رفتن به مطلب

Recommended Posts

Aran Dur

من خودم طرفدار بالروگ ها هستم :Balrog:

دوستان خیلی درست گفتن ولی همین یدونه بالروگ کافی بود تا کل دورف های موریا رو بکشه. فکر می کنین تیز بینی و سبکی و تیرهای الف ها روی بالروگ تاثیری داره و یا نتیجه ی نبرد رو تغییر می ده؟ انسان ها به زور می تونن یه ترول رو بکشن، ولی بالروگ از آتیشه. پوستش سنگه. قدرت کنترل آتش داره.

به نظرم بالروگ ها قویترین نژادها هستن. حتی مایاها نه، فقط بالروگ ها.

ولی اگه بخوایین بین سه نژاد انسان و دورف و الف مقایسه کنید باید با کمال تاسف بگم الف ها پیروز می شن :h14003::h14018:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به لگ
در 36 دقیقه قبل، Aran Dur گفته است :

من خودم طرفدار بالروگ ها هستم :Balrog:

دوستان خیلی درست گفتن ولی همین یدونه بالروگ کافی بود تا کل دورف های موریا رو بکشه. فکر می کنین تیز بینی و سبکی و تیرهای الف ها روی بالروگ تاثیری داره و یا نتیجه ی نبرد رو تغییر می ده؟ انسان ها به زور می تونن یه ترول رو بکشن، ولی بالروگ از آتیشه. پوستش سنگه. قدرت کنترل آتش داره.

به نظرم بالروگ ها قویترین نژادها هستن. حتی مایاها نه، فقط بالروگ ها.

ولی اگه بخوایین بین سه نژاد انسان و دورف و الف مقایسه کنید باید با کمال تاسف بگم الف ها پیروز می شن :h14003::h14018:

اممممممممم، یعنی مجبور شدم باز برگردم ? خب سلام ایران ! سلام آردا ! 

اگه بخوایم اینجوری حساب کنیم یه ( اسم هارو یادم رفته واییییییییییی D: ) فئانور یا گلورفیندل یا اکتلیون بسه کل بالروگاس !!!!! به لگ رو نگم که یه تیرش چهار تا بالروگ بالغ رو حریفه ( شِت خیلی تخیلی شد و البته پارتی بازی D= ) از بحث بیهوده بزنیم بیرون، ما گفتیم موجودات متفرقه رو حساب نکنیم و نکنین که اِرو چِشمَکِش، کِشمَکِش به پا میکنه (طبع شعرم بالا گرفته خیلی وقته نبودم ;)) بازم با این حال موجودات متفرقه رو مثل بالروگا حساب کنیم من اینجا به قدرت الفا شکی ندارم ? بازم با این حال آدما میتونن بالروگارو تو یه تله ای بندازن ، بیخی، 

تو این تاپیک والا قرار بود بحث خیلی گسترده باشه بچه ها اومدن بحثو کشوندن سر سه چهار تا نژاد اصلی آردا یعنی : الف، دورف، انسان،  ارک، خر..... اوه ببخشید این از دستم در رفت اصلا تو آردا خر داشتیم مگه :D فک کنم خیلیم تحریف داشتیم مدیرا شاکی شدن،  سازمان حمایت از حقوق الف ها بر ضد من تشکیل دادن که البته خوشبختانه با حمایت بچه های انسان دوست و نژاد پرست موفق نشدن (الان نیه نور میادش ^_^:D)..... البته میشه یه کاری کردی،،،،،  مثلا بیاین واسه اینکه بحث جدیدی تو همین تاپیک باز شه قدرت بین مایار و والار رو مقایسه کنیم یا مثلا قدرت مایار در مقابل انسان ها و الف ها و... ببینم کسی هست که بیاد شروعش کنه، اگه نبود ما یه استارتی میزنیم ببینیم چی میشه :-/

آها راستی خوشحال میشیم نظر شما ( @Aran Dur) رو در مورد این تاپیک بدونیم 8-) البته با استدلالات ذهنی و منطقی نه رو هوا بگین الف ها که بچه ها میدونن فضا بسیار بسیار تحریف و تشریحیه ?

با تشکر بابت خواندن شرو ورای ما ،  و معذرت بابت صحبت های جنون آمیز ما در فضای کاملا فرهنگی (^_-)

ویرایش : شما یه بار دیگه ایم حرف که انسان ها حریف یه ترول نمیشن رو تکرار کن من خوب نشنیدم ??

ویرایش شده در توسط به لگ
وای حواسم نبود ? یه توهین علیه انسان ها شنیدم ?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur
در 19 دقیقه قبل، به لگ گفته است :

اممممممممم، یعنی مجبور شدم باز برگردم ? خب سلام ایران ! سلام آردا ! 

اگه بخوایم اینجوری حساب کنیم یه ( اسم هارو یادم رفته واییییییییییی D: ) فئانور یا گلورفیندل یا اکتلیون بسه کل بالروگاس !!!!! به لگ رو نگم که یه تیرش چهار تا بالروگ بالغ رو حریفه ( شِت خیلی تخیلی شد و البته پارتی بازی D= ) از بحث بیهوده بزنیم بیرون، ما گفتیم موجودات متفرقه رو حساب نکنیم و نکنین که اِرو چِشمَکِش، کِشمَکِش به پا میکنه (طبع شعرم بالا گرفته خیلی وقته نبودم ;)) بازم با این حال موجودات متفرقه رو مثل بالروگا حساب کنیم من اینجا به قدرت الفا شکی ندارم ? بازم با این حال آدما میتونن بالروگارو تو یه تله ای بندازن ، بیخی، 

تو این تاپیک والا قرار بود بحث خیلی گسترده باشه بچه ها اومدن بحثو کشوندن سر سه چهار تا نژاد اصلی آردا یعنی : الف، دورف، انسان،  ارک، خر..... اوه ببخشید این از دستم در رفت اصلا تو آردا خر داشتیم مگه :D فک کنم خیلیم تحریف داشتیم مدیرا شاکی شدن،  سازمان حمایت از حقوق الف ها بر ضد من تشکیل دادن که البته خوشبختانه با حمایت بچه های انسان دوست و نژاد پرست موفق نشدن (الان نیه نور میادش ^_^:D)..... البته میشه یه کاری کردی،،،،،  مثلا بیاین واسه اینکه بحث جدیدی تو همین تاپیک باز شه قدرت بین مایار و والار رو مقایسه کنیم یا مثلا قدرت مایار در مقابل انسان ها و الف ها و... ببینم کسی هست که بیاد شروعش کنه، اگه نبود ما یه استارتی میزنیم ببینیم چی میشه :-/

آها راستی خوشحال میشیم نظر شما ( @Aran Dur) رو در مورد این تاپیک بدونیم 8-) البته با استدلالات ذهنی و منطقی نه رو هوا بگین الف ها که بچه ها میدونن فضا بسیار بسیار تحریف و تشریحیه ?

با تشکر بابت خواندن شرو ورای ما ،  و معذرت بابت صحبت های جنون آمیز ما در فضای کاملا فرهنگی (^_-)

ویرایش : شما یه بار دیگه ایم حرف که انسان ها حریف یه ترول نمیشن رو تکرار کن من خوب نشنیدم ??

هوف، با این متنی که نوشتی خودت یه نژاد محسوب می شی. هر کی باهات در بیافته، همون ثانیه ی اول ویرانش می کنی.

خب نابود شدم زیر بار سوالات و تیکه ها :D;)B-)

تاپیک جالبیه با اینکه هنوز پست هاش رو نخوندم و به احتمال 99 درصد هم حوصلم نمی کشه بخونم. ولی باید بگم که شما حرفی از کنار گذاشتن نژادهای خاص نزدید. فقط گفتید نژاد.

درضمن، با این حرف ها هم دارین سوال خودتون رو نقض می کنین. وقتی داریم از نژاد حرف می زنیم، یعنی نژاد الف ها، نه اینکه بیایم دونه ای مثال بزنیم: خب گلورفیندل قوی بود. گلورفیندل جزو نژاد الف ها هست ولی نماینده ی نژاد الف ها نیست. نژاد الف یعنی یک الف معمولی و نژاد بالروگ یعنی یه بالروگ معمولی.

خب و باز هم می گم بر حسب نژاد، حتی یه لشگر الف معمولی هم حریف بالروگ نمی شن.

والارها هم که از مایاها قویترن در اینکه شکلی نیست و شاید بتونید تاپیک مربوط به خودش رو بزنید.

خب من اصلا از الف ها خوشم نمیاد، ولی توانایی های فرا انسانیشون و مخصوصا صدها سال تمرین و تمرین و تمرین اونا رو خیلی قویتر از نژادهای غیر بالروگی B-) آردا می کنه. هر انسانی فوق فوقش می تونه بیست سال جوونیش رو تمرین کنه. در حالی که الف ها صدها سال تمرین می کنن. اصلا تیرشون خطا بره من بهشون شک می کنم. الف ها در دنیای تالکین ساخته شدن تا برتر باشن بر نژادهای غیر بالروگی B-):Balrog: { هتریک }  متاسفانهههههه

و از کاربر @به لگ هم ممنونم که این کاربر حقیر رو مورد عنایاتشون قرار دادن.

موفق و سربلند باشید

ویرایش شده در توسط Aran Dur

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به لگ
در 2 ساعت قبل، Aran Dur گفته است :

هوف، با این متنی که نوشتی خودت یه نژاد محسوب می شی. هر کی باهات در بیافته، همون ثانیه ی اول ویرانش می کنی.

خوابم میاد ولی چه کنیم که تا نفری انسان در آردا باقیست برای دفاع از حقوقشان میدان را وا نمینهیم :D

نه بابا نژاد چیه ما الفیم ولی انسان دوستیم !!!! نه اینکه از الفا بدمون بیاداااا نهههه !!! فقط چون واقعی نیستیم و تو داستانیم میایم بر اساس ذهن نویسنده برنامه نویسی میکنیم !!! خب منم اگه نویسنده بودم هر نژاد رو یجور خلق میکردم، مثلا شجاعت رو میدادم به انسان ها و مهارت به الفها :$ قبلا زیاد در موردش بحث کردم حال داشتی دو تاشو بخونی کافیه بقیش چرت و پرته!!! :)

خب نابود شدم زیر بار سوالات و تیکه ها :D;)

قربونت تیکه چیه فقط خواستم یکم بحثو کشش بدیم باحال تر شه، امیدوارم ناراحت نشده باشی ;)

تاپیک جالبیه با اینکه هنوز پست هاش رو نخوندم و به احتمال 99 درصد هم حوصلم نمی کشه بخونم. ولی باید بگم که شما حرفی از کنار گذاشتن نژادهای خاص نزدید. فقط گفتید نژاد.

منم جای تو بودم عمرا 5 صفحه میخوندم اونم از به لگ کوتالیون  *!!!! خدایی هر پستم چهار تا سیل قطر داره ? 

#آی_اَم_وِری_زِر_زَن_???

چرا زدیم !!! یبارم گفتم قرار بود تاپیک خیلی گسترده تر باشه که حوصله و تعصب نکشید !!! یعنی اونقد غرق شده بودیم تو جنگ الف و انس که والار اون وسط داشتن پا در میون میکردم ما بیخیال شیم ?  (نکته علمی : منظور از والار مدیران گرامی هستن :-*) ?

درضمن، با این حرف ها هم دارین سوال خودتون رو نقض می کنین. وقتی داریم از نژاد حرف می زنیم، یعنی نژاد الف ها، نه اینکه بیایم دونه ای مثال بزنیم: خب گلورفیندل قوی بود. گلورفیندل جزو نژاد الف ها هست ولی نماینده ی نژاد الف ها نیست. نژاد الف یعنی یک الف معمولی و نژاد بالروگ یعنی یه بالروگ معمولی.

خب مگه گلورفیندل یا اکتلیون یا... الف نیستن !!!! گفتم که بحث این تاپیک خیلی گسترده و صرفا به لشکر نیست. حال توضیح ندارم ولی چه کنم :'( من از همون اول گفتم بروبچ بیاین تعصبی نظر ندین (نه خودم اصلا تعصبی نبودم ?) بیاین ذهنی و منطقی شده واسه یه بار تو آردا نظر بدین، کی قویتره با فاکتور هایی که یه جنگجو میتونه داشته باشه ؟؟ و مهمترین چیزی که گفتم این بود که شرایط دو طرف یکسان باشه! یعنی هر نژاد تو بهترین شرایط که نبرد عادلانه باشه و هیچ طرفی در حقش نامردی نشه  (حالا انگار واقعا دارن میجنگن ??) منظور تعداد نیستا شرایط جنگه مثلا روحیه یا تجهیزات، مثل نبرد الفای نولدور با انسان های نومه نور!! (تو پیروزی انسان ها که شکی نیست فک کنم ??) خب اینجا یه دوشاخه باز میکنم :

اول اینکه با اینکه بالروگا خیلی قوین، مخالف نیستم ،مخصوصا اون مایاراش (چون فک کنم تیله میله هم داشتن) اما شما خودت ببین وقتی یه فرمانده الف به سادگی میاد گوثموگشونو با سه چهار تا دیگشونو میکشه، پس نباید خیلی قوی باشن، درسته !؟!؟ کاری به این ندارم یه لشکر الف یا انس میتونه پیروز شه یا نه اما یه لشکر الف یا انس با فرمانده بی شک میتونه =) 

دوم اینکه، اگه اشتباه نکنم آخر تاپیک به این نتیجه رسیدیم که : قویترین لشکر رو از نظر قدرت به نام انسان ها تصویب کردم (بعله دیگع مگع بقیع مهمن ? مدیر نیه نور هم با ماست (^o^) .) و همچنین قویترین تاکتیک های نبرد و... 

و قویترین فرماندهان و نبرد های رو در رو، رو چون الف ها شکایت کردن زدیم به نام اونا وگرنه قرار بود اسم تورین و هورین رو بیاریم بچه ها گفتم بیخیال الفا گناه دارن بذار دلشون خوش باشه ما هم گفتیم اشکال نداره بذار این مورد برا اونا باشه :D (این حجم از تحریف بی سابقه است، نیچه، قرن نوزدهم، هنگام خواندن این پست D= ) 

آقا میبینین من پستام طولانی میشه واسه اینه توضیح بیشتر میدم، بیشتر متوجه شیدا برا خودتونه سو تفاهم پیش نیاد، باشد که رستگار شوید 8-)

خب من اصلا از الف ها خوشم نمیاد، ولی توانایی های فرا انسانیشون و مخصوصا صدها سال تمرین و تمرین و تمرین اونا رو خیلی قویتر از نژادهای غیر بالروگی B-) آردا می کنه. هر انسانی فوق فوقش می تونه بیست سال جوونیش رو تمرین کنه. در حالی که الف ها صدها سال تمرین می کنن. اصلا تیرشون خطا بره من بهشون شک می کنم. الف ها در دنیای تالکین ساخته شدن تا برتر باشن بر نژادهای غیر بالروگی

باور کن خیلی بحث کردم تا ثابت کنم انسان ها قویترن الان دیگه پیر شدیم باز نشسته شدیم کمان رو کنار گذاشتیم !!! حالا ایشالا فردا قوتی بود فردا طوفانی برمیگردیم B-)

در 3 ساعت قبل، Aran Dur گفته است :

هتریک }  متاسفانهههههه

یعنی الان سه تا گل خوردم، آقا داور من شکایت دارم یکی رو دست من بلند شده اینم تعصبیه انگار ???

خب و باز هم می گم بر حسب نژاد، حتی یه لشگر الف معمولی هم حریف بالروگ نمی شن.

والارها هم که از مایاها قویترن در اینکه شکلی نیست و شاید بتونید تاپیک مربوط به خودش رو بزنید.

جواب پاراگراف بالایی رو که دادم،. 

پایینی رو هم تو پست قبل گفتم ولی خودمم خوندم هنگ کردم منظورم چی بود خوب نرسوندم D= منظورم این بود مثلا قدرت یه مایار رو با یه فرمانده انس یا الف مقایسه کنیم یا مثلا قدرت یه بالروگ رو با سائرون و... البته میتونه یه تاپیک جداگونه به خودش اختصاص بده..... 

و از کاربر @به لگ هم ممنونم که این کاربر حقیر رو مورد عنایاتشون قرار دادن.

موفق و سربلند باشید

شما عزیز منی ? این چه حرفیه ما مخلص شما هم هستیم، همچنین ?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur
در 10 دقیقه قبل، به لگ گفته است :

قربونت تیکه چیه فقط خواستم یکم بحثو کشش بدیم باحال تر شه، امیدوارم ناراحت نشده باشی ;)

نه بابا این حرفا چیه. شما اختیار دارین

خب نگاه کن، این مبحث نیاز به بررسی داره، شاید قبلا انسان vs الف رو یه کاری کردین :65: ولی الان بحث من بالروگ ها در برابر بقیه ی نژاد هاست. مایا و غیر مایا هم نداره. مگه میشه غیر از مایا بالروگ وجود داشته باشه؟

خب من می گم نباید استثنا قائل شد.

بذارین منظورم رو بگم: سگ ها گربه ها رو می خورن، ولی حتی کلیپ داریم که گربه گرفته سگه رو به قصد کشت زده :))=))

خب اینکه یکی دو تا استثنا که گربه به سگ غلبه کرده وجود داره، دلیل نمیشه بگیم گربه ها از سگ ها قوی ترن و ازشون نمی ترسن یا همیشه پیروز می شن.

من می گم برای جنگ نژادی نباید استثناء قائل شد.

می دونم که شما هم می خوایین فرماندهان و استثناها رو هم وارد کنید. ولی متاسفم که من یه دنده هستم B-)

ممنون بابت پاسخگویی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به لگ

خب اول اعلام کنم شما داری خلاف قوانین پیش میری و تاپیک رو بدجور اشتباه متوجه شدی !!!! 

در 14 ساعت قبل، Aran Dur گفته است :

خب نگاه کن، این مبحث نیاز به بررسی داره، شاید قبلا انسان vs الف رو یه کاری کردین :65: ولی الان بحث من بالروگ ها در برابر بقیه ی نژاد هاست. مایا و غیر مایا هم نداره. مگه میشه غیر از مایا بالروگ وجود داشته باشه؟

انسان ها و الف ها که بحث زیاد شده و من دیگه حال بحث ندارم، پیشنهاد میکنم بری بخونی،

بالروگ ها مایا هستن،,,,,,,, و مایا ها و کلا آینور رو نمیشه با بچه های ارو مقایسه کرد، چرا ؟؟؟؟ خب این که توضیح فک نکنم داشته باشه ، امااااااا اینجا همه چی ممکنه :دی بحث این نیست که مثلا کل بالروگا 9 تا بودن کل انسان ها یه میلیون یا... میگم بیاین شرایط نبرد رو مساوی کنیم، مثلا یه بالروگ، حریف چند تا الف میشه،،،،،،،،،،،،  خیلی مسخرست که فرمانده ها رو حساب نکنیم، پایین ?

خب من می گم نباید استثنا قائل شد.

بذارین منظورم رو بگم: سگ ها گربه ها رو می خورن، ولی حتی کلیپ داریم که گربه گرفته سگه رو به قصد کشت زده :))=))

خب اینکه یکی دو تا استثنا که گربه به سگ غلبه کرده وجود داره، دلیل نمیشه بگیم گربه ها از سگ ها قوی ترن و ازشون نمی ترسن یا همیشه پیروز می شن.

یادمه منم قبلا ازین مثال‌های الکی زیاد میزدم ?? الان یعنی چون سگا گربه هارو میخورن بالروگا ارو رو میخورن یعنی دیگه!؟!؟؟  مثال ضعیفی بود مخصوصا طبق قوانین تاپیک که ذکر شده شرایط برابر باشه، اینی که شما میگین واسه جنگ های چریکی هست نه یه مقایسه عادلانه و برابر که قراره شرایط یکسان باشه !!! 

من می گم برای جنگ نژادی نباید استثناء قائل شد.

واسه همینه میگم تاپیک رو اشتباه متوجه شدی ! شرایط برابر عزیز من اگه تاپیک رو خوب بفهمی دیگه چیزی بنام استثنا وجود نداره (^_-) دو تا صفحه از تاپیک رو بخونی متوجه میشی

می دونم که شما هم می خوایین فرماندهان و استثناها رو هم وارد کنید

جواب بالا داده شد، اصلا نظرم عوض شد مایار و والار و اینارو بیاین مقایسه نکنین چون به مشکل فنی برمی‌خوریم، نمیشه مقایسه کرد چون سرشت اینا با هم فرق میفوکوله

خب هنوز دلیلی برای برتری الف ها نسبت به سایرین نیاوردینا D:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur

آقا شما می گین شرایط برابر، خب شرایط برابر یعنی چی؟ یعنی انقدر الف بیاریم که بتونن یه بالروگ رو بکشن؟ خب اینکه شرایط برابر نشد، این مثل این می مونه که یه وزنه ی 1 کیلوگرمی یه طرف ترازو و 1 کیلو سیب طرف دیگه بذاریم. خب اینا با هم برابر می شن. یک وزنه { بالروگ } در برابر چندین سیب { الف }. جوری که قدرتشون با هم برابر باشه. خب اینکه نمیشه.

نمونه ی بارز مثال درست برای تاپیک شما، جنگ بالروگ با دورف های موریاست که اون همه دورف رو در غارهای خودشون نابود کرد و زنده موند. { اینم مثال }

داستان تالکین یه داستان فانتزیه، نصف قدر قدرت های داستان هم اشباح و بالروگ و .... بودن که همشون مایا هستن { به جز اشباح }. خب اونا هم نژاد محسوب می شن.

نباید چون بحث پیچیدست صورت مسئله رو حذف کرد.

نباید قهرمانان و فرماندهان رو وارد کرد می دونید چرا؟ چون اگه یه لشگر از دورف ها به گندالف حمله می کردن، به نظرت آیا گندالف موفق می شد همشون رو بکشه و پیروز بشه؟ خب معلومه که نه، ولی همین گندالف بالروگی رو کشت که یه لشگر از دورف ها رو نابود کرده بود.

پس نباید همینطوری فرماندهی رفت جلو. فرمانده ها حساب نیستن در نژاد.

در 3 ساعت قبل، به لگ گفته است :

خب هنوز دلیلی برای برتری الف ها نسبت به سایرین نیاوردینا D:

آوردم در ارسال های قبلم:

در 21 ساعت قبل، Aran Dur گفته است :

خب من اصلا از الف ها خوشم نمیاد، ولی توانایی های فرا انسانیشون و مخصوصا صدها سال تمرین و تمرین و تمرین اونا رو خیلی قویتر از نژادهای غیر بالروگی B-) آردا می کنه. هر انسانی فوق فوقش می تونه بیست سال جوونیش رو تمرین کنه. در حالی که الف ها صدها سال تمرین می کنن. اصلا تیرشون خطا بره من بهشون شک می کنم. الف ها در دنیای تالکین ساخته شدن تا برتر باشن بر نژادهای غیر بالروگی B-):Balrog: { هتریک }  متاسفانهههههه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به لگ
در 19 ساعت قبل، Aran Dur گفته است :

آقا شما می گین شرایط برابر، خب شرایط برابر یعنی چی؟ یعنی انقدر الف بیاریم که بتونن یه بالروگ رو بکشن؟ خب اینکه شرایط برابر نشد، این مثل این می مونه که یه وزنه ی 1 کیلوگرمی یه طرف ترازو و 1 کیلو سیب طرف دیگه بذاریم. خب اینا با هم برابر می شن. یک وزنه { بالروگ } در برابر چندین سیب { الف }. جوری که قدرتشون با هم برابر باشه. خب اینکه نمیشه.

اووووف آقا شما تاپیک رو بخونی متوجه میشی دیگه! 

شرایط برابر رو دو دفه بالا توضیح دادم اونوقت شما باز میای میگی یه کیلو پنبه و آهن! خیلی سادست شرایط برابر یعنی مثلا انسان ها تو زمان نومه نور قویترین حالت ممکنه بودن (که البته نبودن و میتونستن قوی تر باشن که تو تاپیک منظور اون قدرت بالاترین شون هست) یا مثلا الف ها که نولدور شون دیگه سرآمدشون بود دیگه، خوب این دوتا بیان با هم بجنگن میشه شرایط برابر، ولی اگه بیایم رنجر های نومه نور رو با وانیار تازه جون مقایسه کنیم برابر نیست،،،،،، باز یه مثال دیگه بزنم که بیشتر متوجه شی، مثلا یه انسان میتونه چند تا ارک رو بکشه؟؟؟ فرض میکنیم 4. میایم میگیم مقایسه یه لشکر 10 هزار نفری انسان در مقابل 40 هزار نفری ارک تو شرایط برابر یعنی مثل قدرت انسان های نومه نور که خیلی قوی بودن با ارک های ملکور (البته ارک ها همیشه بازندن و ملکور و سایرونی نداره،  اینطور گفتم برا مثالش) 

خب متوجه شدین؟ حالا شما میخوای قویترین حد رو حساب نکن و بیا مثلا انسان های گوندور رو با الف های ریوندل تو اواخر دوره سوم حساب کن، البته با تعداد و شرایط برابر چون الف ها اون زمان خیلی کم تعداد و بی روحیه بودن. بازم میگم شما مثال هایی که میزنی همه خلاق قانون تاپیک هست و جنگ های برابر نیست، البته میتونه جزو تاپیک باشه ولی ما میخوایم قویترین نژاد آرایی رو پیدا کنیم که طبق شرایط شما، قویترین نژاد دوران حساب میشه و طبق شرایط من کلا قویترین نژاد آردا (به جز آینور) که کار شمار کار جالبیه و میتونه واقعا خودش یه تاپیک بشه، به اینصورت که لشکر هایی که تو یه دوران بودن رو بدون شرایط برابر حساب کنین، یعنی اینکه هر چی بودن تو دورانشون همون رو حساب کنیم، مثلا الف های لوتلورین تو اوایل دوره سوم با لشکر آرنور تو همون دوره! میتونه جالب شه اینم شاید یه تاپیک زدم(^_-)

در 20 ساعت قبل، Aran Dur گفته است :

نمونه ی بارز مثال درست برای تاپیک شما، جنگ بالروگ با دورف های موریاست که اون همه دورف رو در غارهای خودشون نابود کرد و زنده موند. { اینم مثال }

جواب رو بالا گفتم (که این جنگ برابر نیست و...)  ولی تو اون جنگ دورف ها جا خوردن و بدون آمادگی شکست خوردن، وگرنه بعید میدونم اگه دورف های دوره اول بودن اینطور شکست میخوردن 

داستان تالکین یه داستان فانتزیه، نصف قدر قدرت های داستان هم اشباح و بالروگ و .... بودن که همشون مایا هستن { به جز اشباح }. خب اونا هم نژاد محسوب می شن.

نباید چون بحث پیچیدست صورت مسئله رو حذف کرد.

ای بابا باز گفتین آینور ! اصلا تو آردا نمیشه آینور رو با الف ها و دورف ها و آدم ها مقایسه کرد، مثل این میمونه بیایم آدما رو با فرشته ها مقایسه کنیم (چه ربطی داشت :دی) شاید بتونیم آینور رو با خودشون یا اسپریت ها مقایسه کنیم ولی با بچه های ارو نمیشه! ذات و سرشت این دو تا به هم نمیخوره، شکی نیست که تو این جور نبرد ها آینور پیروزه مگر اینکه انسان ها بتونن یه کاری بکنن (یعنی میشه D: ) 

نباید قهرمانان و فرماندهان رو وارد کرد می دونید چرا؟ چون اگه یه لشگر از دورف ها به گندالف حمله می کردن، به نظرت آیا گندالف موفق می شد همشون رو بکشه و پیروز بشه؟ خب معلومه که نه، ولی همین گندالف بالروگی رو کشت که یه لشگر از دورف ها رو نابود کرده بود.

پس نباید همینطوری فرماندهی رفت جلو. فرمانده ها حساب نیستن در نژاد.

جواب رو بالا گفتم طبق قوانین تاپیک نبرد ها برابره پس میشه 

اصلا من گفتم آینور رو با الف و انسان ها و دورف ها حساب نکنین! جدی میگم حساب نکنین، چه اجباریه بالروگا  رو با بقیه مقایسه کنیم، بالروگا هم آینور هستن پس نمیشه حسابشون کرد. اگه بخوایم مقایسه جدی داشته باشیم، الف ها و انسان ها و دورف ها و... رو فقط حساب کنیم، مشکلاتی مثل فرمانده و... پیش نمیاد

آوردم در ارسال های قبلم:

در در ۱۳۹۶/۹/۲۷ at 9:14 PM، Aran Dur گفته است :

پستم خیلی طولانی شده و با این توضیحات خیلی خیلی بیشتر میشه ولی میگم به هر حال :

الف ها اولن جمعیت زیادی نداشتن، دومن همشون که جنگجو نبودن، سومن اگه بخوایم با قانون برابری نژادی (:دی) پیش بریم اینا حساب نیستن پس با قانون میگم و یه مثال :

چرا الفا از لشکر نومه نور فرار کردن؟ اونا که تا اون زمان بیش از 5000 سال تمرین کرده بودن پس قاعدتا باید خیلی قوی بودن که از یه لشکر آدم که داشت میومد سمتشون  و حمایت والار رو داشتن فرار میکردن درسته؟ 

حالا اینو بیخی از این گزینه این نتیجه گرفته میشه که الفا ترسو هستن، کلا ذاتا ترسو و محافظه کارن، محافظه کاری همیشه ترس میاره، فک کردن قبل کاری ترس میاره، خرد ترس میاره، الف ها ترسو بودن، همین یه دلیل کافیه تا الف ها با یه ترس جزئی کل لشکر مسلح و تمرین کردشون نابود شه، وقتی فئانور اومد آردا دقیقا مثل یه آدم بود، بدون فکر قبلی و از رو خشم اومد و دیدیم چیکار کرد!! انسان ها دقیقا اینطورین، بدون فکر میرن جلو و چون میدونن آخرش میمیرن (برعکس الفا) شجاعت زیادی دارن و میجنگن تا ببرن، همیشه مهارت مهم نیست، الفای  زیادی بودن که با هزاران سال تمرین از یه آدم 20 ،25 ساله شکست خوردن! (فک کنم منظورمو فهمیده باشین کیو میگم) تجهیزات مهمه خیلی که این نقطه قوت دورف ها و الف هاست که طبق شرایط برابر بازم انسان های دوره نومه نور خیلی قوی بودن، 

بازم دلیل دارم بگم اما حرف طولانی میشه و ناخوانا پس اگه مجاب نشدین پست بعد فقط تو این مورد توضیح میدم

ببخشید اگه طولانی شد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur

خب با اینکه آینور حسابه ولی من بخاطر خواسته ی شما کنارشون می ذارم.

ولی به هر حال بالروگ قوی ترین نژاده :Balrog: B-)

خب با اینکه الف ها ترس دارن که جاودانگیشون رو از دست بدن و من با این حرف شما موافقم. ولی باید یگم که امکان نداره کسی که ٥٠٠٠ سال تمرین کرده از یه انسان شکست بخوره. این با عقل جور در نمیاد

ولی من می گم اگه انسان ها و الف ها و دورف ها رو به همراه فرماندهانشون و تجهیزاتشون وارد نبرد کنیم. دورف ها می برن.

از کجا این حرف رو می زنم؟ 

بازی استراتژیک ارباب حلقه ها. :D

تو بازی استراتژیک به وضوح دورف ها از امکانات و سربازان و زره ها و قهرمان های بسیار قدرتمند تری بر خوردار بودن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به لگ
در 1 ساعت قبل، Aran Dur گفته است :

خب با اینکه آینور حسابه ولی من بخاطر خواسته ی شما کنارشون می ذارم.

ولی به هر حال بالروگ قوی ترین نژاده :Balrog: 

اممممم مممممم، تو آینور شاید حرفی واسه گفتن داشته باشن :دی بحث خواسته من نیست! بحث غیر قابل مقایسه بودن هست که در کل مرسی که این قضیه رو تموم کردین (^_-)

خب با اینکه الف ها ترس دارن که جاودانگیشون رو از دست بدن و من با این حرف شما موافقم. ولی باید یگم که امکان نداره کسی که ٥٠٠٠ سال تمرین کرده از یه انسان شکست بخوره. این با عقل جور در نمیاد

با این حرف شک کردم کتاب رو خوندینا !!!! طبق کتاب کاملا ممکنه، نه تنها تو آردا بلکه حتی تو دنیای واقعی، فک نکنم چیز عجیبی باشه، الف ها خیلی وقتا راحت شکست میخوردن از نژادایی مثل ارک ها حتی. هر نژادی نقاط ضعف و قوتی داره، حالا پایین تر توضیحات کامل تری میدم

ولی من می گم اگه انسان ها و الف ها و دورف ها رو به همراه فرماندهانشون و تجهیزاتشون وارد نبرد کنیم. دورف ها می برن.

از کجا این حرف رو می زنم؟ 

بازی استراتژیک ارباب حلقه ها. :D

تو بازی استراتژیک به وضوح دورف ها از امکانات و سربازان و زره ها و قهرمان های بسیار قدرتمند تری بر خوردار بودن

ولی من میگم بین انسان ها و دورف ها و الف ها، انسان ها قویترین هستن چه با فرمانده چه بی فرمانده،

چرا میگم ؟؟؟ از رو کتاب !!! از رو تجربه !!! 

از رو بازی بخوایم نظر بدیم باید بریم تاپیک نزگول و رنجر اف نورف عزیز !!! 

خب حالا من یه مقایسه کلی بین الف ها و انسان ها و دورف ها میذارم که برداشت رو به خودتون واگذار میکنم، البته قبلا تو پست های قبلی یه همچین مقایسه ای گذاشتم، فقط بچه ها رو هوا نظر ندین و فک کنین واقعا جنگه چون تو جنگ واقعی درسته تجهیزات و تعداد مهمه اما فاکتور هایی داریم که صد برابر اینا میتونه تاثیر گذار باشه (تو جنگ های گذشته هااااا فک نکنین منظورم تانک و ایناست) :

دورف ها :

خیلی قوی و سرسخت، جون زیاد، قدرت زیاد، تجهیزات عالی، کله ی خراب :دی، ذهن خلاق واسه ساخت تجهیزات امااااا، کوتوله بودن، بیخیال بودن، کند بودن، کم تعداد بودن، 

کلا دورف ها کند هستن و واسه جنگ ساخته نشدن درسته قوی و سرسختن اما واسه کار معدن خوبن و کلا واسه جنگ حالت تدافعی دارن. 

الف ها :

سریع بودن، مهارت زیاد، تجهیزات خوب، 

ولی یه سری قابلیت های الف ها هم میتونه خوب باشه هم بد،  مثل :

خردمند بودن که غیر از جنگ خوبه اما تو جنگ ترس میاره و از طرفی هم میتونه یه گزینه خوب باشه واسه فکر های خلاقانه

عمر زیاد که هم باعث تمرین زیاد میشه هم باعث وابستگی به دنیا، کلا الف ها دوست نداشتن بمیرن حتی با وجود اینکه بر میگشتن

کم زا بودن، دور و ور جنگ نبودن، مغرور به خود ،،،،، بخوایم حساب کنیم الف ها جنگجو های خوبی بودن، همونطور که تو دوران اول بودن اما با گذر عمرشون ضعیف تر و ترسو تر میشدن، فرمانده هاشون واقعا جنگجو های با مهارتی بود اما اینو تو سرباز ها نمیبینیم

انسان ها (قسمت مورد علاقه من :D) :

خب خب از کجا شروع کنیم ^_^ ، اول اینکه درسته انسان ها عمر کوتاهی داشتن که باعث می‌شد مجبور باشن زود زادو ولد کنن و زمان کمی واسه تمرین داشتن اما این خودش به قول اِرو یه محبته به آدما D: مرگ زود باعث میشه که یه آدم پیش خودش فک کنه اگه الان واسه دفاع از خودشو خونوادش و کشورش نجنگه آخرش ده سال دیگه میمیره، پس با شجاعت می‌جنگه، اما تو الف ها همچنین موردی نیست، 

یکی دیگه اینکه کلا آدما برا جنگ خلق‌ شده بودن =) از همون لحظه که بیدار شدن می‌جنگیدن تا آخرش، ذهن آدما واسه نبرد های چریکی عالی بود، کلا تو عرصه جنگ همیشه خلاق تر بقیه نژاد ها بودن، تو دوره نونه نور مثال های زیادی براش هست، باز بخوام مثال بزنم باراهیر بود که یازده تا انسان دیگه (فک کنم عدد دقیقش یادم نیست) تونستن کلی ارک رو نابود کنن با نبرد های چریکی، بازم مثال بزنم رنجر های ایتیلین و جنوب و تکاورای آرنور و شمال، اونا هم چریکی میجنگیدن و اکثرا پیروز بودن، همیشه به تجهیزات یا تعداد نیست، اصلا جنگ چریکی همینه که تو آردا این مورد ذاتا مال انسان هاست، فک کنم تو بازی هم همینطوره درسته!!! D=

دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه جز اینکه انسان ها تعداد زیادی داشتن و به جز اون تو دوره نومه نور هم تجهیزات هم سطح الف ها میساختن  !!! اگه باز میموندن قوی‌تر هم میساختن !!!! 

خب کل تاپیک رو تو این پست خلاصه کردم و نتیجه گیری با خودتون ولی من نظر خودم رو میگم که انسان ها از لحاظ جنگی تو آردا قویترین نژاد هستن، اگه بخوایم جزئی تر بگیم قویترین فرماندهان الف هستن و قویترین دفاع کننده ها هم دورف ها هستن اما کلی انسان ها بهترین نژاد هستن از لحاظ جنگی با اینکه قدرت خاصی مثل بقیه ندارن،!!! 

راستی من حالا میفهمم چرا شما هی فرمانده ها رو قاطی می‌کردین! چون بر طبق بازی نظر میدین! اصلا این اشتباست چون فرمانده ها اون خرکیَشون هورین بود که کُلِش هفتاد تا ارک کشت وگرنه تو بازی که پیپین هم ویچ کینگ رو میکشه!!!! وقتی بخوایم مقایسه کنیم فوقش فرماندها رو بر اساس ذهن جنگیشون مقایسه کنیم وگرنه نمیشه زیاد بشون قدرت داد، مخصوصا اینکه ما آینور رو هم قاطی نکردیم که بخواین اکتلیون یا... رو حساب کنیم، 

خوش باشید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur

خب اینکه من کتاب ها رو نخوندم واقعا روی قضاوتم تاثیر می ذاره و من منکر این موضوع نیستم.

ولی بادی بگم همچین بازی هم کشک نیست. توی بازی ویچ کینگ یکی از قویترین هیرو هاست. با یه ضربه 4-5 نفر رو می کشه. سارون که دیگه آخرشه، با یه ضربه 10-20 نفر. ولی فرودو پیپین با یه ضربه ی اونا مردن. همچنین بالروگ هم تو بازی دقیقا قدرتی رو داره که بتونه یه لشگر از الف و دورف رو نابود کنه. توی بازی قویترین کماندارها الف ها هستن و وقتی به بالاترین درجه اتقاشون بدی از تمام کماندارهای انسان ها و دورف ها هم قویتر می شن.

بازی رو درست ساختن بهش ایرادی نمی گیرم.

خب در مورد این 3 گروه هم باید بگم که نظرم هنوز روی دورف هاست.

زره دورف ها خیلی محکمه در حالی که سربازان انسان ها زره مشخصی ندارن، مگر فرماندهان و ... { حالا نمی دونم درست می گم یا نه }. ولی چطور میشه سازنده ی قوی ای بود ولی زره قوی ای نداشت. به نظرم دورف ها از لحظا زره بهترین هستن تو سرزمین میانه و بخاطر قد کوتاهشون، تقریبا زره تمام بدنشون رو می گیره و می شن یگان آهنین.

تجهیزات منجنیق هاشون، نوع آرایش حملشون. بازم تجهیزاتشون. همه ی اینها عالی هستن.

ولی انسان ها رو من اگه گاندور بگیرم درسته که پر تعداد هستن ولی در دفاع کردن. یعنی انسان ها نمی تونن در نبرد تن به تن با دورف ها پیروز بشن، یعنی مثلا 1000 دورف علیه 1000 انسان از روبرو. چون هم زره ضعیف تری دارن و تجهیزات دورف ها رو هم ندارن.

بهترین نوع قلعه های دفاعی مال دورف هاست و عجیب ترین مال انسان ها. الف ها که اصلا بالای شاخه و توی لونه ی کبوترها زندگی می کنن. قلعشون کجا بود ....

الف ها جنگجویان قوی ای هستن، ولی ترس، دفاع بسیار ضعیف، نداشتن قلعه و نساختن تجهیزات دیگر جنگی. همه و همه باعث می شه که ضعیف ترین موجودات سرزمین میانه باشن.

می دونی به نظر من جنگ چریکی { دقیقا نمی دونم چیه } روی دورف ها جواب نمی ده. چون فرقی نمی کنه از کدوم طرف و با چه آرایشی به یه لاکپشت حمله کنی. از هر طرف وارد بشی. به بن بست می خوری.

زره محکم، همون کله شق بودن که گفتی، کوچیک بودن و هم قد نبودن { خیلی مهم }، تجهیزات عالی. به نظرم چه رو در رو ، چه به صورت قلعه ای، هر جور به دورف ها حمله کنی. اونا قوی ترن.

جنگ بین دورف ها و الف ها و انسان ها، جنگ بین روباه و لاکپشت و عقابه.

دورف بعد انسان و بعد الف

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به لگ

ببین من کاری ندارم ولی بازی حتی یه درصد ملاک نیست، اگه از اول میگفتی رو بازی داری نظر میدی من اینقد وراجی نمیکردم، اتفاقا دقیقا بازی همش کشکه، کی گفته بازی شبیه کتابه ؟؟؟؟ مثلا سایرون با یه ضربه ده بیستا آدمو میکشه یعنی شبیه کتابه؟؟ آخه مثال های من همه بر اساس کتابه و حالا که میفهمم شما هیچکدوم رو متوجه نشدی نا امید شدم از زدن این مثال ها ? بازم میگم بازی یه درصد شبیه کتاب نیست، باز فیلم یه چیزی، تو بازی به فرمانده ها بها داده شده، تو بازی دورف ها خیلی قوین ولی بازم بخوایم طبق بازی بگیم قویترین فرمانده الف ها میشن،قویترین نژاد گوبلینا  میشن نه دورف ها که راحت همون اول بازی شکست میخورن، (اما تو زمان خیلی قوی میشن) 

خب بیخیال این حرفا اگه قرار باشه بحث رو طبق بازی پیش ببریم گفتم که باید بریم تاپیک های مخصوص بازی که اگه نمیدونید کدومان بیاید پیوی بهتون بگم ، اونجا هم با بچه ها بحثهایی در مورد قویترین نژاد بازی داشتیم، اینجا ملاک کتابه،

و در ضمن، تو بازی چیزی به اسم جنگ چریکی نبود به اون صورت، انسان ها هم ضعیف بودن ولی آخر بازی قویترین نژاد میشدن با سوارای  روهان (نمیدونم شما مود بازی رو میگین یا معمولی، اگه میخواین یه تاپیک بزنین در مورد قویترین نژاد بازی چون مطمئنم بچه ها میان شلوغش میکنن) 

مرسی از جواب هاتون،

ویرایش شده در توسط به لگ
اضافه کردن توضیحات

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur

آقا شما فقط همون قسمت بازیش رو دیدی؟ 10-20 خط بعدش دلیل های خودم رو گفتم به خدا. توی بازی هم قوی ترین فرماندهان مال دورف ها هستن. ضعیف ترین نژاد گوبلین هان.

شما می خوای بگی انسان ها قوی ترن ولی من جبهه گیری خاصی ندارم، همونطور که اولش گفتم الف ها پیروز می شن ولی بعد از مثال های شما نظرم برگشت روی دورف ها.

همینطوری کشکی کشکی هم نمی گم. بازی با بیشترین دقت ممکن ساخته شده جوری که نازگول ها می تونن با یه قدرت یه نام « شمشیر مورگول » شخصیت ها رو پس از کشتن به شبح تبدیل کنن.

بازی هم از آسمون درست نشده، بر اساس ملاک های کتاب ساختن.

به هر حال حرف من دورف هاست. و دیگر هیچ.

آخه نمیشه همینطوری مثال زد، یه انسان داریم که انسان های دیل هستن در برابر اربور، یه انسان داریم که انسان های گاندور هستن در برابر موریا. اگه بخوایم مثال بزنیم که 10 ها مثال وجود داره که انسان بر دورف، دورف بر انسان، انسان بر الف، الف بر انسان، الف بر دورف و دورف بر الف پیروز شدن.

بابا به خدا قسم اصلا از اول نظر من روی بالروگ ها بود، شما شرایط رو محدود کردین :| منم با این شرایط نظرم رو گفتم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به لگ
در 5 ساعت قبل، Aran Dur گفته است :

آقا شما فقط همون قسمت بازیش رو دیدی؟ 10-20 خط بعدش دلیل های خودم رو گفتم به خدا. توی بازی هم قوی ترین فرماندهان مال دورف ها هستن. ضعیف ترین نژاد گوبلین هان.

شما می خوای بگی انسان ها قوی ترن ولی من جبهه گیری خاصی ندارم، همونطور که اولش گفتم الف ها پیروز می شن ولی بعد از مثال های شما نظرم برگشت روی دورف ها.

همینطوری کشکی کشکی هم نمی گم. بازی با بیشترین دقت ممکن ساخته شده جوری که نازگول ها می تونن با یه قدرت یه نام « شمشیر مورگول » شخصیت ها رو پس از کشتن به شبح تبدیل کنن.

بازی هم از آسمون درست نشده، بر اساس ملاک های کتاب ساختن.

به هر حال حرف من دورف هاست. و دیگر هیچ.

آخه نمیشه همینطوری مثال زد، یه انسان داریم که انسان های دیل هستن در برابر اربور، یه انسان داریم که انسان های گاندور هستن در برابر موریا. اگه بخوایم مثال بزنیم که 10 ها مثال وجود داره که انسان بر دورف، دورف بر انسان، انسان بر الف، الف بر انسان، الف بر دورف و دورف بر الف پیروز شدن.

بابا به خدا قسم اصلا از اول نظر من روی بالروگ ها بود، شما شرایط رو محدود کردین :| منم با این شرایط نظرم رو گفتم.

برادر چه اجباری دارین نظر بدین  ? گفتم اینجا مال بازی نیست شما که کتاب رو نخوندی و خودت هم میگی چرا الکی نظر میدی؟ اصلا تو کتاب والا جایی من ندیدم دورف ها جنگ کنن جز دو سه بار، شما گیر دادی بازی بازی اصلا باش تو بازی دورف ها قویترین نژاد بیخیال این تاپیک شین برین تو تاپیک های دیگع به خدا بچه ها میان اونجا اما اینجا مال کتابه شما که کتاب رو نخوندی نمیدونی نظراتت برا ما چجوریه، اصلا جور در نمیاد طبق بازی حتی یک درصد نمیشه نظر داد، مثل این میمونه من عکسای یه کشور اروپایی رو ببینم و هی بگم اونجا فلان هست و بهمان هست اما وقتی ندیدم هیچی نمیدونم، دقیقا  اینطوریه که ما فک میکنیم خارج خیلی خوبه ولی از بدی هاش نشنیدیم 

در 5 ساعت قبل، Aran Dur گفته است :

دقیقا همینه که من میگم بازی با کتاب فرق داره، بازی اصلا مثل کتاب نیست هیچ دقتی بکار نمی‌برند سازنده ها، سازنده های بازی ها میخوان بازی رو جذاب کنن و فقط نژاد ها رو برمیدارن وگرنه حتی از خودشون فرمانده اضافه میکنن، اون مثال نزگول هم که کلا هیچی ناامید شدم

ببین من برا شما احترام قائلم اما وختی از یه چیز خبری ندارین خواهشن نظر ندین، بیست دفه تو پست های قبلم گفتم که به خدا تاپیک های زیادی هستن که تو رابطه با بازی اَن و شما میتونین برین اونجا بحث کنین و اینجا صرفا مال کتابه 

به قول بعضیا مرسی اَه ??

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aran Dur
در 2 ساعت قبل، به لگ گفته است :

ببین من برا شما احترام قائلم اما وختی از یه چیز خبری ندارین خواهشن نظر ندین، بیست دفه تو پست های قبلم گفتم که به خدا تاپیک های زیادی هستن که تو رابطه با بازی اَن و شما میتونین برین اونجا بحث کنین و اینجا صرفا مال کتابه 

آقا همچین هم که شما می فرمایین من خواستار نظر دادن نبودم. ارسال اولم رو ببین، گفتم بالروگ ها برترن و تمام. نه حرفی از بازی زدم نه هیچی. شما اومدین گفتین نمیشه این نژادها رو حساب کرد و فلان و بهمان. منم جواب دادم. این شما بودین که بحث رو شروع کردین. وگرنه نه من با بازی کار داشتم و نه هیچی. شما گفتین نژاد، بالروگ هم نژاد بود.

شما گفتین فلان انسان ها قوی ترن و بهمان. این شما بودین که منو به دوئل فکر دعوت کردین. ??

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...