رفتن به مطلب

Recommended Posts

lord of gondolin

به نظر من دورف ها قوی ترین نژاد ،( تو بهترین شرایط ) هستند . مثلا شما یه سپاه از تمام دورف های اربور و موریا تصور کن ، پک سری سرباز های تا دندان مسلح وخیلی ***جون بازره هایی تمام قد از میثریل ، و با شمشیر ها و نیزه هایی که تماما از طلا و نقره اند . اگه بازم بخوایم از یه دید دیگه نگاه کنیم ، دژ های دورف ها فوق العاده قویین مثل اره بور ، موریا و ..... . اونا میتونن خیلی ثروتمندن و میتونن خیلی خوب به سرباز ها برسن و اونارو تامین کنن . اوما میتونن نقب بزن و در اونها پنهان بشن . در کل به نظرم حتی ۱۵۰۰ تا دورف هم میتونن کل ریوندل روبگیرند . ( فراموش نکنید که همین دورف ها بودن که گلارونگ رو مجبور به عقب نشینی کردن :دی )

البته ممکنه بخشیش برگرده به علاقه ی زیاد من به این نژاد :دی 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به لگ

خب من بیشتر با نیه نور موافقم . انسان ها اگه فرصتش پیش بیاد با استراتژی و و هوش و شجاعت عالیشون میتونن هر دشمنی رو از پا در بیارن . به استثنا ارو :D .

اما با نظر لورد گوندولین مخالفم تا حدودی . درسته دورف ها خیلی قوین و سگ جون !!!  اما همش به این نیست . چون تو جنگ همیشه نبرد تن به تن کاربرد نداره !!! مثلا استراتژی های زیادی برای نابودکردنشون هست که جای گفتنشون نیست . اما به نظرم در مقابل الف ها میتونن پیروز شن . چون الف ها فقط تو نبردهای تن به تن قوی هستن و وقتی پای استراتژی سپاه ها وسط نباشه با تموم فرز بودنشون اصلا شمشیرشون از زره دورف ها رد نمیشه !! 

البته این رو هم بگم که من دارم نبرد دو سپاه رو در نظر میگیرم وگرنه تن به تن مسلما الف ها پیروز میشن .

در مورد 1500 تا دورف به نظرم شما قدرت الف ها رو دست کم گرفتی . تا اونجا که یادم میاد بخشی از ریوندل رو نولدور تشکیل میداد . واقعا میخوام بدونم تو دژ الف ها که هرگز تسخیر نشد چجور هزار تا دورف میخوان شکستش بدن . البته اگه بیشتر بودن یذره با صاف یکخانش میکردن !!!! 

کلا دورف ها تو کار دفاعن همونطور که دژ هاشون حرف نداره .

در کل نظر من تو سپاه انسان ها و تو نبرد تن به تن الف ها برترین قدرت رو دارن .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
goshtapo

سوال سختی هستش که بستگی به این داره که مهاجم و مدافع کی هستش و میدان نبرد کجاست .آیا نبرد فتح یک دژ هست یا توی یک دشت هموار می جنگنن. شاید توی دشت هیچ سپاهی حریف سواره نظام روهان نشه و تو دژ به علت تیز چشمی الف ها و مزیت تیر اندازی برتری با الف هاست و تو ارتفاعات و ناهمواری ها و جاهای تنگ تاریک برتری با دوورف ها باشه به علت کوچکی و جابک بودنشون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of gondolin
در 8 ساعت قبل، به لگ گفته است :

در مورد 1500 تا دورف به نظرم شما قدرت الف ها رو دست کم گرفتی . تا اونجا که یادم میاد بخشی از ریوندل رو نولدور تشکیل میداد . واقعا میخوام بدونم تو دژ الف ها که هرگز تسخیر نشد چجور هزار تا دورف میخوان شکستش بدن . البته اگه بیشتر بودن یذره با صاف یکخانش میکردن !!!! 

من به خاطر این گفتم 1500 تا چون تلفات کم میدن ،مثلا تو نبرد پنج سپاه در مقابل ۳۰۰۰۰ گابلین و ۲۰۰۰۰ وارگ ، کلا ۱۵۰تا تلفات دادن .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به لگ
در 7 ساعت قبل، goshtapo گفته است :

سوال سختی هستش که بستگی به این داره که مهاجم و مدافع کی هستش و میدان نبرد کجاست .آیا نبرد فتح یک دژ هست یا توی یک دشت هموار می جنگنن. شاید توی دشت هیچ سپاهی حریف سواره نظام روهان نشه و تو دژ به علت تیز چشمی الف ها و مزیت تیر اندازی برتری با الف هاست و تو ارتفاعات و ناهمواری ها و جاهای تنگ تاریک برتری با دوورف ها باشه به علت کوچکی و جابک بودنشون

اول تاپیک گفتم که تو بهترین شرایط !! مثلا فرض کنین روهان تو دشت باشه که بهترین شرایطشه با دورف ها تو قلعه !! یجورایی فانتزی هست که قدرت نژادارو بررسی کنیم نه اینکه در جا و مکان خاص !!

در 14 ساعت قبل، lord of gondolin گفته است :

خب پس میشه یه چرخه دیگه : الف ها از دورف ها شکست میخورن ، دورف ها از انسان ها ، و انسان ها از الف ها . :دی

با این تفاوت که انسان ها فقط تو نبرد تن به تن از الف ها شکست میخورن :))) اگه سپاه باشه که حریف میطلبن آدما ::()

در 6 ساعت قبل، lord of gondolin گفته است :

من به خاطر این گفتم 1500 تا چون تلفات کم میدن ،مثلا تو نبرد پنج سپاه در مقابل ۳۰۰۰۰ گابلین و ۲۰۰۰۰ وارگ ، کلا ۱۵۰تا تلفات دادن .

اتفاقا برعکس تا اونجا که یادمه دورف ها همیشه پیروز میشدن اما همیشه تلفات وحشتناکی میدادن !! یعنی جوری بود که نمیدونستن خوشحال پیروزی باشن یا ناراحت مرده ها !!! چند تا نبرد که به دلیل دوریم از آردا یادم نمیاد اینجور بودن .

در 13 ساعت قبل، Erfan spirit of the fire گفته است :

به نظرم  الف ها به خصوص الف های نولدور  به غیر از نبرد تن به تن در استراتژی و دفاع و هم قوی هستند .

سواره نظام قدرتمند.

یونیت های جنگی مختلف (شمشیر های بلند داسی شکل_نیز داران _کمان های بلند _شمشیر های جادویی _گرز )

در جنگیدن با آرایش های نظامی عالیشون و سرعت و قدرت بدنی عالیشون به بهترین ارتش ها تبدیلشون میکنه 

و سابقه جنگی و زور بازوشون ام خیلی معروفه 

و معمولا از نژاد های دیگه در ارتششون میارند که یه کمک خیلی خوبه از اشک بی شمار تا نبرد آخرین اتحاد. ........

و در دفاع هم بهترین دژ ها میساختند و بهترین شهر ها در سخت ترین شرایط جغرافیایی .خود انسان ها هم  از رو دست الف های نولدور  ساخت و ساز یاد گرفتند 

و الف های نولدور به جای مخفی کاری (به غیر از گاندولین _نارگوترند ) رو در رو با دشمن هاشون میجنگیدن قبل از این که با الف های سیندار بقیه الف ها یکی بشند 

و نمونه  پیروزی الف های نولدور نبرد های بلریاند از نبرد زیر ستارگان گرفته تا حتی خود نبرد شعله های سوزان هر چی از دست دادن دوباره پس گرفتن  و توی نبرد اشک های بی شمار نصف ارتش مورگوت نابود شد  

و نمونه دیگرش متاسفانهخویشاوند کشی فرزندان فئانور بود که هم الف های سیندار تو دوریات شکست دادن هم دورفهای نوگرد در نوگرد  و انسان ها و الف ها رو در سیریون 

پس به نظرم الف های نولدور  قوی ترین ارتش دارند 

در مقابل الف های سیندار علاقه به مخفی شدن به جای جنگیدن داشتن از لحاظ خودش برتری داره 

حالا از جادو قدرت روحانی گرفته برا آین کار تا استفاده از قدرت های طبیعت و جغرافیای زمین

به نظرم دورف ها با الف های سیندار در یه رده بودند  قدرت تیر اندازی الف ها سیندار و سیلون در مقابل قدرت و استقامت دورف ها 

و هر کدوم تو سرزمین های هم دیگر به مشکل بر میخورند 

اما اگر توی یه زمین باز بخوان بجنگن به نظرم هر دو احتمال  برنده شدن دارن چون الف های سیندارقدرت تیر و کمان و. بستن جادو بر روی دورف ها دارند 

و دورف ها هم وسیله های جنگی 

و در مقابل نیروی های تاریکی بخوام بگم به نظرم  توی دوران سائرون قوی ترین حالت داشتن در دوران اول معمولا مورگوت با فتنه و جاسوس و دورغ پیروز میشد با اون تعداد زیاد و قدرت اژدهایان اما دوران سائرون ارتش اورک ها خیلی بهتر عمل میکرد شاید چون یکدست شده بودند و فرمانده های بهتری داشتند و متحدان قوی 

و در مورد انسان ها زمان نومه نور یه سرزمین امن به دور از خطر ثروت و جمعیت زیاد ناوگان دریایی قدرتمند که هر جا دلشون میخواست نیرو هاشون پیاده میکردند 

اصلا من با از اول تا آخر صحبت های شما مشکل دارم !! بعدا یه بحث شدیدی باید با هم داشته باشیم :D احتمال تلفات و کشته هم زیاده هااا !! 

خب اولندش که اگه انسان ها زیر دست الف ها به این هنر رسیدن ٬ الف ها که خود والار شخصا یادشون دادن !! 

دوما انسان ها تو زمان خیلی کمتری با وجود ندیدن والار به هنر و قدرت چند برابر بالاتر الف ها رسیدن !! قویترم شدن جوری که والار والا بلا ترسیدن از ارتش آرفارازون !!

سوما یه انسان تو بدترین شرایط ممکن از خواب بیدار شد و زندگی کرد و تونست خودشو بالا بکشه . اما الف ها که رنگ غم رو تا چند هزار سال ندیدن !! سوسولا اصلا تو والینور هر کودومشون دو سه هزار سال فرصت تمرین داشت !! اما یه انسان باید تو دو سه سال رسم جنگ رو یاد میگرفت . چرا ؟؟ خب نمومش تورین تورامبار .چند سال عمر کرد ؟؟ بیخی 

البته من قبول دارم فرماندهان الف ( نه ارتش یا افراد معمولی ) یه ارتش انسان رو میارزید . مثل به لگ یا اکتلیون یا گلورفیندل و فینگولفین و فین رود و .......

اما انصافا قبول کنین انسان ها وحشی تر این حرفان !! اصلا تا نومه نور تا یکم صلح گیرشون اومد زدن حتی رو دست والار !! فک کنم اگه دو سه نسل بعد ارفارازون حمله میکردن حریف ارو هم بودن !! 

آقا نیاین بگین الف ها اینن الفا اونن . اصلا الف ها تو نبردای ارتش و ساخت دژ فقط نولدور بینشون خوب بود اونم به لطف والار . که البته بعدا نومه نوریا زدن رو دست نولدور . من حامی شدید انسان های بی دفاع اردام که فک میکنم در حقشون ظلم شده . الف ها چون یکم قیافه دارن همه طرفدارشونن :D 

آیا نمیخواهید ایمان بیاورید !!؟؟

آیا به خدای خود و انسان های او اعتماد ندارید !!؟؟

پس از کرم نرم کننده ی حلزون استفاده کنین :|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Erfan spirit of the fire
در 10 ساعت قبل، به لگ گفته است :

او ل تا پیک گفتم که تو بهترین شرایط !! مثلا فرض کنین روهان تو دشت باشه که بهترین شرایطشه با دورف ها تو قلعه !! یجورایی فانتزی هست که قدرت نژادارو بررسی کنیم نه اینکه در جا و مکان خاص !!

با این تفاوت که انسان ها فقط تو نبرد تن به تن از الف ها شکست میخورن :))) اگه سپاه باشه که حریف میطلبن آدما ::()

اتفاقا برعکس تا اونجا که یادمه دورف ها همیشه پیروز میشدن اما همیشه تلفات وحشتناکی میدادن !! یعنی جوری بود که نمیدونستن خوشحال پیروزی باشن یا ناراحت مرده ها !!! چند تا نبرد که به دلیل دوریم از آردا یادم نمیاد اینجور بودن .

اصلا من با از اول تا آخر صحبت های شما مشکل دارم !! بعدا یه بحث شدیدی باید با هم داشته باشیم :D احتمال تلفات و کشته هم زیاده هااا !! 

خب اولندش که اگه انسان ها زیر دست الف ها به این هنر رسیدن ٬ الف ها که خود والار شخصا یادشون دادن !! 

دوما انسان ها تو زمان خیلی کمتری با وجود ندیدن والار به هنر و قدرت چند برابر بالاتر الف ها رسیدن !! قویترم شدن جوری که والار والا بلا ترسیدن از ارتش آرفارازون !!

سوما یه انسان تو بدترین شرایط ممکن از خواب بیدار شد و زندگی کرد و تونست خودشو بالا بکشه . اما الف ها که رنگ غم رو تا چند هزار سال ندیدن !! سوسولا اصلا تو والینور هر کودومشون دو سه هزار سال فرصت تمرین داشت !! اما یه انسان باید تو دو سه سال رسم جنگ رو یاد میگرفت . چرا ؟؟ خب نمومش تورین تورامبار .چند سال عمر کرد ؟؟ بیخی 

البته من قبول دارم فرماندهان الف ( نه ارتش یا افراد معمولی ) یه ارتش انسان رو میارزید . مثل به لگ یا اکتلیون یا گلورفیندل و فینگولفین و فین رود و .......

اما انصافا قبول کنین انسان ها وحشی تر این حرفان !! اصلا تا نومه نور تا یکم صلح گیرشون اومد زدن حتی رو دست والار !! فک کنم اگه دو سه نسل بعد ارفارازون حمله میکردن حریف ارو هم بودن !! 

آقا نیاین بگین الف ها اینن الفا اونن . اصلا الف ها تو نبردای ارتش و ساخت دژ فقط نولدور بینشون خوب بود اونم به لطف والار . که البته بعدا نومه نوریا زدن رو دست نولدور . من حامی شدید انسان های بی دفاع اردام که فک میکنم در حقشون ظلم شده . الف ها چون یکم قیافه دارن همه طرفدارشونن :D 

آیا نمیخواهید ایمان بیاورید !!؟؟

آیا به خدای خود و انسان های او اعتماد ندارید !!؟؟

پس از کرم نرم کننده ی حلزون استفاده کنین :|

خب  منم در دوران های مختلف  گفتم  

گفتم  انسان ها در دوران نومه نور قدرتمند ترین  ارتش داشتند 

الف های سیندار و دورف ها در دوران ها با

در حد هم بودند 

ولی الف های نولدور به همون دلایلی که گفتم در تمام دوران ها عالی بودند شاید بشه نولدور دوران اول در مقابل نومه نور در یک حد دونست با تلفات زیاد ولی انسان های دوران  های دیگه نه 

بعد  سوال  در مورد قدرت ارتش ها بود و دلایل قدرتشون 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of gondolin

خب اگه تکنیک های استراتژیکی کاربرد نداشته باشه ، انسان ها بخش عمده ی قدرت خودشونو از دست میدن و ضعیف میشن و از دورف ها یا حتی الف ها شکست میخورن .

پ ن : بیاید از عقاب ها ، انت ها ، هابیت ها ، گابلین ها ،  ارک ها ، وارگ ها و...... هم حرف بزنیم . 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of gondolin
در در Sunday, July 16, 2017 at 3:08 PM، Erfan spirit of the fire گفته است :

و در مقابل نیروی های تاریکی بخوام بگم به نظرم  توی دوران سائرون قوی ترین حالت داشتن در دوران اول معمولا مورگوت با فتنه و جاسوس و دورغ پیروز میشد با اون تعداد زیاد و قدرت اژدهایان اما دوران سائرون ارتش اورک ها خیلی بهتر عمل میکرد شاید چون یکدست شده بودند و فرمانده های بهتری داشتند و متحدان قوی 

ینی ارتش سائرون با اون ارتشی که فقط گابلین و ارکه، از اون ارتشی که پر از بالروگ و اژدها ( نمونش آنکالاگون )و ارک ها قویتره ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Erfan spirit of the fire

ارک ها که به نظرم توی دوران سوم تحت فرماندهی سائرون عملکرد بهتری داشتند تا دوران اول چون نه قدرت بالروگ داشتند نه اژدهای آتشین نه گرگینه وددان 

در مورد انت ها فکر میکنم  نسبت به عقاب ها هابیت ها گابلین ها اورک ها اگر. نزدیک سرزمین خودشون باشن برتری دارند چون از قدرت هورن ها استفاده میکنن و تیر نیزه که روشون تاثیر نداشت فقط آتیش اونم از نوع شیمیایی و قوی ایش 

در مورد عقاب هام نسبت به گابلین ها وارگ ها هابیت ها برتری دارند با اورک ها اگر از تیر وگمان استفاده کنن تلفات میدن 

در مورد هابیت ها هم با گابلین ها در یه حد اند اگر گابلیتش از نوع گابلین موریا باشه البته و گرنه هابیت ها شکست میخورند 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of gondolin
در هم اکنون، Erfan spirit of the fire گفته است :

ارک ها که به نظرم توی دوران سوم تحت فرماندهی سائرون عملکرد بهتری داشتند تا دوران اول چون نه قدرت بالروگ داشتند نه اژدهای آتشین نه گرگینه وددان 

خوب به مراتب دشمناشونم ضعیف شدند . مثلا ارتش والار تو جنگ خشم قویتره ، یا گوندور تو دوران سوم ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Erfan spirit of the fire
در هم اکنون، lord of gondolin گفته است :

خوب به مراتب دشمناشونم ضعیف شد ند . مثلا ارتش والار تو جنگ خشم قویتره ، یا گوندور تو دوران سوم ؟

درسته اما عملکرد اورک خیلی بهتر شده بود زبانشون دیگه مشترک بود از خیانت تفرقه هم بین دشمن سودی نمیبردند اگر بخواهیم دشمن روبروش در نظر بگیریم بله حرف شما درسته 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Nazgul

سلام

تشکر بابت تاپیک جالب اول از ارکهای باحال دوست داشتنیمون بگم:D 

(اون ارکه که تو محاصره میناس تریس به گوتموگ میگه هیچی نمیتونه دروازه رو بشکنه و نگاهاش.. محبوبترین شخصیت من تو فیلمه:D)

ارک ارکه چه دوران اول چه دوران سوم اما مشخصا بین خود ارکها هم تفاوت هایی بوده ارکهای بزرگتر و قویتر گونداباد برای مثال، بادیگاردهای گونداباد برای مثال که قویترین ارکها هستن یا اوروک های های سارومان و اوروک های سیاه موردور رو هم حتی میشه رو هم جزو ارکهای قدرتمند تر به حساب اورد. اما مشخصا اینها یا یک تعداد معدودی رو شامل میشدن یا اینکه در برهه زمانی خیلی کوتاهی نقش داشتن.

چیزی که من به نتیجش رسیدم اینه که ظاهرا بدبخت ترین و بیخودترین ارکها ارکهای معمولی خود موردورن:دی بی خاصیت ترین و ضعیفترین نژاد اردا:دی

اما قویترین نژاد

الفها همیشه نقش پررنگی در اتفاقات داشتند درست اما واقعا جز نولدور به خاطر توان بالاشون در ساخت شهرها و سلاح ها بقیه نژادهای الف به نظرم انچنان که قوی نیستن! 

نولدور هم مشخصا دچار یک نوع چند دستگی و ضعیف داخلی بود اما با تمام اینها به نظر من نولدور در دوران اول قویترین نژاد بود همون فیانور و فینگولفین تنهایی برای بقیه نژادها کافیه:x در کل الفها در دوران اول و حتی بعدها در دوران سوم کارهای بزرگی انجام میدن شکوه گوندولین و شکوه فرمانروایی ملیان و تینگول هم نشون میده که به وضوح دوران اول متعلق به الفهاست. در نبرد خشم و بیشتر نبردهای دوران اول هم مشخصا الفها برتری دارن به سایر نژادها.

در دوران دوم به وضوح این مقام به نومه نوری ها میرسه که متاسفانه در اوج توسط ارفارازون ابله به نابودی کشیده میشن هرچند این موضوع تا نیمه اول دوران سوم هم به لطف نوادگان الندیل ادامه پیدا میکنه اما مشخصا بعد از نبرد اخرین اتحاد و زوال گاندور و ارنور  دیگه نمیشه نومه نوری ها رو نژاد برتر دوران سوم حساب کرد. علارغم حضور دونه داینها و نومه نوری های سیاه بیشتر نقش مکمل و فرعی دارن تا نقش اصلی.

پس دوران سوم چی؟ کدوم نژاد قویترین نژاد دوران سومه؟ خب به نظر من ایسترلینگهای رون قویترین نژاد سرزمین میانه در دوران سوم هستند.

به نبردهای حلقه توجه کنیم ایزنگارد با اوروکهای های تنومند و زره پوش باز در مقابل سواران روهان شکست میخوره ! نیروهای دول گولدور و گونداباد نمیتونن حتی به یک پیروزی نصفه و نیمه مقابل الفها برسن و ارتش مقدس ساعرون هم که ماشالا در نبرد میناس تریس ثابت کردند خودشون رو:D

اما ایسترلینگ ها بعد از هزاران سال نبرد و تاریخچه علارغم اینکه میدونیم مشخصا تعدادشون از ارکها و احتمالا از انسانهای غرب سرزمین میانه کمتر بودند تا اخرین دقیقه به یک جنگ تمام عیار ادامه میدن نابود کردن دیل و کشتن داین و نبرد در مقابل دروازه های اره بور نبردی که قطعا اگر سقوط ساعرون و ترک بخش اعظم نیروهاشون به این خاطر نبود به نابودی کامل انسانها و دورفهای شمالی منجر میشد. ضمن اینکه تا جایی که یادمه بعد از پادشاهی اله سار هم از صلح نصفه و نیمه با ایسترلینگها یاد میشه که با کلی اکراه و اما و اگر انجام میشه.

ایسترلینگ ها از ابتدا هم در خدمت تاریکی بودند اما لزوما پلید و پست نبودن سربازان زبده با تاکتیکهای جنگی موفق و قدرتمند برعکس هاراد رون به نوعی داوطلبانه در خدمت تاریکی بود و در بیشتر نبردها هم موفق هرچند نظر خودم اینه که بیشتر تهاجمات و فعالیت های ایسترلینگها بعد از خمول رخ میده که به نوعی در کنار میلشون مجبور به خدمت برای ساعرون هم میشن.

در کل اینها نظرات من بود وگرنه بخوایم اژدها ها و انت ها و یا حتی بیورنینگها...رو حساب کنیم اوضاع متفاوت میشه اما چون اینجا بیشتر منظور خلقت مستقیم ارو هست پس از اونها صرف نظر میکنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به لگ
در 9 ساعت قبل، Erfan spirit of the fire گفته است :

خب  منم در دوران های مختلف  گفتم  

گفتم  انسان ها در دوران نومه نور قدرتمند ترین  ارتش داشتند 

الف های سیندار و دورف ها در دوران ها با

در حد هم بودند 

ولی الف های نولدور به همون دلایلی که گفتم در تمام دوران ها عالی بودند شاید بشه نولدور دوران اول در مقابل نومه نور در یک حد دونست با تلفات زیاد ولی انسان های دوران  های دیگه نه 

بعد  سوال  در مورد قدرت ارتش ها بود و دلایل قدرتشون 

خب به نظر شما انسان ها چجور میتونستن تو دوران اول پیشرفت کنن ؟؟ تا یذره جو آروم شد قدرت گرفتن دیگه .

در 9 ساعت قبل، lord of gondolin گفته است :

خب اگه تکنیک های استراتژیکی کاربرد نداشته باشه ، انسان ها بخش عمده ی قدرت خودشونو از دست میدن و ضعیف میشن و از دورف ها یا حتی الف ها شکست میخورن .

پ ن : بیاید از عقاب ها ، انت ها ، هابیت ها ، گابلین ها ،  ارک ها ، وارگ ها و...... هم حرف بزنیم . 

نه انسان ها کلا قدرت و شجاعتشون هم بجز استراتژی و عقل همیشه به کمکشون اومده . 

با پی نوشتتم موافقم . به نظرم اگه انت ها خیلی بیشتر بودن خیلی قدرتمند تر میشدن .

ینی ارتش سائرون با اون ارتشی که فقط گابلین و ارکه، از اون ارتشی که پر از بالروگ و اژدها ( نمونش آنکالاگون )و ارک ها قویتره ؟

شما دوران و قدرت ها و حامیان رو هم حساب کن . الف ها شرایطشون خیلی فرق داشت .

در 9 ساعت قبل، Erfan spirit of the fire گفته است :

در مورد انت ها فکر میکنم  نسبت به عقاب ها هابیت ها گابلین ها اورک ها اگر. نزدیک سرزمین خودشون باشن برتری دارند چون از قدرت هورن ها استفاده میکنن و تیر نیزه که روشون تاثیر نداشت فقط آتیش اونم از نوع شیمیایی و قوی ایش 

در مورد عقاب هام نسبت به گابلین ها وارگ ها هابیت ها برتری دارند با اورک ها اگر از تیر وگمان استفاده کنن تلفات میدن 

در مورد هابیت ها هم با گابلین ها در یه حد اند اگر گابلیتش از نوع گابلین موریا باشه البته و گرنه هابیت ها شکست میخورند 

فک نکنم هابیت ها با گابلین ها در یه حد باشن . گابلین اگه تو کوه باشن خیلییی قوین . اونا استاد ساخت سلاح هستن و توی زیر زمین ها حتی دورف های قدرتمندم بزور شکستشون میدادن . کلا اژدهایان رو هم حساب کنیم که اگه صد تا باشن فک کنم کل آردارو بگیرن !!! یکی دیگه از نقطه قوتای گوبلینا تعدادشون بود .

خوب به مراتب دشمناشونم ضعیف شدند . مثلا ارتش والار تو جنگ خشم قویتره ، یا گوندور تو دوران سوم ؟

به نظرم گوندور . دلایلشم حال ندارم بگم :D الف های وانیار اونقدرام قوی نبودن :D ( چرا خداییش قوین ولی خب مایار و والار همه پشتشونن )

@The Nazgul عزیز که شدیدا تو بازی غرق شده و بیشتر طبق بازی میگه :)))) حرفات کاملا صحیحه اما اورکای گونداباد زیاد مالی نیستن یه رنگ پریده بینشون هیکلی در اومد !!! البته قدرتمند بودن ولی فک نکنم حریف موریا بشن !!

آرفارازون هم اصلا احمق نبوده !!! الان به @R-FAARAZON میگم بیاد بخورت !!!

نمیدونم چرا این استرلینگا منو یاد چینی ژاپنیا میندازن !! قوی بودن صد درصد اما تجهیزات گوندور و سوارای روهان هنوز باز قویترن . شاید هاراد که شبیه عربان قویتر باشن .کلی اگه بخوایم بگیم قویترین آدما فک کنم انسانهای آرنور باشه که توسط لشکر ویچ کینگ که همه نژادی توش بود نابود شد !! کلی خوشم اومد قشنگ تجربه بازی کردنو اینجا پیاده کردی که خیلی بدردت خورد !!!

در 2 ساعت قبل، Uinen گفته است :

با سلام خدمت همه 

من نمیدونم چرا همه چشمشون رو الفا گیر کرده ؟ به نظر من که خیلی هم مالی نیستن حالا در ادامه میگم چرا .

اولن که سوال داره میگه کدام نژاد از همه برترند ، پس این یعنی میشه همه نژاد ها رو در نظر گرفت همه نژاد ها فقط به الفا و انسان ها و دورف ها ختم میشه ؟؟ پس آینور ها کشکن این وسط .

دومن که اگه منظور این بوده باشه از همون اول خلقت قوی تر باشن خب مسلم که الفا از همون اول اینقدر قوی نبودن همه مهارت هاشون بخاطر درس هایی بوده که از والار آموزش گرفتن . نولدور پیرو آئوله بودن و خداییش بخاطر اون بود که تونستن این همه در صناعت پیشرفت کنن اگه والار نبودن و برای اونها دعوت نامه نمیفرستادن که ملکور همشونو تبدیل به ارک میکرد همش از هرچی که میدیدن فرار میکردن اونقدر خنگ بودن که دوست رو از دشمن تشخیص نمیدادن دروغ های ملکور رو به سادگی باور میکردن حتی خردشون رو هم از والار به دست آورده بودن و تازه الف های آواری مثل ائول هم هرچی بلد بودن از کوتوله ها یاد گرفته بودن کوتوله ها هم این استعدادشون رو مدیون آئوله بودن اصلا این آئوله بود که اینقدر جسم  اون ها رو جون سخت و لجباز ساخت  تا از بدی ها و پلیدی های ملکور گزند چندانی نخورن . من کاری به این ندارم که الفا چابک بودن و زخم هاشون زود التیام پیدا میکرده و ....... 

اگه قرار بود بین همه نژاد ها درگیری پیش بیاد در بهترین شرایط مسلما آینور ها دخل همرو میاوردن 

البته از اونجایی که ذات و فطرت خوبی داشتن همچین کاری نمیکردن و معمولا اگه از چیزی ناراحت میشدن یا پای ارو وسط بود یا سکوت اختیار میکردن . 

تینگول و ملیان هم که نمیدونم چی دربارشون بگم اون شاه الوه میترسید حتی یه لشکر کوچیک هم به خارج از قلمروش اعزام کنه چون خودش خوب میدونست استحکامات دفاعی و قدرتش اونقدری نیست که بتونه با کسی درگیر بشه . زیبایی تالار هاشم همش بخاطر صناعت کوتوله ها بود ناسلامتی اونا براش طرح میدادن و میساختن تینگول هم به عنوان دست مزد بهشون چهار دونه مروارید میداد بدبخت کوتوله ها خبر نداشتن چه کلاهی داره سرشون میره خیال میکردن مروارید چی هست.

درمورد انسان ها هم حرفی ندارم اونها بیشتر از نظر روحی قدرتمند بودن تا جسمی  . اعتماد به نفسم خیلی داشتن تا یکمی قدرت میومد دستشون دیگه خدا رو بنده نبودن.      

ارک ها هم که ورژن خشن شده الف ها هستن . پس بی خیالشون

انت ها هم که کلا کم داشتن بابا بهتر بود برن همون چوپانیشون رو بکنن .

اژدها هم که روح و پلیدی ملکور رو داشتن و بخاطر همون اونقدر قدرتمند بودن . و در جنگ ها کارشون عالی بود بیشترشون از رو بدشانسی کشته میشدن . البته جمع کردن یه هیکل گنده کار راحتی هم نیست .    

فکر کنم یکم زیاده روی کردم نه ؟؟:-\    

میگم ای کاش سوال یه جور دیگه بیان میشد مثلا میگفتید کدام نژاد از بین فرزندان الیوواتار از همه برترند. اونوقت میشد راحت بین سه نژاد مقایسه انجام داد  

اصلا شما ماهی !! ماه هااا نه ماهی !! حرفی که زدی باعث شد من شما ایمان بیاورم !! انصافا این الفا جز قیافه و عمرشون که همه چی بشون میده چی دارن ؟؟

ما اصلا آینور رو آدم حساب نمیکنیم !!! بحثش جداست میخوای شما بازش کن من رمانم خیلی طولانی شده حال ندارم !!

گفتم هر جور عشقتون میکشه نژادارو مقایسه کنین. نگفتم بین سه تا یا همه . در مورد انسان ها هم شما فکر میکنین اونا خیلی ضعیفن که بم برخورد D:::: الکی مثلا میخوام جو بدم . کلا این پیامای طولانی من برا شلوغ کردن فروم هست :x

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienor Niniel
در در 7/16/2017 at 3:08 PM، Erfan spirit of the fire گفته است :

و در دفاع هم بهترین دژ ها میساختند و بهترین شهر ها در سخت ترین شرایط جغرافیایی .خود انسان ها هم  از رو دست الف های نولدور  ساخت و ساز یاد گرفتند  

البته نولدور رو تقریبا میشه گفت خوش شانس هم بودند که این قابلیت ها رو داشتند. خود نولدور هم مهارت هاشون رو از آئوله یاد گرفتند. اما نژادهایی مثل انسان ها و دورف ها این امکان رو نداشتند. 

در در 7/16/2017 at 3:08 PM، Erfan spirit of the fire گفته است :

و نمونه  پیروزی الف های نولدور نبرد های بلریاند از نبرد زیر ستارگان گرفته تا حتی خود نبرد شعله های سوزان هر چی از دست دادن دوباره پس گرفتن  و توی نبرد اشک های بی شمار نصف ارتش مورگوت نابود شد  

البته این تو خود کتاب هم اشاره شده که الف هایی که تو اون جنگ ها بودند به خاطر اینکه تازه از والینور -یه مکان قدسی و نیرومند که منبع قدرت و انرژی و التیام جسم و روح بود- اومده بودند، یه نیروی مضاعفی داشتند و فکر نکنم بشه به این خاطر بگیم اون نیرو تو تمام نولدور از دوران دو درخت تا دوران سوم بوده و نسلهای بعدی دیگه این قدرت رو نداشتند. همون طور که الروند میگه اسلحه هایی که قبلا بوده رو ما دیگه نمی تونیم بسازیم.

در مورد انت ها، آینور، اژدهایان و... یعنی نژادهایی گه از لحاظ شکل ظاهر هم با این چند تا تفاوت دارند، به نظرم نتیجه مشخصه :دی

اگر نبرد تن به تن رو حساب کنید تمام نژادهای آینور، انتها، عقابها، پوست عوض کن ها و اژدهایان قدرت بدنی بیشتری دارند و جثه ی بزرگتر. اما جدا از اون مثلا آینور قدرت جادویی هم دارند. مثلا وقتی فئانور می خواد به جنگ ملکور بره، مانوه بهش میگه اگه ارو تو رو سه بار عظیم تر از الانم خلق می کرد باز نمی تونستی مورگوت رو شکست بدی. نژادهای دیگه هم اگه بشه شکستشون داد با وسیله ست نه با درگیری تن به تن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
soldier of gondor
در در ۱۳۹۶/۴/۲۴ at 8:19 PM، Nienor Niniel گفته است :

خب اگه بخوایم از لحاظ جسمی در نظر بگیریم، به نظر من الف ها برترند. به چند دلیل:

1. الف ها سریع و چابک ترند. خیلی زود می تونند عکس العمل نشون بدن.

2. دید الف ها بهتره.

3. الف ها در حالت کلی خرد و هوش بهتری دارند. این می تونه خوندن عکس العمل و حرکات حریف رو براشون آسون کنه.

4. یک الف تجربه ش از نژادهای دیگه بیشتره که مسلما تجربه تو جنگ هم کاربرد داره.

5. بدن الف ها قدرت التیام سریع تری داره.

6. شاید دلیل حساب نباشه اما به هر حال الف ها کارنامه ی جالبتری دارند. مثلا انسان ها اژدها کش هستند اما معمولا هوش و تشخیص نقطه ضعف به دادشون رسیده و نه نبرد تن به تن. اما الف ها تو سابقه ی جنگشون با بالروگ ها و هیولاهای مورگوت نشون دادن یه تنه هم می تونند قدرتی برابر چند بالروگ داشته باشند. 

دورف ها در جنگ استقامت دارند اما قد کوتاهشون و سنگینی شون نسبت به الف ها آسیب پذیرشون می کنه. انسان ها هم بیشتر می تونند به مهارت و تمرینشون اتکا کنند و البته سرسخت بودنشون. انسان هایی که جنگ جوهای بزرگی بودند رو اگه ببینید همه به نوعی سرسخت یا در حالت عامیانه تر بی کله بودن :)) اعصابشون که خراب می شده کسی جلودارشون نبوده و کمتر از قدرت و زور بازشون یاد میشه. البته اگه بحث استراتژی باشه انسان ها برترین نژاد هستند و الف ها در رده ی آخرن به نظرم. چون انسان ها عادت ندارند به پنهان شدن و صبر کردند. به حمله و دفاع و در هر صورت کشمکش و جنگ معتقدند. میگن بشینیم دشمن هر کاری دوست داره بکنه که چی بشه؟!

در کل ترجیح میدم سپاه خاصی رو اسم نبرم اما اینطور جمع بندی می کنم که تو جنگ ها و سیستم استراتژیک انسان ها بهترند. تو نبرد تن به تن الف ها و تو استقامت به نظرم دورف ها.

در مورد این که در کل کی قدرتمندتره، من هیچ سپاهی رو نتونستم قدرتمندتر از سپاه آر-فارازون و مائدروس (در نبرد نیرنایت آرنودیاد ) تصور کنم. در مورد آر-فارازون که دلیلم رقباش بودن، سائورون... والار...! فارازون فرد باهوشی بود. تا قدرتش رو نداشت این ریسکای وحشتناک رو نمی کرد و نتایج هم به نفعش بود حتی در آخرین حمله ش! که خود ارو مداخله کرد.

در مورد مائدروس هم که میشه گفت اگر خیانت و تفرقه در سپاهش نبود مورگوت رو شکست داده بود. بهترین فرمانده ها و افراد و بالاترین تعداد سپاهیان رو داشت، از تمام نژادها. 

اگر هم بخوام فقط یک فرد رو قدرتمندتر از همه اسم ببرم، از نژاد الف ها اکتلیون فرمانروای چشمه ها تو ذهنمه که بیشتر از چهار بالروگ رو کشت و از انسان ها هورین که یک تنه و تو اوج خستگی هفتاد اورک از پا در آورد و بعدم زیر اجساد موند و بالروگ ها گرفتنش وگرنه می تونست تعداد بیشتری هم بکشه.

با تشکر :)

اول بگم تبعیض نژادی بیداد میکنه تو این تاپیک :دی

دوم بگم چرا هورین؟تورین که بهتر بود!بنظر من میتونستی بجای هورین اسم تورین رو بیاری :h14004:اینم منکر نمیشم که هورین میتونست بیشتر هم بکشه قطعا پسر هم در شرایط پدر بود یا همون نتایجو تکرار میکرد یا حتی بهترشو انجام میداد!(از ادمای خشمگین بگرخید:دی)

کلا تالکین زیاد توی استراتژیک نبرد ها جزییات به کارنبرده یا دانش استراتژیک رو وارد کتاب نکرده یعنی شاید خیلی ساده جنگ ها پیش میرفتن جز غافلگیری و پشتیبانی چیز زیادی نگفته مثلا میتونست بگه مثل رومی ها لاکپشتی تغییر صف بدن:دی

بنظر من انسان ها و دورف میتونن کاندید بهترین نژاد ها واسه استراتژیک برتر باشن...چون نژادی نیستن که عمر طولانی داشته باشن و نبرد های بسیاری بیینن و به عینه تجربه کنن یا این دانش بهشون القا نمیشه یا الف های چند ده هزارساله ندارن تو دربارشون:دی در کمال سادگی و کم دانش بودنشون در مقابل الف ها که کلا پر قو بزرگ میشن خیلی خوب پیشرفت میکنن و شاید از الف هام جلو بزنن در علوم نظامی...بلاخره الف ها هم فرزندان ایلواتارند والا که نیستن:h14023:ولی اورک ها کاندید بدترین ها هستند در علوم نظامی تنها نکات قابل توجه اونها شاید زره هاشون باشه یا تعدادشون که به لگ گفته به تعداد دقت نکنیم و یک چیز برابر در نظر داشته باشیم اورک ها در برابر تمامی نزاد ها سر فروخواهد اورد مگر انکه جسه ی اونها حریف دورف ها شه! ولی شک دارم بازم:دی دورف ها رو نباید دست کم گرفت!درسته کمی کندن ،اما خیلی کند نیستن ، از یک جهت کندن از یک جهت زره های قوی دارند و سرسخت و قوین! که میتونه ضعفشون که کندیه رو پوشش بده:)))

در در ۱۳۹۶/۴/۲۴ at 4:11 PM، به لگ گفته است :

سلام به دوستان خوب آردایی. مدتیه که کم پیدا شدم ولی همش تو فکر آردا بودم.

الان گفتم بیام یه تاپیک بزنم با موضوع اینکه به نظر شما قدرتمندترین نژاد آردا کیه؟

بحث اینطوری نیست که تو چه دورانی یا چه تعدادی یا چه سلاحی باشه. فقط تو بهترین شرایط هر قومی بگین نظر شما کدوم قوم میتونه تو جنگ به بقیه پیروز شه. حتی اگه اون دو نژاد هیچوقت همدیگه رو ندیده باشن یا اصلا وارد نبرد نشده باشن.

مثلا مثال میزنم مردم دونه داین آرنور یا نومه نور :))) یا الف های نولدور دوره اول یا ارک های دوران سوم سایرون :»

من اونموقع که ثبت نام کردم قصد زدن این تاپیک رو داشتم ولی حالا که تقریبا یه سال میگذره فرصتش پیدا شده .

در آخر هم بگین که کلا قدرتمندترین کیه . بدون حساب تعداد واقعی . مثلا چون الف های دوران سوم کم بودن و ارک ها زیاد شما اینطوری حساب نکنین. با تقلب تعداد الف هارو بالا ببرین D: 

سوال بنده همیشه این بوده که اگه الف ها و دورف ها وارد نبرد بزرگی بشن کی پیروز میشه. اما با انسان ها که مسلما الف های سوسول و دورف های کوتوله کند کاری از پیش نمیبرن :D

پس اورک ها دربرابر تمامی نژاد هایی که مطرح کردی بنظرم بازنده اند!اگر شرایط متعادل باشه!

اگر انسان ها با الف ها بجنگند بنظرم این امکانش خیلی زیاده که الف ها برنده ی این دوئل باشند مگر انکه سرباز های انسان ها رو هم یک الف اموزش داده باشه!

و اما اگر انسان ها و دورف ها باهم درگیرشن خدا اون روز رو نیاره:دی راستش یکم سخته شاید مساوی شه :دی مگر اینکه زره های دورف ها نجاتشون بده 

حتی بنظرم امکان اینکه دورف ها پیروز میدان باشند بیشتره تا انسان ها

خب حالا میمونه الف برابر با دورف

اخ اخ :>)

در اینجا ما دو سپا رو داریم که هردو از علوم اهنگری غنی برخوردار هستند و هردو ضعف ها و نکات مثبت مشابه یا مساوی دارند!

اینجا دیگه واقعا میتونیم بگیم میتونه مساوی شه :دی البته خیلی فکر کردن میخواد و باید چیز های دیگرو در نظر بگیریم مثل این الف ها چه نوع الفی هستند؟؟که این تاثیر گذاره.

در در ۱۳۹۶/۴/۲۵ at 2:43 AM، lord of gondolin گفته است :

به نظر من دورف ها قوی ترین نژاد ،( تو بهترین شرایط ) هستند . مثلا شما یه سپاه از تمام دورف های اربور و موریا تصور کن ، پک سری سرباز های تا دندان مسلح وخیلی ***جون بازره هایی تمام قد از میثریل ، و با شمشیر ها و نیزه هایی که تماما از طلا و نقره اند . اگه بازم بخوایم از یه دید دیگه نگاه کنیم ، دژ های دورف ها فوق العاده قویین مثل اره بور ، موریا و ..... . اونا میتونن خیلی ثروتمندن و میتونن خیلی خوب به سرباز ها برسن و اونارو تامین کنن . اوما میتونن نقب بزن و در اونها پنهان بشن . در کل به نظرم حتی ۱۵۰۰ تا دورف هم میتونن کل ریوندل روبگیرند . ( فراموش نکنید که همین دورف ها بودن که گلارونگ رو مجبور به عقب نشینی کردن :دی )

البته ممکنه بخشیش برگرده به علاقه ی زیاد من به این نژاد :دی 

و اینگونه شد که من با ایشون ۷۰ درصد موافقم :دی  

ولی نتیجه ی نهایی این شد که دورف ها میتونن قدرتمند ترین نژاد باشند اما بسته به شرایطی هست(اگر بخواییم منطقی باشیم و دوئل دو سپاه با تمام تجهیزات رو درنظر نگیریم)

راستی !!! مطمعنن دورف ها و الف ها حریف سواران دول امروت نمیشن:)))

من یک سوالی دارم از به لگ من توی حرفام از دوئل و برابری و این جور چیز ها گفتم ایا بحث دفاع یا چیز های دیگم بود که دوستان مطرح کردن؟:دی چون اگه اینطور باشه نتایج میتونه برعکس شه هرنژادی تو شرایط خاص خودش پیروزه یا بهتره بگم در ساختن یا انجام دادن کاری مهارت بالاتری از دیگر نژاد داره ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به لگ
در 2 ساعت قبل، soldier of gondor گفته است :

اول بگم تبعیض نژادی بیداد میکنه تو این تاپیک :دی

دوم بگم چرا هورین؟تورین که بهتر بود!بنظر من میتونستی بجای هورین اسم تورین رو بیاری :h14004:اینم منکر نمیشم که هورین میتونست بیشتر هم بکشه قطعا پسر هم در شرایط پدر بود یا همون نتایجو تکرار میکرد یا حتی بهترشو انجام میداد!(از ادمای خشمگین بگرخید:دی)

کلا تالکین زیاد توی استراتژیک نبرد ها جزییات به کارنبرده یا دانش استراتژیک رو وارد کتاب نکرده یعنی شاید خیلی ساده جنگ ها پیش میرفتن جز غافلگیری و پشتیبانی چیز زیادی نگفته مثلا میتونست بگه مثل رومی ها لاکپشتی تغییر صف بدن:دی

بنظر من انسان ها و دورف میتونن کاندید بهترین نژاد ها واسه استراتژیک برتر باشن...چون نژادی نیستن که عمر طولانی داشته باشن و نبرد های بسیاری بیینن و به عینه تجربه کنن یا این دانش بهشون القا نمیشه یا الف های چند ده هزارساله ندارن تو دربارشون:دی در کمال سادگی و کم دانش بودنشون در مقابل الف ها که کلا پر قو بزرگ میشن خیلی خوب پیشرفت میکنن و شاید از الف هام جلو بزنن در علوم نظامی...بلاخره الف ها هم فرزندان ایلواتارند والا که نیستن:h14023:ولی اورک ها کاندید بدترین ها هستند در علوم نظامی تنها نکات قابل توجه اونها شاید زره هاشون باشه یا تعدادشون که به لگ گفته به تعداد دقت نکنیم و یک چیز برابر در نظر داشته باشیم اورک ها در برابر تمامی نزاد ها سر فروخواهد اورد مگر انکه جسه ی اونها حریف دورف ها شه! ولی شک دارم بازم:دی دورف ها رو نباید دست کم گرفت!درسته کمی کندن ،اما خیلی کند نیستن ، از یک جهت کندن از یک جهت زره های قوی دارند و سرسخت و قوین! که میتونه ضعفشون که کندیه رو پوشش بده:)))

پس اورک ها دربرابر تمامی نژاد هایی که مطرح کردی بنظرم بازنده اند!اگر شرایط متعادل باشه!

اگر انسان ها با الف ها بجنگند بنظرم این امکانش خیلی زیاده که الف ها برنده ی این دوئل باشند مگر انکه سرباز های انسان ها رو هم یک الف اموزش داده باشه!

و اما اگر انسان ها و دورف ها باهم درگیرشن خدا اون روز رو نیاره:دی راستش یکم سخته شاید مساوی شه :دی مگر اینکه زره های دورف ها نجاتشون بده 

حتی بنظرم امکان اینکه دورف ها پیروز میدان باشند بیشتره تا انسان ها

خب حالا میمونه الف برابر با دورف

اخ اخ :>)

در اینجا ما دو سپا رو داریم که هردو از علوم اهنگری غنی برخوردار هستند و هردو ضعف ها و نکات مثبت مشابه یا مساوی دارند!

اینجا دیگه واقعا میتونیم بگیم میتونه مساوی شه :دی البته خیلی فکر کردن میخواد و باید چیز های دیگرو در نظر بگیریم مثل این الف ها چه نوع الفی هستند؟؟که این تاثیر گذاره.

و اینگونه شد که من با ایشون ۷۰ درصد موافقم :دی  

ولی نتیجه ی نهایی این شد که دورف ها میتونن قدرتمند ترین نژاد باشند اما بسته به شرایطی هست(اگر بخواییم منطقی باشیم و دوئل دو سپاه با تمام تجهیزات رو درنظر نگیریم)

راستی !!! مطمعنن دورف ها و الف ها حریف سواران دول امروت نمیشن:)))

من یک سوالی دارم از به لگ من توی حرفام از دوئل و برابری و این جور چیز ها گفتم ایا بحث دفاع یا چیز های دیگم بود که دوستان مطرح کردن؟:دی چون اگه اینطور باشه نتایج میتونه برعکس شه هرنژادی تو شرایط خاص خودش پیروزه یا بهتره بگم در ساختن یا انجام دادن کاری مهارت بالاتری از دیگر نژاد داره ...

آقا من این تاپیکو زدم تبعیض نژادیو نشون بدم ! من اینجا اومدم تا مردم را به راه راست هدایت کنم ! آیا هنوز به انسان ها ایمان نیاورده اید :D البته من نگفتم تعداد برابر باشه !! گفتم مثلا اگه پنج تا ارک اندازه یه دورف میجنگه اینطوری حساب کنین که کلا شرایط برابر باشه . اگه قرار به تعداد برابر باشع که نژادایی مثل اژدها یا انت میپوکونن !! و ارک ها نابودن !! کلا ارک ها جایزه نژادیشون تعداد بالاشونه که هر چی کشته میشن هنوز هستن !!! امیدوارم متوجه حرفتم شده باشین .

کلا شما انسان هارو مثل بقیه دست کم گرفتی . من گفتم ده بار تو تاپیک که مثلا اگه سوارای روهان تو دشت خوب میجنگن شما اونجا حسابش کن و اگه دورف ها تو قلعه اونجا . در جا و مکان خاص نباشه و کاملا تخیلی . جوری که تو ذهنتون تصور کنین دورف ها تو قلعن و سورای روهان تو دشت . یعنی تو بهترین شرایط هر نژاد برای خودش . کلا به نظرم اگه انسان ها و الف ها وارد نبرد شن اگه الف هارو بگیم اونا کلا تو کار نبردای ساده هستن اما انسان ها سربازاشونو با استراتژی میچینن . دقیقا عین بازیا !!! شایدم الفا بخاطر فرز بودن و تجربشون برنده شن ولی من هر چی شرایط انسان ها تو بهترین حالتو حساب میکنم نمیتونم به پیروزی الفا فکر کنم !! الفا با وجود کمک وحشتناک والار و جادو وقتی شنیدن ارتش آرفارازون داره میاد همه در رفتن !! 

البته خوشحالم که شما برخلاف چیزی که گفتم تاپیکو ادامه دادید که باعث شلوغ شدن میشه . هر جور دوست دارین حساب کنین که کدوم میبره :::))))) من کلا با حرف های @Nienor Niniel موافقم و ایشون رو به عنوان انسانی شرافتمند برای دفاع از حقوق نابود شده ی انسان ها تحسین میکنم :D واسه همین جوابی به حرفاتون نمیدم . همونطور که گفتین الفای وانیار کلا شرایطشون فرق داشت وگرنه اونا مال جنگ نیستن . اما انصافا رقاصای خوبین :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به لگ
در 1 ساعت قبل، Samwise Gamgee the Brave گفته است :

سلام بر شما 

عجب تاپیکی ! ینی چه تاپیک عجیبی!

و اما اینم بگم ک اصن به نظرم نبرد تن به تن اهمیتی نداره. اما در کل انسان ها تو جنگ ها استراتژیک تر از همه بودن، در ضمن باید میگفتین نبرد دژه یا دره و یا دشت. 

اما دلیلی ک ادمها از همه بهترن اینه که همیشه همکاری دارن، به جنگ بیشتر از همه عادت دارن، و قوی ترین ارتش رو هم دارن. و حتی در دوران زوال هم در میناس تیریث در شرایطی ک خودشون فک نمیکردن بتونن پیروز شدن! البته امداد های غیبی هم تاثیر داشتن :دی

آقا من خسته شدم از بس گفتم . نه تو دشت نه دره نه کوه نه دریا ! هر جا عشقشتون میکشه ;) کلا با نظرت موافقم حتی تو بدترین شرایطشون لشگر وحشیه موردور رو پوکوندن ! کلا شما اینجور حساب کن ک هر نژاد کجا میتونه خودشو خوب نشون بده و با چه شرایطی .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of gondolin

ببخشید یه سوال :D 

تو ارتشی که رفت به گوندو  از طرف موردور ، اوروک های هم بود ؟ 

بعدش به نظر شما ارتش آیزنگارد قوی تره ، یا ارتش موردور؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به لگ

خب سوال فوق العاده جالبی پرسیدی :D نصفش به این تاپیک مربوطه ولی باز ممنون که تاپیک مرا میشلوغید :)))

آره اوروک های ها بودن یادمه . اصلا تاریخچه اوروک های ها به قبل از آیزنگارد نسبت داده میشه . حدود چهارصد پونصد سال قبلش فک کنم . کلا تو ارتش موردور حتی دورف هم فک کنم وجود داشته ! ( اگه اشتباه میکنم اساتید تصحیح کنن ) . 

در مورد سوال دومت بستگی داره منظورت این باشه که orc های موردور قویتره یا uruk_hai های آیزنگارد ، یا منظورت این باشه که کلا لشکر کدوم طرف قویتره که اگه این باشه بحث پیچیده میشه چون تو لشگر موردور همه موجودی گیر میاد !

اگه بحث سر نژاده که مسلما با وجود تعداد خیلی کمتر اوروک های های آیزنگارد از ارک های موردور اونا خیلی قویتر و عاقل تر و وحشی ترن و احتمال پیروزی شون بالاتره .

اما اگه لشکر باشه ، موردور پای ایسترلینگ ها و مردم هاراد و ارک ها و اوروک های ها و ترول ها و ... رو وسط میکشه که در برابر اوروک های های آیزنگارد ( البته لشگر آیزنگارد تجهیزاتی مثل ماشین های محاصره رو هم داشته که فوق العاده بودن ) حتی با وجود عقل و استراتژی های سارومان ( همونطور که دیواره هلمز دیپ رو با استراتژی پایین میاره ) بازم حریف موردور نمیشه . شاید فقط بتونه تو دژ آیزنگارد دفاع کنه !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
soldier of gondor
در در 7/18/2017 at 6:23 AM، به لگ گفته است :

آقا من این تاپیکو زدم تبعیض نژادیو نشون بدم ! من اینجا اومدم تا مردم را به راه راست هدایت کنم ! آیا هنوز به انسان ها ایمان نیاورده اید :D البته من نگفتم تعداد برابر باشه !! گفتم مثلا اگه پنج تا ارک اندازه یه دورف میجنگه اینطوری حساب کنین که کلا شرایط برابر باشه . اگه قرار به تعداد برابر باشع که نژادایی مثل اژدها یا انت میپوکونن !! و ارک ها نابودن !! کلا ارک ها جایزه نژادیشون تعداد بالاشونه که هر چی کشته میشن هنوز هستن !!! امیدوارم متوجه حرفتم شده باشین .

کلا شما انسان هارو مثل بقیه دست کم گرفتی . من گفتم ده بار تو تاپیک که مثلا اگه سوارای روهان تو دشت خوب میجنگن شما اونجا حسابش کن و اگه دورف ها تو قلعه اونجا . در جا و مکان خاص نباشه و کاملا تخیلی . جوری که تو ذهنتون تصور کنین دورف ها تو قلعن و سورای روهان تو دشت . یعنی تو بهترین شرایط هر نژاد برای خودش . کلا به نظرم اگه انسان ها و الف ها وارد نبرد شن اگه الف هارو بگیم اونا کلا تو کار نبردای ساده هستن اما انسان ها سربازاشونو با استراتژی میچینن . دقیقا عین بازیا !!! شایدم الفا بخاطر فرز بودن و تجربشون برنده شن ولی من هر چی شرایط انسان ها تو بهترین حالتو حساب میکنم نمیتونم به پیروزی الفا فکر کنم !! الفا با وجود کمک وحشتناک والار و جادو وقتی شنیدن ارتش آرفارازون داره میاد همه در رفتن !!

خب منم گفتم دیگه البته من همه ی کامنتارو نخوندم:)) آگه میخوندم طولانی تر توضبح میدادم شرایط هارو در نظر میگرفتم خودمم گفتم وقتی شرایط ها در نظر بگیریم شرایط متفاوت میشه!:))) من وقتی داشتم از انسان ها میگفتم فقط به گاندور فکرمیکردم نه به روهان، خب معلومه سوارهای روهان مثل سوارهای دول امروت برتری زیادی دارن در برابر خیلی از نژاد ها کلا سواره نظام برتره! دیگه اگه یک قبیله ای بهترین ویژگی نظامیش سواره نظامش باشه،دیگه بهتر.

تو شروع تاپیکت از آنت ها حرفی نزدی:( ولی بچها گفتن:دی من اینارو هم در نظر نگرفتم و بحث رو بردم سمت کلیت سه نژاد اصلی انسان دورف الف حتی زیرشاخه هاشون هم کاری نداشتم :دی

شما همه ریسیستین :))))))) ما همه فرزندان ایلواتاریم:دی

ببین وفتی میگی اورک ها یعنی اورک ها وقنی میگی ارتش موردور یعنی ارتشی شامل چندین نژاد آگه بحث آینه که ی سریا جاگذاشتن خیلی چیزارو تو حرفاشون آینه که بجای اینکه بگی ارتش موردور گفتی نژاد اورک اصلا بحث نژاد اورک بود دیگه ترول ها که اورک نیستن ولی از موجودات خبیثن و سمت موردور :دی آقا شفاف سازی کنی.

در 21 ساعت قبل، lord of gondolin گفته است :

ببخشید یه سوال :D 

تو ارتشی که رفت به گوندو  از طرف موردور ، اوروک های هم بود ؟ 

بعدش به نظر شما ارتش آیزنگارد قوی تره ، یا ارتش موردور؟

آره دیگه همه اورک بودن (نکنه نژاد دیگه ای هم بود؟)

آیزنگارد... 

در 23 ساعت قبل، به لگ گفته است :

آقا من خسته شدم از بس گفتم . نه تو دشت نه دره نه کوه نه دریا ! هر جا عشقشتون میکشه ;) کلا با نظرت موافقم حتی تو بدترین شرایطشون لشگر وحشیه موردور رو پوکوندن ! کلا شما اینجور حساب کن ک هر نژاد کجا میتونه خودشو خوب نشون بده و با چه شرایطی .

خب این شرایط نژاد هاست که میتونن برتر از نژاد های دیگه باشن:

الف ها تو جنگل و دشت (دریا فکرمیکنم بجز گیردان بقیه کاره ای نباشن)

دورف ها تو کوه ها و قلعه هاشون (قلعه دارن؟؟؟؟؟) کلا دورف هارو ندیدیم جایی تو جنگل دست به کاری بزنن (زدن؟)

انسان ها توی شهر های بزرگشون و توی دشت ها و جنگل ها و دریا!

دیگه بقیش معلومه دیگه نیاز نیست مو رو از ماست کشید بیرون:دی البته اینم میتونیم بگیم که کار با کمان الف ها بهتراز انسان ها و انسان ها بهترراز دورف هاست. اورک های بیچاره رو کلا حساب نکنیم دیگه:دی یه ذره عقل بیشتر ندارن اورک هام فرزندان ایلووارتارند اذیتشون نکنین...

راستی توی کامنت ها از هاراد هم کسی چیزی گفته؟؟ هاراد با ماموکیل هاش میتونه خیلی هارو ساکت کنه و بنشونه سرجاشون:))) 

ویرایش شده در توسط Nienor Niniel
حذف اینترهای اضافه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...