوری که نمیشه گفت الف ها قویترینن ! من قبل زدن این تاپیک به ضعف دورف ها معتقد بودم دوستان اومدن دلیل آووردن منو متقاعد کردن ! البته کسی اینجا به قدرت دفاع دورف ها شکی نداره . والار و مایار رو اصلا نمیتونیم وارد بازی کنیم چون قواعد و بهم میریزه . بیخیال این دو تا شیم . فکر هم نمیکنم شکست ناپذیر باشن . 

و الف ها . آقا شما چرا تاپیک و نخونده جواب میدی :D قدرت تو جنگه ربطی به خرد داره ؟!؟ مثل این میمونه من ، گشنه بودن هابیت هارو بیارم بگم ببینین این نکته مثبتیه پس هابیت ها بهترینن ! این که نمیشه . خرد و شعور الف ها کجای جنگ میخواد بدردشون بخوره ؟ اصلا جز مهارت شخصی بزرگان الف کجا ازونا قدرت خارق الهاده ای میبینیم ؟ شجاعت هم نداشتن کلا . و اینکه میگین شرایط زیادی تو جنگ دخیله خب عزیز من منم همینو میگم ! اگه الف ها سلاح های خوبی دارن انسان ها شجاعت و درایت و استراتژی و غیرت رو داشتن که همه خصوصیات جنگین ! اگه همین الف های شما که میگین اینقد قوین چرا از لشکر نومه نور فرار کردن یا اینکه والار پشتشون بودن ! این دیگه خیلی ضایست .

دلیل بیارین واسه قدرت الفها . من بیشتر مشکلم با اینه هر چی چیز خوب تو آردای واسه الف ها باشه که این نامردیه . شرایط ها تفاوت داره و ما اینجا داریم بهترین رو در نظر میگیریم . بازم میگم الف ها نود درصد خصوصیات خوبو درو کردن برا خوشدون که من قبول دارم ولی انصافا جنگجو های زیاد خوبی نبودن . 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*
در 1 ساعت قبل، به لگ گفته است :

خب همینجوری که نمیشه گفت الف ها قویترینن ! من قبل زدن این تاپیک به ضعف دورف ها معتقد بودم دوستان اومدن دلیل آووردن منو متقاعد کردن ! البته کسی اینجا به قدرت دفاع دورف ها شکی نداره . والار و مایار رو اصلا نمیتونیم وارد بازی کنیم چون قواعد و بهم میریزه . بیخیال این دو تا شیم . فکر هم نمیکنم شکست ناپذیر باشن . 

و الف ها . آقا شما چرا تاپیک و نخونده جواب میدی :D قدرت تو جنگه ربطی به خرد داره ؟!؟ مثل این میمونه من ، گشنه بودن هابیت هارو بیارم بگم ببینین این نکته مثبتیه پس هابیت ها بهترینن ! این که نمیشه . خرد و شعور الف ها کجای جنگ میخواد بدردشون بخوره ؟ اصلا جز مهارت شخصی بزرگان الف کجا ازونا قدرت خارق الهاده ای میبینیم ؟ شجاعت هم نداشتن کلا . و اینکه میگین شرایط زیادی تو جنگ دخیله خب عزیز من منم همینو میگم ! اگه الف ها سلاح های خوبی دارن انسان ها شجاعت و درایت و استراتژی و غیرت رو داشتن که همه خصوصیات جنگین ! اگه همین الف های شما که میگین اینقد قوین چرا از لشکر نومه نور فرار کردن یا اینکه والار پشتشون بودن ! این دیگه خیلی ضایست .

دلیل بیارین واسه قدرت الفها . من بیشتر مشکلم با اینه هر چی چیز خوب تو آردای واسه الف ها باشه که این نامردیه . شرایط ها تفاوت داره و ما اینجا داریم بهترین رو در نظر میگیریم . بازم میگم الف ها نود درصد خصوصیات خوبو درو کردن برا خوشدون که من قبول دارم ولی انصافا جنگجو های زیاد خوبی نبودن . 

با یه قسمتی از حرف هات موافقم.ولی نمیگم کجا:))

چرا سعی داری بگی من تاپیک رو نخوندم؟:|

من که از خودم حرف در نمیارم...برداشتم از کتاب هاست که میگم الف ها قدرت بیشتری دارن.یه مثال خیلی ساده میزنم...ایسیلدور!

خیلی شیک و قشنگ به خاطر ضعفش در کنترل هوش و وسوسه حلقه داشت کل سرزمین میانه رو به باد میداد:|

البته نمیگم الف ها از این مشکل برخوردار نبودن...ولی کارهای اونا میشه گفت دلیل تقریبا قانع کننده ای داشته.

به جان خودم داری سفسطه میکنی...من هیچ وقت منکر قدرت انسان ها یا دورف ها نبودم.اتفاقا دورف یکی از انتخاب های من بود.

با مثال هابیت ها کاملا نا امیدم کردی از بحث...

پ.ن:چرا همیشه تو تاریخ یکی هست که بگه "الف ها ترسو هستند"؟:))

ویرایش شده در توسط *فئانور*

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
soldier of gondor
در 9 دقیقه قبل، *فئانور* گفته است :

من که از خودم حرف در نمیارم...برداشتم از کتاب هاست که میگم الف ها قدرت بیشتری دارن.یه مثال خیلی ساده میزنم...ایسیلدور!

خیلی شیک و قشنگ به خاطر ضعفش در کنترل هوش و وسوسه حلقه داشت کل سرزمین میانه رو به باد میداد:|

البته نمیگم الف ها از این مشکل برخوردار نبودن...ولی کارهای اونا میشه گفت دلیل تقریبا قانع کننده ای داشته.

به جان خودم داری سفسطه میکنی...من هیچ وقت منکر قدرت انسان ها یا دورف ها نبودم.اتفاقا دورف یکی از انتخاب های من بود.

پ.ن:چرا همیشه تو تاریخ یکی هست که بگه "الف ها ترسو هستند"؟:))

:))))))))))))) ترسو نیستن! ترسو بنظر میرسن.... یا تاکتیک های جنگیه بعضی از الف ها جوری بودن که ما تصور میکنیم ترسو بودن(شاید هم واقعا عده ای ترسو بودن! شاید هم ترس خودش یک تاکتیک نظامی بوده...بلاخره هر قوم یا گروهی یا نژادی هم یک ضعف هایی داره!و ترس تو این مورد بنظرم خوبه:) کارشون در کمین کردن اکثرا خوب بود)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به لگ
در 10 ساعت قبل، *فئانور* گفته است :

فکر کنم به همه حرفام ایمان آوردی به روت نمیاری :D ( الکی میگما ) والا حس میکنم نخوندی وگرنه به الف ها فوشم میدادی :D 

من که از خودم حرف در نمیارم...برداشتم از کتاب هاست که میگم الف ها قدرت بیشتری دارن.

منم برداشتم اینه همین الفای شما با وجود کمک والار از نومه نوریا فرار کردن :| اگه خیلی قوی بودن و ترسو نبودن که قاعدتا نباید فرار میکردن درسته ؟

یه مثال خیلی ساده میزنم...ایسیلدور!

وای خدای من ( اوه مای گاد :/ ) کم کم دارم ازین تاپیک پشیمون میشم انکار موفق نبود :D آقا این مثال قحطی بود ؟ دنتور رو میوردی بهتر بود . همین ایزیلدور بود که سایرون رو کشت . بیچاره چجوری اراده حلقه رو کنترل میکرد ؟ خردمندترین الف ها هم جلوی حلقه کم میارن ! 

بعدشم اگه شما این مثال رو میاری من ده تا الف بدتر میارم که سرزمین میانه رو از بیخ و بن پوکونده بودن ! شاه های شجاع شما که تو قلعه هاشون بودن و عوض اتحاد قایم میشدن . فینگولفین با کارش اتحاد الفارو نابود کرد ! فئانور باعث خیلی اتفاقات ناگوار شد ! تینگول هم که نمیگم از خرابکاریاش ! خویشاوند کشی هارو نگم که بدتر کار ایزیلدور بودن !

البته نمیگم الف ها از این مشکل برخوردار نبودن...ولی کارهای اونا میشه گفت دلیل تقریبا قانع کننده ای داشته

این دیگه خیلی نامردیه شما اراده یه انسان که در حد پشه ست رو و نمیتونه هیچجور با حلقه مقاومت کنه رو با الف های با خرد که با تفکر حماقت میکردن رو در یه حد میدونین :| حداقل ما ندونسته گند میزدیم شما عاقلانه ! ( خدایی چه حرفی زدم قبول دارین :) )کفه ترازو سمت شما داره جر میخوره !!

بی شک من دارم سفسطه میکنم :D اینقد شما سفسطه کردین یبارم ما سفسطه کنیم :)) جالبه که منم منکر قدرت الفا نیستم ! به خدا من الفارو تقریبا هم سطح انسان ها میدونم ! ولی واقعا هر چی میگردم خصوصیت جنگی متمایزی از الفا نسبت به آدما نمیبینم ! شجاعت و قدرت ذهن انسان ها تو جنگ بالاتر الف هاست . ولی باز الف ها همسطح آدما ولی کمی ضعیف ترن .

منم با مثال های شما همچین حسی بم دست میده :D این مثال نیز برای انتقال حواس ها بود !!

ن:چرا همیشه تو تاریخ یکی هست که بگه "الف ها ترسو هستند"؟:))

چرا همیشه همه تو تاریخ وقتی کسی سیل رو میخونه بخاطر خصوصیات برترشون کلا میخوان یا فکر میکنن الفا باید پس تو همه چیز برتر باشن ! خب اگه قدرت جنگو از آدما بگیریم شما بگو استاد دقیقا چی براشون گذاشته ؟ نکنه مرگ ؟ فضای سیل جوریه آدم حس میکنه الفا موجودات خارق العاده این و آدم خیلی خوشش میاد ولی هر چی جلوتر میریم و حضور انسان ها بیشتر میشه کم کم میبینه نه مثل اینکه کسای دیگه هم تو کارزار هستن اما بخاطر علاقه قبلی به الفا حتی قدرت نومه نور رو هم انکار میکنیم !

در 10 ساعت قبل، soldier of gondor گفته است :

:))))))))))))) ترسو نیستن! ترسو بنظر میرسن.... یا تاکتیک های جنگیه بعضی از الف ها جوری بودن که ما تصور میکنیم ترسو بودن(شاید هم واقعا عده ای ترسو بودن! شاید هم ترس خودش یک تاکتیک نظامی بوده...بلاخره هر قوم یا گروهی یا نژادی هم یک ضعف هایی داره!و ترس تو این مورد بنظرم خوبه:) کارشون در کمین کردن اکثرا خوب بود)

اگه حرفتون تیکه به الفا بود که تیکه ی قشنگی بود :D خب تاکتیک یا ترس یا هر چیز دیگه ای که بود کارشون رو توجیح نمیکنه . به نظرم اگه زودتر از قلعه هاشون بیرون میومدن امید پیروزی داشتن ولی وقتی اومدن که ملکور خیلی قوی شده بود . بعدشم که با کمک انسان ها هی حمله میکردن دیگه قدرتی نداشتن . بیشتر ترس و غرورشون بود که حمله نمیکردن .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
VICTOR

الان این چی بود دیگه !

طبق نمودار من درآوردی این جانب

Untitled.thumb.png.a9cff9d97c8d4f98ae163a9ed5cad0d3.png

آقای رونالد تالکین این عقیده رو به نظر من داشت ! باز تاکید میشه نظر شخصیه ! البته همه ی نظرا شخصیه ...

در 10 ساعت قبل، به لگ گفته است :

فضای سیل جوریه آدم حس میکنه الفا موجودات خارق العاده این و آدم خیلی خوشش میاد ولی هر چی جلوتر میریم و حضور انسان ها بیشتر میشه کم کم میبینه نه مثل اینکه کسای دیگه هم تو کارزار هستن اما بخاطر علاقه قبلی به الفا حتی قدرت نومه نور رو هم انکار میکنیم !

بفرما ! به حرف من رسیدی دیگه ! 

حالا هی من میگم تبعیض شما قبول نکنید ! البته حقشه ، خودش داستانو نوشته و اصن دوست داره الفا برتر باشن !

واللا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به لگ
در 2 ساعت قبل، VICTOR گفته است :

لان این چی بود دیگه !

طبق نمودار من درآوردی این جانب

Untitled.thumb.png.a9cff9d97c8d4f98ae163a9ed5cad0d3.png

آقای رونالد تالکین این عقیده رو به نظر من داشت ! باز تاکید میشه نظر شخصیه ! البته همه ی نظرا شخصیه ...

اینم نمودار من : علاقه استاد به موجودات :

الف : 90℅

هابیت : 9℅

والار و مایار : 0.80℅

دورف : 0.19℅

انسان ها : 0.000000001℅ :|

ارک ها : 0℅

ملکور بدبخت و فلک زده :/ :  منفی ده میلیون درصد :| چه گناهی کرده بود استاد جز اجرای نقش ؟!؟

نومه نوریا رو نگم و با نولدور مقایسه نکنم . نولدور نافرمانی کردن کاریشون نداشت نومه نور نا فرمانی کرد زد نصفشون کرد :/ استاد این انصافه انصافا :٪&

البته من باز میگم : استاد تو برتری الف ها همیشه تاکید داشت ولی تو قدرت جنگی همیشه انسان ها رو برتر نشون داده مثل نومه نور یا دوران سوم یا دوران اول حتی که انسان ها ضعیفن ! 

در 2 ساعت قبل، VICTOR گفته است :

بفرما ! به حرف من رسیدی دیگه ! 

حالا هی من میگم تبعیض شما قبول نکنید ! البته حقشه ، خودش داستانو نوشته و اصن دوست داره الفا برتر باشن !

واللا

ای بابا چرا حرف بنده رو بنفع خودتون تزجمه میکنین ! حالا درسته من یچیز فراتر چینی ژاپنی میحرفم ولی اینطوریام نیست !

من صد بار دارم میگم الفا گل الفا بلبل الفا سمبل :D ولی سوسلن اصن مال جنگ نیستن . تو جنگ اصلا استاد رو الفا مانور نداده ولی از همون اول که ادما بیدار میشن میجنگن تا آخرش ! کدوم مرد جنگه ؟

تبعیض هم که همیشه بوده و هست و نمیره ! علاقه و تعصبم که نمیذارمون ! الفارم برتر نشون داده ولی نگفته برترن ! نامرد غیر مستقیم حرفشو به کرسی نشونده :D نباید دوست داشته باشه استاد مگه خودش الف زاده بوده که انسان هارو اینقد بوق نشون داده :))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Meneldor

باعرض سلام دوباره :Gandalf:.  سعی کردم همه نظراتو بخونم و متوجه یه برداشت اشتباه برخی از دوستان شدم . چرا فکر میکنید اگر استاد تالکین به الف ها برتری داده یا حداقل اونا (الف ها ) رو برتر از انسان ها میدونسته دلیل اینه که به الف ها علاقه بیشتری داره ؟ لزوما اینطور نیست که هر نژادی رو که در جنگ یا تمدن کلاس بالا معرفی کرده پس همون نژاد رو بیشتر از بقیه دوست داشته . این دو مطلب جدا از هم هست بنا براین میشه گفت به ترتیب زیر نویسنده به برتری موجودات باور داشته : 

1- الف ها/ انسان ها 

2- عقاب ها / اژدهایان 

3 - دورف ها / هابیت ها

4- اورگ ها / گابلین ها 

و ترتیب زیر نشون دهنده علاقه جناب تالکین به موجودات آردا هست: 

1-هابیت ها/ انسان ها

2- الف ها / دورف ها

3- عقاب ها 

4-اژدهایان/ گابلین ها / اورک ها ( که به نظر من از این دسته نه تنها خوشش نمی آید بلکه متنفر هم هست):Gandalf:

ویرایش شده در توسط Meneldor

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*Manwë*

سلام به تمام دوستان خوب که اصلا چند وقت نبودم :|

ولی چرا خودمون و اینقدر میپیچونیم،چرا اینقدر قدرت سازی چرا اینقدر الف و انسان و دورف؟!چه کسایی الف ها و الف کردن که اونام انسان هارو انسان کنن چه کسی دورف هارو به  جود اورد اصلا،تمام نژاد ها توی اوجشونم مدیون والارن از نولدور تا اربور تا نومه نور همه و همه حتی داستان هاشونم مدیون والارند از جمله مانوه و اولمو ،از هر طرف نگاه کنیم اگه جنگی رخ بده چه در کوهستان با دورف ها چه در جنگل با سیندار چه در اسمان با اژدها چه در هر جا با هر نژادی والار پیروزن و برترین و قوی ترین نژاد که در اصلم خودشون و من سرچشمه میدونم والارند،یا شایدم بگیم تمامی اینور.

ویرایش شده در توسط *Manwë*
تصحیح کردن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به لگ
در 7 دقیقه قبل، *Manwë* گفته است :

سلام به تمام دوستان خوب که اصلا چند وقت نبودم :|

ولی چرا خودمون و اینقدر میپیچونیم،چرا اینقدر قدرت سازی چرا اینقدر الف و انسان و دورف؟!چه کسایی الف ها و الف کردن که اونام انسان هارو انسان کنن چه کسی دورف هارو به  جود اورد اصلا،تمام نژاد ها توی اوجشونم مدیون والارن از نولدور تا اربور تا نومه نور همه و همه حتی داستان هاشونم مدیون والارند از جمله مانوه و اولمو ،از هر طرف نگاه کنیم اگه جنگی رخ بده چه در کوهستان با دورف ها چه در جنگل با سیندار چه در اسمان با اژدها چه در هر جا با هر نژادی والار پیروزن و برترین و قوی ترین نژاد که در اصلم خودشون و من سرچشمه میدونم والارند،یا شایدم بگیم تمامی اینور.

نه نشد که ! بیشتر بحث سر نژادایی که تو ضلع ( طبقه ) دوم هرم غذایی قرار میگیرن :D ما زیاد آینور رو آدم حساب نمیکنیم اینجا همش تحریفه ! انسان و دورف و الف و ارک و یورک های و اژدها و ترول و غول و عقاب و متفرقه که میشه موجودات هم قدرت . ما میتونیم بعضی از مایار رو هم بیاریم مثل بالروگا یا ایستاری ها و اینا ولی زیاد قوی نیستن حتی تو شرایط برابر فک میکنم . مثلا شما یه لشکر تو شرایط برابر بالروگ با الف رو مقایسه کنین مشخصه الف ها پیروز میشن ! فرمانده هاشون یه نفری میپوکونن چه برسه جنک لشکری .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*Manwë*
در هم اکنون، به لگ گفته است :

نه نشد که ! بیشتر بحث سر نژادایی که تو ضلع ( طبقه ) دوم هرم غذایی قرار میگیرن :D ما زیاد آینور رو آدم حساب نمیکنیم اینجا همش تحریفه ! انسان و دورف و الف و ارک و یورک های و اژدها و ترول و غول و عقاب و متفرقه که میشه موجودات هم قدرت . ما میتونیم بعضی از مایار رو هم بیاریم مثل بالروگا یا ایستاری ها و اینا ولی زیاد قوی نیستن حتی تو شرایط برابر فک میکنم . مثلا شما یه لشکر تو شرایط برابر بالروگ با الف رو مقایسه کنین مشخصه الف ها پیروز میشن ! فرمانده هاشون یه نفری میپوکونن چه برسه جنک لشکری .

خب،اگه مارو حساب نمیکنین که دیگه داستانش جداست یه صحبتی باید با هم بکنیم??ولی اگه والار نباشن علمی حساب کنیم هر چقدرم دورف هارو قوی با تکنولوژی و همچی حساب کنیم در برابر اتحاد الدار هیچی نیستن وقتی همه ی الف هارو در کنار هم نه تعدادا بلکه قدرت بگیریم و شکست میخورن و الف ها هم که بتز نقطه ضعف زیاد دارن ولی بهترن ولی انسان ها در بدترین شرایطم میتونن هم با قدرت هم هوش پیروز بشن و خودشون و نجات بدن پس به نظر من انسان ها در کنار هم بعد از والار بزرگترین قدرتن و در برابر هر سپاه و نژادی هم ایستادگی کامل دارن ✌

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به لگ
در 3 ساعت قبل، *Manwë* گفته است :

خب،اگه مارو حساب نمیکنین که دیگه داستانش جداست یه صحبتی باید با هم بکنیم??ولی اگه والار نباشن علمی حساب کنیم هر چقدرم دورف هارو قوی با تکنولوژی و همچی حساب کنیم در برابر اتحاد الدار هیچی نیستن وقتی همه ی الف هارو در کنار هم نه تعدادا بلکه قدرت بگیریم و شکست میخورن و الف ها هم که بتز نقطه ضعف زیاد دارن ولی بهترن ولی انسان ها در بدترین شرایطم میتونن هم با قدرت هم هوش پیروز بشن و خودشون و نجات بدن پس به نظر من انسان ها در کنار هم بعد از والار بزرگترین قدرتن و در برابر هر سپاه و نژادی هم ایستادگی کامل دارن ✌

به کمپین ضد الف زاده ها خوش اومدین ! شما رسما شدی ملوان کشتی ما :D درسته الف ها قدرت مندن ولی ساده میجنگن و علت اکثر شکستاشونم همینه . ولی آدمیزاد جماعت با تعداد کم با یه استراتژی خوب اکثر نبردارو پیروز میشد . 

یچیز که نمیدونم جاش اینجاست یا نه ولی بالاخره میگم . تو هر داستانی که دیدم دورف هارو با تپونچه و تفنگ نشون دادن و اونارو آدمای باهوش تو ساخت اینجور چیزای باروتی نشون دادن . مثلا این عکس :

599332b4c425a_.thumb.jpg.06f1600c5ed35ba4ad6f819a06bb0d25.jpg

یا کلا هر عکس دیکه ای که بجز آردا دیدم . کلا اکثرا دورف ها تو فرهنگ غرب همچین موجوایی شناخته میشن ولی ما چون از طریق تالکین باشون آشنا شدیم اینطوری میشناسیمشون .

به نظرتون اگه استاد دورف هارو اینطور نشون میداد جالبتر نمیشد ؟ کلا قدرت دورف ها باید تو این چیزا باشه ! هر چند که یکم نشون دادع ولی زیاد روش مانور نداده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*Manwë*
در 16 دقیقه قبل، به لگ گفته است :

به کمپین ضد الف زاده ها خوش اومدین ! شما رسما شدی ملوان کشتی ما :D درسته الف ها قدرت مندن ولی ساده میجنگن و علت اکثر شکستاشونم همینه . ولی آدمیزاد جماعت با تعداد کم با یه استراتژی خوب اکثر نبردارو پیروز میشد . 

یچیز که نمیدونم جاش اینجاست یا نه ولی بالاخره میگم . تو هر داستانی که دیدم دورف هارو با تپونچه و تفنگ نشون دادن و اونارو آدمای باهوش تو ساخت اینجور چیزای باروتی نشون دادن . مثلا این عکس :

599332b4c425a_.thumb.jpg.06f1600c5ed35ba4ad6f819a06bb0d25.jpg

یا کلا هر عکس دیکه ای که بجز آردا دیدم . کلا اکثرا دورف ها تو فرهنگ غرب همچین موجوایی شناخته میشن ولی ما چون از طریق تالکین باشون آشنا شدیم اینطوری میشناسیمشون .

به نظرتون اگه استاد دورف هارو اینطور نشون میداد جالبتر نمیشد ؟ کلا قدرت دورف ها باید تو این چیزا باشه ! هر چند که یکم نشون دادع ولی زیاد روش مانور نداده .

ضد الف نیستم بر عکس وانیاریم هستم ولی خب ادمارو ترجیح میدم??

ولی خب درباره سوالت به نظرم اصلا ریشه همچین دورفایی تو تالکینه مثلا دورف های اسکاندیناوی رو اگه نگاه کنی به یه صورت دیگن تقریبا و کلن اصل دورف ها و موجودیتشون توی جهان اردا به این فرم نیست اینجور دورف هارو میش تو وارکرفت دید که نویسنده هاش خودشون تحت تاثیر تالکینند و به نظرم همین فرم وسطایی و قوی و درگیر طلا و اهن و تمدن و کوه بیشتر به دورف ها میاد تا تمدن،تمدن و اگه اینجوری بخوایم واسه گابلین ها ترجیح میدم و اره،بنظرم جالب نبود و راه اردارو کلن تغییر میداد چون دورفام اصلیت ائوله ای دارن و با اینکه مخترع هم بود ائوله و دورفام هستن ولی به این صورت جالب در نمیاد و هر جهانی هم تفاوت های خودش و داره ک من میگم اگه بخوایم به تاپیکم ربطش بدیم حتی با این سلاح ها هم من اونقدرا قوی در نظر نمیگیرمشون و قابل شکستن?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به لگ
در 8 ساعت قبل، Uinen گفته است :

یجورایی داری زیاد از حد به آینور ها بها میدی من خودم یه آینورم اما اینقدر به خودم بها نمیدم /:

شما کار درستی میکنی :) حالا درسته ارو اول همه ساختشون ولی اونچنانم قوی نیستن ! به قول شما ملکور که قویشون بود هم راحت شکست میخورد چه برسه بقیه شون .

ازون اولن دومن سومن چهارمنتونم خوشم اومد و کاملا موافقم ;;) 

فک کنم ولی این نا حقیه  که بگیم والار هیچ غلطی نکردن ! به هر حال اونا هم یه غلطایی کردن چه خوب چه بد :D اگه والار نبودن که انسان ها چه بسا بزرگتر میشدن ( الکی میگما !!! ) ! ولی در مورد الف ها نمیشه گفت چون همشون ارک میشدن . ولی اگه فرض کنیم بدون کمک والار فرار میکردن موافقم که خودشون میتونستن راهشونو پیدا کنن .

در 8 ساعت قبل، Uinen گفته است :

ظاهرا بعد از دیدن الف ها و کله شقی هاشون دیگه دلشون نخواسته واسه انسان ها فراخوان بفرستن :/ البته شوخی بود این جمله ها جدی نگیرید:| 

اصلا فلسفه صحبتای من همینه ! این انسانای زبون بسته چه گناهی کردن همیشه . معمولا نفرات اول موش آزمایشگاهین و بدبیاری میارن ولی در مورد الفا این صادق نیست :/ اول بودن همه چیم درو کردن . ادما دوم بودن عوض اینکه تجربه بگیرن حرکت درست کنن صاف اومدن ناک اوتشون کردن با اون جزیره دادنشون :|

آیوله هم دورف هارو به وجود آوورد دیگه این نیست که بگیم چون ارو جون داد به وجودشون آوورد . مثل یه عروسک خیمه شب بازی میمونه که یکی بوجودش میاره یکی دیگه استفاده ! 

در 9 ساعت قبل، Uinen گفته است :

سومن الف ها انسان هارو انسان نکردن تنها الفی که خیلی به انسان ها علاقه داشت فینرود بود  بقیه یکمی بد با انسان ها برخورد داشتن از جمله مائگلین که بی هیچ دلیلی از انسان ها خوشش نمیومد . به قول آندرت انسان ها هم معرفت خودشون رو داشتن حالا یه چیزایی هم از الفا آموختن اما بازم خیلی هنر کردن که بدون کمک والار رو پای خودشون ایستادن بیچاره از وقتی چشم باز کردن جنگ دیدن و جنگ حداقل الفا تا پیش از آزادی ملکور از ماندوس در آرامش و صلح بودن .  

اصلا الفا تاثیر اون چنان زیادی نذاشتن رو انسان ها . اگه نبودن انسان ها همه بد میشدن ولی بودنشونم تاثیر چندانی نداشت ( به حز چند الف ) . خوبیشون خاندان اداین بود که فقط تو یه انبار تاریک بشون یه چراغ دادن وگرنه خودشون راهشونو پیدا کردن ! برعکسش والار اومدن لامپارو برا الفا روشن کردن و با قربونت برم درشون آووردن بعدم گذاشتنشون تو بهشت ! غیر اینع مگه والا :D

چهارمن که نومه نور ها هیچ وقت از والار کمک نخواستن اون جزیره هم در اصل هدیه بود بخاطر شجاعتی که انسان ها در طی جنگ با ملکور به خرج داده بودن جنگی که اصلا مال خودشون نبود و بخاطر الف ها وارد این نبرد شدن . میخواستن یه جوری از دل انسان ها دربیارن چون بهشون اجازه ورود به قلمروی قدسی رو نمیدادن خواستن مثلا با عدالت رفتار کنن که دیدیم نتیجش چی شد . 

نومه نور یه اشتباه بزرگ بود ! قول میدم اگه اون مسخره بازیارو نمیکردن ( منظورم قوانینه ) انسان ها تا همین الان داشتن راحت زندگیشونو میکردن . وقتی که میگین نیاین اینجا خب هر کی باشه تو اون شرایط بد بین میشه که اینا نمیخوان ما قوی شیم الفارو بردن مارو کاشتن اینجا :/

درضمن آینور ها خیلی هم قوی نیستن شما هورین رو بخاطر بیار که ملکور را به باد تمسخر گرفت و در برابر قدرتش ایستادگی کرد میتونست با سرنوشت خانوادش روبه رو  نشه اما تصمیم گرفت شجاعانه مقاومت کنه و تقدیر رو بپذیره مرگ فرزندانش رو دید اما بازم حاضر نشد از ملکور طلب بخشایش کنه هورین شکنجه روحی قدرتمند ترین آینور رو بدون هیچ کمکی به جان خرید اما مائگلین چی ؟ حتی تحدید به شکنجه اونم توسطه چنتا ارک بیچاره تر از خودش و بخاطر یه عشق دروغی که کمتر از عشق هورین به خانودش بود سریع میدان رو خالی کرد و شهر گاندولین رو به باد داد . 

تورین جلوی گلائرونگ ایستاد و ازش فرار نکرد بدون هیچ کمکی اونو کشت . 

به خدا ریاد قوی نیستن ! وقتی یکیشون میمیره همشون میرا هستن پس . من به این نتیجه رسیدم که والار صد اندر هزار شکست پذیرن ولی به هر حال قوین . یه لشکر قوی جادوگر رو حساب کنین که میتونن چه کارا بکنن . اونطوریام نیست که فکرشو میکنیم ولی در کل قوین و یدونشون حریف خیلی خیلی موجود دیگه میشع .

قضیه تورین هوش و ذکاوت یه آدمی تو جنگ رو نشون میده . یه الف بود میگفت بیا رو در رو بجنکیم آخرشم میمرد بچه های سایت اسمشو میذاشتن با افتخار ! همش این نیست .

فینگولفین که هفت زخم به ملکور وارد کرد ...... حالا اینارو بی خیال :دی اینجا یکم دلم واسه ملکور سوخت .

کلا این تالکین ملکورو نمیکوبوند یچیزیش میشدا :+ هر کی از هر جا درومد یه خط انداخت روش نا سلامتی ملکوره پشمک که نیست ! 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel
در در 8/15/2017 at 6:56 AM، *Manwë* گفته است :

ولی اگه والار نباشن علمی حساب کنیم هر چقدرم دورف هارو قوی با تکنولوژی و همچی حساب کنیم در برابر اتحاد الدار هیچی نیستن وقتی همه ی الف هارو در کنار هم نه تعدادا بلکه قدرت بگیریم و شکست میخورن و الف ها هم که بتز نقطه ضعف زیاد دارن ولی بهترن

اتفاقا الف ها در طوا تاریخ آردا شکستای بدتری نسبت به دورفا داشتند. دوران اول رو حساب کنید الف ها بیشتر جنگاشون به شکست ختم می شد و سرزمیناشون یکی یکی دست مورگوت افتاد. بین الف ها هیچ فرمانده ی خوبی جز مادروس و فینگون نبود. بقیه یا قایم می شدند و تاکتیک حمله بلد نبودند یا فغقط دیوانه وار و بی منطق حمله می کردند.

در در 8/15/2017 at 10:49 AM، به لگ گفته است :

یچیز که نمیدونم جاش اینجاست یا نه ولی بالاخره میگم . تو هر داستانی که دیدم دورف هارو با تپونچه و تفنگ نشون دادن و اونارو آدمای باهوش تو ساخت اینجور چیزای باروتی نشون دادن . 

البته تو آردا باروت که نیست اما در کل به نظرم دورف ها یکم تسلیحاتشون بهتر و پیشرفته تر از بقیه ست. چون سازنده بودن. حیف شد که زیاد ازشون جزئیاتی نداریم اما اگر اشتباه نکنم توی توصیفات جنگ آزانول بیزار می تونیم یه چشمه هاییش رو ببینیم:-?

به نظرم والار رو یکم دارید دست کم می گیرید. یکم که نه، خیلی. حرف مانوه و البته تحققش رو فراموش نکنیم که به فئانور گفت اگر ارو تو رو سه برابر بزرگ تر از اندازه ی الانت هم خلق کرده بود باز نمی تونستی ملکور رو شکست بدی.

بله ملکور می میره اما کی جز یه آینوی دیگه یا همون تولکاس یا فوقش ائوونوه می تونه اونو به زانو در بیاره؟ درسته میگیم تورین می کشتش اما تورین شکستش نمیده. 

مانوه به تنهایی خداوندگار دم و بازدم آرداست. تولکاس و ملکور وقتی کشتی می گیرند به دنبا ضربه می زنند. اولمو اختیار قطره قطره ی آب های جهان رو داره. نور هستی تماما دست وارداست و یاوانا قدرت رویش و زندگی رو تو دستاش داره. ماندوس حرفش روی سرنوشت و حکمش روی خود والار هم تاثیر گذاره. فقط اگه یه لحظه تمام این قدرت ها رو در خلاف جهت رفاه موجودات دیگه در نظر بگیریم به نظرتون یکی شونم زنده می مونه؟ یه آخرالزمان با تمام بلایای طبیعی اتفاق می افته. فقط اگر و اگر والار بخوان. و تا حالا ما قدرت کدومشون رو جز مورگوت دیدیم. بله مورگوت ضعیفه. اما رفته رفته ضعیف شده. چرا؟ چون قدرتش رو قسمت قسمت کرده؛ اراده اش رو توی بلریاند گسترش داد؛ یه قسمتیش رو به اژدهایانش داد؛ یه قسمتیش رو داد الفا رو فاسد کرد؛ برای خودش یه دژ عظیم و قلعه و سرزمین ساخت؛ ارتش ساخت؛ سپاه ساخت. رفته رفته فقط یه جسم بزرگ ازش موند و یه ذهن خبیث. که بعد فین گولفین بیاد بهش زخم بزنه؛ توروندور بهش زخم بزنه؛ برن صورتش رو خراش بده.

همه ی اینا رو هم بذاریم کنار، فقط یه لحظه در نظر بگیرید که این والار تازه تو یه جسم محدود شدند. روحشون و قدرتشون کم شده و رفته رفته هم کم میشه و شدن این! فکر نکنم هیچ کس بخواد خود واقعی والار رو ببینه و قدرتشون رو امتحان کنه. والار رو چون قدرتشون کمه از بحث کنار نمی ذاریم. می ذاریمشون کنار چون ثمره ی اندیشه ی ارو هستند! و ارو یک قدرت لایزاله که فقط با یه کلمه به یه جهان هستی میده. منطقی نیست ثمرات اندیشه اش رو اینقدر دست پایین بگیریم بدون محدودیت ها و اتفاقات رخ داده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به لگ
در 16 ساعت قبل، Nienor Niniel گفته است :

اتفاقا الف ها در طوا تاریخ آردا شکستای بدتری نسبت به دورفا داشتند.

منم دارم زور میزنم همینو میگم ! اگه این فرزندان سرآمدتون اینقد قوین که میگین چرا همیشه میباختن ؟!؟ چرا اینقد میترسیدن :/؟ با اون تعداد و تجهیزات و حامیانشون !؟ برعکسش آدما چرا نه با تعدادو نه با تجهیزات و بدون حامی همیشه میبردن ؟ غیر اینه ده تا مرد تو جنگل اون همه سال جلوی ملکور وایسادن ؛+ این وسط چند تا فرمانده خوب داشتن که به خاطر بی لیاقتی بقیه همشونو به باد دادن .

در 16 ساعت قبل، Nienor Niniel گفته است :

البته تو آردا باروت که نیست اما در کل به نظرم دورف ها یکم تسلیحاتشون بهتر و پیشرفته تر از بقیه ست. چون سازنده بودن. حیف شد که زیاد ازشون جزئیاتی نداریم اما اگر اشتباه نکنم توی توصیفات جنگ آزانول بیزار می تونیم یه چشمه هاییش رو ببینیم

اگه بود خیلی قشنک میشدا . اون تیکه هاشو که اشاره میکنه میتونین از تو کتاب در بیارین :؟ منم یه شک هایی داشتم واسه همین گفتم هر چند بعضی جاها اشاره شده !!

آخر از همه من منظورم این نبود که والار ضعیفن :/ منظورم این بود حریفاشون میتونن به اندازه ی خودشون قوی باشن . تکنولوژی وقتی بیاد تو آردا و مثلا سه هزار سال بعد آراگورن میتونیم فرض کنیم انسان ها یه چیزایی ابداع کرده باشن و مثلا بتونن با جادو یا تکنولوژی جلوی والار وایسن . منظورم این بود . هیچ چیزی غیر ممکن نیست :&

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فینگون
در 6 ساعت قبل، به لگ گفته است :
در 23 ساعت قبل، Nienor Niniel گفته است :

اتفاقا الف ها در طوا تاریخ آردا شکستای بدتری نسبت به دورفا داشتند.

منم دارم زور میزنم همینو میگم ! اگه این فرزندان سرآمدتون اینقد قوین که میگین چرا همیشه میباختن ؟!؟ چرا اینقد میترسیدن :/؟ با اون تعداد و تجهیزات و حامیانشون !؟ برعکسش آدما چرا نه با تعدادو نه با تجهیزات و بدون حامی همیشه میبردن ؟ غیر اینه ده تا مرد تو جنگل اون همه سال جلوی ملکور وایسادن ؛+ این وسط چند تا فرمانده خوب داشتن که به خاطر بی لیاقتی بقیه همشونو به باد دادن .

سلام

۱.شکست الفها در مقابل ملکور و در اوج قدرتش بود که یکی از خادمینش سائورن بود که اگر مردگان یا اشباح نبودند کار گاندور و روهان تمام بود.

۲.شکست الفها از دورفها حالت عادی نداشت و بیشتر غافلگیری و زندگی در حلقه ملیان باعث شد.۰۳.خردمندی با بی پروایی را با ترس و شجاعت نباید مغالطه کرد .نحوه برخورد گلورفیندل و آرنور با شاه آنگمار و سرنوشت آرنور این را کامل نشون میده.

۴.پادشاه آنگمارآرنور را نابود کرد و گاندور با کمک ارتش الفها تونست انتقام بگیره.

۵. اگر دنیای تالکین را براساس صحبتهای خودش نزدیک کاتولیک بدونیم هیچ پیشرفتی در این دنیا وجود نداره که ایلوواتار ندونه و به والار تفویض نکنه به عبارت بهتر هیچ ابداع و خلقی صورت نمی گیره. و همه چیز از ابتدا و توسط خالق بوده و فقط توسط مخلوق کشف ،شناسایی و کاربردهایی براش ساخته میشه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به لگ
در 52 دقیقه قبل، فینگون گفته است :

سلام

۱.شکست الفها در مقابل ملکور و در اوج قدرتش بود که یکی از خادمینش سائورن بود که اگر مردگان یا اشباح نبودند کار گاندور و روهان تمام بود.

۲.شکست الفها از دورفها حالت عادی نداشت و بیشتر غافلگیری و زندگی در حلقه ملیان باعث شد.۰۳.خردمندی با بی پروایی را با ترس و شجاعت نباید مغالطه کرد .نحوه برخورد گلورفیندل و آرنور با شاه آنگمار و سرنوشت آرنور این را کامل نشون میده.

۴.پادشاه آنگمارآرنور را نابود کرد و گاندور با کمک ارتش الفها تونست انتقام بگیره.

۵. اگر دنیای تالکین را براساس صحبتهای خودش نزدیک کاتولیک بدونیم هیچ پیشرفتی در این دنیا وجود نداره که ایلوواتار ندونه و به والار تفویض نکنه به عبارت بهتر هیچ ابداع و خلقی صورت نمی گیره. و همه چیز از ابتدا و توسط خالق بوده و فقط توسط مخلوق کشف ،شناسایی و کاربردهایی براش ساخته میشه .

1: چه ربطی داره ?

فک کنم شما طبق فیلم گفتین وگرنه اون اشباح اصلا تو اون جنگ وجود خارجی نداشتن . همش روهانیون و گاندوریون بودن و بس . ( کسای دیگه مثل تکاورا و دول آمروت هم بودن که جزو گاندورن )

2: اینجا ما تو قدرت الفا شکی نداریم . دورف ها هم اونقدرا تو جنگ عاقل نبودن . الفا دیدیم چیکارشون کردن .

3: متوجه نشدم .

4: این چیکار بحث ما داره :|

5: همه ی عقیده های کاتولیک رو که تو داستان نگنجونده ( خودمو کشتم تا این نگنجونده رو بنویسم ?? ) تو آردا والار به نظر من قدرت شکست پذیریو دارن . ولی نه تو پایان دوران سوم که داستان هم تموم میشه . مطمئنم اگه تالکین زنده بود دوران چهارم رو خطری بزرگ تر از همیشه نشون میداد و داگور داکورات رو . ولی همونطور که همیشه هست خیر به شر پیروز میشه هر چند ضعیف تر .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فینگون
در 23 ساعت قبل، به لگ گفته است :

1: چه ربطی داره ?

فک کنم شما طبق فیلم گفتین وگرنه اون اشباح اصلا تو اون جنگ وجود خارجی نداشتن . همش روهانیون و گاندوریون بودن و بس . ( کسای دیگه مثل تکاورا و دول آمروت هم بودن که جزو گاندورن )

2: اینجا ما تو قدرت الفا شکی نداریم . دورف ها هم اونقدرا تو جنگ عاقل نبودن . الفا دیدیم چیکارشون کردن .

3: متوجه نشدم .

4: این چیکار بحث ما داره :|

5: همه ی عقیده های کاتولیک رو که تو داستان نگنجونده ( خودمو کشتم تا این نگنجونده رو بنویسم ?? ) تو آردا والار به نظر من قدرت شکست پذیریو دارن . ولی نه تو پایان دوران سوم که داستان هم تموم میشه . مطمئنم اگه تالکین زنده بود دوران چهارم رو خطری بزرگ تر از همیشه نشون میداد و داگور داکورات رو . ولی همونطور که همیشه هست خیر به شر پیروز میشه هر چند ضعیف تر .

سلام 

۱.ربطش مشخصه شکست الفها از یک والار اما انسانها از یه نزگول هم شکست میخوردند.و این نشون دهنده قدرت هر دو طرفه اولی چهار صد سال یه والار محاصره می کنه دومی از یه نزگول شکست میخوره و میناس مورگول از دست میده. اگر اشباح نبودن سائورن در جنوب شکست نمیخورد و کشتی ها به دست آراگون و نیروهای جنوب نمیرسید درنتیجه کار تمام بود.

۳. چیزی که شما بهش میگید قدرت و تعریف می کنید به نظرم بی پرواییه

۴. یه مثال ساده از قدرته

۵. به نظرم ، طبق روایت تالکین اوضاع کاملا برعکسه. در اکثر قسمتها مرتبا این نکته یاد آوری میشه که در گذشته توان و علم بیشتری بوده و همه چیز رو به زواله به جز چندتا پیش بینی هم آینده خوب و پیشرفته ای را نمی بینیم نبرد با ملکور اول سخترترین . نبرد دوم ساده تر . نبرد اول با سائورن بدون دخالت والار انجام میشه و باقیمانده نومه نور و الفها که عدد قابل توجه ای نیستند پیروز میشند . نبرد دوم سائورن هم که با ظرفیت بسیار پایین انسانی تموم میشه . پس اگر نبرد آخر زمانی پیشگویی شده با ملکور را کنار بگذاریم قدرت تاریکی مرتبا کم میشه اما چون نیروهای خیر هم ضعیف تر میشند نبردها حساس تر و به قولی ناپلئونی تر میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...