رفتن به مطلب
نارس_آرتین

جذابیت کتاب ها

Recommended Posts

Eruyeganeh

با سلام منتظر همچین تاپیکی بودم که نظرم رو بگم سپاس از نارس آرتین عزیز

مثل همه یا بیشتر دوستان اولین بار من از طریق سه گانه ارباب حلقه ها با دنیای تالکین آشنا شدم .

من وقتی اولین بار سه گانه ارباب حلقه ها رو دیدم با خودم گفتم زبانی جدید , سرزمینی جدید , نژاد های گوناگون ,اسم هایی جالب , هابیت ها مثل بیلبو ,الف های گوش دراز , پیرمردی ژنده پوش و نیروی شیاطین با فرمانروا تک چشمشان و ... در آن زمان به این پی بردم که چه دنیای بزرگی و جالبیه و یک جور شوق و علاقه ای در من ایجاد شده بود که تا بحال ایجاد نشده بود .  میخواستم بیشتر بدانم بیشتر و بیشتر عطشی که با هر اطلاعاتی که بدست می آوردم سیراب نمیشدم . مانند شهوتی بی پایان که ارضا نمیابد . و مانند هر کسی به تحقیق در مورد ارباب حلقه ها پرداختم و فهمیدم کتاب های تالکین به نام ارباب حلقه ها در سه جلد منتشر شده بوده پس به این منابع رجوع کردم و هر روز علاقه ام نسبت به ارباب حلقه ها بیشتر میشد و خودم رو با کتاب سرگرم میکردم و به بازی میپرداختم : اینکه چه تفاوت هایی بین کتاب و فیلم هست و از همه تعجب میکردم و لذت میبردم با دوستان به تحلیل میپرداختم و کتاب رو به مدرسه ام میبردم و در زنگ تفریح مدرسه شروع به خوندن میکردم همه فک میکردن قرآنی  , انجیلی چیزیه که همیشه همرامه :D دوستان میگفتن پیامبر :D منم مثل یه پیامبر همه رو به خوندن کتاب ها تشویق میکردم و به تالکین ارشادشون میکردم . پوستر های ارباب حلقه ها به دیوار میزدم  ... .  در آخر کتاب , کتاب های دیگر تالکین معرفی شده بود پس فهمیدم دنیا به این ختم نمیشود و ادامه ای والا دارد و من از آن بی خبرم . هابیت و سیلماریلیون دو کتاب ارزشمند دیگر را شروع کردم و هر کدام را که خواندم در پی آن کتاب فرزندان هورین . دنیای تالکین مرا غرق در خود کرد غرقی که لذتی به تمامی دنیا میداد و من را کامل میکرد

نگرش کتاب پروفسور به گونه ای بود که کاملا میشد درک و زندگی کرد . طوری مفصل توضیح داده شده که تو گویی کتاب تاریخ های دنیا را میخواند . همچنین ازاین کتاب های استاد درس های اخلاقی فراوان نهفته است و درس زندگی و اخلاقی از ان میگیری و آموزنده است . و مانند کتاب های دیگر هیچگاه خسته کننده نمیشود و همیشه لذتش ادامه دارد 

نوعی قدرت جادویی مرا به دنیای تالکین سو میداد . معجزه آسا و نا شناخته . کنش و واکنشی

در کار بود .دیدن ارباب حلقه ها عمل من و واکنشی بی اندازه عجیب و زندگی بخش و بی پایان باعث شد علاقه ام نه تنها بماند بلکه بیشتر نیز بشود . عطشی پایان ناپذیر

ارو یگانه 

ویرایش شده در توسط Eruyeganeh

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
alirezatheking

رشته دانشگاهی بنده تاریخ اروپا است و تالکین برای من ورای ادبیات و بازگشت و باز آفرینی اسطوره است. تالکین در عین آنکه تخیل بی نهایت است، تاریخ است تاریخ سرزمین میانه که پایه اش اسطوره و ذاتش جهان بینی و فلسفه تاریخ تالکین است. استاد ما در دانشگاه تهران بچه ها را تشویق به تالکین خوانی می کرد چرا که تالکین هم یک منبع اصیل برای درک اسطوره و هم بازتاب اندیشه فلسفی غربی ( ثنویت گنوسیستی مانوی) و هم فلسفه تاریخ است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The Silmarilion

سلام 

خب دوستان گفتن همه چیز رو پس زیاده گویی نمی کنم 

بخاطر‌ داستانش و نوع روایتش نتونستم بیخیالش بشم ، کنجاوی در مورد شخصیت ها ش و وقایع گذشته در آردا منو بیشتر به تالکین وابسته تر کرد ،از همه بیشتر سائرون و فئانور شخصیت هایی بودن که بیشترین علاقه برای فهمیدن داستان زندگیشون داشتم 

و حلقه و انگشتر باراهیر ، و نارسیل و سیماریل و بیشتر طرز ساختن اینها همیشه من روبه تخیل فرو برده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...