رفتن به مطلب
R-FAARAZON

کارول کندال / Carol Kendall - زمزمه گلاکن

Recommended Posts

SRTRIDER

ممنون از اینکه این کتاب رو معرفی کردی .جالب بود و البته تقلید از تالکین امری غیرمنتظره نیست. یک سوال آیا این کتاب در ایران ترجمه شده و به چاپ رسیده است؟

ویرایش شده در توسط SRTRIDER

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
lord of the moon

ممنون بابت معرفی

پ.ن

در مورد اقتباس سبکی یا در لغت دیگر تقلید از تالکین

به عنوان پایه گذار سبک جدید فانتزی اقتباس سبکی از تالکین اصلا کار غیر حرفه ای یا اخلاقی ای نیست 

ولی تقلید در جزئیات نشان از فقر داستان است

ویرایش شده در توسط lord of the moon

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لیدی گالادریل

اسمی که تو ذهن من بود زمزمه انگلاکن بود برا همین اول متوجه پست نشدم. همیشه این سریال کارتونی رو که بصورت با نقاشیهای ثابت با یک گوینده بود تو ذهنم مرور میکردم و دلم میخواست دوباره ببینمش. این کارتون جذاب ترین کارتون در دوران خودش بود چون کل بچه هایی که من میشناختم عاشق این کارتون بودند و از جمله خود من. برای شما زمزمه گلاکن فقط یک کتابه اما برای من و امثال من یک خاطره قشنگه، یک نوستالژی زیبا. امروز گشتم تا یک قسمت از کارتونش پیدا کردم. یعنی اگه این پست نمیذاشتین من هیچ به فکر سرچ کردنش نبودم و فقط برام یک خاطره دور از دسترس بود.:x 

این هم از لینک دانلود کارتون http://nostalgiktv.co/کارتون-نوستالژیک/کارتون-زمزمه-گلاکن-کامل-دوبله-فارسی-4389.html

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

استدرایدر:بله هم جام گمج  و هم زمزمه گلاکن در ایران ترجمه و منتشر شده.  جام گمج بجز ضمیمه صفحه آخر ۲۰۰ صفحه  و زمزمه گلاکن ۲۱۶ صفحه است قیمت جام گمج ۱۳۵۰۰ و زمزمه گلاکن ۱۴۵۰۰ تومان است.مترجم میلاد زکریا و از طریق نشر مرکز منتشر شده.باتوجه به اینکه معرفی این دو کتاب به زبان پارسی وجود نداشت تصمیم گرفتم هردو کتاب رو معرفی و بررسی کنم.

گالادریل :همون زمزمه گلاکن درسته و عنوان اصلی THE Whisper of Glocken هست. بله زمزمه گلاکن بخصوص برای نسل ما و کسانی که این انیمیشن رو در کودکی دیدند نوستالژیک و خاطره انگیزه.یکی از جالب ترین انیمیشن هایی بود که در بچگی دیدم و همون خاطره خوش دوران کودکی باعث شد که به خوندن این دو کتاب علاقه مند باشم. البته دسترسی آسانی به انیمیشن این کار وجود داشت پایگاه راسخون تمامی سیزده قسمت این انیمیشن رو البته با کیفیت پایین بصورت رایگان عرضه کرده. ان شالله پست بعدی رو اختصاص میدم به معرفی و بررسی کتاب زمزمه گلاکن و مقایسه اش با انیمیشن ساخته شده بر اساس این کتاب    

در مورد اقتباس که دوستان فرمودند خب شباهت و عناصر تاحدودی مشترک وجود داره ولی نمی تونیم این دو اثر رو مثل وارکرافت اقتباسی از دنیای تالکین بدونیم و این دوکتاب دارای موضوعات متفاوتی  از هابیت هستند.   جدای از اینکه این دواثر خوب و موفق هستند و من ایرادی در استفاده  از درونمایه یا کلیشه های دنیای فانتزی نمی بینم 

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...