رفتن به مطلب

سوال

Samwise Gamgee the Brave

با سلام 

همانطور که ما می دانیم والار و مایار هر دو از آینور هستند و در بین والار ملکور ذاتا پلید بود. پس آیا ممکن است که میان مایار نیز نمونه مشابه وجود داشته باشد. در نهایت هنگامی که سخن از داگور داگورات به میان می آید از نیرو های جبهه تاریکی به مایار شیطانی اشاره می شود اما با توجه به اینکه داگور داگورات بعد ها از جهان تالکین حذف شد همچنان این سوال باقی می ماند که:

با توجه به نمونه ای مانند سارومان می توان استناد کرد که مایاری که ذاتا شیطانی باشند وجود دارند؟ (هر چند ک سارومان ذات پاکی داشت و سارون او را فریفت)

واگر وجود دارند چرا ارو آن ها را در جایگاه نخست آفرید؟

ویرایش شده در توسط Nienor Niniel

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

4 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 3
Peredhil

فكر ميكنم قبلا هم درباره اين بحث شده. من فكر نميكنم كه ارو موجود با «ذات پليد» خلق كرده باشه، بلكه ارو موجودى با «اختيار» خلق کرده، حالا اگه اون موجود دانا باشه و بدون قدرت مطلق ارو هست، رو به پليدى نمياره وگرنه مانوه هم ميتونست پليد بشه، مثل ملكور، يا گندالف هم ميتونست پليد بشه، مثل سارومان اما نشند با وجود اينكه اختيار اينو داشتند كه پليد بشن.

و اينكه اگر يادم باشه همه از آتش زوال ناپذير هستن، پس از ريشه همه يكين.

ویرایش شده در توسط Peredhil

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 2
به لگ
در در ۱۳۹۵/۱۱/۲۲ at 11:48 AM، Samwise Gamgee the Brave گفته است :

پس آیا ممکن است که میان مایار نیز نمونه مشابه وجود داشته باشد

سایرون رو نمیدونم اما یه چند مورد داشتیم که من اسمشونو یادم نمیاد . بالروگها هم یه نمونشونن .

یه چیز دیگه هست که نمیشه دقیق صحبت کرد در موردش . قبل بیدار شدن الف ها که ارکی نبود و بیشتر آینوها بودن . پس حتما اون موقع هم ملکور آینو هایی رو تحت فرمانش داشته که قدرتمند بودن اما بعد از شکست ملکور از تولکاس ٬ یا نابود شدن یا فرار کردن و هرگز بر نگشتن . یسری هاشونکگم که میدونیم بعد از نابودی دو درخت از آنگباند اومدن بیرون .

در در ۱۳۹۵/۱۱/۲۲ at 11:48 AM، Samwise Gamgee the Brave گفته است :

واگر وجود دارند چرا ارو آن ها را در جایگاه نخست آفرید؟

منظورتونو نفهمیدم . یعنی میگید چرا ارو اونا رو آینو آفرید ؟ خب اگه اینه که مشخصه . به همون دلیل که ملکور رو آینو آفرید !!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 1
به لگ

فکر میکنم شما این سوال رو باید تو تاپیک های دینی میپرسیدید :دی

خب خدای خودمونم موجودات پلیدی رو آفرید و این احتمال به حکمتش بر میگرده که از حوضه افکار ما خارجه . یعنی خدا تو ذهن ما نمیگنجه و ما قدرت درکشو نداریم

اما میتونم بگم این طبیعته که همیشه نیکی و پلیدی باید رو به روی هم قرار بگیرن . همونطور که میدونیم خوبی ٬ بدون بدی معنی نمیده 

تو ذهنتون دنیای الانمون رو بدون بدی فرض کنین . احتمالا خیلی خسته کنندست که نه دروغی باشه و نه هیچ جنگ و هر کار بده دیگه . البته اگه خوش بین باشین اون دنیارو خوب میبینین اما باور کنین اونقدرام جالب نیست !!

آخه چه معنی میده همه با هم خوب باشن و آدم فقط به فکر پیشرفت باشه :دی حداقلش من که فقط به جنگ فکر میکنم ( اسمایل حرفی برای گفتن ندارم :دی )

اصلا من اساس کار دنیارو رو خود موجودات پلید میبینم . اگه سارمن نبود آراگورن چطور میخواست خودشو نشون بده ؟؟ یا اصلا بدنیا میومد !!

کلا اگه بخوام بیشتر بگم باید یه چهل پنجاه صفحه دیگه بنویسم (!) واسه همین همینجا سخنم را به دست پایان میسپارم . با تشکر از دستاندر کاران و سازنده این تاپیک :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
Samwise Gamgee the Brave
در در 3/2/2017 at 6:13 PM، به لگ گفته است :

منظورتونو نفهمیدم . یعنی میگید چرا ارو اونا رو آینو آفرید ؟ خب اگه اینه که مشخصه . به همون دلیل که ملکور رو آینو آفرید !!!

با تشکر از جواب گویی شما، منظور بنده این بود ک چرا ارو موجوداتی با ذات ناپاک افرید؟  اصلا دلیلی برای خلق موجودات شیطانی نمی بینم. و قضیه ملکور به نظرم فرق داشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...