رفتن به مطلب

سوال

به لگ

سلام

دو روز ما نبودیم باز سایت خلوت شد ( چه اعتماد به سقفی;) )

گفتم باز بیام یه سوال بپرسم برم زود تائید شه سایت باز شلوغ شه ( اگر زود تایید شود )

خب سوالم اینه :

کلا پیر ترین الفی که تو کل آردا زنده بود کی بود؟ و چند سال داشت ؟

یسری از وانیار که از همون اول تا آخر تو آمان بودن و اسم ندارن. من اینجا اسم میخوام :D و همینجا اگه وقتش هست سن گیردان رو هم برامون افشا کنین

ممنون

ویرایش شده در توسط Nienor Niniel

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

13 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 5
Armando

حساب کردن سن کهنسال ترین الف آردا توی دوره سوم کار مشکلیه,  کسی اطلاعی از الف های دوره بیداری نداره مثل ایمین و بقیه (اگه درست اسمشو گفته باشم).  اما الف های دیگه ای بجز کیردان هم بودن,  اینگوه از وانیار,  اولوه برادر الوه از تلری,  و همچنین از الف های آواری قدیمی مثل و موروه و نوروه اربابان آواری اطلاعاتی دردست نیست اما بی شک جزو قدیمی ها هستن. 

یادمه یکی از دوستان سن کیردان رو محاسبه تقریبی کرده بود چیزی بیشتر از ده هزار سال بود,  با این وجود اگر الف های اشاره شده فوق از بیدار شدگان باشن یا حتی کمی بعدتر از اونها میشه گفت میتونیم بگیم برای مثال اینگوه شاه وانیار که پس از ملاقات با اورومه و سفرطولانیش و بدون توقفش به سمت والینور میره , از تاریخ ملاقاتشون با اورومه میشه گفت اختلاف زیادی با آغازین سالهای دو درخت نداشته,  پس اینگوه از کیردان سنش بیشتره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 3
Peredhil

پيرترين فكر نكنم لفظ خوبى باشه، سن بالاترين فكر كنم بهتر باشه. گيردان سن بالاترين الفى بود كه شناخته شده و بين سال هاى ١٠٥٠ تا ١١٤٩ دوران دو درخت به دنيا اومده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 3
...Eärendil
ارسال شده در (ویرایش شده)

درود

اگر منظور در سرزمین میانست بلا شک گیردان پیر ترین الف هست ولی در کل بخوایم حساب کنیم . در کونتا سیلماریون امده که اولین نخست زاده ای که بیدار شد imin بود و سپس همسرش iminye   که بعد ها خیل 14 نفری مانیار( اولین ها) رو تشکیل دادند . بعد از انها tata و همسرش tatye که خیل 56 نفری تاتیار ( دومین ها ) که بعد ها به نولدور شهرت گرفتند و enel و enelye خیل نلیار ( سومین ها ) که همان تلری بودند . که این ها نیز در ابتدا 74 نفر بودند . در مورد مرگ و داستان زندگی این افراد پس از امدن ارومه جای فکر نکنم ذکری شده باشه ولی اصولا چون که مطمعنیم تمامی وانیار به غرب مهاجرت کردند . میتونیم حساب رو بر این بزاریم که imin  اولین الف بیدار شده هنوز در امان زندگی میکنه و مسلما باید پیر ترین الف هم او باشد . 

ویرایش شده در توسط ...Eärendil

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 1
Nienor Niniel
در 8 ساعت قبل، mahdi_mb76 گفته است :

درود....من متاسفانه فعلا کتابهای سرزمین میانه رو نخوندم ولی فیلمها و بازیهاش رو (lego the hobbit\shadow of mordor و.....) دیدم و بازی کردم خب متاسفانه فیلما و بازیها به اندازه ی کتابش کامل نیستن و خیلی از قسمتهای کتاب به تصویر کشیده نشدن....

ولی تا جایی که تو فیلم مشخص بود peredhil از بقیه ی الفها سن بیشتری داشت چون اگه یادتون باشه تو فیلم وقتی که نبرد الفها و انسانه با اورکها رو نشون میداد(همون زمانی که sauron حلقه رو داشت و...) peredhil هم اونجا حضور داشت

اینجا بهتره فقط به کتاب استناد بشه. الروند یا همون پردهیل سنش بالا بود اما الف های مسن تر دیگه یی هم بودند. مثلا خود گالادریل در دوران سوم. یا گیردان که از قبل الروند بودند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 1
elros

درباره‌ی «دایرون» در حدیث برن ولوتین چنین آمده: «اما او در جست‌و جوی لوتین سرگشته‌ی راه‌های عجیب گشت، و با گذشتن از کوهستان سرانجام به شرق سرزمین میانه آمد، آنجا که روزگاری دراز کنار آب‌های تاریک برای لوتین، دخت تینگول، زیباترین جمله باشندگان مویه می‌کرد.» (سیلماریلیون: 301)

«و در باب مالگور آورده‌اند که او تاب تحمل شکنجه و درد سیلماریل را نداشت؛ و سرانجام آن را به دریا افکند، و از آن پس آواره‌ی کرانه‌ها شد و از سر رنج و پشیمانی به خلاف موج‌ها آواز می‌خواند ... اما او هرگز به میان مردمان الف باز نگشت.» (سیلماریلیون: 423)

از آنجا که چیز بیشتری در باب سرنوشت این دو نمی‌دانیم نمی‌توان از نظر دور داشت که آن‌ها در دوران سوم هم چنین زنده بوده‌اند. اگر چه هر دو از گیردان جوان‌تر هستند، در صورت زنده بودن بعد از ترک سرزمین میانه توسط گیردان به کهن‌ترین الف‌های سرزمین میانه تبدیل می‌شوند.

اما صحبت درباره‌ی کهن‌ترین الف در آردا اندکی دشوارتر است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 1
Peredhil
در 2 ساعت قبل، alirezatheking گفته است :

اشتباه نکنم الروند فرزند گالادریل بود

الراند داماد گالادريل هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
به لگ
در 1 ساعت قبل، Peredhil گفته است :

پيرترين فكر نكنم لفظ خوبى باشه، سن بالاترين فكر كنم بهتر باشه. گيردان سن بالاترين الفى بود كه شناخته شده و بين سال هاى ١٠٥٠ تا ١١٤٩ دوران دو درخت به دنيا اومده.

از الف های اولیه ( دوران قبل دو درخت ) کسی زنده مونده بود ؟

تو آمان چی ؟

من اینجا فقط اسم میخوام :)

اصلا اینگوه چی ؟ اون چند سالش بود ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
Peredhil

گفتم، سن بالاترين الف شناخته شده گيردان هست، معلوم نيست كس ديگه او هست يا نه.

اينگوه هم تقريبا هم سن گيردان هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
به لگ
در 52 دقیقه قبل، alirezatheking گفته است :

فکر نمیکنم جای این سوال تو این تاپیک بود ولی جوابتو میدم

الروند دوماد گالادریل بود ( گالادریل دختر فینارفین و ائارون بود ) . بابای الروند و برادر دو قلوش الروس ٬ ائارندیل دریانورد و مامانشون الوینگ بود ( الوینگ ٬ دختر دیور الوخیل و نیملوت بود ) .

همینطور مامان ائارنودیل ٬ ایدریل بود که ایدریل ٬  دختر تورگون و النوه بود . بابای ائارندیل هم که تور بود که باز خود تور ٬ پدرش هور از مردان هادور و مادرش ریان ٬ که اگه اشتباه نکنم از زنان خاندان بئور بود ( خیلی شک دارم )

همچنین همسر گالادریل ٬ کلبورن بود که حاصل ازدواجشون ٬ کله بریان بود . کله بریان همسر الروند بود . الروند و کلبریان سه تا بچه داشتن که دخترشون همون آرون همسر آراگورن بود و دو تا بچه دیگشون ٬ دو قلو پسر بودن به اسم های ٬ الادان و الروهیر .

اینم بگم خود کلبورن از الف های سیندار هست .

نوه الروند هم که میشه بچه آرون و السار ٬ الداریون هست . البته بازم بچه داشتن که من اسمشونو یادم نمیاد .

اگه کلی حساب کنیم ٬ جد الروند ٬ بیشتر به دو خاندان هادور و فینوه ( نولدور ) برمیگرده .

ویرایش شده در توسط به لگ
اضافه کردن توضیحات

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
تورین پسر هورین

طبق کتاب سیلماریلیون پیرترین الف همانگونه که گفته شد گیردان کشتی ساز بود که از دوران اول سرزمین میانه در داستان های استاد تالکین حضور داشت یا به عبارتی دیگر می توان فینوه را پیرترین الف دانست ولی در کتاب های استاد فقط سن گیردان مشخص است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • -1
mahdi_mb76

درود....من متاسفانه فعلا کتابهای سرزمین میانه رو نخوندم ولی فیلمها و بازیهاش رو (lego the hobbit\shadow of mordor و.....) دیدم و بازی کردم خب متاسفانه فیلما و بازیها به اندازه ی کتابش کامل نیستن و خیلی از قسمتهای کتاب به تصویر کشیده نشدن....

ولی تا جایی که تو فیلم مشخص بود peredhil از بقیه ی الفها سن بیشتری داشت چون اگه یادتون باشه تو فیلم وقتی که نبرد الفها و انسانه با اورکها رو نشون میداد(همون زمانی که sauron حلقه رو داشت و...) peredhil هم اونجا حضور داشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • -1
alirezatheking
در در Wednesday, February 22, 2017 at 11:32 AM، Nienor Niniel گفته است :

اینجا بهتره فقط به کتاب استناد بشه. الروند یا همون پردهیل سنش بالا بود اما الف های مسن تر دیگه یی هم بودند. مثلا خود گالادریل در دوران سوم. یا گیردان که از قبل الروند بودند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • -2
تور پسر هور

به نظر من پیر ترین الف فینوه پدر فئانور سازنده سیلماریل ها بود چون از همون اول تو داستان بود که بعد به دست ملکور کشته شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...