رفتن به مطلب
  • 0
Peredhil

وابستگی سائورون به حلقه و به انگشت داشتن آن

سوال

Peredhil

در زمان جنگ آخرین اتحاد، ایسیلدور انگشت سائرون رو قطع کرد و حلقه از سائرون جدا و سپس سائرون نابود شد، چون تمام نیروی خودش رو وارد حلقه کرده بود، درواقع اونا یکی بودند. حالا اگه سائرون حلقه رو خودش از دستش در میاورد، آیا نابود میشد؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

8 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 1
ورونوه

من اول یه چیزی در مورد بخش اول جمله ت بگم پردهیل، "سائورون ضعیف شد، اما نابود نشد." حرف الرونده، و برداشت من اینه که سائورون به اراده ی خودش جسمش رو در اون لحظه ترک می کنه، قبلا هم هر وقت در موضع ضعف قرار گرفته این کار و کرده. سائورون کسی نیست که تا نابودی کامل جسم و قدرتش صبر کنه. در اون لحظه تقریبا جنگ رو باخته بود. نبرد تن به تنش با الندیل و گیل- گالاد از جلوی دروازه های سیاه شروع و در دامنه اوردروین به پایان رسیده. گیل گالاد و الندیل کشته میشن و سائورون به همراهشون سقوط می کنه(به زیرکشیده میشه، زمین می خوره، یه همچین چیزی خلاصه:D). قطعا توی همچین مبارزه ای زخم برداشته. بعیده بدون آسیب دیدن، طوری زمین بخوره که کسی بتونه انگشتشو قطع کنه. بنابراین یه شکست جنگی و یه جسم آسیب دیده رو دستش مونده، حلقه شم گرفتن و امیدی نداره که با قدرت اون وضعیتش رو بهبود ببخشه، واسه همین می ذاره میره.

ولی در مورد بخش دوم، فکر می کنم یه سری کارا به اعمال مداوم نیرو و کنترل دائمی نیاز داشته، به خاطر اونا مجبور بوده حلقه رو همیشه به دست داشته باشه. که اراده ش همواره متوجه اونا باشه. ولی بعضی چیزا نه، مثلا بناهایی که ساخته بود، یا نزگول که برده ش بودن و حتی وقتی حلقه نداشت هم برده ش باقی موندن. یعنی با کنار گذاشتن حلقه هم یه سری از کارهای مربوط به اون خودبه خود انجام می شد.

نظر نهایی: اگه خودش حلقه ش رو کنار می ذاشت، اعمال قدرتش موقتا محدود میشد. وقتی حلقه رو گرفتن یا گم کرد، این محدودیت شدیدتر شد و با از بین رفتن حلقه اون قدرتها  برای همیشه بی استفاده موندن.(یا از بین رفتن)

پ.ن: منبع هم ندارم:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 2
Bain

من یه چیز غیرمعتبری بگم و برم :دی

در این مورد چیزی از کتابها یادم نمیاد، فقط این سوال خیلی منو به یاد قضیه ابرچوبدستی تو هری پاتر انداخت. اونجا توضیح داده میشد اگه کسی میخواد تمام قدرت ابرچوبدستی رو بدست بیاره باید برخلاف میل صاحب فعلیش تصاحبش کنه و صاحب فعلی رو از بین ببره.

فقط میخواستم بگم این قضیه هم احتمالا به جدا شدن قهری و اختیاری حلقه بر میگرده + آسیبی که سائورون از نارسیل میبینه

:h14053:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 1
لوتین.
در 11 ساعت قبل، Peredhil گفته است :

در زمان جنگ آخرین اتحاد، ایسیلدور انگشت سائرون رو قطع کرد و حلقه از سائرون جدا و سپس سائرون نابود شد، چون تمام نیروی خودش رو وارد حلقه کرده بود، درواقع اونا یکی بودند. حالا اگه سائرون حلقه رو خودش از دستش در میاورد، آیا نابود میشد؟!

بعید میدونم به نظر من چون حلقرو ایسیلدور از چنگش دراورد و صاحب جدید حلقه شد یه جورایی سایرون قدرتشو از دست داد چون حتی اگر خودش درمیورد حلقرم بازم مال خودش بود دست خودش بود قدرتشو تحت اختیار داشت ولی وقتی ایسیلدور تصاحبش کرد این قدرتو از گرفت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 1
ورونوه
در در ۱۳۹۵/۲/۱۵ ه‍.ش. at 3:29 AM، goshtapo گفته است :

نکته ی  که برای من سواله چطوری اون حلقه های دیگر رو تحت  فرمان خودش میگرفت و از فکار صاحبان حلقه ها اگاه میشد در حالی که حلقه یگانه  دیر تر ساخته شده بود 

خب حلقه ها با دانش سائورون ساخته شده بودن. روش کنترلشون رو می دونسته و این رو در تکنیک ساخت حلقه ها جا داده. یعنی اینا یه شبکه انتقال اطلاعات رو شکل می دادن که  حلقه ی یگانه در رأسشون قرار می گرفته.

+ چرا همه معتقدین که سائورون بخشی از روحشو در حلقه قرار داده. نیازی به این کار نداشته آخه. ولدمورت واسه جاودانگی این کارو کرد. این که خودش جاودانه بود. حلقه هم اسمش روشه: حلقه ی قدرت. می دونیم که حافظه  و بسیاری از مهارت ها در اثر وابستگی به ابزار(وابستگی تدریجی) به شدت افول پیدا می کنن. به نظر من این اتفاقیه که واسه سائورون افتاد. فقط خیلی شدیده. حتی فکر می کنم اگه حلقه مدت کوتاهی بعد از ساخته شدن، از بین می رفت، سائورون به این شدت آسیب نمی دید. چون هنوز مهارتاشو از دست نداده بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
Peredhil
در در ۱۳۹۵/۱/۳۱ ه‍.ش. at 0:34 PM، لوتین. گفته است :

بعید میدونم به نظر من چون حلقرو ایسیلدور از چنگش دراورد و صاحب جدید حلقه شد یه جورایی سایرون قدرتشو از دست داد چون حتی اگر خودش درمیورد حلقرم بازم مال خودش بود دست خودش بود قدرتشو تحت اختیار داشت ولی وقتی ایسیلدور تصاحبش کرد این قدرتو از گرفت

یعنی اینکه حلقه رو فقط از سائرون بگیری، حلقه مال خودت میشه؟! فکر نکنم به این راحتی باشه که حلقه رو از دست سائرون جداکنی و سریع صاحب بشی! به نظرم حلقه یه صاحب بیشتر نداشته، اون هم سائرون، بقیه حامل بودن

پس با توجه به حرف لرد الراند و نظر ورونوه سائرون اون لحظه نابود نشد، به دلیل زخم برداشتن و باختن جنگ شانسی نداشت و جسمش رو ترک کرد وگرنه میتونست باز هم بجنگه اما به نفعش نبود پس اگه حلقه رو به اراده خودش از دستش درمیاورد، نابود نمیشد فقط نمیتونست بعضی کارها رو انجام بده درواقع مثل عصای جادوگر بوده براش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
لوتین.
در ۱ ساعت قبل، Peredhil گفته است :

یعنی اینکه حلقه رو فقط از سائرون بگیری، حلقه مال خودت میشه؟! فکر نکنم به این راحتی باشه که حلقه رو از دست سائرون جداکنی و سریع صاحب بشی! به نظرم حلقه یه صاحب بیشتر نداشته، اون هم سائرون، بقیه حامل بودن

پس با توجه به حرف لرد الراند و نظر ورونوه سائرون اون لحظه نابود نشد، به دلیل زخم برداشتن و باختن جنگ شانسی نداشت و جسمش رو ترک کرد وگرنه میتونست باز هم بجنگه اما به نفعش نبود پس اگه حلقه رو به اراده خودش از دستش درمیاورد، نابود نمیشد فقط نمیتونست بعضی کارها رو انجام بده درواقع مثل عصای جادوگر بوده براش.

اینو که موافقم اگر خودش در میورد حلقرو نابود نمیشد
ولی درباره ایسیلدور سایرون تمام قدرتشو درون حلقه گذاشته بود وقتی انگشتشو قطع کرد حلقرو برداشت در اصل قدرت سایرونو ازش گرفت واسه همین نابود شد اینکه سایرون خودش حلقرو دربیاره فرق داره چون به هر حال باز حلقه دست خودشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
goshtapo

نوشته روی حلقه و حرف های الروند گندولف در شورا ۰بزرگ  شدن و کوچک شدن  ناگهانی حلقه همه نشانده این موضوع بود که سایرون و حلقه در هم امیخته هستند'حالا شاید سایرون روح خودشو در حلقه دمیده بود که فقط از طریق نابودی حلقه سایرونم نابود میشد'نکته ی  که برای من سواله چطوری اون حلقه های دیگر رو تحت  فرمان خودش میگرفت و از فکار صاحبان حلقه ها اگاه میشد در حالی که حلقه یگانه  دیر تر ساخته شده بود 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • -2
lord of the moon

خب ....

راستش فیلم زیاد نتوسته داستان وابستگی سائرون به حلقه رو بیان کنه (البته داریم از درصد خیلی کمی حرف می زنیم)

ولی خب 

حلقه 90 درصد از روح سائورن بود

اگه روح تو از بدنت جدا بشه چی میشه؟ 

سوالت واقعا هوش مندانه است ولی فکر کنم

فردی که به صورت ارادی روحش رو به داخل حلقه منتقل کرده باید بتونه به صورت ارادی اونو موقتا از خودش جدا کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...