رفتن به مطلب
  • 1
yaresauron

آراگورن وارث چندم ایزیلدور بود؟

سوال

yaresauron

سلام

در توضیحات مربوط به آراگورن (https://arda.ir/aragorn-elessar/) این جمله اومده: وارث ایزیلدور به واسطه سی و نه نسل

من معنی این جمله رو دقیقاً متوجه نشدم، آیا معنیش اینه که آراگورن سی و نهمین وارث بود یا اینکه بعد از سی و نه وارث اومده یعنی چهلمین وارث هستش؟

ویرایش شده در توسط Nienor Niniel

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

3 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 4
به لگ

سلام

من از تو فرهنگ نامه ٬ تمام نسل آراگورن رو برات در آووردم تا خودت بهتر متوجه بشی :

اولین پادشاه آرنور و گاندور که الندیل بود و گاندور رو به دوتا پسراش ٬ ایسیلدور و آناریون ٬ سپرده بود و شمال رو هم خودش میچرخوند .

اما بعد از جنگ حلقه که آناریون و الندیل کشته شدن ٬ ایسیلدور موند و دو تا قلمرو بزرگ . جنوب رو داد به بچه داداشش منلدیل و خودش رفت شمال . اما تو راه خودش با سه تا از پسراش ٬ دچار شبیه خون ارک ها شدن و مردن . یکی از پسراش باقی موند که شد پادشاه دونه داین تو شمال . پس اینلیی که این پایین میذارم فقط مال شماله و ربطی به گاندور نداره :

۱-والاندیل ( پسر ایسیلدور )

۲-الداکار
۳-آرانتار
۴- تارکیل
۵-تاروندور
۶-والاندور
۷-الندور
۸-ائارندور

بعد آئارندور ٬ آرنور به سه قسمت بین پسراش تقسیم شد و نسل دونه داین فقط تو آرتداین باقی موند و این پایینیا فقط مال آرتداین هستن :

۹-آملایت

۱۰-بلگ ( :) من نیستما یه بلگ دیگست :)))
۱۱-مالور
۱۲-کله فارن
۱۳-کله بریندور
۱۴-مالوگیل
۱۵-آرگلب اول

۱۶-آرولگ اول
۱۷-آرافور
۱۸-آرگلب دوم
۱۹-آروگیل
۲۰-آرولگ دوم
۲۱-آراوال
۲۲-آرافانت
۲۳-آرودوی

تو این زمان بود که پادشاه گاندور کشته شد و آرودویی بجا اینکه بیاد قلمرو خودشو نگه داره ٬ ادعا قلمروی جنوب و میکنه . و ویچ کینگ میزنه تو سرش تا دیگه ازین فکرا نکنه .

ازین به بعد بود که پادشاهی دونه داین به فنا رفت و مردم دونه داین ٬ زندگی سختی رو داشتن که فقط نسل بقا میکردن :

۲۴-آرانارت ( کمی گنده کاری های پدر رو جبران کرد و تونست خودشو تو دل من جا کنه :دی )

اینجا بود که مردمان دونه داین خیلی تعدادشون کم بود و نمیتونستن به آرنور حکومت کنن پس فقط نسل بقیه میکردن . ازینجا به بعد بهشون میگفتن « سرکردگان دونه داین » :

۲۵-آراهایل
۲۶-آرانویر
۲۷-آراویر
۲۸-آراگورن اول
۲۹- آراگلاس
۳۰-آراهاد اول
۳۱-آراگوست
۳۲-آراوورن
۳۳-آراهاد دوم
۳۴- آراسویل
۳۵-آراتورن اول
۳۶-آرگونویی
۳۷-آرادور
۳۸-آراتورن دوم

۳۹-آراگورن دوم ( اله سار )

۴۰-الداریون ( پسر السار و آخرین پادشاهی که اسمش تو کتاب اومده ) 

آراگورن بعد از ۳۹ نسل ( بدون خود ایزیلدور ) تونست دو تا قلمرو رو متحد کنه و بهشون حکومت کنه

منبع : https://arda.ir/isildur’s-heir/

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 2
تور پسر هور

آراگورن اونجوری که تو کتاب سیلماریلیون اومده سی و نهمین وارث مستقیم ایسیلدور بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
Isildur's heir

بنظرم تو سیلماریلیون خوندم39مین وارث

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...