رفتن به مطلب
  • 1
Thorin the Oak shield

سرنوشت اره بور پس از نبرد پنج سپاه چه شد؟

سوال

Thorin the Oak shield

ميخواستم بدونم آيا اره بور بعد از نبرد پنج سپاه دوباره تونست رونق پيدا كنه و قدرت سابقو بدست بياره و آيا دوباره جمعيتش زياد شد؟؟؟؟؟

ویرایش شده در توسط الوه
تصحیح سهو ویرایشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

4 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 2
*legolas *

بله ..با پادشاهی داین دوم و آمدن دورف‌های تپه‌های آهن به اره بور، دوباره آنجا رونق گرفت و دورف‌ها قدرتمند شدند و آنجا برای همیشه مسکون شد.ولی در زمان جنگ حلقه مانند شهر های اطرافش ( لوتلورین ، سبز بیشه و دیل ) مورد حمله اورک های دول گولدور قرار گرفت . و در آن جنگ ،پادشاه دورف‌ها، داین دوم سر دفاع از جنازه شاه براند، (نوهٔ بارد کماندار کشته شد) بنابراین ادم ها و دورف ها مدتی ( تا نابودی حلقه ) در اره بور حصاری شدند. اما وقتی خبر نابودی حلقه به سپاهیان دول گولدور رسید باعث سردرگمی آنها شد و دورف ها و ادم ها از این فرصت استفاده کرده و سپاهیان دول گولدور را به طور کامل شکست دادند . سپس تورین سوم که پسر داین دوم بود به پادشاهی رسید .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 3
تور پسر هور

داین پا آهنین با مرگ تورین دوم ملقب به سپر بلوط پادشاه زیر کوه میشود و آنجوری که در فصل 2 کتاب دوم یاران حلقه که شورای الروند نام داره گلوین به فرودو میگوید که داین هنوز پادشاه زیر کوه است و اکنون 250 سال دارد که نسبتا پیر است و هفت تن از 10 تن یاران او که از نبرد پنج سپاه جان سالم به در بردند همراه او هستند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 2
نارس_آرتین

با اون حجم از طلایی که در اربور بود خوب دورف ها میان اونجا جمع میشن و در جنگ حلقه هم دوباره در اون منطقه جنگ شد و....پیشنهاد میکنم ضمایم ارباب حلقه ها، بازگشت پادشاه رو مطالعه کنید تا اطلاعات دقیق تری بدست بیارید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 1
*Manwë*

درود

خب جواب ها داده شده ولی خواستم دخالتی در مطلب کنم،اکثر مردم ترور پراکنده شده بودم پس باید احتمالا پس از پس گیری اربور برگشته باشند و با داشتن نیروی نظامی داین و کمک انسان های دیل تونستن خودشون رو سرپا کنند و صد در صد با طلاهای موجود در اربور روابط اقتصادی و در کل رفت و امد ها به اون منطقه هم تا حدودی درست شد پس میشه گفت هم جمعیتش دوباره زیاد شد و هم نیروی نظامی مناسب پیدا کرد برای دفاع و در کل دوباره رونق پیدا کرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...